Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na azért a Dallast ne hasonlítsuk a Losthoz, és nem hinném hogy bármi más sorozatot övezte volna valaha is ekkora nagy hepaj mint most ezt, ami kinőtte magát a sorozat keretei közül. Ennél nem csak egyszer megnézed a részt aztán nézed majd a következőt, nem egy hagyományos sorozat. Teljes mértékben ugyanaz a helyzet mint a SW-nál, aminél a filmek csak a történet eszközei voltak, egy valami sokkal nagyobb történet elmeséléséhez. Lehet hogy túlzásnak látszik kívülről, de ezt csak az tudja tanúsítani aki tényleg rajongó.

És kudar valószínűleg te is máshogy éreznél ha 5 éven át keresztül nézted volna a sorozatot. A 24-et is nézem már vagy 3-4 éve, és bár nagyon jó sorozat és hiányozni fog, azért nem fog meghatni hogy Jack Bauer egy vagy két évaddal kevesebbszer irthatja a terroristákat, kicsit más hatást váltott ki az eddigi 8 évada.

 

Nem hinném hogy ez a szentimentalizmus bizonyos mozgóképek iránt pont az itteni fórumozókból hiányozna, emlékszem hányan hagyták el öt éve a DP termeit kisírt szemekkel. Egy kis együttérzést emberek. :)

 

/istenítés OFF/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én együttérzek, Obi, hiszen magam is 4 éve rajongok a LOST-ért... sajnálom, hogy vége, de abban igaza van pl. Dzséjtnek, hogy az élet megy tovább. Anno a Harry Potter sorozatnak is vége lett, sajnáltam, hogy nem lesz több, de az élet olyan, hogyha bezáródik egy ajtó, kinyit egy ablakot. Fogsz még találni elég dolgot az életben amiért (vagy akiért :) ) rajonghatsz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi, nem éltél akkor, de elárulom, hogy a Lost a közelébe sincs annak a hepajnak és közkedveltségnek ami a Dallast körbevette :D Nektek fiataloknak tűnik csak úgy, hogy a Lost most valami újat tett le az asztalra, de meglátásom szerint ez se igaz. Nem véletlen a Twin Peakses hasonlat :) Ja és a Dallas tizenvalahány évig futott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ott van például az amikor kis hazánkban pénzgyűjtő akcióba kezdtek egyesek hogy fel tudják szabadítani Isaurát. Ilyesmit akár a LOST esetében is megjátszhattak volna a népek. Gyűjthettek volna például Locke gerincoperációjára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én együttérzek, Obi, hiszen magam is 4 éve rajongok a LOST-ért... sajnálom, hogy vége, de abban igaza van pl. Dzséjtnek, hogy az élet megy tovább. Anno a Harry Potter sorozatnak is vége lett, sajnáltam, hogy nem lesz több, de az élet olyan, hogyha bezáródik egy ajtó, kinyit egy ablakot. Fogsz még találni elég dolgot az életben amiért (vagy akiért :) ) rajonghatsz :D
Jó most nem kell félreérteni, nem fogok harakirit elkövetni hogy vége. :D

Most megmondom hogy az eddigiek alapján a Lost hűségesebb volt mint egy társ... de ez nálam már egy ideje tabutéma.

 

Oldie: Nem éltem akkor? Hát hány évesnek nézel engem, kilenc? Jól emlékszem hogy mi volt itt, hetente szépen mindenhol leült a család Dallast nézni, de az egy dolog hogy szó szerint a fél ország azt nézte, vagy hiába legnézettebb itthon is a CSI mégse hallok róla egy pozitívumot se. Meg hájp és hájp között is van különbség, nem hinném hogy akkoriban mindenki arról teóriázgatott hogy akkor most a Ewing vállalat hogyan is alakult, meg hogy Bobby micsoda jellemfejlődésen ment keresztül, de a sorozat szimbólumairól vagy filozófiai elemeiről se hiszem hogy sokat beszéltek volna.

A Law&Orderről hallottál? 21 évadot ért meg asszem, mégse hallottam még rajongóról, sőt még olyanról se aki nézte valaha is.

