Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

24 perccel korábban, Bomarr írta:

A spin-off sorozat amit most kezdtek el készíteni (bár még csak a pilotot csinálják, nem kapott teljesen zöld utat) épp a Long Nightról fog szólni. Úgyhogy arról a részletek most biztos nem fognak kiderülni. De szerintem az nem is baj. Ami a legfontosabb volt -hogy miként születtek a Mások- az már kiderült.

Most nézem vissza a korábbi Másokra vonatkozó jeleneteket. Amikor Brant megfogja az Éjkirály, az nem a múltban játszódik? Ott is hozzá tudtak érni Branhez, csak azért kérdezem. Vagy akkor Bran csak teleportált, de időben nem utazott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem a múltban játszódik. De Bran ott is egy kivetülés. Teleportálás sincs a GoT-ban (ha teleportálna akkor nem tudna járni és kúszna a földön). Az az Éjkirály erejét mutatja, hogy egyrészt észreveszi Bran kivetülését (Bran meg is lepődik mikor rászegeződnek a tekintetek... ennek alapból nem szabadna megtörténnie, hisz ő kvázi csak egy szellem) másrészt pusztán azzal hogy megérinti hatással van a fizikai testére is. Kicsit mint a Mátrixnál, amikor behúznak egyet nekik a virtuális térben és a valóságban is véreznek. Ez ugyanaz pepitában :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, a listával nagyrészt egyetértek. :) Igazából Jon is elhalálozhatna, Daenerys-szel ketten pont ők azok a szereplők, akiknek a jeleneteit a legkevésbé szerettem (talán azért is, mert Kit Harrington és Emilia Clarke a főszereplőstáb két leggyengébb színésze).

 

Szerintem egyébként Samwell is meg fog halni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem arra ne számíts Nute, hogy akár Jon, akár Dany meg fog murdálni. Ez a Trónok Harca, már nem az, amelyik megengedett magának egy Vörös Esküvőt, mert annyi főszereplője volt, hogy utána is nehéz volt nyomon követni, hogy ki-kivel-mikor-mit. Az utolsó két-három évadban meg főleg kikristályosodott, hogy ezt a kettőt a legvastagabb plot armor óvja (Dany csakúgy a semmiből hirtelen tökéletesen irányítani tudja a sárkányait, pedig előtte nem tudta, Gendry pár óra alatt visszaér a falhoz, ahonnan pár óra alatt elér a holló a másfél ezer kilométerre levő Sárkánykőre, ahonnan Dany pár óra alatt odaér ahol szükség van rá, pedig előtte évadokon keresztül rohadt fontos része volt a sorozatnak, hogy milyen nehéz leküzdeni a távolságokat stb). Élni fognak, és "vidám" belterjes babákat fognak csinálni. :sick: Mert még nem volt elég az Őrült Királyokból és Joffrey-kból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 8x01

Az eddigi legjobb évadnyitó epizód! Ami a legjobban meglepett benne az az hogy mennyire filmszerű. Fura ilyet mondani egy sorozatra, ami eddig se a gyengécske külcsinéről volt híres, de igazából eddig mindig akkor ütközött ki az óriási büdzsé a leginkább, amikor volt valami akció. Most tartva az évadnyitó részek hagyományait nagyrészt dumcsiznak a szereplők, de közben meg elképesztően néz ki az egész. Deres nagyon él! A sárkányok meg.... hűha!

Az epizód egyik csúcspontja meglepő mód Sam volt. Az összes jelenete -az a kettő- tán a rész legjobbjai voltak. Ha ez lesz a színvonal végig, akkor elképesztő évad elé nézünk.

 

Ami a rész kibeszéléseket illeti: kérek mindenkit, hogyha konkrétumot ír, akkor azt a bemutató utáni első napokban (mondjuk csütörtökig) tegye spoiler mögé. Elég sokan követjük a sorozatot itt a fórumon viszont sokan más ütemben. Köszönöm!

 

Edit: Az HBO GO-n van egy komoly félreforditás a feliratban:

 

Yara nem megy Deresbe. Yara azt ismeri fel, hogy Theon oda akar menni. A felirat viszont tévesen arra utal hogy ő is Északra akar menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis első epizód volt :) 

 

Spoiler

Az új opening animáció nagyon meglepett, de szerintem egész ötletes lett :) valamint szép konfliktusoknak sikerült megágyazni a későbbiekre, bár tény, mindegyikre számítani lehetett. Ami nagyon meglepett még, hogy Yara kiszabadulása milyen simán ment :o simán azt gondoltam, hogy a mentőakció során Theon vagy Yara meg fog halni az évadban.

 

Aminek külön örülök, hogy ezzel az epizóddal kb. biztossá vált, hogy a 2 évvel ezelőtti szivárgás egy ordas nagy kamu volt, semmi több

 

Cersei-vel kapcsolatban:

 

Spoiler

Vajon az, hogy bort iszik, és amikor Euron mondja neki, hogy "fiút nemzek neked", majd utána majdnem elsírja magát, jelentheti azt, hogy elvetélt?

