Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

LOST

Spoiler:

Még egy érdekesség... Locke-nak mégis hogyan lehet jó kapcsolata az apjával, ha elvileg ő volt az, aki kilökte őt több emeletnyi magasságból. Elméletileg miatta bénült le. De úgy vélem, hogy feleslegesen firtatom ezt az alternatívos dolgot, majd csak kiderül. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost

 

Azért láttuk már hogy Widmore kamuzott. SZóval lehet hogy valami teljesen másra kell neki Des.

 

 

 

 

Ez is elképzelhető. Az is lehet hogy az egész arra megy ki hogy visszaszerezze a szigetet. Ha már megmondta Bendzsónak a tengeralattjárónál hogy egy nap fordul a kocka.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST

 

Spoiler:

 

ALT:

 

Szerintem az ALT létrejöttének Jacobhoz van valamilyen módon köze és nem a bombához.

 

Bomba:

 

Véleményem szerint a bomba egyszerre két fontos feladatot látott el a felrobbanása pillanatában:

 

1. Maga az INCIDENS

2. Az időutazók visszakerülnek hatására a saját idejükbe

(A kiszabaduló különleges energia [amit megfúrtak] és a bomba energiája együttesen - véleményem szerint - egy olyan energiát/hatást eredményezett, mely nem volt halálos a közelben lévőkre, de képes volt egy időrést nyitni, ami átcsusszantak a nem 1977-be való egyének.)

 

Következetlenségek:

 

Sok következetlenség volt korábban is a LOST-ban... helyesbítek... következetlenségnek !!!hitt!!! dolog. A LOST (ha tetszik) védjegye, hogy nem rág szájba semmit, nem magyaráz meg egy adott dolgot/történést/szituációt/cselekményt azonnal... van hogy évadok telnenek el mire napvilágot lát a magyarázat arra a következetlennek hitt dologra.

Én nem láttam még sorozatot, ahol ennyire precízen meg volt tervezve előre minden, és hogy minden apró dolognak mekkora jelentősége van és minden öszefügg mindennel (na jó talán a Babylon 5 volt hasonló anno... de az sem ennyire).

Továbbá biztos voltam benne (mikor már a sok nagyokos egyéb fórumokon fikázta az ALT szálat) hogy ezt a készítők NEM poénból és időhúzásból pakolták a sorozatba... hanem tervük van vele ... méghozzá a végkifejletet illetően. És olyan cuccot fognak majd a pofánkba tolni, amiről évekig beszélni fogunk azután. Nos ez a 6x11 után kezd már látszani is. Sőt abban is biztos vagyok, hogy a korábbi flashbackek, flashforwardok is nagyobb értelmet nyernek majd az ALT konkrét letisztázása után.

Szóval következetlenségek.... a LOST tipikusan az a sorozat, ahol "BŰN" következetlenségről és logikátalnságról beszélni, mert valószínű, hogy néhány epizóddal később felsülünk ... mert a következetlennek hitt dolog más megvilágításban már abszolút logikus és érthető. Ezért is zseniális a LOST.

 

Szintén más fórumokon sokan adtak hangot felháborodásuknak, hogy a legtöbb dolog bizony az utolsó részből derül majd ki... és hogy a legtöbb potenciált is az évad/sorozatzáró részre tartogatják.

Nos.... 1, hülyék lennének ideje korán lelőni a poént.

2. ez a LOST... mégis aki ismeri a sorozatot mégis mire számított, hogy a befejező évad közepén már mindent érteni fogunk?

Biztos vagyok benne, hogy nem fogunk csalódni... sőt!

Én már így is teljesen le vagyok hidalva a 6. évadtól (bár én mindegyik évadtól le voltam hidalva :) )

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost - kiskósa

 

Spoiler:

Nem, nemcsak az incidens más. Gondolj bele: mivel Jackék sohasem zuhannak le, Locke nem jár a múltban, nem ássák el az atombombát, stb., stb. szóval az egész teljesen máshogy alakul - ld még: pillangóeffektus.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, 24

Spoiler:

Tényleg, el is felejtettem megemlíteni, hogy biztos nem véletlen volt az orosz fickó dumája Taylorral, ebből még lesz valami. Jah, és nem úgy volt, hogy Logan is szerepel az évadban? :) Neki vannak ilyesmi kapcsolatai. No meg ott van Tony is még. Sajnos a videót csak otthon tudom megnézni :) Melyik két szereplőre gondolsz? Hassan, Weiss, de nekem eszembe jut az a katona is, mint harmadik, bár ő mellékesebb. Nélküle összejön a kettő, ha nem volna még ott Tarin is, aki meghalt. Vagy ő nem számít? Ami nekem szöget ütött a fejembe, az az átadás a parkolóban. Ha Tarinnak hirtelen kellett letérnie az útról, akkor hogy kerültek azok oda, akik végül átvették Hassant tőle? Nem úgy tűnt, hogy csak éppen parkoló kóbor emberkék. Csak úgy lehet, hogy nagyon közelről követték a saját emberei is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát amúgy neked hogy tetszett a rész?

