Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezért kéne a Lucasfilmnek mostmár merésznek lennie és új utakra tévedni, ezáltal pedig a fan service témát lecserélni érdekes, újító történetekre. Mert nem jó, ha leragadunk 40 év önismétlésébe. :)

Egyetértés van köztünk ebben. :)

Bár nem mintha azok a szóló képregényfilmek merészek lennének és új utakra tévednének, de ez már az ő dolguk... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Csak ahogy reaper megfogalmazta a másik topikban ez rohadt nehéz. Pl. Dizájn. Legyünk újítók! Akkor meg jön a haborgas, hogy ez nem Sw és miért minden más mint a 4-5-6 ban. Lásd prequel...

Plusz tény, hogy rendkívül harapnak az emberek a fan service-re. Lásd RO ami egyébként azon túl is egy rohadt jó film, de az ÁLTALÁNOS tetszési indexének tuti hogy nagyon jót tett a fan service vonal.

Ebből a szempontból nézve akkor könnyen lehet, hogy a Lucasfilm leragad a Skywalker Sagánál. Mert ha elkezd új érákba keveredni, az emberek ráharapnak - rossz értelemben - és akkor az egészből nem lesz semmi. Kockáztasson a Lucasfilm, én azt mondom. Ha ez időbe telik, ám legyen, de nehogy már a néző "fan service" utáni sóvárgása döntse már el a SW jövőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Pozitív irányba tolódott el, éspedig? Írj róla! 

Dehát írtam... enyém az első értékelés a filmről a megfelelő topikban. Később írtam egy hosszabbat is, amelyben igaz, főleg azokat a pontokat részleteztem, amelyek nem tetszettek, de abban is ott van, hogy azon a 4 dolgon kívül tetszett az egész film, és voltak dolgok, amelyeket külön ki is emeltem. Komolyan nem értelek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

De mit ír Donát? Semmi építő jellegűt, csak hogy ki mondjon le. Ez a fórum lényege? Szerinted ez? Mert én nem ezért hoztam létre. A konstruktív eszmecseréért. Az első nap után még be is írtam, hogy mennyire jó, hogy mindenki kulturáltan tudja megvitatni a dolgokat, aztán meg ez van.... :( Miért is? Mert nem váltunk, és nem elég ha egyszer leírjuk, hanem mantrázzuk a negatívumot.

 

Elegem van. Feljövök ide lelkesen és azt olvasom miért sz9r ez meg az. Bocsi de erre nincs szükségem, ezért nem fogok fenntartani egy fórumot. Itt nem a történeti elemekről van szó, hanem az egész lehúzásáról. Ez engem nem érdekel.

A vélemények polarizáltak és pont ez a fórum szépsége szerintem. Jó hogy nem már lehordjuk mondjuk Pb-t mert megfogalmazott néhány tök jogos pontot a film kapcsán. Ha mindenki ugyanazt a pozitív véleményt szajkózza az nem túl előremutató. Az SW galaxisa baromi széles és rengeteg film sorozat jön még. Attól, hogy valakinek nem jön be ez a film, még lehet értékes tagja a fórumnak, de csak akkor, ha ő is leírhatja a véleményét. Ez szerintem része a fórumnak. Kulturáltan meg kell vitatni a dolgokat, viszont a buksisimis értékelő rendszernek pont ez az Achilles sarka, hiszen a pozitív megerősítés hiányában sokan nem fogják úgy kifejteni az amúgy értékes gondolataikat, mint kellene. 

 

Yodára visszatérve, szerintem azért pedzegeti ezt a vonalat, mert a kövi 10 év eseményeit alapvetően határozza majd meg az erre a filmre adott reakció ami meg egy az egyben függ a BO-tól. Bár itt örömködhetnénk egy jó nyitó adaton, de sajna nem ez a helyzet. Messze még a vége, de nem indult erősen sajnos, ez tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Dehát írtam... enyém az első értékelés a filmről a megfelelő topikban. Később írtam egy hosszabbat is, amelyben igaz, főleg azokat a pontokat részleteztem, amelyek nem tetszettek, de abban is ott van, hogy azon a 4 dolgon kívül tetszett az egész film, és voltak dolgok, amelyeket külön ki is emeltem. Komolyan nem értelek...

Sajnos azóta negatív kisugárzásod van, sajnálom pedig. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezért kéne a Lucasfilmnek mostmár merésznek lennie és új utakra tévedni, ezáltal pedig a fan service témát lecserélni érdekes, újító történetekre. Mert nem jó, ha leragadunk 40 év önismétlésébe. :)

Azért, egy Old Republic filmet, gondolom sokan megnéznének, de inkább minőség legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos azóta negatív kisugárzásod van, sajnálom pedig. :( 

Attól, hogy nem örömködök egy nem túl fényes nyitóhétvégén? :D Vagy hogy szóvátettem, hogy a film nem magyarázott meg annyi dolgot, amennyit én szerettem volna? Mert kb. ennyi negatív kisugárzásom volt az elmúlt napokban... ennyit sem szabad?

