Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Spoiler

Szerintem ennyire túlzó, mint a mostani részben, sosem volt. Én így éreztem. A korábbi évadoknál nem volt meg ez az érzés. Azért az amikor Jorah-t meg Dany-t zombik százai veszik körül az egyik snittben, majd miután visszaváltunk rájuk, már csak 1-2, azért az durva :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pedig Jorah már megúszott egy nagyon hasonlót: amikor betörnek Yunkaiba rabszolga-harcosok özöne veszi őket körbe, úgyhogy mindössze hárman vannak. Aztán elvált a kép, majd a következő az hogy látjuk őket véresen és bejelentik hogy minden szuperül ment és a város elesett. Na ez például nekem sokkal hollywoodibb. Sőt nem is ez a jó szó. Inkább B-filmes. Szimplán azért mert bedob egy feszültséget (a hősök bajban vannak), majd a következő snittben már vége is a konfliktusnak lement egy komplett városostrom és Dany megint kipipálhat egy újabb győzelmet, ami szinte csak úgy az ölébe esett. A feszültséget itt nem tudták normálisan feloldani.

 

Ehhez képest a mostani harc jelenet szerintem kifejezetten szép volt. Nem volt szuper realisztikus, ez tény. Aláírom. De soha nem éreztem olyan amatőrizmust mint az említett Yunkai jelenetsornál. Ez inkább költői volt. Jorah amolyan larger than life harcosként távozott az élők sorából. De egyébként megértem, hogy valakinek ez nem tetszik. Mindenesetre szerintem ha a korábbi évadoknak is nagyobb lett volna a büdzséje nagyon hasonló akció-jeleneteket kaptunk volna mint itt.

 

Az hogy különböző módon és mértékben de a csaták állandóan irrealisztikusak -a sorozat legeleje óta- az egyébként szerintem részben abból is fakad, hogy a büdzsé miatt sok a kompromisszum. Hiába ez a legdrágább TV-sorozat igy is a mozis költségvetések töredékéből gazdálkodnak és olvasva a készités módját pont a csatáknál nem ritka a rögtönzés mert épp mondjuk kifogytak a money-ból. A Fattyak csatájánál például azért tünik el hirtelen a ló a Bolton sereg alól a csata második felére mert már nem volt pénz a lovas jelenetekhez.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Jöhetnek a kövek, de a GoT az 5. évad óta szerintem totális lejtmenetben van (néha-néha kiugró teljesítményekkel), ami a legutóbbi részben csúcsosodott ki igazán.

Szerintem nincs lejtmenet (az 5. évad pl. nekem személyes kedvencem, és ha a csatákat nézzük, nekem továbbra is Hardhome az etalon), de abban egyetértek, hogy a sorozat valamikor a 3-4. évadban volt a csúcson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pildi

 

  Spoiler elrejtése

Bennem nézés közben az merült fel hogy Bran próbálja felhivni magára a figyelmet a vargolással. Az Éjkirály ott a csata elején nagyon le van foglalva a seregek irányitásával. Mintha Bran a varjúkkal üzenné hogy "haver itt vagyok, gyere"

:).

 

Spoiler

Nekem ez azért lenne fura, mert az Éjkirály elsődleges célja Bran megölése - Bran elmondása alapján - és hát ott van Branen a jel. Szóval ahogy egy ügyész mondaná, megvan az indíték és az alkalom is. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:
  Spoiler elrejtése

Nekem ez azért lenne fura, mert az Éjkirály elsődleges célja Bran megölése - Bran elmondása alapján - és hát ott van Branen a jel. Szóval ahogy egy ügyész mondaná, megvan az indíték és az alkalom is. :) 

 

De lehet, hogy így akarta gyorsabb tempóra ösztökélni.

