Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Apró hírek:

- Bár a sorozat otthona a Castilon bolygó és maga a Colossus, azonban az akciók nem itt lesznek - itt gondolom a kémkedéses dolgokra értették.

- Az Ace pilóták a Colossus védelménél kapcsolódnak bele a történetbe. Az a feladatuk, hogy a betolakodóktól és a kalózoktól védjék meg a bázist.

- A Colossus Kaz otthona, de ahogy haladunk előre az évadban, egyre több új helyszín fog megmutatkozni. Az akciók zöme így nemcsak Castilonon lesz. :)

- A sorozat békésen kezd - mivel nincsen háború - de ahogy haladunk előre az évadban, az Első Rend mint fenyegetés egyre erősödik majd. És pontosan ezért szervezi be Poe és Leia az ÚK pilótáját, Kazuda Xionot.

- Kaz az évadban megtanulja majd azt, hogy hogyan legyen kém. Bepróbál dolgokat, megtanulja hogy miket tehet meg és miket nem. Az egész addig megy Kaznál, amíg a dolgok meg nem kergülnek. :D

- Major Vonreg az Ace csapat ellenfele lesz. Vonreg az Első Rend egyik legjobb pilótája.

- Phasma túl elfoglalt a Starkiller bázissal, ezért az embereit küldi, hogy tegyék meg a szükséges dolgokat ahhoz, hogy minden a terve szerint történjen.

- Aunt Z bárjában a hőseink nem fognak alkoholt inni - lévén gyereksorozatról van szó. :D

 

"Star Wars Resistance"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megjött néhány véleménykinyilvánítás az első epizódokról (The Recruit part 1 & 2 + The Triple Dark):

 

- A kezdés rögtön bemutatja Kazt, ahogy Poe besorozza őt az Ellenállásba és feladatául adja: kémkedjen egy töltőállomáson, hogy ki lojális az Ellenálláshoz és ki szövetkezik az Első Renddel.

- Poe csak a The Recruit part 1 -ben tűnik fel, nincs erőltetve a szerepe.

- Az első részek lassan indulnak be, a világépítésé a főszerep. Kaz útját követhetjük végig, ahogy megismerkedik a Colossus lakóival.

- Kaz már a Colossusra érve azzal szembesül, hogy ő a legjobb pilóta (ezt pletykálják) és ezért versenyeznie kell az Aces csapat egyik tagjával - Torrával.

- Sok szereplőt mozgat a sorozat és éppen ezért nagyon keveset tudunk meg a karakterekről. Az Aces csapat közül egyedül Torra az, akit jobban megismerünk. Hype, Giff és a többiek csak cameo szerepekben tűnnek fel.

- Az egyik kritikus kicsit aggódott a sorozat kinézete miatt, de amikor látta az első 3 részt, azt mondta, hogy semmilyen más módon nem nézte volna meg, csakis így.

- A politika szépen helyet kap: láthatjuk az elején az ÚK -ot akció közben, meglátjuk azt, hogy hogyan segítik az Ellenállást és az átlagemberek tkp. mennyit is tudnak az Ellenállásról.

- Kaz és az apja közötti kapcsolat az egész évadban hangsúlyt fog kapni.

- Neeku rögtön közönség kedvenc lett. Bucket már más tészta: hasonló Chopperhez, kicsit agresszívabb is mint utóbbi.

- Major Elrik Vonreg a sorozat fő antagonistája, ha a kezdést nézzük. Elkülönül a többi Első Rendi ellenségtől, Picit azonban hasonlít Thrawn -ra. Nem radikális annyira, mint Hux, de szövetségesekkel dolgozik együtt, hogy elérje az Első Rend céljait.

- Kaz körül különféle titkok vannak, amik érdekes spekulációkat hozhatnak.

- Phasma a The Recruit part 2 legvégén jelenik meg egy rövidke ideig.

- Sok helyen azt írták, hogy elsősorban a sorozat a repülésről szól. Persze ott lesz a kémkedés is, amely szerintem ahogy haladunk előre, egyre kifog szélesedni. :)

- A sorozat a TCW -hez és a Rebels -hez képest kicsivel jobban nyit a fiatalabb generáció felé, így több a mókás jelenet.

