Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Amúgy az 1 milliárd tényleg teljesen vállalható. Én azt érzem, hogy mind az EpVII számainak a bűvkörében vagyunk valamelyest és eltorzítja a látásunk. Ott van amit Bomarr emlegetett: az EpI anno nagyon jól hozott aztán ott is jött a lemorzsolódás, és a II-III már jóval kevesebbet hozott, igaz a trend nem csökkenő volt végig. 

 

De nézzük így: a III jól hozott, de azért semmi extra. 10 évvel később aztán az SW megint megmutatta, hogy mekkora kraft van benne, pedig hányan szapulták az előzményeket korábban. Tudom, ez a rég várt folytatás volt, de akkor is: az SW simán kiheverte, hogy a PT megosztó lett. Ki fogja heverni az ST megosztóságát is. Lehet, hogy az új projekt első filmje nem fog űrszámokat hozni, de jó tervezéssel itt meg simán megeshet, hogy emelkedő számokat látunk majd ha több rész is lesz. 

 

Ja és a bónusz: ha a korábbi BO számokból indultak ki a Disney-nél a vásárlás során, akkor reálisan az 1 mrd körüli számokról álmodtak. Vagy egy picit alatta. Biztos volt egy legyező diagramjuk, amin negatív és pozitív eshetőségek egyaránt fel voltak vázolva, de az ST BO-ja szerintem simán ennek a legyezőnek a középértéke FÖLÖTT van a korábbi BO számok tükrében. 

 

Az tuti, hogy Solohoz hasonló számokat többé nem akarnak látni. De az 1 mrd bevétel nem lehet messze a felvásárlási projekt idején kitűzött céloktól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez nem csak az ep7 bűvköre. Gyakorlatilag nagy rá az esély, hogy a Disney SW filmek közül ez fogja a 2. legkevesebb bevételt hozni az USA-ban a Solo után.

Speciel én nem a TFA miatt vártam volna szép bevételt, hanem mert szóló képregényfilmek, rajzfilmek élőszereplős adaptációi, animációs filmek, stb. ennyit lazán hoznak, évente több is.

 

Most már csak a feltámadásban kell bízni, és a Lucasfilm megtisztulásában. 

 

Szerk.: Ki lehet engem nevetni nyugodtan, legfeljebb én nem értem a viccet. 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Brodie írta:

Speciel én nem a TFA miatt vártam volna szép bevételt, hanem mert szóló képregényfilmek, rajzfilmek élőszereplős adaptációi, animációs filmek, stb. ennyit lazán hoznak, évente több is.

És? Az SW mikor volt garancia a kasszarobbantásra? Mármint a TFA-t leszámítva. Miért lenne külön kaszt a Marvel pl.? Vagy a DC? Megnyugtatlag, az átlag nézőnek az SW is csak egy a sok közül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a múltat ne írjuk át, hogy igazolást találjunk az ep9 csalódást keltő bevételére. 

A TLJ 2. hetéig úgy tűnt, hogy ez egy kasszarobbantó és népszerű trilógia lesz.

Az meg amit fentebb olvastam, hogy nem véletlenül lett vége a Sagának... Semmi összefüggés nincs. 2012-ben is az ep9-el akarták zárni, amikor még fogalmuk sem volt, hogy az ep7 miről fog szólni és, hogy 4 év alatt a felére fog bezuhanni az érdeklődés.

Mindegy, befejeztem, mert felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Most már csak a feltámadásban kell bízni, és a Lucasfilm megtisztulásában. 

 

Szerk.: Ki lehet engem nevetni nyugodtan, legfeljebb én nem értem a viccet. 

Ez a "feltámadás" és "megtisztulás" elég vicces valóban. Hagyjunk már...

 

Az embereket 2020-ban ennyire érdekli az SW. Csinálhattak volna bármilyen filmet és? Akkor hozott volna 200 millióval többet de akkor azon menne a nyarvogás miért csak annyi. Te meg aztán már vagy százszor sopánkodtál a borzasztó rossz milliárdos bevételen. Kicsit unalmas már. 

 

A Disney egy cég akinek az egyik terméke az SW. Ennyi bőven elég nekik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valami eltűnik évekre, hogy aztán teljesen más formában ismételten visszatérjen, az nem nevezhető feltámadásnak? Ez olyan nagy vicc?

