Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Persze messze van még október, de ott is 3 hónappal a film előtt nem tudtunk sokat - kb. nem is volt képkockánk a filmből. Itt is ez van, és eddig nagyon nem erőltették meg magukat, ami kicsit furcsállok is. Ez lesz állítólag a következő hosszútávú sorozat, amelyről egyelőre alig tudni valamit. Persze jó lenne, ha most belehúznak majd, és jönnek majd az anyagok, de egyelőre én nem látom ennek a jelét. De soha ne mond, hogy soha. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TV sorozat lévén annyira nem kell sietni mint a Solo-nál kellett volna. :) Persze minél előbb annál jobb, és azért már mocorog valami, hisz európában is promózzák a sorozatot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, a tévés marketing és a mozis marketing két külön fogalom, összevetni őket olyan, mint a hagymát a tojáshoz hasonlítani. ;) Ha most elkezdenék már nyomatni, akkor a premierig a nézők 50 697 428-szor elfelejtik, hogy lesz ilyen, annyi sorozat fut a tévében. Igazán 1-2 héttel a premier előtt szokott beindulni a marketing, de akkor is csak néhány kisebb-nagyobb trailerről szól a dolog. Anno a Rebels még így is meglehetősen szokatlan volt abból a szempontból, hogy igen komoly, nagy trailereket kapott, jóval előre (mondjuk ehhez nyilván köze van a Celebrationoknak is, ott mégis csak több értelme volt promózni, elvégre a célközönség veleje ott volt :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy összevetni a két alkotást kicsit abszurd a részemről, de mondom: észlelni lehet hasonlóságot. Például hogy mindkét SW -s alkotást megakasztotta egy másik SW -s projekt abban, hogy a marketinget szépen felépítsék. Ugye a Solonál ez az EpVIII volt, míg a Resistance -nél a Solo és valamennyire a Rebels is. :)

Bocs, ha kicsit hektikus vagyok ezzel a sorozattal kapcsolatban, csak nekem fura az, hogy a sorozat októberben fog jönni, és még egy nyamvadt videónk sincsen legalább a készítőkről, és azokról akik dolgoznak rajta, hogy mittudomén: "ááá, ilyen lesz, erről fog szólni, a karakterek hangjai is megszólalnak". Értitek, gondolom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Bocs, ha kicsit hektikus vagyok ezzel a sorozattal kapcsolatban, csak nekem fura az, hogy a sorozat októberben fog jönni, és még egy nyamvadt videónk sincsen legalább a készítőkről, és azokról akik dolgoznak rajta, hogy mittudomén: "ááá, ilyen lesz, erről fog szólni, a karakterek hangjai is megszólalnak". Értitek, gondolom. :)

A TCW és a Rebels (meg jó pár másik sorozat) egészének alakulását végigkövetve én nyugodt szívvel állítom: semmi furcsa nincs abban, hogy még semmi sincs a Resistance-ről, és semmi hasonlóság vagy kapcsolat nincs e között és a Solo között. Nem a Solo vagy a Rebels miatt nem hallunk róla. A Rebelsnek vége, a készítésnek már jó régen, semmi köze ehhez. És pláne nincs köze a Resistance alakulásának a Solóhoz. Egyiknek nincs befolyása a másikra, semmilyen szinten. Ez a felvetés nagyon abszurd, komolyan, mintha a Solo marketingjét a Tini Nindzsa Teknőcök marketingjével próbálnád meg igazolni. Két tök különböző produkcióról van szó, hiába SW mindkettő. Más a médium, más a jelleg, mások az elvárások és a követelmények, más az üzleti modell, más a kitalálási mód, a gyártás, még az egyes szerepkörök is teljesen mások. Minden más. Egyetlen közös nevező van: mindkettő a Star Wars franchise része, de szakmai szempontból nézve akár pörkölt és melegszendvics is lehet.

Ne túráztasd ezen magad szerintem, mert egy rossz feltételezésen idegesíted magadat, és aggódsz a semmin. Szusza. :) Mire a premierre kerül a sor, lesz mozgóképünk, képeink, leírásaink, még wookiepedia bejegyzés is szép számmal. Legkésőbb szeptember végén, október elején már mindent tudni fogunk róla, amit tudnunk kell a bemutató előtt. Ahogy a fentiekből kitűnik: lehet már ezen a héten.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt hiszem, most már érthető, miért tartották távol a Resistance-t a Comic Contól. A lőtéri kutyát nem érdekelte volna a TCW-s bejelentés után. :lol:

Rám hatott is. Most hogy lesz új TCW, minden más háttérbe szorult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fernsehserien.de értesülései szerint a sorozat németországi premierje október 13-án lesz (Valószínűleg az amerikai preimer is akkor, vagy kicsit korábban), és 22 epizódos első évadot kapunk. Az első egy duplarész lesz, mely a "The Recruit" címet viseli, és mely során a fiatal főszereplő, Kazuda Xiono (barátoknak csak Kaz) megkapja a küldetését Poe Damerontól, hogy kémkedjen a titokzatos Első Rend után. A feladat teljesítéséhez Kaz a Colossus űrállomásra utazik, ahol megcsillantja zseniális pilótaképességeit!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 rész? Wáó! :o Ez most meglepett.

