Ugrás a kommentre

Rey vs. Kylo Ren


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem is kell. Elég ha azt a dörgésszerű hangot pont akkorra rakják amikor le akar sújtani Kylo, de nem ez történik.

 

Nekem nagyon úgy tűnik hogy az a hang pont akkor indul mikor Kylo megállítja a csapást. Az előbb többször is visszanéztem azt a részt.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem is kell. Elég ha azt a dörgésszerű hangot pont akkorra rakják amikor le akar sújtani Kylo, de nem ez történik. Teljesen olyan a jelenet, mintha Kylo magától tétovázna egy tizedmásodpercig, és aztán jön csak az effekt ami Leia jelenlétét hivatott reprezentálni. Nem kell ide operatőri bravúr, mert a hatás kedvéért ebben az esetben a hangokkal dolgoztak, ami párhuzamosan ment a vívással. Leia bevágása már ezután történik.

Akkor szerintem el is jutottunk a kulcskérdéshez a jelenet kapcsán.

 

- Aki azt gondolja, hogy Ben magától állt le, és utána jött csak a Leia által keltett impulzus - ami több, mint a hangja! Ezt Dzséjt jól leírta fentebb - , az azt gondolja, hogy Kylo nem ölte volna meg Reyt és Leia csak azért lépett közbe, hogy átállítsa a fiát. Én ezzel nem értek egyet. 

- Aki azt gondolja, hogy Leia beavatkozása miatt állt le Ben, az azt is gondolja, hogy Leia nélkül Kylo megölte volna Reyt és Leia pont ezért adta bele az összes energiáját a közbelépésbe, hogy ez nehogy megtörténjen. Én egyértelműen ezzel értek egyet és a jelenetet sokkal erősebbnek gondolom - a kiherélés fentebb túlzás volt, ezt elismerem - így, mint az eggyel fentebbi opcióval.

 

Tény, hogy a Leia kép bevágás később jön, mint hogy Kylo abbahagyná a mozdulatot, de mivel nem akarnak kép a képben operálni, ezért ettől még a két dolog történhet párhuzamosan. Leia hangja csak később jön, de ez nem baj, mert véleményem szerint Ben nem Leia hangjára reagál a mozdulat megakasztásakor, hanem Leia Erőbeni erős jelenlétére, ami a halálának az elkezdődési folyamata.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából így teljes a kép/párhuzam: Anakin meg akarta ölni a szeretett nőt a Sötét Oldal tébojában, de Obi-Wan kizökkentette. Luke meg akarta ölni az apját a Sötét Oldal tébojában, de Palpatine kizökkentette. Kylo meg akarta ölni a szeretett nőt, de Leia kizökkentette. 

De akkor most azért lássuk úgy a jelenetet, hogy Kylo meg akarta ölni Rey-t, mert így lesz teljes a párhuzam sorozat?

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Donát már hozott egy remek példát is erre: Luke.

1. Célja volt az apjával, meg akarta menteni.

2. Jedi volt, a Világos Oldal lovagja.

3. Akkor már tudta, hogy az apjában ott a fény és az elég erős ahhoz, hogy visszahozza a Sötét Oldalról. Miért akarta volna hát megölni, vagy akárcsak megcsonkítani azt az embert, akit meg akart menteni?

És a poén, hogy Luke-nál is egy külső tényező, Palpatine kacaja és szavai, valamint saját gépi keze zökkentették ki.

Igen, így volt, de az a jelenet ott így működött jól.

 

Miért kellene Kylo Rennek pont azokat a hibákat elkövetnie, mint Luke-nak? 

Plusz az, hogy Luke a Világos Oldal lovagja volt, és volt egy sötét pillanata, még nem jelenti azt, hogy mivel Kylo a Sötét Oldalon állt, nem lehetett egy világos pillanata.

 

2 perccel korábban, Donát írta:

- Aki azt gondolja, hogy Ben magától állt le, és utána jött csak a Leia által keltett impulzus - ami több, mint a hangja! Ezt Dzséjt jól leírta fentebb - , az azt gondolja, hogy Kylo nem ölte volna meg Reyt és Leia csak azért lépett közbe, hogy átállítsa a fiát.

