Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Nekem nem hiányzott, Ha a sorozat központi témája az ellenállás felépítése lett volna akkor kellett volna, de ez csak egy sokadik mellékszál volt amire szinte csak Luthen szemével láttunk rá. A lázadás nagy része teljesen rejtve lett előttünk. Ha a második évadban nem szerepel az hiba. Meglátjuk hogy lesz bevezetve. Egyelőre én örülök, hogy a személyes kedvencem Saw viszont felbukkant. Remélem a második évadból kiderül min kaptak össze a Szövetséggel és mitől ment más utakon, illetve hogy vesztette el a lábát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghoztam az utolsó guide képet, -a legalább kétszínű- Luthen barátunkkal!

epguide112.jpg

Egy kis szünet, aztán hamarosan visszatérek, ebben a minőségben is! (Bad Batch, Mando3, Ahsoka? ez a sorrend jövőre?)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Nekem csak azért fura kicsit, mert annál központibb elemnek képzeltem Bailt az "ellenállás"-ban (még ugye nincs hivatalos szövetség), semmint, hogy lemehessen egy évad a kulcsszereplőkkel anélkül, hogy megemlítenék.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

ő elég központi szereplő a lázadás kialakulásában ahhoz

Nekem kétségem sincs afelől, hogy amint a sorozat Mothma részéről is elkezd az ellenállásról szólni, meg lesz említve, mi több, szerepelni is fog. ;) Mert jelenleg csak Mothma hozhatná szóba, legalábbis arról sehol semmiféle információ nincs, hogy Luthen és Bail között lenne kapcsolat.

Amúgy milyen szép, hogy egy olyan szereplő hiányát sajnáljuk, akiről annak idején semmit sem tudtunk, még a nevét sem, csak annyit, hogy "Leia apja". Olyan jelentéktelen volt, hogy megölték off-screen és senkinek sem hiányzott aztán. Leia még egy könnyet sem hullat miatta, a filmekben soha többé nem is említik. Abszolút elhanyagolható volt a lázadás, a karakterek, a sztori szintjén, minden téren. Egy név nélküli senki volt, még annyit sem jelentette, mint az ep6-ban Mon Mothma. Most meg már az említése is hiányzik. Ebből is látszik, mekkorát fejlődött a franchise, a névtelen senkikből prominens, már-már megkerülhetetlen karakterek lettek.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Azért ha nagyon akarták volna említés szintjén nem lett volna nagy kunszt beleszőni. 

Ha nagyon akarták volna, de nyilván egyáltalán nem akarták (bár az már régen rossz, ha csak az írók akarják, nem a történet teszi szükségessé). És egy ilyen gondos írói munka után feltételezhető, hogy egy nagyon jól átgondolt okból nem akarták. Én azt mondom, ezzel is érdemes majd csak a történet végén foglalkozni, ahogy az Obi-Wan Kenobi zenemizériájáról is kiderült, hogy koncepció húzódott mögötte. Lássuk, mit hoz az egész történet. Szerintem, mire lemegy a 24. rész, teljes mértékben érteni fogjuk, miért nem tűnt fel Bail Organa még nyílt említés szintjén sem kontextusban a lázadókkal (mert a lázadáson kívül semmi ok nincs arra, hogy emlegessék, a lázadással kapcsolatban meg szerintem említve lett, csak nem nyíltan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Galen Erso is kaphat egy apró szerepet, a 2. évadban? :) Nem lennék meglepve, viszont ha Galen karaktere feltűnik, akkor Orson Krennic karaktere is feltűnhet. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem támasztok elvárásokat a 2. Évadra. Az elsőnél is bejött, hogy csak elkezdtem nézni.

Tényleg ezzel a sorozattal lesz kvázi teljes a történet, és nem a kezdet kezdetének a kezdete, hanem kapunk egy hidat.:angel:

A valóságban folyamatok és ciklusok vannak, következmények. Ez a sorozat is következmény. Egy mozifilmben nem lehetne ilyen szép ívet húzni és ennyi karakteren keresztül bemutatni a buktatókat, áldozatot, hogy hogy született a szövetség, aminek a sötét oldalát is látjuk. Pár beépített hibát elkövetnek és a fülembe csengnek Mandó szavai, hogy az Új Köztársaság egy vicc. Folyton ilyen Luthen féle, meg Palpi féle alakok írányítanak a háttérből, a különbség az köztük, hogy Luthen másokat szolgál, Palpi magát. 

