Ugrás a kommentre

Chapter 9: The Marshal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

22 órával ezelőtt, gafz írta:

Boba ebből a szempontból kivétel. Az önállósága és a növekedése sincs átszabva.

Pont ezt mondom ezért volt a végén elég nagy eséllyel Boba és nem pedig Rex vagy valaki más klón. Boba úgy néz ki ahogy kb időbőben kikel néznie, egy klónnak sokkal idősebnek kéne kinéznie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Sky írta:

Akkor tényleg szerencséjük volt Mos Pelgóban, hogy a több tucat ember helyett a banthát választotta.

Mert nem volt más a közelben, mindenki bement a házakba. :P 

 

@Bence1997 szerintem nem valószínű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintetek látjuk még az évadban Cobbot? Timothy guest starként van említve, tavaly Quill is az volt és szerepelt 3 részben. Örülnék, ha az évad végén még viszontlátnánk. :)

Szerintem nem. Egyelőre a Tatooine-ból is elég volt ennyi, következzenek új helyszínek és kalandok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azt furcsállottam, hogy a barlangjából előcsalt krayt inkább a menekülő tuskent nyelte el, nem a kikötött, jóval méretesebb és több táplálékot nyújtó banthát.

Nem éhes volt, csak a kiabálókat akarta eltüntetni. :D

 

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Szerintetek látjuk még az évadban Cobbot? Timothy guest starként van említve, tavaly Quill is az volt és szerepelt 3 részben. Örülnék, ha az évad végén még viszontlátnánk. :)

Úgy érted élve, nem darabokban? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nézem ezt a részt és elmerülök az SW világ hétköznapjaiban. K*rva jó! :clap: Lehetett egy sorozatot szinte teljesen az Erőhasználók kizárásával megírni. És milyen sokat ad hozzá az SW egyik emblematikus szegmenséhez. Gyönyörű.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A buckalakók távcsöve az amit kaptak Torotól?

Ha azok a tuskenek ebbe a törzsbe tartoztak akkor igen, de lehet egy ugyanolyan tipusú távcső is. De amikor megláttam azonnal eszembe jutott a Gunslinger rész.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A buckalakók távcsöve az amit kaptak Torotól?

Szerintem igen. :)

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Úgy érted élve, nem darabokban? :P

Persze, hogy élve. :D Bár ha Koppányosdit akarnak játszani, szép kis magyar tisztelet lenne. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mert nem volt más a közelben, mindenki bement a házakba. :P 

Csak azért gondoltam, mert a végén a sziklákon is lazán áttörte magát, hogy savazhasson egy jót. :) Szerintem pár kis ház se okozott volna gondot neki.

 

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Nem éhes volt, csak a kiabálókat akarta eltüntetni. :D

Jogos. Nem hagyták aludni. Azt én se szeretem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Csak azért gondoltam, mert a végén a sziklákon is lazán áttörte magát, hogy savazhasson egy jót. :) Szerintem pár kis ház se okozott volna gondot neki.

Igen de akkor még a banthára ment, esze ágában se volt a falusiakat támadni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon extra tovabbra is a latvany,a hangulata 10/10,a kis visszautalasokat imadom,mando baszo mint mindig.

 

De semmi nem tortenik benne.

 

Sajnalom,hogy nem engedik el ezt az epizodikus vonalat,es teszik egybefuggove az egeszet kicsit,mert igy faek egyszeru lefolyasa van mjnden resznek,es ez mar a masodik evad. Kar.

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Buckalakók azért jóval nagyobb arányban vesztek oda a művelet során.

Ez igaz. Mindig ők mentek a barlang szájához. Várjon milyen alapon választották ki menjen? :)

 

5 perccel korábban, miro írta:

Nagyon extra tovabbra is a latvany,a hangulata 10/10,a kis visszautalasokat imadom,mando baszo mint mindig.

 

De semmi nem tortenik benne.