Nem csak az átállítás a lényeg, ezt túlságosan leegyszerűsíted. Ahogy fentebb is írtam, közbeavatkozott, hogy ne TÖRTÉNHESSEN tragédia. Benne volt a levegőben a lehetőség. De Leia sokkal előbb elindult a végső nyughelye felé, mint ahogy tényleg komollyá vált a harc a felek között. Hiszem, hogy nem cselekedhetett pillanatra pontosan akkor, amikor ténylegesen a halálos csapás következett volna, szóval nem a halálos csapást akarta elkerülni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Nem csak az átállítás a lényeg, ezt túlságosan leegyszerűsíted. Ahogy fentebb is írtam, közbeavatkozott, hogy ne TÖRTÉNHESSEN tragédia. Benne volt a levegőben a lehetőség. De Leia sokkal előbb elindult a végső nyughelye felé, mint ahogy tényleg komollyá vált a harc a felek között. Hiszem, hogy nem cselekedhetett pillanatra pontosan akkor, amikor ténylegesen a halálos csapás következett volna, szóval nem a halálos csapást akarta elkerülni.

Elindult a nyughelye felé, igen, de könnyen lehet, hogy csak azért lett végül a VÉGSŐ nyughelye, mert végül be kellett avatkoznia.

 

6 perccel korábban, Pildi írta:

De akkor most azért lássuk úgy a jelenetet, hogy Kylo meg akarta ölni Rey-t, mert így lesz teljes a párhuzam sorozat?

 

Nem azért kell így nézni, mert így teljes a párhuzam, hanem mert a Rog által mutatott videó alapján az alkotónak is az volt a szándéka, hogy a Leia indukálta hatás hatására álljon le Kylo, nem pedig magától. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem túl nagy véletlen lenne az ha Leia csak úgy ráhibázott volna arra a pillanatra mikor Kylo épp le akart sújtani. Szerintem tudatosan pont azt a pillanatot csípte el.

Közben az is megfordult a fejemben hogy Kylo talán mégse nyírta volna ki Leia beavatkozása nélkül Rey-t. Teszem azt a lesújtás közben meggondolhatta volna magát és a csajszi mellé intézhette volna a pengét. Csak úgy meg túl egyszerű lett volna a dolog. A muvis verzió csak jobb mert igazi mélysége lett tőle a szitunak.

Leia szerintem amúgy nem biztos hogy tutira tudta hogy a párbaj Rey halálával és Kylo sötét oldalon való nagyobb mértékű kikötésével végződött volna de a két dolog megelőzése miatt jobbnak látta biztosra menni és az önfeláldozásával egy nagyon klassz búcsúztatót kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Elindult a nyughelye felé, igen, de könnyen lehet, hogy csak azért lett végül a VÉGSŐ nyughelye, mert végül be kellett avatkoznia.

 

Nem azért kell így nézni, mert így teljes a párhuzam, hanem mert a Rog által mutatott videó alapján az alkotónak is az volt a szándéka, hogy a Leia indukálta hatás hatására álljon le Kylo, nem pedig magától. 

 

Megnéztem a jelenetet ismét. Lássuk, hogy pontosan mi is történik.

Rey és Kylo elkezdenek párbajozni. Ezzel egy időben Leia gyengeséget érezve elvonul, mert megérzi, hogy itt baj lehet. Meg akarja szólítani a fiát, hogy utolsó erejével hátha visszahozhatja őt a világos Oldalra.

A párbajban a lány támad szinte végig, dühösen, Kylo csak hárít. Több alkalom is van, amikor Rey elfáradva erőt gyűjt a következő támadáshoz, és Kylo közben nem csinál semmit, pedig itt támadhatna, ha az ölés lenne a cél.

Több percig megy ez így, aztán fordulat áll be, Kylo is elkezd támadni, de nem lehet érezni rajta a gyilkos dühöt, ilyesmi csak Reyből árad, aki továbbra is egyre fárad.

Leia megszólítja Kylo-t Benként, aki épp lecsapni készül - de egyáltalán nem látszik, hogy halálos csapásra készülne, ahogy a korábbi percek sem sugalnak ilyesmit - de anyja hívó szava megakasztja. Mi ugyan csak a nevét halljuk, ahogy Leia elsuttogja, de az üzenet ennél lehetett több szavak nélkül, gondolok ilyesmire: ne csináld, fiam, még nem késő visszatérni a jó oldalra, én bízom benned és megbocsátok mindent.

