Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Én tuti nem panaszkodnék, ha ez az összeg az én banklszámlámon csücsölne. B*ssza meg, még akkor sem hisztiznék, ha csak forintban lenne. :D 

Azért igaza volt annak, aki anno azt mondta, hogy az ep7 ezt az egészet elcseszte, mert onnantól kezdve az 1 milliárd alatti teljesítményt már nem értékelik teljesítménynek az emberek (mondjuk én még remélem, hogy azért a cégeknél nem így gondolkodnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az SW... ez a Saga záró epizód... 42 év után, ez egy világszám. Lehetett volna.

 

Ha 4 éve vki azt mondja, hogy "csak" 1 milliárd körül hoz. megmosolyogtuk volna. Nem szereti jobban nálunk senki, nem drukkol jobban senki, hogy sikeres legyen, olyan, mintha minket ütnének amikor bántják... ismerjük már el bátran, hogy ez karcsú, ez szomorú, ez nem véletlen. :( És biztos vagyok benne, hogy lesz felfelé, lásd Mandalori fogadtatása. 

 

De nyilván a lényeg az, hogy kinek mit ad, mennyire jön be egy-egy SW film... nem a bevétel a mérce, de sok mindent elárul, és a Gyárnak baromi fontos, talán jobban is mint kéne... ezt aláírom.  :( 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Ez az SW... ez a Saga záró epizód... 42 év után, ez egy világszám. Lehetett volna.

 

Ha 4 éve vki azt mondja, hogy "csak" 1 milliárd körül hoz. megmosolyogtuk volna. Nem szereti jobban nálunk senki, nem drukkol jobban senki, hogy sikeres legyen, olyan, mintha minket ütnének amikor bántják... ismerjük már el bátran, hogy ez karcsú, ez szomorú, ez nem véletlen. :( És biztos vagyok benne, hogy lesz felfelé, lásd Mandalori fogadtatása. 

 

De nyilván a lényeg az, hogy kinek mit ad, mennyire jön be egy-egy SW film... nem a bevétel a mérce, de sok mindent elárul, és a Gyárnak baromi fontos, talán jobban is mint kéne... ezt aláírom.  :( 

Ez így van, de még 2 éve és pár hete is azt mondtuk volna, hogy ez egy nagyon szép bevétel... a Solonak.

Több 100 millióval kevesebb, mint a Saga filmek bevétele, és nem éri ugyan el a Rogue One bevételét, de nagyon erősnek mondanánk, ha az ifjú Han ennyit gyűjtött volna.

Csak ez a 42 éves Saga lezárása lenne.

 

Ettől függetlenül fel tudnék robbanni, amikor az ign hozza a híreket, hogy mekkora csalódás ez a bevétel a Disney-nek, pedig nyilvánvalóan az, de szálljanak már le a Star Wars-ról.... :fuckoff:

 

Apropó: Éppen most olvastam, hogy a Doctor Strange rendezője (az egyetlen Phase 4-es film, amit vártam) lelépett, kreatív okok miatt. Gondolom erről is fognak hónapokig cikkezni, hogy mennyire nagy bajban van a Marvel, és Kevin Feige mekkora zsarnok. Ja, nem.... :facepalm:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

De nyilván a lényeg az, hogy kinek mit ad, mennyire jön be egy-egy SW film... nem a bevétel a mérce, de sok mindent elárul, és a Gyárnak baromi fontos, talán jobban is mint kéne... ezt aláírom.  :( 

Én azért nem aggódnék emiatt túlságosan, mert ez egy zárórész. Persze a Disney jobban örült volna több pénznek. De most ez már a nem létező folytatást nem érinti, azért meg nem fogják lefújni a következő SW projektet, mert 1 milliárdot hozott az előző film. Majd következőleg ügyesebbek lesznek. Szerintem ha az ember nem Kathleen Kennedy vagy valaki aki részt vett a sequel trilógia döntési folyamataiban annak túlságosan nem kell aggódnia. Nagyon minket rajongóként szerintem nem érint a dolog. Ha csak úgy nem hogy következőleg tanulva az eddigiekből egy jobban felépitett trilógiát/sorozatot fognak késziteni. Mert az meg a másik hogy ha a TROS kolosszális siker akkor az látszik hogy a random sztori vezetést dijazza a közönség. Az meg nem biztos hogy annyira jó. Kis korrekció nem árt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

ismerjük már el bátran, hogy ez karcsú, ez szomorú, ez nem véletlen.

Szerintem azt kellene elismerni, hogy az SW-nél ma ez a realitás. Nem rózsaszín lufikat kergetni, hogy ennek hány milliárddal többet kellett volna hozni. 

 

Az ST a régi filmek szellemiségét hordozza, ami sajnos a mai világban ennyire elég. Önbecsapás ha azt hisszük, hogy ha más rendezi vagy más a sztori akkor többet kaszált volna. 

