Ugrás a kommentre

Első Rend-Ellenállás háború


Ajánlott hozzászólás

Szerintem nyugodtan elmondhatjuk, hogy az előző részben látott események okán is, kitört a második galaktikus polgárháború. Érdekes lesz látni a vásznon is a kialakult helyzetet, remélem ezúttal jobban rámennek majd ennek taglalására. Addig is itt egy kis leírás a Ziro-s brigádtól melyet a ma megjelent Resistance Reborn regényből merítettek. 

 

"A Hosnian Prime utáni támadást és az Új Köztársaság szétesését követően az Első Rend hatalmába vette a galaxist, hol megszállással, hol kollaboráns vagy rettegő politikusok révén: lefoglalták például a koréliai hajógyárat, hogy nekik gyártsanak új hajókat, nagy tömegben elfogtak és lekapcsoltak olyanokat, akiknek volt köze a Lázadáshoz (Leia szövetségesei), illetve azokat a volt birodalmiakat, akik nem értettek egyet az Első Renddel (ilyenek is akadtak), az Új Köztársaság életben maradt vezető politikusait, de még a semlegeseket is. Ezek egy része munkatáborokba került, és például a hajók építésén dolgozott"
(Resistance Reborn)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: A II. Galaktikus polgárháború

Na ez a másik rohadt nagy problémám a leakekkel: tulajdonképpen a háború véget sem ér a szivárgások szerinti sztoriban! Palpatine flottáját győzik csak le, amúgy az Első Rend továbbra is a teljes galaxist uralja a végén...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie Ez egy spoileres topik, ki van írva. Sajnálom.

 

Amúgy kizártnak tartom, hogy ez legyen a film vége, mert (ismerve a többi részletet) semmi értelme nincs.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Baszki Yoda!!!!!!!!! Spoilert rakd már spoiler gomb mögé. Gyanútlanul feljövök ide erre leírod a film végét. "Köszi". Nem hiszem el hogy erre nem lehet figyelni.

Frenkie bácsi! Figyelj a spoiler gombra! Yoda nem szegett szabályt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Na ez a másik rohadt nagy problémám a leakekkel: tulajdonképpen a háború véget sem ér a szivárgások szerinti sztoriban! Palpatine flottáját győzik csak le, amúgy az Első Rend továbbra is a teljes galaxist uralja a végén...

Jézusom! Ez most valami új, vagy csak elkerülte a figyelmemet a múlt heti összefoglalódban?

 

Én - kis naiv - meg azt hittem, hogy a film végén megteremtik végre annak a köztársaságnak az alapját, ahol nincs rabszolgaság. Nem lehet ártatlan kislányok pénzért adni-venni, gyermekeket lovardában dolgoztatni, egyéb módokon kizsákmányolni...

 

Eddig azt hittem, hogy a film készítői vezetik orruknál fogva a szivárogtatókat.

 

Most úgy érzem, hogy a szivárogtatók úznek gúnyt azokkal, akik követik a szivárogtatól szellemi munkásságát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Süni írta:

Jézusom! Ez most valami új, vagy csak elkerülte a figyelmemet a múlt heti összefoglalódban?

 

Én - kis naiv - meg azt hittem, hogy a film végén megteremtik végre annak a köztársaságnak az alapját, ahol nincs rabszolgaság. Nem lehet ártatlan kislányok pénzért adni-venni, gyermekeket lovardában dolgoztatni, egyéb módokon kizsákmányolni...

 

Eddig azt hittem, hogy a film készítői vezetik orruknál fogva a szivárogtatókat.

 

Most úgy érzem, hogy a szivárogtatók úznek gúnyt azokkal, akik követik a szivárogtatól szellemi munkásságát.

