Ugrás a kommentre

Chapter 9: The Marshal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Három okunk is lehetne húzni a szánk.

 

1. Megint Tatooine…

2. Nem haladt előre semmit a fővonal

3. Ezt a szörnyet megöljük sztorit már az első évadban is eljátszották.

 

Az igazság ezzel szemben az, hogy ezeket a szájhúzásra kis rosszindulattal okot adó dolgokat olyan keretek között tálalták, hogy a sorozat egyik legjobb részét sikerült összehozni.

 

Az első pár perc maga volt a gyönyör azzal az ismeretlen várossal. Máris az egyik leghangulatosabb helyszín a sorozatban. A vörösen izzó, fenyegető szemek nem olyan lények voltak, mint a Fort Anaxes-en látottak? Kihaltak az utcák, de azért a rozoga épületekben volt élet. Valami külvárosban járhattunk. A gamorraiak harca frankó volt, már csak azért is mert így eloszlatták azt a tévhitet, hogy semmirekellő faj, és ezáltal érthetetlen miért tartoznak Jabba testőrségébe. Most már tudjuk, hogy annyira azért nem impotensek.

Az akció jó volt, bár várható végkimenetellel. :)  Gore Koresh jól rábatyott a gyűjtőszenvedélyére. Pont egy élő mandiról akarta levenni a páncélt. Ejjj. Így a végén őt ették le az oszlopról a kis állatkák.

 

Ezután ismét a Tatooine felé vettük az irányt, ám most nyoma sem volt annak az EPIV-es utóíznek, mint a Gunslinger esetében. A megérkezésénél teljesen más szögeket alkalmazott Favreau és ez szerintem így is van jól.

Újfent találkozhattunk Pelivel, aki kellemes összekötőkapocsként működött az első évaddal. De ami eztán jött…

Először is úgy tűnik Din Djarin már az első évadban se véletlen bratyizott a buckalakókkal. Mint most kiderült, majdnem puszipajtások. Perfektül „beszéli” a nyelvüket, és nagyon egy húron pendül velük. Valószínűleg jó hosszú közös történelmük van. Biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek bejött, hogy kicsit jobban is belementek a buckalakók kultúrájába. A massifok és később a táboruk totál EPII feeling volt nekem. A faluban már vártam mikor kerül szóba Anakin rémtette. Iszonyat hangulatos volt.

Csak úgy, mint Mos Pelgo, amit először raktak fel a bolygó térképére. A település vagy kolónia még az eddig ismert városoktól is nagyban különbözik. Igazi lepukkant bányász telep, pár házzal. Itt ismerjük meg Cobb Vanth-ot, aki már ismerős az EU-ból mint Boba Fett imposztor de amit itt levágott az hatalmas volt. Az év végi mellékszereplő szavazáson nálam már most nagy eséllyel indul a győzelemért. Igazi, kicsit vagány, de roppant jószívű és jólelkű embert ismerhettünk meg benne. Nem tudom milyen volt a könyvben ahol feltűnt, de itt nagyon szimpatikus. A siklója is megér egy misét, ami gyakorlatilag olyan hajtóműből állt, amilyen kettő is volt Anakin podján az EPI-ben. :clap: 

 

Aztán Boba páncélja láttán kicsit megdobbant a szívem. Pedig ágáltam ellene, hogy ne tűnjön fel még a vért se mert minek, de most, hogy láttam semmi bajom nem volt vele, sőt. Látszott rajta, hogy kicsit megmarta a gyomorsav, megkopott rajta a festék, de annyi baj legyen. Ezen a ponton meg voltam győződve róla, hogy Boba Fett halott és az első évadban csak a készítők játszadoztak velünk. :D 

De maradjunk Cobb-nál és a telepeseknél. A férfi visszaemlékezése az epizód egyik legjobb része! Ahogy szinte végtelenítve nézik a második Halálcsillag felrobbanását, mintha nem hinnék el és ünnepelnek, erre máris belép egy újabb banda és lemészárolja őket. Döbbenetes jelenetsor volt. :o Tökéletesen visszaadja azokat az időket, és hangulatot, ami az ilyen szegény világokon uralkodhatott. Rövid ünneplés, aztán jött valami újabb hadúr, aki újra nyomorba döntötte a szegényeket. Ezeknek az embereknek mindegy volt ki van hatalmon. Súlyos volt ezzel most így szembesülni.

