Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Pedig ez a szomorú valóság. A mai világban a média nagyon nagy mértékben képes befolyásolni az emberek gondolkodásmódját. Erre a legjobb példa a politika, de a szórakoztatóiparban sincs ez másképp. Ma Kathleen Kennedy vagy Rian Johnson neve nem cseng olyan jól a médiában. Elég megnézni egy kommentszekciót egy olyan cikk alatt, amelyben meg van említve a nevük... komolyan, majdnem olyan szánalmas, ami ott megy, mintha az Origo vagy a 444 alatt olvasnék kommenteket...

Ezt nekem nem kell magyarázni, az online médiában dolgozom, ráadásul a tűzvonalban, a videojáték iparban. Ha leírom a címbe, hogy az EA vagy az ep8 mekkora sz*r, instant generálok ezer klikket. Ha meg - mint, ahogy azt láthattátok is a gurus cikkeim alatt - védelmembe veszem az ep8-at, nagyjából én leszek az antikrisztus kicseszett klónja. De az ilyen embereknek általában gratulálok, hogy ekkora idióta - már, ha engedik, mert a másik szomorú oldala az online médiában dolgozásnak, hogy nem mindig írhatom meg, amit gondolok. Szóval legtöbbször csak letojom ezeket az embereket. Tény, hogy ez van, de nekem ezzel nem kell foglalkoznom, csak amennyit feltétlen szükséges (moderálás), és sokkal jobban érzem magam ettől. Nem izgatnak fel a bevételi adatok, nem érzem sorscsapásnak a 3 éves szünetet, és, ahogy írtam, abba sem fogok belepusztulni, ha az a hihetetlen helyzet állna elő, ha soha többé nem lesz SW film moziban. Örülök annak, hogy van ep9 és végső soron tetszett. Hogy tetszik a Mandi is, hogy tetszett az előző négy film is (oké, a Resistance-szal nem vagyok elégedett, de 1999 óta ez az első olyan SW produktum, amire tényleg azt mondom, hogy ezt nem szeretem kicsit sem). Épp ma néztem rá, hogy milyen szépen feldagadt az SW könyvgyűjteményem. Az előző érában volt öt enciklopédiám, most már tízzel több van és még egy művészeti munkákat felölelő kislexikon is befigyelt, a képregényekről és regényekről nem is beszélve (bár azzal régen sem volt gond, de ugye magyar honban egy idő után az SW képregénykiadás meghalt, a regényeket meg én nem vettem már).

Én örülök ennek, de tényleg, és nem félek a jövőtől, nem bosszankodom emiatt, egyrészt mert úgysem tehetek ellene semmit, másrészt mert 2005 után tényleg úgy volt, hogy nem lesz itt több mozifilm, sőt én vizionáltam olyat is, hogy a Fox megkaparintja, aztán majd jönnek az Alien vs Predator szintű mozik Star Wars címen (na, ha ilyen minőséget produkálnak, akkor elkezdhetünk beszélni arról, hogy haldoklik a franchise, mert aki szerint az ep7-9 rossz film, azzal egy héten át csak Aliens vs. Predator: Requiemet nézetnék, hogy jól az eszébe vésse, mi az a rossz film).

És komolyan, szerintem nem feltétlen egészséges, ha olyan dolgok miatt aggódunk, amikre nincs különösebb befolyásunk, és amiknek a kulisszái mögé amúgy sem láthatunk bele, miközben kib*szott k*rva jó dolgunk van SW rajongóként, mert ahhoz képest, ami tíz éve volt, ma a csapból is Star Wars folyik ki. Aggódunk egy megjósolhatatlan jövő miatt, ahelyett, hogy élveznénk a baromi kellemes jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként még jóval az ep.9 bemutatója előtt olvastam egy olyan fejtegetést, miszerint a Disney-nek idén sokkal fontosabb a Mandalori sikere, mint az ep.9-é. Hisz a Mandalorinak kellett bebizonyitania, hogy a Star Warsnak van jövője a Disney+-on, plusz szuperálnia kellett első nagy húzónévként. Elvégre az egeres cég hosszútávon le akarja gyűrni a Netflixet. Ez azért is fontos, mert ahogy jelenleg a dolgok állnak, idővel az a világ is eljöhet ahol a videotárak már több pénzt termelnek mint a mozipénztárak.

Iger meg is mondta kerek perec: az ő nagy öröksége a Disney+. Ez pedig egy olyan embertől aki első számú vezetőként részt vett a Pixar, a Marvel, a Lucasfilm és a Fox felvásárlásában is, nem kis szó. A cél egyértelműen az, hogy a Disney+ egyszer az egész vállalatbirodalom egyik legfőbb tartó oszlopa legyen. Viszont ahhoz hogy ide eljussanak nagyon kellett az erős és ígéretes start, ami megmutatja hogy ez a cél elérhető. A Mandalori pedig minden jel szerint az elvárások felett teljesített. Ha már a Star Wars jövőjéről van szó: ez azért ad okot némi ünneplésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Pedig ez a szomorú valóság. A mai világban a média nagyon nagy mértékben képes befolyásolni az emberek gondolkodásmódját. Erre a legjobb példa a politika, de a szórakoztatóiparban sincs ez másképp. Ma Kathleen Kennedy vagy Rian Johnson neve nem cseng olyan jól a médiában. Elég megnézni egy kommentszekciót egy olyan cikk alatt, amelyben meg van említve a nevük... komolyan, majdnem olyan szánalmas, ami ott megy, mintha az Origo vagy a 444 alatt olvasnék kommenteket...