 

Ha 13. án már adják a németeknél, akkor valamikor előtte kell érkezzen az amcsikhoz. De már megint a németek. :D

 

Jó kis történet lesz, állítólag egy versenyen kell részt vennie majd Kazudának (végre megszoktam ezt a nevet. :hehe:) De itt Poe nekem a ludas. Itt már az Ellenállás tagja lesz? Mert ha igen, akkor kb. 1 évvel fogunk járni az EpVII előtt - ha jól tudom a kánon szerint. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem itt jól kihasználják a 22 részt, mert azért érződött a Rebelsen, hogy a 22 nem éppen praktikus. Ez főleg a 2. évadnál éreztem. Mondjuk itt annyiból más a helyzet, hogy egy alapvetően más sorozatról beszélünk, más időszakról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Jó kis történet lesz, állítólag egy versenyen kell részt vennie majd Kazudának (végre megszoktam ezt a nevet. :hehe:)

Ez már jól hangzik, a Vérvonal óta szeretnék egy ilyet megnézni. Ki tudja, talán még Han is megjelenik itt, bár lehet, hogy ekkor már visszatért a csempész élethez.

 

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De itt Poe nekem a ludas. Itt már az Ellenállás tagja lesz? Mert ha igen, akkor kb. 1 évvel fogunk járni az EpVII előtt - ha jól tudom a kánon szerint.

Ha Poe már az Ellenállás tagja, akkor elviekben egy év sincs, mert Poe csatlakozása ugyanúgy Yavin után 34 évvel történt, mint amikor az ep7 játszódik. Persze ez még mindig elég tág tér egy kémkedős sztorihoz, de szerintem az lesz, amit anno valaki írt: az első évad még az ep7-8 előtt fog játszódni, aztán lesz egy kisebb időugrás, és aztán az ep8 után folytatódik a sztori. És akkor a Resistance felvezethetné az ep9-et, mi meg úgy ülhetnénk be a moziba, hogy kivételesen tudjuk, hogyan alakult ki az akkori helyzet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

a Resistance felvezethetné az ep9-et, mi meg úgy ülhetnénk be a moziba, hogy kivételesen tudjuk, hogyan alakult ki az akkori helyzet. :) 

Na ennek nagyon örülnék! Hihetetlen nagyot dobna a sorozaton egy ilyen kronológia. 

 

Valami azt súgja nekem, hogy ma kapunk valami official trailert. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ha Poe már az Ellenállás tagja, akkor elviekben egy év sincs, mert Poe csatlakozása ugyanúgy Yavin után 34 évvel történt, mint amikor az ep7 játszódik.

Ez tuti? Szerintem kánon műben ez nem hangzott el. A wooki-n ezt irják de ez szerintem találgatás.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Persze ez még mindig elég tág tér egy kémkedős sztorihoz, de szerintem az lesz, amit anno valaki írt: az első évad még az ep7-8 előtt fog játszódni, aztán lesz egy kisebb időugrás, és aztán az ep8 után folytatódik a sztori.

Én voltam a tettes :D És igen, remélem hogy ez lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez tuti? Szerintem kánon műben ez nem hangzott el. A wooki-n ezt irják de ez szerintem találgatás.

Azt hiszem, Az ébredés előtt c. könyvben írták, hogy Poe Dameron és Karé Kun ekkor csatlakozott az Ellenálláshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam a könyvet, de ez igy most nem rémlik. Mondjuk ilyen részletek ritkán ragadnak meg. Mindenesetre érdekes. Akkor 1 év alatt rengeteg minden történik itt is. Hisz ide van besuvasztva a Poe képregény (nagyobbik fele) és most a Resistance első évada is itt fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben beleolvastam, jól emlékszem-e. Pontos dátum nincs megemlítve, viszont Poe és Karé a Lor San Tekkás küldetés megkezdése előtt csatlakoztak Leiához, tehát nem sokkal az Ep7 és a Poe Dameron képregény (YU 34) cselekménye előtt. Minden esetre, ha Poe a sorozatban már az Ellenállás tagja, akkor évek biztos nem lesznek az Ep7 kezdetéig. Én is azt látom reálisnak, hogy a filmeken átívelő sorozatot kapunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Sőt most nem tudom, hogy a Poe képregény kb. mennyi időt ölel fel, de azt tudom, hogy az Ébredés előtt végén Leia megbízza Poet egy feladattal. Azzal, hogy keresse meg Lor San Tekkát. A Poe képregényben pedig ezt láthatjuk. Szóval nekem is kicsit sűrű ez az 1 év, de ha már a TCW 3 évet 8 évadon keresztül akart elmesélni - évadonként 22 részekkel - akkor itt is hasonló lehet a helyzet.