 

A megtisztulásban is bízom, mert olyan régimódi vagyok, aki azt találja optimálisnak, ha a nem megfelelő szakembereket a tervezési fázis elején távolítják el, nem a forgatás közben. (Vagy ne adj Isten, fel sem veszik...) És ha olyan áll az egésznek a tetején, aki előre tervez, nem cikk-cakkban. (ep7: Ki? ep8: Senki! ep9: Valaki.)

 

Az embereket 2020-ban ennyire érdekli a Star Wars, egyetértünk. Csak ez nem egy adottság, mint az időjárás. Ebben kőkemény munkája van a Lucasfilmnek. Mindössze pár év alatt, nem évtizedekről beszélünk.

 

A Disney-től még én nem láttam olyan nyilatkozatot, miszerint ez elég nekik. 

 

A nyarvogás/sopánkodás kifejezések vagy egymás unalmasnak nevezése pedig szerintem szerencsésebb egy baráti körben.

 

De tényleg befejeztem ezt a témát, tudom az előbb is ezt mondtam, csak meg lettem szólítva.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondold ahogy akarod, a "mekkora csalódás" részt mert betéve lehet tudni. 

 

Amúgy az új filmek majd' 5 milliárd dollárt hoztak így tulajdonképpen nem is tudom mi a probléma. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár azon keseregni, hogy egy SW film, pláne a Saga záróepizódja többet kellett volna hogy hozzon, mert "csak" 1 milliárdot fog, és ez nekünk, rajongóknak fáj, mert mi többre becsüljük, és féltjük a jövőjét emiatt. A lényeg úgyis az, hogy nyereséges, hogy a Disney által elvárt küszöböt valszeg ezzel így is túllépi, tehát nagy veszélyben a jövő biztosan nincs.

Ma már én is azt a véleményt osztom, hogy még jó is, hogy nem lesz ennél nagyobb siker, hiszen akkor nem vonnák le kellő súllyal a szükséges következtetéseket, mit kell legközelebb másként, jobban csinálni, hogy az SW hangulat megmaradjon és ne legyen megosztó ennyire, ergó nagyobb kasszasiker legyen.

 

De ha aközül kell választani, hogy hozzon 2-3 milliárdot de  közben idomuljon a mai csúcstartókhoz, vagy maradjon ezen a mostani szinten bevételben, de megmaradjon a lelke, amit pl. én igazán szeretek benne, akkor gondolkodás nélkül az utóbbiban reménykedek. És most nem arra gondolok, hogy ne szakadjon el az múlttól, mert meg kell újulnia, erre szükség van. Legyen tele friss ötletekkel, hogy minél több új nézőt, generációt tudjon elvarázsolni, ahogy minket is elvarázsolt a magunk idejében, de ehhez hatalmas lélek és szív is kell bele, a látványon túl. És ahhoz, hogy így lehessen, ennyi bevételnek is elégnek kell lennie, miközben megmaradhatna egyedinek a kasszasikerek táborában. Én ebben reménykedem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Brodie írta:

A Disney-től még én nem láttam olyan nyilatkozatot, miszerint ez elég nekik. 

Mióta szokta a Disney kommentálni a nyilvánosságnak a BO eredményeket egy olyan filmnél ami még a mozikban van? Utólag majd biztos mondanak valamit és biztosan pozitivat (mert hát ez az érdekük). A Disney-nél utólag még a Solo eredményére is azt mondták, hogy szerintük a sajtó túllihegte a dolgot, mert nem is volt az olyan rossz eredmény.... :D

23 órával ezelőtt, Brodie írta:

Gyakorlatilag nagy rá az esély, hogy a Disney SW filmek közül ez fogja a 2. legkevesebb bevételt hozni az USA-ban a Solo után.

Speciel én nem a TFA miatt vártam volna szép bevételt, hanem mert szóló képregényfilmek, rajzfilmek élőszereplős adaptációi, animációs filmek, stb. ennyit lazán hoznak, évente több is.

Hát ha az USA bevételről beszélünk, akkor ez elég durva túlzás. Az ep.9-et az elmúlt 10 évben például egyetlen szóló képregényfilm veri: az a Black Panther, ami még az "Avengers: Infinity War"-t is leelőzte. És 2016-ban illetve 2017-ben egyetlen olyan film született ami nem SW volt és többet hozott mint az ep.9 domestic. Rajzfilmek élőszereplős adaptációiból kemény kettő van, ami többet hozott mint az ep.9. Ebből az egyiket könnyen lehet, hogy a következő hetekben meg fogja előzni a TROS és akkor máris dobhatjuk a többesszámot.

