Ugrás a kommentre

Bolygók


Ajánlott hozzászólás

Baszki nem mondjátok hogy ez Muatafar volt,??????????????????????????????????????????????????????????

Ha valaki nem volt spoileres mondja meg már hogy jött rá???? Semmi láva. Bármely bolygó lehetne, de hogy jöttetek rá hogy Mustafar? Utólag logikailag bejön hisz 2 útkereső van és Vaderé nyilván az otthonában van.

Preqel- utalás megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Örülök, Vincent. Anno a Hosnian Prime-ot tévesen Coruscantnak néztem, és bántam, hogy kiderült, nem az volt. Kicsit féltem, hogy most meg Mustafarral járok így, de akkor hip-hip-hurrá, Mustafar szerepel az ep9-ben. Így máris nem bánom, hogy a film végén csak a Tatooine-t látjuk, ami részben képviseli a prequel érát.

Látjuk Coruscant-t is, nem? Amikor galaxis szerte mutatják a lázongást, akkor nem azt mutatják, ahogy a Szenátussal az előtérben lezuhan egy csillagromboló?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Baszki nem mondjátok hogy ez Muatafar volt,??????????????????????????????????????????????????????????

Ha valaki nem volt spoileres mondja meg már hogy jött rá???? Semmi láva. Bármely bolygó lehetne, de hogy jöttetek rá hogy Mustafar? Utólag logikailag bejön hisz 2 útkereső van és Vaderé nyilván az otthonában van.

Preqel- utalás megvan.

A külseje nagyon árulkodó, de az Enciklopédia megerősíti, hogy az Mustafar. :) 

46 perccel korábban, Donát írta:

Látjuk Coruscant-t is, nem? Amikor galaxis szerte mutatják a lázongást, akkor nem azt mutatják, ahogy a Szenátussal az előtérben lezuhan egy csillagromboló?

Az Bespin elvileg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Látjuk Coruscant-t is, nem? Amikor galaxis szerte mutatják a lázongást, akkor nem azt mutatják, ahogy a Szenátussal az előtérben lezuhan egy csillagromboló?

Én is Coruscant.nak néztem, meg a Szenátusnak, habár  Szenátus elbukott egy párszor. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben Bespin van, az Cloud City. Higgyetek nekem, a kedvenc világom az ep4-6-ból (az egyetlen világ, amit igazán szeretek abból a trilógiából), ezer közül is felismerném.

 

A szenátus az ep1-ben:

9a007a635da23e315fcefc052c24fbd2.jpg

 

Cloud City az ep5-ben:

15514971832_20378767a5_b.jpg

 

Bespin az ep9-ben:

bespin.jpg

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Baszki nem mondjátok hogy ez Muatafar volt,??????????????????????????????????????????????????????????

Ha valaki nem volt spoileres mondja meg már hogy jött rá???? Semmi láva. Bármely bolygó lehetne, de hogy jöttetek rá hogy Mustafar? Utólag logikailag bejön hisz 2 útkereső van és Vaderé nyilván az otthonában van.

Preqel- utalás megvan.

Csak kívülről, a nyitójelenetben látni a bolygót, és ott egyértelműen Mustafart látni. Aztán a fák engem is elbizonytalanítottak (bár a hamu a földön és a szénné égett fák miatt továbbra is gyanakodtam), de mostanra a képes enciklopédia megerősítette, hogy az bizony Mustafar, csak az eddig látottakhoz képest egy másik táj.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk érdekes választás volt JJ részéről azt a 3 bolygót választani. Jakku egyedül az, amelyik köthető az új trilógiához, bár ez a választás is fura. Mondjuk eltudtam volna viselni még 2-3 helyszínt. Pl. Naboo - ha már Palpi szülőhelye ugyebár - vagy Coruscant. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mondjuk érdekes választás volt JJ részéről azt a 3 bolygót választani. Jakku egyedül az, amelyik köthető az új trilógiához, bár ez a választás is fura. Mondjuk eltudtam volna viselni még 2-3 helyszínt. Pl. Naboo - ha már Palpi szülőhelye ugyebár - vagy Coruscant. :)

Szerintem ezt azért nem akarták mert akkor már nagyon hajazott volna a ROTJ végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt észrevettétek, hogy a lightspeed skiping alatt megjelent tornyokkal teli bolygó egy tükörbolygó? Mind a Falconból, mint a TIE vadászokból kettő lett, tükörképük született. :o 

Na abból a helyből többet is megnéznék még mozgóképen :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt észrevettétek, hogy a lightspeed skiping alatt megjelent tornyokkal teli bolygó egy tükörbolygó? Mind a Falconból, mint a TIE vadászokból kettő lett, tükörképük született. :o 

Igazság szerint JJ-ék ebbe a filmbe akkora kreativitást vittek bele a bolygók terén, hogy azóta is az államat keresem. Szó nem érheti a ház elejét! Az a tűhegyes sziklás bolygó se volt csúnya, a zöld szmötyis szörnyről nem is beszélve. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, helyszínek terén (és most nemcsak a bolygókra gondolok) igencsak erős volt a film. És az is tetszett, hogy erős szimbolikával dolgoztak, ami ennek a trilógiának amúgy is erőssége, ahogyan pl. a Rebels-nek is az volt. A Halálcsillag romjaiban való bóklászás és az itt folytatott párbaj baromi ütős ötlet. És amúgy is megint sok roncsot láttunk régebbi korokból. De Mustafar beemelése is rmek volt, még ha én a 3-hoz hasonlóbbra is csináltam volna meg.