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem délelőtt és most is simán ment a GO-n.

 

Yoda József:

Egy érdekesség: több helyről meg lett erősitve, hogy a tavalyi évadzáróhoz leforgott egy jelenet, amiben Cersei elvetélt. Tehát amikor még a hetedik évad forgott az volt a koncepció hogy a nyolcadikra Cersei már nem lesz terhes. A jelenetet végül kivágták, kérdés miért. Dobni akarták az ötletet vagy csak nem akarták ennyire egyértelművé tenni a vetélést?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek évadnyitó volt, egy nagyszerű új introval. Meg sem próbálom számolni, hány viszontlátásnak lehettünk szemtanúi, de ez várható volt. 

Spoiler

Engem kicsit meglepett, hogy a Véreb és Arya mennyire ellenségesen viselkedtek egymással. Oké, azt nem gondoltam, hogy Arya a Véreb nyakába ugrik, de azért nem egészen erre számítottam. Yara kiszabadítása szerintem is rém egyszerű volt, de azt hiszem, a történet ezen pontján már nincs tér az ilyen egyéni hősködős akciókra, nem szólva arról, hogy tulajdonképpen hihető is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Pildi írta:

Mi most néztük meg itthon, probléma nélkül.

Ja most már jó. Épp csak 2 órája nem volt jó, mert nem engedett be olyanokat, akik közvetlen szerződésben vannak az Hbo-Go-val. Vicc ez a platform, komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Ja most már jó. Épp csak 2 órája nem volt jó, mert nem engedett be olyanokat, akik közvetlen szerződésben vannak az Hbo-Go-val. Vicc ez a platform, komolyan.

Én is közvetlen szerződésben vagyok, már több mint egy éve, és sosem volt problémám a lejátszással. Lehetséges, hogy itt is az történt, mint ami a mozijegyvásárlásoknál szokott premierek esetén: annyira nagy volt a roham, hogy a rendszer nem bírta. Ez persze nem mentség, csak egy magyarázat.

 

És hogy most már az epizódról is írjak: nagyon jó évadkezdés volt. :) Nekem Samwell az egyik nagy kedvencem, most is öröm volt nézni minden jelenetét.

Spoiler

Azt is jó volt látni, hogy régen látott barátok, testvérek találkoznak újra, no meg egyéb viszontlátás is történt, Jamie és Bran között. Bran szerintem már nem neheztel érte, amiért Jamie kilökte az ablakból, mert enélkül nem valószínű, hogy a háromszemű varjú vált volna belőle, és ő már nem is Bran igazából, plusz látnia kell, hogy Jamie megváltozott, de ezt majd a következő részből megtudjuk. Viszont kétlem, hogy Tyrionon kívül bárki szívesen látja majd Deresben.

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én is közvetlen szerződésben vagyok, már több mint egy éve, és sosem volt problémám a lejátszással.

Sajnos velem folyamatosan kicseszik ez a sz*r. Csomószor fordul elő, hogy elindul a lejátszás, majd egy körkörös töltődés ikonra vált, és végleg megakad a lejátszás. Aztán frissítesz és akkor folytatódik a lejátszás, de szaggat a film. Néha, ha olyanja van a platformnak, akkor akármit csinálsz, szaggatni fog, nem segít rajta se újraindítás, se windows újraindítás, se semmi. Botrány. A Netflixet 3 éve használom, soha semmi gond nincs vele. Mondjuk olyan, hogy konkrétan nem képes elindítani a videót, most először történt. Mondjuk a létező legjobb időpontra sikerült összehozniuk, amikor az ember hulla fáradtan hazaesik, és egész nap azt várta, hogy végre megnézhesse az új részt - erre tessék.

 

Nyilván meg tudom oldani másként is, a kérdés az, hogy mi a franckarikának fizessek egy platformért, ami szeszélyesebb, mint maga Cersei Lannister? 

 

------------------------

 

Hogy magáról a részről is írjak. Nekem is tetszett.

 

Jó kis nyitóepizód volt, mondjuk csodálkozom, hogy 6 rész ide vagy oda, most is volt idő még pucér nőket mutogatni, meg lassú tempóban építkezni. Igazából nem az a nagy meglepetés, hogy így indult egy évad, inkább az, hogy így indult az utolsó évad is. Ezzel együtt, voltak kiváló kis újraegyesülések, Arya és Jon, Sam és Jon. Jó volt újra viszont látni kismacit (ahogy mi hívjuk a kislány Mormontot), az meg várható volt, hogy nehezen veszik be az északiak a térdelést majd. Mondjuk így, hogy a Mások áttörték a falat és rohamléptekben jönnek le dél felé, esetleg rájöhetnének, hogy sokkal fontosabb dolgok is akadnak, mint azon civódni, hogy ki a király vagy királynő. Ha nem figyelnek, villámgyorsan mind hullák lesznek, szóval ahogyan egy égő házban sem a mosatlant mosogatod el, úgy most sem ezen kéne drámázni. Remélem ezt hamar felfogják. Amúgy meg Glover úr meg szégyen, amit művel. Először elutasítja Jont, aztán elmegy Deresbe, megválasztja Királynak, aztán meg megint hazamegy, és újfent nem válaszol a hívásra. Ha Jonnak lennék, hamvasztás általi halál várna egy ilyen emberre. Bár lehet jobb stratégia lenne elföldelni, mert még a mások seregét is képes lenne elárulni zombiként.