 

És akkor még mindig ott a kérdés, hogy miért van az, hogy a Star Warst nem divat összehasonlitani saját magával? A Disney úgy vette meg ezt a franchise-t, hogy az utolsó filmek erősen hoztak, de nem kiemelkedően, illetve volt egy jóval az elvárások alatt teljesitő animációs film, ami jelezte hogy pusztán az SW logótól még nem lesznek tele a vetitőtermek. Ezek után mindenki szentül meg van győződve, hogy a Disney a felvásárlás után már csakis azzal éri be, ha a film- és kultúrtörténelmet irt eredeti trilógia teljesítményét megismétlik az új filmek. Ha pedig CSAK óriási profitot hoz a sorozat akkor kardjukba dőlnek. 

Ez az egész elemzési mentalitás valahol abból jön, hogy az internetes szájtokon csak a végletek léteznek: valami vagy a világ csúcsa vagy brutális csalódás. Nincs átmenet, mert az átmenet nem hangzik érdekesen és senki nem fogja elolvasni úgyhogy állandóan mindent bele kell passzirozni az egyik végletbe. Már pedig az SW jelenlegi teljesitménye pont hogy nem passzol egyik végletbe se. Mert baromira messze vagyunk a katasztrófától. De közben meg nincsenek rekorddöntések se, szemben a TFA-val vagy az Avengers-el. Ha az igazat írnák az újságírók akkor azt mondanák: ez így végülis egy jó eredmény. A Disney-nek valszeg rendben van. Jó pénzt kerestek. Nem rekorddöntőt, sőt alatta hoznak az előző résznek. Egyértelműen mehetett volna jobban is, de az eredmény így is egészen szép. Csak hát mint annyiszor az igazság unalmasan hangzik. Ha nincs rekord és nem tudott megelőzni pár filmet akkor csakis tragédia lehet a kétbites újkori online sajtó logikája szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul itt egy összehasonlítás a Marvel filmekkel. 

 

Star Wars

Total of: 5.91 B
Divided by 5 movies, average of: 1.18 B
 

MARVEL
Total of: 22.59 B
Divided by 23 movies, average of: 0.98 B

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bomarr írta:

Mióta szokta a Disney kommentálni a nyilvánosságnak a BO eredményeket egy olyan filmnél ami még a mozikban van?

Fentebb volt olvasható, hogy "Ennyi bőven elég nekik."

Erre írtam, hogy én még nem láttam ilyen nyilatkozatot.

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Hát ha az USA bevételről beszélünk, akkor ez elég durva túlzás. 

Elnézést, azt valóban nem írtam bele, de nem az USA bevételre gondoltam, hanem világszinten. És így helytálló amit írtam.

29 perccel korábban, Bomarr írta:

És akkor még mindig ott a kérdés, hogy miért van az, hogy a Star Warst nem divat összehasonlitani saját magával?

Én így is szoktam tenni, meg sokan mások a neten. Eleve úgy álltam hozzá, hogy a Star Wars trilógiák mindig így mennek a kasszáknál. 1. rész orbitálás siker, 2. rész egy 30 %-os csökkenés, majd a záró részre egy erősödés, még ha nem is éri már el az első rész sikerét. Az első kettő bejött, de most először volt az, hogy már annyira csökkent az érdeklődés, hogy 2. rész 30 %-os zuhanásához képest is több 100 millióval kevesebbet fog szerezni.

 

Azért ennek az 5,91 mrd-nak kíváncsi lennék egy olyan felezésére, hogy ep7 1. hetétől ep8 1. hetéig, majd innen az ep9 végéig. 

 

Valamiért mégis a Star Warst küldik hiátusra és a Marvel továbbra is évente több filmet küld a mozikba. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Brodie írta:

Elnézést, azt valóban nem írtam bele, de nem az USA bevételre gondoltam, hanem világszinten. És így helytálló amit írtam.

Helytálló csak akkor az elvárásaidnak nincs alapja. Mert ha azt mondod, hogy elvárod, hogy az SW worldwide listavezető legyen akkor adja magát a kérdés: miért? Ugyanis ez a franchise special a világszinten sose volt Avengers szinten erős. Se a régi trilógia idején, se a prequel idején se semmikor. Azt mondod többet kéne hoznia mint egy képregényfilm vagy egy animációs film: oké de miért kéne többet hozzon ha egyszer minden egyes SW film amit valaha bemutattak bebizonyitotta, hogy csak néhány adott piacon erős az SW és worldwide eredményben nem produkál annyira erősen?