 

Kicsit visszakapcsolok az Index cikkre. Nem éreztem, hogy csak szapulna minden DSW anyagot, talán erősebb a gyomrom, és nem foglalkozom azzal másnak mi nem tetszik, miért, mert ezek csak vélemények. Az számít, hogy milyen hatása van, mi a megélésünk, ezt logikusan kiélezett balagyféltekés elmével felfogni képtelenség. Az elme csak fecseg és kupit csinál. :fű:

 

Kieg: Bail nekem nem hiányzott, annyira az elején vagyunk és olyan széttöredezett az egész lázadás, hisz a Lázadókban sem botlottunk bele folyton valami máshonnan ismert lázadóba. Az idegen lények is külön csoportosulnak. Még messze vagyunk attól, hogy lángba borul a fél galaxis. Bail nyilván csinálja a kis dolgait. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az Obi-Wanban nem hiányzott Mothma emlegetése, úgy itt sem Bail esetleges felbukkanása. Indirekt utalás így is történt rá, ebben @Dzséjttel egyetértve biztos vagyok. Amúgy tényleg meghökkentő, hogy a Mothma-szállal kapcsolatban mennyire mást vártam. Szenátusi szócsatározásokra, bizottsági ülésekre, kiáltványokra stb. számítottam, ehelyett megkaptuk Mon Mothmát, az embert. Nyilván a pénzügyi krízise nem független a Lázadás ügyétől, mégis, ez a sorozat döbbentett rá arra, hogy idestova 40 éve bukkant fel a filmvásznon, eddig ezt a nőt gyakorlatilag nem ismertük. Volt egy sematikus kialakult kép róla, egy kirakatfigura. A Bölcs, a Jó, a Pacifista. Ezt a képet azért az elmúlt évek termése (Aftermath-trilógia, Vérvonal, Rogue One) már elkezdte árnyalni, igazán elmélyíteni a karakter komplexitását érzésem szerint most sikerült. 

 

1983-ban volt egy fehér ruhás nő, aki az eligazításon elmondta két mondatát, hogy aztán átadja helyét Ackbar admirálisnak és Madine tábornoknak. Négy évtizedre rá most már láthatjuk, hogyan bontakozik ki majd a törhetetlen "államnői"imázs, szimbiózisban a Felkelők Szövetsége szervezeti megalakulásával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Amúgy tényleg meghökkentő, hogy a Mothma-szállal kapcsolatban mennyire mást vártam. Szenátusi szócsatározásokra, bizottsági ülésekre, kiáltványokra stb. számítottam, ehelyett megkaptuk Mon Mothmát, az embert. Nyilván a pénzügyi krízise nem független a Lázadás ügyétől, mégis, ez a sorozat döbbentett rá arra, hogy idestova 40 éve bukkant fel a filmvásznon, eddig ezt a nőt gyakorlatilag nem ismertük. Volt egy sematikus kialakult kép róla, egy kirakatfigura

Nálam ez az egyetlen szál, ahol hiányérzetem van. Túlságosan rámentünk a pénzügyeire és a családjára és sokkal kevesebb birodalmi politika lett ahhoz képest, amit vártam. Az elején ez sokkal kiegyensúlyozottabb volt Mothma szála kapcsán, az évad végére sajnos csak a vergődés maradt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a politikai vonal most fog igazán jönni. Az 1. évadban láthattuk az embert számos problémával, válsághelyzetben, így egészen más szemmel fogjuk nézni a politika színpadán is.

Nekem tetszik ez a koncepció, ha tényleg így lesz, de miért is maradna ki? A továbbiakban nehéz úgy folytatni a RO előzményét, hogy ezt kihagynák. Ez az évad  Cassian Andor helyzetét tekintve is alapozás, én hasonlóan látom Mon Mothmát tekintve is, s mivel róla tényleg keveset tudtunk eddig, holott a Lázadóknál kulcsfigura, Bailhez hasonlóan, nagyon idekívánkozott egy személyes szál róla is. Nekem ez igy tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont a második évadban ha jól számolom évente lesz egy trilógia. 4x3=12. Szóval kétséges mennyi idő marad Mon-ra. Az első évad csupán pár hónapot dolgozott fel. 

