Ugrás a kommentre

Első Rend-Ellenállás háború


Ajánlott hozzászólás

Landot már azután küldi Poe a magvilágokba, hogy megvan a légkör robbantós terv, ugye?  Akkor egyértelmű a szitu: vagy most kilövik a csillagrombolókat, amíg sebezhetők, vagy a galaxisnak lőttek. Ráadásul így, hogy az egész galaxis tudja, hogy Palpatine van a dolog mögött, akinek a nevéhez olyan jótékonysági események köthetők, mint az Alderaan-i utolsó vacsora, vagy a grill parti Endornál, a galaxis nagyon is tudja, hogy mennyire valós a fenyegetés és nem kér belőle. Nálam abszolút jól működik, hogy a civil hajók a sarkukra állnak egy olyan VEZÉR (Lando) mögött, aki full vesztes helyzetből sikerre vezette már korábban a csapatát (és nem a Tanab-i csatára gondolok).  :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szerintem a Jedik tiltották ezt meg mikor legyőzték a Sith-eket. Gondolom a tolmácsdroidok nak van egy alapmoduljuk amiben ez tiltva van.

Szerintem is. Anakin ugyebár a Watto roncstelepén talált cuccokból rakra össze 3PO-t, simán lehet, hogy a processzorának az alapja egy már elhasználódott protokoll droidból jött, amiben Anakin megbuherált ezt azt. Azt is tudjuk, hogy az ilyen átprogramozás hatással van a droid jellemére (K2SO) szóval szerintem alap dolgok abból a prociból jöttek, 3PO jelleme viszont Anakin ténykedésének köszönhető. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C-3PO-t biztos nem Anakin programozta, és az is 100%, hogy ő úgy rakta össze más protokol droid alkatrészeiből, mi több, valószínűleg a fő váz egy kidobott droid volt. 3PO ugyanis egy alkalommal céloz olyan munkára a TCW-ben (tárgyalásokat vezetett a Marakron-rendszerben), ami nagyon valószínű, hogy Anakin előtt volt.

Amúgy azért is biztos, hogy 3PO-ba és minden hasonló droidba mélyebben van ez a Sith-nyelv tilalom programozva, mert egy egyszerű memóriatrölés sem tűntette el. Ne feleddjük, bármit is tanult 3PO az ep3 előtt, a film végén minden elveszett. Babu Friknek ezért is kellett komolyabban belenyúlnia.

Amúgy szerintem ez egy ilyen "nemzetközi tilalom", nem feltétlen csak a Jedik műve. A Sith-ek az egész Galaxist rémuralom alatt tartották, így szerintem a Köztársaság Szenátusa titotta be a Sith nyelv használatát, ahogy ők tettek tiltott övezetté számos Sith világot (Morrabandot, Malachort, stb.). A Jedik persze nyilván egyetértettek az eljárással. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem hadsereg, hanem szervezkedő civilek. Most ez abból a szempontból irreleváns, hogy nekem sokkal jobban működött volna a jelenet, ha kap egy ilyen előkészítést. 

 

Illetve azt továbbra is értem miért akkora a fenyegetés, ezt már az első perctől kezdve értettem. :) Én csak azt mondom, hogy már korábban is szörnyen magas szintű volt ez. Sorolhatjuk Sidious gaztetteit, de az ER mit csinált? Elég ha azt nézzük, hogy egy teljes rendszert robbantott fel és irtott ki. 

 

És tényleg nem vártam volna sokat, annyira egyszerűen meg lehetett volna ezt oldani sokkal jobban. Akár a nyitószövegben, akár később egy nyúlfarknyi jelenettel, vagy legalább egy párbeszédben megemlítve. Az OT-ban is mennyire jó volt, hogy 1-1 snittben láttuk, ahogy kezd összeállni a lázadó flotta. De aztán persze az is lehet, hogy ez az egész csak nekem furcsa és irritáló, ahogy fél óra alatt verbuválnak egy ekkora flottát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Csak akkor, ha már az ER-től féltek, akkor egy sokkal erősebb VR-nél meg rögtön ugranak. Vagy az ER-nél még pont annyira féltek, hogy nem segített senki (tehát senki), de a VR-nél meg már annyira, hogy minden mindegy alapon felkerekdett a "fél világ"? Azért tegyük a szívünkre a kezünk, ez sántít. 

