Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Luna was also asked if he thinks Cassian and the rest of his community in Ferrix have heard about the Jedi Order or lightsabers. After being slightly dubious about it, Collider told him that Tony Gilroy had said that they have not heard of any of them, to which Luna replied:

 

 

“I agree. At least from what we see. He doesn’t know and clearly doesn’t believe in that. Even if he had heard of them, he clearly doesn’t believe in them. But I don’t think they’ve even heard of that. No.

We’ll see the second season.”

 

https://collider.com/andor-diego-luna-interview-season-2-rogue-one-jedi-lightsabers/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Index az Andorról:

 

Ez a legjobb sci-fi-sorozat, amit valaha leforgattak

Tökéletes az első perctől az utolsóig

 

:D 

 

EDIT: érzékenyebb lelkűek elégedjenek meg a cím elolvasásával. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk az érdekes, hogy azt mondja nem hallott a jedikről. A RO-ban mégis emlegeti őket.

Na, így már értem. :) Szerintem ez csak az első évadra vonatkozik. A következő öt évben már simán megismerheti a Jediket, már csak azért is, mert a főnöke, Ahsoka is az, és Andor szolgált a Szövetségben akkor is, amikor ott volt Kanan és Ezra parancsnok. Azt megelőzően, gyerekkorában meg valószínűleg ugyanannyit tudott a Jedikről, mint a Galaxis legtöbb embere: mítoszbeli figurák vagy katonai vezetők (és ezt is csak akkor tudhatta meg, amikor Andorék elhozták a Kenariról). De hát az meg már 14 éve volt, és azóta a Jedik még ritkábbak, pedig a Köztársaság végnapjaiban sem volt belőlük sok, Palpatine és a Birodalom pedig az emléküket is igyekeznek eltörölni. Szóval azt a keveset is elfelejthette mostanra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Bomarr írta:

Mivel egyetlen streaming csatorna se teszi nyilvánossá a nézettségi adatait ezért jobb híján becslések készülnek. A Parrott arányai is ilyenek, amik próbálják köztes adatokból megmutatni hogy mekkora az igény az adott sorozatra.

Amit a múltkor betettél az konkrétan számok voltak, hogy hány percet tekintettek meg a sorozatból összesen? Vagy valami hasonló.

 

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, így már értem. :) Szerintem ez csak az első évadra vonatkozik. A következő öt évben már simán megismerheti a Jediket, már csak azért is, mert a főnöke, Ahsoka is az, és Andor szolgált a Szövetségben akkor is, amikor ott volt Kanan és Ezra parancsnok. Azt megelőzően, gyerekkorában meg valószínűleg ugyanannyit tudott a Jedikről, mint a Galaxis legtöbb embere: mítoszbeli figurák vagy katonai vezetők (és ezt is csak akkor tudhatta meg, amikor Andorék elhozták a Kenariról). De hát az meg már 14 éve volt, és azóta a Jedik még ritkábbak, pedig a Köztársaság végnapjaiban sem volt belőlük sok, Palpatine és a Birodalom pedig az emléküket is igyekeznek eltörölni. Szóval azt a keveset is elfelejthette mostanra.

Vagy tényleg nem hallott róluk ez idáig. A második évadnak amúgy is sok ismertebb karaktert kell felvonultatnia.  Pl. jó lenne látni azokat a szenátorokat is, akik a Yavin IV-en tárgyalták a Scraif elleni támadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy tényleg nem hallott róluk ez idáig.

Nem lehetetlen, bár annyiból kicsit valószínűtlennek tűnik, hogy Ferrix köztársasági bolygó volt, és szerintem azért előfordultak hírműsorokban, ha máskor nem, akkor, amikor Palpatine ellen "merényletett követtek el" és "fellázadtak" a Köztársaság ellen. Így valószínűbbnek tűnik, hogy hallott róluk, csak nem tudja, pontosan mik és talán már azt a keveset is elfelejtette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amit a múltkor betettél az konkrétan számok voltak, hogy hány percet tekintettek meg a sorozatból összesen? Vagy valami hasonló.

Igen, azok a Nielsen számai. Azokat tartják a legmegbizhatóbbnak. Bár az is becslés, de egészen más jellegű. Ők nem a netes aktivitásból vonnak le következtetéseket, hanem reprezentativ felméréseket készítenek: van pár amerikai háztartás, ahol az ő készülékeik mérik hogy mikor mit néznek az ott lakók. Viszonylag sok háztartásból összegyüjtik a számokat majd készítenek egy becslést az egész lakosságra nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

"...I think it’s going to be quite amazing to watch Rogue One after you see Season 2. I think you’ll see a different film. For sure, you’ll understand the character from a different perspective, and you’ll be with him in a different way."

Ez már most is így van. 

