Ugrás a kommentre

Flix és Orka


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

47 perccel korábban, Brodie írta:

Van annak a gyereknek jó esetben egy anyja meg egy apja. Szerintem döntsék el ők, hogy milyen szellemben szeretnék nevelni a gyereküket.

Akkor a gyerek csak olyan rajzfilmet nézhet, amit már látam. Figyelmesen, a burkolt célzásokra is figyelve. Remek. Meg fogok gárgyulni. :)

Esetkeg lesz egy szellemiségfigyelő oldal, ami riasztást küld hasonló esetben.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egy kicsit hosszabban.

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ne keverd össze a felesleges szó jelentését a zavaró szóval. ;) Nem zavar itt sem, talán ez leszűrhető az utolsó mondatomból. Csak feleslegesnek tartom, mert nem szolgál semmit, és ettől a gyerekek sem lesznek felvilágosultabbak vagy elfogadóbbak, mert a széria nem bontja ki a témát semmilyen szinten, a karakterekre nincs hatással, lényegében benyögtek egy dolgot, aztán szevasz. Ezért fölösleges - igaz, nem csak 7 éveseknek szánt sorozatban, ilyen beböfögéses szinten minden korosztály számára az -, mert nem szolgál célt, se oktatóit, se elfogadást szorgalmazót, se jót, se rosszat. Hogy ellenpéldát hozzak, ott van az Utóhatás trilógiában Sinjir, akinél ez jól lett megoldva, nem fölösleges a dolog.

Engem ne keverje azok közé, akik nem fogadják el ezt. A szexualitás nem zavar semmilyen formában, amíg azt nem tolják túl és az adott mű keretein belül kezelik és ábrázolják, csak legyen célja, mert másképpen fölösleges.

Sajnálom, ha kicsit hevesen reagáltam. Teljesen megértem, amit írtál, csak egy problémám van vele. Általában két véglet szokott lenni a meleg karaktereknél: vagy az egész lénye a szexualitása körül forog, általában traumaként éli meg, és a cselekmény nagyban foglalkozik azzal, hogyan dolgozza fel. Ilyenkor általában azt szokták mondani kritikaként, hogy milyen unalmas, hogy már megint erről van szó, miért nem lehet egy normális karakter, aki amúgy meleg. A másik véglet olyan, mint Dumbledore vagy Sulu, vagy a szerző említi meg róluk utólag, vagy valamilyen kis futó utalással oldják meg a dolgot. Ilyenkor azt szokták felróni, mint te, hogy amúgy semmit nem tesz hozzá a karakterhez. Én ezt értem, viszont még ezt is pozitívumnak tartom, hiszen a homoszexualitást futó kis semmiségként, hétköznapi, normális dologként tünteti fel, ami szerintem talán még pozitívabb a másik véglethez képest, ahol talán túlságosan a dolog negatív aspektusai vannak előtérben.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ebbe a sorozatba teljesen felesleges volt ezt belemagyarázni, mert ezt kb nulla lmbtqwertdse ember nézi. 

De épp azért magyarázzák bele, hogy nézzék. Rengeteg tinézser/huszonéves LMBTQ+ ember van, aki szereti a rajzfilmeket, és még jobban szereti őket, ha vannak benne karakterek, akikkel azonosulni tud. Ilyen például a Steven Universe meg a She-Ra. Előbbinek hatalmas rajongótábora van, és az egyik karakter konkrétan két lány szerelmének a megtestesülése. Az utóbbiban meg például megőrülnek a főszereplő, Adora és a főellenség, Catra párosáért, "shippelik" őket, még ha a rajzfilmben nincs is köztük semmi (csak sok-sok levezetetlen feszültség ;) ). Fanartokat készítenek, fanfictiont írnak stb. És nem mellesleg van Netflix-előfizetésük. Tehát nagyon is megéri ennek a csoportnak tetsző tartalmat gyártani. Flix és Orka párosa nyitás lehet feléjük. Látom, te is bírod őket, ők miért ne bírnák?

 

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

Egy pár hete Nádasdy Ádám nyelvész is ezt használta, saját magára.

Nem lesz benne semmi olyan, ez egyértelmű, de a keserű propaganda utóíz sem hiányzik.

Ő mondhatja, mert ő meleg. Ez olyan mint az N-betűs szó és a feketék esete. Ez az egész arról szól, hogy megtiszteled az adott csoportot azzal, hogy nem használod azt a szót, ami oly sokáig annyi traumát okozott (és okoz még ma is) nekik.

