Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

:D Emlékszem, mekkora fújolás volt ennél a teasernél. Nekem akkor is tetszett, és most visszanézve még mindig tetszik. Azt leszámítva, hogy eredetiséget nyomokban sem tartalmaz. De ha jól rémlik, ezt sem fogadta a nép kitörő lelkesedéssel:

 

 

Szóval az, hogy most a Resistance sem kap sok pozitív hozzászólást a first look után, annyira nem újdonság. Biztos ez is meg fogja találni a maga rajongótáborát (és utálóit). Remélem minél többen köztük leszünk. Az éra érdekel, remélem az Első Rend utáni kémkedés sokat hozzáad az ep7-8-hoz (mivel az Első Rend működéséről és felépítéséről nagyjából fogalmunk sincs - inkább tűnnek önálló hadseregnek mint csillagközi államnak -, ha már ezt megtudjuk, szerintem megérte). A karaktereket meg csak megszokjuk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan nekem sem tetszett az első "teaser", de egyelőre abszolút nem aggódnék. Ahogy már többen is írták, a Rebels sem volt ebben erősebb, még ha hozzá is vesszük azt a tényezőt, hogy a TCW kaszája miatt eleve erős hendikeppel indult az a sorozat. Viszont a szereplők nagy része komolytalan volt, a humorvilág gyerekesnek hatott, az animáció visszalépés volt a TCW-hoz képest stb.. Aztán végül elég hamar meg lehetett szokni, sőt megbarátkozni minden elemmel. Elég hamar jöttek is a komolyabb motívumok. Ha végül szerintem nem is sikerült eljutni a TCW szintjére, szinte semmilyen téren, de esetenként sikerült igen jól közelíteni azt.

 

De a TCW-t is említhetnénk. Nekem ugyan az anno teljesen kimaradt, így nem tudom milyen előzetesei voltak, de az biztos, hogy voltak annál sokkal nagyobb bajok is. A film néhol a vállalhatatlanság határát súrolta és összességében sem volt jó. Míg mondjuk az élőszereplős filmekre azt lehet mondani, hogy sajnos jutott beléjük pár nagyon rosszul sikerült jelenet, összességében remek alkotások. Na a TCW film nem ilyen, már az alap is jócskán a SW átlag alatt van, viszont ugyanúgy tarkítják facepalm-részek.

Ezekből kiindulva a film előzetesei se lehettek éppen túl díszesek. Ehhez képest már az első epizód is igazi csemege, de utána azért még elég sokáig mentek a bárgyú poénok és a gyerekeskedés (főképp a droidokkal). Aztán ezt fokozatosan kinőtték és egyre komolyabban mélyült el a sztori, a karakterek, az események. A végén a filmek legerősebb jeleneteinek drámaiságával és hatásaival is vetekedő képsorokat sikerült lepakolni az asztalra.

 

Szóval a másik két animációs sorozat is igencsak nehezen és nyögvenyelősen indult ilyen téren, mégis szépen kiforrották magukat. Legalábbis a sztorit, a szereplőket tekintve mindenképp. A látvány tényleg két részre bontható, a "díszletek", a környezet, a világ rendben van, a karakterekről már ez kevésbé mondható el. Ezzel az animációs stílussal nincs mit kezdeni, szokni kell, ez ilyen. Az élőszereplős filmekhez képest a TCW brutális kontrasztot adott, nagyon nem is tetszett az egész, aztán egyre jobban megszoktam és elfogadtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Ezekből kiindulva a film előzetesei se lehettek éppen túl díszesek.

Ami azt illeti, a film ismeretében a trailer meglehetősen megtévesztő, mert egyáltalán nincs benne semmi olyan, amit a filmből is ki kellett volna vágni. Mi a sztori alapja, Jabba kölyke sem szerepel benne.