Kylo Ren megdöbben, annyira szíven találja az üzenet, hogy egy pillanat alatt elejti a kardját és ezzel tulajdonképpen már akkor Ben Solová válik.

Rey, aki a párbaj hevében ezt nem veszi észre (őt ugyebár tényleg elönti a Sötét Oldal dühe, ami elhomályosítja az elméjét), és kihasználva a lehetőséget, elkapja az elejtett kardot és halálos szúrást visz be.

De amint ez megtörténik, megérzi Leia halálát, és azt is, hogy mi történt pontosan az előbb: Leia az életét adta azért, hogy a fiát visszahozza a Sötét Oldalról, és Rey szörnyűséget követett el dühében, megölte a frissen megtért Ben Solot. Ezért is gyógyítja meg azonnal, hogy helyrehozza a hibáját, és hogy Leia önfeláldozása ne legyen hiábavaló.

 

No már most, ez a jelenet Kylo Ren szemszögéből ugyanolyan jól tud működni akkor, ha a fenti verzió történt, mint akkor, ha valóban meg akarta ölni Reyt, és az anyja ezt akadályozta meg. Leia üzenete kibillentette a végzete felé vezető útjáról, felnyitotta a szemét, anyja feltétel nélküli szeretete legyőzte a szívét bitorló gonoszságot.

De Rey szemszögéből sokkal jobban működik mindez, ha úgy gondoljuk, itt most ő volt az agresszív támadó fél, akit elborított a düh és emiatt nem figyelt oda, akkor ölt, amikor pont már nem kellett volna. Megérzi, mi történt, azt is megérzi, hogy akit leszúrt, az már nem Kylo hanem Ben, és ezért igyekszik azonnal helyrehozni a hibáját. Ha azt érezte volna előtte, hogy Kylo meg akarta ölni, akkor ez a gyógyítási szándék túl hirtelen lett volna. De szerintem ilyet nem érzett. Szégyellte magát, én azt érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Pildi írta:

Több percig megy ez így, aztán fordulat áll be, Kylo is elkezd támadni, de nem lehet érezni rajta a gyilkos dühöt, ilyesmi csak Reyből árad, aki továbbra is egyre fárad.

Ez full szubjektív, @Pildi. Csak olvasd vissza a korábbi hsz-eket ebben a témában. Valaki szerint Rey megölésére ment a végén, mert elmerült a sötét oldalban - lásd Wilde írását 2020-ból, vagy Dzséjt és az én írásomat fentebb, valaki szerint meg nem. Nem perdöntő, hogy te nem érzed rajta a gyilkos dühöt. Más meg igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Leia az életét adta azért, hogy a fiát visszahozza a Sötét Oldalról, és Rey szörnyűséget követett el dühében, megölte a frissen megtért Ben Solot.

 

Beni nem halt meg a döféstől. Egészen onnan a gyógyítás befejezéséig élt habár elég erőtlenül mozgatta a fejét mikor Rey a seb felé nyújtotta a kezét. A gyógyítás nélkül biztos hamar meghalt volna.

 

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ha azt érezte volna előtte, hogy Kylo meg akarta ölni, akkor ez a gyógyítási szándék túl hirtelen lett volna. De szerintem ilyet nem érzett. Szégyellte magát, én azt érzem.

 

Amikor Kylo felemelte a karját Rey felsikoltott, becsukta a szemeit és kicsit lehajtotta a fejét. Ebből lejöhet az hogy azt hitte kampeca lesz neki. Biztosra veszem hogy azokat halálfélelmében csinálta. Majd a döfés után kijózanodott és gyógyított épp azon okok miatt amiket korábban írtál.

 

Idézet

Leia az életét adta azért, hogy a fiát visszahozza a Sötét Oldalról

 

Idézet

szörnyűséget követett el dühében

 

Idézet

hogy helyrehozza a hibáját, és hogy Leia önfeláldozása ne legyen hiábavaló

 

Idézet

Szégyellte magát

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

De akkor most azért lássuk úgy a jelenetet, hogy Kylo meg akarta ölni Rey-t, mert így lesz teljes a párhuzam sorozat?