 

Ráadásul a filmet idén is nekiálltam védeni más fórumokon a jogtalan kritikákkal szemben, annak ellenére, hogy közel sem tartom olyan jónak, mint az elődjét... De köszi a megbélyegzést :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Mestal írta:

Nem kell temetni semmit. NEM ARRÓL VAN SZÓ hogy az embereknek konkrétan azzal van baja, hogy a Disney szar SW-t csinál. A Mandalorian és a RO fényesen bizonyította ennek az ellenkezőjét. Csak maximum azt gondolják jópáran, hogy egyedi megközelítés és új karakterek kellenek. Szerintem iszonyat potenciál van a Disney kezében, az új sorozattal és Kylo karakterével is ezt mutatták meg, és most már nem lesznek akkora kényszerpályán a befektetés miatt. Akármilyen furán hangzik annak tükrében hogy mennyi bajom van az új trilógiával én őszintén és tiszta szívből hiszem azt hogy itt még zseniális dolgok fognak születni, ha eljön a sokak által áhított paradigmaváltás. Sőt azt is megkockáztatom, hogy ha jó kezekbe kerül a gyeplő akkor a SW összecsomagolja a Marvelt meg az összes képregény fost a p*csába, mert abba kódolva van, hogy egy idő után nem tud megújulni, ellentétben a SW-szal.

Mekkora királyság hsz. volt ez @Mestal!!! Köszönet érte, nagyon adom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal: ezt te most odatetted. :D

the man good job GIF by Playboy Fragrances

 

6 perccel korábban, Adrián írta:

Azért, egy Old Republic filmet, gondolom sokan megnéznének, de inkább minőség legyen.

Megnézni megnéznék az emberek, bár akkor meg a TOR fanok agya robbanna szét, mert vagy új utakra tévednek, vagy a TOR -ból merítenek. Egyik se kedvezne nekik. De ezt szerintem el kéne engednie a Lucasfilmnek, hogy valami újbóli maradandót alkosson, amely nem a Skywalkerekről és ama időszakról szól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1.6 milliárdot tippeltem, tudtam, hogy túl reményteli, de mégis... most 1.2 is szépnek tűnik, sajna.

 

Pont ezt fejtegettem egyik barátomnak amit Mestal írt: a megosztó fogadtatás ellenére - Disney éra - ez az a páros, ami fel tud állni a "padlóról", és hatalmas sikereket érhet el, közép és hosszú távon is. Nyerő páros, óriási lehetőségekkel, semmi nem állhat az útjába. Disney - Star Wars. "Csak" meg kell találni azokat az írókat és rendezőket, akik... ez persze a legnehezebb része a történetnek, naná. De az alapok erősek - strooong!, hallom, ahogy Palpi is helyesel - szinte biztos vagyok benne, hogy megtalálják a megoldást, és utána aratnak, mi meg mosolygunk. ;) Mondom ezt úgy, hogy nekem kicsit elbaxta a felnőttkoromat ez a Skywalker pora. :( 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekesség: a Sithek bosszúja annak idején 108 millió dollárral nyitott az első hétvégéjén (amibe persze a péntek is be van számolva). Ez a dollár mai értékén nézve 141-143 millió dollárt jelent. Mindezt májusban tehát akkor amikor jellemzően erősebbek a nyitóhétvégék, mint télen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, szerintem, egy film nem attól lesz jó, ha hoz a konyhára egy milliárd dollárt. Ha nekem tetszik, akkor az sem érdekel, ha nem termel nyereséget. 

Persze, az is igaz, hogy valahol ez egy mérőszám, vagy tetszési index. 

Pl, a TFA a legjövedelmezőbb sw film (remélem, nem tévedek), nálam mégis a ROTS a csúcs, pedig az lehet, hogy a felét sem hozta. 

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, cyrano írta:

 Ha nekem tetszik, akkor az sem érdekel, ha nem termel nyereséget. 

Ezzel egyetértek... részben, mert ha nem lesz annyira nyereséges, hogy a Disney kiegyezzen vele akkor aztán leshetjük mikor lesz következő film :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ezzel egyetértek... részben, mert ha nem lesz annyira nyereséges, hogy a Disney kiegyezzen vele akkor aztán leshetjük mikor lesz következő film :( 

Az nem lenne baráti valóban. Ha mégsem hozza az elvárt számokat, akkor talán megpróbálják más oldalról megközelíteni a mozifilmeket, pl. Filoniékat "helyzetbe" hozni. 

Bár, ezt lehet, hogy így is meghozzák. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Amúgy, szerintem, egy film nem attól lesz jó, ha hoz a konyhára egy milliárd dollárt. Ha nekem tetszik, akkor az sem érdekel, ha nem termel nyereséget. 

Persze, az is igaz, hogy valahol ez egy mérőszám, vagy tetszési index.