 

Sajnalom,hogy ezeket a dolgokat nem ugy teszik,hogy elengedik ezt a semat,aminek ugyanaz minden reszben a lefolyasa,kivetel az elso evad utolso resze.

Ez a karakter,ez a sorozat,az egesz, megerdemelne tobbet mint egy faek egyszeru  cselekmeny,minden reszben.

Valószínűleg beindul a fő szál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez igaz. Mindig ők mentek a barlang szájához. Várjon milyen alapon választották ki menjen? :)

 

Valószínűleg beindul a fő szál is.

Legyen igy.

Oriasi potencial van az egeszben. 
Kar lenne ha igy elbohockodnanak meg egy evadot.

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, miro írta:

Legyen igy.

Oriasi potencial van az egeszben. 
Kar lenne ha igy elbohockodnanak meg egy evadot.

Már ebben a részben volt szó a főszálról: Din más mandaloriakat keres, akik elvezethetik őt a jedikhez. Bár nem találkozott Bobával, attól még Boba feltudja őt majd keresni. Vagy a következő részben, vagy később. Ha meg Gideont és a sötétkardot várjuk minden részben, van egy rossz hírem: Giancarlo megint guest star, vagyis 2-3 résznél többet nem hiszem, hogy fog szerepelni. Cara és Greef úgyszintén. Szóval marad Din és a Gyermek utazása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Már ebben a részben volt szó a főszálról: Din más mandaloriakat keres, akik elvezethetik őt a jedikhez. Bár nem találkozott Bobával, attól még Boba feltudja őt majd keresni. Vagy a következő részben, vagy később. Ha meg Gideont és a sötétkardot várjuk minden részben, van egy rossz hírem: Giancarlo megint guest star, vagyis 2-3 résznél többet nem hiszem, hogy fog szerepelni. Cara és Greef úgyszintén. Szóval marad Din és a Gyermek utazása.

Volt,amit leirtal ez kb egy jo ketto perc.

Maga az epizod nem szolt arrol,sot talan 7 epizod nem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, miro írta:

Volt,amit leirtal ez kb egy jo ketto perc.

Maga az epizod nem szolt arrol,sot talan 7 epizod nem.

 

Nem szólhat minden évad minden perce arról, hogy Mando keresi a mandikat és a jediket, akár mennyire érdekes és izgalmas téma, de kell mellé más is, mert ha túl töményen van adagolva az nem biztos hogy jó. Ez a rész a magamódján amúgy nagyon jó volt, nálam simán lepipálta az első évados kedvenceimet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem szólhat minden évad minden perce arról, hogy Mando keresi a mandikat és a jediket, akár mennyire érdekes és izgalmas téma, de kell mellé más is, mert ha túl töményen van adagolva az nem biztos hogy jó. Ez a rész a magamódján amúgy nagyon jó volt, nálam simán lepipálta az első évados kedvenceimet.

Elkepzelesem sincs,hogy mibol tudtal ezt leszurni,de rendben igazad van,koszi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is kicsit ambivalens érzéseim vannak ezen sorozat kapcsán.

Egyrészt baromi látványos és hangulatos, tele van igényes utalásokkal, illetve jó érzés más szemszögből látni a SW világát. Egy egyszerűbb, hétköznapibb megközelítés ez, aminél nem a galaxis megmentése miatt rágjuk a körmünket, vagy az Erő misztikus bugyraiban elmélyülve kapkodjuk a fejünket, hanem csak kalandozunk az univerzumban, kötetlenül, tét nélkül.

Ugyanakkor, ha már hétköznapiság, nekem azért sok esetben már túlzás, amit látok, amilyen szitukba keveredik Mando, ill. ahogyan kimászik ezekből. Nemcsak a beskar erős, de a plot armor is. :P Persze ez a legtöbb sorozatban így van, csak valahogy pont egy ilyen egyszerűséget és "átlagos mindennapiságot" közvetítő stílusnál furán hat. Emellett pedig, ha már nem pörög úgy a sztori, sokkal inkább a kalandozáson van a hangsúly, akkor szívesebben látnék több kreativitást és újdonságot, főképp a helyszínek és lények terén.