 

 Szóval a TCW első trailere kenterbe veri a Resistance első trailerét, ugyanakkor itt tényleg jótékonyan elhallgattak néhány olyan momentumot, ami talán nem kellett volna a filmbe. A Resistance egyelőre trailerében nem rejti véka alá azt, hogy lesznek benne börleszk poénok (amik elég régóta részét képezik az SW-nek), ugyanakkor egyelőre semmi sem zárja ki, hogy annyit kapunk, amennyit a trailerben láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval a TCW első trailere kenterbe veri a Resistance első trailerét

Hm, ez tényleg egy nagyon jól sikerült előzetes. Azt mondom, hogy méltó a TCW-hoz, mint sorozathoz, viszont a film nem méltó ehhez. Ezen látszik, hogy ezt teljesen komolyan gondolták az alkotók, akár egy élőszereplős film előzetese is lehetne, ha eltekintünk az animáltságtól. Főleg ezzel a zenével. Ahogy akkor egy remek előzetessel felvezetett filmből végül egy elég gagyi produkció lett, bízzunk benne, hogy a Resistance esetében fordítva lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szóval a másik két animációs sorozat is igencsak nehezen és nyögvenyelősen indult ilyen téren, mégis szépen kiforrották magukat. Legalábbis a sztorit, a szereplőket tekintve mindenképp. A látvány tényleg két részre bontható, a "díszletek", a környezet, a világ rendben van, a karakterekről már ez kevésbé mondható el. Ezzel az animációs stílussal nincs mit kezdeni, szokni kell, ez ilyen. Az élőszereplős filmekhez képest a TCW brutális kontrasztot adott, nagyon nem is tetszett az egész, aztán egyre jobban megszoktam és elfogadtam.

Valóban irreális elvárás lenne, hogy két lezárt és sikeres animációs sorozattal a hátuk mögött magasabbról indítsák a 3. sorozatot, mint ahonnan anno az 1. vagy a 2. elindult? Nem hinném. Használni kell a korábbi évek tapasztalatát, nyilván ott is van tréning meg knowledge share, hogy kétszer (háromszor) ugyanabba a folyóba ne lépjenek.

 

De én nem is ezt látom problémásnak a Resistance-nél, inkább a szándékos gyerekesség lengi be ezt az 1 percet. De hátha maga a sorozat jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte 100%, hogy azokra nem a Resistance-ből derül fény. A 6. rész után játszódó élőszereplős sorozatban már több esélyt látok rá, bár ott is csak akkor, ha komolyabb időugrások lesznek (mivel 3 évvel az endori csata után veszi kezdetét). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szinte 100%, hogy azokra nem a Resistance-ből derül fény. A 6. rész után játszódó élőszereplős sorozatban már több esélyt látok rá, bár ott is csak akkor, ha komolyabb időugrások lesznek (mivel 3 évvel az endori csata után veszi kezdetét). 

Élőszereplős? És ki játszaná Luke-ot? Kylo-t? Plusz ha már benne van Luke, Kylo, benne lehetne Han és Leia is ami meg kvázi lehetetlen. Egy szó mint száz, én nem igazán tudok élőszereplőst ide elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 21. - 14:03, Darth Sky írta:

Szinte 100%, hogy azokra nem a Resistance-ből derül fény. A 6. rész után játszódó élőszereplős sorozatban már több esélyt látok rá, bár ott is csak akkor, ha komolyabb időugrások lesznek (mivel 3 évvel az endori csata után veszi kezdetét). 

 

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Élőszereplős? És ki játszaná Luke-ot? Kylo-t? Plusz ha már benne van Luke, Kylo, benne lehetne Han és Leia is ami meg kvázi lehetetlen. Egy szó mint száz, én nem igazán tudok élőszereplőst ide elképzelni.

Én se tudom elképzelni, hogy az élőszereplős ezzel foglalkozna. Szerintem regényekben és képregényekben jönnek majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én se tudom elképzelni, hogy az élőszereplős ezzel foglalkozna. Szerintem regényekben és képregényekben jönnek majd.

