Ugrás a kommentre

Első Rend-Ellenállás háború


Ajánlott hozzászólás

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Palpatine-t szerintem hangyafütyinnyit sem érdekli, melyik bolygóról irányítja a Galaxist. Az Exegolról ugyanúgy lehet ezt csinálni a Sith trónszékben ülve, mint a Coruscantról vagy a Naboo-ról vagy az Endorról, vagy akár a Halálcsillagról, Csillagpusztítóról vagy éppen a Supremacy-ről.

 

Persze, hogy lehet irányítani akárhonnan, de attól még Palpi preferálhatja a Coruscantot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Persze, hogy lehet irányítani akárhonnan, de attól még Palpi preferálhatja a Coruscantot.

Persze, preferálhatja is. Meg nem is. Mindkettő benne van a pakliban. Ugyanakkor az biztos, hogy Palpatine-t a hatás érdekli a legjobban. Jobban, mint az, hogy hová teszi le a hátsó fertáját. Eleve, gyanús, hogy a Halálcsillag II-n volt saját trónterme, ami azt jelzi, hogy lehet, hogy eleve át akarta oda tenni a székhelyét. Legalábbis kétlem, hogy, ha megnyerték volna az endori csatát, akkor az állomást Jerjerrodra bízza. Egy másik Tarkin kaliberű embert meg nem tudott volna kiállítani. Meg nem is kellett, ha ő ott van.

 

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Meg azért nem árt, ha a galaxis uralma azzal jár hogy vannak alattvalók. Coruscanton több milliárdnyian élnek elvileg. Azért az tényleg ér valamit.

És a Galaxisban még maradna milliárdszor-milliárdszor-milliárd alatvaló. Egy bolygó felrobbantása nem sokat számít egy egész galaxisban. A Galaxis népességének java nem a Coruscanton él. Plusz aki szándékosan kirobbantott egy galaktikus háborút, kiirtatott két, de talán három fajt is, és még ezen kívül is megölt több milliárd alatvalót, és két Halálcsillag meg egy Csillagpusztító után még 1080 olyan hajót is hadrendbe állít, amelyek mindegyike képes egy bolygó elpusztítására, az szerintem már nem nagyon számolgatja, hogy ha felrobbantja ezt meg azt a bolygót, akkor hány alatvalót veszít. Elvégre arra készítette fel a hadseregét, hogy végső esetben akár 1080 bolygót is felrobbanthasson egyidejűleg. Palpatine szerintem tíz Coruscantra elég sírt töltött meg élete során.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Meg azért nem árt, ha a galaxis uralma azzal jár hogy vannak alattvalók. Coruscanton több milliárdnyian élnek elvileg. Azért az tényleg ér valamit.

Coruscant ráadásul egy magvilág, ahol sokan még mindig visszasírták a Birodalmat. Szétlőni Coruscant-t felért volna egy ön tökön lövéssel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Coruscant ráadásul egy magvilág, ahol sokan még mindig visszasírták a Birodalmat. Szétlőni Coruscant-t felért volna egy ön tökön lövéssel. 

Így van. Coruscant szétlövése úgy, hogy az gyakorlatilag egy centrista ER támogató világ, a legnagyobb hülyeség lett volna. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye az megvan, hogy az, hogy a Coruscant centralista világ, csak a filmekhez igazított háttérsztori, és nem ezek befolyásolják a filmekben történteket, hanem a filmekben történő dolgok befolyásolják a háttérsztorikat. ;) Szóval, ha a Coruscantot felrobbantják az ep7-ben, akkor száz százalék, hogy a film után megírt Vérvonalban nem szerepelt volna, hogy centralista világ, sőt mivel akkor a Coruscant lett volna az új Köztársaság fővárosa is, mint a könyv fő helyszíneként tűnt volna fel. Biztos utáltuk volna...

De az, hogy centralista világ, az is teljesen lényegtelen az ST idejében, ugyanis a craiti csata idejére Coruscant vezetése már elbukott és bűnöző szindikátusok vették át a hatalmat, akik egymással háborúztak a bolygó különböző negyedeiért, romba döntve a hatalmas várost. Az ep9 idejében pedig már nyíltan fellázadtak az Első Rend ellen is.

Szóval mire az ST eseményei elindultak, Coruscantnak már csak történelmi jelentőssége van (de az nagy, hiszen ezer évig volt a Köztársaság székhelye és a Sith ősellensége, a Jedik otthona, így szétlövése szimbólikus lenne, a nagyszámú élet kioltása mellett), de a jelenben se az új Köztársaságnak, se az Ellenállásnak, se az Első Rendnek, se a Végső Rendnek nem fűződik hozzá érdeke, és szerintem Palpatine sem akart egy rommá lett világról uralkodni.