Természetesen nem, sőt egyáltalán nem is kell úgy látni, ahogy én, csak számomra ez is egy pluszt ad, amit elvesz a filmből a másik lehetőség. Sőt nekem az a nézőpont tényleg kiherélné azt a jelenetet. Számomra az, hogy Leia hercegnő az életét adta csak azért, nehogy talán véletlen a fia megvágja a tanítványát, iszonyú kevés, emellett elvészne a párhuzam is, a jelenet érzelmi komplexitása is, plusz totál tét nélkülivé válik az egész párbaj Rey oldaláról, hiszen végig teljes biztonságban van és biztos, hogy legyőzheti Kylo Rent, mert a férfi úgysem bántaná.

Nekem attól igazán erős ez a párbaj, hogy mindkét fél eljutott egy olyan pontra, amikor kész megölni a másikat. Rey a folyamatos csalódás, a félelem, a manipulálás okozta frusztráltság és még jó sok okból, Ren meg azért, mert szokás szerint képtelen kordában tartani az indulatait. Ennek hála kialakul egy élet-halál harc kettejük között, ami párhuzamos a mustafari eseményekkel. Egyik fél sincs biztonságban, mindketten meghalhatnak a másik keze által, és nem csak véletlen. Azért, mert ezen a ponton annyi minden gyülemlett fel, hogy meg is akarják ölni egymást. Ahogy a víz tombol körülöttük, úgy tombolnak bennük az érzelmek (ahogy a mustafari párbajban a tomboló láva is a két fél érzelmi tombolását mutatta). És ezt az egészet mossa el Leia az önfeláldozásával, az önzetlen szeretetével. Kimossa az indulatokat először a halálos csapást bevinni akaró Kylóból, majd a halálos szúrást bevivő Reyből is, aki erre megmenti Ren életét. És ezzel nem csak a fiát, de a "lányát" is megváltja, megóvja mindkettejüket, hogy valami visszafordíthatatlant tegyenek. Reynél még így is majdnem elkésett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey ha nem ismerte volna a gyógyítást akkor Kylo meghal. Leiának ez nagy kudarc lett volna, hisz amíg Kylóra hatással volt, addig Rey-t figyelmen kívül hagyta aki leszúrta a fiát. 

 

A vizes környezet pedig Kylo megtisztulását hivatott szimbolizálni, míg Mustafar esetében Anakin poklát szimbolizálta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey ha nem ismerte volna a gyógyítást akkor Kylo meghal. Leiának ez nagy kudarc lett volna, hisz amíg Kylóra hatással volt, addig Rey-t figyelmen kívül hagyta aki leszúrta a fiát. 

 

Valószínűleg Leia előre látta, mi fog történni, a beavatkozása nélkül. A beavatkozása viszont új jövőt (jelent) indukált, amit már nem láthatott előre. Ha meghalt volna Kylo az valóban nagy szívás lett volna, de azt nem feltétlenül láthatta előre, mert saját maga okozta a változást a beavatkozásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 24. - 19:34, Pildi írta:

 

Megnéztem a jelenetet ismét. Lássuk, hogy pontosan mi is történik.

Rey és Kylo elkezdenek párbajozni. Ezzel egy időben Leia gyengeséget érezve elvonul, mert megérzi, hogy itt baj lehet. Meg akarja szólítani a fiát, hogy utolsó erejével hátha visszahozhatja őt a világos Oldalra.

A párbajban a lány támad szinte végig, dühösen, Kylo csak hárít. Több alkalom is van, amikor Rey elfáradva erőt gyűjt a következő támadáshoz, és Kylo közben nem csinál semmit, pedig itt támadhatna, ha az ölés lenne a cél.

Több percig megy ez így, aztán fordulat áll be, Kylo is elkezd támadni, de nem lehet érezni rajta a gyilkos dühöt, ilyesmi csak Reyből árad, aki továbbra is egyre fárad.

Leia megszólítja Kylo-t Benként, aki épp lecsapni készül - de egyáltalán nem látszik, hogy halálos csapásra készülne, ahogy a korábbi percek sem sugalnak ilyesmit - de anyja hívó szava megakasztja. Mi ugyan csak a nevét halljuk, ahogy Leia elsuttogja, de az üzenet ennél lehetett több szavak nélkül, gondolok ilyesmire: ne csináld, fiam, még nem késő visszatérni a jó oldalra, én bízom benned és megbocsátok mindent.