Az ST sztorija az univerzumon belül teljesen koherens, elfogadható.

 

Az igazi újdonságoknak most kell majd jönniük, a bevétel pedig nagyban függ majd attól, hogy a mai fiatalokat miként tudják megszólítani. Ha azt vesszük alapul mi sikeres ma a világban, akkor a receptet ismerhetjük, ami számomra nem túl szívderítő. Mindentől függetlenül azért remélem, hogy az elkövetkező filmeknek sikerül majd megőrizni valamennyit az SW karakterből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg a másik hogy a Star Wars franchise tartósan csak a régi trilógia idején volt rekorder a Box Office-nál. A prequelnél csak a Baljós hozta az irdatlan pénzhegyeket, utána már csak simán sikeres volt a többi rész. Az ep.2 az eddigi leggyengébben teljesitő Saga film volt a franchise történetében. Aztán később a prequel után jött a Clone Wars mozifilm, amiről tudom hogy nem szeretik páran ha itt elő van hozva, de az a helyzet hogy nem csak széleskörű bemutatót kapott, de nagyon komoly marketing támogatást is. Még itt Magyarországon is kiplakátolták vele a várost és mentek a TV és rádióreklámok is rendesen. Akkor úgy volt hogy lehet hogy minden évadnál lesz hasonló, de a 68 milliós komplett világszintü bevétel után inkább az ilyen ötletekkel leálltak. És teljesen mindegy hogy mennyibe került a Clone Wars, ha máshol nem hát itt kiderült, hogy a Star Wars nem fog automatikusan tömegeket vonzani. Néha tud eseményfilm lenni mint a Baljós Árnyak meg az Ébredő Erő, de ha ilyen számokat akar látni a stúdió akkor kb. 10-15 év szünetet kéne hagyjon minden SW film között. Lehet mondani, hogy az ep.9 a nagy zárófilm és ezért sokkal többet kellett volna hozzon de akkor mi a helyzet a Sithekkel? 2005-ben az volt az utolsónak beharangozott Star Wars film, a film amire úgymond mind vártunk hisz végre megszületik a Vader, a Birodalom stb. Ehhez képest lehet hogy az ep.9 a maga csalódást keltő eredményével többet hoz mint az ep.3. Pedig az ep.9 ellen dolgozik hogy ez zsinorban az ötödik Star Wars film és zárórész ide vagy oda, lehet tudni hogy még csőstül jönnek az új filmek. Ez nem úgy korszak záró film, mint az ep.3. Itt simán benne van a pakliban hogy siker esetén előkerülhet még egy ep.10 is a kalapból.....

 

Szerintem a sequel több helyen komoly hibát vétett BO ügyben: láthatóan a lelkesedést nem feltüzelte hanem inkább kioltotta a két folytatás. Szerintem egyértelműen lehetett volna sokkal erősebb BO teljesitményt is produkálni. Ugyanakkor az SW-t hiába próbálják elkönyvelni egy olyan franchise-nak aminek muszáj rekord összegeket hoznia, igazából ez a sorozat 1983 óta nem ilyen. Azóta csak akkor volt kiugróan sikeres, amikor óriási szünet után tért vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Önbecsapás ha azt hisszük, hogy ha más rendezi vagy más a sztori akkor többet kaszált volna. 

Ha a trilógia jobban megállna a saját lábán, és nem a könyvekből derülnének ki kulcsinformációk akkor többet hozott volna. Nem más sztori kellett volna, hanem a fináléhoz egy jobb felvezetés, ami kíváncsivá teszi az embereket a befejezésre. Tegnap este Snoke topikjában abból, amit Lizardking berakott, egyértelmű, hogy a TLJ idején Snoke-nak még semmi köze nem volt Palpihoz, ahogy Palpatine trilógiabeli szerepe se igazán volt még fixálva akkor. Tehát az események szempontjából két kulcskarakter csak lógott a levegőben. Így nem lehet trilógiát írni. Sokkal alaposabb tervezésre lesz szükség, ha nagyobb pénzügyi sikert akarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bomarr írta:

Pedig az ep.9 ellen dolgozik hogy ez zsinorban az ötödik Star Wars film

Ráadásul négy év alatt az ötödik!!!! Ami előtt volt egy TLJ meg egy SOLO bukta, a főszereplők pedig már nem a régi nagy hármas tagjai. Ez magyarázkodásnak tűnhet, de ezek maguk a tények. Ezek fényében továbbra is sikernek könyvelem el ezt a bevételt. Egyszerűen mások a körülmények mint korábban. 

 

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha a trilógia jobban megállna a saját lábán, és nem a könyvekből derülnének ki kulcsinformációk akkor többet hozott volna.

