Ugrás a kommentre

Bolygók


Ajánlott hozzászólás

Én nem tudtam, hogy ennyire lepukkant lett a Coruscant. Szomorú sors:(. Csak azt tudtam, hogy az endori csata után polgárháború alakult ki a bolygón, és Mass Amedda csak de facto volt az irányítója. Érdekes volna látni mi lett a bolygóval 150 vagy 200 évvel az ep9 után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
6 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mondjuk én az egész bolygót átvizsgálnám, mert biztos volt még a Citadellán kívül más is ott. Xystonok is a föld alatt voltak, ki tudja mit rejt még a bolygó. Főleg, hogy senkitől se zavartatva ténykedhettek ki tudja hány száz, vagy ezer éven át.

Az Exegol a sith-ek ősi világa így az lenne a logikus amit írsz. Bár a rombolók kiemelkedése után sok nem maradhatott a felszínből, mert elvileg az egészet szétcseszték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a rombolók nem foglalták el az egész felszín alatti területet. 2406 méter hosszúak és "mindössze" 1080 készült belőlük. Pár száz négyzetkilométert beteríthettek, de kétlem, hogy egy 13 649 kilométer átmérőjű bolygó egész felszínét lefedték volna (bár valaki kiszámolhatná, hogy kb. mekkora területet fogtak le). Ráadásul mind egy befagyott tengerből emelkedett ki, szóval a szárazföldet nem érte kár. És eleve, a felszínen jégen, homokon, sziklákon és a Sith Citadellán kívül semmi sem volt, minden a föld alá épült (még a Citadella nagy része is). Így a felszínt akár tükörré is bombázhatják, a lényeg sértetlen marad a felszín alatt. Ami amúgy szintén szép szimbólum. Az Exegol sötét titkai is a mélyben lapulnak, ahogy Palpatine is elrejtette a felszín alá sötét titkait az ep1-3-ban, és még az ep4-6-ban sem fedte fel nyilvánosan.

Szerintem az exegoli létesítményt csak két kár érhette. Az egyik, hogy amikor kinyíltak a hangártetők, a tenger vize valószínűleg bezúdult abba a hatalmas csarnokba. De gondolom ezzel eleve terveztek, amikor pár ezer évvel ezelőtt megépítették vagy amikor Sidious felújítatta. Szóval ez valójában nem kár. Illetve a Citadella "gyűléstermének" lezúzása az, ami még komoly károkat okozott. De ott meg úgy tűnt, fontos dolgok nem voltak. Például a Snoke klónok a falon túl voltak. Szóval szerintem az Exegol felszíne alatt nagyon sok titok maradt, amit érdemes lehet vagy éppen nem szabad felfedezni.

 

Mert azt is figyelembe kell venni, hogy ezek nem csekély része Sith tudás. Így például Rey jobb, ha sosem kezd ezek között szemezgetni. Sőt a legjobb lenne az, hogy ahogy Sidious megpróbált minden Jedi tudást elpusztítani, úgy Rey is felégetné az egész kócerájt. Ugyanígy a bolygópusztító technológia tudását sem ártana örökre eltűntetni. Persze lehetnek hasznos dolgok is, az orvostudomány, a klónozás és a kibernetika terén mindenképpen, de haditechnológiai és az űrutazás technológiájában is. Az Ismeretlen Régiókról felhalmozott tuds is rengeteg új távlatot nyithat meg.

De arra Poe-éknak nagyon oda kell figyelnie, hogy ki és mihez férhet hozzá. De a konkrét Sith tanokat mindenképpen el kéne pusztítani, hiszen amíg azok léteznek, a Sith visszatérése lehetséges. Például ezért sem értem, hogy Korriban miért elérhető bárki számára. Miért nem bombázták szét teljesen a Sith Háborúk végén? Most meg már Exegol holléte sem titok, és ha az emberek egy olyan porfészekbe, mint a Jakku, is tömegével vándoroltak ki roncsokra vadászni, az Exegol sem lesz kivétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Beamount alkalmas lenne a feladatra. Ő úgy is régész-történész.

Igen, ő mindenképpen, és láthatóan a Sith-et is ismeri valamelyest. Rose meg vezethetné a technikai tudás felmérését.

