Ugrás a kommentre

Chapter 9: The Marshal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Több jel is arra utal, hogy ő Boba Fett:

 

1. Tatooine -on van

2. Temuera Morrison játssza

3. Még azt hiszem áprilisban a Hollywood Reporter írta, hogy Temuera Bobát fogja alakítani. :D

4. Mi a fenéért nézné Dint egy klón, aki Boba páncélját viszi éppen? Boba ellenben jogosan nézhette a Mandit. Mondjuk jó kérdés, hogy ugye kb. 5 év telt el az Ep6 óta. Mi a fenét csinált eddig Boba? Látszólag nem izgatta a páncél, különben már rég megszerezte volna Cobbtól. Vagy esetleg kivárta, míg valaki elveszi Cobbtól a páncélt? Fene se tudja, remélem mikor újra látjuk Bobát, akkor elmagyarázzák nekünk ezt. :hmm:

 

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Még most sem egészen értem, hogy sikerült egy ennyire impresszív, drabális szörnyetegnek ennyi jelenetet adni... Honnan volt erre pénz, úgy hogy ez most még csak az első rész? Lehet annyi Baby Yodás plüsst meg játékot vettek az emberek, hogy a rengeteg plusz pénzből pár zsákkal végül megdobták Favreau-ékat is?

Ha jól emlékszem azt mondták, hogy az első évad azért volt olyan változó hosszúságú (valamelyik epizód ugye jó ha elérte a fél órát), amilyen, hogy spóroljanak. Így a 2. évadra már több mindent tudtak megoldani -pluszba már egy csomó minden megvolt építve, Razor Crest, stb. Meg gondolom itt is érvényesült az, hogy magasabb büdzsét kaptak. Remélem azért, hogy nem a krayt sárkányra ment el minden. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További érdekességek: a 40. percnél cinemascope szélesvásznú képarányból 16:9-re vált a kép, amikor megjelenik a Krayt Dragon a filmvégi összecsapásban. A kép ezután a legvégén megy össze, a Tatooine lenyugvó napjainak látványakor. A 16:9 hagyományosan a TV-s formátumot takarja, ugyanakkor jól llt a szörnnyel való összecsapásnak is, elvégre ezt a sorozatot telev0ziókon, laptopokon, monitorokon nézik már a rajongók. A film legvégén a visszaváltás a Tatooine napjaival (amik jellegzetes képei voltak több filmnek is, de főként a IV-nek) és Bobával számomra azt is szimbolizálja, hogy itt most mintha a Star Wars-filmek világa köszönne be, rúgná be az ajtót a sorozatban, elvégre az összes mozifilm cinemascope-ban lett bemutatva.

 

A másik, hogy Boba Fett elsétálásakor ismét halljuk a sarkantyúhangokat. Biztos vagyok benne, hogy nem Cobb Vanth találta meg az előző évadban Fennec Shand-ot, hanem maga Boba, vele talizott volna Fennec Mos Espa-ban. Százezerszer kikockáztam a the Gunslinger utolsó jelenetét, és vizuálisan semmi utalás nem volt Boba korábbi szerelésére, pedig azért a cipőjét is ismerjük. A The Gunslingerben fekete cipő és fekete köpeny látható, ez pedig összecseng a The Marshal végén látott öltözékkel. A két hangi utalás, a sípoló hang (az ANH-ból) és a sarkantyú közül utóbbi ismét hallható, itt jegyezném meg, hogy annak a hangjával végérvényesen kizárnék bármiféle más klónt, nem mintha egyébként egy ilyen rész végén csattanónak bármiféle értelme lenne behozni Captain Rex-et, vagy akárkit. A,múgy Rex még 0gy is feltűnhet egy tervezett, sokkal jobban hozzáillő történetszálon (mondjuk az s02e05ben). Ha Boba Fennec Shand-dal találkozott, akkor azért mégsem annyira hagyhatta ott a fejvadászkodást. Szerintem nem ő adott túl a páncélján, hanem levehették róla, amikor még eszméletlen volt. Úgy képzelem, a semmiből kezdte újra, úgy kellett szereznie gaffi sticket és buckalakó puskát. A figura, akit mindig a jótékony homály lebegett körbe, rejtélyesebb, és különösebb, mint valaha, és ehhez már az ikonikus páncélja sem kell.

