Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Na találtam még egy olyat, amin a Polygon Pictures dolgozott. Ők készítették ehhez a The Sky Crawlers c. filmhez a 3D -t. Azért is érdekes ez a videó, mert a Resistance alapötlete is a 2. világháborús légicsatákon és vadászpilótákon alapszik. :) (igen, ez az anime film nem a 2. vh -ban játszódik, de a Resistance alapötletéhez illik :))

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki úgy tippel, hogy jövőhét hétfő-kedd magasságában érkezhet meg az előzetes, majd a The Star Wars Show -ban jön a recap és az egyes szinkronszínészek megismerése. :) De remélem hogy ha a héten nem lesz mozgókép, azért elkezdik a képek kiadását egyes karakterekről. Kezdésnek én még ezzel is megelégednék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont lehet, hogy tévedek, de a trailereket nem megszokta előzni egy kis promózás? :hmm:

 

Én úgy gondolom, hogy a héten talán azért nem kapunk Resistance anyagot, mert a héten adták ki a Rebels 4. évadát dvd/bd -n, illetve kezdetét vette a IX forgatása. Jövőhéten már szerintem simán jöhetne a promózás a hét elejétől, majd a hét végén (péntek-szombat) bumm, egy előzetes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebels trailereit sose előzte meg semmilyen promózás, csak úgy jöttek a semmiből, ha jól emlékszem. Azért ez más kategória, mint a filmek, ahol már az előzeteseknek is előzetese van :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is promózzák, azért elhintetnének egy dátumot az előzetes időpontjául. ;)

 

Azért a Rebels trailerei nem jöttek a semmiből. Majdnem mind egy rendezvényen volt bemutatva - amiknél azért csak tudtuk, hogy jönni fog valami, kivétel az első évadé, ahol abban az évben nem volt a Rebels neves rendezvényen (kivétel SDCC, de ott is kaptunk trailert, erre pedig szerintem számítani lehetett) és ott is előre lehetett tudni, hogy májusban jön előzetes. De ugye ennek az előzetesnek jött ki teaser-teaser trailer, meg még egyéb nyalámság. :D

szerk.: Sőt, az első kedvcsinálóknál (amiket februárban kaptunk meg, nem az októberi trabantos előzetesre gondolok :P) is napokkal előtte kaptunk dátumokat az előzetesek időpontjára. :)

 

Úgy gondolom, hogyha a héten valóban jönne a Resistance -ből mozgóképes anyag - itt előzetesre gondolok elsősorban - akkor arról már tudnánk, mert elmondták volna, hogy akkor majd ebben az időpontban számíthatunk az előzetesre. De én ezt nem látom sehol, így én sokkal jobban hajlok arra, hogy jövőhéten már érkezik valami. :) (attól még jöhetne szivárogtatás, ezesetben egy-két karakter dizánja hogyan is néz ki. :))

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap olvastam, hogy néhányan egyszezonos évadot tippelnek/vagy éppen +1-2 évad a Resistancenek (és itt csak az Ep7 előtt játszódik a sorozat). Vannak persze akik többszezonost/itt pedig a 7-8 utáni eseményeket is számításba veszik.

 

Az egyszezonosban is van ráció, ha persze csak a TFA -t fogja felvezetni. Ha esetleg kap még 1 évadot, az is benne van a pakliban, hogy az is az Ep7 előtt játszódik, esetleg a két rész (7-8) eseményei alatt játszódik. Ne feledjük, a TCW 3 éves időintervallumot mesélt el 8 évadon keresztül! Akkor ezt a kb. 1 évet 2-3 évad alatt is eltudnák mesélni. ;)

 

Viszont én is azok táborát erősítem, akik a többszezonos, és ezzel együtt a nagyobb intervallumú időtáv opciót részesítik előnyben. Az első évad mindenképp az Ep7 előtt fog játszódni, sőt lehet hogy a vége belefog menni a 7 eseményeibe. A 2. évad pedig szólhat a háborúról, a 8-9 közti távolság felderítéséről. Ebben rengeteg lehetőség van.

További érdekesség, hogy ugye jövő hónapban a Poe Dameron képregény befejeződik. A képregény ugye a TFA előzményét meséli el (a Resistance pedig ezzel párhuzamosan fog játszódni) és a 26. számtól kezdve a 31. számig már a TLJ után járunk percekkel/pár órával később. Továbbá itt megismerjük a TFA-TLJ egyéb mellékszálait (Poe, Black Squadron szerepe stb.) és ennyi. Nem nagyon mennek bele, és ezért gondolom én is úgy, hogy a Resistance a 2. évadtól már ezt az időszakot fogja felölelni, a craiti csata után. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp erre gondoltam, hogy a Poe képregény elég jól elmeséli az EPVII előtti időket, érdekes lesz látni ezt mozgóképes sorozatban is. Remélem nem lesz inkonzisztencia. Feltűnhet Terex és Malarus is. :yes: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért is csodálkoztam kezdetben a sorozat időbeli elhelyezkedésén, mert nagyjából ugyanazt a szerepet tölti be (eddigi infóink szerint), mint a Poe képregény. Az Ellenállás megalakulását követően egy kisebb csapatot követhetünk, akik borsot akarnak törni az Első Rend orra alá, illetve kémkedni utánuk. Azért az Ep6-7 közti időszakban sokkal több potenciál is rejlik. Bemutathatnák pl.:

- Luke kísérletét a Jedi Rend feltámasztására, valamint Ben Solo képre kerülését és árulását.