Szó se róla, imádtam, ahogyan a buckalakókat teljesen más megvilágításba helyezik, de egy ilyet elég lett volna egyszer ellőni. Vagy számomra már elég illúzióromboló, hogy megint sikerült a Tatooine-on kilyukadni. Jó lenne több új és újszerű lényt, bolygót, szervezetet stb. megismerni. Mélyebben. Kellenek persze a már ismertek is, hogy meglegyen a kötődés a SW világához, de akkor jó lenne jobban elmerülni pl. egy-egy ilyen faj kultúrájába. Mint pl. amikor a Rebels-ben a twi'lek kultúrába kaptunk némi betekintést Hera és Thrawn kapcsán.

 

Kíváncsi leszek majd mit kezdenek ezzel a Boba szállal. Egyelőre szkeptikus vagyok annak kapcsán, hogy volt-e értelme őt is "feltámasztani", reméljük. Amit még nem annyira értettem, hogy ezt az "etessük meg a bombákkal telerakott banthát" ötletet miért nem lehetett rögtön elsütni, fura, hogy ez csak ilyen vészmegoldásként merült fel.

A sárkány jó volt, a marsall siklója nagyon bejött, Boba páncélja alaposan le volt harcolva, Baby Yoda továbbra is cuki, a hangulat rendben, szóval összességében egy korrekt kis felütés volt. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Vagy számomra már elég illúzióromboló, hogy megint sikerült a Tatooine-on kilyukadni.

Ez Boba behozása miatt elkerülhetetlen volt, ami egyúttal a rész fő célja is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez Boba behozása miatt elkerülhetetlen volt

Már miért lett volna elkerülhetetlen? Az évek alatt nem juthatott ki a bolygóról? Attól, hogy az OT idejében a legtöbbet Jabbának dolgozott, ill. a 6-ban is itt látjuk utoljára, még nem kell évekkel később is ugyanott lennie. Ő, ill. a páncélja is ezer és egy úton elkeveredhetett volna bárhova abban a hatalmas galaxisban.

Elkerülhetetlen pl. a Kenobi sorozatban lesz a Tatooine, tudjuk miért. Csak pont ezért is zavar ez a dolog, mert megint jön majd egy sorozat, ami legalább nagyrészt ott fog játszódni, mert nem játszódhat máshol. Azt simán el tudom képzelni, hogy el kell hagynia a bolygót, de tuti nem hosszabb távon. És akkor, amikor ez csőben van, akkor egy olyan szériánál, ahol az égvilágon semmi nem indokolja azt, hogy a Tatooine-on legyünk, már többedjére kötünk ki ott.

Vagy elkerülhetetlen egy Rebels-ben, amikor Maul Kenobit kutatja. Vagy az Ep.3-ban, ahol Luke-nak oda kell kerülnie. Vagy a 2-ben, ahol Anakin anyja ott maradt rabszolgának, ott is furcsán jött volna ki, bár az már akár megoldható lett volna, ha nagyon akarják. De Boba miatt semmi ok nem volt a Tatooine-ra megírni ezt a szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 01. - 1:20, Bomarr írta:

Az egész első évad is cinemascope-ban lett bemutatva.

