Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kettő: mi mindannyian, sajtósokat, rajongókat, elemzőket ide számítva nem igazán látjuk, hogy mekkora a baj és tényleg mennyire volt indokolt a kasza, mert csak az amerikai adatokat látjuk. A Disney+ egy globális szolgáltatás. Aki az Acolyte idején járt Pesten az láthatta, hogy még itt ebben a pici országban is elég rendesen ment a marketing szekere: tele volt mindenféle reklámmal a város. Feltételezhetjük, hogy ha nálunk ez ment, akkor hasonló volt a helyzet a Star Wars nagy piacain is. Ott mit produkált az Acolyte? Pont azért mert semmi válasz nincs, igazából eléggé a sötétben tapogatózunk. De sejthető, hogyha az Acolyte nagy nézőmágnes lenne nem tartanánk itt. A baj lehet, hogy nagyobb mint amit mi láttunk.

 

Pont ezen gondolkodtam a minap. Szerintem a Disney részéről egy szélsőséges lépés volt egy hónap után kaszálni a sorozatot, egyszerűen nem normális a lépés. Pont azon agyaltam amit te is írtál hogy nagyobb a baj mint gondolnánk. Amit nem kötnek az orrunkra. Lehet hogy maga a Diseny + brutálisan veszteséges, a Marvel is egy csődtőmeg az Endgame óta.  Meg ugye azért azt se felejtsük el hogy Igerbnek a részvényesek felé is mutatnia kell valamit. Lehet nem maga az Acolíte volt szar üzletileg hanem más termék ami magával rántotta a többi sorozatot. Nagy a mészárlád most.

 

@Dzséjt, én nem hogy kinevettelek hanem rettegtem hogy nehogy a szavaid beigazolódjanak. Pont a te írásod, hogy egy nap elindul az sw a lejtőn mint mondjuk az Alien franchise, merthogy ez törvényszerü, késztetett arra hogy féljek ettől. Az azóta létrehozott magas minőségü filmek és sorozatok megnyugtattak hogy az sw-nél nem lesz az ami a többinél. De mindig a fülembe csengenek a szavaid, hogy egyszer megtörténik. Tök jó volt mindig arra rácáfolni hogy még nem jött el az idő, nagyon magas a minőség minden téren Eddig.

Lehet túlreagálom az Acolyte törlését, de most érzem azt hogy ez az. Az első lépés a franchise zs-kategóriába válásának.. Ne legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem kapott második évadot az Acolyte, mert az emberek nagy részének nem tetszett. Ennyi az egész. Egy egyébként is alacsony nézőszám tovább csökkent, itt egyáltalán nem mutatkozott olyan tendencia, hogy itt lesz valami "kirobbanás", mint az Andor esetében azért megvolt. Mindezt egy olyan marketing mellett érte el az Acolyte, amelyet előtte egyetlen sorozat sem kapott meg, talán a Mandalorian-on kívül. Mire fel kaphatott volna második évadot? 

 

Nyilván mikrokutatás a részemről, de nekem több olyan ismerősöm, kollégám stb. van, akik eddig minden SW-sorozatot nagyon szerettek, de az Acolyte nem jött be nekik, főleg a harmadik résztől kezdve. És egyáltalán nem voltak képben az azt megelőző "anti-woke" hangulatkeltéssel. Szóval az is elképzelhető, hogy most először lett egy olyan SW-sorozat, ami mellényúlás volt, a nézők nagy részének nem tetszett, és nem is feltétlen azért, mert mondjuk eltávolodtunk a Skywalker-érától. A legtöbb helyen én olyan profán kritikákat olvastam, hogy nem tetszett a sztori, a forgatókönyv minősége, a párbeszédek, szétesett a cselekmény, vagy kevés volt a játékidő stb. stb. Persze ezzel nekünk itt nem kell egyet érteni, de tény, hogy sokan ezt gondolták az Acolyte-ról, és nem lehet az összes olyan embert, akinek nem tetszett a sorozat, beskatulyázni az idióta gyűlölködők közé. 

