Ugrás a kommentre

Rey vs. Kylo Ren


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem így biztos nem látta, csak érezhette, hogy kettejük veszélyben van. 

De ha Kylo nem akarta Reyt megölni, Rey meg nem tudta Kylo-t legyőzni, akkor Leia közbeavatkozása pont tragédiához vezetett volna, ha Rey nem képes egy pillanat alatt ellenségből baráttá válni, mert megérzi, mi történt.

Leiának ezt látnia kellett valamilyen szinten, különben a segítsége nagyon rosszul is elsülhetett volna, ha mindkettejüket meg akarta menteni. Ezért gondolom, hogy valamit tudhatott előre, egészen konkrétan azt, hogy Ben visszahozásához az ő segítsége kell, de ezután Rey már magától meg tudja változtatni a hozzáállását. Az viszont biztos nem volt benne a pakliban, hogy közben Rey leszúrja Bent, mert Leia azt nem feltétlenül tudhatta, hogy Rey képes gyógyítani. Szóval szerintem Leia azt érezte, hogy cselekednie kell, mert abból jó dolog fog kisülni, de hogy pontosan hogyan, azt nem. De nem is kellett ez, elég volt, hogy hallgatott az ösztöneire és cselekedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

De ha Kylo nem akarta Reyt megölni, Rey meg nem tudta Kylo-t legyőzni, akkor Leia közbeavatkozása pont tragédiához vezetett volna, ha Rey nem képes egy pillanat alatt ellenségből baráttá válni, mert megérzi, mi történt.

Leiának ezt látnia kellett valamilyen szinten, különben a segítsége nagyon rosszul is elsülhetett volna, ha mindkettejüket meg akarta menteni. Ezért gondolom, hogy valamit tudhatott előre, egészen konkrétan azt, hogy Ben visszahozásához az ő segítsége kell, de ezután Rey már magától meg tudja változtatni a hozzáállását. Az viszont biztos nem volt benne a pakliban, hogy közben Rey leszúrja Bent, mert Leia azt nem feltétlenül tudhatta, hogy Rey képes gyógyítani. Szóval szerintem Leia azt érezte, hogy cselekednie kell, mert abból jó dolog fog kisülni, de hogy pontosan hogyan, azt nem. De nem is kellett ez, elég volt, hogy hallgatott az ösztöneire és cselekedett.

Lehet Leia megérezte, hogy veszélyben van Rey és Kylo, akár még azt is, hogy valaki meg fog sérülni, ezért úgy döntött, hogy közbeavatkozik. Azért tetszene, ha azt is megérezte volna, hogy valaki meg fog sérülni, mert így megint látnánk egy olyan Erő beavatkozást a jövő elkerülése végett, ami önbeteljesítő. Leia beavatkozik, a sérülés mégis megtörténik, mégis, azzal, hogy történnek a dolgok, végül minden jóra fordul. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

De ha Kylo nem akarta Reyt megölni, Rey meg nem tudta Kylo-t legyőzni, akkor Leia közbeavatkozása pont tragédiához vezetett volna, ha Rey nem képes egy pillanat alatt ellenségből baráttá válni, mert megérzi, mi történt.

Leiának ezt látnia kellett valamilyen szinten, különben a segítsége nagyon rosszul is elsülhetett volna, ha mindkettejüket meg akarta menteni. Ezért gondolom, hogy valamit tudhatott előre, egészen konkrétan azt, hogy Ben visszahozásához az ő segítsége kell, de ezután Rey már magától meg tudja változtatni a hozzáállását. Az viszont biztos nem volt benne a pakliban, hogy közben Rey leszúrja Bent, mert Leia azt nem feltétlenül tudhatta, hogy Rey képes gyógyítani. Szóval szerintem Leia azt érezte, hogy cselekednie kell, mert abból jó dolog fog kisülni, de hogy pontosan hogyan, azt nem. De nem is kellett ez, elég volt, hogy hallgatott az ösztöneire és cselekedett.