Ha egy trilógia egy évet ölel fel, de az is lehet, hogy nem látunk bele minden évbe, és lesz mondjuk egy két éves időugrás is. Vagy a sztoriszálak alatt lesz ugrás. Itt sem a történetszálak elején/végén volt az időugrás, hanem közben, egyszer szó szerint rész közben. És mivel Monnak egy ponton központi karakterré kell válnia, ha benne lesz az a bizonyos Palpatine ellenes beszéd, akkor mindenképpen időt kell rá szánni. Hiszen ebben a játékban a családja is veszélybe kerül.

 

Amúgy szerintem Mon családi története egyben a politikai történet is. A politika hirtelen túlságosan átszőtte szegény nő családját, már nem választhatja el egyiket a másiktól. Ráadásul sok dolgot meg is tudtunk a Birodalmi Szenátusról. A két jelenet a majdnem üresen kongó csarnokban lezavart felesleges beszéd nagyszerű képet fest, ahogy az összejövetelen történt beszélgetés és az olyan kis kiszólások, minthogy a Birodalom a Szenátust megkerülve kezdhetett el kotorászni a szenátorok magánszámláin. De Davo is azért akarja beházasítani a fiacskáját ebbe a családba, hogy politikai előnyökre tegyen szert.

Talán, amiből több lehetett volna, az a Mothma és más politikusok közti interakció, amit az összejövetelen láttunk. Ám szerintem ez is olyan, ami a második évadra marad. Az eddigiekből úgy tűnik, az első szezon inkább a személyek bemutatására és személyes indítékaikra ment rá, és a második évad lesz az epikusabb. Mothmának megoldódik a pénzügyi gondja, Andor is belépett a lázadásba, ráadásul a két szereplő Luthennen keresztül találkozhat is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont a második évadban ha jól számolom évente lesz egy trilógia. 4x3=12. Szóval kétséges mennyi idő marad Mon-ra. Az első évad csupán pár hónapot dolgozott fel. 

Vélhetően a személyes szál már nem lesz előtérben, legfeljebb azt tudjuk meg, mi lett Leida sorsa végül, de nem kap további hangsúlyt, ezzel úgyis Mon áldozatát akarták hangsúlyozni, hogy lássuk, ő mit áldozott fel ezért a Lázadásért. Azt viszont látnunk kell, hogy toborozzák össze azt a sok világot, amelynek vezetői ott gyűltek össze a Yavin 4-en a Rogue One-n, és ennek főbb lépései szerintem be lesznek mutatva, megspékelve a Luthen féle gerilla hadviseléssel, amiben benne van Saw és most már Cassian is benne lesz. A tiszta eszmék megerősödése és a hozzá tartozó piszkos háttérmunka sikerei, együtt. Az előbbiben benne lesz Mon Mothma munkája és jelenléte is. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont a második évadban ha jól számolom évente lesz egy trilógia. 4x3=12. Szóval kétséges mennyi idő marad Mon-ra. Az első évad csupán pár hónapot dolgozott fel. 

Azt értettem ki a hírforrásokból, hogy 1 éves időugrás lesz az első etap előtt és az etapok közt is lesz valamennyi. Vagyis egy trilógia nem egy év története lesz. Vagy valamit félreértettem? :? Már nem találom a forrást azóta. Ez így nagyon mérnöki kijelentés, ciklusokban gondolkodva is, hogy a lényeges dolgok ennyire precízen időzítve nyilvánuljanak meg. :glasses:

 

Kieg: Korábban 5 évadosra tervezték, majd látva, hogy 2 év alatt készült el az első, besűrítettek 3 részbe egy évadot. Valóban tömény lesz.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért remélem nem erről van szó. :D Gilroy-ban lehet bízni, biztos megoldják. 

Máshol én is azt olvastam, hogy eleve 2 évadra tervezték. Mindenesetre több év történetét fogja feldolgozni, ez eléggé biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mon Mothma esetén jó döntésnek tartom, hogy az "embert"(ahogy @Nute Gunray írta) ismerhettük meg és nem a politikust. 

A politika vékony jég az sw rajongók számára, a PT másik baja a midichlorianok mellett a fanyalgók szemében. 

Szenátusi szócsaták helyett, melyek nekünk akár ínyünkre is lehettek volna, inkább megkaptuk a szenátus elnémulását, és egy ember ebből fakadó teljes kiábrándultságát és tettvágyát. 

Ez a történetbe is illik, és így érzelmi vetülettel lett bemutatva, nem száraz beszédekkel. 

Jó döntés volt ez is, biztos lesz idő Mon szálát is folytatni a 2. évadban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Szenátusi szócsaták helyett, melyek nekünk akár ínyünkre is lehettek volna, inkább megkaptuk a szenátus elnémulását, és egy ember ebből fakadó teljes kiábrándultságát és tettvágyát. 

