Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

20 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Vagy esetleg online filmes oldalakról, de ott meg felugráló ablakok vannak, azokat meg nem szereted :) Indavideóról sajnos már lekapták.

Talán most beleférne. 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

nMag :D 

Mobilról vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt ez a pofátlanul zseniális néma-játéééék?! Ez a minden naaagy várakozásomat felülmúló epic-heroic balladahh, bazzzzegh! Hmmmm. Engem odavert baromira... itt-ott egy kis túlzás is benézett, de nálam mindent visz. Ez egy ilyen bárhányszor nézhető epizód, kb. :) Nem mintha nem lennék oda minden pillanatáért ennek a trónos őrületnek. Imádom. :) 

Dothraki történet egészen hátborzongató, baszky. Végem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit én is. De valahol tudtam mert a józan ész ezt diktálta hogy 3 rész túl kevés lett volna lezárni a sorozatot normálisan ha nem úgy történnek a dolgok ahogy.  Inkább spoiler mögé teszem mert  még túl friss.

 

Spoiler

Igazából ha jobban bele gondolok így kellett történnie mert ettől jobb esélyük nem lett volna. Ha itt nem győzték volna le akkor később még ennyi esélyük se lett volna. Holtak csak többen lettek volna ők még kevesebben. Csak valami Bran-es mindfuckos csavaros dolgot tudtam volna elképzelni ahhoz hogy nyerjenek. De azt nagyon okosan kellett volna megcsinálni hogy ne legyen logikátlan és még is passzoljon a sorozat világához. Szóval inkább választották az egyszerűbb dolgot.   

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler mögött írjunk már mindent, ha kérhetem!!!

 

Csak azért jöttem, hogy szóljak, hogy spoileres képek keringenek youtube-on és facebookon, és vigyázzatok, erre én magam is többet látok itt, mint akartam! YODA JÓZSEF, miért nem lehet betenni a véleményed kics-szett spoiler gomb mögé??? Ismerem a múlt heti véleményed, a reakciódból jó eséllyel tudom, hogy mi lesz... ahh.... többet se jövök ide spoiler veszély miatt szólni!!! :angry::angry::angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát 

Spoiler

Sajnálom, nem akartam elrontani az élményed :( elismerem, tényleg nem gondolkodtam, amikor az epizód után hirtelen felindulásból kiírtam ezt a posztot, kb. annyira felb.szott. Életemben először fennmaradtam megnézni egy Trónok harca részt, és beletrafáltam egy (szerintem) elég gyenge epizódba :( és nem csak a Mások kapcsán történtek miatt vannak gondjaim.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem, tetszett, de bevallom kimondtam közben hangosan, hogy nem ezért szeretjük a Trónok harcát!

De elismerem érett már egy ilyen rész, a történet miatt is elkerülhetetlen volt és nagyon nagy igyekezet volt benne.

Vannak túltolt dolgok és olyanok is amik alulmúlták az én személyes várakozásaimat.

Spoiler

túltolt: a mások serege emlékeztett a Z világháborúra és a TWD-re is, főleg a bújkálós részekben az utóbbira.

mást vártam: Brantől és az Éjkirálytól.

Bran: Reméltem, hogy sárkánnyal fog avatározni, és a rész végi csavart is tőle vártam.

Éjkirály: Azthittem megszólal. Annyira vártam. Annyira szerettem volna valami meglepetést vele kapcsolatban.

 

Elesettek(akik számítanak):

-Jorah Mormont

-Éjkirály

-Theon Greyjoy

-Lyanna Mormont

-Dolorus Edd

-Berrick Dondarion

-Melissandre

 

Jon sárkányát nem tudom..szerintetek?

 

Amúgy pozitívban a mérleg, fontos, fajsúlyos és jól megcsinált rész volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszabb vélemény

 

Spoiler

Nem tetszett a csata, ahogy meg volt csinálva. A GoT sosem volt híres arról, hogy stratégiailag jól rakjon össze csatákat, de ez minden eddigit alulmúlt. A védők "stratégiája" kész öngyilkosság volt, pedig azért komolyabb hadvezérek is voltak abban a társaságban...

Könnyűlovassággal nekihajtani a többszázezres holtak seregének... öngyilkosság (mint ahogy azt láttuk is). A könnyűlovasság nem frontális rohamra való. A dothrakik miért nem mentek a várfalra íjászkodni, ahhoz is értenek... Vagy lettek volna szélen, hogy megakadályozzák a bekerítést. Sárkányüveg nyilakkal kellett volna a White Walkereket célozniuk (bár az nem egészen volt világos, hogy ők merre voltak a csata folyamán... erre is visszatérek még).

Miért volt ennyi ember a falakon kívül? Nyílt csatában a holtak ellen... megint öngyilkosság.

Miért a katonák elé állították fel a katapultokat, miért nem mögé? Hogy a holtak azokat érjék el leghamarabb, így már nem is tudják azokat használni?