 

Ezért tartanám hibának, ha az Acolyte kudarca miatt most behúznák a kéziféket SW sorozatok terén. Ugyanazt a hibát követnék el, mint a Solo esetében. A Disney-nél eléggé rémesen kezelik a válságmenedzselést, vagy ha valami nem a terveik szerint alakul, ez azért megdöbbentő egy ekkora cégnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Kiröhögtek sokan, Ody többször is visszamondta nekem,

Ezt mindenki visszamondta a másiknak. Én is legalább olyan szkeptikus voltam, mint Te. Talán Bomarr volt a legnagyobb optimista, hogy ez mekkora jó lesz. Amúgy igaza volt, de 12 év után itt az első repedés.

 

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Azért nem kapott második évadot az Acolyte, mert az emberek nagy részének nem tetszett. Ennyi az egész. Egy egyébként is alacsony nézőszám tovább csökkent, itt egyáltalán nem mutatkozott olyan tendencia, hogy itt lesz valami "kirobbanás", mint az Andor esetében azért megvolt. Mindezt egy olyan marketing mellett érte el az Acolyte, amelyet előtte egyetlen sorozat sem kapott meg, talán a Mandalorian-on kívül. Mire fel kaphatott volna második évadot? 

Erről beszéltünk oldalakon keresztül. Két hónapos sorozattól milyen robbanást vársz? Főleg olyantól, ami ennyire új vizekre evez? Nehéz lett volna várni mondjuk egy évet és megvárni mi lesz? Az pénzbe nem kerül. Az Andor esetében milyen robbanásról beszélünk? Ne röhögtess már! 200 millás sorozat, és ha nem veszem az Acolyte-ot a leggyengébb nézettséget hozta. Az Andor ugyanolyan bukta elviekben, mint az Acolyte. Csak az kapott második esélyt, ez meg nem. 

 

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nyilván mikrokutatás a részemről, de nekem több olyan ismerősöm, kollégám stb. van, akik eddig minden SW-sorozatot nagyon szerettek, de az Acolyte nem jött be nekik, főleg a harmadik résztől kezdve. És egyáltalán nem voltak képben az azt megelőző "anti-woke" hangulatkeltéssel. Szóval az is elképzelhető, hogy most először lett egy olyan SW-sorozat, ami mellényúlás volt, a nézők nagy részének nem tetszett, és nem is feltétlen azért, mert mondjuk eltávolodtunk a Skywalker-érától.

Ezek a baráti körös felmérések mindig mókásak. :D Nem vitatom, lehetett benne olyan elem ami nem jött be mindenkinek. Nem is egy. De hogy egy SW-t szerető ember a sorozatot cakompakk elutasítja azt nem veszem be. Lehet, hogy nekem vannak magasan az elvárásaim, másoknak meg lent. Nem tudom.

 

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nyilván mikrokutatás a részemről, de nekem több olyan ismerősöm, kollégám stb. van, akik eddig minden SW-sorozatot nagyon szerettek, de az Acolyte nem jött be nekik, főleg a harmadik résztől kezdve. És egyáltalán nem voltak képben az azt megelőző "anti-woke" hangulatkeltéssel. Szóval az is elképzelhető, hogy most először lett egy olyan SW-sorozat, ami mellényúlás volt, a nézők nagy részének nem tetszett, és nem is feltétlen azért, mert mondjuk eltávolodtunk a Skywalker-érától. A legtöbb helyen én olyan profán kritikákat olvastam, hogy nem tetszett a sztori, a forgatókönyv minősége, a párbeszédek, szétesett a cselekmény, vagy kevés volt a játékidő stb. stb. Persze ezzel nekünk itt nem kell egyet érteni, de tény, hogy sokan ezt gondolták az Acolyte-ról, és nem lehet az összes olyan embert, akinek nem tetszett a sorozat, beskatulyázni az idióta gyűlölködők közé. 

De ez pont olyan sorozat volt, ami a második évaddal egy sokkal érdekesebb folytatás ígéretét hordozta magában. Talán meg kellett volna nézni mit terveznek, és annak fényében dönteni. A netes vélemények  között minek kutakodunk? Mindig volt ellenvélemény, minden sorozatnál. Az Acolyte lett volna kivétel? 

 

A tény az, hogy két hónap után lefújtak egy méreg drágán elkészített sorozatot, a zászlóshajót, mert elvileg nem nézték elegen egy stream csatornán, ahol idővel bármi lehet. Igazi vadkapitalista f*szságnak hangzik. Dzséjttel teljesen egyetértek ebben a kérdésben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vadkapitalizmust én is eléggé utálom. Valamiről lemondani, ami nem hozza a várt hasznot, de még nem veszteséges, vagy nem adni neki időt, hogy kiforrja magát.

