Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2021. 05. 08. - 11:49, Wilde írta:

 

Mert nagyon kedveltem a karaktert és ezt egy kifejezetten félrecsúszott színészválasztásnak, illetve az inkluzivitás erőltetett és izzadságszagú megnyilvánulásának tartom. A Velaryonok westerosiak és emellett valyriai származásúak. Talán egy fokkal kevésbé hangsúlyos a külső jegyeikben megnyilvánuló valyriai örökség, mint mondjuk a Targaryenek esetében, de egy valami biztosan kijelenthető, nem a Nyár-szigetekről származnak! Értem, hogy mikor Martin kitalálta ennek az egész univerzumnak az alapjait és a benne szereplő egyének, házak történetét, akkor nem volt még a sokszínűség ennyire a popkultúra homlokterében, mint az elmúlt néhány évben amikor a GoT-t is néhányan támadták azzal, hogy túl fehér a cast. Most már szinte nem tehetik meg, hogy ne feleljenek meg ennek az elvárásnak, de ezt lehetett volna ügyesebben is bevezetni. Ha egy másik nemesi ház (mondjuk Dorneból), vagy egy jelentéktelenebb szereplő esetében lépik meg azt, hogy sokszínűbbé próbálják alakítani a szereplő gárdát azt kevésbé éreztem volna kirívónak, de a legelegánsabbnak azt tartottam volna, hogyha egy új karaktert alkotnak (aki színesbőrű és illeszkedik a meglévő világ viszonyrendszerébe), akinek a történetszála bekapcsolódhatott volna a sorozat főáramába (az alapsorozatnál előfordult, hogy több különböző karakter történetszálát gyúrták egybe és dolgozták át). Persze nyilván ahogy egy adaptációnak, nem kell minden szempontból igazodni az alapműhőz, ebben a kánonban Corlys Velaryon akár lehet fekete is... de akár az is beleférhetne, hogy egy ázsiai törpe alakítja Rhaenyra Targaryent, csak adnak rá egy világos színű parókát, meg esetleg egy kontaktlencsét... és nem is biztos, hogy a sorozat attól még rossz lenne, de bennem úgyanúgy keserű szájízt hagyna maga után, mint ez a húzás. Hangsúlyozom ez nem is a színész ellen irányul, aki lehet nagyon tehetséges, de az nekem nem tetszik, hogy Corlys Velaryont ő kelti életre, mert szerintem nem illik a karakterhez.

 

Örülök,hogy rajtam kívül van más ember akinek ez nagyon is szemet szúr. Sajnos a kedvem nekem is elmegy ilyenkor mikor van egy adott karakter, és jön a szokásos fekete ami most ugye nagyon erőltetve van minden téren. Csak nekem ezzel pont, hogy elveszik a kedvem az egésztől. Nem tudom én,ha készítenék egy ilyen alkotást a legelső az lenne ,hogy örülnék neki, és megbecsülném. A másik meg méltóan adaptálnám,ha kell ott lenne nálam a regény amit, ha kell elővennék vagy akár az Internet amin olyan szépen összegzően összegyűjtötték a tartalmakat,hogy le a kalappal. Mondhatni minden az ember elé van rakva, és akkor kapod azt amit. Annyira könnyedén meg lehet oldani főleg ahogy leírtad ,hogy bevezethettek volna egy új karaktert aki,ha a fő történetszálba nem is,de magába a sodrásba lehetett volna egy fontosabb személy.  Arról nem beszélve, hogy a regénybe van fekete karakter ráadásul nő akinek a története izgalmas, és misztikus. 

 

Jól írod azt is, hogy nem kell az adaptációnak feltétlen követni a könyvet lehet jó lesz a színész játéka,de szerintem se illik külsőre a karakter ahhoz akiről olvasni lehetett. Az ember lelkesedése tényleg eltud menni ilyenkor főleg,ha nagyon várja az ember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, ati írta:

Itt még nem is annyira rossz a helyzet, a witcher sorozat sokkal gázabb ebből a szempontból. Amit Trissel műveltek ott az megbocsáthatatlan.

Oh....nem akartam felhozni...de ne is mond...Az valami katasztrófa, hogy Triss, hogy nézett ki,de amúgy annyira nem lenne nehéz megoldani szerintem adná magát. Na meg ugye ott is azért van bőven fekete karakter...Nagyon erőltetett az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Kargarosz írta:

Örülök,hogy rajtam kívül van más ember akinek ez nagyon is szemet szúr. Sajnos a kedvem nekem is elmegy ilyenkor mikor van egy adott karakter, és jön a szokásos fekete ami most ugye nagyon erőltetve van minden téren. Csak nekem ezzel pont, hogy elveszik a kedvem az egésztől. Nem tudom én,ha készítenék egy ilyen alkotást a legelső az lenne ,hogy örülnék neki, és megbecsülném. A másik meg méltóan adaptálnám,ha kell ott lenne nálam a regény amit, ha kell elővennék vagy akár az Internet amin olyan szépen összegzően összegyűjtötték a tartalmakat,hogy le a kalappal. Mondhatni minden az ember elé van rakva, és akkor kapod azt amit.