De szerintem ennek így is kellett lennie. A köztársasági szenátusnak különböznie kell a birodalmi szenátustól, különben nincs értelme. Itt szócsaták már nem folyhatnak a Szenátusban, hiszen pont az a lényeg, hogy a Birodalomban az már egy üres kéz. Itt a kontraszt most remek. Az ep1-3-ban (és a TCW-ben) minden pod világít, mindig teli a terem, több pod is lebeg, folyik a kommunikáció (párbeszédnek azért már ott sem mindig nevezném), a folyosókon is zajlik az élet, az irodákban mennek a megbeszélések. S bár itt csak a csarnokot láttuk, az üres podok százai már feltételezik, hogy itt bizony távolról sincs akkora politikai élet, mint korábban. Ehhez még hozzájön az, hogy Mothma érdemi politikai beszélgetést sem a Szenátusban, hanem a chandrilai követségen rendezett partin tudott kezdeményezni.

 

 

41 perccel korábban, Yoda József írta:

5 évadra terveztek (több stábtag is ennyire írt alá), Diego Luna vállalt csak kettőt.

Az öt évadra alárírás nem feltétlen jelenti azt, hogy alapból öt évaddal is terveztek. Amerikában sokszor iratnak alá sorozatoknál öt évadra, minden szériánál ez a standard, afféle biztonsági játékként ebben gondolkodnak, hogy ha a széria tovább él 1 vagy 2 évadnál, akkor senki se akarjon több pénzt az első öt évben, de mindenki biztosan maradjon. Aztán vagy leállítják a szériát, vagy újratárgyalják a szerződést, attól függ, mennyire sikeres a sorozat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

However following yesterdays news, Andor’s director of photography, Adriano Goldman, has revealed to TVCultura that Andor was originally going to have five seasons, but he believes that’s no longer the plan and that Andor will instead have three. Goldman told the network, “The series I worked on was supposed to be five seasons long, but I think it’s not happening. It will now have three maybe.”

https://bespinbulletin.com/2022/04/andor-was-set-to-have-5-seasons-will-now-have-3/

 

Áprilisban még emlegették hogy 5 évad volt eredetileg, de talán lesz 3. Aztán végül ebből a 3-ból már 2 maradt a sorozat kezdetére

 

Ezt pedig Denis nyilatkozta:

 

“We sort of signed up for five years. We thought they were gonna be five seasons of this and then thankfully Diego [Luna] was like, ‘I’ll die if I do five seasons.’ So they condensed it into this amazing– I don’t know how he’s done it, but he has condensed… Tony Gilroy has managed to do one more season and you’re gonna have told the whole story.”

https://thedirect.com/article/star-wars-andor-tv-diego-luna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A politika vékony jég az sw rajongók számára, a PT másik baja a midichlorianok mellett a fanyalgók szemében. 

Ne ez legyen már a szempont basszus. Soha többé ne hozzák majd szóba egyetlen filmben és sorozatban sem pl Luke Skywalker és Kylo történetét, mert sokak szemében tüske?  Nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 02. - 21:17, Donát írta:

Ne ez legyen már a szempont basszus. Soha többé ne hozzák majd szóba egyetlen filmben és sorozatban sem pl Luke Skywalker és Kylo történetét, mert sokak szemében tüske?  Nonszensz. 

Nonszensz vagy sem, reagálnak a következő alkotások sw-n belül is dolgokra melyek esetleg szélesebb körben nem lettek népszerűek. Jar-Jar szerepe is kisebb lett, a politikai jelenetek is repültek a 3-ból sajnos, vannak példák. Ez a sorozat is azért készült mert a RO sikeres lett és a receptje sokaknak bejött. Itt rá is tettek egy lapáttal a mitológia idegen felnőttes világra, tehát fordítva is működik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nonszensz vagy sem, reagálnak a következő alkotások sw-n belül is dolgokra melyek esetleg szélesebb körben nem lettek népszerűek. Jar-Jar szerepe is kisebb lett, a politikai jelenetek is repültek a 3-ból sajnos, vannak példák. Ez a sorozat is azért készült mert a RO sikeres lett és a receptje sokaknak bejött. Itt rá is tettek egy lapáttal a mitológia idegen felnőttes világra, tehát fordítva is működik. 

