Ugrás a kommentre

Rogue Squadron spoileres topik


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Na ja, azért egy forgatás alatt sem álló film poszteren virító sziluettrajzból még ne vonjunk le messzemenő következtetést. Plusz, egy teljesen új X-szárnyú modellnél visszatérhetnek a kerek hajtóműhöz. Az meg, hogy a jövőben sem engedik el az X-szárnyú dizájnt, szerintem in-universe is érthető lenne. Ahogy a TIE vadászok a Birodalom (rosszak), úgy az X-szárnyúak a Lázadás (jók) jelképeivé váltak, így nem csoda, hogy megtartják. A The Mandalorianben is láthattuk, hogy eme gépeket bárki felismeri és tudja, hogy kié. Nem olyan, mint egy Z-95-ös vagy egy Y-szárnyú, amit boldog-boldogtalan használ. Pláne az ST érában, amikor az Y-szárnyú már nem csak katonai gép, hanem civileknek is eladott nosztalgia- és sportgép volt.

Ráadásul a típus két háborúban bizonyította, hogy kiváló vadászgép. Mindezt úgy, hogy háromszor is alaposan áttervezték. (A valóságban egy hadsereg nemhogy nem cserélné le úgy mindent, mint a Birodalom a Köztársaságét, de ennyi áttervezésen sem esne át egy géptípus 30 év alatt. Az F-15 48 éves géptípus, és kívülről ugyanúgy néz ki ma 2020-ban, mint 1972-ben. Ilyen téren sokkal reálisabb az, hogy a a Naboo-i Királyi Biztonsági Szolgálat még az exegoli csatában is N-1-esekkel repül.)

És out-universe is érthető, hogy a még forgatás alatt sem lévő Rogue Squadron című film első promóciós anyagán egy olyan gép sziluettjét látjuk, amit automatikusan összekapcsolunk a címmel, mert bár filmen sosem láttuk a Zsivány osztagot X-szárnyúakkal repülni, könyvek és videojátékok sokasága gondoskodott arról mind a kánonban, mind a legendákban, hogy a Zsiványok és az X-szárnyúak között egyenlőségjelet húzzunk. Idén pont a Star Wars: Squadrons-ban jelentek meg, ami az endori és a jakkui csata között játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, tényleg csak arról van szó, hogy visszatérnek a korábbi formákhoz, mert az látatlanban is csalódás lenne, ha az OT érájában játszódna a film.

Ettől még nyilván lehetne jó, de az Ep9 után szerintem sokkal érdekesebb lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kritizálom, csak szeretnék új hajókat is látni, már ha a IX utáni korszakban játszódik. 

Nade hát ezaz. Nem tudjuk mikor játszódik és nem tudjuk hogy milyen hajók lesznek benne. A Zsivány Egyes bejelentésénél ki gondolta, hogy majd lesz egy szuper új repülő (U-wing), új trooperek, új Tie vadász és új tank is. Egyelőre semmi nem utal arra szerintem, hogy a legrosszabbat kéne feltételezni a készítőkről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyelőre semmi nem utal arra szerintem, hogy a legrosszabbat kéne feltételezni a készítőkről.

Semmi ilyet nem feltételeztem a készítőkről. 

 

Mint ahogy gondolom Te sem akkor, amikor Ahsoka visszatérése kapcsán lehúztad a koncepciót azelőtt, hogy láttad volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 13. - 12:31, Dzséjt írta:

Szerintem ebből is lehet epikus dolgot csinálni, úgy értem, nem galaktikus mértékben, hanem csak kis, mondjuk csillagrendszer mértékben. Afféle epilógusa is lehetne a Skywalker Sagának, ami megmutatja, hogy bár nem lett rózsaszín álom a galaktikus élet Palpatine kicsinálása után, a rend elkezdett helyreállni, és már nincsenek baljós árnyak, nem fenyeget a klónok támadása, se a sith-ek bosszúja, nem kell várni egy új reményt, senki sem tart attól, hogy a Birodalom visszavág, nem tart addig a baj, amíg a Jedi visszatér. Az ébredő Erő már egyensúlyban van, az utolsó Jedik immár az új rend első Jedijei, és ez az egész lenne a Skywalker kora, egy ezeréves békeidőszak, ahol a legnagyobb bajt kis dolgok idézik elő. És ezek a bajok nem olyan kolosszálisak, hogy csak Jedik tudják megoldani, immár a kisemberek is képesek rá, mert egyrészt, nincsenek Jedik, akikre áttestálhatnák, másrészt ők is annyira vágynak a békére, hogy inkább sajátkezűleg vágják pofán a bajkeverőket. A történet kisléptékű, de ebbe is lehetnek epikusabb csaták (a Rogue One sem volt epikus sztorival megáldva, mégis az egyik legepikusabb csatát prezentálta)l s közben megmutatja, hogy igenis, nincs már galaktikus fenyegetés Sidious után. Aztán egy ilyen filmmel 10 évre el is lehetne felejteni, hogy azzal foglalkozzanak, mi van a jövőben. Lehet foglalkozni a múlttal, hogy megmutassák, mi vezetett el a Skywalker Sagáig. Tíz év múlva meg jöhet az ep10-11-12.

 

Hmmm...lehet hogy ebben fogják felvezetni az új ELLENSÉGET...? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Tindalos írta:

 

Hmmm...lehet hogy ebben fogják felvezetni az új ELLENSÉGET...? 

Jó kérdés, ha a kilenc utánra akarják tenni, egy új nagy ellenséggel, akkor legalább 500 évvel kéne utánna játszódnia, hogy ne az legyen majd mint a régi EU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Tindalos írta:

 

Hmmm...lehet hogy ebben fogják felvezetni az új ELLENSÉGET...? 

Lehetséges, bár egy ilyen sztoriba szerintem kell Rey és a többiek. Meglátjuk mi lesz, szerintem nagyon izgalmas lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.