Két dolog miatt nem értem a problémát.

1. A könyvekben sehol nem írják, hogy milyen rasszba tartozik Corlys Velaryon. Így nem egészen értem hogy honnan jön ez hogy őt lecserélték feketére. Miről cserélték le? Eleve fogalmunk sincs hogy az anyja hogy néz ki. Én értem ha azt valaki problémásnak érzi ha egy meghatározott rasszú karaktert lecserélnek egy másik rasszúra de itt nem ez történt. Felteszem az egész onnan indul, hogy valyriai vér van a családban és ezért kéne fehérek legyenek. De mivel ez a család nem vérfertőzésben élt és nem tartottak tiszta valyriai vérvonalat igy ennek különösebb jelentősége nincs egy családtag kinézeténél.

Eleve itt van egy félreértés: a valyriaiak nem mind fehérek. Most utána olvastam és egyértelmű utalások vannak rá az eredeti művekben hogy azoknál a nemesi valyr családoknál akik nem tartoztak a legfelsőbb körökhöz simán előfordult hogy keveredtek Essoson a helyi népességgel. Ahol akár csak Westeroson a kikötővárosokban nem ritkák a Nyár szigeteki emberek.

 

2. Corlys Velaryon nem egy regényszereplő. A karaktert Martin csak mint történelmi figurát dolgozta ki roppant vázlatosan. A legtöbb infó nem is a regényekben van róla hanem a különféle kiegészitő művekben. Ennek tükrében nekem nem túl hihető hogy bárki ehhez a figurához olyan nagyon kötődött volna és most öszintén sajnálja hogy a kedvenc figurája nem úgy fog kinézni..... és most jönne az hogy "mint a könyvekben", de hát a könyvekből nem derül ki hogy néz ki.

 

A Vajáknál a variálás Triss kinézeténél például zavaró de pont azért zavaró mert ott egy olyan karakterről van szó akiről elég konkrét képünk van hogy az eredeti műben hogy néz ki. Corlys Velaryon nagyon nem ez a kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvekben igen ritkán térnek ki kategórikusan egy karakter bőrszínére, amikor ezt megteszik, akkor azért fordul elő, mert az átlagostól eltér. A Nyár szigetekről származóknál külön kiemelik az ébenfekete tónust, ami kifejezetten kuriózumnak számít és nem sokan szaladgálnak ilyen adottságokkal a Hét királyságban. Ezért ugyan bele lehetne erőltetni, hogy Corlys Velaryon anyja akár lehetett Nyár szigeteki is, de igen furcsa lenne, ha Martin semmi említésre méltót nem találna ebben, miközben az átlagostól elétrő karakter jegyeket korábban külön megjegyezte. Westeros nem egy színvak PC társadalom és totál életszerűtlen lenne, ha senki egyetlen egy fél mondat erejéig sem tenne említést arról a történetben, hogy az egyik legbefolyásosabb ember történetesen fekete... ja és persze ezüst hajjal. :D

A Velaryonokról tudjuk, hogy milyen jellemző vonásaik vannak, ők hasonlítanak a leginkább a Targaryenekre, amiért előfordult, hogy direkt velük házasodott az uralkodó család, hogy a lehetőségekhez mérten tisztán tartsák a vérvonalat. A könyvekben ezek között a jellemzők között ott van a világos bőr is, ezért joggal feltételezhetjük, hogy a leszármazással ez öröklődik is, most ha nagyon belemegyünk egy kevert rasszú ember akkor sem lenne ennyire hangsúlyosan sötét bőrű, mint ez a színész, de én mint mondtam az előző hozzáállásomban elfogadom, hogy ez egy ilyen kánon, amiben akár lehet fekete is. Hiába nem szerepelt sokat a történetekben egy igen izgalmas karakternek tartottam és kifejezetten kíváncsi voltak a sorozatbeli szereplésére és ehhez én nem tudok jó pofát vágni. A korábbi hasonló esetek Xaro Xhoan Daxos, Sallador Saan, vagy mondjuk Areo Hotah egyáltalán nem zavart, itt sem zavart volna ha egy jelentéktelenebb karakterrel húzzák meg ezt.