Szerintem Leia elsősorban Bent akartam megmenteni Kylo Ren-től, hogy a fia visszatérjen. Ehhez az kellett, hogy ott és akkor abban a párbajban közbeavatkozzon, kinyúljon felé az Erővel és éreztesse vele, hogy nincs elveszve, nem kell azon az úton maradnia, amit egykor választott. Számomra legalábbis az a jelenet Leia vonatkozásában egyáltalán nem Rey-ről szól. Ebben a keretben egyébként akkor, mikor Leia "megszólítja" Bent, akkor ő bizony lesújtani készül Rey-re és azt nem hiszem, vagy én nem feltétlenül örülnék annak, ha Leia előre tudná (így már tényleg kicsit OP lenne) hogy annak az eseménynek mi lesz a végkimenetele, tehát, hogy Rey végezni fog-e Bennel és vice versa. Inkább az a megközelítés jön elő nekem erről a jelenetről, hogy Leia annyit érez, hogy baj van és emellett ez egy lehetőség számára, hogy a fiát visszahozza. 

 

Egyébként maradva a topic címénél, ez a jelenet Rey és Ben miatt zseniális, hiszen itt mind a ketten megmutatják a sebezhetőségük, sérülékenységüket. Ahogy Rey néz Benre, miután leszúrta az egy nagyon érzelmes pillanat, benne van annak a fájdalma, hogy mi lehetett volna... aztán szerencsére ez a volna valamelyest (még, ha ideig-óráig is) valósággá válik a film végén, de a harc koreográfiája mellett (ami szerintem a legjobban sikerült az ST-ben) emiatt az érzelmi hullámvasút miatt olyan erős az a jelentsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Wilde írta:

Szerintem Leia elsősorban Bent akartam megmenteni Kylo Ren-től, hogy a fia visszatérjen. Ehhez az kellett, hogy ott és akkor abban a párbajban közbeavatkozzon, kinyúljon felé az Erővel és éreztesse vele, hogy nincs elveszve, nem kell azon az úton maradnia, amit egykor választott.

Ezzel kapcsolatban azt érdemes még megjegyezni, hogy Leia azért itt nyúlt ki a fia felé mert már volt értelme. Korábban is megtehette volna, de akkor nem állt még készen rá Kylo, hogy visszatérjen. Paradox módon az apja megölése indította el az úton ami oda vezetett, hogy visszatért világos oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Wilde írta:

(így már tényleg kicsit OP lenne) hogy annak az eseménynek mi lesz a végkimenetele, tehát, hogy Rey végezni fog-e Bennel és vice versa. Inkább az a megközelítés jön elő nekem erről a jelenetről, hogy Leia annyit érez, hogy baj van és emellett ez egy lehetőség számára, hogy a fiát visszahozza. 

OP lenne? Ha jól emlékszem, azt is megérezte jó előre, ami a fiával fog történni, nem? Nem erről szólt Luke visszaemlékezése? Ehhez képest szinte semmiség, ha belelátott a néhány perccel későbbi jövőbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 22. - 19:24, Ody Mandrell írta:

Ezzel kapcsolatban azt érdemes még megjegyezni, hogy Leia azért itt nyúlt ki a fia felé mert már volt értelme. Korábban is megtehette volna, de akkor nem állt még készen rá Kylo, hogy visszatérjen. Paradox módon az apja megölése indította el az úton ami oda vezetett, hogy visszatért világos oldalra.

Amit itt az utolsó mondatban írsz az nagyon tetszik. Korábban nem annyira voltam oda Ben visszatérésnek, de ezt a vonalat nagyon szépen vitték végig, hogy ő már a kezdetktől fogva saját magával küzdött. Nagyon akarta a sötét oldalt, de mégis azzal a tettel, amiről azt gondolta, hogy végleg elkötelezi magát vele a sötétség irányába... mégis az volt, ami végleg ráállította arra a pályára, ami visszavezetett a fényre. Így nem csak Leia, de Han halála is teljesen más megvilágításba kerül. Most már azt mondom, hogy ennek mindenképpen így kellett történnie.

12 órával ezelőtt, Donát írta:

OP lenne? Ha jól emlékszem, azt is megérezte jó előre, ami a fiával fog történni, nem? Nem erről szólt Luke visszaemlékezése? Ehhez képest szinte semmiség, ha belelátott a néhány perccel későbbi jövőbe.