 

De az se elképzelhetetlen, amit Bomarr írt még régebben: a sorozat kezdete az EpVII-VIII előtt játszódik, majd utána a 8-9 között. Ez még jó is lenne. Szerintem nagyon sok potenciál van a 8-9 között - igaz a Vérvonal-EpVII között is - ezt nagyon jól kilehetne aknázni. :)

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Valami azt súgja nekem, hogy ma kapunk valami official trailert. 

Én jövőhétre tippelek valamit. A héten nem gondolom, hogy jönne, de a jövőhéten - amikor már belépünk augusztusba - mindenképp számítok egyre. Mostmár tényleg itt az ideje. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat szinopszisa: (kb. amit Kenobi tábornok is írt fentebb, csak kicsit részletesebb)

 

"Az ellenálló pilóta Poe Dameron azzal bízza meg Kazuda 'Kaz' Xionot, az Ellenállás felderítő pilótáját, hogy kémkedjen az Első Rend után. Ekkor még csak nagyon keveset lehet még tudni az Első Rend erejéről.

Annak érdekében, hogy teljesítse a rá bízott feladatát, Kaz elutazik a Colossus nevű űrállomásra, amit sok hajó használ kikötőnek és egyben javítanak is rajta. Azonban veszélyes versenyeket is rendeznek ott. Miután Kaz érkezésekor henceg a pilóta képességeiről, hamar az egyik veszélyes verseny résztvevőjévé válik, ahol meg kell mutatnia a tudását."

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a jedi-bibliothek nevű oldal írta, és az SWUnderworld fordította le angolra. Onnan pedig én magyarra. :hehe:

 

Érdekesen hangzik, Kaz kicsit öntelt lesz az elején. :D

 

Ja és még 1 hír: a németeknél a 22 részből 10 lefog menni még idén. Szóval kb. az amcsik is ennyit adnak le. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, mivel kb. tudjuk, hogy hol is vagyunk időrendben (a Poe Dameron képregény alatt) így összeszedtem pár dolgot, amik szerintem NEM és amik szerintem FOGNAK majd szerepelni a sorozatban. :)

 

Lássuk azokat, amikre én úgy számolok, hogy nem fognak szerepelni:

1. Snoke felemelkedése: Bár Snoke feltűnhet a sorozatban, azzal, hogy a szinopszis elárulta nekünk Poe hovatartozását, jócskán leszűkítették a kört, így kijelenthető, hogy a sorozatban nem fogjuk látni Snoke papánk Első Rendi hatalomra kerülését. Ekkor már minden kész az EpVII -re, hiszen bár több hónap van még hátra a hidegháború lezárultáig, itt már egy hatalmon lévő Snoke -ot fogunk kapni. Illetve Snoke és a Skywalker család történelme is csak említve lesz megint.

2. Maga az, hogy mik történtek az Első Renden belül Snoke felemelkedésekor. Ha a sorozat korábban játszódna, szerintem simán bemutatná, hogy Snoke miként emelkedik fel, hogyan fertőzi meg Bent, Leiáék hogyan reagálják le az egészet.

3. Ezra, Sabine, Ahsoka & Thrawn történetének tovább mesélése: azért valamennyire érezhető itt a távolság, hiszen ha akár a Jakkui csatától számolunk a Vérvonal idejéig, már az is 23 év. Itt szerintem nem lesz szó róluk, említést se gondolok. Ez amúgy is egy másik, önálló sorit kíván. ;)

4. Luke akadémiájának bukása + Ben Solo áttérése + Jacen Syndulla: Igen ezt így egybevettem. Ezekről se fogunk megtudni semmit - hacsak a sorozat a 8-9 között is fog majd játszódni (amire minden esélye megvan) és ott elárasztanak minket infókkal.

 

Lássuk most pedig azokat, amikről úgy gondolom, hogy meg fognak történni:

1. A főbb karakterek megjelenése: Poe már megvan, BB-8 is + Phasma. Ezeken kívül számítok majd egy kis Kylo -ra, Huxra és Snoke -ra. Továbbá ha a sorozat elkalauzol minket a 8-9 közötti időkbe, jöhet Rey, Finn, Rose és még egypár emberke.