 

Konkrétan nincs leírva, de a szivárgásban csak annyi van, hogy legyőzik Palpatine flottáját és pont. Majd hazamennek ünnepelni, meg galaxisszerte is ünnepelnek... Csak tudnám mit, az Első Rend haderejének gyakorlatilag nem esett bántódása, a galaxist még mindig uralják. Nincs ennek így értelme

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nem is adok sok hitelt egyik szivárgásnak sem. Pont az ilyenek miatt. A saga nem érhet véget zsarnoki uralommal a jók felett.

Teszem hozzá, cirka 42 évig ilyen vége volt a Sagának... Elpusztították a Halálcsillagot, a Birodalom vezetője meghalt, de a haderejük tulajdonképpen minimális veszteséget szenvedett csak. És tudjuk, hogy utána még voltak harcok.

 

Dióhéjban ugyanez: a Rend vezetője meghalt, de haderejük megmaradt... minek csinálnak egy koppra ugyanolyan befejezést? JJ is azt mondta, azt fogjuk érezni, másképp nem is végződhetett volna. Hát ettől a befejezéstől ezt biztosan nem érezném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért kellene most egy véglegesebb, kevésbé továbbgondolható befejezés. Amúgy én évekig elvoltam továbbgondolás nélkül azzal a verzióval, hogy a Birodalmat megdöntötték az ewokok! :death:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Frenkie bácsi! Figyelj a spoiler gombra! Yoda nem szegett szabályt. 

Tegnap mikor megnéztem tuti hogy nem volt a topic címénél a spoiler szó. Direkt szoktam figyelni erre. Ez kb a topic nyitása után lehetett egy órával. Lehet késlekedett a rendszer. Most már ott van.

Mindegy, túléltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Tegnap mikor megnéztem tuti hogy nem volt a topic címénél a spoiler szó. Direkt szoktam figyelni erre. Ez kb a topic nyitása után lehetett egy órával. Lehet késlekedett a rendszer. Most már ott van.

Mindegy, túléltem.

Én meg mielőtt kommenteltem, lecsekkoltam, hogy ott van-e a spoiler tag ;) és ott volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Tegnap mikor megnéztem tuti hogy nem volt a topic címénél a spoiler szó. Direkt szoktam figyelni erre. Ez kb a topic nyitása után lehetett egy órával. Lehet késlekedett a rendszer. Most már ott van.

Mindegy, túléltem.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Én meg mielőtt kommenteltem, lecsekkoltam, hogy ott van-e a spoiler tag ;) és ott volt

Én nyitottam a topikot és a spoiler címkével együtt hoztam létre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
14 órával ezelőtt, pb69 írta:

Lando-ék fél óra alatt egy olyan haderőt rántanak össze kb. a nagy büdös semmiből, amit még eddig soha nem láttunk így egyben. Így lesz semmi érdemi magyarázat nélkül az egyetlen teherhajón elférő ellenállásból egy gigantikus haderő több ezer hajóval.

Sidious az egész galaxist megfenyegette, szétlőtt megint egy bolygót és a mag világokban még nem az ER volt az úr. Ez a három tényező már bőven elég, hogy Lando "összerántson" egy akkora flottát. Ami nem is katonákból állt, hanem a galaxis népei egyként nyilvánították ki, hogy nem kérnek az újabb sith elnyomásból, egyszer elég volt.

 

Egyébként ez annyiból nagyon szép, hogy anno a ROTS végén csak Windu mondja, hogy nem kérnek a sith elnyomásból, ami szimbolikus is, hisz a galaxis népe ezt akkor még nem igazán érthette, csak a Jedik. Itt viszont már mindenki tudja a leckét és Palpatine visszatérésének hírére egy egész galaxis összefog.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sidious az egész galaxist megfenyegette, szétlőtt megint egy bolygót és a mag világokban még nem az ER volt az úr. Ez a három tényező már bőven elég, hogy Lando "összerántson" egy akkora flottát. Ami nem is katonákból állt, hanem a galaxis népei egyként nyilvánították ki, hogy nem kérnek az újabb sith elnyomásból, egyszer elég volt.