Az kár, mert elég fontosak ahhoz, hogy ne mozgóképen lássuk ezeket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért még ne könyveljétek el, hogy a Resistance-ban semmit sem fogunk megtudni legalább Snoke-ról. Nehezemre esik elképzelni, hogy azért készítenek egy komplett sorozatot ebben az érában, az ep7 előtti időszakba, mert az új trilógiával kapcsolatos legfontosabb kérdésekhez hozzá sem akarnak szagolni. Ráadásul rengeteg mozgásterük van, hiszen csak annyit tudunk, hogy Ben még együtt volt Luke-kal hat évvel az ep7 előtt, illetve akkor alakult az Ellenállás és akkor még csak a beavatottak tudtak az Első Rendről. Ilyen csekély tudás mellett sok minden bemesélhető.

Snoke eredete például olyan dolog, amit bármikor, bárhol el lehet mesélni, hiszen eme információ megismerése még a szereplők előtt sincs kőbe vésve. És Snoke rejtélyének feltárására ez a sorozat teljesen alkalmas, pláne, hogy sok infót elég szóban átadni. De flashback formájában akár képileg is megalkotható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szerintem azért még ne könyveljétek el, hogy a Resistance-ban semmit sem fogunk megtudni legalább Snoke-ról. Nehezemre esik elképzelni, hogy azért készítenek egy komplett sorozatot ebben az érában, az ep7 előtti időszakba, mert az új trilógiával kapcsolatos legfontosabb kérdésekhez hozzá sem akarnak szagolni. Ráadásul rengeteg mozgásterük van, hiszen csak annyit tudunk, hogy Ben még együtt volt Luke-kal hat évvel az ep7 előtt, illetve akkor alakult az Ellenállás és akkor még csak a beavatottak tudtak az Első Rendről. Ilyen csekély tudás mellett sok minden bemesélhető.

Snoke eredete például olyan dolog, amit bármikor, bárhol el lehet mesélni, hiszen eme információ megismerése még a szereplők előtt sincs kőbe vésve. És Snoke rejtélyének feltárására ez a sorozat teljesen alkalmas, pláne, hogy sok infót elég szóban átadni. De flashback formájában akár képileg is megalkotható.

Én is szeretném ha komolyabban belemerülnének ebbe a témába. Bár Kazudáról nehéz per pillanat elképzelni, hogy komolyabb vizet zavarni fog. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se hinném, hogy látni fogjuk ezeket az eseményeket, mert már időben nagyon közel vagyunk a TFA -hoz, továbbá már ilyenkor nincs akadémia. De hírmorzsákat elmondhatnak. :)

 

Alapból szerintem meg kell várni az évad közepét vagy maximum a 2. évadát a sorozatnak, hogy ezekről az eseményekről konkrétan beszéljenek.

Az első betekintő azt sugallja nekem, hogy itt tényleg komolyan vették azt, hogy ez egy "pilótás" sorozat lesz... az elején. A sejtésem az, hogy mint az előzetesből látjuk, Kazuda nagyon megörül annak, hogy kémkedhet az Első Rend után, és eléggé felfog vágni a "pilótaképességével" (ezt a szinopszisból tudjuk meg) de úgy gondolom, hogy amint elkezdi a kémkedését/és részt vesz egy versenyen, ráfog jönni, hogy ez nem gyerekjáték, bele kell majd tanulnia mindkettőbe, fejlesztenie kell majd a képességeit. És szerintem az első évad 2 szálat fog bemutatni:

1. Az első évad elmeséli, hogy hogyan válik Kazudából egy jobb pilóta. (ugye az előzetesben is azt mondja, hogy "Eltudjátok képzelni, milyen lehet profi pilótának lenni?") Szerintem a Colossus, mint helyszín arra fogja sarkallni a fiút, hogy ezt a felvágós típust lesöpörje magáról és hosszú út árán, de sikerüljön elérnie a célját: ha profi pilóta nem is, de egy remek pilóta váljon belőle.

