Ugrás a kommentre

Chapter 9: The Marshal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Doug Chiang - "Another early concept of the Krayt Dragon for The Mandalorian! I wanted to blend Ralph McQuarrie’s original design with a bit of Ray Harryhausen’s dragon from The 7th Voyage of Sinbad. :D"

 

00.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menőn néz ki :D 

 

Engem amúgy mostmár érdekelne a bolygónak az ökoszisztémája, hogy mi a túrót tud egy Kray-t sárkány is például egy sivatag bolygón állandóan enni, hogy ekkokára megnő? Szerintem egy bantha a fél fogára se elég egy ekkora lénynek, még ha pár tuskent benyel mellé akkor se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez már a fantasy része. Az űrcsiga mit eszik egy űrben lévő élettelen aszteroidán? :D

 

Űrmikrobát :D Vagy medveállatkát. 

 

Tudom, hogy nem érdemes logikát keresni ezekben a dolgokban, csak néha elgondolkoztatnak ezek a dolgok is :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Fantasztikus kezdés, sokat nem vesztett az erejéből fél év alatt. 

 

Csak most tűnt fel, hogy az a tojás szerűség amiből ivott Cobb, hasonlít arra a tojásra amiből a Geonosisi agyférgek keltek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
2021. 04. 23. - 15:11, Ody Mandrell írta:

Fantasztikus kezdés, sokat nem vesztett az erejéből fél év alatt. 

 

Csak most tűnt fel, hogy az a tojás szerűség amiből ivott Cobb, hasonlít arra a tojásra amiből a Geonosisi agyférgek keltek ki.

Én most néztem újra, hát mit ne mondjak, zseniális volt :clap: Szerintem a bemutató óta most láttam újra először.

 

Ez tipikusan egy olyan sztori itt a Tatooine-on, amit még évtizedek sőt évszázadok múlva is mesélnek majd... "amikor a buckalakók összefogtak a bányászokkal és nekiestek a Krayt sárkánynak és legyőzték"... és mi láthattuk. Zseni. Emellett olyan apróságokra figyeltek a készítők, mint Anakin siklójának az újrahasznosítása, hogy a buckalakók tényleg libasorban közlekedtek ahogy Obi is mesélte, vagy hogy a Krayt sárkány hangja tényleg olyan volt mint Obi ijesztős hangja a 2004-es DVD verzióban... vagy a Krayt sárkány gyöngy, ami a Legendsben is benne volt már (Bomarr idézete pár oldallal arrébbról, de benne van a KOTOR-ban is). Amúgy megint volt spotchka is (amúgy akkor a Luke féle kék tej az spotchka? :D), és láttuk a HCS2 felrobbanását és az azt követő ünneplést egy újabb szemszögből.

 

Így kell összekötni az érákat, bravó! :clap: Arról nem is beszélve, hogy mennyire jó, hogy árnyalják a buckalakókat - amúgy meg újra feltűntek az EpII-ben veszekedő állatok - így máshogy éli meg az ember Anakin EpII-es mészárlását vagy Luke EpIV-es buckalakó "harcát" is. Nyilván nekik is van egy nézőpontjuk, egy perspektívájuk amit sosem hallottunk amíg Mando be nem jött a képbe.

Rohadt jó volt még a rész végi harc is, Mando ugyanazzal a módszerrel "sokkolta" le a Krayt sárkányt mint a pilotban az understatement of the millenia szörnyet, és amikor Cobbal együtt felrepültek a hegygerincre, gyermeki őszinteséggel tudtam tapsikolni a lelkesedéstől. :D Rohadt jó volt még, hogy Din hasonlóan röppályára küldte Cobbot, mint anno Han Bobát, tovább hangsúlyozva a páncél "gyenge pontját". 

 

Nagy volt még a savköpés is, engem totál meglepett, hogy a sárkány ilyet is tud. Amikor feldühítették és megjelent a hegy tetején, hogy onnan okádjon savat az emberekre az is fenomenális volt.

 

Pár éve szerintem elképzelhetetlen lett volna ilyen minőségű akció "tévé" képernyőn, úgyhogy le a kalappal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.