2. Az alvilág: a Guaviai halálbanda és a Kanjiclub feltűnésére mindenképp számítok, továbbá az SW nagymúltú gengszterbandáit is jó volna viszontlátni. Legyenek azok a huttok, vagy a pyke -ok. Szerintem nagy esély van arra, hogy itt felbukkanjanak.

3. Fogatverseny IS BACK!!!: Ha már a pilotban lesz(nek) verseny(ek), akkor én szívesen viszontlátnám végre animációs kivitelben a pod racinget. Azért én nagyon vártam régebben a TCW -ben egy olyan szálat, ahol a fogatverseny megjelenik, de a Rebels -ben is szép lett volna. Most itt van a lehetőség. Szerintem élni fognak vele. :)

 

Most így egyelőre ennyi lenne. Még van egypár dolog, amit nem írtam le, de ezeket gondolom reálisnak. Ti mit gondoltok?

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

1. Snoke felemelkedése: Bár Snoke feltűnhet a sorozatban, azzal, hogy a szinopszis elárulta nekünk Poe hovatartozását, jócskán leszűkítették a kört, így kijelenthető, hogy a sorozatban nem fogjuk látni Snoke papánk Első Rendi hatalomra kerülését. Ekkor már minden kész az EpVII -re, hiszen bár több hónap van még hátra a hidegháború lezárultáig, itt már egy hatalmon lévő Snoke -ot fogunk kapni. Illetve Snoke és a Skywalker család történelme is csak említve lesz megint.

Ha a teljes felemelkedését nem is fogjuk látni (egyetértek abban, hogy nem fogjuk), szerintem a sorozat még így is megmutatja, vagy inkább elmondja nekünk a legfontosabb dolgokat. Kaz feladata az Első Rend működésének és titkainak kifürkészése, ebbe beletartozhat Snoke. Könnyen lehet, hogy sokáig senki nem tudta a Köztársaságban, hogy Snoke áll az Első Rend mögött, és ez Kaznak köszönhetően derül ki. Aki rájöhet úgy, hogy szépen felfedezi, hogyan került hatalomra. Nem is kell megmutatni, de ha elhintenek olyanokat, hogy valamikor régen Sloan volt a fővezér, aztán rejtélyes körülmények között meghalt, már többet tudnánk. Snoke hatalomra kerülését simán meg lehet oldani, hogy látni nem látjuk a sorozatban, de a legfontosabbakat elárulják.

Bár az sem lenne szokatlan, ha Snoke csak egy évvel az ep7 előtt kerülne hatalomra. A Star Warsban ennél rövidebb idő alatt is volt hatalomátvétel. Gondoljunk csak Darth Maulra, alig pár hét alatt egy szeméttelepi elmebajosból Mandalore ura lett. :) Persze jelenleg én is arra hajlok, hogy Snoke már egy ideje azért irányítja az Első Rendet.

 

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

2. Maga az, hogy mik történtek az Első Renden belül Snoke felemelkedésekor. Ha a sorozat korábban játszódna, szerintem simán bemutatná, hogy Snoke miként emelkedik fel, hogyan fertőzi meg Bent, Leiáék hogyan reagálják le az egészet.

 

4. Luke akadémiájának bukása + Ben Solo áttérése + Jacen Syndulla: Igen ezt így egybevettem. Ezekről se fogunk megtudni semmit - hacsak a sorozat a 8-9 között is fog majd játszódni (amire minden esélye megvan) és ott elárasztanak minket infókkal.

Ezek is olyasmik, amiket még ha nem is mutatnak meg, információkat akár az első évad is leközölhet. Szintén lehetne úgy játszani, hogy Kaz a Renek titkát is próbálja felfedni (szerintem a Renekről sok mindent megtudunk majd itt), és közben jön rá, hogy a vezérük az egykori Ben Solo, a többi Ren meg talán Luke többi tanítványa, akik Bennel tartottak.

Nagyon nem tudom elképzelni, hogy egy sorozat, aminek lehetősége lenne ezzel a kardinális kérdéssel foglalkozni, nem is érinti a dolgot. Pláne Kylónál még az a luxus is megvan, hogy fogalmunk sincs, mikor állt át. Eleve ez az időszak legfeljebb 6 évet fedhet le, de mivel Luke nem említi egyszer sem, hogy Ben árulásának oka az volt, hogy eltitkolták előle a nagyapja kilétét, így biztos, hogy nem közvetlen a Vérvonal után állt át.