Kylo Ren megdöbben, annyira szíven találja az üzenet, hogy egy pillanat alatt elejti a kardját és ezzel tulajdonképpen már akkor Ben Solová válik.

Rey, aki a párbaj hevében ezt nem veszi észre (őt ugyebár tényleg elönti a Sötét Oldal dühe, ami elhomályosítja az elméjét), és kihasználva a lehetőséget, elkapja az elejtett kardot és halálos szúrást visz be.

De amint ez megtörténik, megérzi Leia halálát, és azt is, hogy mi történt pontosan az előbb: Leia az életét adta azért, hogy a fiát visszahozza a Sötét Oldalról, és Rey szörnyűséget követett el dühében, megölte a frissen megtért Ben Solot. Ezért is gyógyítja meg azonnal, hogy helyrehozza a hibáját, és hogy Leia önfeláldozása ne legyen hiábavaló.

 

No már most, ez a jelenet Kylo Ren szemszögéből ugyanolyan jól tud működni akkor, ha a fenti verzió történt, mint akkor, ha valóban meg akarta ölni Reyt, és az anyja ezt akadályozta meg. Leia üzenete kibillentette a végzete felé vezető útjáról, felnyitotta a szemét, anyja feltétel nélküli szeretete legyőzte a szívét bitorló gonoszságot.

De Rey szemszögéből sokkal jobban működik mindez, ha úgy gondoljuk, itt most ő volt az agresszív támadó fél, akit elborított a düh és emiatt nem figyelt oda, akkor ölt, amikor pont már nem kellett volna. Megérzi, mi történt, azt is megérzi, hogy akit leszúrt, az már nem Kylo hanem Ben, és ezért igyekszik azonnal helyrehozni a hibáját. Ha azt érezte volna előtte, hogy Kylo meg akarta ölni, akkor ez a gyógyítási szándék túl hirtelen lett volna. De szerintem ilyet nem érzett. Szégyellte magát, én azt érzem.

 

Ez annyira tökéletes leírása az eseményeknek hogy jár a nagy taps. Pontosan ez történt.:clap:

Kyloban abszolút nincs düh az elején. Itt egyértelműen Rey  az agresszív. Dühíti hogy Kylo összetörte az útkeresőt és folyamatosan támad rá a trónteremtől kezdve.

Kylo csak hárít. A vízen van fordulat az igaz, de Kylo ott sem dühös amikor támad hanem megunta Rey agresszivítását. Azért támad agresszívebben hogy lehűtse lány dühét.

Mint mikor az agresszív húgának mondja valaki hogy állítsd már le magad és híggadj le, nem akarlak bántani.

Rey itt eszét vesztette a dühtől, Kyloban meg nincs düh.

Ahogy @Bomarr írta, karakteridegen lenne Kylo-tól hogy most akarná megölni. Soha nem akarta kinyírni, majd most tenné.

Persze abban @Dzséjt-nek igaza van hogy a düh felborítja a racionális érveket és olyankor olyat teszünk amit higgadt fejjel nem tennénk(én aztán tudom ezt).

De itt nem érzek dühöt Kyloban. Még akkor is higgadságot érzek rajta mikor már erővel támadja a lányt.

Itt már erősebb benne a Világos Oldal mint a Sötét, ezt szimbolizálja a háborgó víz. Itt a Világos Oldal háborog Kyloban és egyre erősebb, míg a Mustafar-on a fortyogó láva az Anakinban örvénylő Sötét Oldalt

testesíti meg. Tehát van párhuzam csak ellenkező előjellel.

És ezt érezte meg Leia. Hisz miért pont ekkor szólította meg a fiát? MIért nem mikor levágta Lor San Tekát? Azt miért nem érezte meg? Számtalanszor megszólíthatta volna az Erőn keresztül. Mégsem tette. Mert eddig nem érte el, mert Kylo tudatosan kizárt az anyját. A Sötét Oldal annyira leárnyékolta Kylot hogy Leia ezen nem tudott áttörni. Mondta is Luke-nak hogy a fia végleg elveszett.

Viszont most Leia negérzett valamit minta egy ajtó résnyire kinyílt volna. Szerintem a "megszólítás" az egész párbaj idején folyamatosan ment. Mikor Leia mondta hogy meg kell szólítania a fiát akkor kezdődhetett a párbaj. A nő folyamatosan sugallhatta a jót Kylonak ezért nem volt dühös a párbaj alatt. A végén pedig nem sújtott le Rey-re.