Ez szerintem csak erőviszonyok kérdése. Ha egy agresszor megtámad néhány világot, és egy hozzá képest maroknyi ellenállónak nem segít senki abban hogy megállítsák, az azt jelzi, hogy akiket megtámadott, nem jelentősek eléggé, vagy jobban járnak a potenciális segítők, ha csendben maradnak, mert őket nem fenyegeti eléggé a veszély. Lehet, hogy az ER-nek volt egy minden korábbinál veszélyesebb tömegpusztító fegyvere, de abban lehetett bízni, hogy azokkal szemben nem vetik be, akik nem jelentenek számukra problémát. Az ER elsősorban az ÚK ellen lépett fel, szóba sem került ennél több egyelőre. Szóval azt gondolhatták, hogy ha segítenek, akkor nagyobb veszélyt vállalnak, mintha nem csinálnának semmit. Senki sem szeret háborúzni, ha őt közvetlenül nem fenyegeti veszély, aki meg ideológiai alapokon támogatta az Ellenállást, az valószínűleg már benne volt eleve addigra.

 

Palpatine üzenete ennél sokkal fenyegetőbb jövőt vetített előre, itt muszáj volt lépni, nem lehetett elsunnyogni a dolgot. Nekem ez teljesen rendben van így.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, pb69 írta:

Illetve azt továbbra is értem miért akkora a fenyegetés, ezt már az első perctől kezdve értettem. :) Én csak azt mondom, hogy már korábban is szörnyen magas szintű volt ez. Sorolhatjuk Sidious gaztetteit, de az ER mit csinált? Elég ha azt nézzük, hogy egy teljes rendszert robbantott fel és irtott ki. 

Az ER szinte a semmiből lépett elő és bár elpusztították a Hosnian rendszert, de elvesztették a Starkillert is. Ez kicsit csökkentette a fenyegetést. Aztán most látjuk, hogy még a mag-világokat se képesek elérni rendesen. Épp ezen örömködik a vezérkar, hogy mennyivel több erőforrásuk lesz a sith flottával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Én csak azt mondom, hogy már korábban is szörnyen magas szintű volt ez. Sorolhatjuk Sidious gaztetteit, de az ER mit csinált? Elég ha azt nézzük, hogy egy teljes rendszert robbantott fel és irtott ki. 

De azt a fenyegetést meg is szűntették pár órával később. Ami maradt, az nem sok. Szépek és nagyok a Resurgentek, de önmagukban nem nagyobb fenyegetések, mint a Venatorok. A Mandatorok már lehetnének érzékenyebbek, de az sem feltétlen ilyesztő, annyi, hogy az egy lövéssel tudja megcsinálni azt, amit egy Imperial II teszem azt 50-nel. Ráadásul - mint írtam - igen komoly veszteségeik voltak, a Supremacy mellett ugye egy flottányi Resurgent is elpusztult. Ez azért eléggé komolyan visszavett az Első Rend imázsából.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy az invázió sem haladt már megfelelően, Kylo Ren meg a haderő kommandírozása helyett inkább Palpatine-t hajkurászta, összességében elmondható, hogy az Első Rend érdemei elismerése mellett távolról sem volt olyan fenyegető, mint a Birodalom. A Csillagpusztító lövésekor még igen, még érthető, hogy akkor nem rohant senki a Craitre. Az egy új helyzet volt, de azóta eltelt jó pár hónap, ami alatt az Első Rend szándékai ellenére nem jutott el a Magrendszerekbe.