 

Még egy apró adalék a bőrszín kérdéséhez, mert a leszármazásnak azért ebben a feudális világban fontos jelentősége van és ebből a könyvben is adódik konfliktus ami igencsak hülyén jönne ki egy fekete Velaryonnal: (könyves spoiler, komoly végkifejletet nem lő le a sztoriból, de aki nem ismeri az eredeti történetet csak saját felelősségre olvassa)

Spoiler

Van az a pont a történetben, mikor Rhaenyra Targaryen első férjétől származó három fiának a származását firtatják. A feltételezett férj Corlys Velaryon fia, aki történetesen homoszexuális. A lurkók pedig eléggé hasonlítanak Harwin Strongra, akit Rhaenyra szeretőjeként emlegetnek. Na most képzeljük el a színesbőrű fiút, Laenor Velaryont és mikor meglátja a három fiát Jacaeryst, Luceryst és Joffreyt akik egyáltalán nem feketék. Bár erre is van progresszív megoldás, legyen Strong is fekete... ha jól emlékszem az ő bőrszíne sincs szó szerint kőbe vésve (mint ahogy annyi más karakternek sem), az anyjáról meg szintén semmit nem tudunk, úgyhogy akár lehetne ázsiai is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

A könyvekben igen ritkán térnek ki kategórikusan egy karakter bőrszínére, amikor ezt megteszik, akkor azért fordul elő, mert az átlagostól eltér. A Nyár szigetekről származóknál külön kiemelik az ébenfekete tónust, ami kifejezetten kuriózumnak számít és nem sokan szaladgálnak ilyen adottságokkal a Hét királyságban. Ezért ugyan bele lehetne erőltetni, hogy Corlys Velaryon anyja akár lehetett Nyár szigeteki is, de igen furcsa lenne, ha Martin semmi említésre méltót nem találna ebben, miközben az átlagostól elétrő karakter jegyeket korábban külön megjegyezte. Westeros nem egy színvak PC társadalom és totál életszerűtlen lenne, ha senki egyetlen egy fél mondat erejéig sem tenne említést arról a történetben, hogy az egyik legbefolyásosabb ember történetesen fekete... ja és persze ezüst hajjal. :D

De Corlys Velaryon nem egy regényszereplő. Nem része a Tűz és Jég Dala sztorijának. Ő ezen a világon belül egy meghalt történelmi figura. Az hogy nincs megemlitve a bőrszine azaz égadta világon semmit nem árul el a bőrszinéről vagy arról hogy mennyire érdekelte az akkori embereket a bőrszine. Eleve általában a történelmi korokat messze nem érdekelték annyira a különféle rasszok mint minket. Azt hogy az ősmagyarok  például mongoloid kinézetűek voltak a koponya-rekonstrukciókból tudjuk de a korabeli források, amikből azért volt pár, ezt nem érezték fontosnak lejegyezni. Így ez is egy fals kiinduló pont hogy ha fekete Corlys akkor azon mindenki annyira hüledezne, hogy 100 évvel később is erről lenne szó. Elvégre Királyvárban is élnek feketék a regényekben. Nem ő lenne az egyetlen. Az igaz hogy nem annyira multikulti a főváros mint egy napjainkban lévő nyugati nagyváros de nem is olyan homogén mint egy középkori település.

Míg Európában feketét látni 200 éve is óriási szenzáció volt és nálunk például az állatkertben mutogatták őket, addig Westeroson a kikötővárosokban teljesen hétköznapi jelenségnek számitanak a fekete kereskedők, hajósok. 

 

Corlys Velaryonnál pedig megjegyzem egyik felmenője kinézetét se tudjuk. Akár az apja is simán lehet fekete, mondjuk anyai ágról úgy hogy közben a felesége is fekete.


