Ugrás a kommentre

E.K. Johnston: Queen's Peril


Nute Gunray

Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?  

6 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • Csalódás
      0
    • Gyenge
    • Közepes
    • 0
    • Kiváló
      0


Ajánlott hozzászólás

E.K. Johnston : Queen's Peril

 

latest?cb=20200211001641

 

A napokban fog megjelenni az USA-ban a könyv, ezért létrehozom ezt a topikot. Idehaza talán a jövő év elejére, tavaszára várható. Az írónő másik Padmé-centrikus könyve, a Queen's Shadow elég megosztóra sikeredett. A Queen's Peril 4 évvel az előző könyv előtt játszódik, YE32-ben, az EP1 cselekményei idején, kezdve egészen Padmé királynővé való megválasztásával.

 

Pár infó már tudott a cselekményről, és sajnos lesznek ellentmondások korábbi művekkel, referenciakönyvekkel. Itt egy előzetes részlet a könyvből.

 

Spoiler

Megtudjuk Rabé, Saché, Yané és Eirtaé eredeti nevét.

 

A részlet közli, hogy Amidala közvetlen elődje Sanandrassa királynő volt. Ez ellentmond jó néhány referenciakönyvnek, amely említés szintjén átemelte a Legends-ből Veruna király alakját. Már a Queen's Shadow is ellentmondott abban, hogy a naboo-i uralkodókat max kétszer 2 évre választják, mert a Complete Locations forráskönyv szerint Veruna 13 évig uralkodott (akárcsak a Legends-ben). A Star Wars Character Encyclopedia: Updated and Expanded (ez magyarul is megjelent) azt is írja, hogy Amidala közvetlen elődje Veruna volt, akit Amidala a választáson legyőzött (nagyjából hasonlóan történt a Legends-ben, de ott Veruna korrupciós vádak [és Palpatine-ék mesterkedése] miatt lemondott a választási procedúra alatt; utána meg is gyilkolta Plagueis).  Johnston ezt most teljesen felül fogja írni, beemelve Sanandrassa alakját. 

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
  • Dühítő 1
  • Zavaros 1
  • Szomorú 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkodtam rajta. Szerintem kb. a következő történhetett. Biztos van 1 vagy 2 Stroy Group-os tag, akikkel Johnston,Claudia Gray és a többi író is kapcsolatban állnak és tőlük kapják az infókat. (Gray a Mester és tanítványában említette, hogy a Naboon 8 évvel a Baljós előtt egy fiatal királynő uralkodik.) Azokkal akikkel kapcsolatban állnak, elfelejthették, hogy átemelték Ars Verunát és a 13 évig tartó Padmé előtti uralkodását a kánonba. Valószínű, hogy a Story Group-os tag, akitől az infók vannak, azt tartotta szem előtt, hogy A klónok támadásában, A klónok háborúja sorozatban és A Sithek bosszújában három különböző királynőt láttunk, és azt szerette volna, ha már Padmé idejében is ez a gyakorlat lenne az általános. Mivel a Story Group-osok elfelejtették az átemelést, és inkább a filmekben, sorozatokban látott dolgokat akarták már a Baljós időszakára is ráhúzni, ezért alakulhatott ki ez. Majd gondolom a szemfüles olvasók megosztják ezt az írónővel és a Story Group tagjaival is. Megoldásként pedig az lesz, ami 2014 előtt is volt: összemossák a koncepciókat és kiadnak majd egy regényt, képregényt, vagy enciklopédiát a jövőben, ami majd az összemosott felállást tartalmazza.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából, az lenne a jó, ha a könyv kimondaná, hogy régebben, néhány évtizede volt egy Veruna nevű király, akinek 13 éves uralmát számos visszás dolog kísérte, és megbuktatása vagy lemondása után döntöttek az alkotmányos korlátozás mellett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igazából, az lenne a jó, ha a könyv kimondaná, hogy régebben, néhány évtizede volt egy Veruna nevű király, akinek 13 éves uralmát számos visszás dolog kísérte, és megbuktatása vagy lemondása után döntöttek az alkotmányos korlátozás mellett. 