 

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

3. Ezra, Sabine, Ahsoka & Thrawn történetének tovább mesélése: azért valamennyire érezhető itt a távolság, hiszen ha akár a Jakkui csatától számolunk a Vérvonal idejéig, már az is 23 év. Itt szerintem nem lesz szó róluk, említést se gondolok. Ez amúgy is egy másik, önálló sorit kíván. ;)

Viszont az alkotók ugyanazok és ha már eleve úgy írták meg a Rebels befejezését, hogy azt a Resistance-ban folytathassák, akkor nincs probléma. Itt nincsenek alapok, amikből mi merítkezhetnénk. Nem tudjuk, hová lett Ezra (nyilván nem egy ismert, fejlett világon kötött ki, mert akkor Thrawn azonnal visszatelefonál), nem tudjuk, hol volt Ahsoka a Rebels és az ep6 között, és azt sem tudjuk, merre indult, és mi alapján vették arra az irányt Sabine-ék. Az ep6 és ep7 közti 30 évről meg szintén nem sokat tudunk. Én nem tartom lehetetlennek, hogy az időtényező ellenére a két sorozat ne csatlakozna eme szálon.

Csak gondoljunk bele, a Rebels és a TCW között majdnem 20 év van, és a Rebels indulása előtt bárki el tudta volna képzelni, hogy a két sorozat között az egyik legerősebb kapocs Ahsoka és Darth Maul lesz?

Én már csak azért is örülnék, ha eme emberek legalább egy része előkerülne, mert érdekelne, hogyan élik meg a Köztársaság felemelkedését és a hidegháborút. Például elképzelhetetlennek tartom, hogy Hera, ha még él, nem csatlakozott az Ellenálláshoz (azt már inkább, hogy Jacenből nem lett Jedi). Vagy képzeljük el azt, hogy mondjuk Jacent megölte Ben az árulásakor. Milyen remek jeleneteket lehetne írni ezután Herának és Leiának. Vagy ha kiderülne, hogy Jacen is az egyike azoknak, akik Bennel tartottak, és mára ő is valamilyen Ren. Oké, ez nagyon hajazna Leia és Benre (ugyanaz lenne), de szintén érdekes jeleneteket szülne Leia és Hera között. De az sem feltétlen kijelenthető, hogy Jacen beállt Luke tanítványai közé. Lehet ő is az Ellenállás egyik pilótája. Vagy a Köztársaságé.

Szóval szerintem reménykedhetünk komolyabb Rebels kapcsolatban. Eleve fura nekem az az elgondolás is, hogy nyitva hagyják ezt a szálat, de majd csak egy Resistance utáni sorozatra. Ha csak nem tervezték meg előre az összes évadot, nem tudhatják, mennyi ideig fog futni (felteszem, nem egyévados lesz), és mi garantálja, hogy Filoni 4-5 év múlva is a Lucas Animationnél fog dolgozni? Márpedig szerintem ő be akarja fejezni Ahsoka történetét.

 

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

1. A főbb karakterek megjelenése: Poe már megvan, BB-8 is + Phasma. Ezeken kívül számítok majd egy kis Kylo -ra, Huxra és Snoke -ra. Továbbá ha a sorozat elkalauzol minket a 8-9 közötti időkbe, jöhet Rey, Finn, Rose és még egypár emberke.

Remélem én is, hogy a felsoroltak feltűnnek. Ugyanakkor akárcsak a TCW-nél és a Rebelsnél, itt is azt remélem, hogy egyik sem kap nagyobb szerepet. Phasma jöhet, mert ő eleve nem fontos szereplő a filmekben (ha nem lenne, az sem lenne gond). Hangsúlyt ebben a sorozatban a kisebb emberkék kaphatnának. Tali, Canady ( :D ), Wexley, Pava, Satura és a többiek. Meg régebbi szereplők, akikről nem tudjuk, mi történt. Dennis Lawson nem tért vissza a filmekben Wedge-ként, de a Resistance-ban simán szerepelhet Wedge, nem igényli a sorozat a színészt. De már az öreg Landónak is megágyazhatnának ebben a sorozatban. Sőt én azt is imádnám, ha előkerülne az Elveszett csillagok két főszereplője.

 

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

2. Az alvilág: a Guaviai halálbanda és a Kanjiclub feltűnésére mindenképp számítok, továbbá az SW nagymúltú gengszterbandáit is jó volna viszontlátni. Legyenek azok a huttok, vagy a pyke -ok. Szerintem nagy esély van arra, hogy itt felbukkanjanak.

Nagyon-nagyon remélem. És mivel az Első Rend puszipajtásai ezeknek, szerintem is tuti benne lesznek előbb-utóbb. Ha nem is az említettek, az alvilág biztos szerepet fog kapni.