Azért se értem, hogy ez mitől ennyire fontos, mert pont Martin szokta megjegyezni, hogy a történelmi leírások nála mindig megbízhatatlanok mert pont úgy működik mint a valós történelmi leírások: fontos dolgokat nem jegyeznek le vagy másként jegyeznek le a történészek, mint ahogy valójában történtek. Emiatt a Tűz és Jég Dala világa merőben eltérő minden más fiktiv világtól mert ennek nincs kőbe vésett történelmi kánonja. Nincs meg az hogy a múltban pontosan mi történt. Vannak lejegyzések amik vagy igazak vagy nem. Így kicsit értelmetlen apró részletekbe kapaszkodni. Pláne ha olyan részletről van szó ami nincs is tisztázva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tűz és jég világa könyv, illetve a Tűz és vér történeteiben több ponton is megjelenik Corlys Velaryon. Én továbbra sem tartom életszerűnek azt, hogy írói szempontból van egy karaktered, ami valami olyan egyedi, sem a Velaryonokra, sem Westeros nemeseire általánosságban nem jellemző tulajdonsággal rendelkezik, mint hogy fekete a bőre, akkor ezt egyáltalán nem említik meg. Nagyon egyszerű a válasz, ha Martin feketének akarta volna megírni, akkor írt volna róla, hogy a Tengeri kígyó történetesen az apja, az anyja, vagy a bánat tudja kinek az éjfekete bőrszínét örökölte. Ebben az esetben szerintem senkinek semmi baja nem lenne ezzel, sőt még egy érdekes elemet is belevihetnének a karakterbe, csakhogy ez nem történt meg az író részéről, innentől kezdve minden belemagyarázás. Akár lehetett fekete is, de végül is azt sem lehet 100%-osan kizárni, hogy zöld, pikkelyes börű gyíkember volt, hiszen ennek ellentmondó, ezt cáfoló konkrét állítás nincsen se róla, se az apjáról, így akár lehetne gyírkember is, akár élhetnek ilyen emberek a világ eldugott részein és tőlük is számrazhatna. Nem jegyezték le a pontos kinézetét, így bármit bele lehet ebből a megközelítésből magyarázni. Amúgy lehet ebben a kánonban az egész Velaryon família fekete, Corlys is, már az apja és az anyja is és akár a gyereke is, hogy ez történeti szempontból miért lehet problémás arról írtam a könyvspoilerben. Nemrég kezdetm el újra a regénycikulst és fejeztem be az első könyvet, ha jól emlékszem Ned Stark bőrének pontos színéről sem adott leírást Martin amikor a külső jegyeit mutatta be, akár ő is lehetne fekete. Rengeteg másik karakternél be lehetett volna vezetni ebben a készülő sorozatban, hogy legyen fekete (az is erőltetten hatott volna, ha egy Starkra fogják rá, de abból a gondolatmenetből kiindulva, hogy a leírások lehetnek hiányosak, vagy direkt tévesek is, akár miért ne lehetne a múltban Deresben egy fekete, vagy ázsiai Stark is). Nálam egy Velaryon, mint ahogy egy Targaryen se legyen fekete, ránézek erre a csávóra, a full fekete bőrével, meg a hidrogénszőke hajával (gondolom ezzel akarták demonstrálni a valyriai származását) és egyszerűen nevetséges az összhatás. 
Még zárszóként annyit ehhez a témához, aztán napirendre térek fölötte, hogy itt szóba került korábban a Witcher... Triss castingjával én sem vagyok kibékülve, de magát a sorozatot kifejezetten szerettem, ennek a szériának is abszolút megadom az esélyt, hogy megnyerje a tetszésemet. Lehet még a fekete Corlys Velaryonról is megváltozik majd a véleményem, ha a sorozat közben látom, megismerem, de így elsőre onnan indul a karakter, hogy a mínuszból kell pluszt csinálni... aztán majd meglátjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

A tűz és jég világa könyv, illetve a Tűz és vér történeteiben több ponton is megjelenik Corlys Velaryon.

Egyik sem regényszerű elbeszélés. Mindkettő egy-egy óvárosi nagymester feljegyzése a történelmi eseményekről.

A Tűz és Vérben lévő információk in-universe szerint azt tartalmazzák, amit Gyldayn főmester lejegyzett.

A tűz és jég világa pedig egy bizonyos Yandel mesterhez tartozik.

 

Pont azért lett ez igy kitalálva, hogy a világ múltja kapcsán semmi se legyen kőbe vésve. Bármikor kiderülhet, hogy a két emlitett mester tévedett, vagy nem a teljes igazságot irta le emiatt a soraikban száz százalékosan nem lehet megbizni. Ezért nincs kőbe vésett történelme Westerosnak. Martin direkt igy találta ki.

1 órával korábban, Wilde írta:

Nagyon egyszerű a válasz, ha Martin feketének akarta volna megírni, akkor írt volna róla, hogy a Tengeri kígyó történetesen az apja, az anyja, vagy a bánat tudja kinek az éjfekete bőrszínét örökölte. Ebben az esetben szerintem senkinek semmi baja nem lenne ezzel, sőt még egy érdekes elemet is belevihetnének a karakterbe, csakhogy ez nem történt meg az író részéről, innentől kezdve minden belemagyarázás.