De szerintem ez egy hosszabb folyamat volt. Annak mi értelme lett volna hogy Leia csak arra az egy ezredmásodpercre szólítja meg Kylot mikor a kardja félig lesújtani készül?

Ezalatt nem lehe még neki sem más tettre sarkalni senkit.

Hogy miért volt úgy vágva a film mintha a lesújtás pillanatában szólította volna meg a fiát? Hát ahogy írtátok nehéz filmen megmutatni az eseményeket ha egyidőben vannak

A másik hogy ez a hosszabb kapcsolattartás Kylo-val megmagyarázza Leia halálát. Renegeteg kapcsolatfelvétel történt már Erőhasználók között, 

@Dzséjt felsorolt párat. Mégsem haltak bele. Se Vader, se Luke nem halt abba bele mikor kapcsolatba léptek egymással.

Leia szerintem ugyanazt végezte el mint Luke az EP8 végén. Csak míg Luke tovább képezte magát, jobban elmerült a technikában, ő önmagát ki tudta vetíteni, míg Leiának a hosszan tartó elmekapcsolat is elég volt a halálához.

Amikor Kylo karja megállt a csapásban ott már Ben Solo-t látjuk, Rey már őt döfte le. Emlékszem hogy haragudtam is Rey-re hogy úristen dühödben mit csináltál. De hálistennek egyből rájött mi van és megmentette a fiút. Itt már csak egy minimális löket kellett Benn-ek hogy végleg otthagyja a Sötét Oldal. Az apjától kapott megbocsátás. Amit meg is kapott "Han"-tól.

 

A fentiek természetesen az én véleményem. Elfogadom a másik véleményt is, de én ezt így látom első megtekintés óta. Az valahogy nálam nem müködik, ez viszont tökéletes.

 

@Donát: Pildi nem egyetemes igazságot írt le. Persze hogy szubjektív vélemény. Ahogy az enyém is, a tied is, meg a többieké is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes fejtegetés ez is. Az biztos, hogy komplex jelenetről van szó, de nem gondoltam volna, hogy ennyire sarkosan eltérő vélemények vannak. Bár végülis azért tettem fel a kérdést, mert nekem se volt egyértelmű. Még most se tudom melyik vonalat erősítsem. :D Mind a kettőben van olyan, amivel egyetértek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Frenkie írta:

A másik hogy ez a hosszabb kapcsolattartás Kylo-val megmagyarázza Leia halálát. Renegeteg kapcsolatfelvétel történt már Erőhasználók között, 

@Dzséjt felsorolt párat. Mégsem haltak bele. Se Vader, se Luke nem halt abba bele mikor kapcsolatba léptek egymással.

Luke-kal ellentétben Leia nem pusztán abba halt bele, hogy felvette a kapcsolatot. Sajnos Leia már haldoklott akkor, az ep8-as űrsétából nem tudott teljesen felgyógyúlni. Maz mondja is R2-nak, hogy ahhoz, hogy elérje a fiát, az összes erejére szükséges lesz, ami még maradt.

 

37 perccel korábban, Frenkie írta:

Számtalanszor megszólíthatta volna az Erőn keresztül. Mégsem tette. Mert eddig nem érte el, mert Kylo tudatosan kizárt az anyját.

Elérte korábban is, az ep8-ban. Pont mielőtt Kylo rálőtt volna a Raddus hídjára ugyanígy összekapcsolódott a fiával és sikerült megakadályoznia, hogy meghúzza a ravaszt. Ott is pont abban a pillanatban avatkozott be Leia, amikor Kylo bevitte volna a halálos csapást egy szerettének. Láthattuk a célzószámítógép célra állását és az ujjait az elsütő gombon. És szerintem ez a válasz erre a kérdésedre:

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Hisz miért pont ekkor szólította meg a fiát?

Mert Kylo megint arra készült, hogy megölje egy szerettét. Han után ezt nem hagyhatta. Hannál nem avatkozott be (pedig láttuk, hogy ott is "figyelt"), de ott nem is volt harc, mint a Raddusnál vagy Kef Birnél. Ott kevésbé dúltak az érzelmek, nem munkálkodtak az ösztönök. Kylo lényegében tiszta fejjel, céllal ölte meg az apját. Mondjuk pont emiatt nem érte el ezt a célt. De ha megölte volna még egy szerettét? Ha az ep8-ban képes lett volna megölni az anyját, vagy az ep9-ben Rey-t? Akkor ki menti meg?