 

Természetesen mindannyian azt várjuk, hogy Fett ismét a régi páncéljában vagánykodjon, és nagyon jó lenne, ha a Slave I is előkerülne. Szerintetek már ebben az évadban fog kapni nagyobb szerepet, vagy még várnunk kell az eljövetelére?

 

Személy szerint nekem talán a kedvenc epizódom volt, egyben az egyik legerősebb Star Wars-élménynek tartom. Mindig is a Star Wars legmágikusabb univerumépítő jeleneteinek éreztem a IV. rész Tatooine-i szerencsétlenkedéseit a két droiddal, aztán Luke-kal. A buckalakókkal való közös vadászat látványától abszolút ennek az emléke rémlett fel, illetve az első évadból a kedvenc epizódom, az s01e02 'The Child'. A promóciós fotókon is a legjobban a Banthán ülő buckalakó keltette fel legjobban az érdeklődésemet, és a Tatooine-i részt vártam a legjobban az új évadból, hátha végre kiderül az a furcsa cliffhanger az egyébként szerintem kicsit gyenge s01e05 végéről. Az külön jó volt, hogy a trailerek, és spotok 75%-a lényegében ennek a résznek a nyitójelenete volt, de azt azért sajnálom, hogy nem tudott titok maradni a sok vendégszereplés... Az első évad nyitórésze végén olyan megdöbbentő volt a Child, most jó lett volna, ha ugyanekkorát üt Boba is, és bár iszonyú lelkes lettem, arról szó sincs, hogy a semmiből jött volna, mivel már mindenfelé biztosnak írták Temuera szereplését. Ugyanígy nem fognak tudni annyira sokkolni már a további sejthető ismert figurák sem.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem ez a cél, de én Boba feltűnésével még akkor is meg tudnék elégedni, ha csak egy cameo lenne. Él, remete, cool, belenyugodott a Tatooine i valóságba. Most végleg búcsút vett a páncéljától. Nyilván nem ez lesz, de nekem ennyi is elég lenne. Hisz a páncélt nyilván lett volna alkalma visszaszerezni. Vajon ő volt a Gunslinger végén? Amúgy sokan dobtok egy kis savat arra a részre, pedig mikor új volt én oda voltam érte! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nevezem, így kell évadot kezdeni!:clap: Sokat nem tudok írni azon kívül, hogy nagyon tetszett. A hangulat, a látvány, a zene, a karakterek és az SW elemeinek egységes használata remek egyveleget alkottak. Tetszett, hogy egyaránt utaltak az Ep1-re, Ep2-re, Ep4-re, Rebelsre, egységesebbé téve az univerzumot. Örülök, hogy nem ragaszkodnak kizárólag a klasszikus filmek elemeihez. Bár a történet gyakorlatilag egy "szimpla" szörnyvadászatként is leírható, mégis pompásan sikerült megvalósítani. Ez a rész tökéletes példa arra, hogy filler mivolta nem tesz rosszá, vagy gyengébbé egy epizódot. Bár a főszál alig haladt előre, ahogy korábban, úgy most sem érzem gondnak, mert cserébe egy élvezetes kalandot prezentálnak. A krayt, a massiffok és scurrierek CGI-i bőven hozták a mozifilmes színvonalat. Ahogy maga a Tatooine is, ami megannyi feltűnése ellenére nem hatott unalmasnak. A Gyermek bábját nem tudom, hogy csinálták meg ennyire élethűre, de újra és újra lenyűgöz, mennyire jól sikerült. Szerintem a zene is kiemelkedően jó lett. Mando témájának számos verzióját hallhattuk már, és egyikkel sem tudnak mellé lőni. Ha van már OST a részből, ne tartsátok magatokban. :)  

