Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

38 perccel korábban, Odumin írta:

No ezt még ülepíteni kell. Mindenesetre most kedvem lenne végigtolni a KotOR II-t. Tudom, ez High Republic, de attól még olyan érzésem volt néha, mintha azt látnám élőszereplősben.

 

Egyetértek a fenti véleménnyel, miszerint volt pár furcsa rendezői megoldás, illetve túl gyors vágás (sokszor bemozdultak a karakterek a wipe-ba), viszont ezeken én is túl tudtam lendülni, pedig nem mindig sikerül. Aki a zenét csinálta, az viszont remélem, hosszú távra szerződtetve lesz a Star Warsokhoz, bravo! Teljes mértékben hozta Williams hangzásvilágát.

 

A csúnya rejtőzködő bácsira volt egy tippem, ahogy nézem, már topikja is van (jó, hogy eddig nem néztem be oda :D). Jöhet a folytatás.

Szóval tetszett? Wow! :o Nem gondoltam volna. :D  Egyben nézted?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Milyen érdekes, hogy az Acolyte az első élőszereplős sorozat, amelyhez jövőre tie-in regények jönnek ki. :D

Igen, ez szokatlan. Sokan várták, hogy A mandalorihoz is jöjjenek, de mégse jöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett! Egyetlen jelenet volt ami nem annyira jött át

Spoiler

a testvérek búcsúzása a fánál.

Nem volt rossz jelenet, csak valahogy nem jött át annyira a drámaisága. De ezt leszámítva jó volt az évadzáró, az évaddal pedig kifejezetten elégedett vagyok.

 

Egyben újranéztem a sorozatot és nagyon frissitőleg hat, hogy kiléptünk a Skywalker Saga idővonalából, ahogy az is hogy van egy kifejezetten erős negatív karakter, meg hogy ennyi Erőhasználó van a sztoriban. Az SW-nek nagyon kellett ez a frissesség, amit az Acolyte hozott be a franchise-ba. Üdítő volt a sok idegen lényt látni, meg a remekül megkoreografált akciókat. 

Bár a sztori viszonylag kis léptékű, tetszik, hogy közben a háttérben láthatóan nagy dolgok alakulnak. Megváltozik a jedik szerepe a galaxisban, méghozzá úgy hogy teljesen érthető, hogy miért akarják őket jobban kordában tartani. Az évadzárónak az a bizonyos jelenete a szenátorral nagyon jól sikerült. 

 

Nagyon felemásnak fog érződni, ha nem folytatják. A sztori csak most indult be igazán. Nagy kár lenne, ha a készítők nem kapnák meg a lehetőséget, hogy tovább meséljék a sztorijukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kisebbfajta Star Wars nap volt ma a Corvinban, az ilyenkor szokásos minden jósággal. Ebbe beletartoztak a jelmezesek is, akik közül az első kettő akit megpillantottam, az Jecki és Qimir voltak. :D Kissé ledöbbentem, mert rohadt jól meg voltak csinálva. Főleg Qimir. Rajtuk kívül volt még egy aranyköpenyes jedi is. @MissKarrde készített fotókat, holnap felrakom őket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 29. - 17:07, Bomarr írta:

kiléptünk a Skywalker Saga idővonalából,

Ki. Azért előreutalások akadnak, nem is kevés és szépen látszanak a morzsák az úton, amik odáig vezetnek.

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kisebbfajta Star Wars nap volt ma a Corvinban, az ilyenkor szokásos minden jósággal.

:cool:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Újabb hét, újabb top10-en kívüli helyezés (ekkor jelent meg a 6. epizód), ez zsinórban a harmadik, ilyen még élőszereplős SW-vel nem történt meg:

 

A 3. rész után esett ezek szerint vissza a nézettség, ahogy sejtettem?

 

Hallgatok egy podcastot, ami arról tanúskodik, hogy hozott a sorozat új rajongókat, vagy megerősítette a Reylo fanokat. Nyilván nem tömegesen, főként női közönséget, :D ami nem épp felesleges. Jó hallani végre nőket is beszélgetni sw-ről. A lányok shipperek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

A 3. rész után esett ezek szerint vissza a nézettség, ahogy sejtettem?

Eddig úgy tűnik igen. Ugye az volt a legmegosztóbb epizód sokaknál. Meglátjuk, hogy a két hosszú (7-8) epizód vissza tudja-e lökni a top 10-be. Ha nem, az lehet baljóslatú

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Yoda József írta:

Eddig úgy tűnik igen. Ugye az volt a legmegosztóbb epizód sokaknál. Meglátjuk, hogy a két hosszú (7-8) epizód vissza tudja-e lökni a top 10-be. Ha nem, az lehet baljóslatú

Nem lesz benne. Ez már a Luminatedata adataiból sejthető. A Percy Jackson egy alkalommal se volt ebben a Nielsen TOP10-ben, mégis kap második évadot, szóval szerintem nem ezen fog múlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utánanéztem és de, a Percy Jackson amikor adták, akkor mindig a TOP10-ben szerepelt, mondhatni a Star Wars és a Marvel mellett ez a széria volt a harmadik sikere a Disney+-nak eredeti tartalomként.