Plusz ugye Rey már az utolsó Jedi. Luke halott, Leia haldoklik, senki nem tudna már irányt mutatni egy új jelöltnek. És mindezeken túl, Kylót mostanra már személyesen Palpatine manipulálja, ugyanaz a fickó, aki átállíotta a Sötét Oldalra Leia apját és kis híján a testvérét is. Szóval itt a Kef Biren nagyon nagy volt a tét. A fia lelki üdve mellett az utolsó Jedi sorsa is, miközben ő rohamosan fogyott ki az időből.

 

52 perccel korábban, Frenkie írta:

MIért nem mikor levágta Lor San Tekát? Azt miért nem érezte meg?

Tippre azért, mert Lor San Tekka, aki csak egy kedves ismerőse volt, távolról sem állt olyan közel Leiához, mint a tulajdon fia vagy a padawanja. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Luke-kal ellentétben Leia nem pusztán abba halt bele, hogy felvette a kapcsolatot. Sajnos Leia már haldoklott akkor, az ep8-as űrsétából nem tudott teljesen felgyógyúlni. Maz mondja is R2-nak, hogy ahhoz, hogy elérje a fiát, az összes erejére szükséges lesz, ami még maradt.

 

Ezt el is felejtettem. Azt hittem az EP8 végére teljesen felgyógyult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Ezt el is felejtettem. Azt hittem az EP8 végére teljesen felgyógyult. 

Kicsit úgy is tűnik, mert Johnson nagyon finoman és elegánsan mutatta be, hogy Leia nem épült fel teljesen: érdemes megnézni, hogy a film végén nagyon sokszor ül, és ha áll vagy megy, akkor botra támaszkodik. Terrio és Abrams meg így kapott egy nyomvonalat, amin végigmehettek Leia végső sorsát szőve.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 25. - 12:32, Dzséjt írta:

Számomra az, hogy Leia hercegnő az életét adta csak azért, nehogy talán véletlen a fia megvágja a tanítványát, iszonyú kevés, emellett elvészne a párhuzam is, a jelenet érzelmi komplexitása is, plusz totál tét nélkülivé válik az egész párbaj Rey oldaláról, hiszen végig teljes biztonságban van és biztos, hogy legyőzheti Kylo Rent, mert a férfi úgysem bántaná.

Nekem attól igazán erős ez a párbaj, hogy mindkét fél eljutott egy olyan pontra, amikor kész megölni a másikat. Rey a folyamatos csalódás, a félelem, a manipulálás okozta frusztráltság és még jó sok okból, Ren meg azért, mert szokás szerint képtelen kordában tartani az indulatait. Ennek hála kialakul egy élet-halál harc kettejük között, ami párhuzamos a mustafari eseményekkel. Egyik fél sincs biztonságban, mindketten meghalhatnak a másik keze által, és nem csak véletlen. Azért, mert ezen a ponton annyi minden gyülemlett fel, hogy meg is akarják ölni egymást. Ahogy a víz tombol körülöttük, úgy tombolnak bennük az érzelmek (ahogy a mustafari párbajban a tomboló láva is a két fél érzelmi tombolását mutatta). És ezt az egészet mossa el Leia az önfeláldozásával, az önzetlen szeretetével. Kimossa az indulatokat először a halálos csapást bevinni akaró Kylóból, majd a halálos szúrást bevivő Reyből is, aki erre megmenti Ren életét. És ezzel nem csak a fiát, de a "lányát" is megváltja, megóvja mindkettejüket, hogy valami visszafordíthatatlant tegyenek. Reynél még így is majdnem elkésett.

 

Az nem kérdés, hogy Leia önfeláldozása a maximumot célozta, és mivel fogytán volt az ereje, mindent beleadott, hogy elérje Kylo-t. Ő gondolhatta azt, hogy jaj csak a fia meg ne ölje Rey-t, mert akkor elvész a remény minden szempontból, és ezért minden erejét beleadta ebbe az üzenetbe, amije még maradt. De ez nem jelenti azt, hogy abban a pillanatban, amikor az üzenet elérte Kylo-t, valóban épp már ölni készült volna. Leia ezt ilyen pontosan nem érezhette olyan messziről, már azért sem, mert éreznie kellett Rey haragját is, vagyis leginkább az egész harc által generált turbulenciát érezhette az Erőben. 

