Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Ebben a Google táblázatban van összevetés a TFA-val, TLJ-vel, és Endgame-mel, hogyan alakultak az elővételek. Sajnos a TLJ-hez és TFA-hoz kevés adat áll rendelkezésre, pedig azokkal lenne ésszerűbb az összevetés (Az Endgame-nek sokkal rövidebb elővételi időszaka volt és a Marvel rajongók jegyvásárlási üteme, szokása is más). Majd T-7 környékén (december 13.) lesz érdemes nézegetni és hasonlítgatni a TLJ-hez :) A táblázat csak 2 nagy mozihálózat adatait tartalmazza

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_tFljn4mLbBwtXn2glN2PMA5XCy2ECBzaqo4QVVFYpM/edit#gid=1697783957

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hogy is kell ezt értelmezni?

Szerintem ebben is preview számok vannak az alapján, hogy az adott mozihálózat adatai alapján mire következtettek országosan. Szóval lehet látni, pl. az MTC1 alapján történő becslés mindhárom filmet alulbecsülte. A National Estimate-nél viszont a nyitónap van (a nagyságrendekből gondolva), ebbe beleszámítanak a preview-k és a pénteki előadások. Ez viszont felül van becsülve mindhárom filmnél :D TFA 119, TLJ 104, EG 157 volt a valóság.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fandango’s survey about year-end moviegoing:

  • 86% of those polled say that going to the movies is their favorite holiday activity;
  • 75% of millennials claim the new streaming services have increased their interest in seeing movies on the big screen;
  • 78% concluded that Disney+’s The Mandalorian has made them more excited to see Rise of Skywalker; 
  • 71% say their favorite destination during the holidays is their hometown movie theater.

 

@Frenkie bácsinak emeltem ki pirossal :P ő mondta, hogyha rosszul fog teljesíteni a film, akkor az a Mandalorinak lesz köszönhető. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Fandango’s survey about year-end moviegoing:

  • 86% of those polled say that going to the movies is their favorite holiday activity;
  • 75% of millennials claim the new streaming services have increased their interest in seeing movies on the big screen;
  • 78% concluded that Disney+’s The Mandalorian has made them more excited to see Rise of Skywalker; 
  • 71% say their favorite destination during the holidays is their hometown movie theater.

 

@Frenkie bácsinak emeltem ki pirossal :P ő mondta, hogyha rosszul fog teljesíteni a film, akkor az a Mandalorinak lesz köszönhető. :D

 

"Statisztikával bármit be lehet bizonyítani, az emberek 40%-a tudja ezt." - Homer J. Simpson

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva egy picit félek a bevételektől főleg pl. A trailer megtekintés számai után...Yt-n mindkét teljes értékű traileren van 30-30 millka megtekintés ami elég karcsú szerintem...holott az első trailer idejében mintha olvastam volna egy cikket hogy nagyon sokan több mint 100 millióan megnézték a trailert, többen mint a TLJ trailerjét...ezt a cikket vagy statisztikát viszont azóta se találom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az minden platformmal együtt volt asszem. A TROS trailer se volt rossz ha ezeket nézzük, viszont jóval a TFA trailer alatti a nézettsége. Ennek túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem egy kis kutatást a CC budapesti hálózatában (is). Kifejezetten a premier napot vizsgáltam, és egy héttel a bemutató előtt így állunk:

 

Star Wars: The Rise of Skywalker, Cinema City - Budapest (Westend, Alle, Aréna, Campona, Duna Pláza)              

 

Sellouts

Előadások

Eladott helyek

Összes hely

Elérhető helyek

Elkelt helyek (%)

Összesen

12

64

10013

14038

4025

71.33%

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igazából ez a várakozás. Sőt még ez alatt.

Ez a becslés ;) a Disney-nél nem hiszem, hogy ilyen "alacsonyra" számítanak. Meglátjuk, hogy a hátralévő egy hétben mi lesz a pénztáraknál. Még az is lehet, hogy elszáll, mint az Infinity War :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amúgy kit érdekelnek a várakozások? Nyereséges legyen. Nyitok 8 lángossütőt Budapesten. A várakozásaim hogy az első hétvégén 100 000 ft nyereségem lesz. De csak 80 000 ft lesz. Akasszam fel magam? A 80 000 ft is nyereség. Az azért elég beteges a mai kapitalista világban hogy eret vágunk mert 1 milliárd dollárt vártam és csak 800 millió jött be. Ezt kezelni kell a felsővezetőknél sűrgősen, hisz elmebajra utal. Nyilván ha veszteséges sírjunk, de nehogymár én elvárok valamit és az nem jön be és nyereséges vagyok akkor nekiállok rinyálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De amúgy kit érdekelnek a várakozások? Nyereséges legyen. Nyitok 8 lángossütőt Budapesten. A várakozásaim hogy az első hétvégén 100 000 ft nyereségem lesz. De csak 80 000 ft lesz. Akasszam fel magam? A 80 000 ft is nyereség. Az azért elég beteges a mai kapitalista világban hogy eret vágunk mert 1 milliárd dollárt vártam és csak 800 millió jött be. Ezt kezelni kell a felsővezetőknél sűrgősen, hisz elmebajra utal. Nyilván ha veszteséges sírjunk, de nehogymár én elvárok valamit és az nem jön be és nyereséges vagyok akkor nekiállok rinyálni.

Ne nyereség, bevétel. Majd ha kitermelte a 8 sürő árát, az alapanyagokat, a munkások bérét és az adót, reklámot, na majd az e feletti rész lesz nyereség.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.9 bemutatása idején az egyetlen film, ami komolyabb érdeklődésre tart még számot az az új Jumanji lesz. Viszonylag erősen kezdett: a nyitónap estéjén 4,7 millió dollár jött össze. Ez valamivel az előző rész eredménye alatt van: az csütörtökön 7,6 millió dollárt söpört be. A BoxofficeMojo-nál 45 milliós nyitásra számítanak a hétvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Jumanji borzalmas elővételi adatokat produkált. A fiatalabbak nem vesznek elővételben jegyet, valószínűleg ezért. A premiernapon kicsit fel tudott lendülni. Amúgy sokkal kevesebbre számíthat a film mint elődje. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El nem tudom képzelni, hogy a Jumanji konkurrense legyen egy Star Wars filmnek. Tudom, hogy a nézők egy része csupán szórakoztató filmet lát mindkettőben, de akkor is, zongorázni lehetne a különbséget a megvalósítás minőségében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kínában az eddigi elővételi adatok 44%-kal múlják felül a TLJ hasonló adatát. 

Lehet a SW-hoz szokatlan módon Kína fogja megmenteni a bevételeket? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.