 

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

3. Fogatverseny IS BACK!!!: Ha már a pilotban lesz(nek) verseny(ek), akkor én szívesen viszontlátnám végre animációs kivitelben a pod racinget. Azért én nagyon vártam régebben a TCW -ben egy olyan szálat, ahol a fogatverseny megjelenik, de a Rebels -ben is szép lett volna. Most itt van a lehetőség. Szerintem élni fognak vele. :)

Érdekes elképzelés. Tényleg jó lenne, nagyon csípném (anno reméltem, hogy az ep8-ban is lesz, de lóverseny lett belőle :D ), ám szerintem ezzel nem fognak élni. :(  Sőt érzésem szerint verseny mindössze a pilotban lesz jelentőssége. Kaz kém, nem versenyző, a verseny valószínűleg azt a célt szolgálja, hogy felkeltse az Első Rend érdeklődését és ezáltal jusson be a soraikba (itt jöhetnek képbe az alvilági alakok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha a teljes felemelkedését nem is fogjuk látni (egyetértek abban, hogy nem fogjuk), szerintem a sorozat még így is megmutatja, vagy inkább elmondja nekünk a legfontosabb dolgokat. Kaz feladata az Első Rend működésének és titkainak kifürkészése, ebbe beletartozhat Snoke. Könnyen lehet, hogy sokáig senki nem tudta a Köztársaságban, hogy Snoke áll az Első Rend mögött, és ez Kaznak köszönhetően derül ki. Aki rájöhet úgy, hogy szépen felfedezi, hogyan került hatalomra. Nem is kell megmutatni, de ha elhintenek olyanokat, hogy valamikor régen Sloan volt a fővezér, aztán rejtélyes körülmények között meghalt, már többet tudnánk. Snoke hatalomra kerülését simán meg lehet oldani, hogy látni nem látjuk a sorozatban, de a legfontosabbakat elárulják.

Ebben egyetértek. Szerintem is elfognak árulni néhány momentumot. :)

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár az sem lenne szokatlan, ha Snoke csak egy évvel az ep7 előtt kerülne hatalomra. A Star Warsban ennél rövidebb idő alatt is volt hatalomátvétel. Gondoljunk csak Darth Maulra, alig pár hét alatt egy szeméttelepi elmebajosból Mandalore ura lett. :) Persze jelenleg én is arra hajlok, hogy Snoke már egy ideje azért irányítja az Első Rendet.

Most mondok egy lehetőséget: mi van, ha Snoke már a Vérvonal eseményei alatt is az Első Rend irányítója? Az Ellenállás megszületése után megmutatja magát, senki se tudja, hogy igazából az Első Rend vezetője, így Snoke Palpi régi módszerét alkalmazná. Ben áttérésekor pedig felfedi valódi kilétét, ez hajazhatna majdnem arra, ami történt az EpIII -ban.

A fenti gondolatmenetem egy lehetőség, érdekes lenne, bár így meg Palpira még inkább hajazna. :)

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezek is olyasmik, amiket még ha nem is mutatnak meg, információkat akár az első évad is leközölhet. Szintén lehetne úgy játszani, hogy Kaz a Renek titkát is próbálja felfedni (szerintem a Renekről sok mindent megtudunk majd itt), és közben jön rá, hogy a vezérük az egykori Ben Solo, a többi Ren meg talán Luke többi tanítványa, akik Bennel tartottak.

Nagyon nem tudom elképzelni, hogy egy sorozat, aminek lehetősége lenne ezzel a kardinális kérdéssel foglalkozni, nem is érinti a dolgot. Pláne Kylónál még az a luxus is megvan, hogy fogalmunk sincs, mikor állt át. Eleve ez az időszak legfeljebb 6 évet fedhet le, de mivel Luke nem említi egyszer sem, hogy Ben árulásának oka az volt, hogy eltitkolták előle a nagyapja kilétét, így biztos, hogy nem közvetlen a Vérvonal után állt át.

Én úgy gondolom, hogy ahogy a Rebels, úgy a Resistance is hasonlóan fog felépülni, tehát hogy egyre nehezebb ellenfelek érkeznek. Úgy tudom elképzelni, hogy az első évadban Phasma nagy szerepet fog kapni, Hux, Snoke és Kylo is megjelenhet, de csak nagyon pici ideig. Majd a 2. évadban - ami játszódhatna már akár a 8-9 között is - hoznák be a Ren lovagokat, így adva nagyobb teret nekik. Igaz, így kicsit inqvizítor hatást kapnának, de nekem így lenne logikus. :)

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én már csak azért is örülnék, ha eme emberek legalább egy része előkerülne, mert érdekelne, hogyan élik meg a Köztársaság felemelkedését és a hidegháborút. Például elképzelhetetlennek tartom, hogy Hera, ha még él, nem csatlakozott az Ellenálláshoz (azt már inkább, hogy Jacenből nem lett Jedi). Vagy képzeljük el azt, hogy mondjuk Jacent megölte Ben az árulásakor. Milyen remek jeleneteket lehetne írni ezután Herának és Leiának. Vagy ha kiderülne, hogy Jacen is az egyike azoknak, akik Bennel tartottak, és mára ő is valamilyen Ren. Oké, ez nagyon hajazna Leia és Benre (ugyanaz lenne), de szintén érdekes jeleneteket szülne Leia és Hera között. De az sem feltétlen kijelenthető, hogy Jacen beállt Luke tanítványai közé. Lehet ő is az Ellenállás egyik pilótája. Vagy a Köztársaságé.

