Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No egy kicsit késve, de íme megérkezett a trailer elemzés :) Szokás szerint nem megyek át minden snitten. Csak azokról írok, amikről tudok is mondani valami érdemit.

 

5jhetzJl.jpg

Bár a Trónok harca hivatalos főellenségei a Mások, ezek a jeges tekintetű zombi-idézők eddig elég jól kihúztak 7 évadot úgy hogy egyetlen komolyabb karaktert se tettek el láb alól. Néhány szimpatikus mellékszereplő ugyan már odaveszett a zombi hordák elleni harcban (Thorost, a vörös papot én a magam részéről nagyon csíptem), de eljött az idő, hogy a Mások néhány A-listás főhőst is bedaráljanak. Erre pedig az első nagy esélyt Deres ostrománál kapják meg. Az előzetesben több képen is látjuk, hogy Deresben a jónépek készülödnek egy nagy összecsapásra a végén pedig a Mások is megérkeznek a Starkok székhelyére, úgyhogy nem titok: itt bizony lesz egy óriási ütközet. A jelek szerint pedig az akció nem fog a várfalakra korlátozódni. Arya ugyanis rémülten rohan az egyik lakótoronyban. A Mások már bent vannak a várban?

 

Mvp2DCOl.jpg

Miguel Sapochnik eddig már két nagy csatát is ledirigált a GoT-ban: a Hardhome-i mészárlást és a Fattyak csatáját. Ezúttal ő fogja rendezte az emlegetett deresi ostromot. Eredetileg volt olyan terv is, hogy a nagyrészét az egésznek stúdióban kényelmesen, napközben veszik fel, Sapochnik azonban úgy vélte hogy igy odaveszne a GoT-ra jellemző realizmus. Ezért végül éjszaka forgattak méghozzá 11 héten keresztül. A színészek kellően ki is készültek a procedúrától. Általában a készítők ha a forgatásról kell beszélni csak csupa pozítivumot szoktak mondani, de itt nem: majd minden színész megjegyezte, hogy a végére már szinte utálta az egészet. Az egyik főszereplő végül el is ájult. Orvost kellett hívni.

A teher mindenkin nagy volt: Sapochnik például tudta, hogy amit a TV képernyőre visznek, annak mindent vernie kell a témában. Egyszerre kell lélegzetelállító és izgalmas legyen, úgy hogy közben az akció nem mehet a dráma kárára. Amikor készült a forgatásra több ostrom jelenetet is megnézett a film-történelemből és volt egy ami kifejezetten nagy hatással volt rá és ez a Két torony helm szurdoki ütközete. A fenti képről ez elég egyértelmű. Kellően emlékezetes a Két toronyból, hogy az ostrom alatt láttjuk néha a nőket, a gyerekeket és az öregeket, amint a barlangokban rettegve várják a csata végét. Valami hasonlót itt is fogunk kapni (a háttérben látszik Sam barátnője Szegfű is, a kezében "kicsi Sam"-el). Ami annyiból talán picit meglepő, hogy az előző évadban Havas Jon kifejezetten leszögezte: akkor nem nyerhetnek a Mások ellen ha csak a lakosság fele harcol. A nőknek is kardot-lándzsát kell ragadniuk. Ezek szerint azonban vannak akikkel kivételt tettek. Mint Varys-al is. Viszont lehet hogy ez a rettegéssel teli ücsörgés hamar akcióba fog átmenni: hisz a képen lévő emberek mind a deresi kriptában ülnek. A Mások pedig feltudják kelteni a halottakat. Akár a csontvázakat is.

