Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Nekem csak a karakterek ábrázolásával van bajom. A környezet, a gépek, sőt sok esetben az idegen lények nagyon jók tudnak lenni, engem az emberek azok, amik irritálnak sokszor. Mondjuk ott is sok függ a stílustól. A Star Wars manga például szerintem jáix kategória:

 

011315_StarWars_ReturnoftheJediManga.jpg

 

Persze ez egy mangából, nem animéből vett kép, de ha valami ilyen förmedvény jelenik meg, hát kösz, de kösz nem. Ugyanígy a Dragon Ball vonalát sem csípem. De ha esetleg a Ghost in the Shell vonalát hoznák, az tetszene:

 

la-et-ghost-in-the-shell-trailer-2017010

 

De ez csak az, hogy miért nem vagyok a manga/anime rajongója. Ami a Resistance egészével kapcsolatban aggaszt, az az, hogy az amerikaiaknak nem mindig sikerül jól megcsinálniuk ezt az anime vonalat. Például imádom a Voltront, gyerekkorom nagy kedvence. Na most, a Voltron: Defender of the UniverseBeast King GoLion című anime amerikai adaptációja, és bár rég láttam, anno imádtam, de azt is tudom róla, hogy szinte egy az egyben másolták az eredetit (néhány apró történeti elem más). A most futó

Voltron: Legendary Defenders animációja viszont szerintem rémes, minden téren. Azért nem nézem, mert egyrészt, egyik-másik karaktert röhejessé tették az eredetihez képest (khm... Coran), másrészt mert irritál az animáció. Puritán környezet, pocsékul megrajzolt karakterek, rossz animáció. És az már echte amerikai anime, a Dreamworks és Netflix hozta tető alá.

Nem tudom, milyen vonalat, milyen stílust fognak követni a Resistance-szal. Ha a Ghost in the Shell-t vagy a Bomarr által linkelt Godzilla irányát, az oké lenne, ugyanakkor ezek egyike sem gyerekeknek készült igazán. A Godzilla talán, azt nem ismerem, bár a trailer alapján az sem, legalábbis nem a Rebels célközönsége volt a célközönség. De a Ghost in the Shell biztos nem gyerekműsor. Emiatt tartok attól, hogy a Resistance inkább eme minőség felé fog hajlani:

 

 

Persze nagyon remélem, hogy nem lesz igazam és kellemeset fogok csalódni. Filoniékban bízom, a TCW és a Rebels sem hozta ezt a vonalat, szóval nagy esélyt látok rá, hogy itt sem lesz ennyire gáz a helyzet - sőt szinte biztos vagyok, hogy a Rebels szintjének nem vágnak alá, ha ugyanazt a jelleget követik. Csak a Force of Destiny ne lenne a serpenyő másik tálkájában. Azt még nem sikerült megemésztenem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert egy bejelentésben nem szokás elmesélni a teljes sorozat sztoriját minden részlettel és fordulattal, azért. :roll: Ez lesz a kiindulási pont, az alapja, amiből majd a franc tudja, mi terebélyesedik ki az évek során. A Rebelsről még ennyit sem árultak el a bejelentéskor:

 

"The action-filled series is set between the events of Episode III and IV — an era spanning almost two decades never-before explored on-screen. Star Wars Rebels takes place in a time where the Empire is securing its grip on the galaxy and hunting down the last of the Jedi Knights as a fledgling rebellion against the Empire is taking shape."

 

Hol van itt szó arról, hogy majd a Lothal fontos spirituális szál lesz és megnyitja a lehetőséget az időutazás előtt? Vagy hol van szó Lothalról, a Ghost legénységéről? Hogy lesz geonosisi szál? Hogy Ahsoka visszatérésével tovább szövi a Jedi Rend sztoriját? Hogy a sorozat folytatódik a Szövetség megalakulása után is? Hogy még Darth Maul szála is folytatódik?

Komolyan, úgy aggódsz emiatt, mintha ez lenne életed első sorozata, amit a bejelentéstől követsz. Azért nem árultak el többet a bejelentésben, amiért soha semmiről nem árulnak el részleteket a bejelentésben. Ha már most lelőnének minden poént, mi értelme lenne nézni? Várni a trailert? Az első képeket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ez csupán az egyik lehetőség. A Lázadók bejelentése számomra megnyerőbb, mert nem neveznek meg egyetlen szereplőt se és sok különféle kalandot, nézőpontot bele lehet látni.