 

Ellenben például Filoniról vagy Favreu-ról meg nem egy helyen lehet azt olvasni, hogy "nekik kéne továbbvinni a Lucasfilmet"

 

Ez van... ilyen a mai világ, sajnos ezt kell elfogadnunk.

Ez ok de a döntéshozóknak nem kéne rájuk figyelnie. Ezt tartom a legnagyobb bajnak. Az internettel szóhoz jut a söpredék, erre a hisztériára ráül pár befolyásolható normális is és kész a baj.

Biztos vagyok benne a hogy a negatív hangvételüek egy része a birkanyáj szellem miatt fikázta anno a prequelt most meg a sequelt.

De még ez sem lenne baj, ha nem lenének hatással a döntéshozókra. Egy alkotónak totál figyelmen kívül kéne hagynia a közösségi médiát.

 

Attól tartok különben én is mint Ody. A gondolkodni képtelenek világa fog eljönni ahol nekik fognak filemt csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A filmstúdióknak igazán a pénz számít. Ha Rian Johnson nem kap majd az SW körül munkát az inkább lesz köszönhető a csalódást keltő ep.9 nyitánynak mint annak hogy a neten ki mit ír róla.

A rossz PR sem tesz jót az üzletnek.

Ebben az egészben én azt sajnálom, hogy egyrészt, ha Riant az ep9 gyenge nyitásáért "dobnák ki", az szerintem marha méltaltan húzás lenne, mert az ő filmje pénzügyileg sikeres volt. Ha a pénz számít, akkor nézzék csak ezt. Ráadásul, nem is az ep8 volt az ep9-et megelőző film, hanem a Solo, akkor miért nem inkább az a fő indoka a rossz nyitásnak, ami ráadásul egyértelműen anyagi bukás volt. Az sem biztos, hogy az átlag béla tudja, hogy a Solo nem az ep9 közvetlen előzménye (volt, aki azt hitte, hogy az ep1 előtt játszódik, és ezt egy Star Wars rajongó szájából hallottam, akinek azért illene tudnia megkülönböztetni egy Venatort egy Imperialtól, egy stormtroopert egy clone trooperből és ennyiből behatárolnia a film korszakát).

Másrészt, az ep9 nyitánya miatt lapátra tenni Johnsont már csak azért is szemétség lenne, mert az ep8 bemutatója előtt nagyjából ódákat zengtek róla, azt is elmondták, hogy ez egy nagyon más Star Wars lesz (igazuk is volt, tehát tisztában voltak azzal, hogy alsó hangon is megosztó filmmé válhat), és mindeközben most a Knife Out miatt még "sztárolják" is Johnsont a médiában.

Meg aztán, szép ez a nyitás, de a lényeg nem a végösszeg? Ha úgy zárul a kassza, hogy a film nyereséges, akkor nem mindegy, hogy hogyan nyitott? Ha meg bukik, akkor az Abrams sara, nem Rian Johnsoné, mert ha a mozi jó, akkor a szájhagyomány felkarolja.

Olyan érzésem van, mintha szegény Johnsont, aki egy kiváló Star Wars filmet tett le az asztalra, mindenáron bűnbakká akarnának tenni. Ami viszont nem villanyoz fel. F*sza, ha bűntetik azt, aki jót csinál, bűnbakká teszik olyasmiért, amihez igazából nincs köze, és közben az igazi felelősök meg elvannak, mint hal a vízben. Nem mondom, hogy ez nem tellik ki a Disney-től (nem azért, mert utálom őket, hanem mert kétségtelenül voltak már brutálisan elmebeteg húzásaik - lásd: James Gunn kirúgása, mert megosztott tíz évvel ezelőtt valami olyat Twitteren, ami ma már főbenjáró bűn).

Mondjuk én még mindig nem látom annyira vészesnek a helyzetet, mert jelenleg a lista alapján a TRoS a harmadik legsikeresebb SW az új filmek közül, és szerintem arra is van esély, hogy a második legyen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy trilógia középső darabjának fel kell keltenie az érdeklődést a zárórész iránt. Itt viszont nagyon nem ez történt. És még csak nem is arról van szó, hogy az ep. 9 egy picit az ep.8 alatt nyitott. A differencia egyszerüen túl nagy: volt egy 220 milliós nyitóhétvége az ep.8-nál, majd az ep.9-nél egy 177 milliós. 

Ez nem egy kitalált indok Rian csesztetésére. Ez szerintem egy nagyonis érdemi kritikája az ep.8-nak, miszerint nem hagy nyitva elég kérdést. Nem kelti fel a kiváncsiságot a következő rész iránt. Túl sok dolgot lezár.