 

Ez nem propaganda, hanem színtiszta kapitalizmus, fentebb leírtam, miért. Kb. a 90-es évekig pedig pont fordítva volt a dolog, elképesztően homofób filmek születtek, amikben a főgonoszok sokszor melegek is voltak, hogy még "romlottabbnak" ábrázolják őket (itt egy lista az ilyen alkotásokról). Manapság szerencsére megfordult a dolog. Majd ha végre megszűnt a homofóbia, akkor ennek terhe nélkül lehetnek melegek a gonosz karakterek.

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Felőlem más azt gondol amit akar, nekem ezek beleférnek a világnézetembe, még Lando is, de a buzulás nem. 

Én egy nagyon kedves, jóindulatú embernek ismerlek, Ody. Amikor személyesen is találkoztunk, mindig normális és jó fej voltál, ezért szeretnélek kérni, hogy ezt gondold át még egyszer. Nincs azzal semmi baj, ha két ember szereti egymást. Tényleg. Ez nem perverzió, ez nem romlottság, ez szeretet, ami a legnemesebb dolog a világon. Nem tudom, hogy miért mondod ezt, saját magamból kiindulva azért, mert ha az ember heteró, van benne egy természetes, ösztönös undor. Ez azért van, mert önkéntelenül is a másik helyébe képzelem magam, pl. ha két csókolózó férfit látok, és elképzelem, milyen lenne, ha én csinálnám, és elönt az undor. Velem is ez volt kb. 10 évvel ezelőtt. Viszont azóta láttam már egyet s mást, és ott tartok, hogy az undor szinte teljesen megszűnt. Még mindig nem szeretném csinálni, viszont hozzászoktam, hogy van ilyen is, és nem zavar többé. Légy szíves, próbáld meg a racionális oldalát nézni a dolognak, és elválasztani az érzelmektől. Nem gond, hogyha undorodsz. Nem gond, ha nem nézel ilyet szívesen. De próbálj meg tudatában lenni annak, hogy ez az undor honnan ered, és hogy milyen következményei vannak. Végtére is azért vagyunk emberek, mert megtanultunk uralkodni az ösztöneinken.

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

Mostanában csak a standard szitu: LMBTQIDDQDIDKFA jön, konzervatív megy.

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Van annak a gyereknek jó esetben egy anyja meg egy apja. Szerintem döntsék el ők, hogy milyen szellemben szeretnék nevelni a gyereküket.

Szóval… ha akarják, sorozatgyilkosnak is nevelhetik a gyereküket? Erős hasonlat, de a homofóbia is hasonló hatású, a homofóbia konkrétan öl. Egyrészt azáltal, hogy a homofób társadalom kiveti magából a meleg/leszbikus embereket, és öngyilkosok lesznek, vagy konkrétan melegeket ölnek (lásd a Pulse night clubban történt mészárlást, hogy más példát ne említsek). A homofóbia elképesztően káros hatású, és szerintem mindenki tartozik annyival a meleg/leszbikus/biszexuális embereknek, hogy törekszik a megszüntetésére.

1 órával ezelőtt, gafz írta:

Akkor a gyerek csak olyan rajzfilmet nézhet, amit már látam. Figyelmesen, a burkolt célzásokra is figyelve. Remek. Meg fogok gárgyulni. :)

Esetkeg lesz egy szellemiségfigyelő oldal, ami riasztást küld hasonló esetben.

Beteg egy világ az, ahol az probléma, hogy két ember szereti egymást…

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Édes istenkém... Itt most nem valami meg nem értett dologról van szó, amitől retteg a tudatlan. Nem. Itt arról van szó, hogy miért kellett b*zit csinálni két karakterből, egy hétéveseknek szóló sorozatban. 

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Magyarázd el nyugodtan.

Tehát azért fontos az LMBTQ+ reprezentáció, hogy a gyerekek lássák, hogy ez normális, nincs vele semmi baj, és ne legyenek homofóbok/transzfóbok, stb. Illetve, ha LMBTQ+ gyerekek nézik (igen, hűha, vannak ilyenek, akik már születésüktől fogva tudják magukról), akkor legyenek karakterek, akikkel azonosulni tudnak, hogy ne érezzék magukat kirekesztve a társadalomból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, kolmilan írta:

Beteg egy világ az, ahol az probléma, hogy két ember szereti egymást…

Mindenki úgy szereti egymást, ahogy akarja, magánügy, legyen boldog és ne basztassák, amíg ez a magánügye.

De szeretném a gyereket úgy szocializálni, hogy papa-mama és gyerekek. Nem úgy, hogy papa-papa, mama-mama, esetleg papa-gyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kolmilan írta:

Én egy nagyon kedves, jóindulatú embernek ismerlek, Ody. Amikor személyesen is találkoztunk, mindig normális és jó fej voltál, ezért szeretnélek kérni, hogy ezt gondold át még egyszer. Nincs azzal semmi baj, ha két ember szereti egymást. Tényleg. Ez nem perverzió, ez nem romlottság, ez szeretet, ami a legnemesebb dolog a világon.