 

Bizakodok, hogy jól zárjon, meg majd az azutáni időszakra leszek kíváncsi, amikor már minden epizód kint lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Utánanéztem és de, a Percy Jackson amikor adták, akkor mindig a TOP10-ben szerepelt, mondhatni a Star Wars és a Marvel mellett ez a széria volt a harmadik sikere a Disney+-nak eredeti tartalomként.

Egy linket tudsz dobni ehhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom kizártnak, hogy sokan a vége után kezdik el nézni, egyben darálva. Akivel beszéltem, mindenki pozitív meglepetésként jellemezte, kollégák, barátok. Ha működik a szájhagyomány, akkor stabilan benne maradhat a kedvelt kategóriában, akkor is, ha a aTop10-ből lemaradt a bemutató idején. Szerintem ez van olyan értékes, mint egy Top10 helyezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy linket tudsz dobni ehhez?

Persze:

 

Az első két epizód 572 milliót ért el, ezzel a TOP10 eredeti tartalom kategóriában a 4. helyen végzett.

A harmadik epizód után már 700 milliónál volt az érték, ezzel egy helyet feljebb ment.

Amikor a sorozat elérte a felét, még mindig benne volt a TOP10-ben, itt 6. helyen volt.

Az 5. epizódnál 618 millió (5. hely), majd egy 4. hely (529m), az utolsó előtti epizód a 6. helyre vitte (530m), a finálé pedig dobogóra vitte (575m).

+1: amikor kijött mindegyik epizód, a következő héten még éppen benne volt a TOP10-ben (227m).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából 3 opciójuk lehet:

a, bejelentik jövőhéten a következő évadot és minden megy tovább, nem derül ki róla, hogy az utolsó évad lenne

b, bejelentik vagy a D23-on, vagy valamikor idén/jövőre, de idővel az is kiderül, hogy a 2. évad lesz az utolsó

c, a Disney egyszerűen csak elkaszálja a sorozatot

 

Én örülnék az A opciónak, mert még rengeteg lehetőség van ebben a sorozatban (na meg persze az érában is), de minden azon múlik, hogy ott fenn mit gondolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Bence1997 írta:

Persze:

 

Az első két epizód 572 milliót ért el, ezzel a TOP10 eredeti tartalom kategóriában a 4. helyen végzett.

A harmadik epizód után már 700 milliónál volt az érték, ezzel egy helyet feljebb ment.

Amikor a sorozat elérte a felét, még mindig benne volt a TOP10-ben, itt 6. helyen volt.

Az 5. epizódnál 618 millió (5. hely), majd egy 4. hely (529m), az utolsó előtti epizód a 6. helyre vitte (530m), a finálé pedig dobogóra vitte (575m).

+1: amikor kijött mindegyik epizód, a következő héten még éppen benne volt a TOP10-ben (227m).

Bocs, de nem volt egyértelmű:

Ez most az Acolyte-re vonatkozik (remélem), vagy a Percy Jacksonra?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igazából 3 opciójuk lehet:

a, bejelentik jövőhéten a következő évadot és minden megy tovább, nem derül ki róla, hogy az utolsó évad lenne

b, bejelentik vagy a D23-on, vagy valamikor idén/jövőre, de idővel az is kiderül, hogy a 2. évad lesz az utolsó

c, a Disney egyszerűen csak elkaszálja a sorozatot

 

Én örülnék az A opciónak, mert még rengeteg lehetőség van ebben a sorozatban (na meg persze az érában is), de minden azon múlik, hogy ott fenn mit gondolnak.

Na, meg tudjuk, hogy a Lucasfilm nem mindig a megfelelő következtetést vonja le. Félek, hogy nem csak a 2. évad lesz a tét, hanem hogy mennyire távolodunk el hosszútávon a Skywalker Sagától. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

3 dologgal kapcsolatosan volt/van tippem a sorozatot illetően:

1. tippem az volt, hogy márpedig Yord és Jecki életben maradnak - BUMM.... meghaltak. A tippem nem jött be. Ki is jött a szemem, mint a csigának, amikor láttam a halálukat szegényeknek! 