- Az Első Rend keletkezésének körülményeit, Sloane sorsát, Snoke előtérbe kerülését.

- Ahsoka és Sabine kutatását az eltűnt Ezra (és Thrawn) után.

(csak hogy néhányat említsek, ami bevillant)

 

Elképzelhetőnek tartom, hogy ezekre más formátumban (esetlen élőszereplős sorozatként) kapunk választ. Az Ep6-7 között hatalmas az űr, szerintem nem csak egy animációs sorozattal, egy játékkal és pár regénnyel/képregénnyel akarják kitölteni. Az Ep4-5 közti történések pl. már most sűrűbbek, mint az ST éra sztorijai összesen. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az ütközéstől annyira nem tartok, hiszen ott van Pablo és a LSG csapata. :)

 

Egyetértek Sky kollégával. Valóban sokkal többet kilehetne hozni egy időrendben korábban játszódó sorozattal. Itt igazából új dolgokat tudnak mutatni - hiszen Kaz kém - de úgy érzem, hogy a sorozat majd a 8-9 közötti tartalmat fogja igazán feltölteni izgalmas történetekkel - legalábbis remélem.

Én úgy érzem, hogy a Resistance követni fogja a Rebelst abban, hogy nem sok évadból fog állni. 3-4 évados sorozatra tippelek most így elsősorban, aztán ugranak a mély vizekbe Filoniék.

 

Na de mostmár reménykedek, hogy a jövőhéten végre láthatunk valamit(valamiket) a sorozatból. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippre én azt mondanám, hogy nem fogjuk sokkal többet látni Poe-t, mint mondjuk Bail Organát a Rebelsben. Eleve, valószínűleg a költségvetés sem engedné meg, hogy Oscar Isaacet combosabb időre leszerződtessék a sorozathoz. Ha filmes fontos karaktert huzamosabb ideig is akarnak szerepeltetni, akkor általában leváltják a hangját. Jó példa erre a TCW, a Mace Windu és Dooku hangját ugye csak a TCW mozifilmben Samuel L. Jackson és Christopher Lee, a sorozatban már Terrence Carson és Corey Burton szólaltatták meg őket.

Mivel itt eléggé beharangozták Isaacet is, és nem külön mozifilmmel nyit a sorozat, szerintem feltételezhető, hogy Poe nem fog hangot váltani, és inkább kevesebbet fog szerepelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetesről: a héten már jönnie kell! Az előző héten nem jött, megértem, mert mi volt?

1, Rebels S4 dvd/bd kiadása

2, EpIX forgatás elkezdődött

 

Mostmár nincs nagyon olyan nagy dolog, ami meggátolná a Disneyt és a Lucasfilmet, hogy elkezdje promotálni a Resistance c. sorozatot. Az EpIX már forog, új filmet se nagyon fognak bejelenteni, új könyveket se fognak bejelenteni egy darabig, az élőszereplős sorozatról se fogunk megtudni hatalmas dolgokat, szóval mostmár tiszta az út a Resistance előtt. Remélem a héten már jönnek az anyagok. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem nagyon akar jönni ez az előzetes. ;)

Én se számoltam erre a két napra, csak megoszottam mások elképzelését. ;) Reménykedjünk a péntek-szombatban. Ha a holnapi The Star Wars Showban mondanak valamit - esetleg bemondanák, hogy az előzetes a hét végére megérkezik - akkor boldog leszek. :)

 

De természetesen remélem, hogy ha jön a héten az előzetes, akkor azt szépen felfogják vezetni. Már nagyon kíváncsi vagyok a karakterek kinézetére/az animáció stílusára. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem várnék túl sok hype-ot szeptember előtt. 

Én nem is annyira a hype miatt mozgolódok, hanem a hírzárlat miatt, mert valljuk be: jelenleg egy kezemen megtudom számolni, hogy hány alkalommal volt szó a sorozatról.

-Április: bejelentették, hogy jönni fog a sorozat.

-Június: Jim Rash egy interjú közben megemlítette, hogy egy Flex nevű karaktert alakít, és Bobby Moynihan -el az Ellenállás technikusai lesznek.

-Július: kikerült egy promóciós kép a karakterekről, kiderült, hogy mi lesz a pilot duplarész címe és a sorozat szinopszisa (amely kb. a sorozat bejelentésekor kiadott szöveg kibővítése), illetve kiderült számunkra, hogy a sorozat 3d -s lesz.

 

És ennyi.