Ez egy jó felvetés, megmondom őszintén, hogy ebbe nem gondoltam bele korábban, de azért ott úgy emlékszem Leia nem konkrétumokat ismer meg. Itt azt megérezhette Leia, hogy ahogy Te is írtad a fia bajban van, lehet, hogy komoly veszély is fenyegetheti, de a párbaj kimenetelét, vagy hogy miként fog Rey reagálni abban az adott szituációban azt nem biztos, hogy látta előre. Persze az is lehet, hogy az Erő tényleg egyfajta önbeteljesítő jóslatként vezeti végig az erőérzékenyeket egy adott úton, mint Anakin álmai esetében és felvillant előttük bizonyos jövőbeli eseményeket, amit aztán az érintettek töredékes ismereteik birtokában úgy alakítanak, hogy azok végül be is teljesüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Kylo megölte volna Rey-t ha az anyja nem "szól" közbe? 

 

Szerintem nem. Számtalanszor megölhette volna de nem tette meg. EP7 vége pl.EP8. Mikor a kapszulában megtalálta kinyírhatta volna és a fejét odarakja Snoke elé. Leia útmutatása aalpján csak anyit közölt a fiával hogy mit kell tennie. De eredetileg sem ölte volna meg. Nagyon szépen fel van építve a kettejük kapcsolata a sequelben Pontosan tudja Kylo is hogy Rey szimbiózisban van vele az Erőben és Rey is tudja ugyanezt Kylo-ról. Szerintem nem ölte volna meg mert már érezte a diádot kettejük között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Kylo megölte volna Rey-t ha az anyja nem "szól" közbe? 

Szerintem igen. Ott eléggé eluralkodott rajta a pillanat, csakúgy Reyen, aki szintén ledöfte őt gondolkodás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem igen. Ott eléggé eluralkodott rajta a pillanat, csakúgy Reyen, aki szintén ledöfte őt gondolkodás nélkül.

Én is így érzem, mert bár Frenkie az érveket jól felsorolta, ott abban a pillanatban semmi nem számított. Az tényleg jól mutatja a pillanat hevességét, hogy Rey egy szemernyit se gondolkozott, amint lehetett ledöfte Kylót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem ölte volna meg Kylo Rey-t. Eleinte az volt a célja, hogy megtörje, megszerezze a térképet a fejéből, ill. később már az, hogy maga mellé állítsa. Szövetségest akart. Egyetértek Frenkie-vel és Bomarral, sokszor megölhette volna, de nem tette. Plusz régebb óta érezhette a különleges kapcsolatot közöttük, mint Rey, mert aktív Erőhasználó volt, és tudat alatt ez is vezérelhette.

 

Rey más tészta. Jó ember volt, de a Sötét Oldal súlyos örökségével. Amikor harcoltak, Rey az Ellenállást és a barátait védte, és abban a pillanatban, amikor lehetősége volt rá, a bosszúvágya vezérelte, Kylo megsemmisítése volt a cél. Az térítette magához, hogy megérezte Leia áldozatát és azt is, hogy akit végül leszúrt, az már nem Kylo Ren volt, hanem Ben Solo. Lehet, hogy ha Leia nem avatkozik be, és úgy is lehetősége lett volna rá, akkor nem bánja meg egy perccel később a tettét. Ő akkor már Kylo-t menthetetlennek tartotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbaj elején még nem akarta megölni, ugyanúgy, ahogy korábban sem. De szerintem is a végén, ott és abban a pillanatban, abban a felfokozott érzelmi állapotban, aminél a düh dominált, megölte volna. Látszik, hogy már csapásra lendíti a kardját, és Rey egyáltalán nem volt olyan pozícióban, hogy tudjon védekezni. Ha ott Leia nem józanítja ki, megöli a nőt. Akkor nem számítottak tervek, nem számított a józan ész, se a diád, se a korábban történtek, semmi, már nem gondolkodott egyik sem. Az érzelmek, és azon belül is a düh vezérelte őket. És, ha egy olyan jótét lélek, mint Rey, ezek hatására gondokodás nélkül ledöfte Kylót, akkor nem tudom elképzelni, hogy az apját hideg fejjel megölő Kylo Ren képes lett volna egy felfokozott érzelmi állapotban, a Sötét Oldalban lubickolva, megkegyelmezni a legeslegeslegutolsó pillanatban Rey-nek. Ehhez külső beavatkozás kellett, egy kéz, ami megragadja a halálos csapásra lendülő kezet.