 

A nyitány Gor Koresh-sel és a gamorreaiakkal megadták az alaphangulatot. A koszos, sötét, elhagyatottnak tűnő, alvilági település sejtette, hogy Mandóék nem teázni fonak a harcosok klubjában. A belépésekor történő hangulatot nagyon eltalálták a zenével, és a vibro-bárdokkal egymást vadul csépelő gamorreaiakkal. Jó volt látni, hogy nem csak rancor és sarlacc eledelnek, vagy másodpercek alatt elintézhető fogdmegeknek jók, hanem tényleges harci tudásuk is van. A harcjelenet nem okozott sok meglepetést, ennek ellenére kellően menő volt. Így Mando ezt az évadot is egy emlékezetes akcióval kezdte. Tetszett, hogy a beskar általi fölényt kihasználva (pl. szándékosan lefejelte az ütő fickó öklét; vagy hagyta, hogy az ütés ereje miatt a sisak kiüsse a mögötte állót) semmisítette meg a jelentéktelen verőlegényeket. Koresh tipikus "nehézfiú"-nak tűnt, akinek csak addig jár a szája, amíg azt hiszi, fölényben van, aztán egy pillanat alatt szánalmas féreggé válik. A sorsát minden esetre megérdemelte. Nagyon úgy tűnt, hogy a sötétben ólálkodó lények fyrnockok voltak (ami remek utalás a Rebels/TCW párosra), bár nekik sárga szemük van, míg ezeké vörös volt. Persze simán lehet, hogy több alfajuk van, mint mondjuk a tookáknak.  

 

Mos Espa és Peli felbukkanása kellemes meglepetés volt. A Tatooine feltűnése a képek alapján egyértelmű volt, de azt hittem, ezúttal egy másik város (pl. Mos Espa) kerül terítékre. Mando már nem volt olyan ellenséges a pit droidokkal, mint első alkalommal, ami talán annak köszönhető, hogy IG-11 önfeláldozása kissé megváltoztatta a droidokkal kapcsolatos álláspontját. Jó volt mozgóképen is látni Mos Pelgót (vagy Freetownt) és Cobb Vanth-et, bár az Utóhatás-trilógiában történt részletek már elég homályosak, mert régen olvastam. De úgy rémlik, hogy az elhangzottak és a flashbackek egybevágnak a könyvekkel. Aztán lehet, hogy a részletek már nem, majd utánaolvasok. Vanth-ről először azt hittem, hogy csak valami nagyképű, vagánykodó forma lesz, aki be akarja bizonyítani, hogy ő itt a fő nagyfiú, de szerintem meglepően szimpatikus fickót csináltak belőle. Timothy Olyphant jól játszotta a laza, mégis tisztességes marshalt. Látszott, hogy őszintén szívén viseli a város és lakói sorsát, így tényleg amolyan jó seriffként funkcionált. A páncélt is mondhatni tisztességes úton szerezte (már ha a Bányász Kollektívától lopott kristályokat nevezhetjük annak). Ráadásul szüksége volt rá Mos Pelgo megvédése érdekében. De nyilván az is érthető, hogy Mando miért akarta megszerezni a beskart. Szerencsére sikerült ésszerű megállapodást kötniük (bár ehhez kellett a krayt közbelépése is), ami rávilágított, hogy Djarin és Vanth is korrekt emberek, akik nem próbálnak fölényeskedni egymással szemben. A krayt feltűnésén ledöbbentem. :o Először azt hittem, hogy homokvihar közeleg, aztán földrengésre tippeltem, végül kissé lassan, de leesett, hogy "ba**ki, ez egy élőlény". Nem számítottam rá, hogy élőszereplős formátumban láthatom ezt a már-már legenda-szerű, híres/hírhedt fenevadat. Zillo barátunknak komoly riválisa érkezett. A CGI nagyon jó lett, főleg, hogy "csak" egy sorozatról van szó. Amikor a bantha mögött felbukkant a hatalmas pofája, az hidegrázós volt. Azt mondjuk nem tudom, hogy ha a krayt már jóval Mos Pelgo alapítása előtt sanyargatta a környéket, egyáltalán miért építettek települést ide?