 

Más sikeres mozi-sorozatoknál jellemzően pont a zárórész kelti a legnagyobb érdeklődést, hisz az zárja le azokat a szálakat, amiknek a végkifejletére mindenki kiváncsi. Így volt ez a prequeleknél is. Az ep.2 80 millióval nyitott, az ep.3 viszont 108 millióval (nyilván itt a hype-ot az is keltette hogy itt értünk el azokhoz a sztori-elemekhez amikre a többség kíváncsi volt: Vader születése, a Birodalom kikiáltása stb.). A Birodalom visszavág 5 millióval nyitott, a Jedi visszatér 23 millióval. A Két torony 62 millióval nyitott a Király visszatér 72 millióval.

 

A zárórész nyitóhétvégéje rendszerint azoknál a franchise-oknál gyengélkedik ahol az előző részt nem fogadta tárt karokkal a közönség. Például a második Mátrix film 91 millióval nyitott, a harmadik már csak 48 millióval. A Hobbit filmeknél a második 73 millióval nyitott, a harmadik már csak 54 millióval.

 

Természetesen az hogy az ep.9 hogy zár az Abrams sara. Viszont egy film teljesítménye nagyon nagyban függ a nyitóhétvégétől is, illetve attól a hype-tól amit az előző rész kelt körülötte. Ha ez nincs akkor már nehezebb a dolga. Ettől még összességében akár több pénzt is hozhatna, csak sokkal nehezebb úgy épitkezni hogy alapból nincs meg a felfokozott érdeklődés. 

És ha az látszik, hogy Rian nem tudja felpörgetni a lelkesedést a Star Wars iránt akkor aligha fognak rábizni egy mozi-trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez nem egy kitalált indok Rian csesztetésére. Ez szerintem egy nagyonis érdemi kritikája az ep.8-nak, miszerint nem hagy nyitva elég kérdést. Nem kelti fel a kiváncsiságot a következő rész iránt. Túl sok dolgot lezár.

Lehet, hogy nem kitalált, de nekem nagyon hirtelen jött új indoknak tűnik, mert valahogy egészen eddig nem volt ez az ep8 ellen felhozott kritikák népes sorában. Úgy értem, azért elég sokat beszélgettünk az ep8-ról és mindarról, ami még ama film ismeretében elő kell venni (Snoke eredete, Kylo Ren jövője, Rey származása - annak ellenére, hogy a film konkrét választ adott -, a háború maga). Egyszer sem állt elő senki olyannal se itt, se máshol, hogy hát ez a film sok mindent lezárt, beillik záróepizódnak is. Ez az indok teljesen új dolog, én múlt héten olvastam ezt először, márpedig rendszeresen feljárok ide.

Szóval, ha ez ennyire valós és nyilvánvaló, nem lehetett volna már ezzel előállni 2017-ben? Vagy estleg a nagytudású szakembereknek nem tűnt fel ez a forgatókönyv olvasása közben? Ez nekem még mindig inkább tűnik bűnbakkeresésnek, amihez kreálva lett egy kényelmes indok is.

Elfogadom azt, hogy az ep8 megosztottsága és a médiában lezajlott negatív hadjárat miatt nem lelkesednek az emberek az ep9-ért (és szerintem az ep7 után Abrams személye is közrejátszik, meg a Solo bukása is), ahogy azt is elfogadom, sőt én is állítom, hogy Johnson túlságosan karakterközpontú sztorija után nehéz volt az ep9 történetét megírni, amire még Fischer halála rá is tett egy lapáttal, ezért kell a filmnek annyi mindennel foglalkozni, ezért van sok dolog hirtelen előrántva (viszont ez sem csak Johnson hibája, hanem Abramsé és a többi készítői is, akik nem fektettek le irányvonalat, hanem szabadkezet adtak Johnsonnak). De az nekem túl hirtelen jött indok - pedig aztán tényleg millió és egy dolgot felhoztak az ep8 ellen -, hogy az a baj vele, hogy túl sok mindent lezárt. És ez persze csak most tűnik fel az embereknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az ep.9 nyitóhétvégéje és Rian jövője között szoros kapcsolat van, az eddig is igen sokszor felmerült, többek közt itt ezen a fórumon is. Én például december 13-án írtam ezt a "Rian Johnson új trilógiája" topikba:

 

"Szerintem ha 190 millió alatt nyit a film akkor kizárt, hogy Rian trilógiájából bármi is lesz."

 

Az hogy Rian filmje nem működött mint középső film az természetesen új elem hisz ez csak akkor dőlt el, amikor kiderült, hogy mennyit hozott a nyitóhétvégén az ep.9. Egészen 22-ig senki nem tudta megmondani mi a helyzet. Ez a szórakoztatóipar egyik velejárója: nem lehet belelátni a nézők fejébe. Simán benne volt az is a pakliban, hogy az ep.8 után a túlnyomó többség roppant kiváncsi hogy miként végződik a történet. De mióta ismertek a végső adatok az első hétvégéről tudjuk hogy nem ez a helyzet. 