 

Ha megnézed az OT eredményeit láthatod, hogy Amerikában jóval többet hozott mindhárom film, szimplán mert más filmkorszakot irtunk. Akkor még a mozi ipar nem volt olyan nemzetközi mint napjainkban. Nézzük az újra bemutatók nélkül az eredeti mozis teljesítményt: 

Ep.4 - USA: 307 millió, USA-n kívül: 195 millió

Ep.5 - USA: 209 millió, USA-n kívül: 190 millió

Ep.6 - USA: 252 millió, USA-n kívül: 122 millió

(még egyszer: ezek az eredeti mozis futások eredményei)

 

Ha már worldwide a fontos, akkor fentebb azt is láthatod, hogy a feltevésed miszerint a trilógia zárórésze többet hoz mint a középső rész, téves. A Birodalom visszavág worldwide többet hozott mint a Jedi visszatér (Ep.5: 400 millió, Ep.6: 374 millió.... újrabemutatókkal: Ep.5: 547 millió, Ep.6: 475 millió). De ennél is tanulságosabb, hogy amikor a Star Wars igazán nagyot szólt a popkultúrában és amikor a legnagyobb rajongói bázisok létrejöttek a világon, akkor bizony ez egy elég Amerika-központú jelenség volt. Ott volt még Japán, Németország, az Egyesült Királyság meg néhány ország, de az SW lázról a világ nagy része lemaradt. 

 

Talán ezért is nem meglepő, hogy miközben a prequelek kifejezetten erősek voltak Amerikában, a nemzetközi terepen a kor legerősebb és legismertebb mozi-sorozatai a Harry Potter és a Gyűrűk Ura filmek rájuk vertek. Abban az évben amikor a Klónok támadása worldwide 649 millió dollárt szedett össze, a Két torony 927 milliót. Később aztán a Király visszatér 1,1 milliárdot szedett össze, többet mint bármelyik prequel film, mindezt úgy, hogy az USA-ban csak 377 milliót szedett össze, kevesebbet mint az ep.3. 

De ugyanigy a Harry Potter filmek is elhúztak a nemzetközi porondon. A hét Harry Potter film folytatásból hat többet hozott wordwide mint az ep.3.  Szóval akkor ott a kérdés: ha a Star Wars mindig Amerikában volt erős, akkor mitől is meglepő, hogy ez most is igy van és nem ver meg olyan sorozatokat, amik nemzetközileg népszerűbbek? Szerintem itt van egy legenda arról, hogy az SW-t mindenütt imádják. Tény sok helyen szeretik. De más sorozatokat, franchise-okat meg még több helyen. Ez jó régóta igy van.

1 órával korábban, Brodie írta:

Én így is szoktam tenni, meg sokan mások a neten. Eleve úgy álltam hozzá, hogy a Star Wars trilógiák mindig így mennek a kasszáknál. 1. rész orbitálás siker, 2. rész egy 30 %-os csökkenés, majd a záró részre egy erősödés, még ha nem is éri már el az első rész sikerét. Az első kettő bejött, de most először volt az, hogy már annyira csökkent az érdeklődés, hogy 2. rész 30 %-os zuhanásához képest is több 100 millióval kevesebbet fog szerezni.

Az nem összehasonlitás, hogy csak az arányokat nézzük. Mennyi a bázis? A Sitheknek könnyű volt növekedni hisz a Saga leggyengébben szereplő epizódja volt előtte.

Ráadásul ezek az arányok teljesen tévesek. Ha csak nem hol a worldwide-ot nézzük hol a domestic-et attól függően mi igazolja a mondandónkat. De föntebb a worldwide-ra hivatkoztál, úgyhogy akkor maradjunk ott. Ahogy fentebb irtam: nem igaz hogy a trilógia zárórésze hozza a legtöbbet. A Birodalom visszavág többet hozott a Jedi visszatérnél. A Saga trilógiák eddigi történetében egyedül a prequelnél nőtt a harmadik résznél a forgalom, de ott egy negatív rekordnek számító második részt követően.

 

Azért is mondom, hogy hasonlitsuk össze az SW-t saját magával, mert ha tényleg összehasonlitjuk akkor azt látjuk, hogy a leggyengébben szuperáló Saga film a prequeleknél volt. És nem hogy nem ért véget a világ 2002-ben, de azóta az elmúlt 18 évben elég jól elvan az SW.