A Lucasfilm egyelőre üres indokán kívül semmi akadálya nem lett volna annak, hogy az ST valamelyik részében ez a bolygó robbanjon fel. A legjobb lett volna az ep7-ben, ahogy azt tervezték is, tudtuk most meg Pablo Hidalgótól. Sokkal nagyobbat szólt volna, mint egy 10 másodpercre megismert bolygó. Tudom, mert én azt hittem, hogy Coruscant pukkadt szét, és emiatt iszonyúra megütött a jelenet a jó értelemben, amit sajnos nagy csalódás követett, amikor kiderült, hogy valami számunkra tök ismeretlen világ lett a célpont. Ilyen, amikor az üzleti érdek beleszól a történetmesélésbe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, sokkot kaptam a moziban, azt hittem a Coruscant semmisült meg. Aztán ugye mondták utána a filmben, hogy valami Hosnian-rendszer. Elég ambivalens érzéseim voltak, mert egyrészt örültem, hogy Coruscant nem azért jelenik meg 2 mp-re a filmben, hogy aztán fel is robbanjon, másrészt egy random bolygó nevének bedobása eléggé visszavett a jelenet hatásosságából. Dzséjttel összességében tehát egyetértek. Coruscant, mint szimbolikus helyszín pusztulása nagyot szólt volna.

 

Hol van arról szó, hogy Crait idejére a Coruscantot bűnbandák uralják? Nekem az utolsó infóm az, hogy Jakku után marad a névleges birodalmi kormányzat Mas Amedda mint címzetes kormányzó vezetésével.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ugye az megvan, hogy az, hogy a Coruscant centralista világ, csak a filmekhez igazított háttérsztori, és nem ezek befolyásolják a filmekben történteket, hanem a filmekben történő dolgok befolyásolják a háttérsztorikat. ;) Szóval, ha a Coruscantot felrobbantják az ep7-ben, akkor száz százalék, hogy a film után megírt Vérvonalban nem szerepelt volna, hogy centralista világ, sőt mivel akkor a Coruscant lett volna az új Köztársaság fővárosa is, mint a könyv fő helyszíneként tűnt volna fel. Biztos utáltuk volna...

Ez így ok, de itt a Kijimi esemény helyettesítéséről van szó, nem az EPVII-ről. Legalábbis részemről. Az első filmben nem lett volna gondom vele, hisz az lett volna az UK központja így az elpusztítása is érthető. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez így ok, de itt a Kijimi esemény helyettesítéséről van szó, nem az EPVII-ről. Legalábbis részemről. Az első filmben nem lett volna gondom vele, hisz az lett volna az UK központja így az elpusztítása is érthető. 

És én arról is írtam először, te citáltad ide Coruscantot utána, amikor megkérdezted: "Most komolyan, lőjék szét Coruscantot?" ;)

De szerintem Kijimi helyett is szét lehetett volna lőni, bár, ahogy azt írtam korábban, én a készítők helyében a Naboo-t választottam volna. Egyrészt, Palpatine szülővilága, amit már megpróbált egyszer elpusztítani. Komoly kötődése van a Skywalkereknek is oda, hiszen Ben Solo nagyanyja onnan származik. Ezt a tényt sem kedvelheti Sidious, hiszen az a nő pofátlan módon megszülte az ikreket, akik szétcseszték a birodalmát és még a trófeáját, Vadert is tönkretették neki. Most meg a másik játékát, Kylo Rent is elrontották és még az unokáját is ellene hangolták. Mindezen túl, Naboo pusztulása egy borús keretet is adott volna a Sagának. Ott kezdődött minden, és bizonyos értelemben ez vezethetett volna el minden végéhez: egy békés világ pusztulása. Mekkora lett volna már, ha az a vörös sugár nem Kijimi City mellett csapódik be, hanem mondjuk Theed mellé. Ha a vörös sugár előtt Amidala egykori palotáját láttuk volna.

Ehelyett kaptunk egy ismeretlen, bűnözőkkel teli világot, ahol még azt is lekomunikálják nekünk, nézőknek, hogy gyerekek sem estek áldozatul a robbanásnak. Hát lol! Az ep9-ben mindent megtettek azért, hogy a Kijimi pusztulását letudjuk egy vállrándítással. Most komolyan, kit érdekel az a világ? Még Jedha is jelentősebb volt. Az összes SW bolygópusztítás közül Kijimi a legcéltalanabb és legkevésbé (még inkább, egyáltalán nem) felkavaró az univerzumon kívül és belül is.