 

Az egy külön jó kérdés, hogy vajon hányan döntöttek úgy, hogy önszántukból nem nézik tovább a sorozatot, vagy hallgatván a negatív visszhangokra nem nézték tovább a szériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kyle Katarn, akinek a csatornáját mindig figyelem az alábbiakat írta:

 

"I have ties to folks in the industry, something official is almost always mentioned in some place. Maybe buried in a document, but it gets mentioned.
Interestingly, the "news" has lead to an uptick in views of The Acolyte on Disney Plus. Whether that does anything remains to be seen."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre nagyobb hullámokat ver a dolog. Már a rollingstone is foglalkozik vele. Megkeresték a Lucasfilmet és a Disney-t, de nem reagáltak. A kaszát még a lassan náci zászlóvivővé avanzsáló elon musk is megünnepelte. Mottó: "Mikor lövi ki magát az űrbe, egy autóban ülve?"

 

https://www.rollingstone.com/tv-movies/tv-movie-features/acolyte-canceled-star-wars-fandom-1235086713/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kyle Katarn, akinek a csatornáját mindig figyelem az alábbiakat írta:

 

"I have ties to folks in the industry, something official is almost always mentioned in some place. Maybe buried in a document, but it gets mentioned.
Interestingly, the "news" has lead to an uptick in views of The Acolyte on Disney Plus. Whether that does anything remains to be seen."

Na még a végén kiderül, hogy az egész csak a Disney mesterterve :lol: kiszivárogtattak egy kamu kaszát a Deadline-on keresztül, hátha nő majd a nézettség :lol:

 

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Andor esetében milyen robbanásról beszélünk?

Nézz rá a korábbi grafikonjaimra. Az Andor fináléja az Ahsokát is lekörözte, pedig kb feleannyi nézővel kezdte

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erről beszéltünk oldalakon keresztül. Két hónapos sorozattól milyen robbanást vársz? Főleg olyantól, ami ennyire új vizekre evez?

 

Ezek a baráti körös felmérések mindig mókásak. :D Nem vitatom, lehetett benne olyan elem ami nem jött be mindenkinek. Nem is egy. De hogy egy SW-t szerető ember a sorozatot cakompakk elutasítja azt nem veszem be. Lehet, hogy nekem vannak magasan az elvárásaim, másoknak meg lent. Nem tudom.

 

Nem robbanást vártam, de itt konkrétan csökkent a nézettség konstansan, miközben egyébként is egy elég alacsony nézőszámról indult. És mindezt a mindent ellepő marketinghullám és a részenkénti 20 millió dollár ellenére. Az Andor felé nem támasztottak ilyen elvárásokat, de az meg egyre több nézőt vonzott be, tehát nem kapott "második esélyt", hanem evidens volt, hogy lesz második évad, mert az egy sikeres sorozat. Az Acolyte nem az. Azzal viszont maximálisan egyet értek, hogy nem ilyen amatőr, vadkapitalista módon kellene egy sorozatot lelőni, hetekkel a vége után, hanem minden oldalról megrágni az adatokat, higgadt elemzéssel. 

 

Nyilván én is csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani, amelyek persze óhatatlanul szubjektívek. Az én ismeretségi köröm végig nézte a részeket, de nem tartották jó sorozatnak és krokodilkönnyeket nem hullajtottak a törlés miatt. Most először egy SW sori kapcsán. Ez persze csak pár ember, de mint egyszerű halandó, ennél tágabb megfigyelési opcióim nem igen vannak, és mélyebb következtetéseket én sem vonnék le ebből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nem robbanást vártam, de itt konkrétan csökkent a nézettség konstansan, miközben egyébként is egy elég alacsony nézőszámról indult. És mindezt a mindent ellepő marketinghullám és a részenkénti 20 millió dollár ellenére. Az Andor felé nem támasztottak ilyen elvárásokat, de az meg egyre több nézőt vonzott be, tehát nem kapott "második esélyt", hanem evidens volt, hogy lesz második évad, mert az egy sikeres sorozat. Az Acolyte nem az.