Martint úgy tűnik nem nagyon érdekelte a karakter bőrszine hisz nem konkretizálta a kinézetét. Ezért nem értem hogy mitől olyan fontos neked olyasvalami ami az irónak egyáltalán nem volt lényeges. Eleve a legtöbb amit tudunk Corlysról, azt Gyldayn meg Yandel mesterektől tudjuk. In-universe őket nem érdekelte a karakter bőrszine ami egyébként összecseng a középkori történetirással, hisz az európai krónikásokat se érdekelték a rasszok. Hisz a rasszok szerinti csoportositás az egy modern gondolat. A középkori gondolkodásba nem igen fér bele hisz kizárt hogy valaki a fehéreket mondjuk a középkorban egy tömbként kezelje, amikor ott vannak a nagyonis éles határvonalak, amik mindennél többet számitottak: a származás, aminek semmi köze a bőrszinhez. Külön törvények voltak nemesekre meg közemberekre és persze rabszolgákra (akik ekkor főleg fehérek). Ezaz egész rassz dolog nem igazán izgatta a középkor emberét igy érthető ha a nagyrészt a középkort másoló Westerosban ugyanez igaz a két nagymesterre.

 

Egyébként Martin korábban leszögezte hogy utólag komolyan elgondolkodott azon, hogy a Targaryeneknek esetleg feketéknek kellett volna lenniük. Hisz eleve az lett volna a cél, hogy egyértelmű legyen hogy ők más helyről származnak mint a westerosiak. Erre volt a könyvbeli ötlet az ezüstös haj meg a fura szem.  Ezért nem mondanám, hogy teljesen az irói akarattal szembemegy, hogy kihasználva a mozgásteret amit a világ ad, beraknak egy-egy fekete karaktert ott ahol nincs egyértelműen leszögezve a bőrszin. Martin ezt mondta:

 

"But in recent years, it has occurred to me from time to time that it might have made for an interesting twist if instead I had made the dragonlords of Valyria… and therefore the Targaryens… black. Maybe I could have kept the silver hair too, though… no, that comes too close to ‘dark elf’ territory, but still… if I’d had dark-skinned dragonlords invade and conquer and dominate a largely white Westeros… though that choice would have brought its own perils. The Targaryens have not all been heroic, after all… some of them have been monsters, madmen, so… Well, it’s all moot. The idea came to me about twenty years too late."

 

1 órával korábban, Wilde írta:

Rengeteg másik karakternél be lehetett volna vezetni ebben a készülő sorozatban, hogy legyen fekete (az is erőltetten hatott volna, ha egy Starkra fogják rá, de abból a gondolatmenetből kiindulva, hogy a leírások lehetnek hiányosak, vagy direkt tévesek is, akár miért ne lehetne a múltban Deresben egy fekete, vagy ázsiai Stark is).

Tényleg: miért ne lehetne? Márha leszármazottak nélkül meghal. És persze jól megvan irva, hisz szemben Királyvárral Deres meg az egész Észak elég homogén a regények idején, tehát itt nyilván valami komolyabb magyarázat kéne.

De ez egy fiktiv világ. Mitől ilyen égbekiáltó ha nem mindenki fehér? Ez akkor csorbitaná a világot ha csak fehérek élnének benne. De ez ugye nem igy van. Vannak nem fehér emberek akik ide oda mehetnek. Akár még sokra is vihetik. Ez pontosan mitől válik erőltetetté?

 

Én azt megértem, ha például készül egy történelmi sorozat és ott egy létező történelmi figurát lecserélnek fehérről feketére. Az erőltetett. Itt viszont egy kitalált fantasy világnak az egyik történelmi figuráját, akiről szándékosan nincs pontos leirásunk és a világ történelme eleve úgy lett kitalálva hogy minden szöveg megbizhatatlan.... na itt kiderül hogy ebben a képzelt világban ez a képzelt valaki szinesbörű. Szerintem ennél messzebb aligha lehetne az egész az erőltetettől. Ez csak egy alkotói döntés. 

 

Megjegyzem: a sorozatoknál eleve nem is volt soha cél hogy Martin világa egy az egyben legyen átültetve. Hisz a Targaryen királyok sorrendje már az első évadban boritva lett. Az is ennyire zavart?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez csak egy alkotói döntés. 

Látod pont ez a probléma,hogy rohadtul nem az annyira látszódik,és érződik főleg a mostani időkbe ahol rendre rakják be a néger színészeket. Arról nem beszélve ,hogy némely filmnél azt is meghatározzák, hogy a rendező csak fekete lehet mint pl. a Blade. Lényegében nekem nem az jön át,hogy alkotói döntés, hanem ,hogy túl sok a fehér a nagyobb nevek között akkor legyen már az egyik fekete. Mert ugye elvannak nyomva meg hasonló.... 