Ez az új SW védjegye. :) Érdekesebbé kellett volna tenni a TLJ végét a nagyközönség számára, az lett volna a kulcs.

 

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Tegnap este Snoke topikjában abból, amit Lizardking berakott, egyértelmű, hogy a TLJ idején Snoke-nak még semmi köze nem volt Palpihoz, ahogy Palpatine trilógiabeli szerepe se igazán volt még fixálva akkor. Tehát az események szempontjából két kulcskarakter csak lógott a levegőben.

De teljesen beleillik a képbe amit kaptunk. Adja magát. Az most, hogy ez miként lett kitalálva, az a végeredmény szempontjából tök mindegy. Akkor lenne gáz ha nem illenének össze a darabok, de erről nincs szó (és nem is ezt szokták felhozni a film ellen). Snoke önmagában egy borzasztó rossz karakter lett volna, egy Palpatine klón, akinek még az őrsége is Palpatine vörös őreit majmolja. Ne már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez az új SW védjegye.

Ami szemmel láthatóan nem működik. Rengeteg helyen olvasni olyat, hogy "nem fogok csak azért megvenni minden könyvet, hogy megértsem, mi történik a filmben. Egy filmsorozatnak a saját lábán kell megállnia". És teljesen igazuk van.

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De teljesen beleillik a képbe amit kaptunk.

Igen, de ha mondjuk a TLJ-ben komolyabb utalás lenne Palpatine-ra, koherensebbnek érződne az egész. Na de ez itt már off

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ami szemmel láthatóan nem működik. Rengeteg helyen olvasni olyat, hogy "nem fogok csak azért megvenni minden könyvet, hogy megértsem, mi történik a filmben. Egy filmsorozatnak a saját lábán kell megállnia". És teljesen igazuk van.

Úgy látszik a Lucasfilmnél nem ezt gondolják. Jön a Project Luminous ami még inkább ebbe a vonalba megy majd tovább.

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Igen, de ha mondjuk a TLJ-ben komolyabb utalás lenne Palpatine-ra, koherensebbnek érződne az egész. Na de ez itt már off

Ezt aláírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy látszik a Lucasfilmnél nem ezt gondolják. Jön a Project Luminous ami még inkább ebbe a vonalba megy majd tovább.

Erre azért nem vennék mérget. Könnyen lehet hogy ez egy képregény-regény projekt lesz esetleg egy játékkal megtámogatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ziros hír arról szólt, hogy majd ezeknek a megkoronázása lesz a mozifilm nem? Ebben az esetben úgy lehet igazán értékelni majd a filmet ha ismerjük az odavezető utat. Amúgy én se hiszem, hogy ez lesz. Az átlagnézőt ez nem nagyon érdekli ebben a formában, és nem fogja érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A ziros hír arról szólt, hogy majd ezeknek a megkoronázása lesz a mozifilm nem? Ebben az esetben úgy lehet igazán értékelni majd a filmet ha ismerjük az odavezető utat. Amúgy én se hiszem, hogy ez lesz. Az átlagnézőt ez nem nagyon érdekli ebben a formában, és nem 

Sajnos a rajongók egy része is elveszítheti a fonalat, ha minden jó szándék ellenére sem tud erre ennyi időt áldozni. Utánaolvasni valaminek, ami szinesíti a történetet nem ugyanaz, mint kellő tájékozódás hiányában nem érteni, miről szól egy film. Ez nem lehet koncepció, egyetértek.

 

Lehet innovatívan formálni a nézőket, de ez a ló túlsó oldala. Remélhetőleg Bomarrnak lesz igaza, és nincs is szó erről, csak valamit félreértünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A ziros hír arról szólt, hogy majd ezeknek a megkoronázása lesz a mozifilm nem? Ebben az esetben úgy lehet igazán értékelni majd a filmet ha ismerjük az odavezető utat. Amúgy én se hiszem, hogy ez lesz. Az átlagnézőt ez nem nagyon érdekli ebben a formában, és nem fogja érteni.

Magában a ziro-s kémjelentésben nem volt szó a készülő mozifilmekről. Volt olyan találgatás, hogy a projekt érinti a filmeket is, de ez egyelőre rajongói spekuláció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

 

Az igazi újdonságoknak most kell majd jönniük, a bevétel pedig nagyban függ majd attól, hogy a mai fiatalokat miként tudják megszólítani. Ha azt vesszük alapul mi sikeres ma a világban, akkor a receptet ismerhetjük, ami számomra nem túl szívderítő. Mindentől függetlenül azért remélem, hogy az elkövetkező filmeknek sikerül majd megőrizni valamennyit az SW karakterből. 