 

Egyébként ez annyiból nagyon szép, hogy anno a ROTS végén csak Windu mondja, hogy nem kérnek a sith elnyomásból, ami szimbolikus is, hisz a galaxis népe ezt akkor még nem igazán érthette, csak a Jedik. Itt viszont már mindenki tudja a leckét és Palpatine visszatérésének hírére egy egész galaxis összefog.

Ha Sidious nem annyira elbizakodott, és nem kürtöli világgá, mire készül, akkor lehet, sikerrel is jár. Az önhittsége másodszor is a vesztét okozta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez a három tényező már bőven elég, hogy Lando "összerántson" egy akkora flottát. Ami nem is katonákból állt, hanem a galaxis népei egyként nyilvánították ki, hogy nem kérnek az újabb sith elnyomásból, egyszer elég volt.

Ezzel nem is lenne gond, ha illeszkedne a képbe, amit az eddigi filmek festettek. Csak nálam nagyon nem így volt. Már az OT is arról szólt, hogy a zsarnokság ellen megy a lázadás, és tudhatta a galaxis mit jelent a Birodalom elnyomása. Ennek ellenére a filmekben és a Rebels-ben is azt látjuk, hogy esély nincsen arra, hogy akár csak tizedekkora flottát összeszedjenek. Hosszú évek alatt.

Aztán az ER esetében nagyon hasonló a helyzet, nyíltan a Birodalom romjain építkeznek, ugyanazt az elnyomó rezsimet képviselik, ugyanúgy szétlőnek nemcsak egy bolygót, de egy egész rendszert. Leia ki is küldi az üzenetet, amire sehonnan nem érkezik válasz, senki nem mozdul meg. Sejtettem, hogy azért fogak jönni innen-onnan, és ez jó is lett volna. De nem úgy, hogy a 9 végén Lando felkerekedik, aztán fél óra múlva visszajön egy ekkora flottával. Ez szerintem röhejes megoldás.

 

Tehát ilyen szinten én nem érzem a nép részéről, hogy magának Sidious-nak akkora szerepe lenne itt a dologban. A nép szabad akar lenni, nem akarja, hogy diktátorok önkényuralmi rendszerét kelljen nyögnie, hogy világokat igázzanak le, ártatlanokat öljenek halomra. Márpedig az ER ezt tette. A 8-ban teljesen egyértelmű mi lesz, le akarják igázni a galaxist. Nagyon logikátlan "fordulat", hogy ez senkit nem érdekel vagy erre senki nem mer fellépni, de ha Sidious visszatér, akkor arra mindenki hirtelen fejvesztve rohan az Ellenállás segítségére. Pontosabban még várnak azért egy Landot, hogy csatába hívja őket.

Az egész Rebels és RO arról szólt, az volt az esszenciája, hogy mennyire kínkeserves munkával lehet összerakni még ennél nagyságrendekkel kisebb haderőt is, hogy felvonuljanak a gonosz ellen. Hogy ehhez kőkemény erőfeszítések és szervezés kell. Ez nem úgy működik, hogy ha előkerül az egyik oldalon egy gigászi sereg, akkor rögtön a másikon is percek alatt összeáll egy másik. Ezt az Erő pólusainál még elő lehet venni, mint erőltetett magyarázatot, de hajóflottáknál nem játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy beszélhet is, de sith-ül nem, az a tiltott nyelv. Mondjuk azt nem tudom ki programozta így. Biztos nem Anakin.

Szerintem a Jedik tiltották ezt meg mikor legyőzték a Sith-eket. Gondolom a tolmácsdroidok nak van egy alapmoduljuk amiben ez tiltva van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ezzel nem is lenne gond, ha illeszkedne a képbe, amit az eddigi filmek festettek. Csak nálam nagyon nem így volt. Már az OT is arról szólt, hogy a zsarnokság ellen megy a lázadás, és tudhatta a galaxis mit jelent a Birodalom elnyomása. Ennek ellenére a filmekben és a Rebels-ben is azt látjuk, hogy esély nincsen arra, hogy akár csak tizedekkora flottát összeszedjenek. Hosszú évek alatt.

