Ugrás a kommentre

Bolygók


Ajánlott hozzászólás

Kijimi nekem már az előzetesbéli kis felvillanásában is tetszett, és itt is remekül néz ki az utca. Itt várok egy DJ felbukkanást, már csak a tolvaj negyed okán is. :D A TCW-ben voltak hasonló hangulatú bolygók egyébként.

 

Pasaana-tól én is többet várok. Valami fontos lehet ott, mert mindenki eljut oda aki számít.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Pasaanát én sem díjazom annyira, ha csak nem lesz itt valami markáns látványbeli eltérés. Azért kicsit mindig sikerült megbolondítani a látványt. Ugye Geonosisnál és Jedhánál a legjelentősebb ez, hiszen ezeken kaptárak, droidgyárak, arénák, sziklákba épített épületek, ledöntött óriás Jedi szobrok és egy zsúfolt város is volt. Jakkunál a roncsok látványosak, Savareennál legalább egy óceánt sikerült becsempészni (ha már a településre nem futotta), meg azokat a fura kőoszlopokat.

Amúgy a listára felvenném Craitet és Cantonicát is, mert ezek is sivatagbolygók, csak olyan jól meg lettek bolondítva, hogy nemhogy nem hasonlítjuk őket Tatooine-hoz, de a sivatag szót sem sűrűn kapcsoljuk össze velük.

Mondjuk a Star Wars western jellege miatt érthető, hogy a sivatag, mint olyan, újra és újra visszatér. A Solóban kifejezetten sokat adott a hangulathoz, hiszen az hamisítatlan westernfilm, csak lovak helyett űrhajókkal. És az ep9 trailer alapján úgy érzem, a western jelleget itt sem bújtatják, hiszen a Rey vs. Kylo Ren űrhajója felállás nagyon pisztolypárbajos, csak olyan űroperás kivitelben. Ehhez is jól megy a sivatag. Csak a Tatooine-jellegtől próbálnának szabadulni. Edwards és Johnson ezt jól csinálták, Howard és Abrams már nem annyira, főleg az utóbbi. De majd meglátjuk. Ha Pasaana fel tud mutatni valami erőteljes látványbeli eltérést, akkor szerintem azért nem lesz azzal gond. Elvégre, Lucas sem tudott szabadulni a sivatag bolygóktól, csak ő nem minden részben újat talált ki (vagyis, nem mindig, hiszen a Hoth és a Geonosis is sivatagvilág, még ha az előbbi hósivatag is), inkább állandóan a Tatooine-ra cibált vissza minket, megtéve ezzel azt a bolygót a Galaxis középpontjává.

(Zárójelben hozzáteszem, hogy mivel a Mandalore-ban a Tatooine úgy látszik, nagyobb szerepet kap, talán nem is baj, ha az új filmek kerülik. Amúgy sem látom különösebb okát, hogy Kylo Ren vagy Rey oda elzarándokoljon. Bár még így is simán benne lehet a filmben.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

a Hoth és a Geonosis is sivatagvilág

Apró kukacoskodás tudom, de a Hoth nem sivatag. Legalábbis a wiki szerint "a sivatag olyan terület, amelynek vízháztartása állandóan veszteséges."

Mivel a Hoth-on rengeteg a hó, ami lényegében víz, és gondolom sokat havazik is, így nem gondolnám, hogy vízhiány lenne. Az Antarktiszt sem hívjuk sivatagnak (a Föld édesvízkészletének legnagyobb része található ott), a Hoth meg nagyjából megfelel annak a környezetnek.

 

A mondandód többi részével egyetértek :) szerintem amúgy fog szerepelni a Tatooine. Bizonyos leak-ek szerint a Lars farmon fejeződik be a film...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Egy új Star Wars Saga Monopoly-t fognak majd kiadni, a táblán pedig valaki kiszúrt egy eddig ismeretlen bolygónevet, ami gondolom egy Episode 9-es bolygó lesz. Mit ne mondjak, fura neve van: Rian Kloss :D inkább tűnik egy személynévnek, de a játéktábla alapján ez egy bolygó :)

Képek:
https://imgur.com/a/AprLHYM

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem bolygó név lesz az, egy bolygó névnél, miért egy belső teret raknának oda illusztrációnak? A többinél sem úgy van. Felül a sarok mellett is valami "Base" van írva, ha jól látom, úgyhogy az sem bolygó megnevezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A játéktáblán a kaszinóvárosnál nem a bolygót Cantonicát írják hanem a várost Canto Bightot. Nem biztos hogy bolygónév.

Ez jogos. De mondjuk Naboo-nál sem Theed van írva, pedig a képen Theed van. Valószínűleg mindenhol az ismertebb nevet írták. A Canto Bight nevet jobban ismerik az emberek szerintem, ahogy Naboo-t is.

 

A képen amúgy olyan, mintha egy Ellenálló bázis lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fény derült az előző helyszín helyes nevére: Ajan Kloss. Redditre feltettek róla egy élesebb képet. Egy Ellenálló bázist ábrázol. Kérdés, hogy ez bolygó név-e, vagy a bázisnak a neve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A starwars.com megerősítette: a II. Halálcsillag darabkái egy óceán holdon találhatóak. A neve: Kef Bir.

Kef Bir. Kár, hogy azt nem erősítették meg, hogy az Endor holdja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jó lenne összegezni az új bolygókat mert lassan annyi van, hogy nem tudom követni őket. :para: 

Kérésed számomra parancs. :D

 

Pasaana - sivatagbolygó

Kijimi - havas/hegyes bolygó, itt lesz állítólag Zorri

Kef Bir - az Endor egy másik holdja vélhetően, itt született - és lakik - Jannah karaktere és itt van a II. HCS darabkája

Ajan Kloss - ez egy jó kérdés, most vagy egy bolygónév vagy az Ellenállás bázisának a neve - de ez egy dzsungel bolygó lesz

 

+

a leakekből

Spoiler

Exogol - ahova Kylo megy a film elején, hogy megtalálja azt a valamit, amely elvezeti majd őt Palpihoz

és az a hely ahol Palpi lesz, nem tudom a nevét most hirtelen. :)

 

Ez kb. 6 helyszín.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás a bolygókról.

 

https://ziro.hu/filmek/uj-trilogia/a-skywalker-kora-eddig-ismert-helyszinei/?fbclid=IwAR1LghdJk5LYGdBKPSG6rcRHPQXGkDaNR57MEz81NicxNt_AW4ZDwbMcw0Y

 

Érdekes, hogy amit mi többen jégaszteroidának vélünk, azt a Ziros srác jéghegynek a Kijimin. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.