Tudom, sőt, a TCW-ből is ha jól emlékszem, a legjobb változat cinemascope volt (de sokszor 16:9es változat jött le nekem). Ma már rengeteg sorozat alkalmazza a cinemascope-ot, ez nem is kérdés. Mint írtam is, a csata előtt változik meg a képarány 16:9-re. De az még nem egy tolakodó képarányváltás, harmonizál a jelenettel, szinte fel sem tűnik. A rész végén viszont kifejezetten magára vonja a figyelmet, ahogy visszavált ismét cinemascope-ra, és kb. egy snitt erejéig. Ezért gondolom, persze lehet, hogy belemagyarázom, de különös jelentősége van annak a pillanatnak, szinte azt is üzeni: "jól figyelj, mert itt még lesz valami!". Úgy is megoldhatták volna, hogy már lemegy 16:9-ben a rész vvége, utána blankban bejön az első felirat szokás szerint, és utána a concept artok már ismét cinemascopeban jönnek be, mindez egyáltalán nem lett volna zavaró a szemnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez Boba behozása miatt elkerülhetetlen volt, ami egyúttal a rész fő célja is.

Igy van,illetve Bobat azzal tudod a legjobban azonositani.

Nekem a Tattoinenal sosem volt gondom,ha van bolygo amit ujraznak,akkor az legyen ez.

Ez a Star Wars egyik legfontosabb bolygoja.

( Plusz imadom,ugy lennek egyszer csapos ott,csak egy 4 oraba,heti 20orat.) :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy elkerülhető lett volna a Tatuin, de unalmas egy percig sem volt. Pont ez a rész bizonyítja, hogy még egy ennyire gyakran megjelenő helyszínről is lehet még újat és olyat, ami érdekes, megmutatni. A magam részéről a Krayt sárkány és Mos Pelgo miatt mondom ezt elsősorban, és nem Boba miatt. Ő még egyelőre kérdőjeles. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Már miért lett volna elkerülhetetlen? Az évek alatt nem juthatott ki a bolygóról? Attól, hogy az OT idejében a legtöbbet Jabbának dolgozott, ill. a 6-ban is itt látjuk utoljára, még nem kell évekkel később is ugyanott lennie. Ő, ill. a páncélja is ezer és egy úton elkeveredhetett volna bárhova abban a hatalmas galaxisban.

Elkerülhetetlen pl. a Kenobi sorozatban lesz a Tatooine, tudjuk miért. Csak pont ezért is zavar ez a dolog, mert megint jön majd egy sorozat, ami legalább nagyrészt ott fog játszódni, mert nem játszódhat máshol. Azt simán el tudom képzelni, hogy el kell hagynia a bolygót, de tuti nem hosszabb távon. És akkor, amikor ez csőben van, akkor egy olyan szériánál, ahol az égvilágon semmi nem indokolja azt, hogy a Tatooine-on legyünk, már többedjére kötünk ki ott.

Vagy elkerülhetetlen egy Rebels-ben, amikor Maul Kenobit kutatja. Vagy az Ep.3-ban, ahol Luke-nak oda kell kerülnie. Vagy a 2-ben, ahol Anakin anyja ott maradt rabszolgának, ott is furcsán jött volna ki, bár az már akár megoldható lett volna, ha nagyon akarják. De Boba miatt semmi ok nem volt a Tatooine-ra megírni ezt a szálat.

Lathatóan Boba már nem az aki volt. Eléggé leharcolt és a páncélja sincs meg valamiért. Ahogy miro is írta filmes szempontból minden ide köti. Most gondold el ha egy vadidegen bolygón lenne, akkor az lenne a nagy kérdés hogy került oda ő és a pajzsa külön. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahogy miro is írta filmes szempontból minden ide köti.

Több karakter vagy jármű tűnt fel teljesen új helyen, nem értem miért kéne ennyire ragaszkodni ahhoz, hogy hol láttuk utoljára Bobát.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most gondold el ha egy vadidegen bolygón lenne, akkor az lenne a nagy kérdés hogy került oda ő és a pajzsa külön. :D

Mert egy fejvadász vajon a SW világában hogyan kerülhetne át egy másik bolygóra, nagy kérdés. :D A páncéljával meg pont összefügghet a dolog, többféle megvalósítási opcióval is. Az is lehet, hogy hamarabb vesztette el, és pont azért ment ugyanoda, hogy megszerezze. De az is lehet, hogy még a páncéljával együtt ment oda, és ott vált meg tőle.