1 órával korábban, Brodie írta:

Valamiért mégis a Star Warst küldik hiátusra és a Marvel továbbra is évente több filmet küld a mozikba. 

Mert a Marvel világszinten népszerűbb és jobban eladható brand. A Star Wars-al szemben nem csak 10-15 éves kihagyások után tud meglódulni. A Star Wars pedig egy olyan franchise ami aranykorában 3 évente jelentkezett. Mert ez meg a másik mintha ellenne felejtve: a Star Wars trilógiák korábban 3 évente jelentkeztek új filmmel. A jó eredmény részben a várakozásnak / kiéheztetésnek volt köszönhető. A sequelek tehát olyan nehézséggel szembesültek mint egyik másik SW trilógia se. És ugyebár lásd a fentebbi példákat: a prequelek idején még igy a 3 éves kihagyásokkal is jobban ment külföldön az a Gyűrűk Ura ami évente jött ki új résszel és az a Harry Potter, ami 1-2 évente jött új epizóddal. Talán ezzel kéne szembenézni: a Star Wars nem egy Box Office csoda. Tud szépeket villantani, de ennyi. Kicsit olyan mint Luke a Last Jedi-ban. Sokan azt hiszik régen mindig tökéletes volt. Aztán mikor szembesülnek vele hogy sose volt tökéletes mérgesek lesznek ahelyett hogy elfogadnák olyannak amilyen....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Na most van az, hogy leállok, (nem csak ezzel a témával).

Mentségemre az szóljon, hogy a szabályzatba nem volt benne, hogy a BO eredményt nem lehet kritizálni. 

Miért? Bomarr csak levezette, hogy miért hibás a gondolatmeneted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Mentségemre az szóljon, hogy a szabályzatba nem volt benne, hogy a BO eredményt nem lehet kritizálni. 

Állítottál valamit, én meg azt állitom hogy amit mondasz az nem áll meg a lábán. Minderre érveket, számokat hoztam. Nem látom, hogy egy fórumon ezzel pontosan hol van a probléma vagy ebből hol következik hogy te nem irhatod le a saját álláspontodat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt azért leszögezhetjük, hogy az SW mindig is hatalmas volt, és "event" filmnek számított. Szerintem ma sincs ez másként.

 

Van itt még egy dolog amit senki nem említ. Az SW immár egy három generációs filmfolyam. Az ST-t gyakorlatilag nincs is mihez hasonlítani ebből a szempontból, mert egyik franchise se jutott el eddig. A Gyűrűk Ura vagy Harry Potter az előzményeknél jár, amit viszont már érdemes lenne összevetni.

 

Egyébként világviszonylatban a Star Wars univerzum filmjei hozták a második legtöbb bevételt a Marvel után (amiből több mint kétszer annyi készült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az "esemény" jelleggel én nem tudok egyet érteni, 3 filmen keresztül (TFA, RO, TLJ) évente hozta számokat, bejött a Solo rengeteg negatív tényezővel amik kihatással voltak a bevételre, ezeket most nem sorolnám fel, volt már róluk szó elégszer. Itt van a ROTS szerintem ez is korrektül hoz. Nekem ebből az jön le, hogy az évi 1 film bőven vállalható lenne.

 

szerk.: Az "esemény" jelleg csak pluszba tenne hozzá valamit, hogy tényleg hatalmasat szóljon, és BO döntögetések legyenek, na de szükség van-e erre, akár nekünk akár a Disneynek?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

szerk.: Az "esemény" jelleg csak pluszba tenne hozzá valamit, hogy tényleg hatalmasat szóljon, és BO döntögetések legyenek, na de szükség van-e erre, akár nekünk akár a Disneynek?

Szerintem ez egyértelműen a kockázatosabb irány. Ha bíznak a munkájukban, akkor sokkal jobb évente hozni egy filmet ami így termel mint most a TROS, mint 3 (vagy több!) évente abban bízni, hogy az majd kasszarobbantó lesz.