 

A rész sztorijának magva nem más, mint harc egy igazi élő Krayt sárkány ellen. Erről a lényről ugye már hallottunk pár utalást, sőt a csontvázát is megcsodálhattuk az EPIV elején, de ez az első alkalom, hogy egy élő példány is tiszteletét tette. De még milyen tiszteletét! Emlékezetes performansz volt annyi szent, és hát nem egy Süsü féle tűzokádóval volt itt dolgunk. Tömény savat okádó sárkány a kicsike! Szerintem ez egy briliáns és eredeti ötlet, nálam nagy piros pontot ért. Az akció nagyon látványos, viszont a telepesek és buckalakók összefogását nem vitték túlzásba. Értem ezalatt, hogy a végén nem borultak egymás nyakába, inkább a sajátjaikkal foglalkoztak. Nagyon tetszett ez a realistább, visszafogottabb megközelítés. És ha már realizmus… Ahogy vágták le a húst a nagy állatról az remek volt. Egy kis felső comb még Djarinnak és BY-nek is lehullott, gondolom a Cresten majd grilleznek egyet. :D

 

Aztán jött az epizód vége, amit természetesen nem hagyhatok szó nélkül. ;) Habár a stáblista nem erősítette meg, de kétlem, hogy Rex-et láttuk volna, így marad Boba Fett! Az ő ábrázata is kicsit savasnak tűnt, ami szinte biztossá teszi a kilétét. Ezek szerint csak kimászott a veremből a vén lókötő. Viszont az érdekes sztori lesz, hogy hagyta el a páncélját és eddig miért nem szerezte vissza. Kétlem, hogy ne tudta volna hol van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külön tetszettek az utalások a ma már Legends művekre.

Ugye a Kenobi regénybe volt róla szó, hogy a telepesek a párafarmjaikkal kivonják a vizet a sivatagból, és ettől a buckalakók a kihalás szélére kerültek. Erre van is reflektálás a részben, amikor Cobb visszautasítja az italukat, és Mando fordítja a tusken szavait

A történet meg kicsit a KotOR egyik küldetésére hajaz, ahol ugyanúgy banthákkal és robbanószerekkel kell megölni egy krayt sárkányt. Amikor a végén előkerül a gyöngy, kicsit meglágyult a szívem is (a játékban ugyan kicsit kisebb, és fel lehet használni, mint fénykard kristályként is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Adrián írta:

Ez a Krayt sárkányra hatványozottan igaz, nyilván szörny kategóriában.

Bizony! Nehéz lesz überelni a kis savast. Talán ha előbújnak a fyrnocks-ok, bár nem tuti, hogy ők voltak. Azoknak sárga a szemük, viszont ezek is irtóztak a fénytől. :P 

 

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

Vajon a Slave I-es is megvan még?

Razor Cest vs. Slave I? :P A Slave bárkinél lehet, akár az ócskavas telepen is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristennnnnnnnnnn. Ez elképesztő amit itt leműveltek. Nem olvastam még az irásokat, most inkább beírom az enyémet.

Maga a történet egyszerű. Mando logikus lépésként további mandalorianat keres, őket ismeri, az ő kapcsolati hálójukkal hátha rátalál Baby Yoda fajára.

Kezdünk Gore Koreshnél aki mandalori páncélokat gyüjt be. Gondolom valahonnan Mando megtudta hogy mit csinál és innen akart szerezni infót más Mandokról.

Meg is szerezte ,és ki isnyírta a fazont a kutyafélékkel. Már ez a kezdés nagyon bejött, félelmetesek voltak azok a kutyafélék vörös szemekkel. 

Viszont ezután jött maga az etalon a Tatooine ahol van egy mandalori. Aki nem az csak a páncélt viseli, és egy Krayt sárkány kinyírása után Mandonak adja a páncélt.

Ennyi dióhéjban a story. De itt nem ez a lényeg szerintem. Hanem a körités.

Ennyire zseniálisan összekötni az érákat azt tanítani kéne. Komolyan nem ghyőztem kapkodni a fejem az utalásoknál. Mikor a csaj droidja mutatja Mandonak a Tatooin-e és mondja Itt van Mos Eisley, Mos Espa.

Luke és Anakin gyerekkora. Gyönyörü.

Aztán mikor Cobb Vanth megjelenik a járművel Mando mellett már mondtam hangosan hogy "azt a k*rva". Merthogy nagyon régi podracer egyik hajtőművéből csinálták a siklót.

