Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

52 perccel korábban, Kargarosz írta:

Aki él, és mozog elmegy erre a filmre.

Azért ne túlozzunk. Pl. én se nézem meg majd ha csak le lehet tölteni. Különösebben nem izgat. 

 

No de maradjunk most már a TROS pénzügyi lehetőségeinél. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 14. - 20:44, Ody Mandrell írta:

Szerintem odahaza (USA) még mindig megverheti az Endgame-met. 

Kíváncsi leszek, sikerül e majd neki.

Mégiscsak a SAGA vége lesz, ami tulajdonképpen 40 évnyi filmtermés befejezése. Irtózatos hájp segít majd. End Game verés lesz decemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, JakeSully írta:

End Game verés lesz decemberben.

Nagyon meglepődnék. De ha jól termel, a második hely is remek!

 

Azért ez... :o 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, JakeSully írta:

Kíváncsi leszek, sikerül e majd neki.

Mégiscsak a SAGA vége lesz, ami tulajdonképpen 40 évnyi filmtermés befejezése. Irtózatos hájp segít majd. End Game verés lesz decemberben.

Ezeket a számokat elnézve ez kizárt. Tudjátok mennyire oda vagyok az SW-ért de ezt nem lehet megverni. 350 millás nyitóhétvége és nemzetköziben már most 1,125 milliárd? Erre mondják, hogy na menj a p*csába. :o Ok, hogy a nemzetközinek túlnyomó része az ázsiai piacról jött (Kína), de akkor is. 

4 perccel korábban, Brodie írta:

350 otthon, további 859 idegenben. Brutális. Nagyon rosszul mértem fel, hogy otthon verheti az Avengerst. Ez alapján mintha nem is súlycsoport lennének.

Egy súlycsoport az, csak az Endgame a teteje a TROS meg az alja lesz. Persze csak szerintem, hisz az utóbbi számait nem ismerjük értelemszerűleg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg fogja előzni az Avatart. 

 

Vajon mi lesz szegény TROS-sal? Remélem legalább a második helyet megcsípi. 

"szegény" TROS-nak teljesen jó lesz a második hely is, főleg, ha vastagon nyereséges lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megcsinálja belőle végre az Avatar 2-őt. :D 

 

9 perccel korábban, Donát írta:

"szegény" TROS-nak teljesen jó lesz a második hely is, főleg, ha vastagon nyereséges lesz. :) 

Simán jó lenne 1,5 millárd neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál több lesz valószínűleg. :) Ma pl. egy 2 milliárdos tippet is olvastam, de az kicsit vad még nekem. :) Az az igazság, hogy korai még. Majd ha jön a nagy trailer és beindul a rendes hype és a helyfoglalások akkor lehet felmérni mi várható. Egy biztos: többet fog hozni mint a Solo.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@BrodieSzerintem túlaggódod. :) Ha jó lesz a film nagyon kellemes meglepetést fog okozni. A gapekkel ne törődj, annak is megvan az oka. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Kíváncsi leszek, sikerül e majd neki.

Mégiscsak a SAGA vége lesz, ami tulajdonképpen 40 évnyi filmtermés befejezése. Irtózatos hájp segít majd. End Game verés lesz decemberben.

Az Endgame-et az Infinity War előzte meg, ami a műfajban tényleg kiemelkedően jó lett.

 

Az Ep9-et viszont a TLJ....

 

Tartom, hogy ha 1mrd fölött hoz összesen, már örülhetnek. A Solo is elősorban azért bukott, mert rávetült a TLJ árnyéka. 

Szeritnem itt nagyon sokat nyomnak a lattba az első nézői beszámolók. Nem a kritika, a nézők. 

 

Amúgy eddig mindkét trilógiánál a nyitódarab hozta összea legtübb pénzt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Tarzaan írta:

Az Ep9-et viszont a TLJ....

Ami üzletileg a legsikeresebb film volt abban az évben. Az, hogy nem tetszett pár "fannak" kit érdekel? 

 

2 perccel korábban, Tarzaan írta:

Tartom, hogy ha 1mrd fölött hoz összesen, már örülhetnek.

lol GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 28. - 21:32, Tarzaan írta:

Az Endgame-et az Infinity War előzte meg, ami a műfajban tényleg kiemelkedően jó lett.