 

Karrde: Majd ha hazaértél és megnézted a videót, akkor máris választ kapsz pár kérdésedre. :)

Spoiler:

Amúgy el is felejtettem. Hassan, Weiss, és Dana kilőve. Végülis eddig főszereplők voltak, szóval helyettesíteni kell majd őket, de biztos vagyok benne hogy páran még meghalnak benne. Nagyon féltem Chloet. Reneet is, mert rá nagy esély van hogy meghaljon. :) Statisztika alapján. :D Bauer nőjének lenni nem egy életbiztosítás.De kíváncsi vagyok, hogy akkor most ezt a részt lezárták e, és jön egy orosz rész? valami megszállásos és utolsó pillanatban békeszerződéses? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle szuper jó volt, ez a dupla rész volt eddig a legjobb bár azt hiszem ehhez kétség sem férhetett.

Nagyon szépen fel volt építve, és hát beigazolódott Dzséjt sejtése. Nem nézel Te egy kicsit túl sok filmet? :) :)

Csak azt az egy jó filmet kell látni, amiből leszűrhet az ember ilyen sejtéseket (amúgy a Sziklában is így úszott meg Connery egy robbanást) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Majd ha hazaértél és megnézted a videót, akkor máris választ kapsz pár kérdésedre. :)

Oké, csak már ott tartanék :)

Spoiler:

Dana talán még nem befejezett ügy, Jack mondta, hogy szerinte titkol valamit, így azt most majd ki akarják szedni belőle. Egy részig még biztosan szerepelni fog, legalább is szerintem. Vagyis hát meglátom, hogy a videóban mi lesz :D Chloet és Reneet én is féltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, megnéztem a videót :) Na ebbe jó beletaláltam, már ami azt a bizonyos exakárkit illeti :D Vagy csak kiszámíthatóvá váltak bizonyos események? Lehet, de akkor is érdekes lesz a folytatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz a jó mikor Sparta kardja áthatol a rohadék tetű Glaber pofáján.Majd beledöfi Batiatus feleségének a gyomrába is.Gyönyörű lesz.Egyet várok.Írtson ki mindenkit.Nincs könyörület.Csak öljön.Minnél többet.A feleségéért, meg a tetű római árulásáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 - 1. évad után...

 

Szerintem rajtam kívül már mindenki látta, akit érdekel a műfaj, de azért spoilerbe teszem, ellentétben Frenkie-vel, aki sikeresen lelőtt egy Sparta spoilert számomra... :)

 

Spoiler:

Az Első nap egész ütősre sikeredett -jobbra, mint vártam-, a sorozatos fordulatok és meglepetések megalapozták az egész sztorit. Az osztott képernyős megoldás és valós idejű cselekmény is tovább fokozza a cselekményt. Az évad legnagyobb WTF-je természetesen Nina volt, akiről még a lebukása után sem akartam elhinni, hogy tégla. Annyira hitelesen játszotta a jó kislányt, hogy meg is sajnáltam, amikor Jack lelőtte. (persze csak a golyóálló mellényt) Teri halála viszont "kellett" a végére, egyébként túlságosan happy end lett volna a befejezés...a 2 Drazen halott, Ninát elkapták, stb.

A karakterek közül egyértelműen Jack a favorit, de Palmer, Almeida és Kim is jók voltak.

Tetszett a rengeteg PB-ből ismert szereplő felbukkanása (Zakkant, Bellick, Scuderi, Sandinsky), de a Supnatos Castiel és az egyik vadász, mint Gaines is befigyeltek.

 

Akció, fordulatok és izgalom szempontjából a 24 az egyik, ha nem a legjobb sorozat. Mondom ezt 1 évad után, annak tudatában, hogy nem véletlenül készült el további 7... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett Sky, de Odyt pl nem tudom hol tart benne, mert mostanában nem írt róla, szóval jó hogy spoiler mögé tetted.