És itt visszautalnék a mustafari párbajra, amivel sokszor vonunk párhuzamot, nem ok nélkül. Ezen a ponton, a párbaj végén Kylo Ren ugyanúgy elborult már, mint a nagyapja a mustafari párbaj elején, és eme sötét köd miatt ugyanúgy képes lett volna megölni a szeretett nőt, mint Vader Padmét. Mind a kettő meg is kezdte a halálos csapást, csak egy külső tényező megmentette mindkét nőt. Obi-Wan rászólt Vaderre, Leia pedig összekapcsolódott a fiával. Ennek hála Vader elengedte Padmét, mielőtt megfojtotta volna, és Kylo megszakította a mozdulatot, amivel halálos sebet ejthetett volna Rey-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És, ha egy olyan jótét lélek, mint Rey, ezek hatására gondokodás nélkül ledöfte Kylót, akkor nem tudom elképzelni, hogy az apját hideg fejjel megölő Kylo Ren képes lett volna egy felfokozott érzelmi állapotban, a Sötét Oldalban lubickolva, megkegyelmezni a legeslegeslegutolsó pillanatban Rey-nek. Ehhez külső beavatkozás kellett, egy kéz, ami megragadja a halálos csapásra lendülő kezet.

De nagy különbség, hogy Rey úgy is indult neki a párbajnak, hogy meg kell állítania Kylo Rent, és a bosszúvágy is hajtotta mindenért, amit Kylo elkövetett, de legutoljára azért is, mert összetörte az útkeresőt. Ebben benne van simán a halálos csapás, már ha lehetősége nyílik rá. Viszont Kylo Ren csak legyőzni akarta Reyt, minden mozdulatán látszott, a maga részéről nem egy élet-halál harcot vív, inkább csak hárítja Rey csapásait, de maga nem támad agresszívan. 

A végső csapás valóban benne volt abban a mozdulatban, amivel Reyre támad, mielőtt az anyja épp megszólította volna, de szerintem akkor sem megölni akarta, hanem inkább harcképtelenné tenni valamiféle módon, sarokba szorítani, hogy ne legyen más választása, minthogy csatlakozik hozzá. Előtte sokszor megölhette volna a párbaj során, mert Rey hamar elfáradt, nem ment jól a dolog, míg Kylo szinte csak szórakozott vele. Nekem nincs olyan érzésem, hogy annyira bedühödött volna, hogy már nem az átállítás érdekelte, hanem a lány halálát kívánta. 

 

Rey jótét lélek, de ő dühös volt, Kylo meg hideg fejjel harcolt, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy harc nem feltétlen kezdődik úgy, ahogy befejeződik. Az érzelmek, főleg ilyen helyzetben, amikor a túlélési ösztönök átveszik az irányítást a józan ész fölött, feldúlják a szabályokat, a terveket, az elképzeléseket. És Kylo is élet-halál harcot vívott, hiszen Rey meg akarta ölni. És igenis támadott, nem csak védekezett. Rey pont ezeknek a bivalyerős, nyers erejű támadásoknak hála veszített. Pont mielőtt Rey átugorja a második hullámot, Kylo átveszi tőle a kezdeményezést, és onnantól végig a férfi támad. Erősen, brutális, földbe hengerlően. A dominanciát ott remekül jelképezi, hogy míg Rey felfelé les, arra számítva, hogy Kylo ezúttal is megúgorja a hullámot, a csávó már nem játszva a nő játékát, simán átsétál az embert elsöprő vízoszlopon. Szintén beszédes, hogy Kylo itt át is fordítja a kardját, ami szintén jelzése annak, hogy onnantól ő az agresszor. És meg lehet nézni, Rey mozdulatai ezután lassúvá, szögletessé válnak. Kiesett a ritmusból, egyre nagyobb szüneteket tart a mozdulatok között. Még a kezét is megrázza, mert már fáj neki. Kylo a domináns, és csapásai mindegyike támadás. Még Rey támadásait is simán a nő ellen fordítja. És látszik, hogy ő egy cseppet sem fáradt, míg Rey végül térdre roskad.