Igen, csak én nem ez ellen beszélek itt, hanem az ellen, hogy ebbe a sorozatba kár volt belerakni ezt a vonalat. Értem mit mondasz, de nem értek egyet vele. Az SW régen jól megvolt a különféle szexuális vonalak nélkül is, meglenne ezután is, de ahogy elnézem lesz itt még mozgás ilyen téren. Sajnos azt tudom erre mondani, hogy ha előtérbe tolják ezt a kérdést, az nekem nagyon fájni fog és nem is tudom miként reagálok majd rá. Nekem az SW nem erről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, gafz írta:

Mindenki úgy szereti egymást, ahogy akarja, magánügy, legyen boldog és ne basztassák, amíg ez a magánügye.

De szeretném a gyereket úgy szocializálni, hogy papa-mama és gyerekek. Nem úgy, hogy papa-papa, mama-mama, esetleg papa-gyerek.

De épp ez az, hogy nem magánügy, mert ha homofób a gyereked, akkor az káros hatással van a melegekre. A gyerekeket nem lehet melegnek vagy heterónak nevelni. Ez egy megváltoztathatatlan dolog. Tehát nem káros hogyha a gyerek lát ilyet is. Épp, hogy jobb ember lesz tőle. Szeretőbb, elfogadóbb, kedvesebb.

A pedofilokat pedig undorító dolog belerángatni ebbe. Egy gyerek nem egyezhet bele semmilyen szexuális kapcsolatba, mert kiskorú és nem képes kompetens döntésre, míg két felnőtt igen. Csak a konzervatívok imádják összemosni a két dolgot, hogy riogathassanak vele.

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az SW régen jól megvolt a különféle szexuális vonalak nélkül is, meglenne ezután is, de ahogy elnézem lesz itt még mozgás ilyen téren. Sajnos azt tudom erre mondani, hogy ha előtérbe tolják ezt a kérdést, az nekem nagyon fájni fog és nem is tudom miként reagálok majd rá. Nekem az SW nem erről szól.

De nem erről (is) szólt a kezdettől fogva? Hiszen számtalan szerelmi szál volt benne. Nem számít, hogy lány és fiú, vagy két fiú, vagy két lány szereti egymást. Mindegyiknek ugyanolyan létjogosultsága van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kolmilan írta:

Csak a konzervatívok imádják összemosni a két dolgot, hogy riogathassanak vele.

Konzervatív korban vagyok. Ide mindenki eljut, ha megéli. Szeretném, ha azt látná a gyerek egy rajzfilmben, amit és is jónak tartok. És nem azt, amit más tart jónak. De gondolom, ezzel nagyjából mindenki így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szerettem volna már ebben a témában írni, mert ennek semmi köze már Flixhez és Orkához, de meglettem szólítva így röviden én is reagálok.

 

Idézet

Ő mondhatja, mert ő meleg. Ez olyan mint az N-betűs szó és a feketék esete. Ez az egész arról szól, hogy megtiszteled az adott csoportot azzal, hogy nem használod azt a szót, ami oly sokáig annyi traumát okozott (és okoz még ma is) nekik.

 

Ez nem propaganda, hanem színtiszta kapitalizmus, fentebb leírtam, miért. Kb. a 90-es évekig pedig pont fordítva volt a dolog, elképesztően homofób filmek születtek, amikben a főgonoszok sokszor melegek is voltak, hogy még "romlottabbnak" ábrázolják őket (itt egy lista az ilyen alkotásokról). Manapság szerencsére megfordult a dolog. Majd ha végre megszűnt a homofóbia, akkor ennek terhe nélkül lehetnek melegek a gonosz karakterek.

Ezt most nem értem. Én nem mondhatok valamit, amit más igen, kizárólag a szexualitásom miatt? Ez ha így van, a homofóbiának a pontos inverze lenne. De mint már írtam, nem okoz nehézséget eleget tenni a kérésednek, és a "homoszexuálist" írni helyette.

A kapitalizmus, az a piacgazdaság, egy gazdasági rendszer, amelyben a termelési tényezők többsége magántulajdonban van. Ez most az uralkodó ideológia, nem a legrosszabb és nem is a legjobb, most ez uralkodik, 20 év múlva pedig megint más fog.

Ha megfordul a kocka, az nem szerencse, hanem ugyanúgy torz kép lesz, mint amilyen előtte volt. Korábban a homoszexuálisok csak rosszak voltak, most meg csak jók. Hatalmas becsapás mindkettő.

