Ugrás a kommentre

Rogue Squadron spoileres topik


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem feltétlen kell egy központi, galaktikus gonoszt beletenni, elvégre ez egy spin-off film lesz. A Solo is megvolt a világmegváltó őrültség nélkül, nincs is központi ellenség benne. A film egyik részében utcai banditákra lövöldöznek, aztán "láthatatlan" mimbaraikra, aztán birodalmiakra, aztán mafiózók verőlegényére, aztán egy másik mafiózó verőlegényeire. Ez is lehet hasonló, valami hasonló felütéssel, mint amivel az ep1 kezd, csak itt nem derül ki, hogy az egész arra megy ki, hogy egy ezeréves ellenség átvegye a hatalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spin-off nem csak vele egyazon időben játszódó sztorikhoz kötődik, olykor csak az univerzumhoz, vagy valami olyanhoz, ami egy korábbi filmben/sorozatban történt. ;) Nem kell fősodorbeli folytatás, hogy a Rogue Squadron spin-off legyen, mert az eredhet például abból, hogy szétverték Sidious seregét, és ezt akarja csak kihasználni egy hadúr, hogy hatalmat szerezzen teszem azt az Anoat-rendszerben. Tessék, a sztori máris az ep9-hez kötődne, abból ágazna le, de nem lenne benne se Jedi, se Sith, se Skywalker, se galaktikus háború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A spin-off nem valaminek az előzménye?

Nem, a spin-off valaminek a mellékhajtása. Épülhet egy másik sztoriban feltűnt szereplő köré (pl.: Solo), egy másik sztoriban kibontott történet köré (pl. Rogue One), vagy egy másik sztori főtémája köré, csak más aspektusból megmutatva (pl. a CSI-ok és NCIS-ek). Szolgálhat előzményként, folytatásként, de akár futhat párhuzamosan is az eredeti sztorival, vagy lehet abszolút független tőle (pl. Star Trekek, Stargate-ek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, párhuzamos spin-offokra további példa lesz pl. a két bejelentett sorozat, az Ahsoka és a Rangers of the New Republic is. :)

 

Ha a történet valóban az EpIX után játszódik, akkor ellenségként én is más utakat keresnék. Az, hogy maradványok ellen harcolnának, nekem nem tetszene. Ezzel kb. visszahoznák a régi EU post-ROTJ történeteit, ahol a birodalmi maradványokkal (hadurakkal például) kellett mindig megküzdeniük. Itt legyen valami egészen más. A nihileket tényleg jó lenne látni élőszereplős kivitelben is. Valószínűleg a The Acolyte lehet szerepelteti őket, bár szerintem a nihilek főleg könyvek, képregényekben jelennek majd meg abban a korszakban. De a brigád egyfajta kalózegyesületnek van leírva. Egy ilyen történet, ahol pl. a nihilek megmaradt tagjai/nemzedéke a kialakult űrt megpróbálják a saját hasznukra fordítani. Rajtaütések, kisebb fajta akciók keretében próbálnak haszont szerezni és pusztítani. És a Zsivány osztag, miközben az új tagjait megismerjük, kockára teszik az életüket, amikor valami gebasz beüt és meg kell állítaniuk a kalózokat. Tessék, itt egy kisebbfajta történet, amely nem váltja meg a Galaxist. Palpit nem is tudom, hogy miért hoztad be, Ody. :D Ez nem Skywalker Saga szintű mozi lesz, hanem nagy valószínűséggel egy saját, önálló történettel bíró kalandfilm, ahol megismerjük majd a Zsivány osztag új tagjait.

 

Persze a nihileken kívül más is jöhet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez nem Skywalker Saga szintű mozi lesz, hanem nagy valószínűséggel egy saját, önálló történettel bíró kalandfilm, ahol megismerjük majd a Zsivány osztag új tagjait.