 

Az Ep9-et viszont a TLJ....

 

Tartom, hogy ha 1mrd fölött hoz összesen, már örülhetnek. A Solo is elősorban azért bukott, mert rávetült a TLJ árnyéka. 

Szeritnem itt nagyon sokat nyomnak a lattba az első nézői beszámolók. Nem a kritika, a nézők. 

 

Amúgy eddig mindkét trilógiánál a nyitódarab hozta összea legtübb pénzt.

 

 

Azért nem csak a TLJ árnyéka...alapvetően az időponttal is gond volt. Pár hónap telt el az előző film után így sok volt már ez így egyszerre. Alapvetően a Decemberi premiert kellett volna megcélozni mint eddig. Akkor a marketing kb. 2 hónappal előtte jött egy előzetes....igazából nokedli volt az egész. Akkor a film körüli herce hurca, de még lehetne sorolni....Azért az összkép komplettebb mint ,hogy csak a TLJ árnyéka...Mondom ezt úgy,hogy a Solo a kedvencem a Disney filmjei között, és a szívem vérzik,hogy pont az hasalt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Skywalker kora elérheti a globális 1 milliárdot? Vagy elképzelhető, hogy max csak 500-600 millióig jut világszerte. Egy kicsit félek ettől. Nem lenne túl jó, ha leszerepelne A Skywalker kora.

Néhány nap múlva indul a jegyvásárlás, hamar ki fog derülni, hogy mekkora az érdeklődés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 28. - 21:32, Tarzaan írta:

Az Endgame-et az Infinity War előzte meg, ami a műfajban tényleg kiemelkedően jó lett.

 

Az Ep9-et viszont a TLJ....

 

Tartom, hogy ha 1mrd fölött hoz összesen, már örülhetnek. A Solo is elősorban azért bukott, mert rávetült a TLJ árnyéka. 

 

A Solo-"bukás" problémája röviden:

 

- eleve megosztotta a rajongókat, hogy Han Solo-t újrakasztingolták

- kirúgták a rendezőket, és pótforgatást rendeltek el, a médiában ez végigsöpört rendesen, és híre ment, hogy valszeg nagyon rossz a film

- soha ilyen rövid idő nem telt el 2 SW-film közt, 5 hónap

- májusi premier, ami 10 éve még nem volt rossz, ma már tudható, hogy karácsonykor jobban lehet kasszírozni, ráadásul akkorra bérelt helye van az SW-nek, nem úgy, mint nyáron, ahol a hagyományos blockbusterszezon mára némileg túltelítődött

- Deadpool, Infinity War közelsége

- az elhúzódó forgatások és a TLJ moziforgalmazásának lecsengése okán borzalmasan későn beizzított reklámkampány, nagyon későn bejelentett cím

- a keresztpromó sem volt túl erős: a merchandising az eddigi leggyengébben volt megszervezve, pedig szerintem az is komoly reklámerejű. Karácsonykor az is előny, hogy az emberek vásárolnak, és mindenhonnak SW-témájú dolog esik az emberre.

- közepes kritikák a filmről, már ha voltak: más SW-filmek kritikái vezető hírként jöttek a külföldi és a magyar portálokon, itt nem ez volt a helyzet. Nem volt hír annyira, hogy a Solo a moziban van. Sokan szerintem a létezéséről sem tudtak.

 

Valamiért ezt a sok tényt egyesek elmossák, és úgy gondolják, hogy a Last Jedi miatt direkt bojkottálták a Solo-t az emberek. Persze, néhányan biztos bojkottálták a hardcore közösségből, de a nézők nem ilyen tudatosak. Csak egyszerűen nem érdekelte őket. Számomra ugyan kihagyhatatlan volt a Solo, de egy egyszeri néző, aki nagyjából járatos a Star Wars-ban, épp most kapott túltengést Millennium Falconból, Chewbaccából, Han-ból a TFA és a TLJ kapcsán. Jópár év múlva ennek komoly ereje lett volna.

 

De persze biztos a Last Jedi miatt volt, igen... 