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Index az Andorról:

 

Ez a legjobb sci-fi-sorozat, amit valaha leforgattak

Tökéletes az első perctől az utolsóig

 

:D 

 

Ez a legjobb index cikk, amit valaha olvastam. :psycho::hb::bumm::P

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A lényeg, hogy az összes Disney SW sz*r volt, kivéve ezt. :D Szóval a valaha legjobbtól messze van nekem. 

Ez az indexről kritika és egy fricska. Más szemszögből nézve, konkrétan kihegyezi élesre a különbséget, hogy akik távolságtartásit kértek a DSW-re, azok is értsék: ez most rendkívüli lett. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell írta Syril kapcsán, hogy Luthen és Mon után a legérdekesebb karakter a sorozatban, ami fura, hisz a sorozat címe Andor. Az embernek olyan érzése van, hogy Cassian csak egy turista a saját sorozatában és beugrott, hogy nem ő az egyetlen Andor a sorozatban. Marvaa szerepe is fontos a lázadás beindulásában, ő egy szikragyújtó. :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Cassain útjának végállomását már ismerjük, ezért nem tűnik annyira érdekesnek. Bár az ő lelke jóval egyszerűbb. :) 

A végét ismerjük, azt eddig is ismertük. Most megismertük a múltját és hogy kapcsolódik a lázadáshoz. Nem tudom, hogy egyszerű-e a lelke, inkább csak nem beszél sokat, és nem is agyal sokat, emiatt is alkalmas arra, amire Luthen kinézte magának. Na jó, példát veszek Casről és nem agyalok ezen. :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igazából a lényeg még csak most jön. :D 

A próféta szól belőled. Nagyon sok dolgot fognak összecsomagolni abba a 2. évadba, bazi sűrűnek érzem az erőt körülötte.

Nehezebb lesz kikerülni régóta ismert karakterek feltűnését abban. Persze meg tudják oldani, ebben az évadban is mennyi minden történt képernyőn kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Az embernek olyan érzése van, hogy Cassian csak egy turista a saját sorozatában

Igen, maga Cassian Andor majdhogynem csak mellékszereplő a szériában. Sokszor még az események alakításában sem vesz részt, lásd az utolsó részt, ahol Bix kimentését leszámítva minden tőle függetlenül történik. Igazából a sztori fő sodrában, ami ugye a lázadás a Birodalom ellen, ő csak három rész erejéig van benne. Ugyanakkor mégis megkerülhetetlen a széria szempontjából, mert ő a katalizátor. Még akkor is, amikor teljesen kivonják a fősodor alól - a Narkina 5-ös epizódokban -, is ő miatta mozognak az események. Mindkét fél őt keresi, és akárhol van, ott előbb-utóbb kitör a balhé.

Cassian pedig végig sodródik az árral. Az első évadon keresztül igencsak ritkán dönt ő a saját sorsáról. Ezért is fontos a sorozat vége, amikor találkozik Luthennel a Fondoron. Ez az első alkalom, hogy immár nem csak sodródik, csapont egyik kalamajkából a másikba, hanem ő dönt arról, hogy hogyan tovább. Így futott le finoman az ő karakteríve, és vette a kezébe végül a saját életét, s válhat így a második évad abszolút főszereplőjévé.

Amiben én nem kisebb nevekre számítok, mint Krennic, Tarkin és Galen Erso (most, hogy megjelent a Halálcsillag, ők is jöhetnek), és, ami azt illeti, az sem lepne meg, ha az évad vége felé Jyn is feltűnne minimum egy cameo erejéig. Ahogy az RO vége felé elkezdtek megjelenni az ep4-et nyitó szereplők, úgy az Andor végén is elkezdhetnek megjelenni az RO-t nyitó karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a második évadban már neki is meg kéne jelennie. Az első évadban még, amikor még nem létezik hivatalosan a Szövetség, magyarázható a távolléte azzal, hogy egyrészt, ő aktív módon szervezte a lázadást, másrészt, ahogy azt az Obi-Wan Kenobiban is láttuk, ő az Alderaanon lakott, nem a Coruscanton. De ahogy közeledik az RO/ep4, úgy kell neki is megjelennie. Még ha csak hologramon is, mint néha a Rebels-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igen, a második évadban már neki is meg kéne jelennie. Az első évadban még, amikor még nem létezik hivatalosan a Szövetség, magyarázható a távolléte azzal, hogy egyrészt, ő aktív módon szervezte a lázadást, másrészt, ahogy azt az Obi-Wan Kenobiban is láttuk, ő az Alderaanon lakott, nem a Coruscanton. De ahogy közeledik az RO/ep4, úgy kell neki is megjelennie. Még ha csak hologramon is, mint néha a Rebels-ben.

Az említését azért hiányoltam az első évadból. A következőben pedig szinte kötelező a jelenléte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Az említését azért hiányoltam az első évadból. A következőben pedig szinte kötelező a jelenléte.