Pont emiatt, hetekkel ezelőtt, ha kérdezték tőlem, hogy szerintem lesz-e második évad, mindenkinek azt mondtam, hogy szinte kizárt. Örülnék ha lenne, de közel esélytelen. Ez egy sikertelen sorozat volt, amit nem hogy az emberek nem kezdtek el ajánlani egymásnak, de részben még azok is abbahagyták akik elkezdték nézni. Egyre apadt a néző közönség. 

Nem tudtam elképzelni, hogy lenne ebből második évad. Mire alapozva? Ettől még reméltem, hogy tévedek. De nem igy történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számok mögött mondjuk megnézhetnék, hogy mi okozta konkrétan őket, és azon változtatva nekifutni egy 2. évadnak, megnézni akkor mivan. Most gondolok itt akár a történetmesélés módjára vagy a tempójára, mert szerintem itt bukott el a nézettség. Legékesebb példája erre nekem a Sol-Mae szembesítő párbeszéd már komikusan elhúzása, hogy a lényeges pillanatban vagy az epizód ért véget, vagy Basil cseszte el teljesen indokolatlanul a hajót, hogy várhassunk még plusz 20 percet arra, amire amúgy vártunk 2 hete. Nekem ez nem tetszett végig a sorozatban. Az elején tempósan belekezdtek, utána húztak egy olyan kéziféket, mintha valami vasárnap délutáni sorozatot néznék amire elaludni szoktak maximum. Végére meg hiába pörgött fel újra meg hozták be Plagueist, ha addigra a nézők nagy része emiatt abbahagyta. Időben ide-oda ugrálással se lett volna semmi gond, egyszerűen másképpen kellett volna az egészet megvalósítani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Pont emiatt, hetekkel ezelőtt, ha kérdezték tőlem, hogy szerintem lesz-e második évad, mindenkinek azt mondtam, hogy szinte kizárt. Örülnék ha lenne, de közel esélytelen. Ez egy sikertelen sorozat volt, amit nem hogy az emberek nem kezdtek el ajánlani egymásnak, de részben még azok is abbahagyták akik elkezdték nézni. Egyre apadt a néző közönség. 

Nem tudtam elképzelni, hogy lenne ebből második évad. Mire alapozva? Ettől még reméltem, hogy tévedek. De nem igy történt.

Nyilván te már előre láttad mi lesz. :) A sorozat pedig sikertelen, ez is meg van akkó mondva. Szuper. :) Az van amit Dzséjt is írt. Ez így zsákutca. Ha a nézőknek folyton a birodalmi copy-ra van igénye, akkor erre mit lehet mondani? És itt megint előjönnék a Mandalori előzetessel, ami egyszerűen egy botrányos ultra-gagyi fanservice. AT-AT lépegetők egy havas bolygón, snowtropperekkel. Ez kell. Borzasztó. 

 

Egyébként ugyanazokat a köröket futjuk, amit mondok, mondunk falra hányt borsó. Úgy néz ki tényleg meg fog halni a Star Wars, előbb sem mint azt gondolnánk. Legalábbis számomra biztosan. 

 

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Számok mögött mondjuk megnézhetnék, hogy mi okozta konkrétan őket, és azon változtatva nekifutni egy 2. évadnak, megnézni akkor mivan. Most gondolok itt akár a történetmesélés módjára vagy a tempójára, mert szerintem itt bukott el a nézettség. Legékesebb példája erre nekem a Sol-Mae szembesítő párbeszéd már komikusan elhúzása, hogy a lényeges pillanatban vagy az epizód ért véget, vagy Basil cseszte el teljesen indokolatlanul a hajót, hogy várhassunk még plusz 20 percet arra, amire amúgy vártunk 2 hete. Nekem ez nem tetszett végig a sorozatban. Az elején tempósan belekezdtek, utána húztak egy olyan kéziféket, mintha valami vasárnap délutáni sorozatot néznék amire elaludni szoktak maximum. Végére meg hiába pörgött fel újra meg hozták be Plagueist, ha addigra a nézők nagy része emiatt abbahagyta. Időben ide-oda ugrálással se lett volna semmi gond, egyszerűen másképpen kellett volna az egészet megvalósítani. 

Épp ezért működik ez a sorozat egyben nézve a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

megvalósítani. 

Épp ezért működik ez a sorozat egyben nézve a legjobban.