2. tippem az volt, hogy nem csak Qimir van itt jelen, mint Sith vagy a Sith eszmeiséget képviselő személy. - Bejött. Felbukkant Darth Plagueis! Hogy ő most kije/mije Qimir-nek, egyelőre még nem tisztázott, de esélyes, hogy a mestere. Ergo Qimir-el kapcsolatos megérzésem abszolút helyes volt. Nem ő volt az egyetlen Sith!
3. tippem (ami inkább reményem, és gondolom az ide járók többségének reménye) a sorozat folytatását illetően az, hogy biza legyen 2. évad (és esetleg 3. majd 4. és így tovább)!! Ez az éra nagyon izgalmas, baromira bejön! Sajnos a sorozatot körbe ölelő negatív hiszti-vonat ronthatja a folytatás esélyeit. Jelenleg 50%-ra tippelem a folytatást. Vagy kapunk, vagy nem! Remélem, hogy hamarosan érkezik egy bejelentés, ami után örülni fogunk! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igazából 3 opciójuk lehet:

a, bejelentik jövőhéten a következő évadot és minden megy tovább, nem derül ki róla, hogy az utolsó évad lenne

b, bejelentik vagy a D23-on, vagy valamikor idén/jövőre, de idővel az is kiderül, hogy a 2. évad lesz az utolsó

c, a Disney egyszerűen csak elkaszálja a sorozatot

 

Én örülnék az A opciónak, mert még rengeteg lehetőség van ebben a sorozatban (na meg persze az érában is), de minden azon múlik, hogy ott fenn mit gondolnak.

A kaszában nem hiszek. Ha egy érát építesz azt nem kaszálod el az alapoknál, amire ráadásul egy valag pénzt ráköltöttél. Max. akkor ha ordas nagy bukás. Bizton állítom, hogy az Acolyte nem ez a kategória. Továbbra is azt gondolom idő kell neki. Ezért se várok bejelentést a jövőhéten. Szerintem leghamarabb Japánban hallunk hivatalos infót a sorozatról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 21:29, Bomarr írta:

Az lesz nehéz, hogy a sitheknek közben rejtve kell maradnia a jedik előtt. Tehát minden jedinek meg kell halnia aki felfedezi, hogy a rend még mindig létezik. Közben az is ki kell derüljön, hogy mitől korszakzárók ezek az évek amiben a sorozat játszódik. Mi miatt ér véget a High Republic éra.

Megbirkóztak vele. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A kaszában nem hiszek. Ha egy érát építesz azt nem kaszálod el az alapoknál, amire ráadásul egy valag pénzt ráköltöttél. Max. akkor ha ordas nagy bukás. Bizton állítom, hogy az Acolyte nem ez a kategória. Továbbra is azt gondolom idő kell neki. Ezért se várok bejelentést a jövőhéten. Szerintem leghamarabb Japánban hallunk hivatalos infót a sorozatról. 

Én se gondolom, hogy bukás lenne a sorozat, de a Disneynél sose lehet tudni.

 

Ha jövőhéten bejelentik, hogy jön a következő évad, örülni fogok neki. Ha várnunk kell jövő áprilisig, nekem úgy is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A kaszában nem hiszek. Ha egy érát építesz azt nem kaszálod el az alapoknál, amire ráadásul egy valag pénzt ráköltöttél

Nem számít, hogy más néven csak folytassák. 

 

Amúgy tényleg sokan megvárják, hogy egyben kint legyen. Egymás után nézve sokkal jobban összeáll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Disney-nél is volt már olyan, hogy amit először kudarcnak könyveltek el, később sikerként értékeltek. Ez volt a Raya and the Last Dragon, ami nagyon szerencsétlen kürülmények között került mozikba. Egyrészt két nagy mozilánc sem vetítette, másrészt épp dúlt a COVID-járvány, ráadásul egy héttel a mozikba kerülése után a Disney+ fizetős szekciójába is bekerült. Mindennek köszöngetően kolosszálisat bukott. Aztán a nyár folyamán mindenki számára elérhetővé vált a Disney+-on és hatalmasat ment, a mérések szerint az év harmadik legnézettebb filmje volt a streamingeken. Persze ez nem jelent sokat, mármint nem jelentettek be (még) Raya 2-t vagy ilyesmi, de azért annyi lejön belőle, hogy a Disney odafigyel az alkotásai utóéletére.

Mindezeken túl erősen kétlem, hogy a Disney csak az alapján hozna üzleti döntéseket, hogy mi van egy külsős cég megfigyelései által összeállított top10-es listán. Nyilván számítanak az első megtekintési adatok, de szerintem pont a streaming az, ahol pusztán ilyesmire hagyatkozni átkozottúl nagy hiba, hiszen az egész streaming lényege, hogy az ember akkor nézi meg, amikor akarja. Nincs olyan, hogy csak ettől eddig adják, nincs "csak egyszeri alkalom", mint a tévében, ahol a premier után a kutya tudja, mikor vagy hányszor ismétlik meg. Ezért is hülyézik le sokan a Netflix vezetőit, akik az első megtekintések alapján döntöttek/döntenek sok sorozat jövőjéről.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben a SW.com kiadott egy listát arról, mire számíthatunk jövőhéten a D23-on. Az Acolyte-ot illetően amire kíváncsi vagyok az a következő, amely nekünk vasárnap hajnali 1 órát fog jelenteni :D:

 

SATURDAY

A Lookback at Star Wars: The Acolyte with Manny Jacinto

4:00 p.m. at the Lucasfilm Booth

 

Join The Acolyte’s Manny Jacinto as he reflects on the first season of the series and reveals new insights on the Stranger.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.