Spoiler

Hogy még Deres védőinek "besorozása" előtt odafáradjon elé, és ne csak azután. Mivel Bran béna, úgyse szalad el, az Éjkirály ráérne minden jelenlévő élő kinyírása után felkoncolni, ami nem szorgalmazná Bran vagy bárki más tervét. Emiatt Bran bevethette a hollókat és ösztökélhette, hogy ugyan, kapkodja azt a jeges lábát és jöjjön mihamarább.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem :) ez jobban tetszett mint az előző! Ez kezdett hasonlítani arra a GoT-ra, amit megszerettem. Habár

Spoiler

stratégiai szempontból megint semmi értelme nem volt annak, hogy Dany visszahajózik Sárkánykőre... ennek egész Euron-os rajtaütésnek egyszerűen az volt a célja, hogy az erőviszonyokat kiegyenlítsék. Amúgy ott Danynak csak simán a hajók mögé kellett volna repülnie, és onnan felégetnie őket, lett volna rá lehetősége és ideje is. Lassan ott tartunk, hogy az összes szereplő közül csak Cersei képes logikusan gondolkodni.

 

Ne szépítsük, gyengén van ez így megírva... Valahogyan le kellett "butítani" Danyt meg a sárkányait, különben elég simán győzne. Még a készítők is azt mondták az "így készült" videóban, hogy Dany elfelejtette, hogy ott van a Vasflotta :lol: legalább beismerik, hogy nem akartak valami eredetibbet kitalálni...

 

Jaime karakterfejlődése is ki lett a kukába dobva... :( 

 

A rész legvége Missandei lefejezésével nagyon tetszett, a "régi időket" idézte :) 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A Dracarys említése ezúttal inkább félrevezető volt részemről, semmiképp nem spoiler, de azért bocs mindenkitől, aki... :) Jamie karakterfejlődése szerintem nem kuka: ivott, bírja és kívánta Brienne-t, aztán talán megbánta az egészet. Megy "haza", de nem tudjuk még mit tesz otthon... lehetett volna sokkal kedvesebb a búcsúnál, az igaz. Brienne-ért megszakad a szívem. :( Minden jelenetét imádtam az epizódnak, Bronn zseniál. :)) Missandei és az a jelenet végig... hmmmm. Durva volt, Tyriont is láttam már holtan, stb. :)

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Ha Jaime megölni megy Cerseit, akkor nem kuka. Ha megvédeni, akkor igen. Majd eldől :D Abból amit mondott, nekem az utóbbi jött le, bár lehet, csak Brienne-t akarta félrevezetni, hogy ne kövesse őt a halálba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nos. Ha Denerys arra készül ami az arcáról leolvasható volt akkor kb. annyi esze sincs mint egy marék hangyának. az egész arra ment ki, hogy provokálják. Előtte már el lett hintve, hogy a sok ember csak az áldozati bárány szerepére kell. Ezt egy nagy vezérnek át kellene látni, nem a bosszútól elvakultan döntenie. Meglátjuk mi lesz.

 

Jaime szerintem is a tesóját ment megölni, jó katalizátor lehet neki Cersei új stricije. Egyébként ennek a szálnak a kulcsa szerintem Cragine és Arya lesznek. El is várom, hogy Arya valami eszméletlen módon szívassa meg azt a büdös k*rvát. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Yoda József

 

  Spoiler elrejtése

Denerys miért nem támadta hátba a flottát? Nincs válasz.... ez egy irtó nagy hülyeség volt sajnos. :( 

 

Spoiler

Sőt, még jobb ötlet: fentről kellett volna támadnia! Teljesen felfele, függőlegesen biztosan nem tudnak lőni a skorpióval. A következő rész előzetesét elnézve, ezt fogja amúgy csinálni Dany :D és Euronnak meszeltek.

 

Amúgy beszédes, hogy IMDb-n még soha nem volt 8 alatti pontszámú epizódja a sorozatnak, a legújabb rész viszont csak 7,5-ön áll! És csökken, délelőtt még csak 7,8 volt.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Ez tényleg méretes hülyeség volt. Nekem is az volt azonnal a gondolatom, hogy most miért nem támadja meg őket hátulról. Amikor megindult azt hittem ad nekik, de nem. Értem én, hogy kell a hatásvadászat de ennyire ne áldozzuk fel a logika oltárán. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Nos. Ha Denerys arra készül ami az arcáról leolvasható volt akkor kb. annyi esze sincs mint egy marék hangyának. az egész arra ment ki, hogy provokálják. Előtte már el lett hintve, hogy a sok ember csak az áldozati bárány szerepére kell. Ezt egy nagy vezérnek át kellene látni, nem a bosszútól elvakultan döntenie. Meglátjuk mi lesz.