Ha csak harcképtelenné akarta volna tenni, az ezen a ponton sikerült. Itt Rey már annyira fáradt és védtelen, hogy hiába van nála kard, Kylo győzött. A torkának szegezi a pengét és vége. Abból Rey már nem jön ki jól. Sőt, simán rátaposhatott volna a nő kezére, kirúghatta volna belőle a kardot vagy vállon bökhette volna, ahogy Rey tette az ep7-ben. Ebben a pillanatban Kylo Ren győzött, itt ugyanúgy azt csinálhatott volna a nővel, amit csak akar, ahogy Sidious abban a pillanatban, amikor nekiszegezte Windu védtelen mellkasának a kardot. Ez a párbaj, ha nem akarja megölni az ellenfelét, lezárulhatott volna:

YvK6K3e.png

 

De nem zárul le. Ren lecsap teljes erőből még kétszer, amit Rey épp már csak tud védeni. Egy rossz mozdulat és ezek bármelyike halálos csapás lett volna. És ott a halálosnak szánt csapás előtti utolsó pillanat. Nincs az az isten, hogy abban az állapotban, amiben Rey volt, ebből a pozícióból akár egy tolpihét is ki tudott volna védeni.

xNsJlc1.png

A nő már a kardot sem tudja megemelni, egyensúlyát vesztve fekszik a földön. Ráadásul még látni, hogy sikerül pont felemelnie a fejét olyan pozícióba, ami tökéletes a nyakazáshoz. Rey össze is csukja a szemét, hiszen ő is tudja, mi következhetne ebből.

 

De ott van jó példának a bespini párbaj. Vader élve és sértetlenül akarta elvinni Luke-ot az Uralkodónak. Erre a párbaj végén Luke-ot egy hirtelen felindulából durván megcsonkította. Tervben volt, hogy felszeleteli a kisfiát, ahogy annó őt Dooku? Aligha! Ott is Vader egyszerűen bosszús lett, amiért a fia megsebezte. A düh elvette az eszét és felszecskázta a szemtelen kölyköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is tutira ki akarta csinálni Kylo a csajszit. Leia épp azért szólt rá mert tudta hogy anélkül Rey elpatkol. Úgy gondolom az a közbeavatkozás végszükség volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Rog írta:

Szerintem is tutira ki akarta csinálni Kylo a csajszit. Leia épp azért szólt rá mert tudta hogy anélkül Rey elpatkol. Úgy gondolom az a közbeavatkozás végszükség volt.

Egyetértek. Meg talán még azért is, mert tudta, hogy ha Kylo megöli Rey-t, akkor a fia végleg elvész a Sötét Oldalon. És azért na, egy szimpla harcképtelenné tétel nem feltétlen tenné szükségessé azt, hogy Leia minden megmaradt erejét a fia ebben a pillanatba történő megváltására használja fel, feláldozva ezzel a saját életét. Ő is érezte, hogy a fia kész túlmenni a legrosszabb határon, ezért - ahogy írtad - végszükségessé vált a közbeavatkozása és ezáltal a saját életének feláldozása. Mert önmagában az, hogy valakit harcképtelenné teszel, még nem nagy dolog. Ezt sokszor láttuk már, Jediktől is. Anakin is harcképtelenné tette Dookut, amivel nem volt gond. Az már annál inkább, hogy utánna kinyírta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia át akarta állitani a fiát. Ezért lépett vele szerintem kapcsolatba. Valószinüleg azért szólt most hozzá mert érezte hogy kifejezetten labilis és most van rá a jó pillanat. Ha Kylo ellett volna nagyon itt mélyedve a sötét oldalban akkor anyu Erő-telefonálása szerintem nem sokat ért volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyetértek. Meg talán még azért is, mert tudta, hogy ha Kylo megöli Rey-t, akkor a fia végleg elvész a Sötét Oldalon. És azért na, egy szimpla harcképtelenné tétel nem feltétlen tenné szükségessé azt, hogy Leia minden megmaradt erejét a fia ebben a pillanatba történő megváltására használja fel, feláldozva ezzel a saját életét. Ő is érezte, hogy a fia kész túlmenni a legrosszabb határon, ezért - ahogy írtad - végszükségessé vált a közbeavatkozása és ezáltal a saját életének feláldozása. Mert önmagában az, hogy valakit harcképtelenné teszel, még nem nagy dolog. Ezt sokszor láttuk már, Jediktől is. Anakin is harcképtelenné tette Dookut, amivel nem volt gond. Az már annál inkább, hogy utánna kinyírta.