Ebben a sorozatban nagyon sok politika van, és az egyik szereplő sztorija az, hogy pénzügyi gondban van. Ez mennyivel másabb, mint a kereskedelmi utak megadóztatásának kérdése? Itt láttuk először a birodalmi Szenátust, több partira is beugorhattunk, ahol politikai megbeszélések zajlottak, és még a BBI belpolitikájába is beleláttunk. Az ep1 óta nem láttunk ennyi politikát élőszereplős Star Wars-ban. Ráadásul, mivel az ep1-3 generációja már felnőtt, volt egy paradigmaváltás is, ama trilógia rajongói pont a galaktikus politika hiányát kérték számon az ep7-9-en, szóval már ezért sem érdemes csak arra koncentrálni, hogy az ep1-3 idején, több mint húsz éve voltak olyanok, akiknek nem tetszett a politikai szál.

Mindezen túl, az RO annyira nem hasonlít az Andorra. A filmben a politika minimális (az is inkább Tarkinra és Krennicre korlátozódik), sok az idegen (Raddus, Two Tubes, az U-szárnyú lövésze), Chirrutnak hála a misztikum nagyon masszívan jelen van és egy epikus háborús sztori hősökkel. Az Andor mindennek a fordítottja, sok a politka, kevés az idegen, a misztikum csak nyomokban fellelhető, egyszerű emberek vannak benne és távolról sem epikus háborús sztori, hanem egy lassú politikai thriller.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

az ep1-3 idején, több mint húsz éve voltak olyanok, akiknek nem tetszett a politikai szál.

Akik főleg az OT rajongók voltak, mert a korábbi filmekben nem volt annyira hangsúlyos ez a szál. Mondjuk ők mindent kritizáltak ami nem olyan volt, mint a klasszikban. Sőt, még Quarron azt is szóvá tette ami olyan volt. 

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

A filmben a politika minimális (az is inkább Tarkinra és Krennicre korlátozódik), sok az idegen (Raddus, Two Tubes, az U-szárnyú lövésze), Chirrutnak hála a misztikum nagyon masszívan jelen van és egy epikus háborús sztori hősökkel. Az Andor mindennek a fordítottja, sok a politka, kevés az idegen, a misztikum csak nyomokban fellelhető, egyszerű emberek vannak benne és távolról sem epikus háborús sztori, hanem egy lassú politikai thriller.

Épp ezért kell a második évad, hogy zökkenőmentes legyen az átmenet a RO-ba. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akik főleg az OT rajongók voltak, mert a korábbi filmekben nem volt annyira hangsúlyos ez a szál. Mondjuk ők mindent kritizáltak ami nem olyan volt, mint a klasszikban. Sőt, még Quarron azt is szóvá tette ami olyan volt. 

De hát azok az OT-ben abszolúte megmagyarázhatóak voltak a regények és forráskönyvek által, míg a PT-ben azért volt teljesen sz*r, mert a filmben semmi magyarázatot nem adtak rá. Lásd a pilótaruhák, amik az ep1-ben ugyanúgy nyitottak, mint az ep4-ben, de az N1 pilóták ruhája fos, mert a filmből nem derül ki, hogy mi lesz, ha katapultálnak (nem mintha valaha is katapultált volna valaki is a filmekben), ellenben az ep4-ben az X-szárnyú pilótaruhák teljesen jók, mert az X-Wing videojátékokból és könyvekből kiderül, hogy a mellkaspanel személyi pajzsot von a pilóták köré (igaz, a filmekben személyi pajzsot sem láthattunk soha). Szóval ne tessék Quarront szapulni, mert abszolúte igaza volt, ha az ő idióta szemszögéből nézzük. Pont, case close. :D 

 

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp ezért kell a második évad, hogy zökkenőmentes legyen az átmenet a RO-ba. :)

Igen, remélhetőleg a terv része is, hogy a második évad végére már az Andor is az RO stílusára hasonlítson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval ne tessék Quarront szapulni, mert abszolúte igaza volt, ha az ő idióta szemszögéből nézzük.

A Naboo pilóták szemüvegére emlékszem, amit szóvá tett, hogy minek az? Semmi értelme. Az X-wing pilótáknál mi értelme volt? Szerintem direkt trollkodott. Magától senki nem lehet ennyire hülye. 