Apropó Cobb Vanth. Valahogy nem volt nekem szimpatikus, sőt nem jött át hogy ő egy kemény férfi aki bemegy és kinyiffantja a Bányász Kolónia tagjait. Olyan nyámnyilának tűnik nekem.

A pit-droidokról nem is szólva, de ők szerintem már az első évadban feltüntek.

Aztán az univerzum-bővítés. Ami eddig legenda volt az már valóság. A Krayt sárkány. Most már ha nézzük az EP4-et pontosan tudjuk hogy Kenobi miért a sárkány hangját hallatja és hogy miért félnek tőlük a buckalakók.

Imádom az ilyen nüansznyi univerzumépítéseket.

Kiderült az is hogy a buckalakók, bár egy aljadék népség tartják a szavukat. Gondolom már nem fogják vegzálni a kis falu lakóit. Az is nagyon jó volt hogy Mando beszélt a nyelvükön.

Azok az állatok melyek a buckalakók körül voltak ugyanolyanok mint amiket az Ep2-ben láttunk a sátraknál mikor Anakin ment megmenteni az anyját.

Lehet volt utalás Anakin 31 évvel korábbi mészárlására is csak nem vettem észre?:hmm:

De ami durván és eszméletlen jó volt az az hogy tulajdonképpen bemutatták Mandon keresztül hogy Boba hogy jöhetett ki a Sarlacc-ból. Ahogy Mando a sárkányból.

Szerintem Cobb sisakja Bobáé volt. 100 %-ra nem merem mondani ,de nagyon úgy néz ki, a célzóberendezéssel együtt. Ja igen ezt is megtudtuk hogy mi a francnak van Boba Fett sisakján az a visszapillantó tükörhöz hasonló dolog.

Persze lehe valahol már megmutatták hogy az célzóberendezés, de én még csak most tudtam meg.

A páncélban már nem vagyok biztos, az nagyon nem úgy néz ki mint Fett-é.

Szóval előkészítették a terepet Boba Fett visszatéréséhez.

A vége meg pofánrúgás. Temuerra Morrisont megláni egy élmény volt. Persze hogy a klónok jutottak eszembe, az az éra.

Hogy ki lehet ő? Az egyik hogy Boba Fett. De lehet hogy Fett kijött a Sarlaccból majd kinyírták és eladták a páncélját ami így került a jawákhoz. Vagy ő hagyott fel a fejvadászkodással és eladta a cuccait.

Ha megölték akkor a végén látható fazon szerintem Rex, ha nem akkor maga Boba Fett.

De akkor meg sok kérdés merül fel. Nagyon várom a következő részt.

Utószóként még annyit hogy ezek szerint a Sarlacc vizszintes barlangokban is él. Az milyen durva már hogy a sárkány kiette onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Frenkie írta:

Ja igen ezt is megtudtuk hogy mi a francnak van Boba Fett sisakján az a visszapillantó tükörhöz hasonló dolog.

Persze lehe valahol már megmutatták hogy az célzóberendezés, de én még csak most tudtam meg.

A TCW-ben és a Rebels-ben használták rakéta kilövésekor meg távolba nézéskor, de most először láthattuk "FPS módban" és ez szerintem baromi jó ötlet volt. Mint anno, amikor az ep3 végén először láthattuk, mit lát valójában Vader, most először láthattuk annyi mandis és Fett-es rész után, hogy mit lehet látni eme sisakon át. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Frenkie az egy az egyben Fett páncélja volt. :) 

 

De Cobb páncélján a mellkas-részen van valami kijelző-féleség amin mintha a kvarcórákhoz hasonló stílusú számok futnának. Bobba páncélján ilyen nem volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Azt beszélik a kraytsárkányok... hatalmas kincseket rejtegetnek - felelte Dallyn kitérően.

Yarna hallott már erről beszélgetni néhány fejvadászt és zsoldost. Egyesek szerint a sárkány belsejében voltak a kincsek, mások szerinte -akár csak az ősi mesében- csak őrizték a kincset"

 

Az idézet a kedvenc Legendák könyvemből a "Történetek Jabba palotájából" származik. Itt futottam bele még gimnazistaként először a titokzatos "sárkány gyöngyökbe", mint ötletbe. Vagyis abba az elképzelésbe, hogy valójában a krayt sárkányok bendőjében roppant értékes golyóbisok lapulnak. Akkor még jó 20 éve nem is sejtettem, hogy eljön majd az a pillanat is amikor egy élőszereplős Star Wars alkotásban látom, ahogy egy ilyen gyöngyöt kiszakít az egyik tusken a szörnyeteg bendőjéből. Ez a kis "easter egg" pedig csak egy elem volt a sokból, amiért ez az epizód nálam nagyon betalált. 