 

 

2022. 04. 26. - 22:14, Frenkie írta:

Viszont most Leia negérzett valamit minta egy ajtó résnyire kinyílt volna.

 

Ez nagyon jó gondolat. Bennem már régebb óta motoszkál, hogy valami fura ebben a jelenetben, és most rájöttem, hogy micsoda: megy a harc a két fél legerősebb harcosa között, akik egyébként diádot alkotnak az Erőben, vagyis igazán együtt lehetnének erősek és tehetnének nagy dolgokat, akár a Világos, akár a Sötét Oldalon állnának egymás mellett. De itt, ahol egymással szemben állnak, az nagyon nem természetes felállás kettejük között, és szerintem ennek is köszönhető, hogy eddig nem is tudtak egymásban nagy kárt tenni. És ehhez még az is hozzájön, hogy pont ahhoz az oldalhoz viszonyítva ellentétes módon állnak egymáshoz a harcban, mint ami "normális" lenne: Rey a Világos oldalt képviseli, de mégis a dühéből merítkezve támad, nem tudatosan felhasználja a Sötét Oldalt, ami amúgy a természetének része - míg Kylo a Világos Oldalról jött szülei révén, mégis a Sötét Oldalt képviseli, viszont ő pont megegyezésre próbál jutni, vagyis felfoghatjuk úgy is, hogy pont nyit a Világos Oldal felé.

 

És ezt érezhette meg Leia. Ezt az ellentmondást, ami reményt adott ahhoz, hogy megpróbálja visszahozni Bent.

Szóval egyrészt azért próbált beavatkozni, hogy megakadályozza a bajt, a köztük lévő harc végzetes kimenetelét, másrészt esélyt látott emellett arra is, hogy ami Hannak nem sikerült, ő most megtehesse., annak ellenére, hogy messze volt. 

 

2022. 04. 26. - 23:25, Dzséjt írta:

Elérte korábban is, az ep8-ban. Pont mielőtt Kylo rálőtt volna a Raddus hídjára ugyanígy összekapcsolódott a fiával és sikerült megakadályoznia, hogy meghúzza a ravaszt. Ott is pont abban a pillanatban avatkozott be Leia, amikor Kylo bevitte volna a halálos csapást egy szerettének. Láthattuk a célzószámítógép célra állását és az ujjait az elsütő gombon.

 

Az egy más helyzet, hisz ott nagyon közel vannak egymáshoz, és pontosan tudják, hol van a másik. Ott Leiának pontosan akkor arra koncentrálni, hogy a fia ne csináljon bajt, ne lője szét a Raddust, amikor pont már megtenné, lényegesen egyszerűbb, ha alig pár száz méter van köztük és mindketten benne vannak az eseményben.

 

A Kef Bir-es jelenetnél viszont Leia nagyon messze van, és nincs benne az eseményben. Távolról próbál beavatkozni, ráadásul úgy, ahogy jó eséllyel még sosem tette meg korábban. Nem lehet ugyanolyan pontos időben. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2019. 12. 20. - 21:19, Donát írta:

Lehet, hogy az életerején túl jóságot is adott Kylonak? :)

 

2019. 12. 20. - 21:28, Ody Mandrell írta:

Erre azért nem vennék mérget. :) 

Ma már azt gondolom, van a fentiekben igazság. Talán nem jóságot, de valamilyen pozitív esszenciát biztos közvetítenek ezek a gyógyítások. Lásd. Grogu tette, amivel megmenti Karga életét. A férfi ezután tér jó útra, és tudjuk mi lesz belőle. Szóval van abban valami amit mondtál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ez eddig nekem nem esett le, de szerintem baromi jó húzás. Amíg az utolsó Jedi és a potenciális Sith tanítvány egymással harcol, toronymagas hullámok tombolnak körülötte, sőt még Ajan Klosson is szakad az eső. Aztán, amikor legközelebb visszatérünk, vagyis amikor Ben Solo visszatér, már nincsenek toronymagas hullámok. A tenger felszíne lenyugodott. "Beállt az egyensúly."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.