2 órával ezelőtt, miro írta:

Igy van,illetve Bobat azzal tudod a legjobban azonositani.

Ennyi erővel mindig maradhatna mindenki ott, ahol van, mert azzal tudjuk legjobban azonosítani. Boba amúgy is egy mai szemmel már totálisan érdektelen és érthetetlenül túlértékelt figura a filmek alapján, ebből a státuszból az Ep.2 és a TCW tökéletesen mozgatta ki. Most meg megint ott tartunk, hogy "el kell menni érte" a Tatooine-ra, mert hát ő amúgy is oda kötődik. Koncepcionálisan nekem ez egy visszalépés. Nyilván ott is rengeteg dolgot lehet csinálni, de egy ekkora világban mégis olyan hatást kelt az egész, mint egy régi videojáték, ahol mindig csak akkor történnek az események és zajlik az élet, amikor mi épp arra járunk és látjuk. Persze lehet adnak majd magyarázatot arra Boba esetében is, hogy miért maradt a Tatooine-on, de egyelőre ezt totál feleslegesnek érzem.

Meg tényleg tök jó lenne már elszakadni végre ettől a bolygótól. Ha már időben nem mernek komolyabbat lépni, akkor legalább térben meg lehetne tenni. Ennek persze a költségvetés is szabhat némi gátat, de meg lehetne oldani olcsón is a változatosabb környezeteket.

2 órával ezelőtt, miro írta:

Ez a Star Wars egyik legfontosabb bolygoja.

Pont ez az, hogy úgyis csomószor vissza kell oda menni ilyen vagy olyan okokból, akkor legalább ne erőltetnék akkor is, amikor semmi szükség rá. Mert oké, végül a ST-ban is nyilván ki kellett ott lyukadni, mert hát Luke, a Kenobinak is ott kell majd játszódni, mert akkor ő bizonyos téren oda volt kötve, A Rebels-be Maulnak oda kellett menni, mert ott volt Kenobi. Azért ennyinek bőven elégnek kéne lenni, de azért a Mandoban is csak el kellett oda menni valamiért, most meg még Boba miatt is ugyanoda kell visszamenni. Mindezt úgy, hogy egy jelentéktelen piszkos porfészek az egész, ha az univerzumot nézzük, számomra fantáziátlanság mindig ott kikötni.

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Lehet, hogy elkerülhető lett volna a Tatuin, de unalmas egy percig sem volt. Pont ez a rész bizonyítja, hogy még egy ennyire gyakran megjelenő helyszínről is lehet még újat és olyat, ami érdekes, megmutatni.

Nézd, ez relatív. Persze, minden lehet érdekes, meg mindenből lehet újat mutatni. Elmehetünk még 40 másik tatuini kocsmába vagy sivatag közepén lévő nagy lyukhoz, mindegyikben más lesz a kocsmáros meg más szörny fog élni. Csak ez olyan, hogy ha természetfilmet nézel, akkor se folyton az esőerdőt vagy a tundrát akarod látni, akkor se, ha amúgy mindig van egy olyan szeglete, amit még nem mutattak meg. De a Föld egy kicsiny bolygó, most ehhez képest egy teljes galaxis a SW játszótere. Nem unatkoztam én se emiatt a rész alatt, csak mégis sokkal élvezetesebb és izgalmasabb lett volna vmi új helyszínt jobban felfedezni. Akár a rész elején látott romos, lepusztult környéket, amiből viszont csak annyi jutott, amennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, pb69 írta:

Több karakter vagy jármű tűnt fel teljesen új helyen, nem értem miért kéne ennyire ragaszkodni ahhoz, hogy hol láttuk utoljára Bobát.

Mert ott "halt" meg? Majd meglátjuk mi sül ki belőle és miért van ott. 

 

Amúgy szerintem nincs túlhasználva a Tatooine, ennyi nekem még simán belefér. Főleg a Krayt sárkánnyal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.