 

A kis Umber jelenete meg nagyon durva volt. Jó lenne megtudni az évad végére, hogy mit jelentenek ezek a szimbólumok, de nagyon félelmetes volt. Nagy rejtély, hogy mi lesz Tormundék sorsa, de attól tartok, a halottak hamarabb érik el majd Derest, mint ők.

 

Ami meg a Jon, Dany, Targaryen, nem Targaryen vitát illeti... lásd fent. Rohadtul nem ezzel kéne most foglalkozni. A legfontosabb, hogy legyőzzék a Másokat. Aztán hogy ki marad életben és ki nem eleve le fogja szűkíteni az uralkodás problémakörét... 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bevezetőnek ez egy nagyon jó epizód volt. Az első jelenet után olyan érzésem volt, mintha nem telt volna el 2 év az előző évad nézése óta, azonnal beszippantott és előjöttek az emlékek (szerencsére az epizód előtt kapunk egy nagyszerű összefoglalót, nekem ez nagyon hasznos volt, mert nem volt időm újranézni a sorozatot azóta). Bomarr azt írta, hogy csütörtökig használjuk a spoiler gombot, én akkor ettől eltekintek most. :)

 

Ami leginkább megfogott, azok a brutálisan szép tájak Északon. Már el is felejtettem, milyen gyönyörű sorozat ez. A hadsereg megérkezése Deresbe azt juttatta eszembe, amikor egy előző életben Robert király belovagolt ugyanoda hatalmas kíséretével - még a régi bevonulózene is felsejlett egy kicsit. Az epizód a nagy reunion-ok találkozása volt. Ezek közül Samwell Tarly-é sikerült igazán drámaivá (bár fura hog őt elkerülték a családjáról szóló hírek, hiszen a Fellegvár mesterei tudták a fejleményeket), talán az ő két főjelenete az epizód legerősebb részei, de Arya is hozta a formáját, akinek nagyon szép tud lenni az őszinte mosolya és egy pillanatra visszaváltozott ártatlan gyermekké, amikor megölelte Jon-t vagy örült Gendry-nek. Bran Stark szabályosan ijesztő számomra, ahogy ül a kerekesszékében és figyeli az eseményeket. Megnyomorítójával, Jaime-vel való első találkozása a zuhanása óta a rész legerősebb pillanatai közé tartoznak. Kíváncsi leszek a folytatásban ennek kifejtésére. Brienne-ből most nem kaptunk semmit, de az ő szereplését is várom a következő részben. 

 

A királyváras jeleneteket most kicsit untam, leszámítva Lena Headey játékát, zseniális a színésznő, talán a GoT legjobbja a kezdetektől fogva. Bronn most nem hozta a formáját, Euron meg szabályosan irritált, de hát ezzel a karakterrel az első megjelenése óta nem nagyok kibékülve. Yara kiszabadítása is olyan semmilyen volt, de persze nincs idő most ezek részletezésére. Igazából az egész Greyjoy-szálat már le kellett volna zárni, csak viszik a játékidőt, szerintem. 

 

Közben a holtak serege magabiztosan nyomul előre. A Faltól délre eső legközelebbi vár, az Utolsó Menedék már elesett, véget vetve az Umberek vérvonalának. Ned Umber felszögelése, majd feléledése a frászt hozta rám. Először észre se vettem, hogy mikor nyitja ki a szemét a háttérben, csak azt vettem észre, miközben Tormund magyaráz, hogy már nyitva van és kéken izzik. Mire ezt észleltem, már támadt is azzal a földöntúli sikollyal. Nagyon para volt, vissza is tekertem még párszor. Ide kötődik a rész legviccesebb jelenete, amikor Eddison és Tormund majdnem megtámadja egymást a félhomályban.

 

Ez egy kitűnő epizód volt, várom a következőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nagyon jó rész volt. Jó volt látni a sok karaktert egy jelentekben vissza utalva a régebbi történésekre és ilyenkor mindig eszembe jutott hogy mennyi minden történt a karakterekkel a kezdetek óta és hogy hogy telik az  idő. Nagyszerűen megalapozta a nagy csatát és egy fajta utolsó játék volt a vihar előtt mert a következő rész után már minden más lesz, sok karaktert fogunk elveszíteni.    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.