nrznucWl.jpg

Ez a kép elsőre csalóka. A Greyjoy-hajókat látva az ember elsőként Euron-ra asszociál. Arra a pimasz kalózra, aki megígérte Cerseinek, hogy áthajóztat neki egy komplett sereget a szomszéd kontinensről. Csakhogy ezek a hajók nem Euron vörös szemű krakenjeivel vannak feldíszítve. Ezeket a vitorlások minden bizonnyal Theon-hoz tartoznak: a sokszorosan megcsonkított és megtört fiú igyekszik kiszabadítani az elrabolt nővérét. Ami érdekes felálláshoz vezet: Theon úgy tudja, hogy a gonosz nagybátyja visszavonult a Vas-szigetekre. Úgyhogy komoly esély van rá, hogy Theon épp ide tart. Csakhogy Euron végül pont az ellenkező irányba ment. Ezt a szálat a legnehezebb megjósolni: az is lehet, hogy Theon befészkeli magát a Vas-szigetekre és ott bevárja Euront, de az is lehet, hogy elébe megy és megütköznek. Akárhogyis: nagyon kíváncsi vagyok, hogy miként végződik Theon története. Az én tippem a következő: a nővérét nem tudja majd megmenteni. Yara meghal, de Theon legyőzi Euront és ő lesz a Vas-szigetek új ura. Igen ez szinte túl pozitív ahhoz, hogy valóra váljon, de ennek drukkolok.

LMb7Fxql.jpg

Ez viszont már tényleg Euron flottája. Hátul látszanak a módosított kraken lobogók, a fedélzeten pedig már ott van a híres Arany Kompánia. A sereg, amelyet Cersei a Vasbank kölcsönéből vett meg. Nade kik is ezek a jóemberek? Először is tudni kell, hogy az Essos-i kontinens hemzseg a különféle zsoldos seregektől. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a kontinens tele van városállamokkal, amelyeknek nincs elég erőforrásuk ahhoz, hogy állandó ütőképes haderőt tartsanak fent. Ha a dothraki horda vagy más államok megtámadják őket, akkor inkább bérbe veszik a katonákat. Eddig a történetben mindössze egy zsoldos kompánia kapott komoly szerepet: a Második Fiak. Miután Daario megölte a vezéreiket, ők Dany alatt szolgáltak (jelenleg a nyolcadik évad idején elvileg a Sárkány-öbölben -a néhai Rabszolga öbölben- őrzik a békét).

Ez a felállás most azonban változni fog. Látni fogjuk Essos legnagyobb és legütőképesebb zsoldos seregét. Őket a sorozatban először Davos említette meg, még akkor, amikor Stannis azon gyötrődött, hogy nincs elég katonája Westeros leigázásához (4. évad, 3. rész). Idézet onnan:

Davos: Westeros nem a világ. Keleten kell hajókat és embereket találnunk. Az Arany Kompániának tízezer harcedzett katonája van. 

Stannis: Az Arany Kompánia?

Davos: Sosem szegtek szerződést.

Stannis: Zsoldosok. 

Davos: Vérmágiát felhasználnál a trónért, de harcosokat nem akarsz megfizetni?

 

Stannist végül nem érdekelte a dolog. Cerseit annál inkább. A Kompánia története dióhéjban: a régi időkben, amikor a Vastrónon még a Targaryen királyok ültek, egy bizonyos IV. Aegon a halálos ágyán az összes fattyát törvényesítette. A döntést polgárháború követte: a törvényes leszármazottak és a -néhai- fattyak egymásnak estek. Utóbbiak elbukták a felkelést és kénytelenek voltak Essosra menekülni. Száműzetésük alatt elkezdték tervezni a bosszút: úgy gondolták egyszer visszatérnek Westerosra és a trón újra az ővék lesz. De ehhez katonákat kellett verbuválni. Westeros nincstelen, hátrahagyott nemeseiből és lovagjaiból sereget kalapáltak. Csak volt egy apróság, ami hiányzott: a pénz. Ahhoz, hogy legyen tőkéjük elkezdték a szolgálataikat áruba bocsátani. Végül a zsoldoskodás olyan gyümölcsöző vállalkozássá vált, hogy szép lassan a régi nemes cél, a trón meghódításáról elhalványodott. Az összeállt nagy sereg, az Arany Kompánia pedig a kontinens leghíresebb zsoldos seregévé vált. Olyannyira, hogy Essoson több olyan konfliktus is volt, ahol az egyik fél azonnal bedobta a törölközőt, amint megtudta, hogy a másik oldalon az Arany Kompánia harcol. 

A fentebbi kép előterében háttal Harry Strickland látható. A sereg parancsnoka, akinek a felmenői westerosi nemesek voltak, egész addig mig az emlegetett felkelésben mindenüket el nem vesztették.

