Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Érdekességként a TFA és a TLJ korai becslései.

 

TLJ early tracking: 

“Star Wars: The Last Jedi” is heading for a massive launch in the $200 million range during its Dec. 15-17 opening weekend in North America, according to the first estimates released by tracking services on Wednesday.

-Variety

 

TFA early tracking:

Star Wars: The Force Awakens registered on distributors’ tracking reports today, four weeks before the film opens. On the low end, some are projecting $185 million, at the high end they’re looking at $210M, and Disney insiders think an opening close to $170M is possible.

-Deadline

 

:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak egy kicsivel is, de többel nyit mint a TLJ, én elégedett leszek. Onnantól meg, hogy mennyit hoz, már csak a jelenlegi filmen múlik

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 200 sem lenne rossz, de engem nem is a nyitó érdekel igazán, hanem, hogy összességében többet hozzon, mint az ep8.

Ha kevesebbet hozna, akkor már azt sem tudnánk mondani, hogy nem nagy ügy, hogy a trilógia középső darabja 30% felett esett, mert a másik két trilógiánál is ugyanez történt.

Ha ez még kevesebb lenne, akkor az már tényszerűen azt jelentené, hogy zsugorodik a franchise.

 

A fenti kettővel egyetértek, hozzon az ep8 felett, és a 1,5 mrd-dal már elégedett lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

Ha ez még kevesebb lenne, akkor az már tényszerűen azt jelentené, hogy zsugorodik a franchise.

Ezzel nem feltétlen értek egyet. Akkor lenne gáz ha nemzetköziben egy milliárd alatt hozna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár korábban már tippelgettünk, most, hogy már nagyobb rálátásunk van a dolgokra, én jövök egy újabbal (ezúttal az eddigi filmekre jellemző szorzókat is figyelembe vettem)

 

Domestic Opening Weekend: 230.000.000

Domestic Total: 643.080.000

Foreign Total: 758.191.320

Worldwide Total: 1.401.271.320

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Bár korábban már tippelgettünk, most, hogy már nagyobb rálátásunk van a dolgokra, én jövök egy újabbal (ezúttal az eddigi filmekre jellemző szorzókat is figyelembe vettem)

 

Domestic Opening Weekend: 230.000.000

Domestic Total: 643.080.000

Foreign Total: 758.191.320

Worldwide Total: 1.401.271.320

Nem a legoptimistább forgatókönyv, de ezt most aláírnám. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még az 1,2-t sem érné el, akkor Kennedynek még a szép búcsú sem lenne meg.

Ha egy film 1 mrd felett hoz, az nagyon szép teljesítmény, de ha egy franchise négy év alatt a csúcspontra megfelezi a bevételt, az jelzés értékű.

Természetesen nem azt várom, hogy az ep7 bevételét akárcsak megközelítse, de ha epizódról-epizódra csökken az érdeklődés azért az kellemetlen.

 

680 otthon és 740 idegenben, ez az én tippem.

 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jó ötlet.

 

Domestic Opening Weekend: 195.000.000

Domestic Total: 580.000.000

Foreign Total: 600.000.000

Worldwide Total: 1.180.000.000

Hova lett az eddig optimizmusod? :D

 

Amúgy kíváncsiságból belenéztem a TLJ box office topikba, ahol szembejött velem ez a kommented:

 

BOT is saying pre-sales are at about 75% of Rogue One's final (pre-sales, I'm assuming) number.

 

Ez a komment 1 hónappal az akkori premier előtt született. Tehát a TLJ egy hónappal a bemutatója előtt a Rogue One végső elővételének 75%-ánál járt.

 

A TRoS néhány mozi adatai szerint a Solo végső elővételeinek a 180%-nál járt most november 18-án, szintén egy hónappal a premier előtt!

 

A RO első napon 71 milliót hozott, ha annak nézzük a 75%-át, az 53 millió

A Solo első napon 35 milliót hozott, annak a 180%-a 63 millió.

 

Ezek alapján jelen pillanatban a TRoS veri a TLJ-t. A nyitónapon legalábbis.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Brodie írta:

Ha még az 1,2-t sem érné el, akkor Kennedynek még a szép búcsú sem lenne meg.

Ha egy film 1 mrd felett hoz, az nagyon szép teljesítmény, de ha egy franchise négy év alatt a csúcspontra megfelezi a bevételt, az jelzés értékű.

Természetesen nem azt várom, hogy az ep7 bevételét akárcsak megközelítse, de ha epizódról-epizódra csökken az érdeklődés azért az kellemetlen.

 

680 otthon és 740 idegenben, ez az én tippem.

 

 

A TFA volt a kivétel a bevételek tekintetében. Kimagaslóan jó volt, de az egyszeri eset. Nem hinném, hogy csak akkor lehet sikeres a film, ha többet hoz mint a TLJ. A mostani helyzet egyébként se hasonlítható a korábbi trilógiákhoz. Egy kicsit sem.

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Hova lett az eddig optimizmusod? :D

 

Amúgy kíváncsiságból belenéztem a TLJ box office topikba, ahol szembejött velem ez a kommented:

 

BOT is saying pre-sales are at about 75% of Rogue One's final (pre-sales, I'm assuming) number.

 

Ez a komment 1 hónappal az akkori premier előtt született. Tehát a TLJ egy hónappal a bemutatója előtt a Rogue One végső elővételének 75%-ánál járt.

