Ugrás a kommentre
Lok Durd

Resistance

Ajánlott hozzászólás

A Bloodline -ban Leia -ék megtudják, hogy van egy valamiféle csoportosulás a Galaxis szélén, és mivel a Köztársaság nem hisz neki, ezért megalapítja az Ellenállást.

A Poe Dameron képregény - EpVII kettősben pedig kvázi a Köztársaság és az Ellenállás tud a Rend létezéséről, csak éppen az előbbi nem tesz semmit - meg is fizetnek érte :( - ám utóbbi felveszi a kesztyűt kisebb-nagyobb sikerrel. 

A kettő között 6 év telik el, ami kb. a sorozatról szól. Szerintem Kazuda és a kisebb csapata - mert szerintem lesz neki, társak csak kellenének melléje - az egész sorozatban fogja kutatni az Első Rendet, és szerintem a végén eljutunk oda, ahol az PD comic és a TFA szól: a hidegháború utolsó órái/napjai. 

Úgy gondolom, hogyha Filoniék és a LSG szépen eltervezték a sorozatot - már miért is ne? - akkor a sorozat nagyon szépen betudja mutatni majd nekünk azt, hogy hogyan lepleződött le az Első Rend a politikai hatalmaknak.

És ez csak 1 szál kérem szépen. Ha emellé még odavesszük Snoke -ot - aki félig-meddig képviselné a főszálat, illetve az Erő szálát is - akkor jönne hozzá Ben Solo tragédiája is - mondjuk itt úgy gondolom, hogy akkor működne ez igazán jól, ha kicsit antológia szerűen mesélnének, több karakterrel, több szállal. :) 

+ ott van az alvilág, a különböző bűnszervezetekkel való viaskodás, az Ismeretlen Régió és annak felfedezése, a Chiss Birodalom, Ezra és Thrawn pedig még hab a tortán - amúgy meg Ezra kb. egyidős a Skywalker tesókkal, szóval ilyen 40-50 határán van, míg Thrawn állaga jó kérdés. Vajon milyen ütemben öregszenek a chissek? :D 

Ezekre nagyon kíváncsi vagyok, szerintem többről szól majd ez a sorozat, mint aminek behíresztelték. (Azért na, a Rebels is többről szólt, mint a Lázadók Szövetéségének megszületése, vagy pl. a TCW is többről szól, mint maga a háború.)

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Onnan indulunk, hogy az Első Rendről gőzük sincs és az ep.7-ben oda jutunk, hogy Snoke-ról mindenki úgy beszél mint valami közös ismerősről. Az Első Renddel pedig egy rakás összetűzése volt már az Ellenállásnak ahogy az a képregényekből kiderült. A kém nyilván mindenre nem jöhet rá, de felfedezheti az Első Rendet, olyan információkra bukkanhatnak amiből kiderül hogy valós fenyegetés és az Ellenállásnak fő prioritássá kell tennie a velük való harcot.  És igen közben ott van maga az Ismeretlen Régió ami óriási játszótér a készitőknek hisz a semminél alig tudunk róla többet. Nyugodtan jöhet egy-két vadabb ötlet is ide.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
18 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Engem az aggaszt, hogy a TFA elejéből az jön le, hogy Poe teljesen le van döbbenve az Első Rend csillagrombolójától.

Ebben egyelőre nem látok ellentmondást, ugyanis a Resurgent-osztályú csillagrombolók újak az ep7-8 idején, nem sokkal a Csillagpusztító elleni csata előtt lettek rendszerbe állítva, és az Ellenállás hírszerzése szerint mindössze 30 van belőle az Első Rend flottájában (a Holdo manőver végeztével ez a szám kicsit megcsappant). És Poe az ep7-ben valószínűleg először jár egy ilyen fedélzetén, ami azért nyilván lenyűgözi. Ha a Resistance-ban még meg sem jelennek a Resurgentek, vagy ha igen, de Poe egyet sem lát közelebbről/belülről, akkor nem lesz itt ellentmondás.

Mert az viszont elmondható, hogy más tudni ezeknek a monstrumoknak a létezéséről és képeken nézegetni, meg más, amikor a bendőjében vagy, esetleg egy X-szárnyúval száguldasz egy felé.

És az is egyértelmű, hogy Poe reakciója nem az egész Ellenállás reakciója.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sidious, Vader és Tarkin is benne volt a Rebels-ben.

Tudom de nagyon keveset...azért egy ilyen lázadó sejt kicsit több figyelmet érdemelt volna részükről...folyamatosan éveken keresztül fosztogatták a Birodalmat.

Vaderék meg olyanok voltak,mintha leszarták volna az egészet....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Már pedig ha Kylo szerepelni fog akkor szinte biztos hogy csak mellékszereplő lesz. Ha sokat szerepeltetik akkor balféknek tünne mert nem tudná elkapni a főhősöket. Nekik most egyébként is fontosabb a háttér-szervezgetés mint az hogy leöljenek pár ellenállót. Az Első Rend nagyobb léptékben gondolkodik. Phasma felbukkanását már megerősítették tehát valamennyit szinte biztos hogy Kylo is szerepelni fog. Igazából Kylonál jobban örülnék a Ren lovagoknak. Kyloról a filmek eleget elárultak, ott nincs hiányérzetem. A Renekről ugyanezt nem tudom elmondani.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na igen, a Ren lovagok. Róluk tényleg jó lenne többet megtudni, és szerintem ez a sorozat erre pont jó lenne. 