ESGgSFal.jpg

Cersei nagyon örül valaminek a királyvári kikötőben, Qyburn már kevésbé. Talán sejti, hogy az Arany Kompániát behajóztatni Euron parancsnoksága alatt a szinte védtelen fővárosba nem a világ legjobb ötlete volt?

ZSATSkxl.jpg

Kissé talányos nekem ez a kép. Miért nincs tél Királyvárban? Az előző évad végén már itt is elkezdett esni a hó. Idő közben felszáradt? Több válasz lehetőség is van persze. A tippem szerint amikor ennek igazi jelentősége lesz Királyvárban havat is látni fogunk. Hisz Dany régi látomása valóra kell válljon. A második évadban látta a beomlott hóval borított tróntermet. Erre gondolok:

Képtalálat a következőre: „iron throne snow”

 

Ez a kép szerintem ebben az évadban vissza fog köszönni.

 

FBdeCj4l.jpg

Számomra nem egészen érthető módon többen izgultak a múltkori évadzáró után, hogy vajon Beric és Tormund életben maradt-e. Két fontos szereplőről van szó, akiket nem láttunk meghalni. Persze, hogy életben maradtak, mint a fenti képen is látható. Beric pilácsnak használja az égő kardját miközben feltehetően Deresbe érkeznek épp időben a nagy csatához. Velük van Havas Jon egyik régi haverja Bánatos Edd is. Mikor legutóbb láttuk még a Fekete Vár vezetője volt, de mivel a Fal elbukott ennek a titulusnak már nyilván nincs túl nagy jelentősége.

SKdh207l.jpg

Ez a jelenet szinte biztos, hogy a legelső részből van. Dany serege Deres felé tart. Mielőtt megérkeznének a Stark erődbe, először átmennek az egyik közeli kis településen a "Téli városon". Nem most láttjuk ezt a helyet először: amikor Brienne ki akarta menekíteni Sansát a Boltonok kezéből akkor itt vett ki magának és Podrick-nak egy szobát. Az ahogy egy fára mászó fiú megnézi a sereget felülről kicsit emlékeztet a sorozat legelső epizódjára: akkor Bran a deresi várfalra ment fel, hogy meglesse a közeledő Robert királyt. 

uCeSGgfl.jpg

 

XKrMHXvl.jpg

Ezek a jelenetek nyilván ugyanonnan vannak. Dany és Jon "hazaérkeznek".

 

Okp8MSLl.jpg

 

8fuBkwTl.jpg

Na vajon Jon miért jött le a kriptába megnézni Lyanna Stark szobrát? A kézenfekvő válasz nyilván az, hogy Jon megismerkedett a származásával. Most mát tudja, hogy ő Lyanna és Rhaegar Targaryen gyereke. Dany pedig akivel olyan szenvedélyesen hempergett a hajón, a nagynénje. Van mit kibeszélniük. Kérdés, milyen szerepe lesz a történetben annak a ténynek, hogy Jon a törvényes trónörökös. Jon nem az a fajta, akit ez annyira hajtana. Nehezen tudom elképzelni, hogy Westeros királya akarna lenni, Dany pedig aligha fog félreállni a kedvéért. 

Akárhogyis: Jonnak sose kellett a szomszédba mennie egy kis búskomorságért, de most még magához képest is nagyon levan törve.

 

Gw3267bl.jpg

 

SKAaRqzl.jpg

Elég sok olyan jelenetet kapunk, amiket röviden úgy lehetne leírni: az emberek készülnek a deresi ütközetre.

 

h91JJGil.jpg

 

inmbSxRl.jpg

Brienne a csata elején a várfal előtt várakozik a zombi hordára, egy másik snitten viszont már a várfalon harcol, miközben a háttérben lángol a táj. Annyit meg lehet kockáztatni, hogy a csatában nem fog minden simán menni. 

