Ugrás a kommentre

Rey vs. Kylo Ren


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

A topik létrehozását 2. Halálcsillagon zajló párbaj ihlette ez "értékeld a filmet" topikban jött szóba és engedelmetekkel egy részét át is emelem,

mert "a szokottnál nagyobb volt az érzelmi töltet. Hogy kivel mi lesz? Kiből ki lesz utána.

Nagy volt a háttérbeli töltet, talán az eddigi legnagyobb, hisz mindkét párbaj-résztvevő a világos és a sötét oldal közt vívódott."

Az itt feszülő izgalmak, érzelmi hullámvasút végig tapintható volt, és szinte háttérbe szorította az elképesztő helyszínt, a hullámokat, a koreográfiát.

A két karakter az egész ST-n keresztül kínozta másikat és ez itt csúcsosodik ki. Jó a kémia közöttük. Hogy ki kicsoda eredetileg, hogy kicsoda épp most és annak az igalma, hogy kiből ki lesz, mire ez az egész végetér.

Hab a tortán Leia beavatkozása és a párbaj vége is nagyon drámai és meglepő emiatt és ezzel együtt. Meg is adja az irányt mindkét karakternek a film és a Saga végéig.

(Ráadás Han jelenete ezen, de annak nem lenne fair megnevezve topikot nyitni, kibeszélni itt meg lehet, hogy nem a legszerencsésebb, de ide tartozik szerintem valamilyen szinten az is főleg a fentebbi sor miatt)

Nektek hogy tetszett, a helyszín, a párbaj, az érzelmi adrenalinbomba?

 

 

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a párbaj, Leia beavatkozása különösen. Ennél a párbajuknál éreztem azt először, hogy ezek ketten tényleg egyenrangúak (bár a végén úgy tűnt, hogy ezúttal Kylo kerekedik felül, aztán jött Leia)

 

Leia beavatkozása elég érdekes volt. Nem szokványos módja egy karakter kiírásának, de sajnos a körülmények egy ilyen furcsa halálhoz voltak adottak :( Az szintén érdekes volt, hogy Leia egészen addig nem vált eggyé az Erővel, amíg Ben Solo meg nem halt. :hmm: Így anya és fia együtt váltak eggyé az Erővel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Tetszett a párbaj, Leia beavatkozása különösen. Ennél a párbajuknál éreztem azt először, hogy ezek ketten tényleg egyenrangúak (bár a végén úgy tűnt, hogy ezúttal Kylo kerekedik felül, aztán jött Leia)

 

Leia beavatkozása elég érdekes volt. Nem szokványos módja egy karakter kiírásának, de sajnos a körülmények egy ilyen furcsa halálhoz voltak adottak :( Az szintén érdekes volt, hogy Leia egészen addig nem vált eggyé az Erővel, amíg Ben Solo meg nem halt. :hmm: Így anya és fia együtt váltak eggyé az Erővel

Igen, jó , hogy kifejtetted, én nem akartam az első bejegyzésben. Szép megoldás a körülményekhez képest. És basszus úgy lett érzelemmel teli a Leia-Ben kapocs, hogy az egész ST-ben nincs igazi közös jelenetük.

Na ezért nem kis teljesítmény ez! Amúgy szerintem szép megoldás, és testek eltűnésének párhuzama is valóban érdekes, de nagyon szép.

A kockákra emlékeztet kicsit a TLJ-ből. Az erő-manifeszáció tovább tartott, mint Luke az élő erőben.