Igen, más szintű. Amit leírtál az kb. annyira érdekes mint egy rajzolt kör. :) Ezek a nihilek egy rakat barbár. Most komolyan, ezek ellen kellene küzdeni a IX után? Ráadásul ezek a HR érában szerepelnek, később nem. Hol voltak évszázadokig? Totál értelmetlen az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, az egy jó történetet sugall, hogy egy mandalore-i harcos egy falkányi jawával harcol, hogy aztán megszerezze nekik az ebédet? :) Szerintem az elmúlt öt év, de már az azelőtti tíz is bebizonyította, hogy sztorit bármiből lehet írni a Star Wars keretében. Feltámadt császárokról ugyanúgy, mint jawákról, tatooine-i farmerekről, akik buckalakókkal összeállva sárkányra vadásznak, néhány tartálynyi üzemanyag ellopásáról, bosszantó jawákról, békapeték fuvarozásáról, zöld szmötyit használó űrboszorkányokról, zombikról, stb. A Star Wars egy korlátok nélküli játszótér, ahol egy megrágott fejvadász lőfegyveres rohamosztagosokat bottal csaphat agyon, ahol a galaxis legnagyobb harcosai közé tartozó embert űrcigányok győzik le, ahol egy ex-Jedi lovag/gyakorló Sith Nagyúrtól egy űrmajom ellophatja a kardját, ahol (god)zilló randalírozhat Coruscanton, és így tovább.

Ráadásul három olyan trilógia után, ami három galaktikus háborút dolgozott fel, nem is lenne baj, ha ezúttal a világmegváltó őrültségek helyett kisebb dolgokra koncentrálnának. Lokális konfliktusokra, hadurakra, bűnbandákra, kalózokra, ilyesmikre. Sokkal személyesebbé válhat a sztori, mégis fel lehet mutatni annyi izgalmat, hogy az elég legyen egy filmre, és a kisemberek szemén át bepillanthatunk az aktuális galaktikus helyzetbe. Elvégre, az e heti Mandi sem szólt túl sokról sztori szintjén. Hőseink felvettek egy ember A ponton, elkocsikáztatták B pontra, ott pedig letöltöttek némi adatot.

Spoiler

Effektíve a sztoriban Mayfeldnek csak annyi szerepe volt, hogy megmondta, melyik bolygón van adattár, és hogy az a kantinban található. Ennyit akár a börtönben is közölhetett volna, igazán nem kellett volna magukkal vinni. Mégis, ő szolgáltatta az epizód legjobb részeit és nem akcióval meg látványos dolgokkal, semmi epikussággal, csak azzal, hogy beszélt és beszélgetett. Mégis jobb és érdekesebb képet festett az átlagos birodalmi katonákról, mint a Skywalker Saga 9 epizódja összesen.

És ez nem azt jelenti, hogy a Mandi jobb, mint a 9 mozifilm, hanem csak annyit, hogy a Mandinak van ideje ilyennel is foglalkozni, mert nem kötik le ősi rendek csatája és galaktikus háborúk, amikről a Skywalker Saga szólt. És szerintem ilyet filmben is lehet csinálni. A Solo is mennyit hozzáadott például a Birodalom megítéléséhez, vagy a Galaxis egy ritkán látott aspektusához, az alvilághoz. Pedig az is csak annyiról szólt sztori szinten, hogy néhány csirkefogó el akart lopni némi "űrbenzint".

Persze én sem feltétlen akarok űrnomádokat látni, de szerintem egy film még ettől sem lenne érdektelen. Nem attól lesz egy film érdekes, hogy megint galaktikus fenyegetés van. Pláne ne úgy, hogy alig ért véget az előző. Ezer évig itt most ne legyen újabb galaktikus háború, ha lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez így ok lenne, de már akkor amikor van egy gerinc ami mellett lehet kicsit kalandozni, mellékvágányokat nyitni. Ez a film azonban egy teljesen új korban fog játszódni, amit először meg kellene alapozniuk valami epikussal, hogy aztán majd jöhessenek a spin-off filmek és sorozatok. Én legalábbis így csinálnám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még ne vegyünk rá mérget, hogy a 9. rész után fog játszódni. Nemcsak azért mert a Zsivány Osztag eredetileg az OT idejére tehető. Hanem mert a hivatalos szövegben ugye ez áll: "...move the saga into the future era of the galaxy". Ebből arra is lehet következtetni, hogy a galaxy szóval magára a Star Wars franchise-ra utalnak, és így magának a Star Wars jövőjének ágyaznak meg ezzel a filmmel, ami végülis bármikor játszódhat. Viszont! Ennek ellenére is nagyobb esélyt adok annak, hogy ez a TROS után fog elhelyezkedni az idővonalon. És ennek is örülnék egyúttal, mert nem szeretnék több mozifilmet az OT idejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze ez így ok lenne, de már akkor amikor van egy gerinc ami mellett lehet kicsit kalandozni, mellékvágányokat nyitni. Ez a film azonban egy teljesen új korban fog játszódni, amit először meg kellene alapozniuk valami epikussal, hogy aztán majd jöhessenek a spin-off filmek és sorozatok. Én legalábbis így csinálnám. 