 

A végén a Tatooine-ra való visszatérés is nagyon hangulatos volt, főképp az újabb naplementével. Meg ahogy Rey ugyanúgy csúszik le a homokbuckáról, mint a 7-ben. Az Exagol is elég szépre és különlegesre sikeredett, ill. jól illeszkedett az animációs sorozatokban bemutatott hasonló helyszínekhez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért vegyesek az érzéseim, Pasaana szerintem bántóan Tatooine-szerű lett, nem sikerült megismételni azt, amit Jakkuval vagy Jedhával, de még Savareennál sem volt ennyire Tatooine érzésem. Ajan Kloss és Keff Bir sem gyakorolt rám túl nagy hatást, de szerencsére Kijimi, Sinta Glacier és Exegol kárpótolt (meg a villanásra feltűnt két bolygó is, plusz a zöld nebula). Utóbbi instant kedvenc világom lett. Eddig Mustafart gondoltam pokoli helynek, de ez a világ... Brrr... Már az odavezető út is jelzi, hogy a pokolba száll alá, aki elindul felé, és, amikor odaérnek, az még pokolibb, mint Mustafar (érdekes párhuzam, hogy a filmet mintegy keretbe foglalja a két pokoli világ, Mostafar és Exegol). Utoljára ilyen "ezt a világot jobb elkerülni" bolygót az Aliensben láttam, Acheron legalább ilyen barátságos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem azért vegyesek az érzéseim, Pasaana szerintem bántóan Tatooine-szerű lett, nem sikerült megismételni azt, amit Jakkuval vagy Jedhával, de még Savareennál sem volt ennyire Tatooine érzésem. Ajan Kloss és Keff Bir sem gyakorolt rám túl nagy hatást

Igen, ez jogos, nem volt minden bolygó túl eredeti. Viszont szerencsére volt elég Földtől elrugaszkodottabb és különlegesebb helyszín ahhoz, hogy összességében erősnek tekinthessük a filmet ilyen téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez érdekesen hangzik. Hogyan?

Ez a vidi elmagyarázza elég szépen. A Mustafar régen egy erdős bolygó volt. Lady Corvax legendája és az úgynevezett Bright Star a magyarázat arra, hogy miért lett egy láva bolygó és arra is, hogy miért kezdett el újra magához térni vagy meggyógyulni a Mustafar. 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Olvasgatok erről a Kijimiről az enciklopédiában, és egyre inkább az az érzésem, hogy ezért a bolygóért aztán nem kár. Bár nyilván itt is akadtak ártatlanok, a leírtak alapján a lakosság túlnyomó része bűnözőkből állt, szóval Sidious még szívességet is tett a Galaxisnak azzal, hogy ezeket a figurákat kivonta a forgalomból.

 

Amúgy arra is fény derült, hogy legalább két magbéli bolygó az Első Rend kezén volt. Az egyik a Corellia, amit sikeresen elfoglaltak, a másik a Coruscant, ami a többi centralista világhoz hasonlóan akkor vállt ki az új Köztársaságból, amikor az Első Rend felfedte magát, eztán a Coruscant csatlakozott hozzájuk. Így azért az is érthető, miért nem láttunk ott ünneplést és Resurrgent-potypotyot, valószínűleg arrafelé nem örültek az Első Rend bukásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Coruscantot csodáltam is volna, ha a nem sírja vissza a Birodalmat, hisz akkor az volt a világ közepe ami nem kevés előnnyel járhatott. 

A Köztársaság idején nem így volt? Vagy akkor "csak" az volt a főváros, de a Birodalom idején sokkal központibb hely volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság idején csak a Köztársaság közepe volt, míg a Birodalom határtalanul uralkodott, lényegében a magukénak tartották az egész Galaxist, így az olyan világokról is elkezdett odaáramlani a pénz, amik a Köztársaságra rá sem néztek. Valószínűleg a Coruscantnak sokkal jobb volt a Birodalom idején, mint a régi Köztársaságban, és pláne sokkal-sokkal jobb volt, mint az új Köztársaság idején, amikor már csak egy tagbolygó volt a sok közül, nem pedig főváros. Ami azért nagy érvágás lehetett egy olyan világnak, ami technikailag képtelen önmagát fenntartani.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A jeges világ neve Sinta IV. Szabálytalan alakja és jeges hegy-szerű formái abból adódnak, hogy korábban egy üstökös magja volt ami aztán Sinta körüli pályára állt. A gleccseren bánya tevékenység folyik, Boolio pedig az egyik felügyelő. 

 

Az egyik legötletesebb helyszín az egész Star Wars-ban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Kafrene Gyűrűjére emlékeztet, persze az más jellegű "világ", de mindenképpen egyedi abból a szempontból mindkettő, hogy egyik sem bolygó vagy hold (akár Polis Massát is meg lehetne említeni, de az őszintén szólva nem volt több, mint egy kutatóbázis egy aszteroidán).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.