- A zenét nem Kevin Kiner készíti - ezt most sajnálom - hanem Michael Tavera. Tavera kevesebb klasszikus zenét használ, mint Kevin, de egy új zenét hoz be a galaxisba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

- A sorozat a TCW -hez és a Rebels -hez képest kicsivel jobban nyit a fiatalabb generáció felé, így több a mókás jelenet.

Sose értettem, hogy ez miért van így, ebben a kontextusban tálalva. A fiatalabb generációt szerintem egy Star Wars esetében a pörgős akciójelenetek, fogathajtóversenyek, fénykardpárbajok, nagy csaták érdeklik, semmint a "mókázások". Úgyhogy a részemről ez mindig is egy fals érv volt. Nem örülök, persze, attól is függ, hogy ezek milyen színvonalú mókázások lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó kérdés. Szerintem igen.

 

Bár ugye Tracy azt mondta, hogy 12.01 AM az az időpont, amikor mindenki megtudja nézni a Disney App/NOW nak köszőnhetően. Namármost az a 12 óra keleti vagy nyugati idő azt jó lenne tudni. Ha keleti, akkor a leadás után 1-2 óra után.várható már az online verzió - ez nálunk este 7-8 órát jelent - de ha nyugati idő - Tracy és az LF San Francisco ban van - akkor éjjfél és a hajnali órákban számíthatunk az epizódra. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész

 

 

 

A második rész

 

 

 

A harmadik rész

 

 

Szerkesztve: - Donát
Torrentet legvégső esetben spoiler mögé!!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gyorsan meg is néztem az első részt. Röviden és spoilermentesen:

Nem volt rossz ám valóban egy bevezető részről beszélünk, ahol elmerülünk a sorozat világában. Jó rész volt, élveztem, Poe ábrázolása kicsit fura volt, de összességében tetszett. A végén lévő főcím fura volt nekem, de az egész Resistance cím bejövése is Rebelsesre sikerült. Na megyek is írni róla a topikjába bővebben. :)

 

Ja és:

The Recruit

Író: Brandon Auman

Rendezte: Steward Lee & Saul Ruiz

 

The Triple Dark

Író: Kevin Burke & Chris "Doc" Wyatt

Rendezte: Sergio Paez

 

Fuel for the Fire

Író: Eugene Son

Rendezte: Bosco Ng

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is megvolt az első duplarész. Első benyomások:

Az elején nehezen indult nekem. Többször valahogy nem működött a humor. Nem is annyira a bárgyúság inkább valahogy az időzités meg a vicces részek animálása nem ült igazán. Ahogy haladt előre a rész egyre jobb lett. Messze az utolsó 5 perc a legjobb.

A karakterek felvezetése a Rebelsben jobban ment. Nekem ott a nyitórész jobban működött. Ami itt nagyon de nagyon jó volt az a versenyzős jelenetek illetve amikor nagytotálokat kapunk az állomásról. Van egy-két kifejezetten gyönyörű kép, a fajok kavalkádja pedig lenyügöző. Jó eséllyel tényleg kb. annyi féle fajta faj van ebben a nyitórészben mint az egész Rebelsben összesen. Igazából egy olyan sorozat benyomását keltette amiben egyértelműen van potenciál. A rész első felében többször húztam a számat, de a végére úgy voltam vele, hogy rendben, jöhet a folytatás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is túl vagyok a bevezető duplán. Később részletesen is fejtegetek majd a topikjában, de most tömören annyit: a hajamat nem tettem le tőle, de a potenciált látom és a végén megtetszett annyira, hogy folytassam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval akkor nézhető? :D

Persze. Túlvagyok már amúgy 3 részen és így egyben szerintem élvezhető. A bevezető duplarész valóban bevezető, a Rebelses karaktereket valóban jobban mutatták be, de itt a fókusz tényleg Kazudán van. Az azt követő 2 rész viszont nekem tetszett - sőt a Triple Dark eddig a legjobb a 3 rész közül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.