Most már látjuk hogy az ep.8 nem csinált hype-ot. Ezt vezettem én vissza arra hogy túl sok dolgot lezár és nem hagy nyitva elég kérdést. Ez nem a Disney álláspontja, csak az enyém. És egyelőre az is csak a saját spekulációm, hogy Rian trilógiájának meszeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Most már látjuk hogy az ep.8 nem csinált hype-ot. Ezt vezettem én vissza arra hogy túl sok dolgot lezár és nem hagy nyitva elég kérdést. Ez nem a Disney álláspontja, csak az enyém. És egyelőre az is csak a saját spekulációm, hogy Rian trilógiájának meszeltek.

Illetve nyilván az EpIX maga is új megvilágításba helyezi az EpVIII szerepét és helyét a trilógiában, és bár nekem személy szerint sokkal jobban tetszett a VIII. mint a IX., az jól látható, hogy összekötő elemként a VII. és a IX- között sokkal kevésbé funkcionál jól, mint ahogy azt a IX. előtt vártam. Vannak olyan hibái a IX-nek, ami egyértelműen a VIII. felépítéséből fakad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez nem a Disney álláspontja, csak az enyém.

Én úgy vettem észre, hogy ez most hirtelen elég sokaknak az álláspontja. Nem te vagy az első, akitől ezt olvastam, és még csak nem is itt olvastam először, hanem egy angol fórumon. 

Az fix, hogy azt ep8 hozzájárult az ep9 nyitásához, de szerintem ez nem vezethető vissza csak egy dologra (jelen esetben a lezárásokra), és távolról sem csak Rian Johnson tehet róla.

 

Amúgy ez a 190 milliós nyitási tipp ez domestic első hétre vagy worldwide első napra vonatkozott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én úgy vettem észre, hogy ez most hirtelen elég sokaknak az álláspontja. Nem te vagy az első, akitől ezt olvastam, és még csak nem is itt olvastam először, hanem egy angol fórumon. 

Az fix, hogy azt ep8 hozzájárult az ep9 nyitásához, de szerintem ez nem vezethető vissza csak egy dologra (jelen esetben a lezárásokra), és távolról sem csak Rian Johnson tehet róla.

 

Amúgy ez a 190 milliós nyitási tipp ez domestic első hétre vagy worldwide első napra vonatkozott?

Domestic openingre írta Bomarr, ami a TLJ-nek $220,009,584 volt.

 

Amúgy én sem gondolnám, hogy kizárólag a VII-VIII okolható a IX gyengébb openingjéért. Már a trailerek is elárulták, hogy Palpatine visszatér, ami sokak számára eléggé megosztó lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Last Jedi 10 napos domestic bevétele: 368 millió dollár

https://www.boxofficemojo.com/release/rl2708702721/?ref_=bo_gr_rls

 

A Rise of Skywalker 10 napos domestic bevétele: 361 millió dollár

https://www.boxofficemojo.com/release/rl3305145857/?ref_=bo_hm_rd

 

A különbség persze ott van, hogy a Last Jedi-nál a 11. nap a christmas day. És a domestic-worldwide arány is nagyjából ugyanaz, a TRoS kereken fele-fele, a TLJ 47-53 arányban van. Szóval azt hiszem, nincs pánikhelyzet. Nekem ez így ránézésre 1,2 milliárd dolcsinak ígérkezik, ami szerintem nagyon nem rossz.

 

Általában azért az a jellemző, hogy film franchise veszít az újabb részek során a nézőközönségből, és egész egyszerűen túl lett tolva most a Star Wars az elmúlt néhány év során, teljesen evidens volt, hogy ahogy az eredeti és az előzménytrilógia során, úgy itt is csökenő tendenciák lesznek. Nem tudhatjuk, hogy a Rise of Skywalker adataiban a Last Jedi "backlash"-nek mennyi szerepe volt, mert közben ezzel párhuzamosan a Disney+ rekordokat döntöget a Mandóval, és szinte biztos, hogy a Mandónak is van hatása a TRoS-ra, ahogy még egy seregnyi dolognak is. Azt se lehet tudni, hogy a Last Jedi szép, de a TFA-hoz képest jóval kisebb bevételében mennyi szerepe volt annak, hogy már sokan a TFA-nál lemorzsolódtak, az első 1-2 hétben a TLJ-ről kialakuló rossz vélemény hogy hatott már annak a filmnek a bevételére is. Emellett a TRoS tényleg elég rossz kritikákat kapott, szerintem emiatt is sokan otthon maradhattak. A rossz kritikák után már sejthető volt, hogy 1,5 milliárdot nem fog hozni. 

 

Ha a Solo-t a TLJ miatt bojkottálták, és az sokak szerint akkora szerepet játszott, akkor a Mandóra meg a Disney+-ra miért fizettek ennyien elő? Addigra nem tartott ki a bojkott, vagy hogy van ez? Nem lehet, hogy a Solo mindenhogyan rossz marketingkampánya a felelős a Solo bukásáért, és nem a Last Jedi? 