Egyetértek. Az egész jelenetnek pont az a lényege, hogy Leiának közbe KELLETT avatkoznia, különben Rey meghal. Ha ezt elvesszük, a jelenetet heréljük ki konkrétan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Meg talán még azért is, mert tudta, hogy ha Kylo megöli Rey-t, akkor a fia végleg elvész a Sötét Oldalon.

 

Biztos az volt a másik ok amiért közbeavatkozott. Ez tegnap este a kommentem írása után eszembe is jutott. Kár hogy nem a komment írása közben mert akkor ezt is bele írtam volna hogy kerekebb legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyetértek. Az egész jelenetnek pont az a lényege, hogy Leiának közbe KELLETT avatkoznia, különben Rey meghal. Ha ezt elvesszük, a jelenetet heréljük ki konkrétan.

Sose láttam bele ezt és mégis tökéletesen működik a jelenet. Sőt az egyik kedvenc jelenetem a filmből. Úgyhogy első kézből mondhatom hogy nem herél ki semmit ezaz értelmezés. Sőt nekem igy működik igazán Kylo karaktere. Ez a mészáros magyarázat egyáltalán nem klappol nálam semmivel amit eddig a Kylo-Rey interakciókból láttunk. Nekem teljesen értelmetlennek tűnik ha pont most akarná kinyirni Rey-t, miközben számtalanszor jelét adta annak hogy nem akarja. Ha valami akkor inkább ez herélné ki nálam Kylo karakterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez a mészáros magyarázat egyáltalán nem klappol nálam semmivel amit eddig a Kylo-Rey interakciókból láttunk.

A sötét oldal azért csodákra képes, ha elmerülsz benne. Luke pl. képes lett volna levágni a saját apját, ha nem vágja le a kezét és jön rá a hasonlóságra, és arra, hogy épp azzá válik, amit elpusztítani igyekszik.

Return of the Jedi' - The Ultimate Movie Review - Hollywood in Toto

 

Kylotól meg nem áll messze a mészáros vonal, ezt az EpVII óta pontosan tudjuk.

Poe Dameron | The Imperial Talker

 

Leia beavatkozásának pont az a lényege, hogy megmentse Reyt, mert megérzi, hogy a közbeavatkozása nélkül a lány meghal. Ez a "valószinüleg azért szólt most hozzá mert érezte hogy kifejezetten labilis és most van rá a jó pillanat." nem áll össze. Egész véletlenül pont akkor nyúl ki a fiához, amikor az épp lesújtana Reyre (milyen labilitás tükröződik amúgy itt Ben arcán?)

image.png

 

és erre Ben abbahagyja a mozdulatot.

 

image.png

 

Rey ekkor teljesen védtelen. Ha nincs a közbeavatkozás, akkor meg elég jó eséllyel halott. Leia közbenyúlásának a legnagyobb következménye, hogy Rey megmenekül. Ha ez a beavatkozás mellékterméke és nem a főcélja, akkor nekem az egész jelenet szétesik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a mozdulatot azelőtt félbeszakítja, hogy az anyja hangját meghallaná. Egy századmásodperccel, de előbb akasztja meg a csapást. Figyeljétek meg. Persze ettől még Leia is kellett hozzá, hogy végleg másra terelődjön Kylo figyelme. Amúgy érdekes, hogy Leia ugyanúgy a fia fejében tudott megszólalni, mint Palpatine. 

 

Leia szerintem a nagy zavart érezte meg az Erőben amit a diádban lévő fia és Rey keltettek. Tudta, hogy most kell neki közbeavatkozni ha meg akarja menteni Bent a sötét oldaltól. Ami végülis sikerült, persze Han emlékének támogatásával. Így véghez vitték azt amit az EPVII-ben kimond Leia: "még megmenthetjük őt. Te és én."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk a mozdulatot azelőtt félbeszakítja, hogy az anyja hangját meghallaná. Egy századmásodperccel, de előbb akasztja meg a csapást.