 

A TRoS néhány mozi adatai szerint a Solo végső elővételeinek a 180%-nál járt most november 18-án, szintén egy hónappal a premier előtt!

 

A RO első napon 71 milliót hozott, ha annak nézzük a 75%-át, az 53 millió

A Solo első napon 35 milliót hozott, annak a 180%-a 63 millió.

 

Ezek alapján jelen pillanatban a TRoS veri a TLJ-t. A nyitónapon legalábbis.

Próbálok kicsit visszafogott lenni. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is ezt írtam, hogy nem azt várom, hogy az ep7 bevételét megközelítse. Az még csak nem is a 10 év szünet miatt hozott annyit, hanem a régi karakterek 32 év utáni feltűnése miatt... ÉS a nagyon jó visszhang miatt.

Én sem azt mondom, hogy a TLJ felett sikeres, ahhoz még a milliárd sem kell, hanem akkor nem zsugorodik a franchise, ha nem csökken folyamatosan a bevétele.

Viszont akkor nincsenek rendben a dolgok, ha szóló Marvel filmek verik a Star Wars saga zárórészét. 

 

De tudom, hogy Te sem annyival lennél elégedett, amennyit írtál, csak óvatosan fogalmazol. :)

 

ui.: Arról nem is beszélve, hogy kb. egy hete még a marketing is felpörgött. :psycho:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. most már a csapból is az SW folyik, ami jó.

 

Szerintem az a lényeg, hogy üzletileg legyen sikeres. Az, hogy most ez mennyi bevételnél válna azzá, nem igazán látunk rá, de továbbra is azt mondom, hogy ha milliárd felett hoz akkor jók vagyunk. Egyébként a TLJ-t hibáztatni szinte mindenért felesleges, és vakvágány. Főleg, hogy az egy sikeres film volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem az a lényeg, hogy üzletileg legyen sikeres. Az, hogy most ez mennyi bevételnél válna azzá, nem igazán látunk rá, de továbbra is azt mondom, hogy ha milliárd felett hoz akkor jók vagyunk.

Pont igy vagyok én is. Hozzon egy milliárd fölött és legyen kifejezetten sikeres. Ennyi nekem elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 14. - 14:04, Bomarr írta:

A legnagyobb profik akik ezzel foglalkoznak egy nappal a bemutató előtt sem tudták előre megmondani azt, hogy az új Terminátor el fog hasalni. Egy hónappal a premier előtt BO-t jósolni az ep.9-nek kis túlzással olyan mint a kávézaccból megmondani a jövőt.

Egyelőre legfeljebb a nyitónapra lehet megközelítő tippeket tenni. Az hogy miként fog teljesiteni az ep.9 a mozikban az sok olyasmitől is függ amihez az adatokat nem lehet kibányászni a neten. Ahogy Ody is irta fontos faktor, hogy például milyen jó lesz a film, milyen lesz a fogadtatás?

Pedig ezt már az előzetesekből ki lehetett következtetni, és tudni lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött a the-numbers.com becslése, ők 750 milliós domestic bevételt jósolnak :o aazért ez kicsit túl optimista szerintem, de ennyi már brutálisan jó lenne

 

https://www.the-numbers.com/news/243230830-2019-Preview-December

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A boxofficemojo egy "guruja" már hetek óta mantrázza, hogy 180 millió körül fog nyitni a film. Persze az elővételi adatokból látja ezt...

Amit még mindig korai megmondani, mert a jegyvásárlás csak a következő napokban fog felpörögni igazán.

 

A film elvileg egyelőre jobban áll mint a TLJ a hasonló időszakában, én nem látok rá okot, hogy a jegyvásárlás ne pörögjön fel annyira, hogy a végső összeg a TLJ alá kerüljön. Egy-két hét múlva már okosabbak leszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Esély lehet olyan sikerre, mint a Bosszúállók esetében?

Biztosan nem. Az IW lenne egyedül hozható, de ahhoz csoda kéne. Az Endgame egyenesen lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem, nem lehetett.

A hivatalos Paramount Pictures youtube csatornán a Dark Fate első, vagyis a Teaser Trailer nézettsége (jelen pillanatban) 21.596.772, a második, vagyis az Official Traileré pedig (jelen pillanatban) 16.634.012, vagyis az érdeklődés az előzetesek számával nemhogy nem nőtt, hanem észrevehetően csökkent, szóval, de, már az előzetesek alapján sejteni és tudni lehetett, hogy nagyot fog bukni.

 
Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

A hivatalos Paramount Pictures youtube csatornán a Dark Fate első, vagyis a Teaser Trailer nézettsége (jelen pillanatban) 21.596.772, a második, vagyis az Official Traileré pedig (jelen pillanatban) 16.634.012, vagyis az érdeklődés az előzetesek számával nemhogy nem nőtt, hanem észrevehetően csökkent, szóval, de, már az előzetesek alapján sejteni és tudni lehetett, hogy nagyot fog bukni.

Ebből az ég egy adta világon semmi nem következik. Egy csomó film van, aminél a teaser nézettebb, mint a nagy trailer. Lásd a Rise of Skywalker esetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bomarr írta:

Egy csomó film van, aminél a teaser nézettebb, mint a nagy trailer. Lásd a Rise of Skywalker esetét.

Mondjuk ellenpéldának olyan filmet kellett volna mondanod, amiről már tudjuk, hogy mennyi volt a bevétele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.