Bár ehhez kéne tudni, hogy kb. mikor játszódik majd a sorozat. A jedi akadémia incidens előtt vagy után? Én előbbinek örülnék, mert azért ott is lenne bőven mesélni való, Kylo meg majd a sorozat végefelé jelenne csak meg a Renekkel együtt. Addig is ott lenne nekünk Snoke, Phasma, HUX, és még sokan mások. 

De ha az incidens után fog játszódni, akkor is szerintem követni fogják valamennyire a Rebels példáját, és főként új szereplők fognak vadászni Kazudáékra. Aztán meg a nagyobb kutyák - ideértve Phasmat, Huxot, Kylot, vagy Snoke -ot - később jelennének meg, cameo szerepekben. :) 

Szerkesztve: - Bence1997

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Már pedig ha Kylo szerepelni fog akkor szinte biztos hogy csak mellékszereplő lesz. Ha sokat szerepeltetik akkor balféknek tünne mert nem tudná elkapni a főhősöket. Nekik most egyébként is fontosabb a háttér-szervezgetés mint az hogy leöljenek pár ellenállót. Az Első Rend nagyobb léptékben gondolkodik. Phasma felbukkanását már megerősítették tehát valamennyit szinte biztos hogy Kylo is szerepelni fog. Igazából Kylonál jobban örülnék a Ren lovagoknak. Kyloról a filmek eleget elárultak, ott nincs hiányérzetem. A Renekről ugyanezt nem tudom elmondani.

Jogos. :rolleyes:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tipp: a sorozat első két évada az ep.7 előtt fog játszódni. Az ep.9 bemutatója után, viszont az ep.8 és az ep.9 közötti időszak kerül terítékre és hasonló funkciót tölt majd be mint a TCW: elmeséli a nagy háborút amiről a mozifilmekben lemaradtunk.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

:hmm: Pedig annak idején, ha jól emlékszem azt mondták, hogy a következő animációs sorozat már nem ilyen fill in the gaps jellegű réskitöltős sorozat lesz, mint A Klónok Háborúja vagy a Lázadók. Ennek ellenére a Bomarr által említett koncepciót favorizálnám.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na én ma nagyon érdekeset olvastam: a sorozat mellett jönni fog egy 2. sorozat is, amely állítólag a jövőre jövő Disney szolgáltatáson lesz elérhető. Namármost Filoni úgy lett behíresztelve eme sorozatra - a Resistance -ről van szó most - mint creator. Ő találta ki, hogy miről szóljon a sorozat, mi inspirálja a szériát, kinézetügyileg hogyan nézzen ki stb. Justin, Athena illetve Brandom executive producerek, tehát ők viszik kvázi a showt. 

A Rebelsnél úgy volt azt hiszem, hogy FIloni mellett Simon és Greg is Executive státuszban voltak, majd Greg elment, maradt Simon és FIloni, hozzájuk csatlakoztak, majd Filoni supervisor -i rangot kapott, amit végül átadott 16 őszén Justin -nek. 

Szóval nagyon úgy néz ki, hogy ez a sorozat nem az lesz, ami majd megváltja a világot. Alapból csak úgy bejelentették, nem volt semmi videó, hogy a készítőkkel beszélgesennek, mivel már idén jön a premier. 

Innen nézve szerintem ez frissebb projekt lehet, mint a másik, és szerintem kinézetileg azért választották ezt az anime-inspired stílust, mert lehet így költséghatékonyabb, és gyorsabban kivitelezhető a sorozat elkészülte. 

Meg alapból úgy szólt a fáma régen, hogy több animációs sorozaton is dolgoznak a Lucasfilmnél. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Disney szolgáltatásra bejelentett sorozat nem animációs lesz hanem élőszereplős. Jon Favreau fogja írni.

Ami a fill the gap-et illeti: igen volt erről szó, de ez a sorozat mindenképp fill the gap lesz, hisz alapból az ep.7 előtt fog játszódni, tehát az ep.6 és az ep.7 közötti időszakot fogja valamennyire magyarázni.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen, de jöhet animációs sorozat is rá. Jon írja és felügyeli az élőszereplőst, de nem hinném, hogy csak egy darab SW -s tartalmat készítenek rá. ;) 

Fill the gap: tkp. eddig mind  2 sorozat betömte a lyukakat a részek között. A Resistance is hasonló szerepet játszhat ebben. Ha esetleg valóban Filoni egy olyan sorozaton ülne, amiben Ezráék nyomában járnánk, akkor ott egyrészt hatalmas szabadság lenne a kezükben, és teljesen elvonatkoztatná magát az epizódoktól, lévén nem lenne kihatással a későbbi eseményekre. Mondjuk egy ilyet kivitelezni érdekes lenne. :hmm: 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egyszerre két animációs sorozat szerintem sok lenne. Pláne úgy, hogy közben már az élőszereplős is leköt forrásokat. Legyen egy animációs, de az legyen jó. 

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Poe Dameron és Phasma felbukkanása már be lett jelentve tehát a fő konfliktus előzményei mindenképp érintve lesznek.

Ami az esetleges újabb sorozatot illeti: Igy is fut majd együtt egy élőszereplős és egy animációs sorozat. Biztos lesz majd valamikor harmadik sorozat is, de az szerintem odébb van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pablo még korábban azt mondta, hogy 2020 előtt nem fognak bejelenteni új sorozatot. Ha nagyszabásúról van szó, akkor gondolom hagyják kifutni a Resistance -t, meg az élőszerepelőst, mindenkinek legyen meg az első évada, aztán majd 21 -től esedékes a következő széria. Ez csak tipp a részemről. :) 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