Szóval önmagában az Első Rend már nem volt akkora fenyegetés. Ha a Csillagpusztítót nem robbantja fel egy maroknyi X-szárnyú, a Supremacy-t a flottával együtt nem darálja le egyetlen egy hajó, amit amúgy hosszú-hosszú órákig hiába üldöztek, és ha az Ellenállás nem pattan meg, miközben az Első Rend látványosan nem tudott halálra ágyúzni egy Jedi lovagot, akkor valószínűleg még mindig be lennének sz*rva tőle - vagyis hát, még így is féltek a haderőtől, de a tény, hogy olyan csillagromboló flotta emelkedett fel az Exegolról, amik önmagukban Halálcsillagok, elég motiváló tényező. Néhány Resurgentet le lehet győzni, ezt bizonyította az Ellenállás Criait és Baatu mellett is. Ráadásul azt is láttuk, hogy még a Supremacy teljes tűzereje sem volt elég a Raddus ellen. Egy bolygó elpusztítására meg egyáltalán nem képesek, arra még a Mandatorok sem.

De ha egy Xystan-osztályú csillagromboló jelenik meg a bolygó mellett, az nagyon más dolog, elvégre az olyan, mintha száz Halálcsillagod lenne.

Szóval nem, ekkora fenyegetés soha a büdös életben nem volt a Galaxisban. A Sith flottához képest a Csillagpusztító is csak hátborzongató, amit pár óra alatt 12+ X-szárnyú eliminált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

C-3PO-t biztos nem Anakin programozta, és az is 100%, hogy ő úgy rakta össze más protokol droid alkatrészeiből, mi több, valószínűleg a fő váz egy kidobott droid volt.

Ez már a Legendákhoz tartozik de régen volt is egy képregény amiből ez egyértelműen kiderült és láttuk ahogy Anakin megtalálja egy régi kiselejtezett protokolldroid alkatrészeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mennyire pontosan és részletesen tudjuk egyébként, hogy a 6 után hogyan ért véget a háború? Pontosan kik voltak ott a jakkui csatában, hogyan épült le a Birodalom?

 

Csak most a hatalmas sith flotta kapcsán jutott eszembe. Anno már a 6 után is feszített a gondolat, hogy egy akkora monstrum, mint a Birodalom nehezen esik szét teljesen, hiába lett lefejezve. A teljes infrastruktúra a rendelkezésükre áll, egy hatalmas haderővel egyetemben. Ha mindenhol fel is lázadnak ellenük, de szinte csak fegyvertelen civilek vannak szerte a galaxisban, a Szövetség hadereje pedig láttuk, hogy milyen pici.

Aztán a 7-ben feltűnik az ER, most meg a VR, ami még annál is nagyságrendekkel nagyobb erőt vonultat fel. Ezeket fel kellett építeni valahonnan, amihez nyersanyag, rengeteg munkaerő, technológia kellett. Oké, hogy az IR-ban bujkálhattak, meg innen-onnan lopkodták a nyersanyagot, de ez akkor is brutális.

 

Mi van akkor, ha az ER és VR sokkal erőteljesebben épült a Birodalom romjaira, mint azt eddig hittük. Vagy legalábbis amennyire én hittem.

Azt tudjuk, hogy Sidious-nak igazából az volt a célja, hogy egy Sith Birodalom uralja a galaxist. Fontos, hogy sith legyen, mert egy sima önkényuralmi rendszer igazából nem sokat ad neki és nem szolgálja a terveit. Márpedig, ha a 6 végi állapotot nézzük, akkor ott a sith-ek eltűntek, tehát legjobb esetben is egy sima Birodalom maradhatott volna fenn, ami neki nem pálya. Egyrészt megvolt a B-terve a saját maga fennmaradására is, de meg lehetett arra is, hogy a birodalmi haderő gerincét hogyan mentse át.

Arra gondolok, hogy a 6-ban bekövetkezett esetre az volt a terve, hogy a haderejének csak egy épp akkora részét hagyja az eredeti területein, ami ahhoz kell, hogy lekösse a Szövetséget és az újonnan alakuló ÚK-ot. Amíg ők egymással bíbelődtek, addig suttyomban a birodalmi haderő jelentős részét átirányították az IR-ba, titkos helyekre. Továbbá az erőinek egy része már eleve itt állomásozhatott. De olyan szinten, hogy a teljes megmaradt haderő igen komoly hányadát érinti ez.