 

A gamorreaiak mellett a tuskenek is más megvilágításba kerültek. Cliegg Lars és a weequay pultos szavaival ellentétben, mégsem csak "lelketlen szörnyek". Bár érdekességképp megjegyzem, hogy a Legendákban már voltak rá utalások, hogy ők bizony nem csak egy vérszomjas gyilkológépekből álló banda. Ha megfordítjuk a nézőpontot, nem lőtt mellé Mando az 1. évadban, amikor azt állította, hogy ők az őslakosok, ők előbb voltak itt, mint az emberek. Persze ennél a konfliktusnál is felmerül a "ki kezdte?" kérdés, hiszen: bár a tuskenek fosztogattak Mos Pelgóban, az ottaniak viszont vizet loptak tőlük. Bár szerintem valószínűbb, hogy a tuskenek a kezdeményező fél, az mégis pozitívum, hogy az ígéret fontos lehet a kultúrájukban. A jelbeszéddel párosított morgó/hörgő nyelv szokatlan egyveleget alkottak, amiről nehéz volt elképzelnem, hogy ember adja ki őket. De ha Han beszélt wookiee nyelven, akkor Mando tuskenjén sem akadok fenn. 

 

Maga a sárkányvadászat egyértelműen a rész fő attrakciója, aminek tiszteletére még a képarány is megváltozott. Először azt hittem, én szereztem be rossz verziót. Azt furcsállottam, hogy a barlangjából előcsalt krayt inkább a menekülő tuskent nyelte el, nem a kikötött, jóval méretesebb és több táplálékot nyújtó banthát. A harcjelenet minden pillanata kiváló volt, nem egyszer okozva libabőr feelinget. Tetszett, hogy jó kalandhoz híven nem ment minden simán, avagy az eredeti tervek szerint. Abban ugye mi az izgalmas? Persze evidens volt, hogy Mandónak nem eshet komoly baja, az nagyon cuki volt, amikor a Gyermek (amúgy a Yodling szerintem jó név lenne:D) azt hitte, hogy vége, amikor elnyelte őt a krayt. Bár Mando itt csinálhatta volna azt, hogy az utolsó pillanatban elengedi a banthát (annyi idő alatt nem futhatott volna el), majd elrepül, hogy a szörny csak őt nyelje el a robbanószerekkel együtt. A felkoncolt kraytből előbukkanó gyöngy kissé hajaz a mesékből ismert klasszikus motívumra, miszerint a sárkányok kincset őriznek. Az tuti, hogy a tuskenek egy ideig nem fognak éhen halni.

 