 

Jaime szerintem is a tesóját ment megölni, jó katalizátor lehet neki Cersei új stricije. Egyébként ennek a szálnak a kulcsa szerintem Cragine és Arya lesznek. El is várom, hogy Arya valami eszméletlen módon szívassa meg azt a büdös k*rvát. 

 

Spoiler

Én a sorozat eleje óta látom Danyben az apját... az örültet, szerintem simán elposszant az agya és nem fog tekintettel lenni semmire, így veszti majd el mindenki bizalmát, hogy Jon a trónra ülhessen, itt a vége fuss el véle. :D

 

Szerintem is ölni ment, elvégre van egy bizonyos jóslat.

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Ez tényleg méretes hülyeség volt. Nekem is az volt azonnal a gondolatom, hogy most miért nem támadja meg őket hátulról. Amikor megindult azt hittem ad nekik, de nem. Értem én, hogy kell a hatásvadászat de ennyire ne áldozzuk fel a logika oltárán. 

 

Spoiler

Szegényt nagyon felzaklatta a sárkány halála és nem tudott gondolkodni.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó epizód volt.

Spoiler

Azt hiszem, ezek után kö kövön nem marad. Tudtam, hogy Cersei nem hagyja életben Missandei-t, ez nem volt egy percig sem kétséges. Szerintem a Jamie-Brienne-duónak még koránt sincs vége. 

Nem tudom, hogyan tudnak ilyen szörnyű halált írni a sárkányoknak, de eddig mindet nagyon rossz volt nézni :( 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett.

Spoiler

 

A Jamie-Brienne vonallal kapcsolatban én bizonytalan vagyok, pontosan mit is jelenthetett Jamie-nek, azon túl, hogy ivott, és bírja és megkívánta a nőt a győzelmi mámorban. Amit a búcsúzáskor mondott (Cersei utálnivaló. Én is utálnivaló vagyok.), azt jó lenne úgy értelmezni, hogy azért megy, hogy megfékezze a testvérét és nem számít, mit tett meg érte a múltban, most bármire képes, hogy megállítsa - de azért lehet úgy is érteni, hiába minden, ő mindig Lannister marad, akiknek az az öröksége, hogy utálatosak legyenek, mert hisz sosem pályáztak az emberek szeretetére. Brienne-hez különleges kapcsolat fűzi, de ez nem szerelem, inkább csodálat. No majd meglátjuk.

 

Dany-vel kapcsolatban én is úgy érzem, hogy megkapjuk a végére, miért is nem ő a legalkalmasabb jelölt a trónra. Szerintem meglesz a vérfürdő, hacsak valami nem történik, ami kibillenti az eseményeket ebből a mederből. Cersei egyébként hátborzongató, ahogy bármit kockára tesz, a gyermeke életét is, csak hogy a másikat bukni lássa. Sosem adja meg magát ,az fix.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Ez tényleg méretes hülyeség volt. Nekem is az volt azonnal a gondolatom, hogy most miért nem támadja meg őket hátulról. Amikor megindult azt hittem ad nekik, de nem. Értem én, hogy kell a hatásvadászat de ennyire ne áldozzuk fel a logika oltárán. 

 

 

Nem hiszem hogy a hátba támadás bármit segit. Akkor megforditják a skorpióka, fel a vitorlát és hátra tüzelve szedik le a sárkányokat. A hetedik évadban Dany pedig felülről támadt és a skorpiónak az se volt probléma. Esélykiegyenlitésre nem nagyon volt szükség hisz Dany eleve hátrányban volt Cerseivel azt pedig hogy a sárkányok megölhetők eddig is lehetett tudni. 