Az Első és Végső Rend pedig ezeket a hajókat alakította át, illetve az ezekben található alapanyagokból építette az új flottákat. Ez megmagyarázná azt is, hogy a lázadóknak hogyan sikerült a lefejezett Birodalom ellenére is még egyenlőtlen erőviszonyok mentén is elég hamar lezárni a háborút. Illetve azt is, hogyan tudott ekkora haderőre szert tenni Sidious titokban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőforrás tényleg jó kérdés. Rose elbeszéléséből tudtuk hogy szipolyozta ki az ER a külső és ismeretlen régiós világokat. Viszont Sidious egyszerre két pályán is játszott, mert az ER mellett a VR flottáját is alakítgatta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát meg ezek azért irgalmatlan erőforrásigényű műveletek. Ezt abból fedezni, hogy kiszipolyoznak ilyen-olyan világokat... szerintem az erre kevés. Főleg, hogy azért évekig nem is működhettek nyíltan, feltűnés nélkül kellett alkotniuk. A VR-nek egészen a "végsőkig". Az meg nem segít az álcán, ha több száz rendszert igáznak le a nyersanyagokért és munkaerőért. Ráadásul gyűjtik is vele az ellenségeiket és a potenciális árulkodókat, árulókat is.

 

Szerintem sokkal logikusabb, hogy ennek a haderőnek a magja már eleve rendelkezésükre állt, nem a nulláról kellett felépíteniük mindent. És ahogyan fentebb is írtam, ez amúgy is szépen illeszkedne a képbe. A Birodalmat nem volt értelme tovább fenntartani, vagy erőlködni azon, hogy fennmaradhasson akkora ellenszélben, ill. a sith-ek nélkül. Meg Sidious tuti készült a legrosszabbra is, neki meg tuti nem volt opció akármilyen sith-ek nélküli Birodalom.

A Szövetségre óriási feladat hárult, mert masszív túlerővel szemben le kellett zárnia a háborút, közben kialakítani egy új államformát, kiépíteni az ÚK-ot. Ezek mellett elég lehetett a maradék birodalmi haderő egy kicsiny szelete is ahhoz, hogy lekösse őket annyira, hogy a rengeteg teendő mellett nem tudtak azzal is foglalkozni, hogy a birodalmi hadsereg és egyéb erőforrások többsége "elszivárog" valahova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Hát meg ezek azért irgalmatlan erőforrásigényű műveletek. Ezt abból fedezni, hogy kiszipolyoznak ilyen-olyan világokat... szerintem az erre kevés. Főleg, hogy azért évekig nem is működhettek nyíltan, feltűnés nélkül kellett alkotniuk. A VR-nek egészen a "végsőkig". Az meg nem segít az álcán, ha több száz rendszert igáznak le a nyersanyagokért és munkaerőért. Ráadásul gyűjtik is vele az ellenségeiket és a potenciális árulkodókat, árulókat is.

Szerintem a VR abszolút nem állt kapcsolatban az ER-rel. Snoke volt a kapocs, de rajta kívül senki másnak lövése se volt mi készül a háttérben. Erre reflektál az a jelenet amiben Kylo a plafonhoz vágja az egyik tábornokot a kérdései miatt, és tulajdonképpen Hux árulása is.

Tehát Palpatine ha úgy tetszik az ER-t is megvezette. Így biztos lehetett abban, hogy senki nem árulja el a tervét. Rengeteg követője izoláltan, akik titokban dolgozni tudtak a keze alá.

 

7 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem sokkal logikusabb, hogy ennek a haderőnek a magja már eleve rendelkezésükre állt, nem a nulláról kellett felépíteniük mindent. És ahogyan fentebb is írtam, ez amúgy is szépen illeszkedne a képbe. A Birodalmat nem volt értelme tovább fenntartani, vagy erőlködni azon, hogy fennmaradhasson akkora ellenszélben, ill. a sith-ek nélkül. Meg Sidious tuti készült a legrosszabbra is, neki meg tuti nem volt opció akármilyen sith-ek nélküli Birodalom.

A Szövetségre óriási feladat hárult, mert masszív túlerővel szemben le kellett zárnia a háborút, közben kialakítani egy új államformát, kiépíteni az ÚK-ot. Ezek mellett elég lehetett a maradék birodalmi haderő egy kicsiny szelete is ahhoz, hogy lekösse őket annyira, hogy a rengeteg teendő mellett nem tudtak azzal is foglalkozni, hogy a birodalmi hadsereg és egyéb erőforrások többsége "elszivárog" valahova.