Amik miatt teljesen levettek a lábamról:

-Az első évadban sem volt hiány a gyönyörű képekben, de most a rész második felénél olyat éreztem, amit az első évadnál sosem: azt hogy ez látványra most konkrétan mozifilm színvonal.

-A Gunslinger epizód meg van bocsátva. Úgy tűnik az volt a tanulópénz. A sorozat első tatooine-i útja felemás lett, de cserébe a második lenyűgözőre sikeredett. Annyira él ez a bolygó, hogy az csuda. Imádtam Cobb visszaemlékezését, amikor mindenki őrjöngve veszi körbe a felrobbanó Halálcsillag hologramját, ő meg csak mosolyog a bajsza alatt a pultnál. Vagy a podracer alkatrészből összekalapált speederét. Meg a rémpofájú csapost, aki szerint a buckalakók szörnyetegek, a nagyonis emberi tuskeneket és az egész Mos Pelgot, a maga kilátástalan vadnyugati hangulatával.

-Apropó Cobb: nagyon bírtam Timothy Olyphant játékát. A laza csávó akinek helyén a szíve. Nem egy mély karakter, de az önjelölt seriffet Timothy mégis emlékezetessé tette. Mintha egy kalandregényből lépett volna ki. Remélem még viszont látjuk.

-A filmes szörnyetegek mindig is a szívem csücskei voltak. Jabba rancorja máig ott szerepel a kedvenc SW szereplőim között. Randa állatoknak szerencsére eddig se volt híján a Mandalori. A második rész sárszarvúja például igen csak emlékezetes volt. De ezzel az epizóddal megérkezett az SW szörnyek új királya. Mint kiderült az űrsárkány nem tűzet hanem savat okád. Még most sem egészen értem, hogy sikerült egy ennyire impresszív, drabális szörnyetegnek ennyi jelenetet adni... Honnan volt erre pénz, úgy hogy ez most még csak az első rész? Lehet annyi Baby Yodás plüsst meg játékot vettek az emberek, hogy a rengeteg plusz pénzből pár zsákkal végül megdobták Favreau-ékat is?

-Apropó Baby Yoda: amellett, hogy imádom a kis zöld manót, örülök, hogy a Baby Yoda mánia nem ment a készítők agyára és nem telepedett rá teljesen a sorozatra. Persze biztos lesznek Baby Yoda központú részek is, amivel semmi baj nincs, sőt várom őket. De jó hogy van olyan rész is amikor picit a háttérben van.

-Boba Fett kapcsán szórom a hamut a fejemre. Visszatért és én vagyok a legjobban meglepődve, de semmi bajom nincs vele. Boba Fett kapcsán mindig is attól tartottam, hogy majd vissza fog térni mintha mi sem történt volna. Attól tartottam, hogy hiába tűnt el a történetből miután elintézték az ep.6-ban, a sarlacc-os eset az életére nem volt több hatással egy átlagos reggeli lábgörcsnél. Minden megy tovább mintha mindaz amit az ep.6-nak láttunk nem is számítana. Na hála égnek nem ez lett. Nem érzem azt se hogy csak és kizárólag azért került volna be mert tetszik a fanoknak. Hisz ami igazán Bobát Bobává tette - a kinézete - az teljesen megváltozott. Nincs rajta az ikonikus páncélja, helyette felcsapott valami Tatooine-i harcos remetének vagy mi. Akármi is lett belőle, igazából ebből őszintén szólva még valami érdekes is kisülhet. Annak külön örültem hogy a rész nem róla szólt. Helyette megkaptuk Cobbot mint remek új karaktert. A végére csak mintegy bónusznak jött Boba. Nem tudom hogy fog tetszeni a továbbiakban de most már nyitott vagyok a feléledt Bobára.

-Jon Favreau egyszerüen baromi jól tud SW forgatókönyvet írni. Persze egyértelmű, hogy páran súgnak neki. Nyilván nem magától találta ki, hogy az Utóhatás trilógia egyik ezredik mellékszereplője lesz majd most a rész hőse vagy hogy a sárkány-gyöngyöket be kéne emelni a kánonba. De nem lehet véletlen, hogy eddig minden alkalommal amikor egy atomjó részt kaptunk akkor azt Jon Favreau írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

 

De Cobb páncélján a mellkas-részen van valami kijelző-féleség amin mintha a kvarcórákhoz hasonló stílusú számok futnának. Bobba páncélján ilyen nem volt. 