Nem számította rá, hogy már ebben a részben felbukkan Boba Fett. Szerintem is egyértelműen ő az. Eleve sok utalás volt rá a részben, másrészt, ki más lenne? Rex jöhetne még szóba, akinek ha el is tekintünk a szakállától (azt meglepő módon le lehet borotválni), akkor is biológiailag legalább 90 évesnek kéne lennie a gyorsított öregedéstől, amitől Temuera Morrison elég távol áll az 59 évével. Fett itt 41 éves, amihez jobban passzol a színész kinézete. Ráadásul Temuera szerintem fiatalabbnak tűnik a koránál. Boba Fett visszatéréséről már írtam, miért nem zavar - sőt, ügyes megvalósítással jól is elsülhet. Remélem, megtudjuk majd, hogyan is kászálódott ki abból a bizonyos sarlaccből. Tippre: vagy sikerült kirobbantania magát onnan, vagy a fenevad emészthetetlennek találta a jó öreg beskart és kiköpte. Aztán a javák rátalálhattak az eszméletlen fejvadászra, akit megfosztottak az értékeitől. A kérdés már csak annyi, miért nem szerezte vissza a páncélját Vanth-től, amikor a jelek szerint a környéken volt, így képben kellett lennie arról, hogy nála van. Plusz nagy titok sem lehetett, ha Koresh-hez is eljutott az infó, hogy egy mando kószál a Tatooine-on. Én is amondó vagyok, hogy Fennec Bobával akart találkozni Mos Espában. Nagyon kíváncsi vagyok, mihez kezdenek Fettel. Én valamiért biztos vagyok benne, hogy Fett és Mando nem lesznek puszipajtások. Szerintem magától értetődő, hogy ütközni fognak az érdekeik: Fett nem mandalori, de nyilván igényt fog tartani a páncéljára, amit Djarin nem fog odaadni egy nem hithű mandónak. Aztán persze lehet, hogy meglepnek, és valami miatt összefognak majd, de jelenleg nem erre fogadnék. Szerintem sokkal érdekesebb lenne, ha Fett és Djarin egymás ellen lennének. 

 

Akiről még szót kell emelnem, az Baby Yoda. Ügyesen szőtték bele úgy a sztoriba, hogy bár a részese volt annak, nem köré koncentrálódott minden esemény. Azaz, mutatták, hogy jelen van, reagál, átél és érez mindent a környezetében, mégsem lopta el a showt a krayt, illetve Mando és Vanth párosa elől. Remélem, (nyilván) lesz BY centrikus rész is, de most jó volt annyi, amennyit kaptunk belőle. Minden esetre két instant kedvenc BY jelenetem máris van a részből:

330b4f9e7b693cdc0fa6576f176603d4.png

Ez a kis fickó tényleg az egyik legjobb dolog ami az SW-vel történhetett. :D 

 

Összességében nagyon jó rész volt, bár nálam nem szárnyalja túl az 1. évad utolsó 2 részét. De ez nem degradáló jelző. Jár a taps mindenkinek, akinek köszönhetően elkészülhetett ez a sorozat. :clap: Engem nagy lelkesedéssel tölt el, aminek alig várom a folytatását. És ez még csak az 1. rész volt. Mi lesz itt a későbbiekben? Legfőképp akkor, ha majd "Ő" is felbukkan. :o  
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

További érdekességek: a 40. percnél cinemascope szélesvásznú képarányból 16:9-re vált a kép, amikor megjelenik a Krayt Dragon a filmvégi összecsapásban. A kép ezután a legvégén megy össze, a Tatooine lenyugvó napjainak látványakor. A 16:9 hagyományosan a TV-s formátumot takarja, ugyanakkor jól llt a szörnnyel való összecsapásnak is, elvégre ezt a sorozatot telev0ziókon, laptopokon, monitorokon nézik már a rajongók. A film legvégén a visszaváltás a Tatooine napjaival (amik jellegzetes képei voltak több filmnek is, de főként a IV-nek) és Bobával számomra azt is szimbolizálja, hogy itt most mintha a Star Wars-filmek világa köszönne be, rúgná be az ajtót a sorozatban, elvégre az összes mozifilm cinemascope-ban lett bemutatva.