Pontosan így van. Lehet, hogy már majdnem felülkerekedett benne a Sötét Oldal, de aztán mégsem akart halálosan lesújtani. Miért? Ezt több minden is alátámasztja a korábbi események alapján:

1. Célja volt Rey-yel, a szövetségesének akarta. 

2. Még mindig benne rejtőzött a Világos Oldal, és ahogy egyre közelebb került Rey-hez szerintem ez egyre inkább visszahódította a lelkét a Sötét Oldaltól. Lehet, hogy tudat alatt ezért is akarta a lányt társául, mert ő a Világos Oldal felé húzta.

3. Akkor már tudta, hogy diádot alkotnak, együtt különösen erősek. Miért akarta volna azt az embert, akivel együtt bármit elérhetnek, megölni? 

4. Hant azért ölte meg, mert célja volt vele: ezzel akart teljesen elmerülni a Sötét Oldalban, és bizonyítani Snoke-nak. Ezzel szemben Rey-yel élve volt célja.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Leia szerintem a nagy zavart érezte meg az Erőben amit a diádban lévő fia és Rey keltettek. Tudta, hogy most kell neki közbeavatkozni ha meg akarja menteni Bent a sötét oldaltól.

Szerintem is. Azt nem érezhette meg pillanatra pontosan, hogy pont mikor ki akar épp lesújtani a másikra, és azt sem, hogy ténylegesen a fia meg akarja ölni a lányt. Csak a harcukat érezte, és félt attól, hogy az rosszul fog elsülni, benne van a lehetőség, hogy megtörténjen a tragédia. Egyszerűen a megérzéseinek engedelmeskedett, és megtette, amit tudott, hogy ezt elkerüljék.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk a mozdulatot azelőtt félbeszakítja, hogy az anyja hangját meghallaná

Ez csak a vágás miatt tűnik így. Azt látjuk hogy Kylo megáll, mire rögtön mutatják Leiát, hogy végzi a rituálét, de elég nyilvánvaló, hogy egyszerre történik a két dolog. Csak filmen ezt nehéz egyszerre mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Pildi írta:

1. Célja volt Rey-yel, a szövetségesének akarta. 

2. Még mindig benne rejtőzött a Világos Oldal, és ahogy egyre közelebb került Rey-hez szerintem ez egyre inkább visszahódította a lelkét a Sötét Oldaltól. Lehet, hogy tudat alatt ezért is akarta a lányt társául, mert ő a Világos Oldal felé húzta.

3. Akkor már tudta, hogy diádot alkotnak, együtt különösen erősek. Miért akarta volna azt az embert, akivel együtt bármit elérhetnek, megölni? 

4. Hant azért ölte meg, mert célja volt vele: ezzel akart teljesen elmerülni a Sötét Oldalban, és bizonyítani Snoke-nak. Ezzel szemben Rey-yel élve volt célja.

Ez mind szép és jó, de elég életszerűtlen, hogy valaki ilyen racionálisan gondolkodik egy élet-halál párbaj közben, pláne olyan ember, aki amúgy is baromira emócionális. Otthon könnyű ezeket lajstromba venni, többször megtekintett filmek, nyugodt környezet és órák/napok állnak a rendelkezésünkre, de amikor egy másik ember ki akarja oltani az életedet, szeretted addig vagy sem, nem azt fogod fejben latolgatni, hogy eleddig mi történt köztetek. Donát már hozott egy remek példát is erre: Luke.

1. Célja volt az apjával, meg akarta menteni.

2. Jedi volt, a Világos Oldal lovagja.

3. Akkor már tudta, hogy az apjában ott a fény és az elég erős ahhoz, hogy visszahozza a Sötét Oldalról. Miért akarta volna hát megölni, vagy akárcsak megcsonkítani azt az embert, akit meg akart menteni?

És a poén, hogy Luke-nál is egy külső tényező, Palpatine kacaja és szavai, valamint saját gépi keze zökkentették ki.

Igazából így teljes a kép/párhuzam: Anakin meg akarta ölni a szeretett nőt a Sötét Oldal tébojában, de Obi-Wan kizökkentette. Luke meg akarta ölni az apját a Sötét Oldal tébojában, de Palpatine kizökkentette. Kylo meg akarta ölni a szeretett nőt, de Leia kizökkentette. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk a mozdulatot azelőtt félbeszakítja, hogy az anyja hangját meghallaná. Egy századmásodperccel, de előbb akasztja meg a csapást.