Viszont az okozhat gondot, hogy jelenleg nincs egységes kormány a Galaxisban, az Ellenállásnak meg már nincs katonai eleme. Szóval nincs semmi, ami megakadályozhatná, hogy az fossza ki az Exegolt, aki csak akarja. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt a film végén, hogy az Ellenállásból senki sem maradt ott. A csata után otthagyták a bolygót szabad prédának. Mire visszamennek, az Unkar Plutthoz hasonló haszonlesők felprédálhatják az egész bolygót. Ráadásul az Ellenállás már akkor is egy korellia korvettből, egy csapatszállítóból és kb. kéttucat vadászgépből állt, meg egy szakaszra való katonából, amikor elkezdődött a csata. A végére ennek a fele sem maradt meg. Jelentéktelen katonai erővé degradálódott, amit még a Főnix Sejt is túlszárnyalt a Rebelsben.

Az Exegol védelmére egy sereg kellene, ami nincsen. Mire összeállna egy hathatós blokádra való, megint ott járunk, hogy addigra felprédálták a bolygót. Már akár a Polgári Flottából is hátramaradhatott néhány hajó roncsmenteni. Kétlem, hogy abban a 14 000 hajóból álló flottában egy olyan alak sem volt, aki meglátta a hasznot az Exegolra lezuhanó roncsokban és ne maradt volna hátra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 18. - 14:05, Dzséjt írta:

Azért sem értem, hogy Korriban miért elérhető bárki számára. Miért nem bombázták szét teljesen a Sith Háborúk végén?

 

Szerintem az azóta eltelt időben amit csak tudtak, begyűjtöttek a Jedik, nem? A Sötét oldalhoz kötődő dolgokat általában elzárták a Templomba, ha bárki mehet a Korribanra, akkor biztos kipucolták a helyet. De, persze ettől még maradhat ott bármi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 18. - 14:05, Dzséjt írta:

(bár valaki kiszámolhatná, hogy kb. mekkora területet fogtak le)

Ha okosan helyezték el őket, tehát így:

image.png

 

és jól látom, hogy 2046 méter hosszúak és 682 méter szélesek, és feltételezem, hogy 10% területet kihagytak az egymással szembefordított rombolók között, akkor:

 

682*1.1 * 2406 = 1.8 négyzetkilométerre rakható le 2 hajó. 1080 hajó lehelyezéséhez így 972 négyzetkilométernyi terület kell.

 

Ha az összes hajó egymás mellett volt, így:

image.png

 

Akkor lényegében, az előzőnek a duplája, tehát 1944 négyzetkilométernyi terület kell. :P 

 

@Dzséjt az általad megadott bolygó átmérő alapján, a bolygó felszín egyébként 585 millió négyzetkilométer lenne, amennyiben a bolygó szabályos gömb alakú.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 19. - 21:47, Donát írta:

Ha okosan helyezték el őket, tehát így:

image.png

 

és jól látom, hogy 2046 méter hosszúak és 682 méter szélesek, és feltételezem, hogy 10% területet kihagytak az egymással szembefordított rombolók között, akkor:

A filmben egyértelműen nem így állnak, hanem ahogy a másik képen vannak a háromszögek, és 2406 méter hosszúak, a 682 méter pedig a magasságuk, nem a szélességük.

7RZLPOL.png

 

De már ezen számok is mutatják, hogy képtelenség, hogy a Xystonok Exegol egész felszínét tönkretették volna. Viszont jó nagy lehetett az a hangárcsarnok, amiben elfért ez a rengeteg Xyston. Már az sem lenne kicsi, amiben csak egy van. Hát még az, amiben 1080 van. Macerás lehet ott felsöpörni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

A filmben egyértelműen nem így állnak, hanem ahogy a másik képen vannak a háromszögek, és 2406 méter hosszúak, a 682 méter pedig a magasságuk, nem a szélességük.

7RZLPOL.png

 

De már ezen számok is mutatják, hogy képtelenség, hogy a Xystonok Exegol egész felszínét tönkretették volna. Viszont jó nagy lehetett az a hangárcsarnok, amiben elfért ez a rengeteg Xyston. Már az sem lenne kicsi, amiben csak egy van. Hát még az, amiben 1080 van. Macerás lehet ott felsöpörni. :D 

Igen, éreztem ,hogy a 682 nem lesz jó, mert valóban magasság/mélységként szerepelt, de szélességet nem találtam sajna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Frenkie írta:

Miért a jég alatt voltak? Gondolom elárasztották vízzel a hangárt, ahol voltak, de a víz nem ártott az elektronikának?