Szóval szerintem reménykedhetünk komolyabb Rebels kapcsolatban. Eleve fura nekem az az elgondolás is, hogy nyitva hagyják ezt a szálat, de majd csak egy Resistance utáni sorozatra. Ha csak nem tervezték meg előre az összes évadot, nem tudhatják, mennyi ideig fog futni (felteszem, nem egyévados lesz), és mi garantálja, hogy Filoni 4-5 év múlva is a Lucas Animationnél fog dolgozni? Márpedig szerintem ő be akarja fejezni Ahsoka történetét.

Rebelses kapcsolatokban én is is bízok, ugyanakkor ha Filoniéknál tervbe van egy Ahsoka-Sabine sorozat Ezra megtalálásáról, akkor inkább ebbe a vonalba mennék el. Nem hinném, hogy 30 éven át keresnék Ezrát - bár nem tartom lehetetlennek - viszont akit én nagyon várnék a sorozatba, az Thrawn. Egyáltalán nem tudjuk, hogy milyen ütemben öregednek a chissek, de ha ezt nem is vesszük figyelembe, akkor is a chissek behozatalát kívánom eme sorozatba.

Hera szereplésére én is mérget vennék - remélem az ST időszakára nem nyiffant ki szegény. :para: Bár itt most egy olyan korszakban vagyunk, ahol a Rebelses karakterek többsége vagy meghalt, vagy már vének szegények.

De nem tartom lehetetlennek a fentebbi irományodat. :)

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Canady ( :D )

Ő feltétlenül. :bb8flame:

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nagyon-nagyon remélem. És mivel az Első Rend puszipajtásai ezeknek, szerintem is tuti benne lesznek előbb-utóbb. Ha nem is az említettek, az alvilág biztos szerepet fog kapni.

Egyetértek.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekes elképzelés. Tényleg jó lenne, nagyon csípném (anno reméltem, hogy az ep8-ban is lesz, de lóverseny lett belőle :D ), ám szerintem ezzel nem fognak élni. :(  Sőt érzésem szerint verseny mindössze a pilotban lesz jelentőssége. Kaz kém, nem versenyző, a verseny valószínűleg azt a célt szolgálja, hogy felkeltse az Első Rend érdeklődését és ezáltal jusson be a soraikba (itt jöhetnek képbe az alvilági alakok).

Ugyanakkor nem tudjuk, hogy Kaz mi volt, mielőtt kém lett. Az is lehet, hogy a sorozat azzal kezdődik majd, hogy Poe felkeresi Kazudát, hogy lépjen be az Ellenállásba, és kémkedjen az Első Rendről. És Kaz lehet tkp. egy versenyző - csakúgy mint Greer a Vérvonalból, és éppen egy versenyen vesz részt.

Kaz nekem amúgy is egy Han/Poe keveréknek tűnik, hiszen már a szinopszis is egy "öntelt" fiatalembert mutat. :)

 

Érzésem szerint jövőhéten már érkezni fog belőle valami. Megszámoltam, 10 vagy 11 hét múlva már túl leszünk a piloton. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ugyanakkor nem tudjuk, hogy Kaz mi volt, mielőtt kém lett. Az is lehet, hogy a sorozat azzal kezdődik majd, hogy Poe felkeresi Kazudát, hogy lépjen be az Ellenállásba, és kémkedjen az Első Rendről. És Kaz lehet tkp. egy versenyző - csakúgy mint Greer a Vérvonalból, és éppen egy versenyen vesz részt.

Kaz nekem amúgy is egy Han/Poe keveréknek tűnik, hiszen már a szinopszis is egy "öntelt" fiatalembert mutat. :)

A szinopszis alapján nekem inkább az jött le, hogy Kaz hencegése mindössze egy színjáték része lesz, azért, hogy az Első Rend lecsapjon rá.

De Poe-nak valahonnan már ismernie kell. Azért csak nem vesznek be az Ellenállásba random versenyzőket. Eleve, az, hogy tudsz siklót vezetni, még nem garantálja, hogy tudsz űr-vadászgépet is. Azért a kettő nem ugyanaz. Greer sem siklópilóta, a népénél nagy hagyománya van az űrhajó vezetésnek, ezért lett ő is versenyző űrhajó versenyeken. Így ismerte meg Hant, aki révén megismerte Leiát, aki révén bekerült az Ellenállásba.

