Ugrás a kommentre

Star Wars: War of the Bounty Hunters


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Ma kijött az 5. szám, amivel a fő eseménysor lezárult. Még a hónapban megjelenő SW, Darth Vader és Bounty Hunters képregények mesélnek, de nagyjából a főbb pontokat már lelőtte ez a szám.

 

Összegezve az eseményt: ha valaki csak a War of the Bounty Hunters minit olvassa el - a másik négyet meg mellőzi - akkor is simán érthető a történet. Talán a Doctor Aphra még az, amely éppencsak kapcsolódik ehhez az eseményhez, de más útra terelődik később. De elég sok fontos dolog történik ebben az 5 részben, amit a többi inkább csak kiegészít.

 

Szépen fel lett vezetve a decemberben érkező Crimson Reign történet. Meglátjuk, hogy miképpen fog folytatódni a történet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek örülök. Az még érdekes kérdés lehet, hogy az alapszériák- Darth Vader, Star Wars, Doktor Aphra, Fejvadászok - milyen eseményekkel szolgálnak még, melyek elengedhetetlenül szükségesek a Crimson Reign-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
26 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát Valance Vader hajóján ragadt a sorozat végén, nem részletezem milyen állapotban. Gondolom Vader valamit valamiért alapon állítja be az Inferno Squadba

Csak megfordult az a gondolat a fejemben, hogy Valance sorozata nem volt elég izmos eladási számokban, ezért úgy alakították a sztorit, hogy Vadert is lehessen szerepeltetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A mai nap kijött a SW 18. és a Bounty Hunters 17. száma is, amivel végre tényleg befejeződött a crossover.

 

Így megnézve, szerintem nagyobb volt a füstje mint a lángja. Persze az utolsó számokban belengették a folytatásokat. A crossoverben történt 2 nagy dolog, amely kihatással lesz a későbbiekre. Az egyiket mind tudjuk (Crimson Reign és Hidden Empire) a másik meg spoiler, de nem csoda, ha

Spoiler

nem látjuk a Hutt tanácsot a későbbiekben. A Birodalom úgy kiirtotta őket ebben a történetben, mint a huzat. Egyedül Jabba képviselteti magát, aki ugye a 6. részben meghal, így a huttok alvilágbeli szerepe teljesen eltűnik az OT utáni időkben.

Ebből a szempontból érdekes lehet majd a Book of Boba Fett, már persze, ha érintik a dolgot. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk igen. Még spekuláltunk is az elején, hogy biztos olyat tud Han, hogy hajaj és azért kapkod utána a Birodalomtól kezdve a Huttokig mindenki, aztán lényegében feleslegesen hurcolták végig a fél galaxison. Ugyanakkor ha úgy nézem, hogy ez csak egy trilógia elindítása és a cél az volt, hogy behozzák a Crimson Dawn-t akkor annyira nem volt gáz. Meg így volt is célja Hannak mert mindenkit sikerült összecsődíteni általa ami azért vezetett pár dologhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem főleg az egész keszekuszasága volt problémás. Úgy éreztem, hogy mindenhol történik valami, de a végén mégis egyhelyben álltunk, mert még nem ment le a következő fő szám. :)

 

Abban egyetértek, hogy mint trilógia nyitányként és a sakktáblára felrakott bábuk letételeként mindenképpen érdekes történet volt, itt főleg a Vörös Hajnal jövőbeli terveire leszek majd kíváncsi. Mondhatni tovább viszi Maul tervét azzal, hogy össze akar hozni egy egységes alvilágot és a Birodalom fejeseit - a két sithet - elsöpörni a hatalmuk forrásától.

 

Van egy sejtésem, hogy a következő "crossover" sokkal felszabadultabb lesz etekintetben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A mai nap kijött a SW 18. és a Bounty Hunters 17. száma is, amivel végre tényleg befejeződött a crossover.

 

Így megnézve, szerintem nagyobb volt a füstje mint a lángja. Persze az utolsó számokban belengették a folytatásokat. A crossoverben történt 2 nagy dolog, amely kihatással lesz a későbbiekre. Az egyiket mind tudjuk (Crimson Reign és Hidden Empire) a másik meg spoiler, de nem csoda, ha

  Spoileres tartalom megtekintése

Ebből a szempontból érdekes lehet majd a Book of Boba Fett, már persze, ha érintik a dolgot. :hmm:

Vagy az is lehet, hogy a Book of Boba Fett ezt simán felrúgja és figyelmen kívül hagyja.