Itt mintha Leia beleszállt volna Benbe és a film végéig ki is tartott benne. Az egész átállása itt kezdődött, aztán ott van az apja lökete, aki szintén benne él. Ez mind szép és jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép jelenet, de nekem az tetszik nagyon, hogy Rey meggyógyítja a meggondolatlanul (ösztönösen) leszúrt Bent - úgy, hogy tényleg van tétje a gyógyításnak, hiába tudjuk, hogy a lovag valójában az Első Rend valamelyik hajóján (is) van és biztos van ott orvos (droid) aki összestoppolná. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Krande írta:

Nagyon szép jelenet, de nekem az tetszik nagyon, hogy Rey meggyógyítja a meggondolatlanul (ösztönösen) leszúrt Bent - úgy, hogy tényleg van tétje a gyógyításnak, hiába tudjuk, hogy a lovag valójában az Első Rend valamelyik hajóján (is) van és biztos van ott orvos (droid) aki összestoppolná. 

A halálcsillagos párbajon Ben is a Halálcsillagon van, az nem Force bond-os párbaj :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Leia-Ben kapocs, hogy az egész ST-ben nincs igazi közös jelenetük.

A TLJ-s az nagyon fontos jelenet ebből a szempontból mert látjuk, hogy Ben nem képes megölni az anyját, ergo sokat jelent neki, tehát vívódik. Ez most jött ki igazán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A TLJ-s az nagyon fontos jelenet ebből a szempontból mert látjuk, hogy Ben nem képes megölni az anyját, ergo sokat jelent neki, tehát vívódik. Ez most jött ki igazán. 

És ezután mondja valaki, hogy  TROS nem veszi figyelembe a TLJ-t...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Volt olyan aspektusa, ahol szembement. 

Kicsit kapkodva írtam, ezért nem fejtettem ki jobban. Arra gondoltam, hogy a TROS nem vett teljesen más irányt, vannak momentumok, amelyek gyökere megtalálható a TLJ-ben is, és ez pl. ilyen momentum.

Más esetben pedig még mindig lehet gondolkodni azon, hogy vajon tényleg szembe ment a TROS azzal, hogy pl. Rey-ről mégis kiderült, hogy lényeges a származása. A TLJ (és már előtte a TFA is) azt sugallta, hogy Rey egy senki, véletlen, hogy ilyen fejlett Erő-érzékenysége van, így a TROS megoldása totál ellentétesnek tűnik.

De mi van, ha csak arról van szó, hogy félreértelmeztük az információkat, és azok szándékosan vezettek félre? Se Kylo, se Snoke, se Luke nem tudta, hogy Rey különleges, még Maz is félreinformált minket azzal, hogy amit a lány keres, az a jövőjében van és nem a múltjában. Kérdés, hogy van-e valami, ami utalhatott arra, legalább a TFA-ban, amivel biztos nem akart szembemenni a TROS, hogy Rey származása különleges, amit direkt nem toltak az arcunkba?

 

Nagyon várok erről valami infót a képes útmutatóból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az milyen szép szimbólum már, hogy miközben Rey meggyógyítja Kylo halálos sérülését, egyben eltűnik az általa okozott sebhely is a férfi arcáról, ezzel is bemutatva, hogy akkor Rey hite Ben Solóba nem csak visszatért, de megbocsátásként visszaállította az arcát is. A lelki és fizikai sebektől eltorzult Ben Solót meggyógyította az utolsó Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ben Solo megtérése a SAGA egyik leggyönyörűbb jelenete!

Ne is mondd. Már most is a libabör. Szerintem ott volt a fordulópont mikor Rey meggyógyította. Minden gonoszsága ellenére a lány szeretetet érzett iránta.

Kicsit tovább is mennék. szerintem Rey és Kylo/Ben kapcsolata a Saga legfontosabb kapcsolata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Force Dyad.

 

Érdekesség, hogy még a szeptemberi szivárgásokban benne volt ez a kifejezés, addig az októberi változtatgatásoknál már kivette JediPaxis a leírásokból, mondván, hogy elvetették ezt a koncepciót. Azért ő sem tudott mindent na :D vagy lehet, hogy Abrams először tényleg elvetette, majd az utolsó pillanatokban illesztette vissza filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért ő sem tudott mindent na :D vagy lehet, hogy Abrams először tényleg elvetette, majd az utolsó pillanatokban illesztette vissza filmbe.