Talán emiatt a fogadtatása/nézettsége is jobb lett volna, ha egyben jön ki. Én értem, hogy akkor az itteni fórumos heti kibeszélőt ez kb kinyírta volna, de egész egyszerűen a sorozat úgy lett felépítve, mint egy hosszú film. Képzeld el, ha valamelyik Saga film jelenne úgy meg, hogy minden héten kapsz 25 percet belőle, aztán még várj egy hetet a következőre

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A sorozat pedig sikertelen, ez is meg van akkó mondva. Szuper. :) 

Nyilván mivel neked nagyot tetszett a sorozat nehéz ezzel szembenézni, de hát ez van. De ha szeretnétek abban hinni, hogy a sorozat igazából egész jól szerepelt és ennek ellenére lett elkaszálva, a kapu nyilván nyitva áll: hinni lehet akármiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jeff Sneider kirakott egy cikket a sorozat kaszájának hátteréről, sajnos paywall-os. Remélhetőleg valahol valaki majd oszt meg részleteket belőle: https://www.theinsneider.com/p/acolyte-canceled-inside-story-future-lucasfilm-keanu-reeves-nearly-played-sol-kathleen-kennedy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Talán emiatt a fogadtatása/nézettsége is jobb lett volna, ha egyben jön ki. Én értem, hogy akkor az itteni fórumos heti kibeszélőt ez kb kinyírta volna, de egész egyszerűen a sorozat úgy lett felépítve, mint egy hosszú film. Képzeld el, ha valamelyik Saga film jelenne úgy meg, hogy minden héten kapsz 25 percet belőle, aztán még várj egy hetet a következőre

Itt minden részben van valami amiért érdemes megnézni. Akár színészi alakítás, akár bármilyen jelenet. Annyira nem ördögtől való, hogy nem kell sietni. Bár a mai iszonyat felgyorsult világban nem tagadom, nehéz lassítani. Inkább tituláljuk unalmasnak, azt könnyebb. :) Amúgy ha lett volna második évad, az se lett volna rohanós szerintem.

 

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Nyilván mivel neked nagyot tetszett a sorozat nehéz ezzel szembenézni, de hát ez van. De ha szeretnétek abban hinni, hogy a sorozat igazából egész jól szerepelt és ennek ellenére lett elkaszálva, a kapu nyilván nyitva áll: hinni lehet akármiben.

Bizony, nekem nagyon tetszett. Neked meg láthatóan annyira nem, vagy nem tudom, de mintha egyre erősebben beszélnél ellene, hogy ez tulajdonképpen mennyire gyenge volt. 

 

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Jeff Sneider kirakott egy cikket a sorozat kaszájának hátteréről, sajnos paywall-os. Remélhetőleg valahol valaki majd oszt meg részleteket belőle: https://www.theinsneider.com/p/acolyte-canceled-inside-story-future-lucasfilm-keanu-reeves-nearly-played-sol-kathleen-kennedy

Ebből azt olvastam amit a cím is sugall, hogy Reeves-t akarták Sol-nak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részletek a Jeff Sneider cikkből

 

- A kasza oka az alacsony nézettség, ami ennek tetejébe még csökkent is, nem tudott berobbanni. Ha több néző lett volna, akkor kapott volna 2. évadot.

 

- Nem tervezik a sorozat levételét a Disney+-ról

 

- Tárgyaltak Keanu Reeves-zel Sol szerepét illetően. Carrie Ann Moss szereplése miatt őt is érdekelte volna a dolog, végül ütemezési problémák miatt nem jött össze a dolog. Formális ajánlatot nem kapott.

 

- A Lucasfilm általánosságban érdeklődik Keanu iránt

 

- Számos új sorozat van fejlesztés alatt, amelyeket még nem jelentettek be

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok az új sorozatok csak akkor érdekelnek, hogy ha távolabb játszódnak a Skywalker-sagától. Plusz pont ha Erőhasználókról szólnak. Nem-Erőhasználó témában már csupán egy Aphra, vagy egy Lando sorozat érdekelne, más nem.

 

Belegondoltam ebbe a pénzügyi dologba. Anyagilag a folytatás-trilógia sikeres volt, ahogy a Zsivány Egyes is. A sorozatok közül főleg A mandalori volt igazán népszerű és nézett. Az Obi-vant mini sorozatnak szánták. Az Ahsoka véget ér a második évaddal, de az első évad is jó nézettséget produkált. Az Andor az első évad végére magára talált.