Ezzel szemben itt már kiemelik a pilóta főszereplő nevét, a kémkedős sztori vonalat. Persze lehet, hogy igazad lesz. És én is nagyon remélem, hogy neked lesz igazad. De a másik lehetőség ami eszembe jutott: talán pont azért nevezték meg a szereplő nevét és utaltak a kémkedős pilótás sztorira, mert 90%-ban ezen lesz a hangsúly, ergó bizonyos szemszögből felfoghatjuk úgy is, hogy üzentek: ne várjuk pl. Luke új Jedi rendjét, meg ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de ez csupán az egyik lehetőség. A Lázadók bejelentése számomra megnyerőbb, mert nem neveznek meg egyetlen szereplőt se és sok különféle kalandot, nézőpontot bele lehet látni.

Ezzel szemben itt már kiemelik a pilóta főszereplő nevét, a kémkedős sztori vonalat. Persze lehet, hogy igazad lesz. És én is nagyon remélem, hogy neked lesz igazad. De a másik lehetőség ami eszembe jutott: talán pont azért nevezték meg a szereplő nevét és utaltak a kémkedős pilótás sztorira, mert 90%-ban ezen lesz a hangsúly, ergó bizonyos szemszögből felfoghatjuk úgy is, hogy üzentek: ne várjuk pl. Luke új Jedi rendjét, meg ilyeneket.

Persze, elkezdenek egy sorozatot, ami maximum hat évvel játszódhat az ep7 előtt, vagyis az első és eddigi tudomásunk szerint az egyetlen olyan komolyabb hangvételű mű lesz a közeljövőben, ami felfedheti az ep7-hez vezető eseményeket, és nem lesz benne Luke és a Jedi Rendje? Hát hogyne! Már az elképzelés is abszurd.

Csak gondold már végig egy percre a csüggedés és örökös szkepticizmus nélkül: Xilofonos Zuza, vagy hogy a fenébe hívják, az Első Rend ellen fog kémkedni. Na ki van az Első Rend élén? Snoke! Erőhasználó, akiről sejtjük, hogy kapcsolatot tartott fenn Luke-kal egy ideig, és biztosan tudjuk, hogy szoros kapcsolatban állt egy bizonyos Ben Solóval, aki ez idő tájt Luke mellett tanult. Ha csak nem Kylo Ren megszületése után indul a sorozat, akkor szinte biztos, hogy előkerül Luke Jedi akadémiája. Hozzáteszem, a Vérvonalban Leia még egy szóval sem emlegeti Snoke-ot, szóval esélyes, hogy ő még csak ezután kerül képbe.

Ez a sorozat azért kell, hogy létezzen, hogy minden az ep7 előzményeivel kapcsolatos kérdést megválaszoljon. Elég furán venné ki magát, ha X évadon kívül epizódról epizódra csak azt néznénk, hogy hősünk csak sertepertél az Első Rendben, küldözgeti haza az üzeneteit, közben minden fontos esemény elmegy mellette. Mondom, abszurd elképzelés. Kár ezen kattogni. Sőt hülyeség, hiszen egyszerűen nem így működnek a tévésorozatok manapság. Eleve nem olyan ostoba Filoni, hogy beindít egy ilyen sorozatot és k*rvára nem foglalkozik azzal, ami a rajongókat a legjobban érdekli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Rebels eleje sem a lázadás megszületéséről, illetve a régi karakterek visszatéréséről szólt, hanem megkaptuk a Ghost tagjainak rövid történetét - mindenkiről egy kis keveset - majd az évad végén becsatlakoztunk egy nagyobb történésbe, amely epizódról-epizódra terjedt szét. 

Valami hasonlót érzek én majd itt is, csak itt nem éppen valami születéséről fog szólni a sorozat, hanem magáról a hidegháborúról. Filoni mondta is, hogy őt a II. világháborús vadászgépek, légicsaták fogják meg, ezt szépen be is építi a sorozatba, szóval szerintem sok űr/légi csata lesz már akár az első évadban, aztán majd szépen lassan itt is kiterjesztik a perspektívát Snoke -ra, a jediakadémiára, és a többi dolgokra. :) Jó lesz ez, csak a kinézet a kérdés egyelőre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem maximális a bizalmam David Filoni irányába. :) Kétségem sincs, hogy remek SW-t fog elénk rakni. Persze, az anime stílus furának hangzik elsőre, de szerintem nem kell megijedni, látatlanban is biztos vagyok benne, hogy remek sorozatot kapunk. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, RoCSeV írta:

Hogyne. Végig ott volt.