Azérz ha ez tényleg így volt, akkor egy nagyon jó döntést hozott az utólsó pillanatban. Bár nem biztos hogy ezt valaha megtudjuk. Azért nekem a Rey és Kylo közti kapcsolat nagyon szépen fel lett építve már a 7.résztől, és itt a 9.részben csúcsosodott ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerősökkel pont azt beszéltük a premier előtt, hogy milyen kár, hogy Fisher halála miatt nem tudják befejezni amit elkezdtek. Mert láthatóan az előző két rész felvezette, hogy Kylo még Han megölése után is roppant mód kötödik az anyjához. Hisz az ep.8-ban képtelen őt megölni az űrcsatánál. Jó hogy végül ez nem lett parlagon hagyva és még igy a régi felvételek felhasználásával is szerepet kapott ez a kapcsolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Frenkie írta:

Ne is mondd. Már most is a libabör. Szerintem ott volt a fordulópont mikor Rey meggyógyította. Minden gonoszsága ellenére a lány szeretetet érzett iránta.

Kicsit tovább is mennék. szerintem Rey és Kylo/Ben kapcsolata a Saga legfontosabb kapcsolata.

Én is így érzem. Az a legszebb benne, hogy minden az ellen szólt, hogy ők valaha társak lehessenek, Snoke manipulációja Bennel és eleve azzal, hogy vele csalja lépre a lányt, Kylo gonosszá válni akarása és mindaz, amit Rey szeme láttára követett el. És Rey mégis szerette valahol mélyen, mert ő érezte benne a jót. És Ben is érezte ezt, ebben biztos vagyok, csak Leia segítsége nélkül képtelen volt visszafordulni az útról, amin járt. Amint megkapta Leia önfeláldozásával ehhez az erőt, egyből tudta fogadni ezt a szeretetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Emlékeztem ismerősökkel pont azt beszéltük a premier előtt, hogy milyen kár, hogy Fisher halála miatt nem tudják befejezni amit elkezdtek. Mert láthatóan az előző két rész felvezette, hogy Kylo még Han megölése után is roppant mód kötödik az anyjához. Hisz az ep.8-ban képtelen őt megölni az űrcsatánál. Jó hogy végül ez nem lett parlagon hagyva és még igy a régi felvételek felhasználásával is szerepet kapott ez a kapcsolat.

Annak fényében pláne jól sült el, hogy ez Kylo történetében egy sarkalatos pont, mondhatni a gerince.

 

3 perccel korábban, Pildi írta:

Én is így érzem. Az a legszebb benne, hogy minden az ellen szólt, hogy ők valaha társak lehessenek, Snoke manipulációja Bennel és eleve azzal, hogy vele csalja lépre a lányt, Kylo gonosszá válni akarása és mindaz, amit Rey szeme láttára követett el. És Rey mégis szerette valahol mélyen, mert ő érezte benne a jót. És Ben is érezte ezt, ebben biztos vagyok, csak Leia segítsége nélkül képtelen volt visszafordulni az útról, amin járt. Amint megkapta Leia önfeláldozásával ehhez az erőt, egyből tudta fogadni ezt a szeretetet.

Akkor és ott Leia mind Bent mind Rey-t megmentette. Fantasztikus lezárása volt a karakterének! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ben Solo megtérése a SAGA egyik leggyönyörűbb jelenete!

És itt a fénykard dobása nekem sokkal jobban átjött. De azt hiszem ehhez, kellet Han is.

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

A kapcsolatuk diád az Erőben

Mi az, a diád? Amikor fénykardoztak a csillagrombolón, és amikor Rey átadta a kék fénykardot Bennek, ez lenne az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Adrián írta:

Mi az, a diád? Amikor fénykardoztak a csillagrombolón, és amikor Rey átadta a kék fénykardot Bennek, ez lenne az?

Nem, ez kapcsolat az Erőn keresztül. Ami már a TLJ-ben is megvolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.