 

dkrLeVKl.jpg

 

HpmOKE3l.jpg

Jaime megérkezik Deresbe, tehát betartja a szavát és Észak oldalán kíván harcolni az élőhalott horda ellen. Ez minimum egy bizarr találkozóhoz el fog vezetni. Bran és Jaime valószínűleg most fogják egymást látni először azóta a bizonyos torony-incidens óta. A találkozó szerintem Jaime-nek kínosabb lesz mint Brannek. Bran már felül emelkedett a földi dolgokon. A képességei miatt nagyrészt tudja, hogy ki mit miért tesz: valószínűleg már azelőtt tudni fogja, hogy Jaime őszintén harcolni akar az oldalukon, mielőtt a félkezű Lannister betenné a lábát a csarnokukba. 

BKZAR8jl.jpg

 

RloWB0ol.jpg

Miután kiderül, hogy Jon valójában Targaryen a főhősöknek valószínűleg leesik majd a tantusz, hogy ez bizonyos szempontból jó hír is. Az egyértelmű, hogy a sárkányok akkor teljesítenek a legjobban a csatában, ha van egy "sárkánylovasuk" is. Dany-nek ott van Drogon, de a megmaradt másik szárnyasnak is kell valaki: ez lehet Jon. Itt valószínűleg azt látjuk, ahogy Havas először megpróbálja megülni Rhaegalt. Azt a sárkányt aki pont az apja után lett elnevezve. Csak egy tipp, de szerintem a második képen a sárkánylovasok digitális ki vannak véve. Itt szerintem már Jon és Dany együtt repkednek (nem ez lenne az első eset, hogy módositják a trailer kedvéért az egyik jelenetet: az ötödik évad előzetesében például Tyriont kivették digitálisan az arénából, hogy ne derüljön ki, hogy eljut Meereenbe).

GoNtDnll.jpg

Persze adja magát a kérdés: ha Jon sárkányon lovagolva fog csatába indulni akkor itt mit keres a földön. Kilőtték Rhaegalt?

BKdqOjql.jpg

Erről a képről túl sok mindent nem lehet mondani. De annyit igen, hogy ez az egyik kedvenc snittem az egész trailerben. Először úgy tűnik, hogy csak magában mosolyog, de végül ahogy oldalra néz látszanak a könnyek a szemében. Lena Headey szenzációs színésznő. Amennyire utálom a karakterét, annyira várom, hogy mit kezdenek majd vele a záró évadban. Az, hogy bort fog a kezében enyhén meglepő: a hetedik évad végén azért nem volt hajlandó inni, mert terhes volt. Időközben elvetélt?

v4bIqzFl.jpg

Ez pedig egy másik személyes kedvencem, szimplán azért mert a Véreb szerepel rajta. Remélem ha távozik is az élők sorából azt egy nagy-jelenet keretében teszi. Persze a rajongók jó része arra számít, hogy majd megütközik a fél halott testvérével. Amire igazából komoly esély is van. 

Ahv9Be6l.jpg

A trailer kellően drámaian zár. A Mások megérkeznek Dereshez. Igazából ahogy fentebb taglaltuk is: az előzetes egyik legnagyobb erénye, hogy úgy mutat be egy csomó mindent, hogy közben alig árul el valamit az évadról. Az utolsó három részből egyáltalán nincsenek jelenetek. Fogalmunk sincs pontosan hova fog kilyukadni ez az egész. Mi lesz Királyvárral, a trónnal? Már csak pár hét és kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány kiegészítés.

Jorah-nál lesz az Átokszív valyriai kard a Tarly-ház ősi kardja amit még Sam lopott el.   

SKAaRqzl.jpg

atec7ekm9lk21.jpg

latest?cb=20160622112258

 

Makulátlanok kapnak egy sárkányüveg upgrade-t. Ezen a felskálázott képeken jól láthatóak illetve hogy ostrom gépek is vannak a háttérben.

xlh3vne73lk21.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az elemzés, én egy helyen egészíteném ki:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Hisz Dany régi látomása valóra kell válljon. A második évadban látta a beomlott hóval borított tróntermet. Erre gondolok

 

Ez a kép szerintem ebben az évadban vissza fog köszönni.