Csak pénzügyi szempontból mi lehet az egyik következtetés ebből? Nos, az egyik az, hogy nem érdemes eltávolodni a Skywalker-saga idővonalától. A másik az, hogy olyan SW történetekre van igény, amiben kevés Erőhasználó szerepel, vagy éppen nincsenek Erőhasználók. Ergó, egy ilyen következtetés nem csak a Köztársaság Fénykorára rossz, hanem a Régi Köztársaságra is. El lehet jutni olyan következtetéséig is, hogy nincs itt szükség a Jedi-Sith háborúkat bemutató Régi Köztársaságra sem.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hadd ne kezdjek tapsikolni a Disney üzleti döntéseinek, ha a Star Wars-t is erre a pályára állítják.

De pont ezt írta @Bomarr, hogy mióta a Disney megvette a jogokat, eleve ezen a pályán volt a franchise, tehát nincs szó más pályára állításról. 12 évig tudott úgy menni a franchise, hogy az üzleti érdekek és a rajongói érdekek keresztezték egymást. Oké, most levették az Acolyte-ot, de én még kivárnék, mielőtt vészharangot kongatunk.

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Számok mögött mondjuk megnézhetnék, hogy mi okozta konkrétan őket, és azon változtatva nekifutni egy 2. évadnak, megnézni akkor mivan. Most gondolok itt akár a történetmesélés módjára vagy a tempójára, mert szerintem itt bukott el a nézettség. Legékesebb példája erre nekem a Sol-Mae szembesítő párbeszéd már komikusan elhúzása, hogy a lényeges pillanatban vagy az epizód ért véget, vagy Basil cseszte el teljesen indokolatlanul a hajót, hogy várhassunk még plusz 20 percet arra, amire amúgy vártunk 2 hete. Nekem ez nem tetszett végig a sorozatban. Az elején tempósan belekezdtek, utána húztak egy olyan kéziféket, mintha valami vasárnap délutáni sorozatot néznék amire elaludni szoktak maximum. Végére meg hiába pörgött fel újra meg hozták be Plagueist, ha addigra a nézők nagy része emiatt abbahagyta. Időben ide-oda ugrálással se lett volna semmi gond, egyszerűen másképpen kellett volna az egészet megvalósítani. 

De senki sem kezd el egy sorozatot a második évadtól nézni. :) Az a baj, hogy a sorozatok többsége folytatólagos műsor, ha más nem, hát a benne lévő karakterek miatt még a procedurális alkotások is azok. Ha az első évad nézettsége apad (ahogy Bomarr írta felettem), akkor a második évadra az alap nézettség egy vészjóslóan alacsony "padlóról" indul. Úgy meg nem érdemes legyártani a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

De senki sem kezd el egy sorozatot a második évadtól nézni. :) Az a baj, hogy a sorozatok többsége folytatólagos műsor, ha más nem, hát a benne lévő karakterek miatt még a procedurális alkotások is azok. Ha az első évad nézettsége apad (ahogy Bomarr írta felettem), akkor a második évadra az alap nézettség egy vészjóslóan alacsony "padlóról" indul. Úgy meg nem érdemes legyártani a folytatást.

De honnan tudod, hogy pl. fél év múlva mi lesz. Megnövekedhet az érdeklődés, lehet bármi. De két hónap után cancelt adni neki az semmiképp nem átgondolt dologra vall. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp ezért működik ez a sorozat egyben nézve a legjobban.

 

Persze, nyílván. De ott van az Andor, az is egyben nézve működik jól, vagy legalábbis 2-3 epizódokat egyben nézve. De mégis sikerült úgy megcsinálni, hogy egy epizód külön-külön is fenntartotta az érdeklődést, mert a birodalmi bázisra behatolás előtti rész is olyan volt, hogy a dumán kívül nem történt semmi érdemleges (ha rosszul emlékszem majd valaki kijavít), mégse esett be a nézettség és megkapta a 2. évadot. Ott valamit jól csináltak.

 

12 perccel korábban, Donát írta:

De senki sem kezd el egy sorozatot a második évadtól nézni. :) Az a baj, hogy a sorozatok többsége folytatólagos műsor, ha más nem, hát a benne lévő karakterek miatt még a procedurális alkotások is azok. Ha az első évad nézettsége apad (ahogy Bomarr írta felettem), akkor a második évadra az alap nézettség egy vészjóslóan alacsony "padlóról" indul. Úgy meg nem érdemes legyártani a folytatást.