Nem, ha megfelelően szigetelték vagy elpakolták. A tervezők józan paraszti ésszel tudhatták, hogy a hangárkapuk egyszer feltárulnak és akkor bejön a víz, tehát nyilván úgy tervezték meg az egészet, hogy mind maga a csarnok, mind a benne lévő berendezések biztonságban legyenek mindattól, ami beömlik (beleértve az iszapot, mindenféle hordalékot, hiszen ezek a kapuk alsó hangon is ezer éve nem nyíltak fel, rengeteg dolgo rájuk rakódhatott). Sőt szerintem arra is építettek dolgokat, hogy aztán kitisztítsák a csarnokokat.

Bár az is lehet, hogy, amikor épültek, még nem víz alatt voltak. Több ezer év alatt azért a táj megváltozik. Viszont akkor meg azalatt készülhettek fel a vízra, hogy Sidious elrendelte a felújításokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem, ha megfelelően szigetelték vagy elpakolták. A tervezők józan paraszti ésszel tudhatták, hogy a hangárkapuk egyszer feltárulnak és akkor bejön a víz, tehát nyilván úgy tervezték meg az egészet, hogy mind maga a csarnok, mind a benne lévő berendezések biztonságban legyenek mindattól, ami beömlik (beleértve az iszapot, mindenféle hordalékot, hiszen ezek a kapuk alsó hangon is ezer éve nem nyíltak fel, rengeteg dolgo rájuk rakódhatott). Sőt szerintem arra is építettek dolgokat, hogy aztán kitisztítsák a csarnokokat.

Bár az is lehet, hogy, amikor épültek, még nem víz alatt voltak. Több ezer év alatt azért a táj megváltozik. Viszont akkor meg azalatt készülhettek fel a vízra, hogy Sidious elrendelte a felújításokat.

 

Több ezer évesek a hangárok? Magukat a Xystonokat kb  az EP3 után nem sokkal kezdték építeni nem? Legyen mondjuk 50 év. Azelött akkor itt építették a Sith-ek hadihajóit? Mondjuk a Sith háborúkban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Több ezer évesek a hangárok? Magukat a Xystonokat kb  az EP3 után nem sokkal kezdték építeni nem? Legyen mondjuk 50 év. Azelött akkor itt építették a Sith-ek hadihajóit? Mondjuk a Sith háborúkban?

Igen, a Sith Háborúk alatt épült a hajógyár, szóval alsó hangon is több, mint ezer éves létesítmény. A pontos korát nem tudni, mert nem ismert, mikor tört ki a háború, csak az, hogy 1032 évvel a yavini csata előtt ért véget. Bár talán a több ezer túlzás volt tőlem, ugyanakkor nem kizárható az sem. Ha ezt vesszük, hogy a régi Köztársaság 24 ezer éves volt akkortájt, hosszú ideig is eltarthatott az a háború.

Hogy a Xystonok építését mikor kezdték meg, azt nem tudni, csak azt, hogy az ep5 eseményei után nem sokkal már több száz volt építés alatt. De ugye még ez előtt modernizálni kellett az ezeréves hajógyárat, és szerintem az is beletelt pár évbe. Na meg az Imperial I-eseknek is el kellett készülnie, amik a Xystonok alapjait képezték (ezek kábé egy évvel a klón háborúk után jelentek meg). És persze össze kellett rá szedni a pénzt és az anyagokat is, mindezt úgy, hogy fel kellett húzni a birodalmi hadsereget és 1-2 Halálcsillag is közbejött. Én úgy saccolnám, hogy amíg nem volt pár ezer Imperial I a Birodalom szolgálatában, addig legfeljebb a hajógyár felújítását végezték el, és csak akkor kezdték a Xystonokat építeni, amikor a Galaxis ismert felén megszilárdult a hatalom és a Halálcsillag fejlesztése (ami elég fontos volt az axiális szuperlézer megteremtéséhez) is elkezdett jó irányba haladni (ami nem történt meg, amíg Galen Ersót vissza nem vitték). Szóval szerintem legalább 6 évvel a klón háborúk vége után, de még onnan is eltelhetett néhány év, mire a Csillagpor-projekt elkezdett valamit mutatni a költségnyelésen kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.