2. Az első évad elmeséli, hogy Kazuda hogyan tanul bele a kémkedés rejtelmeibe. Úgy sejtem, hogy ahogyan haladunk majd előre az évadban, Kazuda egyre jobban belefog tanulni a titkos feladatába és e függvényében egyre több információt fog majd kideríteni az Első Rendről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én is szeretném ha komolyabban belemerülnének ebbe a témába. Bár Kazudáról nehéz per pillanat elképzelni, hogy komolyabb vizet zavarni fog. :D 

Nézd, az első trailer alapján Ezráról sem mondtuk volna azt, hogy sok vizet fog zavarni. Aztán rendesen felkavarta az állóvizet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW: Adventures 16. számában érkezni fog majd egy Resistance -el foglalkozó történet, amelynek írói Chris Wyatt és Kevin Burke lesznek.

 

Érdekesség a két úriemberrel kapcsolatban, hogy ők a a sorozathoz is írtak részeket. Továbbá régebben együtt dolgoztak az Ultimate Spider-man és az Iron-man: Armored Adventures c. animációs sorozatokon. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én se hinném, hogy látni fogjuk ezeket az eseményeket, mert már időben nagyon közel vagyunk a TFA -hoz, továbbá már ilyenkor nincs akadémia. De hírmorzsákat elmondhatnak. :)

 

Alapból szerintem meg kell várni az évad közepét vagy maximum a 2. évadát a sorozatnak, hogy ezekről az eseményekről konkrétan beszéljenek.

Az első betekintő azt sugallja nekem, hogy itt tényleg komolyan vették azt, hogy ez egy "pilótás" sorozat lesz... az elején. A sejtésem az, hogy mint az előzetesből látjuk, Kazuda nagyon megörül annak, hogy kémkedhet az Első Rend után, és eléggé felfog vágni a "pilótaképességével" (ezt a szinopszisból tudjuk meg) de úgy gondolom, hogy amint elkezdi a kémkedését/és részt vesz egy versenyen, ráfog jönni, hogy ez nem gyerekjáték, bele kell majd tanulnia mindkettőbe, fejlesztenie kell majd a képességeit. És szerintem az első évad 2 szálat fog bemutatni:

1. Az első évad elmeséli, hogy hogyan válik Kazudából egy jobb pilóta. (ugye az előzetesben is azt mondja, hogy "Eltudjátok képzelni, milyen lehet profi pilótának lenni?") Szerintem a Colossus, mint helyszín arra fogja sarkallni a fiút, hogy ezt a felvágós típust lesöpörje magáról és hosszú út árán, de sikerüljön elérnie a célját: ha profi pilóta nem is, de egy remek pilóta váljon belőle.

2. Az első évad elmeséli, hogy Kazuda hogyan tanul bele a kémkedés rejtelmeibe. Úgy sejtem, hogy ahogyan haladunk majd előre az évadban, Kazuda egyre jobban belefog tanulni a titkos feladatába és e függvényében egyre több információt fog majd kideríteni az Első Rendről. :)

Na ez az ami engem borzasztóan nem tud érdekelni. Ez így a nagy semmi. Mintha lenne egy sorozat egy gyerekről aki kémkedik a Birodalom után, vagy egy másik hogy kémkedik a Szeparatisták után.

Ebben az érában nem ez a lényeg, hanem azon fontos események melyek az EP7-hez vezettek és a film nem tudott megmutatni. Ahogy írtam: Luke az EP6 után hogyan, és miként kutatta a Jedi eszméket, hogy kezdte tanítani az ifjoncokat, hogyan válogatta ki őket. Ben Solo viszonya a szüleihez(ez borzasztóan fontos szerintem a késöbbi Kylo Ren árnyalásához), hogyan mosta az agyát Snoke, ,hogyan léptek kapcsolatba egymással, stb.

Egy csomó fontos eseményt el lehetett volna mesélni, de nem fog a Resistence mert ezen eseméynek után játszódik. Aki ezt a Lucasfilmnél így kitalálta annak csak gratulálni tudok.

A fentiek helyett nézhetek egy kölyköt évadokon keresztül, hogy an kémkedik az Első Rend után , illetve hogyan idétlenkedik, ráadásul egy borzasztóan kinéző animációval.

Nekem is eszembe jutott hogy egy TCW(ami ugye a fontos eseményeket megmagyarázta) után ezt most és így miért?