 

Azt, hogy most kinek a tollából ki mit írt még mindig több köze van hozzá mintha én írnám meg csak úgy találomra, és odabiggyesztem, hogy Kargarosz mestertől...Az oké,hogy kitalált világ,de valami támpontot vagy elképzelést azért leírtak amit azért valamilyen formában lehet követni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Látod pont ez a probléma,hogy rohadtul nem az annyira látszódik,és érződik főleg a mostani időkbe ahol rendre rakják be a néger színészeket. Arról nem beszélve ,hogy némely filmnél azt is meghatározzák, hogy a rendező csak fekete lehet mint pl. a Blade. Lényegében nekem nem az jön át,hogy alkotói döntés, hanem ,hogy túl sok a fehér a nagyobb nevek között akkor legyen már az egyik fekete. Mert ugye elvannak nyomva meg hasonló.... 

Az amerikai filmekbe, sorozatokba a hetvenes évek óta raknak be feketéket. Ez nem új keletű dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Itt nem volt azt hiszem róla szó, de korábban kiderült, hogy az egyik szereplőt Graham McTavish alakítja majd. Játszott a Hobbitban is, de ő főleg az Outlanderben alakított nagyot. Nagyon illik szerintem a GoT világába.

zXuSWu1.jpg

 

Még nem tudni hogy kit játszik, de már van egy forgatási kép a karakteréről. A lován látszik a Targaryenek szimbóluma, a háromfejű sárkány.

CDebcSm.png

 

Illetve belett jelentve egy új színész: Tony Woodhead. Ő egy Mallistert fog játszani. A Mallisterek a Folyóvidékhez tartoznak. A Tullyk hűbéresei. Az eredeti Trónok harca TV-sorozatban csak sokadlagos szereplők voltak a Mallisterek. Össz-vissz kettőt láttunk eddig belőlük. Az egyiket, Jaremy Mallistert csak holtan, a harmadik évad elején. Robb Stark háborújában halt meg a Lannisterek ellen. Robb és Catelyn sopánkodott Harrenhalban amint nézték a szivenszúrt Jaremy-t. A másik Ser Deny Mallister, az Árnyéktorony parancsnoka, aki egyetlen részben tűnik fel az ötödik évadban. Havas Jon és Alliser Thorn ellen indul, mint a Fekete Vár egyik lehetséges parancsnoka, de veszit.

Ennél nyilván ez a Mallister kicsit jelentősebb lesz.

4MvG9rK.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

ő főleg az Outlanderben alakított nagyot. Nagyon illik szerintem a GoT világába.

Az Outlander első három évadát én is láttam, és kiváló Dougal MacKenzie volt. :) 

 

Egyébként a Lucifer negyedik évadában is szerepelt, ha jól emlékszem, egy fanatikus papot alakított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az új Trónok harca sorozathoz rengeteg új szereplő lett bejelentve.

 

Először is kiderült, hogy Graham McTavish kit fog játszani: Ser Harrold Westerling-et. A királyi testőrségnek ő a parancsnoka. 

Mellette az új szereplők:

 

Ryan Corr

gW3IBHI.jpg

 

Ő Ser Harwin Strongot játssza. Beceneve: a Csonttörő. Úgy hirlik hogy a legerősebb ember a Hét Királyságban. A történet idején ő Harrenhal örököse. Akik ismerik hogy általában mi történik Harrenhal örököseivel azok tudják hogy ez ritkán jelent jót :)

 

Jefferson Hall

oFFSlOj.jpg

Ő játssza Lord Jason Lannistert, a Kaszter-hegy urát, egyben a Lannister-ház fejét. Van egy ikertestvére Tyland Lannister.

 

David Horovitch

JDJ5Q3T.jpg

Ő játssza Grand Maester Mellos-t. Udvari tanácsos. A józan ész hangja Viserys király mellett. 

 

Matthew Needham

dkK4uXt.jpg

A fentebb emlegetett bivalyerős Harwin Strong öccsét játssza, Larys Strongot.

 

Bill Paterson

02aDc3f.jpg

A királyt segitő kistanács tagját Lord Lyman Beesbury-t játssza. Az lesz a munkája mint a GoT elején Kisujjnak: ő felel a pénzügyekért.

 

Gavin Spokes

GpaqgeX.jpg

Ő lesz a két emlegetett Strong gyerek apja: Lord Lyonel Strong. A király egyik tanácsosa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy látom megváltozott a trón formája, nem csak hogy kardok vannak körülötte, de maga a Vastrón formája is más. Nem örülök az ilyen változtatásoknak, ha már egy világban játszódik a két sorozat.
És hiányolom a teremből a sárkány koponyákat, vagy azok később lesznek kiállítva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, ati írta:

Úgy látom megváltozott a trón formája, nem csak hogy kardok vannak körülötte, de maga a Vastrón formája is más. Nem örülök az ilyen változtatásoknak, ha már egy világban játszódik a két sorozat.
És hiányolom a teremből a sárkány koponyákat, vagy azok később lesznek kiállítva?

