Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Azt én se vitatom, hogy felfog-e tűnni. Csak én úgy éreztem az első fázis végén, hogy újdonsült eltökéltséggel indult vissza az urához, szóval méginkább antagonista szerepben fog tetszelegni. Persze lehet, hogy később kapunk más képet is, ahol ő is szerepel majd.

 

De amúgy egy igazán k*cs*g banda gyűlt össze Marchion mellett. Konkrétan a miniszterei (Ghirra, Boolan és Viess) mind egytől egyik halált érdemelnének. De ezt majd egyszer megtudjátok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Bence1997 said:

De amúgy egy igazán k*cs*g banda gyűlt össze Marchion mellett. Konkrétan a miniszterei (Ghirra, Boolan és Viess) mind egytől egyik halált érdemelnének. De ezt majd egyszer megtudjátok. :D

Mi mást érdemelne valaki aki a Nihilt szolgálja? Hát a várható büntetés az valahol az életfogytiglan és a halálbüntetés között van:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel még túl korainak érzem, hogy az utolsó felnőtt könyvnek topikot nyissunk, ezért ide teszem a hírt:

 

Charles Soule twitteren tette közzé, hogy mi lesz a Trials of the Jedi (A Jedik próbája) első mondata:

Spoiler

"You may have heard things about the Force."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. fázis:

 

Végeztem a második fázissal, mindent elolvastam. Az első regényétől az utolsó mangáig :D

 

Kalandos utazás lett a végére, bár az elején nekem kicsit lassan indult be, főleg az 1. fázishoz képest. Ott beleugrottunk a közepébe a Legacy Run katasztrófájával, míg itt karakterépítés volt a fázis felében, és csak a második felében lett eseményközpontúbb a történetvezetés. 

 

Rengeteg új karakterrel, és két fő eseménnyel lett gazdagabb a Star Wars univerzum. Az események középpontjában a Jedi Rend és egy új, eddig nem létező Erő-szekta, a Nyitott Kéz Útja áll. Utóbbi a későbbi Nihil előfutára, igazából a 2. fázis azt a folyamatot hivatott bemutatni, hogy hogyan jutunk el addig a pontig. Hogyan lesz a Nyitott Kézből Zárt Ököl, végül pedig hogy lépünk rá az útra, aminek a végén a szervezet a Nihilben növi ki magát.

 

Az ehhez kapott karakterek közül 4 fő és több mellékszereplő van. Előbbiek közül szerintem Marda Ro, Yana Ro, az Anya és a Hírnök a kiemelendő. Nyilván rengeteg másik karakter van, akik valamilyen úton köthetőek hozzájuk, vagy mozgatórugóként szolgálnak nekik négyüknek, de lehetetlen lenne mindenkit felsorolni. 

Az Út vezetője kezdetekben az Anya, aki egy rejtélyes figuraként indul, de a végére könnyedén oda lehet sorolni a legszemetebb SW gonosztevők közé. Mérhetetlenül gyűlöli a Jediket és csak az utolsó könyvben, A bosszú útjában derül ki ennek valódi oka.

A második ember a Hírnök, akit nagyon nehéz jellemezni. Biztos, hogy egy nagyon ellenszenves karakter, egy igazi érdekember, aki minél nagyobb hatalmat akár magának az Úton belül.

 

A két igazi főszereplő viszont Marda és Yana Ro. Kettejük közül számomra Yana a szerethetőbb, Marda meglehetősen kettős érzéseket keltett bennem. Valamikor nagyon átéreztem a motivációit, valamikor legszívesebben addig ráztam volna, amíg észhez nem tér.  Yana viszont bár rossz dolgokat tesz, végtére is akaratán kívül beleragad a mókuskerékbe, ahonnan nem is igen tud szabadulni. 