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nekem főleg az egész keszekuszasága volt problémás. Úgy éreztem, hogy mindenhol történik valami, de a végén mégis egyhelyben álltunk, mert még nem ment le a következő fő szám. :)

 

Abban egyetértek, hogy mint trilógia nyitányként és a sakktáblára felrakott bábuk letételeként mindenképpen érdekes történet volt, itt főleg a Vörös Hajnal jövőbeli terveire leszek majd kíváncsi. Mondhatni tovább viszi Maul tervét azzal, hogy össze akar hozni egy egységes alvilágot és a Birodalom fejeseit - a két sithet - elsöpörni a hatalmuk forrásától.

 

Van egy sejtésem, hogy a következő "crossover" sokkal felszabadultabb lesz etekintetben. :)

Akkor lehet, hogy mégse kéne kiadni minden füzetet ehhez az eseményhez? Mondjuk a Companions lehet, hogy ezek alapján kihagyható lenne.

:hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor lehet, hogy mégse kéne kiadni minden füzetet ehhez az eseményhez? Mondjuk a Companions lehet, hogy ezek alapján kihagyható lenne.

:hmm:

 

Úgy gondolom, hogy most szelektálni kellene. Ez egy túl hosszú sorozat, és ha tényleg drágulás lesz a papírhiány miatt, akkor az emberek kevesebbet fognak vásárolni, ezáltal veszélybe kerülhet a képregény kiadás. Bence1997 is említette korábban, hogy ha valaki csak a minit olvassa el az is teljesen megérti a történetet. Ezért én azt mondom inkább a War of the bounty hunters töltelék részei maradjanak ki most, mint később a jóval fontosabb füzetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A papírválság miatt sajnos bármi megtörténhet... Az erősebb szelektálás sem zárható ki.

Írtam egy levelet a kiadónak is, amikor itt feltettem a kérdést. 

Lehet, hogy később előjön majd a téma, de hivatalosan azt írták, hogy egyelőre a csúszásokon kívül mástól nem kell tartani. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Írtam egy levelet a kiadónak is, amikor itt feltettem a kérdést. 

Lehet, hogy később előjön majd a téma, de hivatalosan azt írták, hogy egyelőre a csúszásokon kívül mástól nem kell tartani. 

 

Nyilván most még nem lesznek drasztikus változtatások. Legalábbis azonnal biztos nem. És reméljük a legjobbakat. De a jövő állandó mozgásban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 12. - 11:21, Whill írta:

Ne legyen szelektálás. Akkor inkább az ilyen-olyan színezőfüzeteket meg enciklopédiákat engedjétek el. A papírhiány sem fog örökké tartani, aztán gáz lesz, ha egy űr tátong egy ilyen fontos sorozat közepén.

Star Wars-ból ilyet nem adnak ki.

10 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

 

A Witcher színezőt például ők adták ki.

De az nem Star Wars volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2022. 02. 16. - 14:14, Darth Revan9 írta:

Nos, mivel nálunk csak gyűjteményes kötetek jelennek meg, így csak az számít, hogy a War of the Bounty Hunters mini jöjjön ki elsőnek, utána mindegy mi jön.

Persze, tudom. De én pl össze szeretném majd várni a köteteket, és egyben az ajánlás szerint olvasni. Azért raktam ki a képet, hátha más is így lesz vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kdani20 írta:

Persze, tudom. De én pl össze szeretném majd várni a köteteket, és egyben az ajánlás szerint olvasni. Azért raktam ki a képet, hátha más is így lesz vele. :)

Az nálunk nagyon sok idő lesz. Nem tudom elképzelni azt, hogy idén az összes Fejvadászok Háborúja képregény gyűjtemény megjelenjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az nálunk nagyon sok idő lesz. Nem tudom elképzelni azt, hogy idén az összes Fejvadászok Háborúja képregény gyűjtemény megjelenjen.

Nekem nem gond, nem sietek. :D 

A SW és korábbi Vader sorozatokat is összevártam, és egyben olvastam el tavaly nyáron. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Most nézem munkában a Fejvadászok háborúja alap minit. Az egyik képen a negyedik számban Qi'ra arról beszél, hogy mozgásba lendítik a terveik következő fázisát. Az egyik Qi'ra mintha egy Sith holokront lebegtetne maga előtt. Qi'ra tudja használni az Erőt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.