Ez egyszerűen csak a film formátuma miatt van így, mivel nem lehet a két jelenetet egymás mellé tenni. Vagyis hát lehet, csak baromi bénán néz ki és szerencsére nem sok filmes él ezzel a húzással. A két esemény egyszerre zajlik. Ráadásul Kylo nem csak a hangját hallotta az anyjának, a nő érzelmeit, jelenlétét érezte meg ekkor, ahogy Rey is. Ahogy előtte annyi mindenki más. Ahogy Leia megérezte Luke jelenlétét a Bespinen, később az endori csatában, ahogy megérezte a fiát a Raddus hídján és ott láthattuk, hogy szavak nélkül kapcsolódtak össze és állította meg Kylót egy másik halálos csapástól. Ahogy Leia megérezte Han halálát is. Vagy ahogy Luke megérezte Vader jelenlétét az Executoron, Vader pedig a fiát a Tydiriumon. Vagy ahogy Rey megérezte Bent az Exegolón, és lényegében szavak nélkül összebeszéltek. Sok-sok-nagyon sok esetben láttuk, hogy az Erőhasználók nem pusztán hangokra reagálnak az Erőben, hanem, fogalmazzunk így, a másik fél esszenciájára: érzelmekre, gondolatokra, kisugárzásra. Kylo megakasztotta a mozdulatot, mert abban a pillanatban megérezte, hogy az anyja összekapcsolódott vele. Megérezte az anyja létét. A hang lényegében lényegtelen, akármikor csendül fel. Ha Leia egy szót sem szól, az a jelenet akkor is így zajlik le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Pildi írta:

Pontosan így van. Lehet, hogy már majdnem felülkerekedett benne a Sötét Oldal, de aztán mégsem akart halálosan lesújtani. Miért? Ezt több minden is alátámasztja a korábbi események alapján:

1. Célja volt Rey-yel, a szövetségesének akarta. 

A Pasaanai Erő-kapcsolatban azt mondja Kylo, nem megölni akarja Rey-t, hanem megkeresni és átállítani a sötét oldalra. Persze azután történt még egy s más, és amikor a Kef Birre érkezünk már nem feltétlen úgy látja a dolgokat. Elég bonyolult lelkiállapotban vannak ott mindketten, nehéz kihámozni az éppen ott jellemző attitűdöt (még mondja valaki erre a filmre, hogy felszínes).

 

5 perccel korábban, Pildi írta:

3. Akkor már tudta, hogy diádot alkotnak, együtt különösen erősek. Miért akarta volna azt az embert, akivel együtt bármit elérhetnek, megölni? 

Ezzel kapcsolatban érdekes, hogy Kylo egy év alatt folyamatosan kutatott az Erő titkai után, a diádra is ő jött rá.

 

5 perccel korábban, Pildi írta:

Szerintem is. Azt nem érezhette meg pillanatra pontosan, hogy pont mikor ki akar épp lesújtani a másikra, és azt sem, hogy ténylegesen a fia meg akarja ölni a lányt. Csak a harcukat érezte, és félt attól, hogy az rosszul fog elsülni, benne van a lehetőség, hogy megtörténjen a tragédia. Egyszerűen a megérzéseinek engedelmeskedett, és megtette, amit tudott, hogy ezt elkerüljék.

Szerintem is így történhetett.

 

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez csak a vágás miatt tűnik így. Azt látjuk hogy Kylo megáll, mire rögtön mutatják Leiát, hogy végzi a rituálét, de elég nyilvánvaló, hogy egyszerre történik a két dolog. Csak filmen ezt nehéz egyszerre mutatni.

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez egyszerűen csak a film formátuma miatt van így, mivel nem lehet a két jelenetet egymás mellé tenni.

 

Nem is kell. Elég ha azt a dörgésszerű hangot pont akkorra rakják amikor le akar sújtani Kylo, de nem ez történik. Teljesen olyan a jelenet, mintha Kylo magától tétovázna egy tizedmásodpercig, és aztán jön csak az effekt ami Leia jelenlétét hivatott reprezentálni. Nem kell ide operatőri bravúr, mert a hatás kedvéért ebben az esetben a hangokkal dolgoztak, ami párhuzamosan ment a vívással. Leia bevágása már ezután történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.