 

A Jedik oldalán sok új karakter született meg: Kevmo Zink, Gella Nattai, Creighton Sun, Aida Forte, Rooper Nitani illetve Matthea Cathley a legkiemelendőbb új karakterek. Alapvetően azonban minden Jedi esetében elmondható, hogy az nagyon tetszett, mennyivel másabb módon közelítenek a helyzetekhez. Sokkal inkább diplomaták, mint korábban bármikor láttuk, de amikor kell, akkor azért komoly harcosokká tudnak válni.

 

Az események tekintetében a fázis első felében inkább karakterépítés és világépítés zajlik. Megismerkedünk a karakterekkel, a Nyitott Kéz Útjával. Az Eirammal és az E'ronoh-val, a köztük lévő háborús helyzettel. És lényegében ez lesz a kiindulópontja a fázis második felének. Az első hullámot egymástól szinte teljesen független, párhuzamosan futó történet alkotja, amik nagyon minimálisan kötődnek egymáshoz. Ez is érezhető váltás az első fázis, szinte fejezetről fejezetre bontható cselekménye után.

 

A fázis második fele viszont már inkább erre a felépítésre hasonlít. A Jedha után a történetek eseményorientálttá válnak. Itt van a Szent Város ostroma, ezt követően a verseny az X Bolygóért, majd pedig a végső leszámolás az Út és a Jedik között a dalnai csatában. A 2. hullám regényei és képregényei szorosan együtt mesélik el a maguk történetét, folyamatosan utalgatnak egymásra, így mindig tudni, mi történik máshol, másokkal az adott fejezet alatt. Minden regény, képregény egy új szempont az adott eseményben. Én személy szerint imádom, amikor így össze lehet rakni az egyes történeteket, mint egy kirakóst.

 

A fő eseménysor pedig nyilván a Shrii ka rai körül forog. Kiderül honnan származnak, kicsit jobban megismerjük a hátterüket, hogy hogyan is működik a képességük. A hozzájuk köthető leírások továbbra is nagyon jók, már A megtévesztés útjában, a nyitókönyvben is nagyon erősek ezek a jelenetek. Hozzák a Csillaghullás pszicho-thrilleres hangulatát. 

Nagyon kíváncsi leszek, hogyan tesznek pontot az ügy végére a 3. fázisban. Amúgy a Rend tényleg egyszerűen csak eltusolta a létezésüket? Mondván, higy nem kell a pánik? Meglesz még ennek a böjtje szerintem. :D

 

Nehéz lenne sorrendet állítani, mert alapjába véve minden történet tetszett a maga módján. Az első fázis jobban magával ragadott, de tagadhatatlan, hogy jól szórakoztam a második alatt is. Regényben a Kataklizma és A bosszú útja abszolút kedvenc, és mivel szorosan együtt halad a két történet, nem is tudnám szétválasztani. Képregényekben viszont most nekem nem a Marvel alkotási, hanem a DH-s The Nameless Terror volt a kedvenc. A Marvel alkotásait sajnos most nem éreztem annyira erősnek. A leggyengébb képregény ezúttal az Adventures sorozat volt. Azzal szenvedtem a legjobban, abszolút kihagyhatóak, tényleg semmit nem tesznek hozzá a nagy egészhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, kdani20 írta:

A leggyengébb képregény ezúttal az Adventures sorozat volt. Azzal szenvedtem a legjobban, abszolút kihagyhatóak, tényleg semmit nem tesznek hozzá a nagy egészhez.

Én ebből csak az első két számot olvastam (azt tudom, hogy mikor játszódik), majd valamikor bepótlom. Azt viszont tudom, hogy a 3. fázisos Escape from Valo könyvvel van kapcsolat (jelenleg azt olvasom, hamarosan végzek vele), nem is egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 23. - 16:26, Bence1997 írta:

Én ebből csak az első két számot olvastam (azt tudom, hogy mikor játszódik), majd valamikor bepótlom. Azt viszont tudom, hogy a 3. fázisos Escape from Valo könyvvel van kapcsolat (jelenleg azt olvasom, hamarosan végzek vele), nem is egy.