Minden ott van Cobb páncélján, ami Bobáén is. Így egymás alatt látszik igazán, milyen autentikusak voltak a készítők:

 

SrQjx32.jpg

yRchaJh.jpg

 

Megvan minden jellegzetesség. A sisak jobb oldalán a horpadás, a mellvért jobb oldalán a ledsor, a bal oldalon az embléma, sőt még a horpadások is ugyanott vannak (az se lepne meg, ha előkotorták volna az ep5-höz vagy az ep6-hoz használt jelmezt). Csak kicsit kopottabb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt, @Ody Mandrell köszi. Rég láttam az OT az biztos. Így viszont tuti hogy ez Bobba páncélja.

 

A látvány különben tényleg mozifilm szintü. Csak a sárkány megalkotása rengeteg pénzbe kerülhetett.

Aztán ami Odyhoz hasonlóan nekem is eszembe jutott. A Tatooine-on lakók számára teljesen mindegy ki van hatalmon. A Köztársaság letojta őket, hagyták a rabszolgaságot, hagyták a Hutt-ok uralmát. A nép szívott.

A Birodalom megszállta a bolygót(de szerintem csak az ep4 eleje után), nem éppen demokráciát és jólétet hozva. De az hogy AZNAP mikor felrobban a Halálcsillag már egy bűnbanda kinyírja a kocsmában lévő embereket és újra szolgaságot hoznak a túlélőkre az már úgy mindennek a teteje.

Apropó ki vette fel a Halálcsillag felrobbanását realtime és ki sugározta galaxisszerte? Voltak tudósítók az endori csatában?

 

Valaki legyen kedves leírni hogy Cobb Vanth mikor és hol, és milyen szerepkörben szerepelt az Utóhatás-trilógiában mert nekem totál kiesett. Pedig olvastam a trilógiát, de még emlékmorzsa sincs hogy ő szerepelt volna benne. Rég olvastam, de Snap gyerekkoráról szólt meg Rae Sloane harcáról a Birodalom megmaradt fejeseivel, na és a vége pedig a jakkui csata ahol a Birodalom maradéka eltünik az Ismeretlen Régiókban. Ennyi maradt meg a fejemben belőle. A részletek teljesen kiestek.

 

Amiben még biztos vagyok hogy nem Anakin siklójának maradékát láttuk. Ha azt akarták volna hogy az legyen akkor kék-en hagyják. Meg nem is stimmel minden a két modell közt.

Egyszerűen csak az EP1-re akartak utalni, de intelligens módon, nem a szánkba rágva. Hanem a fantáziánkra bízva. Lehet Anakiné is ,lehet ugyanolyan is de másé.

 

Ahogy látom csak én vagyok az aki szerint nem biztos hogy Bobba Fett-et látjuk a végén. Persze minden arra utal, de attól hogy Cobb páncélja Bobbáé nem következik az hogy a végén őt látjuk. Nekem túl egyértelmü utalás ez amit nem szoktak az alkotók elkövetni.

Miből gondoljátok(a páncélon kívül) hogy Bobbát látjuk? Miért ne lehetne egy volt klón?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus kezdés volt. Amennyire nem tetszett a Tatooine az előző évadban, itt minden a helyén volt (most a buckalakók kinézete is rendben volt). A krayt sárkányból kiszedett gyöngynél el is érzékenyültem, ez a rész maga az alázat volt a kontinuitás irányába, lásd Cobb Vanth szerepeltetését. Hogy a történetszál nem haladt előre, engem egyáltalán nem zavart, annyira szépen volt tálalva minden és igen, a Tatooine nálam circa 15 év után itt tért vissza először igazán a képernyőre.

 

Olyan szép képsorokat kaptunk ismét, hogy eszembe jutott, érdemes volt ilyen sokáig várni egy Star Wars élőszereplős tv-sorozatra. Most már garantálni tudják azt a képi és technológiai minőséget, amely ez elvárható. A krayt sárkány szerintem bármely blockbusterben megállja a helyét. Mozifilm színvonal volt az egész epizód, nem vitás. Ez Lucas idején még kivitelezhetetlen lett volna. Nagyon örültem a sokszínű faj-kavalkádnak is, twi'lek, gamorreai, abyssin, weequay... csak így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr köszi ezt a gyöngyös sztorit. Sokmindent megmagyaráz, köztük azt is, hogy miért tombolnak a buckalakók amikor megtalálják. :D

 

25 perccel korábban, Frenkie írta:

Miből gondoljátok(a páncélon kívül) hogy Bobbát látjuk? Miért ne lehetne egy volt klón?