 

A Rise of Skywalker-nél egy dolog lendíthette volna felfelé a számokat. Azt az érzést kellett volna kelteni, hogy ez tényleg az utolsó rész lesz. De én még lehet, hogy a premiert is eltoltam volna a helyükben jövő decemberre. A Sith-ek bosszújára sokan elmentek, mert az a korában a legutolsó Star Wars-film volt. Jobban hozott az AotC-nál. És mindenki akarta látni Darth Vader születését, az is, akinek ellentmondásos volt az előző két film. 10 évre rá megjelent a TFA, és senkit nem zavart, hogy tíz éve még az volt lekommunikálva, hogy ez a legutolsó Star Wars-film. De egy ilyen időszakban, mint a mostani, hogy évente kijött egy film, elég nehéz volt azt az érzetet kelteni, hogy itt ebben a Rise of Skywalkerben valami rendkívüli dolog lesz, amiért mindenképpen érdemes bemenni a moziba. Ez, hogy az utolsó rész a Skywalker-sagában, ez elég zavaros megfogalmazás marketing szempontból. Azt kellett volna mondaniuk, hogy ezután nem terveznek egy Star Wars-filmet sem a moziban, és már csak a Disney+-ra koncentrálnak. Aztán senkit sem zavart volna, ha elkezdenek 2021-ben újra forgatni, és 2022 nyarán felépíteni egy marketingkampányt egy decemberi filmre.

 

De amúgy meg valahol tökmindegy már, hogy mi lesz a box office-szal kapcsolatban. A trilógia befejeződött, ha lesz is átrendeződés a vezetőségben, akkor sem lesz már hatással a trilógiára. Furcsa, de már az egészet múltnak látom, úgy, mint a prequeleket. Az antológiafilmek már korábban el lettek kaszálva, a Benioff-Weiss-filmek sem lesznek. A tévésorozatok tökéletesen startoltak el, megvan a Star Wars jövője a Mandalorian képében, és ezek a sorozatok futni fognak zökkenőmentesen.  Mindennek hatása egyedül Rian Johnson filmjére lehet, akinek azért, ne feledjük, hogy jelenleg fut a mozikban egy kiemelkedő kritikákkal bíró, Oscar-esélyes filmje, ez is szerepet játszhat a dologban, ha esetleg mégis megcsinálhatja a Star Wars-filmjét. Örülnék neki, ha még csinálna Star Wars-ot, de nem dőlök a kardomba, ha nem, mert még egyszer nem szeretném végignézni, hogy hogyan beszélnek erről a szerencsétlen emberről. Annak is örülnék, ha Mandalorian-részt rendezne, mert elég jó részeket rendezett a Breaking Badnek is. 

 

Ezen a télen ismét a Star Wars volt a fő téma a világon, és azért a streaming- és a videojáték-piacon kiugró sikert ért el, és biztos voltam benne, hogy ez a trilógiazárás felemás lesz a közönség számára. Nem lehetett más. Ha a Disney- és Lucasfilm-vezetőség helyében lennék, innentől kezdve SEMMILYEN klasszikus karaktert nem használnék a további filmekben. Különben az Obi-Wan sorozatot is kicsit rizikósnak tartom ebből kifolyólag. Hatásokban, design-ban megidézném eredeti figurákat, ahogy a Mando is teszi, de semmi több. Esetleg a régi Expanded Universe néhány figuráját le lehetne porolni, ahogy Thrawn-nal is csinálták, hogy azok a fanok is örüljenek, akik az ilyenekre vevők. Jó kis régi-új figurák lehetnének ezek, ahogy a Marvel is lényegében tök ismeretlen, de 50-60 éves múlttal rendelkező szuperhősöket alkot meg és újra az eredetsztorijaiban. Azt az interneten aktív és hangos SW rajongói közeget elég jól meg lehetne fogni, akik ellenszenvvel viseltetnek a Disney iránt már a régi EU "eltörlése" óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én úgy vettem észre, hogy ez most hirtelen elég sokaknak az álláspontja. Nem te vagy az első, akitől ezt olvastam, és még csak nem is itt olvastam először, hanem egy angol fórumon. 

Akkor többen jutottak hasonló konklúzióra. Nálam az is bejátszik, hogy az ep.8 bemutatója idején több olyan véleménybe is belefutottam ami szerint az ep.8 után már alig maradt elvarratlan szál és nincs miért várni az ep.9-et. Az egyik ilyen a RedLetterMediások videó kritikája volt. De akkor ezzel azért nem foglalkoztam különösebben, mert minden ilyen véleményre jutott egy olyan is, ami szerint "alig történt valami az ep.8-ban". 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy ez a 190 milliós nyitási tipp ez domestic első hétre vagy worldwide első napra vonatkozott?

Ahogy Donát írta: domestic nyitóhétvégére tippeltem. Ami végül 177 millió lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 29. - 19:14, Ody Mandrell írta:

Tíz nap alatt hozott 724 milliót világszerte. Mindjárt elsírom magam. 