 

Bran: elpocsékolt lehetőségek. Szépen fel volt építve a korábbi évadokban az ő szála is. Azt mondta neki az öreg háromszemű holló, hogy "meg kell tanulnia használni az erejét, mire ideérnek a Mások". Ehhez képest kb. semmi olyat nem láttunk tőle, ami tényleg hasznos lett volna a Mások ellen. Kihagyott ziccer, hogy nem wargolt bele az egyik sárkányba.

 

Éjkirály és a Mások: ahogy egy hete leírtam, csalódott leszek, hogyha ilyen gyorsan lezárnák a sorsukat. Nem akarom még egyszer részletezni. Szerettem volna, ha legvégéig jelen vannak... Nem így történt.

 

A szereplők halálai: nos megint ott tartunk, hogy a főbb szereplőket védi a plot armor. Lényegében csak olyan mellékszereplők haltak meg, akiknek a karakteréből már nem lehetett volna többet kihozni, már nem tettek hozzá szinte semmit sem az események alakulásához... A könnyen feláldozható karakterek hullottak el. Régi évadokban simán hullottak olyan szereplők, akiknek a halála valóban befolyásolta a történéseket. Már nem. Már csak azok halnak meg, akiknek már úgyis mindegy, mert révbe ért a karakterük.

 

Az Éjkirály halála: onnantól kezdve, hogy a holtak bejutottak a várba, minden kiszámítható lett. Onnan csak 2 opció volt: vagy meghalnak az élők, és győznek a Mások, vagy valaki megöli az Éjkirályt. Előbbit úgyse merték volna meglépni (ahhoz már túlságosan is a fanservice-ról szól a sorozat), így csak az utóbbi maradt. Onnan pedig, hogy Arya kimondta, hogy "not today", teljesen egyértelmű volt a forgatókönyv. Ha már fanservice, akkor inkább megnéztem volna egy párbajt Jon és az Éjkirály között. És ezzel el is jutottunk a White Walkerekhez...

 

Nos, a White Walkerek mit csináltak a csata során? Hol voltak? Látszólag semmi szerepük nem volt, pedig elnéztem volna pár ismertebb karakterünk párbajait velük...

 

Ami tetszett:

- A hangulat, végig érezhető volt a kétségbeesettség, hogy itt bizony bármit is csinálhatnak az élők, ebben a csatában nem tudnak győzni

- A zene. Ramin Djawadi ismét megmutatta zsenialitását, és megalkotta a Light of the Seven párját.

- Theon halála, ahol bizony elmorzsoltam egy pár könnycseppet...

- A látvány

 

Összességében a leggyengébb Trónok harca epizód lett az én szememben.

 

"Jóslataim" a hátralévő 3 részre:

- ezek után nagyon meglepődnék, ha nem valami sablonos befejezésre futotta volna csak... így tippjeim:

- legyőzik Cerseit "nagy nehezen"

- Jon és Dany közül meghal az egyik (én utóbbira tippelnék)

- Királyvár elpusztul tűzvészben, vele együtt a Vastrón is, de a Hét Királyság megmarad.

- Jon lesz a király a végén.

 

@csoli1138 Spoiler a kövezkező részre vonatkozóan (annak előzetese alapján):

Spoiler

Jon sárkánya él és virul, ott repked a következő rész előzetesében is

 

Amúgy azt én is vártam, hogy az Éjkirály mond valamit Brannek :D 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így hogy leülepedtek a történtek kicsit más a véleményem hogy mire számíthatunk a következő 3 részben.

 

Spoiler

Nekem valami azt súgja hogy még nincs vége NK és Mások történetének. Ugye azt tudjuk hogy a vége megegyezik a majd a könyvekével a nagy dolgokban az eltérés inkább az odáig vezető útban illetve a mellék szálakon lesz. Martin-t ismerve ez túl egyszerű hogy itt vége legyen a másoknak és a maradék háromszor másfél óra Cersei legyőzéséről szóljon (amire sztem kb 2 rész is elég). Valami lesz még itt ami csavar majd a dolgokon. Martin mindig is a váratlan dolgokról volt nevezetes nem hiszem hogy pont a vége lenne ennyire faék egyszerű és nyílegyenes.       

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem azt a kijelentést, hogy a könyvek és a sorozat végkifejlete meg fog egyezni, elengedhetjük. Az csak PR-szöveg. Martin bármikor gondolhat egyet, hogy nem az lesz. Na meg folyton összevissza nyilatkozik ezzel kapcsolatban, szóval erre kár számítani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Bár Yoda miatt tudtam, mi lesz a végkicsengés, azért így is elképesztő volt. Bevallom, a végén még az is felmerült bennem, hogy rosszul következtettem Yoda írása alapján.

:D Annyira nyerésre álltak a holtak. De amikor már alig volt hátra, és az Éjkirály 1on1-ozott Brannel, akkor már számítottam rá, hogy lesz még egy csavar. És Arya milyen fantasztikus volt a végén. Meg ezáltal Dondarion szála is méltó lezárást kapott. Hát ezért támasztották fel újra és újra... tetszik.