Nem-nem. Filoni csak az Avatar 1. évadán dolgozott (most nem tudom, hogy rendezett -e, vagy csak írt részeket), utána jött Lucas, és belekezdtek együtt a TCW -be. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar hivatalosan koprodukciós anime. Bár eléggé elenyésző számú japán ember dolgozott rajta, túlnyomórészt amerikai. Így hivatalosan végülis anime, de gyakorlatilag én sem tekinteném annak :)

 

Hát ha anime-szerű, akkor remélem tisztán 2D lesz, elvétve használva CGI-t

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek.

 

De viszont tisztázzunk valamit: Filoni elmondta, hogy az alapötletet a repülők és a második világháború iránti rajongása adta, illetve hogy a sorozat képi világát az animék inspirálták.

 

Filoni: "There’s a long history of high-speed racing in Star Wars, and I think we’ve captured that sense of excitement in an anime-inspired style, which is something the entire team has been wanting to do for a long time."

 

Szóval itt nem animét fogunk kapni, hanem hasonlóan a Rebels képi világát Ralph rajzai adták, úgy itt az animék inspirálják a sorozat vizualitását. Szvsz 3D -s sorozat lesz, csak a látvány megint picit elfog ütni, de szerintem a Rebels alá nem fog menni, csak megint más lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont egyelőre, egyáltalán nem örülök ennek a sorozatnak.  Nemrég újranéztem pár TCW részt, és a rebelshez képest eszméletlen mennyire kidolgozottak a bolygók, tömegjelenetek, csaták. Öröm volt nézni, ahogy évről évre egyre fejlettebb a sorozat. 

Rebels látványvilágával még azóta se sikerült megbarátkoznom. Ha belegondolok hogy hol tartanának ma, ha a ugyanannyit költenének rá mint amit a TCW kapott....  Erre meg kapunk majd egy még olcsóbb sorozatot, ahol majd egy x-szárnyú ki lő két tie vadászt vagy a pilóta két rohamosztagost, mert nem hajlandók elég pénzt adni, egy normális sorozat megcsinálásához.  Mert azért az tény hogy egy Umbarai csata sokkal többe került mint egy pilóta kémkedése,  két, kevés szereplős űrcsata között. Ha meg anime lesz akkkor meg tényleg elmehetnek a...
Úgy néz ki, egy tíz éves sorozat még mindig köröket ver majd minden azóta kijött sw animációs sorozatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW egye3dülálló a maga nemében, szerintem kár hozzá hasonlítani a későbbi sorozatokat. Olyan minőség tuti nem lesz már. Ettől független a Rebels nagyon szép volt, és szerintem ez is bőven élvezhető lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az epikusság nem érdekel, a sztori annál inkább. Örülnék ha például ez az új sorozat nem lenne annyira akció-központú mint a TCW meg a Rebels. Pláne úgy hogy úgyis tudjuk ki nyer ki veszit. Tudjuk hogy a főhősök nem fognak meghalni. Inkább legyen valami erős sztori, derüljenek ki érdekes dolgok az Ismeretlen Régióról. Legyen jó világépítés. Elvégre ez az a korszak amiről alig tudunk valamit. Azt se tudjuk Snoke hogy került hatalomra, hogy mi lett Sloane-el vagy hogy a film előtt mi volt a dörgés a Köztársaságban. Mennyi a korrupt politikus aki az Első Renddel bazsevál? És egyáltalán milyen ez az Ismeretlen Régió? Tudjuk hogy itt létezik a Chiss Birodalom, ahonnan Thrawn is származik. Ők még léteznek és ha igen mi az istent csinálnak és mit szólnak ahhoz hogy a szomszédságukban épül az Első Rend? Ha ezeket a lyukakat elkezdi betömni akkor nálam a TCW-t és a Rebelst is lekörözheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az aggaszt, hogy a TFA elejéből az jön le, hogy Poe teljesen le van döbbenve az Első Rend csillagrombolójától. Ha az Ellenállás egyik legfontosabb embere (és igen, ő már akkor fontos volt, különben Leia nem őt küldte volna a térképért) ennyire nincs tisztában az Első Rend arzenáljával, akkor a kis kémünk nem végezhetett olyan jó munkát. Nekem az a jelenet azt sugallja, hogy az ellenállásból még senki nem látta az ER igazi valóját, és ezért is furcsa, hogy pont egy kémet akarnak a fókuszba állítani, ráadásul pont azzal a feladattal, amit a filmek sugallatai alapján elég rosszul végeztek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.