Mert az epizódot látva ennek van realitása. Amit láttál az alapján annak van realitása, hogy ez Boba, vagy annak, miszerint ez egy random klón? Még ha Rex is lenne... mit keresne ott? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Mert az epizódot látva ennek van realitása. Amit láttál az alapján annak van realitása, hogy ez Boba, vagy annak, miszerint ez egy random klón? Még ha Rex is lenne... mit keresne ott? 

Első örömöm az volt, hogy az Rex, de belátom, hogy nagyobb a realitása Bobának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Frenkie írta:

Apropó ki vette fel a Halálcsillag felrobbanását realtime és ki sugározta galaxisszerte? Voltak tudósítók az endori csatában?

A Lázadók Szövetsége hajói rögzítették az eseményt, és nem sokkal a csata után szét is kürtölték (nem élőben nézték, csak felvételről). Olyan anyag is kikerült, amiben a Halálcsillag II felrobbanását Leia üzenete követte, amiben elmondta, hogy Palpatine is meghalt (lehet ez is az a felvétel volt, csak azt a részt már nem láthattuk).

Akadtak olyan rendszerek, mint például az Anoat-rendszer, ahol meg is indult az ellenpropaganda, és a birodalmi kormányzó azt kezdte állítani, hogy a felvétel hamis, az Uralkodó jól van (mondjuk ez nem is volt akkora kamu :) ), és minden rendben a Birodalomban. A felvételt betiltatta és lezárta a kommunikációs csatornákat.

 

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Valaki legyen kedves leírni hogy Cobb Vanth mikor és hol, és milyen szerepkörben szerepelt az Utóhatás-trilógiában mert nekem totál kiesett. Pedig olvastam a trilógiát, de még emlékmorzsa sincs hogy ő szerepelt volna benne. Rég olvastam, de Snap gyerekkoráról szólt meg Rae Sloane harcáról a Birodalom megmaradt fejeseivel, na és a vége pedig a jakkui csata ahol a Birodalom maradéka eltünik az Ismeretlen Régiókban. Ennyi maradt meg a fejemben belőle. A részletek teljesen kiestek.

Néhány fejezetenként voltak ilyen "Közjáték" megnevezésű mellék-fejezetek, amik abszolút nem kapcsolódtak a fő sztorihoz, és mindegyik önálló sztorit mesélt el. Cobb Vanth mindhárom részben kapott ilyen Közjáték sztorit. Az első könyvben bővebben is megismerhetjük azt, hogyan tett szert Fett páncéljára. A másodikban beszervezik Jabba rancoridomárját, Malakilit, hogy segítsen felnevelni egy gyermek huttot, a harmadikban pedig a buckalakókkal kooperálva visszaverte az akkor éppen Freetownnak nevezett Mos Pelgóból a Red Key bandát.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

Ahogy látom csak én vagyok az aki szerint nem biztos hogy Bobba Fett-et látjuk a végén. Persze minden arra utal, de attól hogy Cobb páncélja Bobbáé nem következik az hogy a végén őt látjuk. Nekem túl egyértelmü utalás ez amit nem szoktak az alkotók elkövetni.

Miből gondoljátok(a páncélon kívül) hogy Bobbát látjuk? Miért ne lehetne egy volt klón?

Mert tényleg minden jel arra utal. Egy random klónt bedobni nem sok értelme lenne. Ha Rexet akarták volna, akkor valószínűleg fehér szakállban látjuk, ráadásul Rexnek nem voltak sebhelyek az arcán. Plusz mit keresne a Tatooine-on buckalakók által használt gaffi-val ls ósdi puskával a hátán (ő eleve mindig pisztolyt használt), köpenyben, mint valami tatooine-i remete? Rexet általában modern fegyverekkel és a legtöbb esetben klón páncélban láttuk. Igaz, ezektől megválhat, ahogy a szakállát is leborotválhatta, de elég durva váltás lenne, főleg, hogy a Rebels-ben már a Lázadók Szövetségének parancsnokaként hagytuk ott. Valahogy nem úgy képzeli az ember, hogy az endori csata után a tatooine-i remeteséget választja.