Szerintem ebből is lehet epikus dolgot csinálni, úgy értem, nem galaktikus mértékben, hanem csak kis, mondjuk csillagrendszer mértékben. Afféle epilógusa is lehetne a Skywalker Sagának, ami megmutatja, hogy bár nem lett rózsaszín álom a galaktikus élet Palpatine kicsinálása után, a rend elkezdett helyreállni, és már nincsenek baljós árnyak, nem fenyeget a klónok támadása, se a sith-ek bosszúja, nem kell várni egy új reményt, senki sem tart attól, hogy a Birodalom visszavág, nem tart addig a baj, amíg a Jedi visszatér. Az ébredő Erő már egyensúlyban van, az utolsó Jedik immár az új rend első Jedijei, és ez az egész lenne a Skywalker kora, egy ezeréves békeidőszak, ahol a legnagyobb bajt kis dolgok idézik elő. És ezek a bajok nem olyan kolosszálisak, hogy csak Jedik tudják megoldani, immár a kisemberek is képesek rá, mert egyrészt, nincsenek Jedik, akikre áttestálhatnák, másrészt ők is annyira vágynak a békére, hogy inkább sajátkezűleg vágják pofán a bajkeverőket. A történet kisléptékű, de ebbe is lehetnek epikusabb csaták (a Rogue One sem volt epikus sztorival megáldva, mégis az egyik legepikusabb csatát prezentálta)l s közben megmutatja, hogy igenis, nincs már galaktikus fenyegetés Sidious után. Aztán egy ilyen filmmel 10 évre el is lehetne felejteni, hogy azzal foglalkozzanak, mi van a jövőben. Lehet foglalkozni a múlttal, hogy megmutassák, mi vezetett el a Skywalker Sagáig. Tíz év múlva meg jöhet az ep10-11-12.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze ez így ok lenne, de már akkor amikor van egy gerinc ami mellett lehet kicsit kalandozni, mellékvágányokat nyitni. Ez a film azonban egy teljesen új korban fog játszódni, amit először meg kellene alapozniuk valami epikussal, hogy aztán majd jöhessenek a spin-off filmek és sorozatok. Én legalábbis így csinálnám. 

 

Ugyanígy gondolom én is. Ez nagyjából olyan mintha a High Rebublic ezzel kezdene. Ottani vadászpilóta-osztagot mutatnának be kisebb konfliktusokban, de fogalmunk sincs a politika berendezkedésről a Galaxisban pl.

Az EP 9 után a legfontosabb kérdések szerintem hogy hogy alakította újra a Jedi Rend-et Rey, hogyan toboroz, hogyan tanít, visszament-e Coruscantra, ott van-e a székhely , illetve milyen politikai rendszer jött létre a Galaxísban, ez a politikai rendszer tanult-e a Régi- ás az Új Köztársaság hibáiból, vannak-e fékek és ellensúlyok a redszerben hogy többé ne fordulhasson elő az hogy egy kancellár rendkivüli jogokat kap és azt ne lehessen tőle visszavenni. Magyarán megvannak-e a politika alapok ahhoz hogy egy tartós béke jöhessen létre, És az új Jedik tényleg azzal foglalkoznak-e amivel nekik kell. Pl gyógyítás.

Ha ezekre lesz válasz, utána szivesen megnézek egy ebben a korban játszódó vadászpilótás filmet. De cs.ak utána azaz az EP10-11-12 után.

 

Szerintem pont a fentiek miatt nem ekkor fog játszódni. Nagyon el se lehetne adni a tömegeknek ezt a kort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Frenkie írta:

milyen politikai rendszer jött létre a Galaxísban, ez a politikai rendszer tanult-e a Régi- ás az Új Köztársaság hibáiból, vannak-e fékek és ellensúlyok a redszerben hogy többé ne fordulhasson elő az hogy egy kancellár rendkivüli jogokat kap és azt ne lehessen tőle visszavenni.