Örülök hogy nektek bejön, de nekem az évezred csalódása eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha sok évados lesz a sorozat, akkor esély van a 8-9 közti tér kiaknázására, így a 2. évadtól jöhet Rey, Finn, Poe, Kylo és a többi karakter. Ebben bízok, mert így lehetne egy nagyon jót húzni ezzel a sorozattal. Ezek nélkül viszont valóban nem acélos egy sorozat. De várjuk még ki a végét, én azt mondom. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem ártana legalább az első évad végét, vagy legalább az első részé végét kivárni, mielőtt megítéljük az egész sorozatot. Mondjuk azért jópofa látni, ahogy a történelem ismétli magát. Nagy általánosságban ugyanaz megy most is, mint a TCW-nél és a Rebelsnél. Akkor Ahsoka, Ezra, Sabine és Kanan volt szidva, meg persze az animáció az mindig szidva vagyon, meg ugye minek kell az unalmas Birodalom, stb. :) De remélem, a történelem azt is megismétli, hogy a Resistance is rácáfol az összes korai negatív hangra, mert addig jó nekünk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a Resistance nem mutatja be a 6 és a 7 közötti legfontosabb és legdurvább eseményeket, még nem jelenti azt, hogy más sem fogja. A 3-4 közé is kaptunk egy filmet, illetve egy sorozatot is. Szerintem a Resistance inkább a 8 utáni eseményekre fog kiélesedni és megkomolyodni, ha fog valamikor is. Vagy éppen a 7-8-cal párhuzamosan.

Annyira közel nyit a 7-hez, hogy az a pár hónap gyakorlatilag a bevezetésre lesz elég. Megismerjük az alapszituációt, a karaktereket, szoktatjuk magunkat a hangulathoz és animációhoz, felvesszük a fonalat. Itt kalandosabb és komolytalanabb megközelítésre számítok 1-2 visszatérő ismerőssel és motívummal. Ezzel elmegy az első évad. Mire belendülhet az egész, el is érünk a 7 idejéhez.

Ez pedig felvet egy érdekes lehetőséget. Futhat a sorozat párhuzamosan a 7-8 történéseivel. A szereplők egyszerre lesznek kellően távol és közel is ahhoz, hogy ez jól működhessen. Ezt követően pedig folytatják a 8 utáni dolgokkal. Nem gondolnám, hogy egy ilyen sorozat túl mélyre akar merészkedni, legalábbis inkább arra számítanék, hogy a TCW és Rebels könnyedebb, valamint átlagosabb részeihez fog hasonlítani jellegében. A 7 előtti és 8 utáni időszak erre tökéletes, a filmekkel párhuzamos részeknél pedig pont azért nem kell túlságosan elkomolyodniuk, mert a filmek bemutatják a durvább eseményeket.

 

Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de Luke és az akadémiájának bukása, a jedik lemészárlása, Ben árulása és sötét gondolatokkal való mérgezése, a Renek feltűnése, Snoke hatalomra jutása mind-mind olyan dolgok, amiket én nem egy ilyen sorozatban szeretnék látni. Nem is csak feltétlenül az animáció és annak jellege, de az egész alapszitu és felütés olyan, hogy pazarlásnak éreznék ennyire fajsúlyos és kemény dolgokat itt feldolgozni.

Itt a filmek főszereplőinek legkomolyabb drámáiról és sorsairól van szó. Leia, Luke, Han, Ben, a legkisebb figura a sakktáblán Snoke és a Renek, valamint a kiirtott jedik. Ezt még akkor is necces lenne egy animációs sorozat kereteiben beadni, ha az csak erről szólna és a TCW végénél látott minőségben készülne. Azért ezek nem olyan dolgok, amik vagy a teljesen új szereplők sorsaiban mélyülnek el masszívabban vagy a már ismertekhez tesznek hozzá érdekes és fontos, ámde felszínesebb kiegészítéseket.

