Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Én úgy gondolom, hogy nem is feltétlenül ez a jövő, attól függ, hogy mit szeretnénk. A Disney biztos stabil bevételt, de ezt azért szerintem nagyrészt a merchandise-ból nyeri. Ha nagy mozis bevételt szeretnének elérni, és rajongóként mi is úgy gondoljuk, hogy ez minősíti a filmet, akkor ez kell.

 

De szerintem nem feltétlenül kell majmolni a Marvel-t. Lehet más előképeket is találni. Az biztos, hogy egy trilógiában nem lehet elmesélni már túl új történetet ezután a három trilógia után, főleg, hogy ma már egyetlen filmben is jóval kevesebb az érzelmi esemény, és több az akció (mások az elvárások), mint a 80-as évek blockbustereiben, és így az eredeti trilógiában is. A TV-Limited sorozatoknak van két körülménye, ami jótékonyan hathat a történetekre. Az egyik, hogy kénytelenek kevesebb pénzből gazdálkodni, ezáltal kevesebb az akció, de azt többségében annál kreatívabban szokták megoldani, a beállítások és a vágás szintjén kell működnie, és jobban meg kell válogatni, mikor van ténylegesen helye. A másik, hogy nem lehet megúszni a történetet: ma már egy 2-2 és fél órás filmet el lehet mesélni a Joseph Campbell-i szabályok legsematikusabb felbüfögésével, faltól falig akcióval. Egy 6-8-10 részes sorozatot nem, főleg, hogy a cliffhangerrel mindig rá van kényszerülve minden rész egy legalább kicsit is érdeklődésre számot tartó fordulatra.

Szóval én nagyon üdvözítően fogadom a Disney+-t, a Mandalorian-t, meg a tervezett sorozatokat. A Rogue One úgy volt jó, ahogy van, de pl. a Solo-nál azt éreztem, hogy sokkal szívesebben néztem volna ezt meg sorozatban, sőt, nézném is tovább. Esküszöm, a mozis várakozás élményét leszámítva én akár még azt is elviselném, ha a IX. rész után nem is nagyon készülne SW-mozifilm, hanem helyette sok-sok izgalmas streaming sorozat.

 

Persze egy ilyen sorozattal nem lehet akkorát kasszírozni, mint egy mozifilmmel, nem is lehet pontosan megmondani, hogy az előfizetők hányad része fizet elő azért a konkrét sorozatért a streaming szolgáltatóra. Szóval a TV-sorozat ilyen értelemben nem olyan nagy buli, de a merchandising-nál hosszú távon már azok a cuccok nyernek, amik nem csak látszólag hódították meg a nézőket: pl. ha belegondolunk, a merchandising piac fele még ma is konkrétan teljesen eredeti trilógiás elemekre épül. Szóval ha egy SW-tévésorozat jobban megnyeri a nézőket, inkább lesz kultstátuszban, akkor akár az adott sorozathoz kapcsolódó elemek hangsúlyosabbak lehetnek, mint a mozifilmekből származók. Egy teoretikus példa: teoretikus, mert a Mandalorian-ről igazából nem tudunk semmit, de a formavilága, és az eddigiektől való elszakadása úgy látom, hogy több érdeklődésre ad számot a rajongói közösségben, mint a IX. rész új merchandising-elemei (nem a saját véleményemet próbálom a közösségre vonatkoztatni: én összehasonlíthatatlanul jobban várom a IX. részt). Persze lehet, hogy hatalmas bukás lesz a sorozat, de ha beváltja a hozzá fűzött reményeket, el tudom képzelni, hogy a jövőben sűrűbben jönnek ki Mandalorian-os cuccok, mint a már amúgy is lezárt új trilógiához kapcsolódó dolgok.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg több mint biztatóan haladnak a dolgok. Huszonnégy óra után többet tudunk. Egy biztos: az első hétvégén többet hoz mint a Solo. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 28. - 20:47, Brodie írta:

Elvakult rajongói becsléssel mondok 1,4-et.

Most is ennyit tippelnék. Talán 1,45.

Nem látom esélyét hazai Endgame (858,4) verésnek, ennyivel szerintem nincs több benne, mint az ep8-ban (620,2) volt.

De cáfoljanak majd rám a számok. :) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elvileg több mint biztatóan haladnak a dolgok. Huszonnégy óra után többet tudunk. Egy biztos: az első hétvégén többet hoz mint a Solo. 

Azért ne a Solo legyen a szint :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azért ne a Solo legyen a szint :D

Az egész bevételre gondoltam. :D 

 

Az Atom Tickets beszámolója szerint az első 24 órában az Endgame után a második legtöbbet eladott jegyes rekordot megszerezte. Két és félszer többen válottak rá jegyet, mint a TLJ-re ezen időintervallum alatt. :o 

 

Ami ebből látszik, hogy a SOLO fiaskó nem a TLJ miatt volt, hanem a rossz marketing és időbeosztás miatt. A másik pedig, hogy a TLJ nem igazán riasztott el senkit, és a netes böfögéseket is megint sikerült beárazni ezzel. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként pedig csak a kontextus kedvéért: a Sithek bosszúja vagyis az ep.3 a maga idején 380 milliót hozott Amerikában. Ha az inflációval korrigáljuk ezt a számot akkor ez annyit jelent, hogy mai értéken 538 millió dollárt hozott a pénztáraknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az egyik boxoffice fórum guruja (RTH) nem túl derűlátó. Szerinte amcsiban 195/550 milliót fog hozni a film. Az első szám a nyitóhétvége. 

