Ugrás a kommentre

Bolygók


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
2018. 10. 11. - 12:41, Bomarr írta:

Egy rekesz sörbe merek fogadni hogy nem lesz Endor a filmben.

Megvan még az a rekesz sör? Mert, ha ezen a képen egy Halálcsillag maradványát látjuk, akkor 50%-a az esélye annak, hogy ez itt az Endor lesz, és akkor a korábbi pletyka is igazolódott. :) 

 

teaser14_halalcsillag.jpg

 

És, ha ez így van, akkor Bomarr, még te jártál jól azzal a rekesz sörrel, mert Ody szegény...

2018. 10. 11. - 12:21, Ody Mandrell írta:

Előre mondom ha az Endorra visszamennek én t*kön szúrom magam. :D

Jujj! :lol2:

 

De rólam is kiderül akkor, hogy gyér fantáziával bírok.

2018. 10. 11. - 12:30, Dzséjt írta:

Ha az Endorra visszatérnek, akkor csak egyféleképpen bocsátom meg azt nekik: láthatjuk Warchief Kicsi Jub-Jubot. :D 

Viccet félretéve, sok bolygó visszatérését el tudom képzelni: Jakku, Tatooine, Coruscant, Jedha, Yavin IV, Corellia, Naboo... De nem tudok olyan értelmes dolgot elképzelni, ami az Endort hozná vissza. Legfeljebb azt, hogy ennyire vérszegény az alkotók fantáziája, és Abrams az ep4 után az ep6-ot is újragondolja...

Hát lehet, hogy az alkotók eltudtak képzelni valami értelmes dolgot, és mégsem annyira vérszegény a fantáziájuk. (Cáfoljanak rám, kérem!)

 

Márpedig az ott 99,99%, hogy az egyik Halálcsillag maradványa, akárki pixelezi itt le a távolságot, meg az arányokat. Bár a filmben nem láttuk, a világűrből látható, hogy az Endoron vannak nagyobb kiterjedésű vizes részek, a Battlefront-ban pedig el is kulloghatunk egy ilyen mellett. De, ami még nyomósabb, az az, hogy az ep7 látványtervei között szerepel a Halálcsillag II roncsa, és nem ez lenne az első eset, hogy egy elvetett koncepció megelevenedik egy új részben:

 

Star-WArs-7-The-Force-Awakens-new-Concep

 

D3-GEtdW4AAobVz-720x664.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretek roncsokat látni a TFA óta, és tudom, hogy kicsire nem adunk, de: ez a HCS maradvány valóban baromi kicsi, még az első HCS-hez képest is... Tarzannak igaza van... nem mellesleg mindkettő úgy robbant milliárdnyi darabra, hogy abból semmi de semmi nem maradhatott mutatóba. Túlteszem magam ezen valszeg, de nem örülök annyira... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszéltek itt megosztó McGuffinról. Talán ez lesz az és pont azért mert elvileg darabjaira robbant az egész. De a fenébe is, ez nekem nagyon tetszik! Amúgy csak egy nagy tűzgömböt láttunk, abban lehettek ilyen maradványok. :P És tudod miért nem zavar? Mert ami történt azt nem teszi semmissé. Most nem tök mindegy, hogy maradtak-e roncsok vagy sem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az utóbbira tippelek. Vagy ha nem is fényévekre de az Endor egyik szomszédos planétájára. Egyébként a Battlefront 2 óta lehet tudni, hogy a Halálcsillag II nem esett szét csavarokra. A robbanás után elég nagy törmelékek úsztak az űrben:

Képtalálat a következőre: „battlefront 2 aftermath endor space”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nem az Endor maga egy Hold. Egy gázóriás körül kering elvileg. Amit a képzavar kedvéért szintén Endornak hivnak. Csak érdekesség, de ugye onnan indult az egész, hogy az Endor eredetileg a Birodalmi Főváros holdja lett volna. Volt olyan verzió is, ahol a pajzs megsemmisitése után inditottak volna támadást a császári palota ellen. Aztán a nagy városbolygó kikerült a képből, az erdős hold pedig egy néptelenebb régiójába került a galaxisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lenne a logikus, de a kánon -meg a legendák szerint is- egy gázóriás körül kering, aminek több holdja is van, csak sose látjuk abból a szögből a bolygót hogy ez kiderüljön. Az Endor gázóriás valahogy igy néz ki. (Értelem mondjuk tényleg nem sok van ebben :D)