Jaime-nél szerintem a következő a képlet: beleszeretett Brienne-be és hallva hogy a tesója megúszhat mindent végre eldöntötte, hogy saját maga öli meg. Ha ezt megmondaná Brienne-nek akkor vele akarna menni a veszélybe. Igy inkább durva szöveggel elintézte, hogy Brienne maradjon és megy rendezni dolgot.

 

Dany pedig sose volt a jó uralkodó matéria. Pont ez a lényeg. Ez már ott sejthető volt amikor a Meereen-i uralkodását azzal kezdte hogy keresztre feszitett minden mestert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:
  Spoiler elrejtése

Nem hiszem hogy a hátba támadás bármit segit. Akkor megforditják a skorpióka, fel a vitorlát és hátra tüzelve szedik le a sárkányokat. A hetedik évadban Dany pedig felülről támadt és a skorpiónak az se volt probléma. Esélykiegyenlitésre nem nagyon volt szükség hisz Dany eleve hátrányban volt Cerseivel azt pedig hogy a sárkányok megölhetők eddig is lehetett tudni. 

Jaime-nél szerintem a következő a képlet: beleszeretett Brienne-be és hallva hogy a tesója megúszhat mindent végre eldöntötte, hogy saját maga öli meg. Ha ezt megmondaná Brienne-nek akkor vele akarna menni a veszélybe. Igy inkább durva szöveggel elintézte, hogy Brienne maradjon és megy rendezni dolgot.

 

Dany pedig sose volt a jó uralkodó matéria. Pont ez a lényeg. Ez már ott sejthető volt amikor a Meereen-i uralkodását azzal kezdte hogy keresztre feszitett minden mestert.

Nekem tetszett a rész.

 

Nagyon úgy fest, hogy kemény szakadás lesz Dany és Jon között. Amúgy, ha Dany nem jó uralkodó matéria, akkor Jonról mit mondjuk? Képtelen megőrizni egy titkot, ami pedig elengedhetetlen dolog lenne ahhoz, amit akar. Diplomáciai érzéke kb. a 0-val egyenlő. Ha Danyről azt mondjuk, hogy nem lenne belőle jó királynő, akkor nem nagyon látok olyan alternatívát a Vastrón közelében, akiből lehetne.
Amúgy igen Dany követett el hibákat a tengerentúlon is. De egyértelműen benne volt a potenciál, hogy Westeroson jó királynő legyen. Nem véletlen, hogy betársult mellé Tyrion, Jorah, Yara, stb. és többen is a közvetlen környezetében meg voltak róla győződve, hogy neki KELL uralkodnia, mert képes rá, és jót tenne az emberekkel. Én nem mennék el addig, hogy Dany nem jó uralkodó matéria - egyszeűen csak vannak olyan tulajdonságai (arrogancia, bosszúvágy, makacsság stb.), amiket vissza kellene fognia. De épp a korábbi évadokban lehetett arra is példát látni, hogy hirtelen felindulásból elkövetett tett helyett hallgatott egy olyan ember szavára, akinek tisztelte a véleményét. 
Ami viszont igaz: Westerosra megérkezése óta szinte csak rossz döntése volt, azt leszámítva, hogy Jont megnyerte magának és beleegyezett, hogy segít a háborújában. De a klasszikus értelemben vett Trónok harcában csupa rossz döntést hozott, igaz Tyrion sem rakhatja ki az ablakba, amit a kontinensre visszatérve összehozott eddig...

Amúgy épp a rész elején hangzik el, hogy az esélyek most kiegyenlítettek. És ezt még a 2 sárkánnyal és a flottával együtt mondták. Szóval épp így került hátrányba Dany (elvileg)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr

 

A 7. évadban sem fentről (értsd, 90 fokban) támadt a sárkány. A skorpiót nem tudják függőlegesbe állítani, van egy maximum dőlésszöge. Az előzetesből a következő részben pont így fog Dany támadni. Most is így kellett volna, de fogjuk rá, hogy felzaklatta a sárkány halála és nem gondolkodott. 