Ha ez igaz, akkor csak van némi negatív hatása az előző filmnek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az kb. 1,1 milliárdot jelentene worldwide-ban. Én ezzel simán kitudnék békülni. Nem feltétlenül kellenek a rekordok. Ha kifejezetten sikeres az már elég. Mondjuk én arra számitok hogy Amerikában meglesz a 600 millió. 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az egyik boxoffice fórum guruja (RTH) nem túl derűlátó. Szerinte amcsiban 195/550 milliót fog hozni a film. Az első szám a nyitóhétvége.

 

Mi alapján mondja ezt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az kb. 1,1 milliárdot jelentene worldwide-ban. Én ezzel simán kitudnék békülni. Nem feltétlenül kellenek a rekordok. Ha kifejezetten sikeres az már elég. Mondjuk én arra számitok hogy Amerikában meglesz a 600 millió.

Nem tudom elképzelni, hogy kevesebbet hozzon mint a TLJ! Szerintem amcsiban 720 körül lesz.

44 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha ez igaz, akkor csak van némi negatív hatása az előző filmnek

Ez csak egy vélemény. Az eddigi jegyeladási adatok biztatóak.

40 perccel korábban, Donát írta:

Mi alapján mondja ezt?

Mert szerinte nem lesz olyan nagy hype ezúttal, és a TLJ-t pl. segítette egy cliffhanger meg egy remek trailer. Ezek most nincsenek szerinte. :D De ő csak egy bennfentes felhasználó, szóval ez is csak egy vélemény a sok közül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy ilyen optimisták vagytok, de jó volna már nagyobb jegyirodáktól is valamilyen hírt kapni... azt olvastam az AtomTickets nem valami nagy és ismert jegyiroda, és hogy tavasszal az Endgame-re csak 5 órával a többi iroda után kezdték el a jegyeket árulni, így náluk már érthetően nem fogytak annyira a jegyek.

 

Na, ez mondjuk már sokkal biztatóbb:

 

1vj6v135rdu31.png

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem hiszem... jól látható a tendencia... Érdemes összehasonlítani, hogy pl. a TLJ teaser-ekor 2017. áprilisban mennyivel nagyobb volt az érdeklődés, mint a TROS teaserekor. Ha csak szimplán a "star wars" kifejezést nézzük, akkor ilyen a helyzet: https://trends.google.com/trends/explore?date=today 5-y&geo=US&q=star wars

 

A napokban csak úgy kíváncsiságból megnéztem pár előadást a CC honlapján vidéki nagyvárosokban (Debrecen, Szeged), és megdöbbentett, hogy a premier napján is szinte félig se teltek meg az előadások, a hétvégiek meg majdhogynem üresen konganak. Az elmúlt 2 évben nem ilyen volt.

 

A végén még azért kellesz szurkolni, hogy a 800-900 millió meglegyen worldwide-ban, ami egy SAGA zárórésznél szerintem gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb lenne ha képeket tennél benne mert ezek a linkek nem jönnek be.  A magyar moziknál mindig ez volt, ezen kár izgulni. Akkor lenne gáz, hogy egy hét múlva lenne a premier. De az még mindig egy hónapra van... A magyar vidéki bevételeket meg amúgy se vetíteném ki releváns összehasonlításként mert egyszerűen nem az. PEsten pl. azért elég jól tele vannak a mozik már most, egy hónappal a bemutató előtt! 

 

Beteszek én is egy képet, aztán hátha megnyugszol. Ebből kitűnik, hogy pl. idén a google trendek alapján a Star Wars aranykora van. 

starwars.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jobb lenne ha képeket tennél benne mert ezek a linkek nem jönnek be.  A magyar moziknál mindig ez volt, ezen kár izgulni. Akkor lenne gáz, hogy egy hét múlva lenne a premier. De az még mindig egy hónapra van... A magyar vidéki bevételeket meg amúgy se vetíteném ki releváns összehasonlításként mert egyszerűen nem az. PEsten pl. azért elég jól tele vannak a mozik már most, egy hónappal a bemutató előtt! 

 

Beteszek én is egy képet, aztán hátha megnyugszol. Ebből kitűnik, hogy pl. idén a google trendek alapján a Star Wars aranykora van. 

starwars.png

Hát te nem tudom ezeken mit nézel, vagy mi számít neked aranykornak, de a 2019-es számok mind alacsonyabbak a 2017-esnél. Ugyanezt támasztják alá ezek is:

 

image.png

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne húzz fel öreg. A fenti képeken Te mit látsz amit belinkeltem? Az is Google. Ennyit ér. Nem írja be a címet, hanem csak azt, hogy Star Wars és ennyi. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.