Itt gyakorlatilag arról van szó, mintha az Ep.3-at a TCW-ban kaptuk volna meg. Nem lenézve az animációs műfajt, de azért vannak dolgok, amik a filmvászonra kívánkoznak, hús-vér szereplőkkel. Ha erre nincs lehetőség vagy nem szeretnék, akkor még az is jobb, ha hagyják és nem bolygatják ezeket, mintsem hogy feldolgozzák őket, de nem elég kidolgozottan vagy igényesen. Azért Maul feltámasztásában vagy Ezra tér-időn túli kalandjaiban is elég sok a megkérdőjelezhető és zavaró elem, semmi kedvem ilyeneket nézni a fent említett kritikus szálak kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Egy csomó fontos eseményt el lehetett volna mesélni, de nem fog a Resistence mert ezen eseméynek után játszódik. Aki ezt a Lucasfilmnél így kitalálta annak csak gratulálni tudok.

 

Én is viszont nem ironikusan hanem tényleg gratulálok nekik. Egyelőre a filmek egyik legnagyobb baja hogy képtelenek voltak érthetően és értelmesen felvázolni az alapkonfliktust. Micsoda ez az Első Rend? Miért van ilyen kevés katona az Ellenállásban ha a jók vannak nyeregben és létezik a Köztársaság? Végre lesz egy mozgóképes SW alkotás ahol az új trilógia fontos kérdéseit tisztázni lehet. Mert egyelőre a hardcore fanokon kivül senki nem érti a sequel trilógia alapkonfliktusát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69 Nem kell mélyrehatóan boncolgatni ezeket a dolgokat, elég ha utalnak rá. Pár jól elhelyezett mondat csodákra képes. Egyébként én sokkal inkább nézem így mint pl. olvasok róla.

 

@Bomarr Aki érdeklődik az SW iránt az tudhatja a válaszokat (A Maul feltűnés is ez a kategória egyébként). A múltkor épp arról beszéltünk, hogy az SW immár túlmutat a filmeken. A mezei nézőnek nyilván elég ennyi is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ mit értünk érdeklődés alatt. Az emberek többsége aki elmegy megnézni a moziban az új részeket nem tudja hogy mi a felállás. Tőlem olyan emberek is akiknek egyébként kifejezetten tetszenek az új részek megkérdezték hogy akkor most itt mi miért történik. Nekem ezzel nincs gondom, de ugyanakkor örülök neki ha a sztori hátterét több médiumban is megmagyarázzák. Igazából úgy hogy követem az eseményeket és olvasom a regényeket, képregényeket még így is, nekem is vannak fekete foltok ebben az ügyben. Most akkor az Első Rend nagyrészt kietlen bolygókon uralkodik vagy megszállt egy csomó idegen civilizációt? Mi van a Chiss Birodalommal, akik kint vannak az Ismeretlen Régióban? Eleve az egész Ismeretlen Régió elég.... hmm.... ismeretlen előttünk. Pedig ezaz a hely ahonnan a gonoszok jönnek. Nem ártana kicsit kibontani, hogy pontosan hogy kell elképzelni az Első Rend "birodalmát". Már az is sokat mondana ha a főhösök valahogy eljutnának egy bolygóra ami az Első Rend fennhatósága alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövőre nézve ezek lehetőségek. A IX-ben is foglalkozhatnak ezzel, illetve ez a sorozat lényegében erről fog szólni.

 

Pb-vel ellentétben remélem, hogy többről lesz itt szó szimpla bohóckodásnál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából most csak egy félelmem van - a karakterek mellett természetesen. Ez pedig maga a Colossus. Hasonló lehet ez a sorozat mint a Rebels kezdetben, hogy egy központi helyszínt ad meg a történetnek. A Rebelsben Lothal még elment, mert úgy megismertük az, mint a filmekben a Tatooine bolygót, vagy a TCW -nek és a PT -nek hála a Coruscant -ot és a Naboot. Viszont az egy olyan hely volt, ahol volt szárazföld, volt egy csomó érdekes helyszín.