Igen mert az egész galaxist a Birodalom uralta. Itt erről szó sincs. Amit írtam és amit persze megint nem veszel figyelembe, hogy itt a mag világokat még nem igázta le az ER. Ezért is mennek oda Landoék.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen mert az egész galaxist a Birodalom uralta.

És ez baromi nagy különbség az akkori és a mostani helyzet között. A Birodalom már megalakulásakor uralta nemcsak a magvilágokat, de azokat a peremvidéki világokat is, amiket a klón háborúk alatt megszállt. Mindeközben a háború során Palpatine lényegében megsemmisített minden olyan reguláris haderőt, ami érdemben ellent tudott volna neki állni (Mandalore, Umbara, a kereskedelmi szervezetek, stb.). És mindehhez még tegyük hozzá, hogy a Birodalom sokáig tett úgy, mintha nem zsarnokság lenne, mintha minden bajt valami más okozna. Geonosis kiirtása teljes titok volt, a bolygót tiltott övezetté tették, hogy még véletlen se derüljön ki, mi történt ott. Jedha felrobbanását bányászbalesetre fogták, a Tantive IV-et szerintük kalózok támadták meg, a jawákat buckalakók ölték meg, stb. A magbolygókon meg egyáltalán nem garázdálkodtak, nem is csoda, hogy onnan csak nagyon kevés világ, például a Chandrilla és az Alderaan csatlakozott a Lázadáshoz.

Ezzel szemben az Első Rend egy viszonylag kis pontból indult meg terjeszkedni az egész Galaxisban, és mindjárt a háború elején igen súlyos veszteségeket szenvedtek. Elpusztult a Csillagpusztító, ami támogathatta volna a bevonuló sereget, és odalett a Supremacy is, ami ugye nem csak hajó volt, hanem gyár is - ezzel amúgy az Első Rend mindkét főbázisát elvesztette, Snoke-ról nem is szólva. Kylo meg nem egy stratégiai lángelme.

Ráadásul a háborút harminc éves béke előzte meg, ami alatt az egyes világok újra felépíthették a klón háborúk során vagy utána a Birodalom álltal szétvert hadseregeiket - így bár a Köztársaságnak volt az egyetlen hatalmas hadereje, renegeteg bolygó rendlekezett önvédelemre szolgáló hadsereggel. Ezekre számított Leia már a Craiten, csak mivel az Első Rend megindult, a világok inkább úgy döntöttek, hogy önmagukat védik. De az Exegolnál ez az erő jelent meg, ezek a különböző haderők, kiegészülve magánszemélyek hajóival és a Köztársaság megmaradt haderejével. Ennek a flottának kellett volna már a Crait fölött megjelenni, csak akkor még nem volt se remény, se olyan cél, amiért érdemes lett volna egyesülni.

A reményt Luke, a célt Sidious és a Sith Flotta adta meg. Minden épeszű ember beláthatta, hogy a megroppant erejű és lendületű Első Rendtől még talán megvédhetik magukat, de ha kiegészülnek olyan hajókkal, amik egymagukban képesek egy bolygót elpusztítani, és az egész kócerájt az a Darth Sidious irányítja, aki egyszer már képes volt lángba borítani a Galaxist, többszörösen bizonyítottan nem rest világokat felrobbantani és hatalomra jutni, az elég jó cél arra, hogy végre a nép felemelje a valagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyit hozzátennék Dzséjt írásához, hogy a filmben ki is jelenti Poe hogy be vannak sz*rva a rendszerek.  Ráadásul ok hogy Luke reményt adott,de nincs egy konkrét támadás, egy vezető stb. Mert eddig Palpatine felkutatásával volt elfoglalva az Ellenállás. Egyszerűen a Galaxis népe nem bízott egy erőtlen és konkrét katonai cél nélküli Ellenállásban ami mögé mögé állhattak.