Nemrég néztem újra a teljes sorozatot, és bizony ez a kép Bran látomásaiban is szerepelt. És eddig Bran minden látomása bekövetkezett, kivéve ezt az egyet :) szóval én is arra tennék, hogy ez megtörténik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem nem lesz. Így is a mostani pár villanással már lehet, hogy túl sokat elárultak

 

Az egyik képen látszik, hogy Dany a sárkánykői vár kandallójánál áll.... namost az évadzáróban már úton voltak Deres felé. Valszeg ott is lesznek egészen a nagy csatáig. A tény hogy aztán visszakeverednek Sárkánykőre nekem azt sejteti, hogy a deresi ütközetet elvesztették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BREAKING!

Tegnap délután elkezdtem végre nézni ezt a sokak által annyira szeretett sorozatot.

Úgy voltam vele, hogy az 1. évadból megnézem az első max még a második részt. Na ja... éjjel még a 9. részbe is belekezdtem, de ott már tényleg álmos voltam és bealudtam. Ma folyt köv.

Csak annyit, hogy izé... na... van abba valami igazság, hogy egész jó cucc :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: szuper!

 

Iqvi: Ha jól rémlik itt elég sokan olvasták a könyveket. Én is átrágtam magamat rajtuk. Nekem az a véleményem, hogy az első 3 könyv kifejezetten pazar. Különösen a harmadik nagyon erős. Az utolsó kettő viszont sajnos többet foglalkozik a világépítéssel mint a sztorival. Rengeteget van ragozva a nagy semmi. A sztori elképesztő vontatott és bár vannak kifejezetten erős szegmensek, valahogy a sztori elvesztette a fókuszát. A TV sorozat ezen a ponton szerintem sokkal jobb. A könyvek másik nagy hátránya, hogy valszeg sose lesznek befejezve. De ha nem zavar, hogy egy félkész szériába fogsz bele aminek az utolsó darabjai elég nyögvenyelősek.... akkor végülis egy próbát megér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. könyv tényleg borzalmasan vontatott (az se segít sokat, hogy csupa unszimpatikus és/vagy unalmas karaktert kell követni benne). Az 5. nem olyan vészes, de messze elmarad az első 3 színvonalától

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

TV sorozat ezen a ponton szerintem sokkal jobb.

Ez egy elég ritka vélemény. Korábban én sem nagyon foglalkoztam azokkal, akik azt mondták, mekkorát esett a színvonal a 4. évad után, mert őszintén szólva nem vettem észre első nézésre. De újranézés után be kellett látnom, hogy tényleg lejjebb ment egy kicsit a minőség. Na nem annyit, mint amennyire állítják sokan, de az 5-6-7. évadokban arányaiban véve több logikátlanság van, mint az első 4-ben. A karakterek és a párbeszédek is egysíkúbbá váltak. Arya Braavos-i történetszála pedig messze a sorozat mélypontja kidolgozottság szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, hogy a könyv rajongói lenézik az utolsó évadokat, viszont a közönség kifejezetten szereti őket. Az imdb-n a három legjobban pontozott rész mind az utóbbi évadokból került ki. A sorozat az utolsó években népszerűbbé vált mint valaha (a negyedik évadban a legnézettebb rész 7 millió körül hozott az USA-ban, az utolsó évad záróját viszont már 12 millióan nézték... és ezek csak az élő számok).

 

Egyébként nem gondolom, hogy az utolsó évadok tökéletesek. Megvannak a maguk hibái, kétségtelen, de minden téren köröket vernek az utolsó két könyvre, legyen szó dramaturgiáról, párbeszédekről vagy a történetről. Sok szempontból amit Martin irt az szerintem szégyen és ezért a magam részéről meglehetősen értetlenül állok azelőtt mikor valaki az utolsó könyveket ajnározva húzza le az utolsó évadokat. A semmiből előhúzott teljesen érdektelen (esetleges ál-) Targaryen olyan dramaturgiai mélypont például, ahol a TV-sorozat hála istennek sose járt. És akkor még nem beszéltünk a kihipózott karakterekről,a lépten nyomon feléledő halott karakterekről (lásd Mance Ryder), a sehova ki nem lyukadó rémunalmas fejezetekről (Brienne). stb stb. A sorozat nem tökéletes de a 4-es és az 5-ös könyvekhez képest maga a két lábon járó fantasy mestermű. Nyilván azoknak a könyvrajongóknak akik elhitették magukkal, hogy kifejezetten erény, ha egy történet sehova nem tart, és ha a sztori érdektelen, rosszul és unalmasan megirt karakterekre koncentrál, nem tetszik ahogyan a GoT TV sorozat halad. Megértem. De finoman szólva nem értek egyet vele.