 

Itt viszont állítólag egy töltőállomás lesz a fő helyszín egy óceánnal borított planétán. Nem tudom, hogy jelenleg mi a céljuk a Colossussal. Lehet, hogy nagyon befogjuk járni, de remélem hamar elszakadunk az állomástól. Az első betekintésben úgy látom, hogy a pilot epizód ott fog játszódni végig - ott fog kémkedni Kaz este, illetve ott találkozik azzal az Aleennel. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kell mélyrehatóan boncolgatni ezeket a dolgokat, elég ha utalnak rá. Pár jól elhelyezett mondat csodákra képes. Egyébként én sokkal inkább nézem így mint pl. olvasok róla.

Persze, ez jogos, csak gondolom Frenkie nem arra gondolt, hogy pár szóban megemlékeznek bizonyos dolgokról. Részletesebb kifejtése viszont szerintem egy ilyen sorozat nem alkalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azért Maul feltámasztásában vagy Ezra tér-időn túli kalandjaiban is elég sok a megkérdőjelezhető és zavaró elem, semmi kedvem ilyeneket nézni a fent említett kritikus szálak kapcsán.

Nem ezért vagy azért, de ezek nem azért megkérdőjelezhető és "zavaró" elemek, mert animációs sorozatban vannak (komolyan jobban tetszene, ha ugyanígy szerepelnének élőszereplős műben?), hanem mert az egyikre a mai napig nincs igazán kielégítő magyarázat, a másik meg olyan elemet hozott be a Star Warsba, amitől sokan viszolyognak. Ennek semmi köze az animációs jelleghez, itt a témaválasztással és a kidolgozással van bökkenő, ez a kettő viszont nem olyan dolog, ami garantáltan jó, ha élőszereplős műben van vagy garantáltan alá megy egy élőszereplősnek, ha animációról van szó.

Snoke eredete ugyanúgy működhet jól egy animációs sorozatban, mint sz*rul egy élőszereplős mozifilmben. Ez mindenre igaz. Az ep3 is lehet még jobban működne sorozatban, mert több terük és idejük lenne kibontani az egyes eseményeket és karaktereket.

Ráadásul sem Ben csábítgatása, sem a viszonya a szüleivel, sem Snoke hatalomra jutása nem olyan téma, ami hűde mély minőségi kidolgozást igényel. Nem látványos dolgok, mert ez az egy, amiben egy animációs sorozat nem tudja felvenni a versenyt az élőszereplőssel.

 

Egyetértve Bomarr-ral, én is örülök, hogy az Első Rend lesz a központi téma. Akárhogy kántálják néhányan, hogy ezzel semmi érdekeset nem fognak elárulni, ez szerintem légből kapott félelem. A TCW és a Rebels rá a bizonyíték. Már az hatalmas plusz, ha megtudjuk, hogy hogyan működik az Első Rend, mert ahogy Bomarr is írta, sok a vak folt itt. Például két forráskönyv említi egyszer-egyszer a főparancsnokságot. De ez mi a túró? Ennek Hux elvileg a tagja, de a filmek, könyvek, forráskönyvek és képregények teljes ismerete alapján sem tudnánk még azt sem eldönteni, hogy most Hux egy tag vagy a vezérkari főnök. Vagy kik vannak még abban a főparancsnokságban? Milyen viszonyban álltak Snoke-kal, hogy viszonyulnak Huxhoz és Kylóhoz? Vannak politikai vezetők az Első Rendben? Teljes a katonai diktatúra, vagy a Birodalomhoz hasonlóan van egyfajta politikai vezetői kör is? Snoke nem tűnt olyannak, mint akit érdekelne egy birodalom kormányzása. Kormányoz valaki helyette, mondjuk egy helytartó? És valóban, mi a helyzet a civilekkel? Rose szavai alapján uralnak bolygókat még az Ismeretlen Régiók határain kívül is, ahol ráadásul fegyverkísérleteket végeztek. De erre miért nem reagált a Köztársaság? Oké, már évek óta tudjuk, hogy a határaikon kívüli bolygókat lecsokizzák, de azért ez mégis bizonyíték arra, hogy az Első Rend susmusol valamit.