 

Ebben egyetértünk. De nem egy sorozatnál volt már, hogy az első évad gyenge volt, mégis kapott egy másodikat, ami jobb volt mint az első, és az emberek végül rákaptak. Én is nem egy sorozatnál a 2-3. évadnál csatlakoztam be, mert akkor indult be a hype, azzal a megjegyzéssel, hogy az első évadot megéri végigkínlódni, mert utána viszont nagyon jó.

Az Acolyte esetében ugyanezt érzem, meg igazából ezt is nyilatkozták le, hogy a lényeges dolgok pont most jöttek volna. Most teszem azt bekockáztatnak egy második évadot mégis, és egyből Plagueisel kezdenek meg több képernyő időt kap mint a sötétből kinézegetés, akkor nyakam tenném rá, hogy menten megugrana a nézettség, mert aki nem hardcore fan az is hallotta Plagueis legendáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Persze, nyílván. De ott van az Andor, az is egyben nézve működik jól, vagy legalábbis 2-3 epizódokat egyben nézve. De mégis sikerült úgy megcsinálni, hogy egy epizód külön-külön is fenntartotta az érdeklődést, mert a birodalmi bázisra behatolás előtti rész is olyan volt, hogy a dumán kívül nem történt semmi érdemleges (ha rosszul emlékszem majd valaki kijavít), mégse esett be a nézettség és megkapta a 2. évadot. Ott valamit jól csináltak.

Az Andor eleve két évadra szerződött. Szóval ott anyagi bukás is lett volna elkaszálni az első évad után.

 

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

De nem egy sorozatnál volt már, hogy az első évad gyenge volt, mégis kapott egy másodikat, ami jobb volt mint az első, és az emberek végül rákaptak. Én is nem egy sorozatnál a 2-3. évadnál csatlakoztam be, mert akkor indult be a hype, azzal a megjegyzéssel, hogy az első évadot megéri végigkínlódni, mert utána viszont nagyon jó.

Az Acolyte esetében ugyanezt érzem, meg igazából ezt is nyilatkozták le, hogy a lényeges dolgok pont most jöttek volna. Most teszem azt bekockáztatnak egy második évadot mégis, és egyből Plagueisel kezdenek meg több képernyő időt kap mint a sötétből kinézegetés, akkor nyakam tenném rá, hogy menten megugrana a nézettség, mert aki nem hardcore fan az is hallotta Plagueis legendáját.

Ezt mondom én is már napok óta. Kockázat nélkül nincs siker. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Az Acolyte esetében ugyanezt érzem, meg igazából ezt is nyilatkozták le, hogy a lényeges dolgok pont most jöttek volna. Most teszem azt bekockáztatnak egy második évadot mégis, és egyből Plagueisel kezdenek meg több képernyő időt kap mint a sötétből kinézegetés, akkor nyakam tenném rá, hogy menten megugrana a nézettség, mert aki nem hardcore fan az is hallotta Plagueis legendáját.

Mondjuk általánosságban nem tesz jót egy sorozat népszerűségének, ha az egész első évad egy pilot. Mert itt tulajdonképpen ez történt. Képzeld el, ha a Mandó 1. évadában csak az utolsó részre jutunk el oda, hogy találkozunk Groguval. Mert kb ahhoz tudom hasonlítani azt, ahogy itt megvillantották DP-t és Yodát a végén. Eleve a marketing is nagyon félrement, mert abból az jött le, hogy ez egy Sith-fókuszú sorozat lesz, de az első évad masszívan a Jedikre koncentrált. Nem egy helyen olvastam, hogy DP-t már az első epizód végén be kellett volna hozni, és akkor jobban érdekelte volna a történet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De honnan tudod, hogy pl. fél év múlva mi lesz. Megnövekedhet az érdeklődés, lehet bármi. De két hónap után cancelt adni neki az semmiképp nem átgondolt dologra vall. 

Gyaníthatólag a Disney-nél látják a korábbi sorozatok nézettségeit. Ami az évad bemutatásával nem robbant be, az alighanem később sem fog.