 

Nekem egyértelműen a hatos évad a kedvencem. Ennek már semmi köze a könyvekhez, mégis jobb mint bármi ami előtte volt. A zárórész a The Winds of Winter szerintem megérdemli a mestermű jelzőt (több mint 110 ezer szavazat után 9,9 ponton áll az imdb-n mellesleg...). Nincs még egy rész amit ennyiszer újranéztem volna. Minden jelenete csúcs. Az hogy a négyes és az ötös könyvet lazán alázza az mondjuk már sokadik dolog. Az nem nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most hogy holnap hajnalban indul a záróévad, három jóslat az utolsó részekre.

 

-Szellemnek lesz legalább egy nagy jelenete

A pilot-ban nagy feneket kerekítettek annak, hogy a Stark gyerekek kaptak egy-egy rémfarkast. Ehhez képest szegény állatok hullottak mint a legyek. Jelenleg kettő él még. Nymeriát szerintem többet nem fogjuk látni. A múlt szezonban kiderült hogy a saját farkas falkájával járja a vadont. Ezzel az ő sztorija szerintem véget ért. Maradt Jon farkasa, Szellem, akit a hatodik évad eleje óta nem láttunk mióta Jon feléledt. Itt az ideje hogy viritson valamit. Szerintem lesz legalább egy nagy jelenete. Nem olyan ahol megöl egy sokadik zombit, hanem ahol tényleg valami fontosat és érdemit fog csinálni.

 

-Megszűnik a Vastrón

Amikor előkerül a kérdés, hogy mi lesz a vége ennek az egésznek, többnyire az emberek abban gondolkodnak, hogy majd valaki az utolsó részben elfoglalja a trónt. Szerintem viszont a Vastrón és vele együtt a westerosi Birodalom megszűnik majd létezni. A Hét királyság újra darabjaira szakad. Egyetlen uralkodó helyett sok kisebb lesz.

 

-Jon meg kell ölje Dany-t vagy fordítva

A westerosi legendák szerint amikor az első Hosszú Éjszaka eljött, a borzalmaknak egy nagy hős vetett véget. Azor Ahainak viszont ehhez súlyos árat kellett fizetnie: meg kellett ölnie a kedvesét. Csak igy tudta létrehozni a mágikus kardját a Fényhozót. Valami nagyon hasonlóra számitok a fináléban. Például kiderül, hogy az Éjkirályt nem lehet megölni még valyriai karddal se. Ennél valami ütőképesebb mágiára van szükség, ahhoz viszont vagy Dany-nek vagy Jon-nak el kell patkolnia.

 

Tippek arra, hogy mely főhősök fognak meghalni a záróévadban:

-Daenerys Targaryen

-Arya Stark

-Bran Stark

-Beric Dondarrion

-Sandor Clegane, a Véreb

-Gregor Clegane, a zombi Hegy

-Jorah Mormont

-Jaime Lannister

-Cersei Lannister

-Szürke Féreg

-Varys

-Melisandre

-Yara Greyjoy

-Euron Greyjoy

-Bánatos Edd

-Qyburn

-Az Éjkirály

-A három sárkány

 

Főhősök akik szerintem túlélik az egészet:

-Havas Jon

-Tyrion Lannister

-Sansa Stark

-Davos, a Hagymalovag

-Theon Greyjoy

-Tormund

-Brienne

-Samwell Tarly

-Gilly/Szegfű

-Bronn

-Gendry

-Missandei

-Robin Arryn

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem jósolok mert nagyon vakon vagyok. :) 