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, remélhetőleg a terv része is, hogy a második évad végére már az Andor is az RO stílusára hasonlítson

Ezt el is várom, admirális.... :P

 

Amúgy épp ma, vagyis tegnap néztem meg a RO-t, és már most hatalmas nyomokat hagyott rajta a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ebben a sorozatban nagyon sok politika van, és az egyik szereplő sztorija az, hogy pénzügyi gondban van. Ez mennyivel másabb, mint a kereskedelmi utak megadóztatásának kérdése? Itt láttuk először a birodalmi Szenátust, több partira is beugorhattunk, ahol politikai megbeszélések zajlottak, és még a BBI belpolitikájába is beleláttunk. Az ep1 óta nem láttunk ennyi politikát élőszereplős Star Wars-ban. Ráadásul, mivel az ep1-3 generációja már felnőtt, volt egy paradigmaváltás is, ama trilógia rajongói pont a galaktikus politika hiányát kérték számon az ep7-9-en, szóval már ezért sem érdemes csak arra koncentrálni, hogy az ep1-3 idején, több mint húsz éve voltak olyanok, akiknek nem tetszett a politikai szál.

Mindezen túl, az RO annyira nem hasonlít az Andorra. A filmben a politika minimális (az is inkább Tarkinra és Krennicre korlátozódik), sok az idegen (Raddus, Two Tubes, az U-szárnyú lövésze), Chirrutnak hála a misztikum nagyon masszívan jelen van és egy epikus háborús sztori hősökkel. Az Andor mindennek a fordítottja, sok a politka, kevés az idegen, a misztikum csak nyomokban fellelhető, egyszerű emberek vannak benne és távolról sem epikus háborús sztori, hanem egy lassú politikai thriller.

Értelek, nem lehet veled nem egyetérteni, szerintem te is értettél engem. Annyiban maradhatunk, hogy változnak a trendek, próbálkoznak ilyen olyan irányokkal, hol több, hol kevesebb sikerrel, az eredmény sajnos lehet, hogy csak egy közhely marad: nem lehet mindenkinek megfelelni. A fórum kemény magjának azért sikerül, köztük nekem is. Semmi bajom a politikával, amennyi eddig bármiben volt, és semmi bajom semmilyen új iránnyal, a star wars még messze van attól, hogy elveszítse nálam önmagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értelek, nem lehet veled nem egyetérteni, szerintem te is értettél engem. Annyiban maradhatunk, hogy változnak a trendek, próbálkoznak ilyen olyan irányokkal, hol több, hol kevesebb sikerrel, az eredmény sajnos lehet, hogy csak egy közhely marad: nem lehet mindenkinek megfelelni. A fórum kemény magjának azért sikerül, köztük nekem is. Semmi bajom a politikával, amennyi eddig bármiben volt, és semmi bajom semmilyen új iránnyal, a star wars még messze van attól, hogy elveszítse nálam önmagát.

Érteni értelek, csak egyet nem értettem vele. :) Ahogy írod, változnak a trendek. Ha valami, a Star Wars lassan 50 éves létén ezt baromira jól le lehet követni. És mivel ilyen nagy intervallumok vannak, már nem is lehet abból következtetést levonni, hogy a - hihetetlen leírni - 23 évvel ezelőtti filmnek milyen hatásai voltak. Az ep7-re még egyértelműen hatott, annak ellenére, hogy abban is vannak PT elemek, de minden új SW közül a legkeveebb. És pont azon csapódott le, hogy bizony a PT utálat baromira nem általános jelenség a rajongók között, és van a Star Warsnak egy olyan rajongói tábora, amik azt imádják, nem az OT vonalat. És el is indultunk egy olyan irányba, ami a Star Wars egységességét hozta el. És pont az RO volt az első mozifilm, amin ezt megtapasztalhattuk (a Rebels-ben meg általános volt a kezdetektől fogva). Egységesebbé lett a Disney égisze alatt, mint Lucas alatt, ahol markánsan megfigyelhető a határvonal a PT és az OT éra között. És szerintem ez a közhelyes "nem lehet mindenkinek megfelelni" felfogás ellen a legjobb arany középút. Én most már el sem tudok képzelni úgy Star Wars produkciót, hogy az csak az egyik érából merít markánsan. És erre most az Andor is egy nagyszerű példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén amit írtál elgondolkodtatott. Annek ellenére, hogy több éra jelenik meg mimden műben,lehet hogy elhatárolódnak valamelyest egymástól a művek. 

Most már nem csak star wars van, hanem ilyen, meg olyan star wars is van. Szerencsés akinek mind bejön, kevésbé akinek nem mind. Ez az Andor az első ami markánsan mert más lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.