Jump to content

Rogue Squadron spoileres topik

Bence1997
 Share

Recommended Posts

2023. december 22. -én Patty Jenkins elhozza a mozikba filmjét, amely egy új generációt mutat be.

The story will introduce a new generation of starfighter pilots as they earn their wings and risk their lives in a boundary-pushing, high-speed thrill-ride, and move the saga into the future era of the galaxy.

image-19.png?resize=930%2C523&ssl=1

Edited by Ody Mandrell
  • Like 1
  • Tetszik 1

A Rogue One után egy Rogue Squadron? Hejhó! És ez egy gyerekkori álom beteljesülése a részemről. Mindig is vágytam egy olyan filmre, amiben csillagvadász pilóták szerepelnek. Ráadásul "jövőbeli éra" - irány az ep9 utáni világ?

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Rogue One után egy Rogue Squadron? Hejhó! És ez egy gyerekkori álom beteljesülése a részemről. Mindig is vágytam egy olyan filmre, amiben csillagvadász pilóták szerepelnek. Ráadásul "jövőbeli éra" - irány az ep9 utáni világ?

Nekem is ez jutott eszembe, na meg a videójáték amivel gondolom te is játszottál. Az nekem egy etalon sw-játék. Imádtam minden percét. Ez a film vajon már az ep9 után játszódik mikor Rey már Jediket képez?

Hasonlóan érzek. Nem tudom, hogy milyen ötlet alapján győzte meg Patty a Lucasfilmet. Egyelőre a sorozatok iránt sokkal lelkesebb vagyok. Itt meg pláne a téma se annyira izgat. Persze, biztos érdekes lesz, de remélem azzal fogják feldobni a témát, hogy átrakják a TROS utánra, mert nem szeretnék 3 év múlva egy olyan filmre beülni, amelyben azt kell néznem, hogy a lázadók megütköznek a Birodalommal. :)

• Like 1
  • Tetszik 3

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem a Lucasfilm és a Disney nem azért engedett ennek a filmnek zöld utat, mert egy érdektelen vacakot láttak benne. ;) 

Szerintem is. Én bencéhez hasonlóan egy R1 stílusú mozira számítok, de úgy, hogyha sikeres lesz akkor tudják folytatni.

Szerintem is a Rogue One-hoz fog hasonlítani. Eleve a cím, Rogue Squadron ezt sugallja, amellett, hogy ez az ep5-ös osztag neve és egy (eme osztagot középpontba helyező) videojáték címe. Na meg ugye anno egy egész könyvsorozat is épült a Zsiványok köré (és ezt még én is szerettem). Szóval azért akad itt szép példa arra, hogy pilótákról, űrcsatákról és X-szárnyúakról lehet sztorit írni. A Squadrons is jó "filmes" sztorival bír, egy baromságot leszámítva, de azt meg ki lehet védeni. Én amúgy egy Top Gun szerű filmet látok magam előtt.

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem az első előzetesek be fogják inditani rögtön a lelkesedést. Ilyen vadászgépes témából vizuálisan nagyon jó dolgokat lehet kihozni.

Pláne úgy, hogy az ep7-8 és az RO is fel tudott mutatni újat a témában, gondolok itt az X-szárnyúak különböző pontjaira "rögzített" kamerákkal, vagy a "pilóták szemszögéből" nézettel, ami baromi üde színfolt volt az ep1-6 konzervatív ábrázolása után. Ez a film meg erről fog szólni. Szerintem itt olyan snitteket fogunk látni, hogy utána rossz lesz ránézni az RO-ra. :D (Szándékos a költői túlzás.)

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én egyelőre nem látom, hogy ebben mi annyira érdekes, hogy filmet kelljen csinálni, de cáfoljanak rám

Első látásra én is ezt mondanám. Viszont ott a kulcsmondat, hogy a jövőben játszódik. Elvileg véget ért a háború, esetleg az ER megmaradt seregei ellen lehet még harcolni, de az meg nagyon másolná a Birodalom maradványai elleni harcot. Remélem másról lesz szó, és itt egyúttal jó lenne megismerni a galaxis aktuális helyzetét. Titkon egy TROS folytatást várok ettől a filmtől, kicsit más aspektusból. Akár még Poe is feltűnhet mint osztag parancsnok, vagy akár tábornok. Na ahogy ezeket leírtam, máris cefetül várom. :D Taika filmje meg lehetne ennek a folytatása...

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Eleve a cím, Rogue Squadron ezt sugallja, amellett, hogy ez az ep5-ös osztag neve és egy (eme osztagot középpontba helyező) videojáték címe. 

Imádtam azt a videójátékot. A mai napig magam elé tudom idézni a pályákat. Még most is a fülemben cseng Luke szava: "Visual maintain scanning". Gondolom te is játszottál vele anno.

Áradt belőle a nagybetűs sw hangulat.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Imádtam azt a videójátékot. A mai napig magam elé tudom idézni a pályákat. Még most is a fülemben cseng Luke szava: "Visual maintain scanning". Gondolom te is játszottál vele anno.

Áradt belőle a nagybetűs sw hangulat.

Apámmal azon versengtünk benne, ki tud jobb eredményt elérni az adott pályán. Imádtam. Kivéve az AT-AT-k lábának körbetekerését, mert azt utáltam. :) 

Bevallom őszintén, a az sugallat, hogy ez az ST után játszódik, engem kicsit elszomorít. Tudom, lerágott csont már az OT ideje, de mégiscsak ez az a korszak, ami a Rogue Squadron korszaka. Plusz az ST űrcsatái annyira nem is fogtak meg, mint mondjuk a RO-é. Nem azt mondom, hogy nem lehet jól megcsinálni abból ami az ST-ben van, de ész szívesebben látnám ezt a filmet az OT idejében

Edited by Nabopolasszar

8 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Bevallom őszintén, a az sugallat, hogy ez az ST után játszódik, engem kicsit elszomorít. Tudom, lerágott csont már az OT ideje, de mégiscsak ez az a korszak, ami a Rogue Squadron korszaka. Plusz az ST űrcsatái annyira nem is fogtak meg, mint mondjuk a RO-é. Nem azt mondom, hogy nem lehet jól megcsinálni abból ami az ST-ben van, de ész szívesebben látnám ezt a filmet az OT idejében

Pedig ez pont, hogy plusz kéne legyen. Az EpIX utáni időszakról lövésünk sincs. Most majd lesz. Sooook-sok lövésünk. :D 

• Vicces 1
  • Tetszik 2

Behothatnák a gryskeket, ha már Zahn kitalált a Thrawn könyveihez. De ha tényleg ez lenne, akkor én legalább egy 100 éves időugrást reálisnak tartanék, viszont akkor meg az X-szárnyúak nem illenének a képbe. De majd kitalálnak valami érdekeset. Nekem még az is eszembe jutott, hogy a 8-9 közti egy évben fog játszódni.

Oscar Isaac most hányadán áll az SW franchise-al? Ha tényleg a IX. epizód után játszódik, akkor el tudom képzelni Poe-t egyfajta vezéralakként a filmben.

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Apámmal azon versengtünk benne, ki tud jobb eredményt elérni az adott pályán. Imádtam. Kivéve az AT-AT-k lábának körbetekerését, mert azt utáltam. :) 

Fúú, azt hittem csak én voltam egyedül ezzel. A Koréliás (azt hiszem a 4.) pályán évekig nem tudtam átjutni az AT-AT-k miatt. Aztán szerencsére találtam cheat kódokat. :D

Edited by Whill

• Ody Mandrell changed the title to Rogue Squadron spoileres topik