Valószínű, hogy valami hasonló lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valószínű, hogy valami hasonló lesz.

Ez egy optimális verzió, szerintem nagyobb az esély rá, hogy Verunát egyáltalán nem említik, mert az írónőnek nincs tudomása a kánoni ellentmondásról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Persze, hogy várom, az első részét imádtam. De ez hogy jött a Legenda topikos beszélgetésünkhöz? :D

Nem tudom, csak az olvastam már jó és rossz Kánon könyvet is alapján jutott eszembe. De egy biztos, a borító megint nagyon szép lesz.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit szkeptikus vagyok. Szerintem sokkal több olyan jelenet lesz (udvarhölgyek, udvari etikett, kosztüm, hajkorona elkészítése stb.), ami miatt a Queen's Shadow-t néha untam. Ott a politikai szál, a Szenátus mindennapi működésének bemutatása számomra megmentette a könyvet, itt azonban szerintem ilyesmi nem várható. Azért remélem, hogy a Kereskedelmi Szövetség blokádja fel lesz vezetve (a Legends-ben sem ennél az esetnél kezdődött a KSZ és a Naboo kapcsolata), és rendkívül csalódott lennék, ha olyan szereplők, mint Nute Gunray vagy Rune Haako nem bukkannának fel a regényben. Palpatine, Panaka vagy Sio Bibble azért garantált, ez nagy biztonsággal kimondható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Nute Gunray said:

Szerintem sokkal több olyan jelenet lesz (udvarhölgyek, udvari etikett, kosztüm, hajkorona elkészítése stb.), ami miatt a Queen's Shadow-t néha untam.

Szerintem túlzásba viszik ezt az olvasók... Én nem éreztem egyáltalán zavarónak, mikor ezeket a leírásokat olvastam, ráadásul nem is éreztem azt, hogy a szerző túl sokat foglalkozott volna ezzel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én kicsit szkeptikus vagyok. Szerintem sokkal több olyan jelenet lesz (udvarhölgyek, udvari etikett, kosztüm, hajkorona elkészítése stb.), ami miatt a Queen's Shadow-t néha untam. Ott a politikai szál, a Szenátus mindennapi működésének bemutatása számomra megmentette a könyvet, itt azonban szerintem ilyesmi nem várható. Azért remélem, hogy a Kereskedelmi Szövetség blokádja fel lesz vezetve (a Legends-ben sem ennél az esetnél kezdődött a KSZ és a Naboo kapcsolata), és rendkívül csalódott lennék, ha olyan szereplők, mint Nute Gunray vagy Rune Haako nem bukkannának fel a regényben. Palpatine, Panaka vagy Sio Bibble azért garantált, ez nagy biztonsággal kimondható.

Valahogy azt éreztem, hogy Johnston nem tudja ezt a politikai, uralkodós témát jól kifejteni. Ebben James Luceno és Claudia Gray voltak igazán jók.

1 órával korábban, Whill írta:

Én is remélem, hogy Veruna legalább említve lesz, ha már úgyis kánon. Én egy kifejezetten érdekes karakternek tartottam a Plagueis alapján.

Meglátjuk, hogy említve lesz-e. Ha feltevésem helyes, akkor nem biztos, hogy említve lesz, mivel az írónő tévesen úgy gondolhatja, hogy Veruna Legendák elem. A Plagueis könyben is pont az volt az egyik legjobb rész, hogy Padmé, fiatalon 14 évesen nőként legyőzött egy kapzsi, korrupt férfi királyt. Ezt jó lett volna ebben a könyvben is így olvasni, valahogy így Padmé karaktere több lett volna itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahogy azt éreztem, hogy Johnston nem tudja ezt a politikai, uralkodós témát jól kifejteni. Ebben James Luceno és Claudia Gray voltak igazán jók.

Szerintem ezen a téren nem volt rossz A királynő árnyéka. Johnston tök jól bemutatta azt a lobbitevékenységet, törvénykezési folyamatot, intrikákkal teli légkört, ami a Bromlarch megmentéséhez kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem ezen a téren nem volt rossz A királynő árnyéka. Johnston tök jól bemutatta azt a lobbitevékenységet, törvénykezési folyamatot, intrikákkal teli légkört, ami a Bromlarch megmentéséhez kellett.