Szerintem is így lehet logikusabb, ráadásul ez tetszik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69 Az Utóhatás-trilógiát olvasd el mindenképp. Abban leírják hogyan győzték le kb egy év alatt az EP6 után a Birodalmi Haderőt. A jakkui csatánál a Birodalom maradék hadereje(az összes) és az Uk teljes hadereje harcolt. Az egy mindent eldöntő csata volt. Az UK nyert. Viszont a csata végén a birodalmiak maradéka(csillagrombolóstúl) lelépett az Ismeretlen Régiókba.

Valószinü hogy ebből alakult meg az Első Rend. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Frenkie írta:

@pb69 Az Utóhatás-trilógiát olvasd el mindenképp. Abban leírják hogyan győzték le kb egy év alatt az EP6 után a Birodalmi Haderőt. A jakkui csatánál a Birodalom maradék hadereje(az összes) és az Uk teljes hadereje harcolt. Az egy mindent eldöntő csata volt. Az UK nyert. Viszont a csata végén a birodalmiak maradéka(csillagrombolóstúl) lelépett az Ismeretlen Régiókba.

Valószinü hogy ebből alakult meg az Első Rend. 

Az mekkora már, hogy a Jakkura is hullik az ER rombolóiból ami így már egy újabb háború mementójául is szolgál! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az mekkora már, hogy a Jakkura is hullik az ER rombolóiból ami így már egy újabb háború mementójául is szolgál! :clap: 

Egy ilyen Isten háta mögötti világ kétszer is döntő ütközetek színtere volt, azért az tényleg nem átlagos. Az éghajlatán kívül ebben is hasonlít a Tatuinra, amely szintén távol esik mindentől, ami fontos, mégis a Saga ott kezdődik és ott is ér véget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ennek hála Unkar Pluttnak sem kell még egy darabig bezárnia a boltot. :) 

Bespinen viszont a lakosság kihordott állva egy nagyobb infarktust. Ha az a 3 kilométeres dög eltrafálja zuhantában Cloud City-t, megszívták volna.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az feltűnő mennyire más az Ellenállás szervezettsége mint pl. a Lázadás volt. Sokkal kisebb szervezet, inkább mondanám partizánoknak őket. Finn és Poe ahogy "kinevezték" egymást az mindent elárul. :D Viszont mégis győzni tudtak mert ezúttal valóban az egész galaxis melléjük állt és ez többet számít mint az, hogy kik a vezetők és mennyi a létszám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az útmutató azt írja, hogy a Centrista rendszerek a SIe5-tel kiváltak a Új Köztársaságból. Ez benne volt valamelyik kiegészítő műben vagy ez új infó? 

A Vérvonalban említették ezt a tervet. Amúgy a Sle5 az mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy azért lőtték szét a Kijimit, mert ott jártak Poe-ék? Ezzel is meg akarták törni őket?

 

 

A másik pedig, ahogy Poe és Finn tábornokok beszélnek az eligazításon az a karakterük beteljesedése. Jó látni, hogy immár ők vezetik az Ellenállást, pedig honnan indultak. Főleg Finn…

Ebből a brigádból került ki az új kedvenc pilótám, egy bajszos ipse, akit sajnos hamar lelőnek. Még a nevét se tudom. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 05. - 21:31, Ody Mandrell írta:

Ebből a brigádból került ki az új kedvenc pilótám, egy bajszos ipse, akit sajnos hamar lelőnek. Még a nevét se tudom. :(

Nem Snap Wexly-re gondolsz, aki miatt Poe felkiáltott az Exegoli csatában? Neki volt ilyen szőrös a képe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy az Ellenállás bázisa afféle ideiglenes telep volt, ahol a mobilitás volt a legfontosabb. Annyira az számított, hogy még a rendszereket se építették ki, minden energia a Tantive IV-ről jött. Ezt jól látni a filmben is mert a kábelek keresztül-kasul hagyják el a hajót a különféle berendezésekhez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.