A nézőnek nem jelent semmit, mert az a kevés, amit megtud róla, az nem hatja meg, az Ellenállásból meg egyedül Poe-nak jelent valamit, de a film még arra sem szán időt, hogy legalább tőle kapjunk valami olyan megjegyzést, ami emlékeztet minket Zorii-ra és Babu Frikre. Ennek hála az események gyors pörgésében fel sem merül, hogy ja, hát ők is halottak lehetnek (legalábbis nekem eszembe sem jutott ez), és így nem örömködhetünk együtt Poe-val, amikor kiderült, hogy hopp, mégis élnek.Ennek a jelenetnek ebben a formában egyetlen funkciója van: látványosan megmutatja, hogy ezek a régivágású új csillagrombolók egyben átgyúrmázott mini Halálcsillagok. De ennél lehetett volna sokkal több, egy érzelmi bomba. Ami a sorban a sokadik bolygófelrobbantásnál már nem ártott volna. De, ha jobban megismertük volna Kijimit, vagy ha nem úgy állítják be, hogy ezért a bolygóért és a lakóiért aztán igazán nem kár, már az sokat segített volna. De így már-már szívességet tett a Végső Rend a Galaxisnak, eltűntetett egy bolygónyi bűnözőt a csillagok közül. Köszi, Sidious, az életben egyszer hasznod is volt, de igazán átküldhetted volna a rombolót még a Nal Huttára és az Obah Diára, hogy teljes legyen a bűnözőmentesítés. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És én arról is írtam először, te citáltad ide Coruscantot utána, amikor megkérdezted: "Most komolyan, lőjék szét Coruscantot?" ;)

Én végig a TROS-ra gondoltam, azért is emeltem át ebbe a topikba.

 

Lassan már minden bolygó jobb lett volna, mint a Kijimi. Lehetett volna más? Igen. Lehetett volna a Coruscant, Jedha, Jupiter vagy a Szaturnusz. De nem ezek voltak hanem Kijimi. Érthető a filmben? Igen. Nekem ennyi bőven elég.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez így ok, de itt a Kijimi esemény helyettesítéséről van szó, nem az EPVII-ről. Legalábbis részemről. Az első filmben nem lett volna gondom vele, hisz az lett volna az UK központja így az elpusztítása is érthető. 

 

 

Dettó. Ráadásul a Coruscanton nemcsak Jedi Templom, hanem Sith szentély is van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lassan már minden bolygó jobb lett volna, mint a Kijimi. Lehetett volna más? Igen. Lehetett volna a Coruscant, Jedha, Jupiter vagy a Szaturnusz. De nem ezek voltak hanem Kijimi. Érthető a filmben? Igen. Nekem ennyi bőven elég.

Igen, lényegében bármelyik bolygó jobb lett volna, amely korábban már feltűnt a Star Warsban, mert mindhez több érzelem kapcsolódik, mint Kijimihez. De amúgy nekem is elég, mert teljesíti a funkcióját, bemutatja a fegyvert, de nem bántam volna, ha ennél több lett volna a jelenetben. Legalább némi érzelmi töblet lenne, de az sincs. Viszont baromi király a csillagromboló, ahogy kivágódik a hiperűrből és szétzúzza ezt a szánalmas kis porfészket a szánalomra sem méltó lakóival együtt. MUHAHAHAAaaaaa! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, lényegében bármelyik bolygó jobb lett volna, amely korábban már feltűnt a Star Warsban, mert mindhez több érzelem kapcsolódik, mint Kijimihez. De amúgy nekem is elég, mert teljesíti a funkcióját, bemutatja a fegyvert, de nem bántam volna, ha ennél több lett volna a jelenetben. Legalább némi érzelmi töblet lenne, de az sincs. Viszont baromi király a csillagromboló, ahogy kivágódik a hiperűrből és szétzúzza ezt a szánalmas kis porfészket a szánalomra sem méltó lakóival együtt. MUHAHAHAAaaaaa! :) 

Szerintem csak hagyomány tiszteletből lett Kijimi. Felrobbantják az Alderaant: semmi. Felrobbantják a Hosniant: semmi. Naná, hogy egy hasonlóan jelentéktelen bolygót kellett most is kiválasztani. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.