Gyakorlatilag van egy pont, ami köthető a Jedhához, és ennyi. A képregények ezen felül semmilyen kapcsolódásban nem állnak a többi 2. fázisos történettel, és ez a kapcsolódás is... hát... majd meglátod, de szerintem olyan "kötelező " jelleggel került bele. Olyan beleerőltetettnek éreztem én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Gyakorlatilag van egy pont, ami köthető a Jedhához, és ennyi. A képregények ezen felül semmilyen kapcsolódásban nem állnak a többi 2. fázisos történettel, és ez a kapcsolódás is... hát... majd meglátod, de szerintem olyan "kötelező " jelleggel került bele. Olyan beleerőltetettnek éreztem én.

Értem. Majd lecsekkolom, amikor épp nincs mit olvasnom. Nem sietem el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes érzés, de annak ellenére, hogy az elején mennyire nem akartam belekezdeni a második fázisba, most a felének az elolvasása után úgy érzem, hogy ez a világ sokkal jobban érdekel mint az első fázis története és karakterei. Nagyon szeretném, hogy ha a jövőben érkeznének még ide egyéb történetek, olyanok is, amik a felfedezésre helyezik a hangsúlyt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Érdekes érzés, de annak ellenére, hogy az elején mennyire nem akartam belekezdeni a második fázisba, most a felének az elolvasása után úgy érzem, hogy ez a világ sokkal jobban érdekel mint az első fázis története és karakterei. Nagyon szeretném, hogy ha a jövőben érkeznének még ide egyéb történetek, olyanok is, amik a felfedezésre helyezik a hangsúlyt. 

Hasonlóan voltam én is. Nagyon nehezen indult, de a végére nagyon belevetettem magam, és ízig-vérig átéltem a kalandokat. Mondjuk nekem az első fázis jobban tetszett, de nem csalódtam a másodikban sem.

 

És ha most tartasz a felénél, akkor a legjobb részek még csak most jönnek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Érdekes érzés, de annak ellenére, hogy az elején mennyire nem akartam belekezdeni a második fázisba, most a felének az elolvasása után úgy érzem, hogy ez a világ sokkal jobban érdekel mint az első fázis története és karakterei. Nagyon szeretném, hogy ha a jövőben érkeznének még ide egyéb történetek, olyanok is, amik a felfedezésre helyezik a hangsúlyt. 

A második felére ezt mondom:

Wait Up Hold On GIF by CBS

 

Én is kdani véleményén vagyok. Az első fázis szerintem jobb volt, ott több karakter lopta be magát a szívembe. A 2. fázis alapból egy szűk időintervallumban játszódik (mondjuk az első fázisnál régen meg azt vetettem fel hibának, hogy 2 év gyorsan elment, túl nagyot ugrott a történet :hmm:), a karakterek közt pedig voltak kiemelkedők, de ez nálam inkább a rossz oldalon volt tetten érhető, ami mindenképpen pozitívum, de a másik oldalon meg 1-2 igazán jó karakteren kívül nem igazán volt olyan, aki nálam az első fázisos karakterekhez felért volna.

 

A potenciált mindenképpen látom én is benne. Amúgy javaslom a Tales of Light and Life (A Fény és az Élet meséi) elolvasását is. Abban néhány történet a 2. fázisos karakterekre fókuszál, szóval már az bővíti ezt a korszakát az érának. Amúgy meg abban is biztos vagyok, hogy amint jövő tavasszal (bakker, 1 év múlva vége is? :o) végetér a 3. fázis, még bőven jönnek olyan könyvek/képregények, amik akár a 2. fázis körül játszódhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fő sztoriszál a YA regényekben (A megtévesztés útja, A bosszú útja), valamint a felnőtt regényekben (Konvergencia, Kataklizma) van elmesélve. Összekötőelemként pedig ott van a Jedha ostroma című hangoskönyv. A képregények csak bővebben elmesélik a Jedhán történteket. A Dark Horse Adventures meg szerintem kihagyható. A Nameless Terror mondjuk jó lett, de az csak egy olyan történetet vitt tovább, ami A bosszú útjából eredeztetett ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.