A csata nekem tetszett, mondjuk nagy logikát nem akartam benne keresni az is igaz. A Dothrakiak lovon az igaziak, ha már a várba hívnak be mindenkit, akkor ott nem sok hasznukat veszik. De a stratégiai részhez annyira nem értek. Azt hiszem, ők maguk sem ilyen hömpölygésre számítottak, hanem "rendes" harcmodorra, csak holtak ellen. Az volt amúgy a bajom a résszel inkább, hogy baromi sötét volt és néha lehetetlen volt kivenni, hogy mi történik. De ami látszott az rendesen odab*szott.

Jorah és a "kis maci" azaz Lady Mormont halála is könnyezős volt. Theont nem sajnáltam, bár nyilván nagy ívet futott be ő is. 

Az tetszett igazán a részben, hogy végig izgulni lehetett azért, hogy ki marad életben és ki hal meg. Azért is, hogy az élők győznek, vagy a holtak. Ebben most benne volt - khm. lett volna - bármilyen eshetőség, bárkinek. Dany is meghalhatott volna. John is akár. Végül nem így lett.

Ami a másokat illeti. Kaptak egy epikus lezárást, végül is ilyen értelemben oké. Nem lett kiszámítható a sorozat, mert nem a legvégére hagyták a leszámolást, ezt is meg kell hagyni. De így is picit keserű szájíz, mert évadonként építgették, hogy jönnek a holtak, fő fenyegetés, stb. Ehhez képest Királyvár közelébe se jutottak. Átjöttek a Falon és vége. A nagy ezeréves legenda és rettegés után ennyit sikerült elérni. Hát nem túl combos.

De ha másik oldalról nézzük: nem akármilyen heroikus teljesítmény volt az emberektől, hogy eddig húzták a csatát és esélyt adtak (ha csak egyet is) Aryának a döntő csapásra. A vicc amúgy az, ha ez a rész egy az egyben ugyanígy az évad utolsó része, akkor semmi negatív dolog nem lenne bennem utána. Így viszont kicsit faramuci, hogy az évad közepén annyi teória, stb. után egyszer csak a 3. rész végén lezárult ez a fenyegetés, amiről sokan - én is - az utolsó évad fő fenyegetési szálának gondoltam.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, MissKarrde írta:
  Spoiler elrejtése

Az egész holtak jönnek-dolog arra volt jó, hogy összehozza ezeket az embereket... Különben sose kötnek szövegséget. :hehe:

 

Azt gondolom, tökéletesen megfogtad a lényeget. 

Csak én többre számítottam ettől a száltól. Na de mindegy. Jól láthatóan nem ez lesz itt a fősodor, hanem ténylegesen a Trón harc, ahogy a neve is mondja a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Hát az utolsó 3 részre nagyon nagyot kellene rittyenteniük ahhoz, hogy visszanyerjem a lelkesedésem :D lehet a hype az oka amúgy, hogy mennyire mondták a készítők, hogy ez az évad meg fogja változtatni azt, amit eddig a sorozatkészítésről gondoltunk... eddig egyáltalán nem érzek ilyesmit, pedig már a felén túl vagyunk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8/3

Spoiler

Hát ezek után leginkább azt tudnám mondani, hogy még jobban várom a könyveket és még inkább sajnálni fogom, ha nem készülnek el, mert nagyon kíváncsi lennék ez mennyire volt Martin változata, vagy az milyen lenne ehhez képest. Reménykednék még, hogy valami még lesz itt, mert érdekelne, hogy Bran mikor belevargolt a hollókba azzal mit akart (egy pillanatra felállt a szőr a hátamon, hogy ugye nem az Éjkirályba vargolt bele), de tartok tőle, hogy a Mások inváziója ezzel ért véget, hogy az op assassin Arya ezzel a szakállas trükkel leszúrja az Éjkirályt. Most leginkább csak azokat tudnám sorolni, hogy mi nem tetszett az epizódban, pedig amúgy nem volt rossz rész és ha újranézem és ülepszik egy kicsit, akkor lehet nem látom majd ilyen negatívan... de az biztos, hogy nagyon kíváncsi vagyok a könyvekre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy hálaisten rész volt minden téren. Rendezés, kivitelezés, látvány, hangulat, dráma, akció, fordulat... És innen remélhetőleg már csak felfelé vezet az út.

Spoiler

Mert végre mennek belekalapálni azt a büdös 3,14csát a földbe. Csak adja az ég, hogy Tyrion nyomja le a torkán a kést. Esetleg Sansa. Vagy mindketten. Vagy esetleg játszhatnak Gyilkosság az Orient expresszen játékot is és mindenki megbökdösheti. :clap2:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Megvan, honnan volt olyan ismerős...

 

Köszi, agyaltam rajta este egy-két perc erejéig, hogy hol láttam mostanában ezt a trükköt, de aztán nem foglalkoztam vele tovább. Attól még működik :) 

 

Dzséjt: 

 

Spoiler

Szerintem végül Jamie fogja megölni. Elvileg az egyik testvérét jósolták meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.