Egyszer azt gondolom mint kb. Bomarr valamikor meg full mást. Abba talán biztos vagyok hogy az Éj király nem fog nyerni illetve hogy jelenlegi forma (vastrón és hét királyság) átfog alakulni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, szerintetek az lehet, hogy Branből önbeteljesítő módon lesz a Háromszemű varjú? Úgy értem, hogy a Max Von Sydow által játszott háromszemű varjú az nem más, mint Bran saját maga? Több ok miatt gondolom ezt:

 

1. Az egyik, hogy az öreg rendkívül érzelmesen vizslatta a halála előtt a régi Derest, mintegy "hazatérve" még egyszer utoljára

2. Így pontosan tudta volna, hogy mennyit mutathat meg Brannek hiszen fiatalként korábban már átélte az egészet egy másik szemszögből

3. Az öreg mindig benne van a fában, nem mozog, amivel leplezhetik azt is, hogy ő sem tud járni

4. Megmagyarázná, hogy miért kiválasztott Bran - bár nyilván ez egy hamis a magyarázat, hiszen ez így egy önbeteljesítő jóslattá válna.

 

Szerintetek van erre esély? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó teória. Viszont ha Bran visszanéz a múltba akkor nem kötik a "való világ" korlátai. Ha az öreg fickó Bran kivetülése akkor nyugodtan járhatna is akár. Hagyományos időutazás meg nincs elvileg ugye. Tehát Bran fizikailag nem tud visszamenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Jó teória. Viszont ha Bran visszanéz a múltba akkor nem kötik a "való világ" korlátai. Ha az öreg fickó Bran kivetülése akkor nyugodtan járhatna is akár. Hagyományos időutazás meg nincs elvileg ugye. Tehát Bran fizikailag nem tud visszamenni.

Azt mondta az öreg Brannek, hogy nem maradhat túl sokáig a visszatekintős jelenetben, mert baja lesz. Arra gondoltam, hogy esetleg egyik alkalommal Bran túl sokáig néz vissza egy múltbeli jelenetet, és odakerül, és onnantól kezdve abban az idősíkban kell leélnie a maradék életét (és ennek a végén érkezik el hozzá az ifjú Bran).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bomarr írta:

De elvileg nem tud odakerülni. Nincs időutazás. A fizikai dolgok nem tudnak visszamenni az időben. Legalábbis eddig igy volt.

Akkor mit kockáztat az, aki túl sokáig néz vissza egy jelenetet? Illetve Bran hangja elvileg átjutott, amikor Ned visszafordult a Tower of Joynál. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg azt kockáztatja hogy örökre ott ragad. Bran hangját pedig meghallotta Ned, de az nem az igazi hangja volt. Az a kivetülésének a hangja. Fizikailag nem volt ott. Nem szivta be a levegőt, nem a tüdejével adott hangot. Miközben az apját megszólitotta közben ott volt a barlangban felakadt szemekkel a Falon túl. Úgy volt ott a Tower of Joy-nál mint mondjuk egy szellem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Elvileg azt kockáztatja hogy örökre ott ragad. Bran hangját pedig meghallotta Ned, de az nem az igazi hangja volt. Az a kivetülésének a hangja. Fizikailag nem volt ott. Nem szivta be a levegőt, nem a tüdejével adott hangot. Miközben az apját megszólitotta közben ott volt a barlangban felakadt szemekkel a Falon túl. Úgy volt ott a Tower of Joy-nál mint mondjuk egy szellem.

Értem, világos. Na majd kiderül, de túl sok a gyanús jel. :D 

Amúgy úgy emlékszem, hogy több előzmény sorozatot is mérlegelnek, mint lehetséges "folytatás" a Trónok harca után. Ezek közül van olyan, ami esetleg a Long nightról szólna? Arra akarok kilyukadni, hogy várható némi info vissztartás a Mások első elérkezése kapcsán? Vagy arra számítunk, hogy a GoT mostani évada arra is magyarázatot ad, hogy 1000 éve mik történtek és miért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spin-off sorozat amit most kezdtek el készíteni (bár még csak a pilotot csinálják, nem kapott teljesen zöld utat) épp a Long Nightról fog szólni. Úgyhogy arról a részletek most biztos nem fognak kiderülni. De szerintem az nem is baj. Ami a legfontosabb volt -hogy miként születtek a Mások- az már kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.