Ezzel meg fog szűnni? Az egyik legjobb barátom, teljesen liberális, a légynek sem ártott soha, és 2 sör után már ő panaszkodott, hogy már azt vette észre magán, hogy egyszerűen zavarja, hogy egy csomó karakterből négert, feministát, homoszexuálist csinálnak. - Minél erősebben szorítják össze az öklüket, annál többen csusszannak ki rajta.

És soha nem fog megszűnni. Ahogy az antiszemitizmus, keresztény ellenesség, a prostitúció, a korrupció, stb sem.

 

Idézet

Szóval… ha akarják, sorozatgyilkosnak is nevelhetik a gyereküket? Erős hasonlat, de a homofóbia is hasonló hatású, a homofóbia konkrétan öl. Egyrészt azáltal, hogy a homofób társadalom kiveti magából a meleg/leszbikus embereket, és öngyilkosok lesznek, vagy konkrétan melegeket ölnek (lásd a Pulse night clubban történt mészárlást, hogy más példát ne említsek). A homofóbia elképesztően káros hatású, és szerintem mindenki tartozik annyival a meleg/leszbikus/biszexuális embereknek, hogy törekszik a megszüntetésére.

Nem erős hasonlat, hanem egyszerűen nem igaz.

Nem vagyok homofób, attól mert gyerekkoromban nem olyan meséket néztem, amiben nem voltak homoszexuális párok, és senkit nem akarok megölni.

Ezzel nem szüntetnek meg semmit, hogy néhány konzervatív ember nem fog ilyet megnézni, másnak meg elveszi a kedvét.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-val értek egyet, teljesen felesleges volt ezt így bedobni, elég olcsó megoldás ahhoz, hogy valami kvótaszerű elvárásnak megfeleljenek. Ettől függetlenül nekem Flix és Orka a kedvenceim maradnak, csak nem értem, miért ne lehettek volna simán barátok és üzlettársak, miért kell mindenhova beleerőltetni romantikát és szexualitást, legyen az épp természetes vagy természetellenes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek azzal, hogy ezt így bedobni szánalmas és felesleges. Ha be akarják emelni ezt a vonalat, akkor legyen t*kük, vállalják fel, de adjanak neki értelmet is. Ha ezt nem húzzák meg, akkor hagyják az egészet. De ez, hogy így a háttérben elhintenek egy ilyet... értem, hogy marketingfogásnak tökéletes, de amúgy kifejezetten ízléstelen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a meleg karakterek filmes térhódításának fontos szerepe van az elfogadás segítésében. Pl. nekem a Modern család ilyen tekintetben rendkívül sokat segített a megértésben. Na most nem kell sokat gondolkodni, hogy belássuk, hogy ez a bejelentés mennyire erőltetett és felesleges. Az ilyen beállítottságú karakterek becsempészésének szerintem két pozitívuma lehet: 1) bemutatni, hogy a meleg emberek semmivel sem jók vagy rosszabbak a heteroknál csak azért mert más beállítottságúak 2) bemutatni, hogy a kirekesztés milyen problémákat okoz ezeknek az embereknek és így felnyitni a társadalom szemét az elfogadás fontosságára.  Egy 6-7 éveseknek szánt sorozatban egyik cél sem tud kibontakozni. A sorozatból ki sem fog derülni a karakterek beállítottsága. Innentől kezdve ez nem más mint egy gyomorforgató PR bejelentés, ami meg akarja lovagolni az aktuális trendet. Nem az a bajom ezzel, hogy pénzt akarnak ebből látni - ne legyünk álszentek, a filmgyártó cégek minden döntése mögött a profit maximalizálása áll. Az a bajom ezzel, hogy ezek a céltalan, kizárólag PR értelemben értelmezhető bejelentések tovább mélyítik a társadalom liberális és konzervatív része közötti szakadékot, miközben valódi hozzáadott értéket nem tudnak felmutatni. Ha szeretnének az SWben ilyen üzenetet átadni, akkor tessék rendesen beleállni. Legyen egy vagy több karakter, akiről az elejétől tudni, hogy meleg, lássuk az ebből fakadó társadalmi problémákat vagy lássuk hogy tök mindegy, hogy valaki meleg vagy hetero, az emberi értékei alapján kell megítélni.

 

Kolmilan: tudom, hogy te nagyon aktív vagy az elnyomottak védelmében, és ezt becsülöm is. De attól, hogy valami elviekben nemes célt szolgál, még nem biztos, hogy jó döntés. Néha érdemes félrerakni az elfogultságot és a döntés pozitív és negatív hozadékait egymás mellé rakva értékelni. Ha ezt itt megtesszük, egyértelműen látszik, hogy sokkal többet bukunk a réven, mint amennyit nyerünk a vámon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.