Képtalálat a következőre: „endor planet”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt kár volt beleerőltetni. :D Az EPVI-ban eléggé körüljárjuk az Endort, nyoma sincs ennek a bolygónak. Lehet, hogy elnyújtott pályán kering. :P 

De Palpi is holdnak hívja. :D Szóval nem most lett "beleerőltetve", hanem az EpVI óta ez a helyzet elvileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, a filmben is szerepel a hold anyabolygója. Az a rozsdás bogyó ott a csillagromboló fölött az Endor bolygó. A hold egyszerűen csak távol kering tőle. Távolabb, mint Yavin IV a Yavintól, vagy Jedha az RO-ban még ennyiszer sem látható NaJedhától.

 

tnY29P2.jpg

 

Ami a Halálcsillag II roncsait illeti. Már a filmben is láthattuk, hogy vannak nagyobb darabok, ami levált a robbanás után. Azok az izzó darabkák mind roncsok, sőt az egyik még vicces módon pörögve és füstölve repül (gondolom a modell nem gyulladt be rendesen :) ).

L5bXBgj.jpg

 

Azért egy termonukleáris robbanás sem porlaszt el mindent, és nem is szed apró-pici darabokra széjjel. Ne feledjük el, ez egy harci űrállomás volt, erős páncélzattal, ráadásul egy kisebb hold méretben. Épp az a lehetetlen, hogy nem maradt belőle semmi. Viszont szerintem még az SW berkein belül is elképzelhetetlen, hogy nem az Endoron kötöttek ki. Még egy másik égitest a rendszerben bevehető, viszont fényévekre nekem ne repüljön el és találjon el egy random bolygót, mert az már baromság.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

Még egy másik égitest a rendszerben bevehető, viszont fényévekre nekem ne repüljön el és találjon el egy random bolygót, mert az már baromság.

Pedig ez a realitás. :D Az űrben ha valami nagy sebességgel kilökődik az nem fog lassulni hanem halad tovább amíg valamibe bele nem ütközik. Jobb esetben a végtelenségig az űrt járja. Szóval simán elképzelhető, hogy 32 év alatt jó pár fényévet megtett valami törmelék a robbanás helyétől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tartom irreálisnak, mert kétlem, hogy egy robbanás akárcsak a fénysebesség töredékére is felgyorsíthatna egy roncsdarabot, pláne egy ilyen masszívat, ami azért jókora tömeggel bír. Anélkül meg kétlem, hogy 30 év alatt túl messzire jutott az Endor-rendszertől.

És után azt még meg is találják valahol a Galaxisban? Fölösleges túlspilázás. Minek dobnád el a roncsot fényévekre és szőnél bele valami irreális magyarázatot, hogy hogyan találtak rá, amikor ott a kézenfekvő megoldás: leesett az Endorra. Minek fölöslegesen bonyolítani az egyszerű megoldás helyett?

Ráadásul, a filmben jól látható, hogy a szuperlézer tányérja az Endor felé néz, így még logikusabb, hogy a maradványa ott köt ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami azt illeti, a filmben is szerepel a hold anyabolygója. Az a rozsdás bogyó ott a csillagromboló fölött az Endor bolygó. A hold egyszerűen csak távol kering tőle. Távolabb, mint Yavin IV a Yavintól, vagy Jedha az RO-ban még ennyiszer sem látható NaJedhától.

 

tnY29P2.jpg

De jó hogy ez a bolygó köszönő viszonyban sincs a Bomarr által berakottal. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért egy termonukleáris robbanás sem porlaszt el mindent, és nem is szed apró-pici darabokra széjjel. Ne feledjük el, ez egy harci űrállomás volt, erős páncélzattal, ráadásul egy kisebb hold méretben. Épp az a lehetetlen, hogy nem maradt belőle semmi. Viszont szerintem még az SW berkein belül is elképzelhetetlen, hogy nem az Endoron kötöttek ki. Még egy másik égitest a rendszerben bevehető, viszont fényévekre nekem ne repüljön el és találjon el egy random bolygót, mert az már baromság.

 

Ami nekem a Halálcsillag  roncsos bolygós dologról eszembe jutott:
Mass Effect 2: Normandy Crash Site
Gondolom akad olyan akit nem lep meg. :D


Ez a Halálcsillag roncsos bolygós meg akkor a Star Wars: The Rise of Skywalker - Deathstar Crash Site.
:D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.