200 év telik el a két sorozat között. Bőven lehet más a Vastrón meg a terem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre jó nagy meglepetés hogy ez kijött, mivel az első évad forgatása még mindig zajlik.

Egyébként amikor a lovagi tornán látszik hogy a lovas vágtázik akkor ott ki lehet szúrni, hogy egymás mellett van a Starkok és a Boltonok címere :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Bár nem vagyok nagy Trónok Harca rajongó, de találtam egy apró érdekességet, a Trónok Harca és Az Idő Kereke könyvek kapcsolatáról.

https://winteriscoming.net/2021/12/27/all-the-wheel-of-time-references-in-a-song-of-ice-and-fire/?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Viserys Targaryen király

"Chosen by the lords of Westeros to succeed the Old King, Jaehaerys Targaryen, at the Great Council at Harrenhal. A warm, kind, and decent man, Viserys only wishes to carry forward his grandfather’s legacy. But good men do not necessarily make for great kings."

 

01.jpg

 

 

Daemon Targaryen herceg

"Younger brother to King Viserys and heir to the throne. A peerless warrior and a dragonrider, Daemon possesses the true blood of the dragon. But it is said that whenever a Targaryen is born, the gods toss a coin in the air."

 

02.jpg

 

 

Rhaenyra Targaryen hercegnő

"The king’s first-born child, she is of pure Valyrian blood, and she is a dragonrider. Many would say that Rhaenyra was born with everything… but she was not born a man."

 

03.jpg

 

 

Lord Corlys Velaryon

"Lord of House Velaryon, a Valyrian bloodline as old as House Targaryen. As “The Sea Snake,” the most famed nautical adventurer in the history of Westeros, Lord Corlys built his house into a powerful seat that is even richer than the Lannisters and that claims the largest navy in the world."

 

07.jpg

 

 

Rhaenys Targaryen hercegnő

"A dragonrider and wife to Lord Corlys Velaryon, “The Queen Who Never Was” was passed over as heir to the throne at the Great Council because the realm favored her cousin, Viserys, simply for being male."

 

04.jpg

 

 

Otto Hightower

"The Hand of the King, Ser Otto loyally and faithfully serves both his king and his realm. As the Hand sees it, the greatest threat to the realm is the king’s brother, Daemon, and his position as heir to the throne."

 

05.jpg

 

 

Alicent Hightower

"The daughter of Otto Hightower, the Hand of the King, and the most comely woman in the Seven Kingdoms. She was raised in the Red Keep, close to the king and his innermost circle; she possesses both a courtly grace and a keen political acumen."

 

06.jpg

 

 

Mysaria

"Came to Westeros with nothing, sold more times than she can recall.  She could have wilted… but instead she rose to become the most trusted - and most unlikely - ally of Prince Daemon Targaryen, the heir to the throne."

 

09.jpg

 

 

Ser Criston Cole

"Of Dornish descent, the common-born son of the steward to the Lord of Blackhaven. Cole has no claim to land or titles; all he has to his name is his honor and his preternatural skill with a sword."

 

08.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új előzetesből egy képkockát emelnék ki:

JuUXSDy.jpg

 

Ez szinte biztos, hogy a Harrenhall-i Nagy Tanácsot ábrázolja. Minden passzol: a leégett óriási terem - amelyről hallottunk már Tywin interpretálásában amikor a második évadban Harrenhall-ban volt, de ő konkrétan egy kis szobában húzta meg magát, tehát igazán a hely méreteit nem láttuk. Passzol a tömeg és igazából a Harrenhall-i Nagy Tanácsnak komoly hatása volt a sorozat cselekményére még úgy is, hogy majdnem 30 évvel azelőtt került rá sor, hogy kitört volna a mostani szériában taglalt polgárháború. 

 

A Nagy Tanács kicsit olyan mint az országgyűlések voltak a középkori Magyarországon, amit nálunk Székesfehérváron tartottak eleinte amikor királyt kellett választani. A funkció hasonló: azután, hogy az egyik Targaryen királynál nem lehetett eldönteni ki lesz az utód akkor Harrenhallban összeültek a nemesek hogy együtt kitalálják hogyan tovább. 