 

Frenkie meg nem biztos hogy spoilerezett, mert csak olyat írt amit szeretne, hogy lehet, közel sem biztos hogy lesz. Legalábbis én nem emlékszem ilyen spoilerekre vagy videókra. (Frenkie ha van akkor se erősítsd meg) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akció, fordulatok és izgalom szempontjából a 24 az egyik, ha nem a legjobb sorozat. Mondom ezt 1 évad után, annak tudatában, hogy nem véletlenül készült el további 7... :)

Örülök, hogy neked is bejön :D Mi is jókor kezdtük el nézni, mikor már befejezik a sorozatot :)

Egyébként nem az első volt a legjobb évad, legalább is szerintem. Utána lévőkből jó pár megelőzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie meg nem biztos hogy spoilerezett, mert csak olyat írt amit szeretne, hogy lehet, közel sem biztos hogy lesz. Legalábbis én nem emlékszem ilyen spoilerekre vagy videókra. (Frenkie ha van akkor se erősítsd meg) :D

A feleséges-spoilerre gondoltam.

Annak idején leragadtam az 1x03-nál és úgy döntöttem, ha majd lement a teljes évad, megnézem egyben. A szomorú hírek miatt gondolom lesz időm bőven a 2. évad premieréig. :)

 

Örülök, hogy neked is bejön :D Mi is jókor kezdtük el nézni, mikor már befejezik a sorozatot :)

Egyébként nem az első volt a legjobb évad, legalább is szerintem. Utána lévőkből jó pár megelőzi.

Ismerős szitu. Én is a 6. évad premierére értem be a külföldi LOST-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz a jó mikor Sparta kardja áthatol a rohadék tetű Glaber pofáján.Majd beledöfi Batiatus feleségének a gyomrába is.Gyönyörű lesz.Egyet várok.Írtson ki mindenkit.Nincs könyörület.Csak öljön.Minnél többet.A feleségéért, meg a tetű római árulásáért.

 

Darth Sky. Ezekben semmi spoiler, mely legfeljebb csak feltételezéseken illetve kívánságlistán szerepelhetnek ezek a dolgok. :)

 

Amúgy egyetértek. Leoinidászt idézve a 300-ból: " Nincs kegyelem! Nincs fogoly!"

És számomra kezd az is bebizonyosodni a második videó láttán, hogy Doctore "tudni fogja", hogy kinek az oldalára álljon. Nézzétek csak meg az ábrázatát, mikor Spartacust szólítják. A felállást teljesen igazságtalannak tartja.

Spoiler:

Gyakorlókardokkal igazi kardok ellen.

 

Uh, még minimum két nap. És plusz egy hét az utolsó részig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar

 

Spoiler:

Szerintam Ashur köpni fog Batiatusnak hogy látta együtt Crixust és Naeviát. Naeviát vagy megölik, vagy csúnyán megverik.

De ha jól emlékszel, volt már úgy, hogy Crixus Sparta mellé állt, mert ugye így vagy úgy, de a "testvére". De az tutti, hogy ennél azért több kell, hogy Batiatus ellen forduljon és a lázadás oldalára álljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett Sky, de Odyt pl nem tudom hol tart benne, mert mostanában nem írt róla, szóval jó hogy spoiler mögé tetted.

 

Frenkie meg nem biztos hogy spoilerezett, mert csak olyat írt amit szeretne, hogy lehet, közel sem biztos hogy lesz. Legalábbis én nem emlékszem ilyen spoilerekre vagy videókra. (Frenkie ha van akkor se erősítsd meg) :lol:

A második évad 8 -ik részénél leragadtam. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okama Way... XD De akkor hamarosan eléred a Luffy vs Croco boyt is. :roll:

Nemhiszem hogy ezt spoilerbe kéne tenni, 1% az esély hogy innen bárki is elkezdi nézni. :lol:

Jogos... :P Ezeket a részeket már láttam úgy pár évvel ezelőtt... Vannak emlékeim a Luffy Vs. Crocodile harcról is... Vagyis, konkrétan csak egy... Amikor a Luffy egy csomó vizet megivott... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat - 5x17

 

Az utóbbi időben egyre nagyobb félelemmel ültem le a "töltelékrészek" elé, de ez remek lett. Ráadásul szépen felvezeti a következő -keményen főszálas- epizódot. :roll:

Spoiler:

Maximálisan át lehet érezni Dean helyzetét, aki előbb-utóbb úgyis igent mond Mihálynak. Az eddigiek alapján már a következő részben. Hiszen nincs más kiút a számára. Máskülönben könnyen előállhat az 5x04-részbeli szitu, ami nem volt épp szívderítő. (Dean meghal, Sam-ben lesz Lucifer, stb.)

Maga a rész hangulatos volt, csapatban nem is láthattunk még ennyi vadászt harcolni. Leah már az elejétől gyanús volt, de én inkább valami spéci démonra tippeltem, mint "Ribancra". Dean poénjai és Cas részegen is ütöttek. :lol:

Most különösen várom a folytatást, az ismert dolgok (spoiler) miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.