Plusz a rész nagyon finoman és nagyon elegánsan sulykolja azt, hogy az ott Boba Fett. Először is, feltűnik a páncélja egy másik emberen. Maga a páncél emlékeztet minket Bobára, egyúttal jelzi, hogy kijutott a Sarlacc pocijából (hiszen, ha a páncél kint van, akkor a viselőjének is kint kell lennie). Aztán, a Sarlacc-verem felemlegetése is egy finom emlékeztető, ahogy az is, ahogy Mando hátba vágta Cobbot, ezzel ugyanúgy lőtte ki őt, mint anno Han Bobát. Ezek mind arra emlékeztetnek, hogyan érte utol a végzet Bobát.

És mindezen finom felvezető után jön az, amit te is említettél: Djarin megmutatta, hogyan juthatott ki Boba a Sarlacc-ból. És végül feltűnik a Jango Fettet és az öregebb klónokat is alakító Temuera Morrison. Szóval mindez után nagyon valószínű, hogy az ott Boba Fett volt. Nem 100%, de szerintem 99%, hogy ő volt. Nagyon meglepne, ha nem ő lenne, hanem csak egy random klón vagy Rex. És csalódnék is, mert szerintem Jon Favreau ezzel baromi elegánsan játszott. Anélkül, hogy valami flashbackben készen átadta volna nekünk Fett visszatérésének mikéntjét, szépen elrejtve és inkább Djarint használva mutatta be a módszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ahogy látom csak én vagyok az aki szerint nem biztos hogy Bobba Fett-et látjuk a végén. Persze minden arra utal, de attól hogy Cobb páncélja Bobbáé nem következik az hogy a végén őt látjuk. Nekem túl egyértelmü utalás ez amit nem szoktak az alkotók elkövetni.

Miből gondoljátok(a páncélon kívül) hogy Bobbát látjuk? Miért ne lehetne egy volt klón?

 

És a wookieepedia is tényként kezeli, hogy az Fett: https://starwars.fandom.com/wiki/Boba_Fett

 

Spoiler


chb54rzco8w51.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj gyerekek, már nagyon régóta nem olvasok sehol kommenteket, és most megint beigazolódott, hogy jól tettem. Pár oldalon, (ign, sorozatjunkie, stb,) ránéztem, hogy miket kommenteltek erről a részről és siralmas. Konkrétan mintha nem is ugyanazt a részt láttuk volna. Úgy látom még mindig trend fikázni a SWt, tegyen az le bármit is az asztalra.

Jó persze hozzá kell tennem, hogy ez megint csak a magyar kommentelőkre igaz - és hát mi mindenhez negatívan állunk hozzá. :D - na nyilván nem itt. :D

De amikor valaki az ebben a részben lévő cgi-t fikázza...ott már nem tudok mit mondani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap szolgálatban voltam, így kissé frusztáltnak éreztem magam, hogy lemaradok a filmről és csak ma tudom megnézni, mikor eszembe jutott, hogy van wifi, van torrent, van virágbolt. 

Pár perc alatt lent is volt, felcsaptam hozzá ktome fordítását és kikapcsoltam szűk egy órára. 

 

Amit gondolok, azt már előttem jól leírtátok. Bazi jó rész volt ez. Azt nem mondanám, hogy überelte az 1s8e-t, mert nálam az a favorit, de nem szégyenkezhet egy percig sem. Élveztem minden percét. 

 

Amikor láttam, hogy az egyik banthát felmálházzák robbanó töltetekkel, gondoltam, hogy le fogják nyeleti azzal a tündi-bündi kis kétéltűvel. 

Vajon Mandó mikor tanult meg buckalakóiul? :D

 

Szóval, soha rosszabbat! Imádat a köbön. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom más helyeken, hogy sokan kételkednek abban, hogy a végén Boba Fett lenne, mert kopasz. Mert hát ő nem volt kopasz. Ez a kijelentés egyrészt poén, mert a TCW után sosem láttuk sisak nélkül, így honnan tudhatná bárki is, milyen hajstílusa volt, másrészt tévedés, mert utoljára sisak nélkül kopaszon láttuk:

M4ehEjw.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg ténylegesen nem hangzik el az epizódban vagy valami hivatalos forrás (a készítők, a starwats.com - az imdb és a wookieepedia nem hivatalosak, azokba mindenki azt ír be, amit akar) meg nem erősíti, addig nem biztos, de szerintem mindenki csalódna, ha nem Boba Fett lenne. És hát na, Boba közelebb áll a mandi sztorihoz, mint bármilyen klón, beleértve Rexet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek évadkezdés! Sajnos csak késő este jutottam hozzá, hogy megnézzem, ami főleg azért volt nehéz, mert az első vélemények nagyon felcsigáztak. És hát nem kellett csalódnom sem az előzetes várakozásaimban, sem abban a lelkesedésben, amivel Ti lelkesítettetek még tovább. :)