 

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ennyire nem kell letargiába esni szerintem. A Disney már most is úgy működik, hogy a mesefilmek meg a Marvel filmek jönnek csőstül, a Star Wars meg jegelve van 3 évre. Most arra paráztok hogy lefújják a 3 év múlva érkező filmet?

Az hogy a Star Wars tud még komoly érdeklődést generálni a Mandalori bebizonyitotta. Az például jóval sikeresebb lett mint számítani lehetett rá. Az hogy a trilógia iránti érdeklődés komoly mértékben csökkent az a trilógia hibája.

Igert meg senki nem fogja a szőnyeg szélére állítani lévén ő volt az aki 2005-ben átvett egy haldokló stúdiót és a világ vezető médiavállalatává tette. A Disney-nek sokkal nagyobb probléma Iger biztosan tudható távozása. A fickó már korábban nyugdijba akart vonulni, de a Fox fúziónál a Fox kikötötte hogy csak akkor mennek bele az egyesülésbe ha Iger még 2021-ig marad. Úgyhogy kb. egy év alatt meg kell találni az utódját aki ilyen jól tudja vinni a céget.

 

Akinek itt rövidtávon tehát még 2020-ban megremeghet a széke az Kathleen Kennedy. Ő ugye eleve nem a Disney választása volt. Őt még George Lucas tette meg a Lucasfilm fejesének. Az első három filmig a Last Jedi-ig pedig ment minden ahogy kell, így úgy tűnt hogy megvan iránta a bizalom azóta viszont döcög a szekér. Az ő szerződése egyébként 2021-ig szól. Mivel a következő SW film 2022-re van bejelentve az is lehet hogy kerülik a negativ felhajtást. A háttérben átveszi Kennedy munkáját valaki más, akit majd 2021-ben hivatalosan is bejelentenek mint a Lucasfilm új vezetőjét.

Nagyszerű. :clap: Ez a kezdeti 724 millió világszerte csak nagyon jó eredmény, nem? Csak meglesz az 1 milliárd közeli? Ezek alapján nem kéne kaszálni szerintem semmilyen Star Wars filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

A különbség persze ott van, hogy a Last Jedi-nál a 11. nap a christmas day. És a domestic-worldwide arány is nagyjából ugyanaz, a TRoS kereken fele-fele, a TLJ 47-53 arányban van. Szóval azt hiszem, nincs pánikhelyzet. Nekem ez így ránézésre 1,2 milliárd dolcsinak ígérkezik, ami szerintem nagyon nem rossz.

 

Csakhogy a TLJ-nek a második héten volt a karácsony, nem az elsőn. A TLJ pedig pont karácsony hetén szedte meg magát nagyon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. A TROS pedig már túl van a karácsonyon, sőt lassan már az újéven is. Most még megszedheti magát, bár csütörtöktől nehezebb dolga lesz majd, sokkal inkább a hétvégeken fog szedni többet, de ez szinte természetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Ez a kezdeti 724 millió világszerte csak nagyon jó eredmény, nem? Csak meglesz az 1 milliárd közeli? Ezek alapján nem kéne kaszálni szerintem semmilyen Star Wars filmet.

Nagyon-nagyon meglepő lenne ha bármiféle Star Wars filmet kaszálnának emiatt. Most az egy dolog hogy a sorozat teljesitett már jobban is, de attól még ezek nem rossz számok. Nyilván a következő sorozatnál az lenne a cél, hogy a bevételek ne csökkenjenek hanem inkább növekedjenek az új részekkel. Emiatt van mit átgondolni. De a kaszálás az szerintem nem reális opció.

 

Közben megjöttek a végleges számok:

Péntek: $26,069,973

Szombat: $25,075,535

Vasárnap: 21,244,082

 

Összhétvége: $72,389,590

 

10 nap után a tényleges bevétel: $725,186,406

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

Csakhogy a TLJ-nek a második héten volt a karácsony, nem az elsőn. A TLJ pedig pont karácsony hetén szedte meg magát nagyon.

 

Ennek a filmnek viszont jobb lesz a szájhagyománya, csak figyeld. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Általában azért az a jellemző, hogy film franchise veszít az újabb részek során a nézőközönségből, és egész egyszerűen túl lett tolva most a Star Wars az elmúlt néhány év során, teljesen evidens volt, hogy ahogy az eredeti és az előzménytrilógia során, úgy itt is csökenő tendenciák lesznek. 

Te miről beszélsz?

Az Avengers filmek nem lettek túltolva? Hol látsz Te csökkenő tendenciát? Vagy a 2-3 évente érkező első négy Transformersnél? A 3 új SW film ebben a ligában indult. Nem a tendenciákkal volt baj, hanem a végeredménnyel. Elsősorban nem a készítőkön múlt az egész hanem a döntéshozókon. Ha minden más előtt az a cél hogy minél több pénzt hozzon valami, és ezért biztonsági megoldásként kvázi rebootokat készíttetünk, majd mindenféle kontroll nélkül először egy luxuskarosszériákat készítő de sablonokat használó iparosnak aztán meg egy "punk performancernek" adjuk a gyeplőt akkor becsúszhat az ami itt is megtörtént.