Persze, viszont azzal van a gond, hogy a jövedelmezőség erősen érintheti a franchise további sorsát és a kijelölt irányt. Például tudtommal egyre valószínűbb, hogy a Solo nem túl acélos box office statjai miatt egy egyébként rendkívül potens és kecsegtető folytatástól esünk el. Mindannak ellenére, hogy szerintem nem magával a filmmel volt gond, nem is önmagában annak minősége okozta a visszafogott eredményeket. Ezt a lemezeladások is alátámaszthatják. 

 

Én mondjuk személy szerint nem bánnám, ha ezt a 9-ben elővett hozzáállást a jövőben hanyagolnák, JJ-t pedig a jövőben nem engednék SW film közelébe (a 7 sem volt számomra annyira meggyőző, tetszett a film, de nem sok olyan extrát éreztem benne, amit más ne tudott volna megugrani). Viszont erősek a pletykák, hogy a 9-et sokan kvázi bojkottálták, illetve a vártnál alacsonyabb értékek leginkább a 8-nak köszönhetőek, mivel az túlságosan megosztó lett, sokan kiakadtak rajta.

Az viszont már egyáltalán nem lenne jó, ha ebből indulna ki a Disney, mivel az egy rendkívül bátor, ugyanakkor minőségi és értékes alkotás. Pláne, ha a 7 abszolút biztonsági játékát, illetve a 9 fan-service és hatásvadász jellegét veszem alapul. Ha netán a stúdió azt vonja le következtetésül, hogy a 7-ben mutatott irány a helyes, akkor azzal sokat veszíthetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább nézem a "fanservice" filmeket, minthogy a "kolosszális" újításoknak köszönhetően egyre megosztóbb filmek legyen, folyamatos bevétel csökkenéssel míg a Disney úgy nem dönt, hogy lóf*szt a s*ggetekbe nem SW filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én inkább nézem a "fanservice" filmeket, minthogy a "kolosszális" újításoknak köszönhetően egyre megosztóbb filmek legyen, folyamatos bevétel csökkenéssel míg a Disney úgy nem dönt, hogy lóf*szt a s*ggetekbe nem SW filmet.

Az lehet, csak ezzel a hozzáállással soha nem készült volna el ez a prequel, a TCW, a Rogue One vagy éppen az Ep.8. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ezzel egyetértek... részben, mert ha nem lesz annyira nyereséges, hogy a Disney kiegyezzen vele akkor aztán leshetjük mikor lesz következő film :( 

Őszintén szólva, jelenleg az sem zavavarna, ha a büdös életben nem lenne több film. 2005-ben erre felkészültem, ezzel megbékéltem. Azóta minden film egy extra. A TCW új évada egy jutalom. A Mandi, a Rebels és még a nem túl kedvelt Reistance is egy csoda. A tervezett sorozatok meg Krisztus következő eljövetele,

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nem értek egyet 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Őszintén szólva, jelenleg az sem zavavarna, ha a büdös életben nem lenne több film. 2005-ben erre felkészültem, ezzel megbékéltem. Azóta minden film egy extra. A TCW új évada egy jutalom. A Mandi, a Rebels és még a nem túl kedvelt Reistance is egy csoda. A tervezett sorozatok meg Krisztus következő eljövetele,

Ezzel nagyon nagyon sokáig én is így voltam. Ezzel együtt van egy olyan utóíz, hogy ha már csinálnak 'ajándék' filmeket, akkor az akár jó is lehetett volna. 

 

A Sequel Trilogy számomra legnagyobb hibája, hogy nem volt annyira egységes, annyira összefogott, mint az elődei. Tudom, hogy most ezzel nem leszek népszerű, de ahogy az Ep8 kicsit, aztán az Ep9 nagyon szembe ment a közvetlen elődjével, az engem leginkább Kylo és Hux konfliktusára emlékeztet. Az Alien filmsorozat jól járt azzal, hogy folyamatosan cserélgették a rendezőket, a SW viszont a rengeteg átívelő szál miatt jobban járt volna, ha egy emberre bízzák és kész. 

 

Ugyanilyen elvárásom a spinoff filmekkel szemben nincs, ott tényleg mindegyik lehetett a saját önálló története, ami a meglevőkhöz illeszkedik és a következőnek nem kell igazodnia hozzá. 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Őszintén szólva, jelenleg az sem zavavarna, ha a büdös életben nem lenne több film. 2005-ben erre felkészültem, ezzel megbékéltem. Azóta minden film egy extra. A TCW új évada egy jutalom. A Mandi, a Rebels és még a nem túl kedvelt Reistance is egy csoda. A tervezett sorozatok meg Krisztus következő eljövetele,

Hát ennek baromira nem örülnék most. Főleg úgy, hogy már azon ötölnek, hatolnak, hogy ősi időkben játszódó filmek jönnének. Ha mégse lesznek ezek, akkor legalább ajdák ki ezeket a sztorikat a regény és képregény íróknak és jelenjenek meg úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.