Igen ez nagy dilemma. Újítsunk, de hogyan?  Én még mindíg az OT világából szeretnék filmeket (beleértve az előző 20 évet is), mert még annyira-de annyira nincs kibontva a birodalom kora. De ez hiú ábránd. Nekem már az ST-vel is az volt a bajom, hogy nem ismertem rá a galaxisra. Sehol egy ismert bolygó, egy ismert idegen lény. Egyedül a birodalom maradványai, meg az öregek nyújtott kapaszkodót. Most, ha még ezt is dobják, akkor mi marad ami Star Wars ebből az egészből?  

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számolgatjuk, nézegetjük, hogy a mennyire nem hozza a bevételeket ez, meg az az epízód.  Szerintem, hozza, csak az epizódok túl sokba kerültek. A Disney pazarol. Mi az isten került a The Last Jedi-on 317 millió dollárba? Volt benne városbolygó? Vagy halálbolygó, vagy valami galaxis méretű űrcsata? Volt benne fű, meg tenger, meg szikla. Tudom, tudom minden valódi díszlet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, A pécsi írta:

Igen ez nagy dilemma. Újítsunk, de hogyan?  Én még mindíg az OT világából szeretnék filmeket (beleértve az előző 20 évet is), mert még annyira-de annyira nincs kibontva a birodalom kora. De ez hiú ábránd. Nekem már az ST-vel is az volt a bajom, hogy nem ismertem rá a galaxisra. Sehol egy ismert bolygó, egy ismert idegen lény. Egyedül a birodalom maradványai, meg az öregek nyújtott kapaszkodót. Most, ha még ezt is dobják, akkor mi marad ami Star Wars ebből az egészből?  

Nekem viszont nem az az SW ha a régi dolgokat viszont látom. Ennél többnek kell lennie, mert így csak önismétlésbe csapna át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az meg a másik hogy a Star Wars franchise tartósan csak a régi trilógia idején volt rekorder a Box Office-nál. A prequelnél csak a Baljós hozta az irdatlan pénzhegyeket, utána már csak simán sikeres volt a többi rész. Az ep.2 az eddigi leggyengébben teljesitő Saga film volt a franchise történetében. Aztán később a prequel után jött a Clone Wars mozifilm, amiről tudom hogy nem szeretik páran ha itt elő van hozva, de az a helyzet hogy nem csak széleskörű bemutatót kapott, de nagyon komoly marketing támogatást is. Még itt Magyarországon is kiplakátolták vele a várost és mentek a TV és rádióreklámok is rendesen. Akkor úgy volt hogy lehet hogy minden évadnál lesz hasonló, de a 68 milliós komplett világszintü bevétel után inkább az ilyen ötletekkel leálltak. És teljesen mindegy hogy mennyibe került a Clone Wars, ha máshol nem hát itt kiderült, hogy a Star Wars nem fog automatikusan tömegeket vonzani. Néha tud eseményfilm lenni mint a Baljós Árnyak meg az Ébredő Erő, de ha ilyen számokat akar látni a stúdió akkor kb. 10-15 év szünetet kéne hagyjon minden SW film között. Lehet mondani, hogy az ep.9 a nagy zárófilm és ezért sokkal többet kellett volna hozzon de akkor mi a helyzet a Sithekkel? 2005-ben az volt az utolsónak beharangozott Star Wars film, a film amire úgymond mind vártunk hisz végre megszületik a Vader, a Birodalom stb. Ehhez képest lehet hogy az ep.9 a maga csalódást keltő eredményével többet hoz mint az ep.3. Pedig az ep.9 ellen dolgozik hogy ez zsinorban az ötödik Star Wars film és zárórész ide vagy oda, lehet tudni hogy még csőstül jönnek az új filmek. Ez nem úgy korszak záró film, mint az ep.3. Itt simán benne van a pakliban hogy siker esetén előkerülhet még egy ep.10 is a kalapból.....

 

Szerintem a sequel több helyen komoly hibát vétett BO ügyben: láthatóan a lelkesedést nem feltüzelte hanem inkább kioltotta a két folytatás. Szerintem egyértelműen lehetett volna sokkal erősebb BO teljesitményt is produkálni. Ugyanakkor az SW-t hiába próbálják elkönyvelni egy olyan franchise-nak aminek muszáj rekord összegeket hoznia, igazából ez a sorozat 1983 óta nem ilyen. Azóta csak akkor volt kiugróan sikeres, amikor óriási szünet után tért vissza.

Ez eddig a legtisztább, legjobban összeszedett vélemény az ST BO-ról. :clap: Korrekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nemzetközivel együtt valszeg 980 és 990 millió között lesz az eddigi eredmény. Amerikában egyébként volt most a hétvégén egy egész jól szereplő új film az 1917. Emiatt a pénteki esés nagyobb volt a vártnál.

 

Edit: közben megjött a nemzetközire is a becslés. Azzal együtt: $989,569,690

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.