 

Stb. Igazából az Első Rend felfedezése az egyik legérdekesebb téma az új trilógia érájában, mert ők a gonoszok, akikről alig tudunk valamit. Az ep7-8 még annyira sem mérte bő kanállal az infókat, mint az ep4-5 a Birodalomról. Az ep4-ben legalább megtudtunk olyanokat, hogy van egy Szenátus, amitől tartanak a birodalmi tisztek. Megtudtuk, hogy van egy korlátlan hatalmúvá vált Uralkodó, aki már képes volt ezt a Szenátust feloszlatni. Láttuk a katonai hadvezetés legfőbb tisztjeit is. Illetve a Tatooine képében láttunk birodalmi megszállás alatt álló lakott világot.

Ehhez képest most még olyan lakott bolygót sem láttunk, amit az Első Rend ural. Még abban sem lehetünk biztosak, hogy az Első Rend politikai hatalom, nem pedig egy szép kövér magánkatonai szervezet.

 

Ezek mind olyan dolgok, amikkel a filmeknek nem feltétlen kell foglalkoznia. Mert az ep4-6 remekül működött anélkül, hogy tudtuk volna, hogy a Szövetség sejtes felépítésű, vagy láttuk volna a katonai vezetés mellett a politikai vezetést, mint ahogy az ep3 élvezetéhez sem szükséges tudnunk, hogy a Jedi Tanács mellett van másik katonai vezetőség is, sőt még csak nem is a Jedi Templom a főparancsnokság. Szóval rengeteg olyan dolog van a TCW-ben és a Rebelsben, amik hozzáadnak a filmekhez, a világhoz, de ha nem tudunk róluk, nem veszítünk semmit. És ilyen dolgok bizony az új trilógiában is vannak, amikkel nem kell majd annak az utolsó egy résznek foglalkoznia, de a Resistance vígan kibonthatja őket. És ez bizony szerintem érdekes. Ugyanolyan érdekes az Első Rend felfedezése, mint az, hogy hogyan csábította el Snoke Bent, amire amúgy még mindig vígan kaphatunk választ a Resistance-ból. Gőzöm sincs, hogy egyetlen teaser trailer megtekintése után hogyan képes valaki biztosra venni, hogy ezt nem válaszolja meg a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem ezért vagy azért, de ezek nem azért megkérdőjelezhető és "zavaró" elemek, mert animációs sorozatban vannak (komolyan jobban tetszene, ha ugyanígy szerepelnének élőszereplős műben?), hanem mert az egyikre a mai napig nincs igazán kielégítő magyarázat, a másik meg olyan elemet hozott be a Star Warsba, amitől sokan viszolyognak. Ennek semmi köze az animációs jelleghez

Persze, csak ilyeneket szerintem egy élőszereplős alkotásban eleve meg se lépnek. Akárhogy is nézzük, az animációs műfaj nagyobb szabadságot enged ilyen téren, ahogyan pl. egy képregény is. Hiába kánon, elő mernek húzni olyan vakmerő és/vagy igénytelen és/vagy kidolgozatlan megoldásokat, amik amúgy eszükbe se jutnának.

Animációban elmegy az, hogy hömpölyög a zöld füst és szmötyi, ettől lesz valaki gonosz, meg csak úgy tárgyak manifesztálódnak belőle. Vagy az, hogy életre kelnek barlangrajzok és mutatják az utat a főszereplőnek, miközben mindenki más a környéken mintha ott se lenne. El nem tudom képzelni, hogy ilyeneket bárki csak felvetett volna élőszereplős alkotásban,

És pont az a lényeg, hogy nem feltétlenül az alapötlet rossz, bár már ott is óvatosabbak lehetnek pl. egy filmnél. De a megvalósításban mindenképp. Ha fel akarták volna támasztani Mault, akkor tuti megoldották volna amúgy is, csak sokkal igényesebben és kidolgozottabban. Ugyanígy Ezra kalandjait a templomban, De a talzinos mágia kapcsán már azt is valószínűnek tartom, hogy bizonyos elemeit eleve meg se valósították volna, hanem kitalálnak helyette valami minőségibbet és eredetibbet.

 

A többi résszel egyébként egyetértek.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.