Megértem, hogy májusban nem volt semmi, mert Solo. Valamennyire megértem, hogy júniusban nem volt kb. semmi - mert még ment a Solo. Július első felében jöhetett volna valami - a promóciós kép mellett nem jött semmi. Utána meg a TCW visszatérése volt a téma. Július vége/augusztus első napjain nem volt hír, megértem, mert Rebels S4 DVD/BD kiadás, illetve IX. rész forgatásának kezdete volt. De már csak 8 vagy 9 hét van hátra a premierig! :|

Nekem csak annyi kéne, hogy egy trailer, egy hírcsokor érkezzen, amely meggyőz hogy ez a sorozat jó lesz, vagy arra a sorsra fog jutni, mint a FoD. Mert én már hallottam olyan pletykákat is a sorozatról, hogy ez a sorozat valóban a gyerekeknek készül, és nem lesz olyan, mint a TCW és a Rebels - és itt ennek a két sorozatnak a kezdeti állapotára értették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IGN interjút készítettet Filonival, ahol a Rebelsről, a jövőre visszatérő TCW -ről - ezt majd a topikjában ;) - és az idén érkező Resistance -ről is szót ejtett. Utóbbiról a következő volt a kérdés:

 

There's obviously a lot of Star Wars storytelling ahead in your future. Can you give me a sense of what you're working on, and how the characters you've developed for Rebels may fit in to those plans?

So right now, Resistance is a bit different, in that I'm not on that day-to-day. I created and set it in motion, but I've given that to other people to raise up, people that I've worked with a long time, who I think deserve the opportunity to tell stories and I think it's exciting, and I give them my thoughts and notes – I was just doing that this morning, like George would give me. So that's fun.

 

Szóval igen, Filoni a sorozaton nem vesz részt olyan mértékben, mint az eddigi 2 sorozatnál. Nem hiába csak "creator" megnevezésben tetszeleg ennél a sorozatnál - mint volt Lucas a TCW -nél. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy látom, itt nincs supervising director megnevezés, mint volt a TCW -nél. Viszont a Rebelst ő, Greg és Simon készítették, így ők voltak a creatorok és az executive producerek is + Filoni Supervising státuszban is tetszelgetett egy kis ideig.

Itt Athena Yvette Portillo, Brandon Auman és Justin Ridge azok, akik vinni fogják a showt. Érdekesség egyébként, hogy Justin a Rebels 3. és 4. évadában Filonitól átvette a Supervising Director címet - amikor ugye Davet kinevezték az animációs részleg vezetőjének. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Justinban megvan a hitem, ahogy a másik kettőben is.

Igazából az a helyzet, hogy míg a Rebelsnél Filoniéknak meg kellett tanulniuk Lucas nélkül boldogulniuk, itt úgy érzem, hogy ez egy "teszt" lesz a 3 emberkének. Filoni "atyáskodik" rajtuk, de tkp. nagyrészt rajtuk múlik a sorozat. Meglátjuk, hogy veszik-e az akadályt. Én szerintem igen, csak jönne már végre valami infó. :clap2:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3 emberkéről egy-egy érdekesség - igazából csak az utolsó lesz új infó:

- Athena ugye dolgozott a TCW -n és a Rebels -en, mint producer, utóbbinál mint Line producer (ez magyarul vezető producer? :hmm:) itt viszont Executive producer lesz.

- Justin Ridge ugye rendezett TCW epizódokat és ő rendezte az Art Attack és az Entanglement c. miniepizódokat is, a Rebels 3. és 4. évadánál átvette Filonitól a Supervising státuszt, de most Executive producerré válik.

- Brandon Auman úgy tűnik, hogy friss vér lesz a csapatban, mert korábban csak a 2012 -es Tini Nindzsa Teknőcök c. animációs sorozaton dolgozott, itt viszont Athena és Justin mellett Executive Produceri státuszban lesz. Illetve ő a Resistance c. sorozatnál head writer pozícióban tetszeleg. (Matt Michnovetz például a TCW 6. és 7. évadának volt a head writere, ő írta az Umbarai szálat, de a befejezetlen részekből is a fejvadászos és a Yoda/Kasshyyyk szálat is ő írta) :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már igazából 1-2 hetes hír, de azért még mindig aktuális: az IDW Star Wars Adventures ongoing képregény sorozata idén ősszel a Resistance karaktereit veszi elő! Októberben például Poe és BB-8 fog szerepelni egy történetben, ahol is BB-8 elszeparálódik Poe -tól és így kell visszajutnia az ellenállók bázisára.

 

Na már most, a novemberi számról - amely a 16. lesz - nem tudunk még semmit, de azt pusmogják, hogy a sorozat szereplőit itt (is) fogják szerepeltetni. Ekkor már bőven menni fog a sorozat, szóval tippre legkésőbb jövőhét végéig megfogjuk tudni, hogy mikor is startol a sorozat, és még egyéb finomságokat is megfogunk tudni a sorozatról. Ez már számomra kezd kissé nevetségessé válni: 2 hónap múlva már a németeknél lesz premier, ergo ilyenkor már az amcsiknál látni fogjuk a premiert, de az is lehet, hogy már a 2. heti adagot, de jelenleg semmi infónk sincs a szériáról. :D

A neten amúgy is nagy a várakozás az emberektől, sokan egyre türelmetlenebbek, szóval a Lucasfilmnek és a Disneynek lépnie kell lassan.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.