Nem érzetem olyan jónak a kivitelezését.  Gray és Luceno ezt jobban meg tudták volna oldani.

Egyébként a Queen's Peril magyar megjelenése is elég érdekes lesz. A királynő árnyéka sajnos nem lett nálunk népszerű. Most bevezették az előjegyzési rendszert. Ha nagyon kevesen jegyzik elő, akkor nem biztos, hogy idén kijöhet. Talán áttolják jövőre. És ez is csak a jobbik eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luceno és Gray szerintem is jobb író, ez nem vitás. Mindketten írtak már vérbeli politikai thrillert a Star Wars világán belül. Johnston azért ettől a szinttől messze van.

 

A rosszabbik eset az, hogy meg sem jelenik? Mert akkor nagyon mérges leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha azon múlik, majd feltornászom kamu regisztrációkkal az előjegyzések számát. Egyébként is elég visszás ez az előjegyzési rendszer, nem sok Star Wars-t olvasó emberhez jut el, hogy egyáltalán van ilyen funkció. Hasonló működik a Könyvmolyképzőnél is, de annak öntudatos, szervezett közössége van, ott ezt meg lehet csinálni. A Szukits ettől azért távol van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Revan9 said:

Most bevezették az előjegyzési rendszert. Ha nagyon kevesen jegyzik elő, akkor nem biztos, hogy idén kijöhet. 

És mikor indul az előjegyzés? Erről van már infó? Én az oldalon még nem találtam meg a könyvet, gondolom még nincs fent. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én kicsit szkeptikus vagyok. Szerintem sokkal több olyan jelenet lesz (udvarhölgyek, udvari etikett, kosztüm, hajkorona elkészítése stb.), ami miatt a Queen's Shadow-t néha untam. Ott a politikai szál, a Szenátus mindennapi működésének bemutatása számomra megmentette a könyvet, itt azonban szerintem ilyesmi nem várható. Azért remélem, hogy a Kereskedelmi Szövetség blokádja fel lesz vezetve (a Legends-ben sem ennél az esetnél kezdődött a KSZ és a Naboo kapcsolata), és rendkívül csalódott lennék, ha olyan szereplők, mint Nute Gunray vagy Rune Haako nem bukkannának fel a regényben. Palpatine, Panaka vagy Sio Bibble azért garantált, ez nagy biztonsággal kimondható.

 

Sajnos nálam a Queen's Shadow olvasása pont az említett körítés miatt megrekedt, abbahagytam. Hiába vagyok nő, ez olyan szinten nem érdekel, hogy feladtam. Biztos az sem segített, hogy az írónő Ahsoka könyve is csak közepesen tetszett. Emiatt a Queen's Peril-lel szemben is szkeptikus vagyok, egyedül az mentheti meg a könyvet a szememben, ha valóban jó előzménysztorit ad az Ep1-hez. A vásárlással viszont így meg fogom várni a véleményeteket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha azon múlik, majd feltornászom kamu regisztrációkkal az előjegyzések számát. Egyébként is elég visszás ez az előjegyzési rendszer, nem sok Star Wars-t olvasó emberhez jut el, hogy egyáltalán van ilyen funkció. Hasonló működik a Könyvmolyképzőnél is, de annak öntudatos, szervezett közössége van, ott ezt meg lehet csinálni. A Szukits ettől azért távol van.

A Jedi Könyvtár oldalukon már hirdetik ezt a rendszert régóta.

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És mikor indul az előjegyzés? Erről van már infó? Én az oldalon még nem találtam meg a könyvet, gondolom még nincs fent. 

Nem tudom. A fülszöveget már megírtam hozzá. Lehet, hogy megvárják, míg a Fekete Torony munkálatai befejeződnek.

17 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Még az USA-ban sem jelent meg (2 nap múlva fog). Az előjegyzés max év vége fele, következő év elején lehetséges.

Olyan soká nem hiszem. Szerintem már június-július folyamán kirakják előjegyezhető státuszba az Alphabet osztag második részével együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.