Viszont most már volt konkrét katonai támadás és cél amit követhettek. Ráadásul ahogy Dzséjt írta épeszü ember felfogja hogy ha most nem segítenek akkor nekik is annyi. Pár órán belül megindindítja Palpatine a támadást irdatlan sok csillagrombolóval és ha azok megszállják a Galaxist még az esély is elszáll hogy valaha kitakarítsák onnan őket. Miért?

Mert mindegyiken bolgyópusztító fegyver van Eddig meg kellett várni hogy a bolygópusztító fegyver odaérjen most nem. Minden rendszer felé oda áll egy ilyen és bármely ellenállás esetén szétlő egy egy bolygót.

Szóval ez nagyon súlyos fenyegetettség.

 

Abban egyetértek pb-vel hogy az időfaktor kérdéses. Tényleg a filmben úgy tűnik hogy nagyon gyorsan ott voltak.  Olyan nincs hogy a Falcon megállt minden rendszernél a Magvilágokban(szerintem még a belső gyűrűkben is toboroztak) elmondták az üzenetet. Ez évekig tartott volna.

Szerintem az történt hogy előre fel lett véve egy üzenet(mondjuk Poe-val) ami elmondta a lényeget és a Falcon csak a Holonet átjátszóknál állt meg és ott adták az üzenetet, majd egy randevúpontnál találkoztak és követték a Falcont amiben már előre be volt táplálva az Exegolra vezető út.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, hogy a magvilágokból jönnek és nagy a fenyegetettség, na de eddig is ott voltak azok a rendszerek és eddig is nagy volt a fenyegetés. Az ER is elég nagy fenyegetés volt, hiába pusztult el a Starkiller.

A 7-ben seperc alatt elpusztították gyakorlatilag a teljes ÚK-ot. A 8-ban szinte felemésztik a teljes Ellenállást. Olyan fenyegető számomra soha nem volt még semmilyen szervezet, mint akkor az ER. Akármit csináltak ellenük, akármennyi kárt okoztak, fél perc múlva ott voltak újra és romboltak. 

 

Szóval ez nekem nem áll össze, hogy eddig senki nem mozdult meg, most meg "mindenki". Ráadásul azonnal, hogy Landoék mennek.

Ha már ez, akkor legalább dobták volna be a film elején (akár a beúszó nyitószövegben), hogy Sidious visszatérésére elkezdett gyülekezni egy hatalmas hadsereg. Amire utalgathattak volna egyszer-kétszer, úgy sokkal hitelesebb lett volna az, hogy a végén előkerülnek. 

 

Azt sem értem, hogy eddig ne lett volna ki összefogja vagy vezesse őket. Na ne már, maga Leia adta le a vészjelzést, hogy óriási székletben vannak, nehogy már ez ne legyen elég hívószó meg motiváció. 

Persze párhuzamosan az is felmerült, hogy féltek. Csak akkor, ha már az ER-től féltek, akkor egy sokkal erősebb VR-nél meg rögtön ugranak. Vagy az ER-nél még pont annyira féltek, hogy nem segített senki (tehát senki), de a VR-nél meg már annyira, hogy minden mindegy alapon felkerekdett a "fél világ"? Azért tegyük a szívünkre a kezünk, ez sántít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

k volna be a film elején (akár a beúszó nyitószövegben), hogy Sidious visszatérésére elkezdett gyülekezni egy hatalmas hadsereg.

De ez nem hadsereg, ez benne a lényeg. 

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na ne már, maga Leia adta le a vészjelzést, hogy óriási székletben vannak, nehogy már ez ne legyen elég hívószó meg motiváció. 

Persze párhuzamosan az is felmerült, hogy féltek.

Egy egész jelenet szólt arról miért nem jöttek. 

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Vagy az ER-nél még pont annyira féltek, hogy nem segített senki (tehát senki), de a VR-nél meg már annyira, hogy minden mindegy alapon felkerekdett a "fél világ"?

Nagyjából igen. Fentebb ezt már taglaltam miért lehetett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.