 

A World of Ice & Fire-ban már készült ehhez egy látványterv ami igy nézett ki (mondjuk a rajzoló szerintem nem csinálta elég romosra a helyet): 

File:Marc Simonetti RoyalP.jpg

 

Ez annyiból érinti a sztorit, hogy a Nagy Tanács létrehozott egy precedenst: az uralkodó családon belül nő nem örökölheti a trónt. Viszont Viserys Targaryen (fentebb Rog képeinől ugye ő az első) viszont az első házasságából született egyetlen gyermekét Rhaenyra-át fogja megnevezni örökösnek. Egy nőt. Ebből lesznek aztán a bonyodalmak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben újra elkezdtem lapozgatni a "Tűz és Vért", Martin könyvét a Targaryen-dinasztiáról. Kér részletet kiemelnék a sorozat két kulcsszereplőjéről.

Egyrészt Rhaenyra Targaryenről, akit kislányként és felnőttként is látni fogunk.

mCu2eWC.jpg

"És a boldogság középpontjában ott állt a mindenki által imádott és ünnepelt Rhaenyra hercegnő, a kislány, akire az udvari dalnokok hamarosan ráragasztották a Birodalom Öröme nevet. Bár még csak hatéves volt, amikor apja elfoglalta a Vastrónt, Rhaenyra már akkor kitűnt érettségével, eszével, bátorságával és a sárkányok vérére jellemző szépségével. Hétesztendős korában sárkánylovassá vált, egy fiatal sárkányon repült fel az égbe, a bestiának az ősi Valyria egyik istennője után a Syrax nevet adta. Nyolcévesen a többi nemesi származású lányhoz hasonlóan szolgálatba állt, mint pohárnok… ám ő saját apja, a király mellett. Innentől az asztalnál, a tornákon és az udvarban ritkán látták Viserys királyt a lánya nélkül."

 

YlR0Cc7.jpg

Itt pedig a Matt Smith játszotta Daemon Targaryen aranyköpenyben, a Városi Őrség vezetőjeként. Róla a Tűz és Vérből:

"A harcos herceg a kormányzásban nem talált izgalmat. Sokkal jobban elemében érezte magát, amikor Viserys király kinevezte a Városi Őrség parancsnokává. Az őrség katonái pocsék felszereléssel és szedett-vedett ruházattal rendelkeztek, ezért Daemon mindenkit ellátott tőrrel, rövidkarddal és husánggal, valamint fekete láncinggel (a tiszteket mellvérttel), és hosszú, aranyszínű köpenyt készíttetett nekik, melyet büszkén viselhettek. A Városi Őrség tagjait azóta is aranyköpenyeseknek hívják.

 

Daemon herceg lelkesen vetette bele magát új feladatába, és gyakran járta Királyvár sikátorait az embereivel. Senki sem vitatta, hogy nagyobb rendet tartott a városban, de brutális módszereket alkalmazott. Előszeretettel vágatta le zsebmetszők kezét, heréltetett ki erőszaktevőket, csapatta le tolvajok orrát, és szolgálatának első évében három embert ölt meg utcai csetepatékban. A herceg nevét hamarosan már mindenki ismerte Királyvár rosszabb hírű környékein. Gyakori vendég volt az ivókban (ahol ingyen kapta az italt) és a szerencsejáték-barlangokban (ahonnan mindig több pénzzel távozott, mint amennyivel érkezett)."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A fő sorozat lezárása olyan, hogy azt bármikor lehetne folytatni. Azon se lepődnék meg ha jönne egy trónok harca 9. évad.

Mivel Észak nem része többé a hét királyságnak. A többi ház is bármikor fellázadhat, mondván, ha észak különválhat akkor ők is. Akármelyik pillanatban kitörhet egy újabb háború. Daenerys is bármikor feltámasztható egy vörös papnő által, mivel a sárkány elvitte a testét, ki tudja hová.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a topikban nyugodtan írhatsz a GoT sztoriról spoiler kapcsoló nélkül is. És igen, tényleg könnyen folytatható, viszont Havas Jonnál megnehezíti a dolgot, hogy ő nem is az Északi Királyságnál van hanem a Falon túl a vadakkal. Ha csak nem vesz egy hajtűkanyart és megy vissza Sansa királynő udvarába. Viszont ha a távoli Északon marad akkor azért nehéz lesz neki sztorit írni. Mert mit csinálna ott? Megkeresi a még életben lévő Erdő gyermekeit vagy felmegy az Örök Tél Világába hátha maradt még ott elfekvőben pár Más? Mondjuk ha nekiállna jégpókokkal viaskodni azt nem bánnám. Végig vártam a fősorozat alatt hogy mikor jönnek a jégpókok, de aztán sose jöttek. Pedig az ötödik évad végén utalnak is a létezésükre. Azt hittem akkor hogy igy vezetik fel őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.