Az egész első évad is cinemascope-ban lett bemutatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imàdom mikor bármely kontextusban szóbajönnek a képarányok. Mindig tele van félreértéssel. Sokan észre sem veszik, a laikus leragad oly módon, hogy "há mos mé nem teljes képernyős", meg nem értené, hogy adott esetben többet lát a "letakart" alsó felsó szélekkel. És bele se kezdjünk a 4:3, 16:9, 1.85:1, 2.35:1 külülönbségeibe, csonkolás, kizoomolás, hasonlók, meg hogy mi az az open matte. Magukra ne vegyék a fentiek, általános "kirohanás" volt. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 30. - 11:02, kudar írta:

Ahogy a maszkjával verte az embereket külön poénos volt. :D

Sok esze nem volt a fogdmegnek amikor már harmadszor üt bele izomból a beskarba vártam, hogy mikor törik el a keze. :lol: 

 

2020. 10. 30. - 11:06, Iqvi írta:

Remélem a jövőheti részben azt is megmagyarázzák, hogy Boba miért nem tartotta meg a páncélját.

Talán a Sarlacc-kudarc után meghasonlott és feladta korábbi életét. 

 

2020. 10. 30. - 11:56, Adrián írta:

Nagyon jó rész volt. Bár én kontextusba raknám, szerintem az első évad 4-5-6. részéhez volt hasonló Mando segít xy-on. Meg ez mégis csak a 2. évad nyitó évada bár, azt nem tagadom, hogy így nagyobbat szólt, mintha az évadközepén lett volna. 

Az ilyen esetekből is látszik miért lett ekkora hírnevük a Mando harcosoknak. Itt is gyakorlatilag ő a főnök és amit a sárkány szájában művelt, arra talán senki más nem lett volna képes.

 

2020. 10. 30. - 15:55, Dzséjt írta:

Mondjuk a rész legnagyobb feltámadója R5-D4 volt.

Az zseniális volt de nem akartam elhinni, hogy az a droid lenne. Aztán megláttam a korom nyomát annál a cellánál ami felrobbant Luke előtt. :D Itt látszik mekkora rajongók készítik ezt a sorozatot. 

 

2020. 10. 30. - 17:55, Whill írta:

A Gyermek kicsit parkolópályára lett most téve ebben a részben, de azért biztos, hogy tőle is fogunk még látni meglepetéseket.

Továbbra is nagyon jól használják. Pont annyit mutatják cukin ahogy kell, nem vele akarják eladni az egészet most sem, hogy ekkora népszerűségre tett szert. 

 

2020. 10. 30. - 20:08, Yoda József írta:

Negatívumot eddig nem mondtam, de akkor legyen itt egy :D megint sikerült ellentmondani egy kánon műnek, mégpedig az Utóhatásnak, amit megint csak izzadságszagúan lehet kimagyarázni... Kezd tendenciává válni a dolog, ami nem jó.

Itt mire gondolsz? Senki nem említett ellentmondást, aki olvasta.

 

 

 

2020. 10. 30. - 23:05, Bomarr írta:

Az idézet a kedvenc Legendák könyvemből a "Történetek Jabba palotájából" származik. Itt futottam bele még gimnazistaként először a titokzatos "sárkány gyöngyökbe", mint ötletbe. Vagyis abba az elképzelésbe, hogy valójában a krayt sárkányok bendőjében roppant értékes golyóbisok lapulnak. Akkor még jó 20 éve nem is sejtettem, hogy eljön majd az a pillanat is amikor egy élőszereplős Star Wars alkotásban látom, ahogy egy ilyen gyöngyöt kiszakít az egyik tusken a szörnyeteg bendőjéből.

Akkor nem véletlen örültek a "gyöngynek", mert ezzel rengeteg pénzhez is juthattak később.

 

2020. 10. 31. - 11:17, Pildi írta:

Mando karakteréről pedig továbbra is elmondható, hogy ugyanolyan szívvel találták ki, mint az egész sorozatot. Igazi fejvadász, profi, nem hezitál, nem kegyelmez, ha packáznak vele, de közben tisztességes (mindenkivel békés üzletre törekszik első körben), mindenkivel együttműködik, akivel kell, előítéletek nélkül, erre jó példák a buckalakók, akiket kb. minden ember utál (egyébként sokszor jogosan), ezzel szemben ő még a nyelvüket is megtanulta, így lehetséges, hogy kölcsönös előnyök reményében szövetségesek lehetnek a Krayt-sárkány ellen. Remek főszereplő! (ezt mintha írtam volna már párszor :D )