Lehetett Kaz űrhajópilóta és űrhajó versenyző, ennek viszont nincs köze a fogatversenyzéshez. Egy Forma 1-es pilóta nem fog Rad Bull Air Racingen repülőt vezetni. ;) Nem következik egyik a másikból. Anakin Skywalker az egyetlen példa eddig, akiről biztos tudjuk, hogy fogatversenyző volt és űrhajó pilóta - ugyanakkor csak az egyikben versenyzett.

Plusz azért kell még valami skill, ami szavatolja az Ellenállásnak, hogy a fiú jó kém lesz. Mert szép, ha beküldenek egy pilótát, de az nem ért a kémkedéshez, akkor akár meg is kérdezhetnék az Első Rendet a titkaikról, ugyanakkora eredményt érnének el. Szóval erősen kétlem, hogy csak egy random, újabb öntelt pilótáról van szó. Poe-nak ismernie kell valahonnan, és tudnia kell, hogy a fiú képes arra, amire be akarják vetni. A versenyzésnek és a kémkedésnek meg nincs sok köze egymáshoz, ráadásul erősen kétlem, hogy az Első Rend hadseregében dívik a fogatversenyzés, vagy akár az űrhajóversenyzés. A hadgyakorlatok már reálisabbak, ahol szintén jól jöhet a (versenyzői) pilóta tudás. De ebbe sem illik bele a fogatversenyzés, szóval bármilyen jó is lenne egy ilyet látni (tényleg nagyon örülnék), szerintem hiú ábránd. Meg talán nehéz is lenne egy fogatversenyt beleszuszakolni egy 20 perces epizódba. Egy űrverseny egyszerűbb, hiszen olyat még sehol sem láttunk az SW-ben.

 

30 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hera szereplésére én is mérget vennék - remélem az ST időszakára nem nyiffant ki szegény. :para: Bár itt most egy olyan korszakban vagyunk, ahol a Rebelses karakterek többsége vagy meghalt, vagy már vének szegények.

Nem vénebbek, mint Luke és Leia. Ezra pl. majdnem napra pontosan olyan idős, mint a Skywalker ikrek. Két nappal idősebb talán? Sabine is egykorú velük. Ahsoka meg idegen, akár 200 évig is elélhet. Thrawn szintén. Hera is idegen, ráadásul ő meg nagyjából Ahsokával egykorú. Egyik sem lenne annyira vén, hogy ne szerepelhessen.

 

35 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most mondok egy lehetőséget: mi van, ha Snoke már a Vérvonal eseményei alatt is az Első Rend irányítója? Az Ellenállás megszületése után megmutatja magát, senki se tudja, hogy igazából az Első Rend vezetője, így Snoke Palpi régi módszerét alkalmazná. Ben áttérésekor pedig felfedi valódi kilétét, ez hajazhatna majdnem arra, ami történt az EpIII -ban.

A fenti gondolatmenetem egy lehetőség, érdekes lenne, bár így meg Palpira még inkább hajazna. :)

Ilyen inkább ne legyen, mert ez egy az egyben az, amit írtál: Palpatine felemelkedése. Jobb lenne, ha nem Snoke fedné fel magát, hanem az Ellenállás jönne rá. Most, amit el tudnék képzelni, hogy Snoke titkon vezeti az Első Rendet, de közben valamit csinál a Köztársaságban is, aminek hála közel került a Skywalkerekhez. De nem mint fontos vezető, hanem akármi. Egy öregember, aki még élt a régi Köztársaságban, ismerte a Jediket. Mint Lor San Tekka.

Aztán az Ellenállás Kaznak hála rájön, ki ő, és Snoke-nak menekülnie kell, és például ezalatt sérül meg. Még ez is hajaz Palpatine-ra, de legalább vannak eltérések is. Nem egy nagy terv része, csak valami kisebbé, ami nem is az ő győzelmével zárul vagy legalábbis nem teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahsoka meg idegen, akár 200 évig is elélhet.

Nem is tudom, melyiknek örülnék jobban: ha szerepelne a sorozatban egy 67-68 éves Ahsoka öreglányként, vagy ha ugyan fiatalnak tűnne (nagyjából úgy festene, mint a Rebelsben), de el kéne hinnem róla, hogy majd' 70 éves. :D Amúgy, ha tartják magukat a Legendákhoz (és az ilyen háttérinfóknál általában szokták), akkor a togruták is kb. annyi ideig élnek és úgy öregszenek, mint az emberek. Ezt alátámasztja Ahsoka öregedése is, akit a TCW-től a Rebelsig megfigyelhettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.