Idézet

Ha a Solo-t a TLJ miatt bojkottálták, és az sokak szerint akkora szerepet játszott, akkor a Mandóra meg a Disney+-ra miért fizettek ennyien elő? Addigra nem tartott ki a bojkott, vagy hogy van ez?

A Mandóra ki fizetett elő? Van ilyen csatorna? Szerinted van összefüggés a Solo bukása és a Jégvarázs, a beígért Marvel / Pixar sorozatok és filmek (amik ezentúl exkluzív CSAK a Disney-n érhetőek el), vagy a Simpson család egyben felrakott 30 évada között? Nekem úgy tűnik elég durván kevered a szezont a fazonnal.

Idézet

A Rise of Skywalker-nél egy dolog lendíthette volna felfelé a számokat. Azt az érzést kellett volna kelteni, hogy ez tényleg az utolsó rész lesz.

És azt ki hitte volna el? Azért fizettek ki 4 milliárdot hogy aztán ne nyomjanak több filmet? Marketing szakembernek ne menj el :-D

Idézet

De én még lehet, hogy a premiert is eltoltam volna a helyükben jövő decemberre. A Sith-ek bosszújára sokan elmentek, mert az a korában a legutolsó Star Wars-film volt.

A Mátrix 3-ra meg nem. Pedig arról is tudni lehetett hogy az az utolsó, de a kettőben annyian csalódtak, hogy a harmadik már az emberek töredékét sem érdekelte.

Idézet

Mindennek hatása egyedül Rian Johnson filmjére lehet, akinek azért, ne feledjük, hogy jelenleg fut a mozikban egy kiemelkedő kritikákkal bíró, Oscar-esélyes filmje

A haverom kurva jól lerakta a járólapokat a konyhában, de miután leestek a csempék amiket segített a fürdőszobában felrakni nem hívtam többet fürdőszobát csempézni. Itt nem az a kérdés hogy jó rendező-e. Ha Rian Johnson nem az lenne, akkor már a TLJ-t sem csinálhatta volna meg. Ne keverd a szezont a fazonnal. Eleve az sem garancia, hogy valaki képes ugyanolyan minőségre kétszer egymásután (lásd Lucas vagy Watchowski tesók)

Idézet

Ha a Disney- és Lucasfilm-vezetőség helyében lennék, innentől kezdve SEMMILYEN klasszikus karaktert nem használnék a további filmekben.

Ebben látod egyetértünk. Nem azért mert ne lenne meg technikailag és emberanyagban mindenük ahhoz hogy kiváló filmeket készítsenek klasszikus karakterekkel (ha a Disney nem tudja ezt megtenni akkor senki), hanem mert akik a pénzek felett diszponálnak gyáva, kapzsi pöcsök...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Esetleg a régi Expanded Universe néhány figuráját le lehetne porolni, ahogy Thrawn-nal is csinálták, hogy azok a fanok is örüljenek, akik az ilyenekre vevők. Jó kis régi-új figurák lehetnének ezek, ahogy a Marvel is lényegében tök ismeretlen, de 50-60 éves múlttal rendelkező szuperhősöket alkot meg és újra az eredetsztorijaiban. Azt az interneten aktív és hangos SW rajongói közeget elég jól meg lehetne fogni, akik ellenszenvvel viseltetnek a Disney iránt már a régi EU "eltörlése" óta.

Pontosan ezt szerettem volna még én is leírni tegnap. Ezt kellene csinálniuk.

Miért kell mindig teljesen új karaktereket kitalálniuk a filmekhez, (-Saw) amikor több ezer karakterhez van joguk.

Thrawnt gyönyörűen át tudták hozni. Egy jó rendezővel egy tök menő Kyle Katarnt lehetne megalkotni, vagy akár egy Xizort, stb.

És ez nem, hogy csökkentené az érdeklődést, hanem még növelné is a hype-ot. Amikor a Marvel filmek végén van az utolsó jelenet, amikor egy új karaktert vezetnek fel, soha nem szoktam a moziban érteni, mert 1 db képregényt nem olvastam, de mire moziba kerül az a film, mégis teljesen képben vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Iger meg is mondta kerek perec: az ő nagy öröksége a Disney+. Ez pedig egy olyan embertől aki első számú vezetőként részt vett a Pixar, a Marvel, a Lucasfilm és a Fox felvásárlásában is, nem kis szó. A cél egyértelműen az, hogy a Disney+ egyszer az egész vállalatbirodalom egyik legfőbb tartó oszlopa legyen. Viszont ahhoz hogy ide eljussanak nagyon kellett az erős és ígéretes start, ami megmutatja hogy ez a cél elérhető. A Mandalori pedig minden jel szerint az elvárások felett teljesített. Ha már a Star Wars jövőjéről van szó: ez azért ad okot némi ünneplésre.

Pedig lehetett volna az első húzó sorozatuk valami Marveles cucc is, mégis az SW-vel akarták bevezetni a csatornát. Ez azért sokat elmond.