Nem mondom, hogy nekem nem hiányzott, de ez inkább a rajongói vágyaim miatt van. Mert az epizódokban nem volt olyan szituáció, amikor említeni kellett volna. Mon Mothma oldaláról a lázadás jelenleg még csak egy melléktevékenység, amivel nem is igazán foglalkozott, ebben az évadban a családja volt az ő központi témája, ahhoz meg Bail Organának az ég adta világon semmi köze. Mondhatni, a lázadó Mont még nem is láttuk az Andorban, csak a pénzügyi gondokkal küszködő családanyát.

Persze nyilván bele lehetett volna erőltetni a szenátusi jelenetekbe vagy valamilyik összejövetelbe, de az csak egy fan service lett volna, mert a rajongói igény kielégítésén túl az első évadban prezentált történet és párbeszédek nem kívánták meg Bail jelenlétét semmilyen formában. Szóval jobb, hogy nem tették bele. Nem zavart bele Mothma személyes történetébe a galaktikus lázadás, és nagyobb jelentőssége lehet egy későbbi találkozónak.

Plusz így van egy szép párhuzam is, hisz mind Bail, mind Mon kapott egy-egy évadot, ami a családjukról (központban a lányukkal), nem a lázadásról szól.

A második évadban, ahol feltehetően a családról eltolódik a hangsúly a lázadásra Mon oldaláról is, amikor már nem csak annyiról fog szólni ez a vonal, hogy a könyvelésben lyuk van, mert pénzt adott a forradalmároknak, akkor Bail előbb-utóbb megkerülhetetlenné válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem mondom, hogy nekem nem hiányzott, de ez inkább a rajongói vágyaim miatt van. Mert az epizódokban nem volt olyan szituáció, amikor említeni kellett volna. Mon Mothma oldaláról a lázadás jelenleg még csak egy melléktevékenység, amivel nem is igazán foglalkozott, ebben az évadban a családja volt az ő központi témája, ahhoz meg Bail Organának az ég adta világon semmi köze. Mondhatni, a lázadó Mont még nem is láttuk az Andorban, csak a pénzügyi gondokkal küszködő családanyát.

Persze nyilván bele lehetett volna erőltetni a szenátusi jelenetekbe vagy valamilyik összejövetelbe, de az csak egy fan service lett volna, mert a rajongói igény kielégítésén túl az első évadban prezentált történet és párbeszédek nem kívánták meg Bail jelenlétét semmilyen formában. Szóval jobb, hogy nem tették bele. Nem zavart bele Mothma személyes történetébe a galaktikus lázadás, és nagyobb jelentőssége lehet egy későbbi találkozónak.

Plusz így van egy szép párhuzam is, hisz mind Bail, mind Mon kapott egy-egy évadot, ami a családjukról (központban a lányukkal), nem a lázadásról szól.

A második évadban, ahol feltehetően a családról eltolódik a hangsúly a lázadásra Mon oldaláról is, amikor már nem csak annyiról fog szólni ez a vonal, hogy a könyvelésben lyuk van, mert pénzt adott a forradalmároknak, akkor Bail előbb-utóbb megkerülhetetlenné válik.

Persze, ez érthető.

 

Nekem csak azért fura kicsit, mert annál központibb elemnek képzeltem Bailt az "ellenállás"-ban (még ugye nincs hivatalos szövetség), semmint, hogy lemehessen egy évad a kulcsszereplőkkel anélkül, hogy megemlítenék. Valószínűleg, amikor Mon azt mondta, hogy 3 ember tud csak erről, akkor ott az egyik Bail volt, de azért jobban örültem volna, ha az évad során legalább egy alkalommal nevesítik, hogy ő is intézi a saját kis dolgait és nemcsak a Luthen + Mon tandem létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is kezdettől ezt hangoztattam, hogy még se említik. Mintha nem is létezne. Értem én a hangsúlyokat, de ő elég központi szereplő a lázadás kialakulásában ahhoz, hogy még említés szintjén se merüljön fel. 

Azért ha nagyon akarták volna említés szintjén nem lett volna nagy kunszt beleszőni. 

Érdekes lesz mit hoznak ki ebből a szálból a második évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Igen, én is kezdettől ezt hangoztattam, hogy még se említik. Mintha nem is létezne. Értem én a hangsúlyokat, de ő elég központi szereplő a lázadás kialakulásában ahhoz, hogy még említés szintjén se merüljön fel. 

Azért ha nagyon akarták volna említés szintjén nem lett volna nagy kunszt beleszőni. 

Érdekes lesz mit hoznak ki ebből a szálból a második évadban.

Emlékszem, én csak azért nem haraptam rá, mert meg akartam ezzel várni az első évad végét. Lásd ugyanitt: Obi-wan Kenobi sorozat zenéje :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.