 

 

Az nem kérdés, hogy meglesz az 1 mrd a TRoS-nek. Szerintem még akár több is lehet a bevétele, mint a Last Jedi-nak. JJ Abrams baromira ért hozzá, hogyan adja el a filmjeit. A 2 milliárd nagyon túlzó becslés. Próbálják nyomni a Skywalker saga vége-dumát, de szerintem ez így nem fog annyi embert megmozgatni, mint pl. a Sith-ek bosszúja kapcsán, amit jóval többen néztek meg az AotC után, mert kíváncsiak voltak már azért arra a bizonyos átalakulásra. Ott az tényleg a világ utolsó SW-filmje volt!  Most itt nem ez a helyzet. Már be van jelentve a 2022-es film, meg sorozatok, miegymás. Sztem nagy hiba volt, hogy már most bejelentettek 2022-es, 24-es filmeket.

 

Szerintem a 2010 utáni mozijegy-árak, dollár árfolyamok, stb kapcsán a TFA valszeg tényleg a tetőzése volt az SW-nek, annál nagyobb bevételt nem tudott volna csinálni az a film, és nem is fog csinálni a jövőben sem soha SW-film. Talán asszem akkor csinálhatott volna, ha jobban nyomják a régi szereplőket, de Fordot így is nyomták, mint állat, mert k...a drága volt. Ha bevállalósabb film lett volna, már nem tetszett volna ennyi embernek, ebben biztos vagyok. Talán felismerhették volna még, hogy a regnáló moziba járó fiatal generáció a prequeleken nőtt fel, és ha látványvilágában, meg úgy általában mindenben, marketingben főként, jobban 6, mint 3 film folytatása, akkor még talán az is hozhatott volna némi pluszpénzt a konyhára.

 

Az Avengers olyan értelemben nem összehasonlítható ezzel, hogy egy "alulról szerveződő" dolog volt, aminek nem tudtuk a végét, ami nem volt lezárva. Sorra egyre több pénzt termeltek a különböző részek, az egész egyre nagyszabásúbb volt. Nem csak lineáris, mert közben az újabb és újabb eredetfilmek becsatlakozási pontot is jelentettek, újabb potenciális közönséget, és téteknek és a cast-nak az egyre nagyobbra duzzasztását is.

 

A Star Wars kapcsán emelkedő bevételi trendet csak egy hosszan tartó mozifilm-széria tudna elérni, ami szép lassan válik egyre nagyszabásúbbá. Az SW világában játszódik, de teljesen elszakad az eddigiektől, így az elvárások sem lesznek egy-egy karakter sorsát illetően az egekben. Persze mondanom sem kell, hogy az első ilyen filmnek viszont bevállalósnak kell lennie, nem mondhatja fel a nosztalgiaköröket. Akkor lehet, hogy majd felépül egy olyan SW-sorozat, aminek későbbi részei a 2 milliárdos lécet ütik.

 

Bár az SW kapcsán is sokszor elhangzik, mennyi figurája van az Expanded Universe-ben, azért valójában nem annyira ismertek, és igazából két kezemen meg lehet számolni, hány híres figurája van az SW-nek a filmeken kívül...  A Marvelnek az is hatalmas előny, hogy lényegében teljesen új figurákat alkothatnak meg, de mindegyikhez van egy-egy, átlagban negyven éve felépített brand. És még iszonyúnagy kiaknázatlan lehetőségeik vannak, mert pl. az X-Men és a Fantastic Four sehol. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

A Star Wars kapcsán emelkedő bevételi trendet csak egy hosszan tartó mozifilm-széria tudna elérni, ami szép lassan válik egyre nagyszabásúbbá. Az SW világában játszódik, de teljesen elszakad az eddigiektől, így az elvárások sem lesznek egy-egy karakter sorsát illetően az egekben. Persze mondanom sem kell, hogy az első ilyen filmnek viszont bevállalósnak kell lennie, nem mondhatja fel a nosztalgiaköröket. Akkor lehet, hogy majd felépül egy olyan SW-sorozat, aminek későbbi részei a 2 milliárdos lécet ütik.

Évek óta úgy gondolom, hogy a Star Wars mozifilmeknek csak ez az egy járható útja van a mai világban.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.