 

21 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez ok de a döntéshozóknak nem kéne rájuk figyelnie. Ezt tartom a legnagyobb bajnak. Az internettel szóhoz jut a söpredék, erre a hisztériára ráül pár befolyásolható normális is és kész a baj.

Biztos vagyok benne a hogy a negatív hangvételüek egy része a birkanyáj szellem miatt fikázta anno a prequelt most meg a sequelt.

De még ez sem lenne baj, ha nem lenének hatással a döntéshozókra. Egy alkotónak totál figyelmen kívül kéne hagynia a közösségi médiát.

Jó példa erre theforce.net fóruma. Ott van kb. 7-8 ember akik az összes sequel topikot telefikázzák. Aki csak olvas annak úgy tűnhet, hogy több száz ember + a jó isten is utálja a filmeket, holott ez csak pár ember hőzöngése. Mindig könnyebb rombolni mint építeni.

 

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehet, hogy nem kitalált, de nekem nagyon hirtelen jött új indoknak tűnik, mert valahogy egészen eddig nem volt ez az ep8 ellen felhozott kritikák népes sorában. Úgy értem, azért elég sokat beszélgettünk az ep8-ról és mindarról, ami még ama film ismeretében elő kell venni (Snoke eredete, Kylo Ren jövője, Rey származása - annak ellenére, hogy a film konkrét választ adott -, a háború maga). Egyszer sem állt elő senki olyannal se itt, se máshol, hogy hát ez a film sok mindent lezárt, beillik záróepizódnak is. Ez az indok teljesen új dolog, én múlt héten olvastam ezt először, márpedig rendszeresen feljárok ide.

Szóval, ha ez ennyire valós és nyilvánvaló, nem lehetett volna már ezzel előállni 2017-ben? Vagy estleg a nagytudású szakembereknek nem tűnt fel ez a forgatókönyv olvasása közben? Ez nekem még mindig inkább tűnik bűnbakkeresésnek, amihez kreálva lett egy kényelmes indok is.

Elfogadom azt, hogy az ep8 megosztottsága és a médiában lezajlott negatív hadjárat miatt nem lelkesednek az emberek az ep9-ért (és szerintem az ep7 után Abrams személye is közrejátszik, meg a Solo bukása is), ahogy azt is elfogadom, sőt én is állítom, hogy Johnson túlságosan karakterközpontú sztorija után nehéz volt az ep9 történetét megírni, amire még Fischer halála rá is tett egy lapáttal, ezért kell a filmnek annyi mindennel foglalkozni, ezért van sok dolog hirtelen előrántva (viszont ez sem csak Johnson hibája, hanem Abramsé és a többi készítői is, akik nem fektettek le irányvonalat, hanem szabadkezet adtak Johnsonnak). De az nekem túl hirtelen jött indok - pedig aztán tényleg millió és egy dolgot felhoztak az ep8 ellen -, hogy az a baj vele, hogy túl sok mindent lezárt. És ez persze csak most tűnik fel az embereknek.

Én az átlagbélák fejével gondolkodva írtam ezt, a IX tükrében. Nekem, nekünk természetesen hatalmas várakozás előzte meg és kíváncsiak voltunk a folytatásra de ez nem is volt kérdés soha.

 

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek alapján nem kéne kaszálni szerintem semmilyen Star Wars filmet.

Nem lesz itt kasza, csak az időpont kérdéses. :) 

 

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Ennek a filmnek viszont jobb lesz a szájhagyománya, csak figyeld. ;)

Tanúsítom!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség amúgy, amely inkább a Disneyt érinti: az egeres cég idén mintegy közel 10 milliárd dollárt szerzett a filmeken - 9.8 milliárd, hogy pontosítsak - és persze ebbe a Pókit nem számoltam be. Elképesztő teljesítmény. Ha a SW hozni fog egy 1.1-1.2 milliárdot, szerintem a cég már elégedett lesz, hiszen így is degeszre keresik magukat. Persze lehet van egy bizonyos elvárásuk a Saga zárásával kapcsolatban - azért mégiscsak 42 év történelmét kell lezárnia a filmnek - és mivel a jövő évtized filmjei vajmi keveset fognak a Skywalkerekről szólni, így a cégnek szerintem igenis fontos, hogy a trilógiazáró rész jól hozzon. Jelenleg jól áll, meglátjuk, hogy januárban mi lesz a tendencia. Egyelőre nincs vetélytárs, van egy Jumanji 2, meg egy Macskák. Előbbi hosszútávon kifizetődő, utóbbi meg elvan magának. Január tehát sima lesz. Most komolyan, a Bad Boys 3. felvonása leverheti a SW záró részét? Nehezen hiszem. Februárban a kérdés az, hogy az emberek mennyire lesznek vevőek a Birds of Prey c. filmre. Képregényfilm, "szórakoztatónak" néz ki, kérdés, hogy a végeredmény milyen lesz. Szóval kíváncsi vagyok a film menetére. A héten még kereshet sokat, jövőhéttől azonban jönnek a munkás hetek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.