Ezért sem értem, amikor arról beszélsz, hogy az Acolyte nem kapta meg az esélyt. De, megkapta. Csak épp nem tudott élni vele minden jel szerint. :( 

 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Mondjuk általánosságban nem tesz jót egy sorozat népszerűségének, ha az egész első évad egy pilot. Mert itt tulajdonképpen ez történt. Képzeld el, ha a Mandó 1. évadában csak az utolsó részre jutunk el oda, hogy találkozunk Groguval. Mert kb ahhoz tudom hasonlítani azt, ahogy itt megvillantották DP-t és Yodát a végén. Eleve a marketing is nagyon félrement, mert abból az jött le, hogy ez egy Sith-fókuszú sorozat lesz, de az első évad masszívan a Jedikre koncentrált. Nem egy helyen olvastam, hogy DP-t már az első epizód végén be kellett volna hozni, és akkor jobban érdekelte volna a történet

Ebben sajnos egyet kell értenem. Bármennyire is tetszett az Acolyte, sajnos messzebbről indított, mint vártam, és ez így, hogy nem lesz folytatás, baromi bosszantó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Mondjuk általánosságban nem tesz jót egy sorozat népszerűségének, ha az egész első évad egy pilot. Mert itt tulajdonképpen ez történt. Képzeld el, ha a Mandó 1. évadában csak az utolsó részre jutunk el oda, hogy találkozunk Groguval. Mert kb ahhoz tudom hasonlítani azt, ahogy itt megvillantották DP-t és Yodát a végén. Eleve a marketing is nagyon félrement, mert abból az jött le, hogy ez egy Sith-fókuszú sorozat lesz, de az első évad masszívan a Jedikre koncentrált. Nem egy helyen olvastam, hogy DP-t már az első epizód végén be kellett volna hozni, és akkor jobban érdekelte volna a történet

 

Igen, én is erre gondoltam, hogy az egészet teljesen másképpen kellett volna struktúrálni. Ahogy Donát is írja, túl messziről indított a sorozat. De még ha DP-t nem is az első rész végén, hanem teszem a 3.-nál hozzák be, akkor se lett volna ebből bukó, mert onnantól megvan az érdeklődés és van egy kézzelfogható kapocs a filmekkel.

Odynak meg abban van igaza, hogy kockázatatni kell néha. Én feltételezem Headlandnél megvan, hogy mi lett volna a 2. évadban vagy tovább. Ha abból összegyúrnak akár csak 5-6 epizódot amitől viszont a gatyánk is tele lesz és visszatér a hype, akkor lehet már megérte. De nyílván nem látok bele Mickey egér pénztárcájába

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Ezért sem értem, amikor arról beszélsz, hogy az Acolyte nem kapta meg az esélyt. De, megkapta. Csak épp nem tudott élni vele minden jel szerint. :(

Olyan jó, magyaros esélyt kapott. Vagy világszenzáció lesz, vagy temetés. Nekem ezek nem fer esélyek. Dzséjt is leírta már elég frappánsan ezzel kapcsolatban a véleményét, ajánlom elolvasásra. Mert ugyanis nem csak én jöttem azzal, hogy nem kapott esélyt a kiteljesedésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Ja én csak a látványra gondoltam eddig. Nálam a sminkek és a maszkok (pl. boszik, Jedik, Neimok, Plagi) pont hogy mozifilmes érzést hoztak. Volt egy két megosztóbb rész a történetvezetésben (pl. a nyomkereső lény beavatkozásai), de hát hasonló történt az EpI-II-III-ban is (Jar Jar ökörködései), ettől még az nem lesz tévéfilm egy mozifilm szint helyett. :) 

Lehet csak a színészi játék vagy a párbeszéd volt, nem tudtam mitől, tévés mesefilm benyomást keltett, ami nálam nem negatív, mert inkább retró érzet, vagyis ez sem rossz, csak nem volt annyira sw-s. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De honnan tudod, hogy pl. fél év múlva mi lesz. Megnövekedhet az érdeklődés, lehet bármi. De két hónap után cancelt adni neki az semmiképp nem átgondolt dologra vall. 

A trend végis erős lejtmenet volt, és a word-of-mouth is rendkívül negatív. Sajnos ez már a csodavárás kategória lett volna, majdnem azzal egy szintű, mintha a Borderlandset hagyták volna még futni fél évig a moziban.

Lehet, hogy Keanu Reeves jót tett volna a sorozatnak, marketing szempontból (I Dzsongdzse amúgy kiválóan hozta Solt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.