 

Ilyen az, amikor valaki szívvel készít egy olyan sorozatot, ami nehéz eset, mert egyrészt már nagyok a várakozások a remek első évad után, másrészt továbbra is szinte lehetetlen minden rajongó kedvére tenni, de most újra bebizonyosodott, hogy ez a sorozat akkor is nagyszerű, ha éppen nem történik benne semmi extra a történet szempontjából, mégis imádod minden percét.

Mondom ezt úgy, hogy nem olvastam az Utóhatás trilógiát, így nekem Cobb Vanth felbukkanása külön pluszt emiatt nem adott, de így is tetszett a karakter, meg az egész sztorielem Mos Pelgoval, hogy most kaptunk egy új helyszínt a Tatuinon, ami más, mint az eddig városok. Nekem ez a western hangulat amúgy is nagyon bejön, amelyet a sorozat eddig is közvetít, a Mos Pelgo mint helyszín ezt még csak tovább erősítette. Remek új zenei motívumokat is kaptunk, ami megmaradt Mandosnak, westernesnek, nagyon tetszett! :)

Mando karakteréről pedig továbbra is elmondható, hogy ugyanolyan szívvel találták ki, mint az egész sorozatot. Igazi fejvadász, profi, nem hezitál, nem kegyelmez, ha packáznak vele, de közben tisztességes (mindenkivel békés üzletre törekszik első körben), mindenkivel együttműködik, akivel kell, előítéletek nélkül, erre jó példák a buckalakók, akiket kb. minden ember utál (egyébként sokszor jogosan), ezzel szemben ő még a nyelvüket is megtanulta, így lehetséges, hogy kölcsönös előnyök reményében szövetségesek lehetnek a Krayt-sárkány ellen. Remek főszereplő! (ezt mintha írtam volna már párszor :D )

A sárkány megjelenítése nagyon tetszett, ugyan én valamiért inkább amolyan klasszikus mesebeli sárkány formának képzeltem magamban mindig is, lábakkal, de ez így még jobb is volt így. :) Peli Motto és kis droid szerelőcsapata aranyos plussz, mert őt is megkedveltem az előző évadban. :)

No és a végén említem a kis cukiság Baby Yodát, aki most is aranyos volt abban a pár snittben, amiben mutatták (kedvencem, amikor a box-arénás jelenetben magára csukja a bölcső tetejét, meg amikor lobog a füle a szélben, meg amikor kikandikál a korsóból, stb. :D), de egyetértek Bomarral, hogy nem baj, ha nem minden epizódban kap ennél nagyobb hangsúlyt. Volt most itt rajta kívül sok más minden, aminek örülhettünk. :)

 

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ha Rex lenne, akkor lenne egy szép szakálla ;) 

Tudom, épp csak egy pillanat volt, hogy rá gondoltam. :) Biztos azért, mert Rex-et sokkal jobban kedvelem, mint Bobát, de kétségtelen, hogy épp ide, épp most az utóbbi sokkal jobban illik, már az előkerült páncélja miatt is. :) Lehet, hogy ennek kapcsán fog belefolyni az eseményekbe, mert vissza akarja szerezni azt a páncélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó epizód volt. Annyira azért nem kiemelkedő. A westernes hangulat itt-ott már unalmas és fárasztó volt. Szerencsére a krayt sárkány elleni küzdelem és az együttműködés a taszkenekkel érdekessé tette. Cobb Vanth beköszönt az Utóhatás-trilógiából, ez jó volt. Boba Fett feltűnése a végére pedig üdítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha átlag nézők szempontjából nézzük, azért azt mindenki tudja ki az a Boba Fett, ha esetleg nem ismerné meg a páncélját valaki, még a nagytotálos sisak után sem utána is van nagyon sok utalás rá a részben (Sarlakk pl.). Na most akkor ha ezek után a következő részben bemutatkozna, hogy szevasz Mando én Rex vagyok, még akkor is szerintem sokan azt hinnék, hogy Boba az, csak más nevet mondott :D Rexet így nem lehetne felvezetni.

Plusz Bobát a Tatooineon láttuk utoljára, Rex nem is tudom járt-e ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.