Attól még ugyanúgy röhejes, hogy Dany és társai elfelejtették, hogy Euron flottája létezik egyáltalán, az meg méginkább, hogy ezt maguk az írók vallják be :D eléggé lazy writing szaga van. Brannak is simán látnia kellene a képességével az ellenség haditerveit, de ő inkább csak a "múltban él"


Azt meg ne mondd nekem, hogy Dany már eleve gyengébb, hogy nincs szükség esélykiegyenlítésre, miközben konkrétan elhangzik, hogy a serege fele megmaradt (és 100 ezer feletti serege volt). Tehát még mindig jóóóval nagyobb serege van, mint Cerseinek. Ezzel a gyorsan lezavart rajtaütéssel kicsit balance-oltak.


Arra már nem akartam kitérni tegnap, hogy az is mekkora hülyeség, hogy megmaradt a sereg fele egy olyan csata után, mint a 3. rész. A rész végén láttunk nagyon max 500 embert még küzdeni a holtak ellen... 


Igazából nagyon úgy érzem, hiányzik a pár rész, amivel megrövidítették az utolsó 2 évadot. Ha lenne elég rész, lett volna idő rendesen kidolgozni a történéseket. Nagyon látszik, hogy már csak 2 rész van, és gyorsan le kell zavarni az egészet...

 

Ezt meg a poén kedvéért itt hagyom:

https://imgur.com/a/OJKdeEp

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

 

Szerintem, ami Jon mellett szól, hogy hajlamos előtérbe helyezni a mások/tömegek érdekeit még akkoris ha neki emiatt rossz lesz: lásd a vadak délre hozását vagy a szövetséget Dany-vel. Rossz tulajdonsága hogy a becsületesség megszállottja. Annyira hogy ez még a tömegek érdekeinél is fontosabb neki. A becsületesség miatt nem fogadta el a Stark nevet Stannistől, emiatt rontotta el a tárgyalást Cersei-vel a múltkori évadban (mondjuk az egyébként is félresiklott volna) és emiatt megosztja a nagy titkot a családjával, mert a becsület szerinte ezt diktálja. 

Szerintem egyikükből se lesz uralkodó. Továbbra is az a tippem, hogy a Vastrón megszűnik az évad végére. És emiatt szerintem rengeteg fan lesz csalódott mert nagyon sokan azt várják hogy vagy egyik vagy másik fejére kerüljön a korona.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem fél a spoilerektől, és kíváncsi arra, hogy mi lesz nagy valószínűséggel az utolsó 2 részben, az ezeken a helyeken elolvashatja (én nem olvastam el):

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkc8xd/compilation_of_spoilers_for_got_episodes_46/

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkz6ad/thoughts/

 

Ezek az infók egy olyan forrásból származnak, aki korábban elég pontosan kiszivárogtatta a 3. epizód egyes jeleneteit, valamint a 4. epizódból is szivárogtatott pontos dolgokat, mint pl.

Spoiler

Dany sárkányának halála és Missandei lefejezése

 

Szóval, nagy a valószínűsége, hogy a linken tényleg az utolsó két rész fontosabb történései olvashatók. 2 hét múlva majd összehasonlítjuk :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Bomarr írta:

Donát:

  Spoiler elrejtése

Szerintem, ami Jon mellett szól, hogy hajlamos előtérbe helyezni a mások/tömegek érdekeit még akkoris ha neki emiatt rossz lesz: lásd a vadak délre hozását vagy a szövetséget Dany-vel. Rossz tulajdonsága hogy a becsületesség megszállottja. Annyira hogy ez még a tömegek érdekeinél is fontosabb neki. A becsületesség miatt nem fogadta el a Stark nevet Stannistől, emiatt rontotta el a tárgyalást Cersei-vel a múltkori évadban (mondjuk az egyébként is félresiklott volna) és emiatt megosztja a nagy titkot a családjával, mert a becsület szerinte ezt diktálja. 

Szerintem egyikükből se lesz uralkodó. Továbbra is az a tippem, hogy a Vastrón megszűnik az évad végére. És emiatt szerintem rengeteg fan lesz csalódott mert nagyon sokan azt várják hogy vagy egyik vagy másik fejére kerüljön a korona.

 

Mi a helyzet Danyvel? Benne a potenciált se látod királynőként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.