Én is örülök, hogy nem csináltak egy vajszívű alakot Djarinból. Ahol kell ott keményen büntet, mint ahogy itt is a rész elején. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Rixon elmeséli a videóban:

Pont kérdezni is akartam, hogy nézted a részt és bevillant, hogy úristen ez szembemegy valami könyves infóval vagy a neten találtál valamit. Akkor gondolom az utóbbi. Ami pont rávilágit arra hogy valójában teljesen jól kezelik a kánont. Az világos hogy nem fog minden passzolni, de nagyvonalakban annyira jól klappol hogy csak az fog problémázni aki kifejezetten kutakodik hogy min lehet problémázni vagy nézi azokat a helyeket ahol ezt jegyzik. Az teljesen világos, hogy sose volt az SW ennyire egységes mint a Disney alatt (nagy a kisértés hogy az ember azt mondja hogy 77-ben egységesebb volt, de azaz igazság hogy ez se állná meg a helyét, hisz a 77-es Star Wars képregények sok helyen baromira nem passzoltak bele a filmek világába). És pláne más franchiseokhoz képest ahol sokan dolgoznak egy világépitésén kiváló munkát végeznek. Aki akar az idegeskedhet rajta hogy néhány jelentéktelen infó nem passzol, de közben meg pont ez a rész is remekül megmutatja, hogy nagyon jól szervesen beépitik az új tartalmat az eddigi világba. Rengeteg a kiváló kapcsolódási pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nyilván nem ez a cél, de én Boba feltűnésével még akkor is meg tudnék elégedni, ha csak egy cameo lenne. Él, remete, cool, belenyugodott a Tatooine i valóságba. Most végleg búcsút vett a páncéljától. Nyilván nem ez lesz, de nekem ennyi is elég lenne. Hisz a páncélt nyilván lett volna alkalma visszaszerezni. Vajon ő volt a Gunslinger végén? Amúgy sokan dobtok egy kis savat arra a részre, pedig mikor új volt én oda voltam érte! 

Nekem is bejött a Gunslinger. ;) Egyébként tetszene ez a "meghasonlott fejvadász figura" megvalósítás. 

 

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Gyermek bábját nem tudom, hogy csinálták meg ennyire élethűre, de újra és újra lenyűgöz, mennyire jól sikerült.

Elvileg nem mindenhol báb, van benne CGI jelenet is. Persze, hogy melyik az jó kérdés. :) 

 

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azt furcsállottam, hogy a barlangjából előcsalt krayt inkább a menekülő tuskent nyelte el, nem a kikötött, jóval méretesebb és több táplálékot nyújtó banthát.

Mert már új ízekre vágyott, unta a Banthát. :D Egyébként később Cobb ezzel riogatja a telepeseket, hogy a végén őket fogja megenni a sárkány vacsorára.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Ezen amúgy már gondolkoztam, hogy elolvasom, te olvastál belőle valamit?

OFF

Az összes régi képregényt elolvastam. Írtam róluk egy összefoglalót. Ody annak idején a fórumba is berakta. Ha érdekel ITT eltudod olvasni. A maguk módján jópofák. Például van bennük egy fickó, aki jedi lovagnak képzeli magát és középkori lovagi páncélt visel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

OFF

Az összes régi képregényt elolvastam. Írtam róluk egy összefoglalót. Ody annak idején a fórumba is berakta. Ha érdekel ITT eltudod olvasni. A maguk módján jópofák. Például van bennük egy fickó, aki jedi lovagnak képzeli magát és középkori lovagi páncélt visel :D

Ezt az összefoglalót már nagyon sokszor olvastam, nagyon hangulatos írás.:D Na majd egyszer digitálisan belekezdek, mert bár az Omnibusok menőn néznének ki a polcomon, de nagyon drágának találom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mert már új ízekre vágyott, unta a Banthát. :D