Ilyenre szerintem semmilyen mozifilmnél ne várj, mert ilyen nem lesz, legfeljebb sorozatokban vagy könyvben kaphatsz ezekre választ. Ennyire mélyen még az ep1 sem ment bele a politikába. De azt, hogy milyen a császárság után élni, mezei emberek, például vadászpilóták szemszögéből le lehet mérni. Jobban, mint a minden rendszerben kőgazdag és szuper körülmények között élő politikusokból. Erre a legjobb példa a The Mandalorian, nem foglalkozik politikai fékekkel és ellensúlyokkal, se azzal, mit csinál Luke Skywalker, mégis tudod, hogy az új Köztársaság jobb, mint a Birodalom. Miért? Mert két vadászpilóta ellenszolgáltatás nélkül segít egy mandalore-i (körözött) fejvadásznak. Mert a Köztársaság valódi bűnökért elitélt embereket dolgoztat, nem rabszolgákat. Miért? Mert láthatjuk, hogy a kisembernek milyen az élete. ha a "legújabb" Köztársaságban azt látjuk, hogy a kis paraszt jól él, de aztán terrorizálni kezdi egy tetves kalóz, amire az szól a hatóságoknak, és a hatalom odaküldi a Zsivány osztagot rendet tenni, abból elég jól leszűrhetjük, hogy jobb, mint a régi Köztársaság, mint a Birodalom, és a Mandinak hála már azt is, hogy az új Köztársaságnál is, ahol a pilótáknak saját szakállukra kellett dönteniük, mert a hatalom nem hisz abban, hogy bármi baj is lehet.

Persze ez csak egy példa, de jól mutatja, hogy meg lehet ezt úgy valósítani, hogy megkapjuk a válaszokat, de közben nem robbantanak ki jelentéktelennyi idő elteltével egy újabb galaktikus háborút. És ugyanolyan elégedetten jönnétek ki a moziból, mint a Solóról vagy ugyanolyan elégedetten állnátok fel a moziszékből, mint egy Mandi epizód után a fotelből. Nem hiszem el, hogy öt év alatt nektek a Lucasfilm még nem bizonyította be, hogy jelentéktelen dolgokból is képes olyan sztorit kreálni, hogy a hátsónkat a földhöz verdessük örömünkben.

Le merném fogadni egy rekesz sörben, hogyha a Rogue Squadron az ep9 után játszódna, és egy büdös szót nem hallunk a Jedikről, se fékekről és ellensúlyokról, csak egy vadászpilóta osztag regulázna meg látványos csatákkal és olyan hétköznapi, nüansznyi dolgok villantásával, amiket a Mandi produkál, ugyanolyan lelkendezve beszélnénk a filmről a megtekintése után a szokott helyen, mint 2015 óta bármelyik eddigi filmről. Mert olyan emberek készítik a filmeket, akik tudják, mitől működnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Rogue Squadron spoileres topik

Én nem azt mondtam hogy nekem nem fog tetszeni, hanem azt hogy jobban érdekel Rey Jedi Rendje mint egy vadászpilóta-osztag. Ettől még lehet marha jó a film, sőt valószinü az is lesz.

Én csak annyit mondtam hogy nekem a fontossági sorrendem az az előző hozzászólásomban leírtak, majd ez a film. De nem fogok a kardomba dölni ha előbb lesz ez a film.

Olyat meg egy szóval nem írtam hogy mert ez lesz az első film az EP9 után(márha tényleg ott fog játszódni) rossz is lesz. Sőt nem is gondoltam ilyenre. Csak a vágyaimat írtam le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hasonló lesz, mint a Solo/RO kettősnél. Nem hinném, hogy ebből egy trilógiát fognak csinálni. Úgy hiszem, hogy Patty és Taika egy filmre írtak alá, bár utóbbinál még kérdéses, de tudtommal nála jelenleg csak egy filmet jelentettek be és nem trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem se lesz. Amúgy Patty azt mondta, hogy egyelőre nem akarja elárulni, hogy ki írja a forgatókönyvet, inkább kivárja a bejelentést. Illetve csak most lettek kész a film vázlatával (treatmentjével), ahol kiderülnek a szereplők, helyszínek, történet, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi akadálya nincsen, hogy elővegyenek a garázsból pár régebbi X-szárnyút. Szedtek már elő Endor után játszódó képregényben Naboo csillagvadászokat is, amik szó szerint a Klón háborúk óta porosodtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Exegol után nem maradt olyan hűde sok vadászgép, és a szükség nagy úr alapon előszedték őket. Lehet közben készülnek új típusok. Nem tudjuk ugye hogy a nagy gyártócégekkel miújság van, megszenvedték e a gyártósorok például az ER-Ellenállás háborút. Igazából sokféle magyarázata lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.