 

Abban egyetértek, hogy az SW bőven elbírja az évi 1 filmet, amennyiben jó a téma, a marketing, a film. Az is lehet, hogy a hiátus érvelése kicsit szemfényvesztés volt Igertől és igazából az egész arról szól, hogy időt nyerjenek maguknak, hogy kitalálják merre tovább. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem ez is bejátszik. Pláne az ep.9-nél már nagyon kapkodniuk kellett. Jól rémlik hogy JJ-nek egy hónap alatt kellett letennie egy forgatókönyvet az asztalra? Az azért kemény. Ezt még egyszer nem engedhetik meg maguknak. Most olyan embereket kell találniuk akiket nem kell majd elhajtaniuk a bemutató előtt. Ez a sok csere a rendezőknél nem működhet hosszútávon. Olyanokra van szükség, akiknek a munkájában lehet bizni.  Viszont a hiatus után is "csak" két évente jön majd új SW 2026-ig, legalábbis a mostani felállás szerint. Ami talán pont ezért nem is baj. Úgy tűnik nem egyszerű dolog SW filmet írni és rendezni. Nem lehet sorozatgyártásban termelni ezeket a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont a hiatus után is "csak" két évente jön majd új SW 2026-ig, legalábbis a mostani felállás szerint. Ami talán pont ezért nem is baj. Úgy tűnik nem egyszerű dolog SW filmet írni és rendezni. Nem lehet sorozatgyártásban termelni ezeket a filmeket.

Érdekes ez, mert ugye párhuzamos alkotói gárdával meglehetne mindkét csapatnak a 2 év. Mit tudom én, X csapat dolgozna antalógia filmeken, Y meg egy trilógián (most mondtam egy házszámot). Olyan, mintha döntéshozói szinten nem tudnák kezelni a párhuzamos munkát vagy egyszerűen csak nincs annyi ötlet, hogy párhuzamosan mehessen több SW szál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért? Bomarr csak levezette, hogy miért hibás a gondolatmeneted.

Pontosan az ilyenekért. Mert itt csak egy helyes gondolatmenet lehet, ami attól eltér, az "hibás".

Én a magam részéről inkább azt vallom, hogy "nem értek egyet a gondolatmeneteddel".

Most én kapom meg a tutit, (nem konkrétan Bomarr fentebbi bejegyzésére célzok), a többiek meg díjazzák.

Konkrétan én még a filmek minőségét sem vitattam soha, annyit követtem el, hogy nagy problémának tartom, ha epizódról-epizódra csökken a bevétel. (vagy ha egy spin-off megbukik, vagy ha a park gyengén muzsikál)

De még csak ezt sem lehet, mert ez nem igaz, nem is baj, és különben is régen se volt jobb. 

Nem részegen dühöngtem és nem másokat oktattam ki.

 

Mindig lehet úgy csavarni, hogy nekünk tetsző legyen a helyzet.

Igen, a Marvel erősebb brand. De ez nem egy adottság, mint az, hogy a delfin gyorsabban úszik, mint a kutya.

Hanem inkább ahhoz hasonlít, hogy Hosszú Katinka gyorsabban úszik, mint a versenytársai, mert jobb edzője van/volt.

Valóban nem mindenhol volt világsiker annak idején a Star Wars, de nekem azt ne mondja senki, hogy az USA-n kívül falták a Fekete Párduc, Marvel Kapitány vagy A galaxis őrzői képregényeket. Mert a filmjeiket most igen.

Ezért nem tudok egyetérteni a fenti gondolatmenettel.

 

Szóval mivel a nagy siker miatt a filmek gyártásával is leállnak egy pár évre, így én is visszavonulok inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr gondolatmenetében meg ott a hiba, hogy régen (1977-83, illetve 1999-2005 között) más BO trendek voltak, mint napjainkban.

 

13 perccel korábban, Brodie írta:

Igen, a Marvel erősebb brand. De ez nem egy adottság, mint az, hogy a delfin gyorsabban úszik, mint a kutya.

Hanem inkább ahhoz hasonlít, hogy Hosszú Katinka gyorsabban úszik, mint a versenytársai, mert jobb edzője van/volt.

Nagyon nagy +1. A Marvel azért erősebb brand, mert jobban volt menedzselve, jobban volt felfuttatva az elmúlt években, mint a SW. Régen a képregényfilmek se voltak népszerűek Kínában, ma meg a bevételeik 20-30%-a onnan jön. A SW nem tudott népszerűbbé válni ott pl. Mindent lehet jól és rosszul csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugye nem Kína a cél.... Lehet, hogy az SW nem hoz annyit mint a Marvel, de ha az az ára, hogy "szép számokat lássunk", hogy lessüllyedünk a Marvel szintjére akkor inkább megelégszem ezzel a k*rva gyenge egy milliárddal is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak egy példa volt arra, hogy attól még, hogy valami régen nem működött, lehet úgy menedzselni, hogy működjön. Tehát az, hogy "régen nem volt világszinten kasszarobbantó a SW" nem túl erős érv arra, hogy most miért nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.