 

 

Én először arra gondoltam itt, hogy a sárkány megsejtette, hogy csapdába akarják csalni és ezzel "finoman" jelzett, nem lesz ez olyan könnyű menet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pont kérdezni is akartam, hogy nézted a részt és bevillant, hogy úristen ez szembemegy valami könyves infóval vagy a neten találtál valamit. Akkor gondolom az utóbbi. Ami pont rávilágit arra hogy valójában teljesen jól kezelik a kánont. Az világos hogy nem fog minden passzolni, de nagyvonalakban annyira jól klappol hogy csak az fog problémázni aki kifejezetten kutakodik hogy min lehet problémázni vagy nézi azokat a helyeket ahol ezt jegyzik. Az teljesen világos, hogy sose volt az SW ennyire egységes mint a Disney alatt (nagy a kisértés hogy az ember azt mondja hogy 77-ben egységesebb volt, de azaz igazság hogy ez se állná meg a helyét, hisz a 77-es Star Wars képregények sok helyen baromira nem passzoltak bele a filmek világába). És pláne más franchiseokhoz képest ahol sokan dolgoznak egy világépitésén kiváló munkát végeznek. Aki akar az idegeskedhet rajta hogy néhány jelentéktelen infó nem passzol, de közben meg pont ez a rész is remekül megmutatja, hogy nagyon jól szervesen beépitik az új tartalmat az eddigi világba. Rengeteg a kiváló kapcsolódási pont.

Meg itt feloldhatatlan ellentmondás egyáltalán nem feszül a könyv és az epizód között. Az is jó, amit rixon mond a videóban - nevezetesen, hogy Cobb Vanth jobb színben akarta feltűntetni magát - de szerintem az a verzió jobban megállja a helyét, hogy a marsall nem untatta a részletekkel Mandót a páncél megszerzését illetően. Elmondta, hogy a javáktól szerezte a páncélt és ez lényegében igaz is. 

 

Régen, Lucas alatt lazán kihagyták volna Cobb Vanth karakterét és valami teljesen új sztorit fabrikáltak volna Boba Fett és páncélját illetően (és mehetne a rajongói erőlködés, hogy valahogy egyeztessék a kettőt). A készítők alázata és alapossága nem kérdés, a lehető legjobban figyeltek a részletekre, még egy nem éppen csúcsszínvonalú könyvtrilógia olyan huszadrangú mellékszálának esetében is, mint Mos Pelgo ("Freetown") története. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg nem, csak egy hasonló hajtómű. Valószínűleg az epizód guide tisztázni fogja holnap. 

 

2020. 10. 30. - 15:55, Dzséjt írta:

Mondjuk a rész legnagyobb feltámadója R5-D4 volt.

Csak most nézem, hogy a robot elvileg már a Gunslingerben is benne volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Gideon Moff-ra gondolsz?:D

Csoli és Bence megérzése nem csalt. :D Persze Gideon szálára is kíváncsi vagyok.

 

2 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Aztán egyből BUMM 2 oldalnyi szöveg. :lol:

Amikor nekiültem, csak pár sort terveztem. Fejben valahogy rövidebbnek tűnt. :) 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mert már új ízekre vágyott, unta a Banthát. :D Egyébként később Cobb ezzel riogatja a telepeseket, hogy a végén őket fogja megenni a sárkány vacsorára.

Akkor tényleg szerencséjük volt Mos Pelgóban, hogy a több tucat ember helyett a banthát választotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Amikor nekiültem, csak pár sort terveztem. Fejben valahogy rövidebbnek tűnt. :) 

Mindig így kezdődik. :P

 

Szerintetek látjuk még az évadban Cobbot? Timothy guest starként van említve, tavaly Quill is az volt és szerepelt 3 részben. Örülnék, ha az évad végén még viszontlátnánk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.