Az emberi hülyeséget meg ne keverjük össze a rajongással, a Lost rajongótábora nem a nyugdíjasokból áll akiknek támadt az a zseniális ötletük hogy pénzt gyűjtsenek Isaurának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Füst hazajutására :)

 

Na mindegy ... én értem Obi1-et (hogyne érteném ugyan így vagyok én is a LOST-al) ... de szerintem nem is kérdés, hogy az élet megáll-e vagy megy tovább. (ez butaság tudjuk mindennyian) ["Gyengébbek kedvéért" -> nyílván nem áll meg :D :D :D]

 

Én emlékszem a Dallas és az Isaura ... később Esmeralda és társai őrületre. De akkoriban még nem volt ennyire informatív a világ mint ma. Akkor sok ember tényleg elhitte amit a szekrényen lévő dobozban látott (lásd gyűjtés Isaura felszabadítására vagy Esmeralda szemműtétére, stb...) DE AKKOR IS!

 

A LOST komoly nyomot hagy/hagyott a sorozatok világában!

Én nem pár hónapja vagy 2-3 éve követem figyelemmel, hanem a 2004-es START óta! Olyan szinten vagyok elvakult - fanatikus LOST rajongó, hogy olyan kevés van... és emellett nézek még egy vagon sorozatot. (Pl másik nagy kedvenc a 24! Mégsem hat meg túlzottan, hogy vége... persze sajnálom én is, hogy ne sajnálnám, de közel sem azt élem meg a 24 végével mint a LOST végével.)

 

És itt nem az a lényeg, hogy kinek van igaza... vagy hogy miként működik a világ sorozat ügyileg, hanem hogy mi (Obi1 és én) hogyan viszonyulunk a LOST-hoz.

 

Ennyi.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nem éltem akkor? Hát hány évesnek nézel engem, kilenc?
Adatlapod szerint 18 vagy. A Dallas a nyolcvanas évek végén kezdődött valamikor minálunk, de legyen a kilencvenes évek legeleje. Én igazán tisztellek amiért a csecsemőkorodtól olyan éles memóriával és átfogó ismeretekkel rendelkezel :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juj de utáltam a Dallast. Máig se értem mi volt benne az, ami sokakat leültetett elé. Egyszerűen nem szólt semmiről, csak a folytonos kavarásról, meg, hogy ki tud jobban alá rakni a másiknak. Broooáááfff.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juj de utáltam a Dallast. Máig se értem mi volt benne az, ami sokakat leültetett elé. Egyszerűen nem szólt semmiről, csak a folytonos kavarásról, meg, hogy ki tud jobban alá rakni a másiknak. Broooáááfff.

Ma is van egy ilyen sorozat és asszem Barátok közt a címe, vagy mi... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adatlapod szerint 18 vagy. A Dallas a nyolcvanas évek végén kezdődött valamikor minálunk, de legyen a kilencvenes évek legeleje. Én igazán tisztellek amiért a csecsemőkorodtól olyan éles memóriával és átfogó ismeretekkel rendelkezel :)
Ha a kilencvenes elején startolt és volt vagy 14 évada akkor hol itt a hiba? Nem épp csecsemőkoromban néztem, tisztán emlékszem a jelenetekre (Bobby és a zuhanyzó, amikor elütöttek valakit, a két hülye verekedése a medencében, Jockey lövöldözése a tükörre a legvégén, és a többi). Ugyanúgy néztem a Szomszédokat is meg az esti műsort Friderikusszal - szóval a nagyokat. :D

Öregítheted magad amennyit csak akarod de a Dallast nem sajátítod ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody erre én is büszke lennék!

 

Sajnos az elejéből még anno láttam pár részt... azóta is bánom.

 

----

 

Hát biza a Dallas 1978-ban startolt és 14 évadot élt meg (azt nem értem hogy a jó életbe)

1991 májusában ért véget!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, hogy a ti Lost rajongásotok mennyiben különbözik az én Stargate rajongásomtól (amit számomra csak a Star Wars és az Alien tud felülmúlni, semmi más), de az fix, hogy 10 éven át követtem nyomom az SG-1-t, ami az összes SG közül a legjobb volt. És egy fikarcnyi szomorúságot sem éreztem a végén. Se öt évnyi Atlantis után. Sőt, van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha 2011-ben vége lesz a Stargate-nek (ha az Universe nem kap 3. évadot, akkor game over), akkor sem fogok szomorú lenni, pedig akkor már 14 évnyi Stargate lesz mögöttem (amiben írtam egy szép hosszú fanficet, szóval igazán beleéltem magam). Ugyanígy az is hidegen hagyott, hogy az ep3-mal vége lett a Star Warsnak (és az sem bánt, hogy az Alien szériában az AR óta csak egyre pocsékabb filmek készülnek).

Persze elfogadom, hogy így éreztek, csak nem tudom megérteni, hogyan lehet ennyire ragaszkodni egy sorozatér/filmért.

 

A Dallas magyar honban először 1990 és 1997 között ment, hogy teljes legyen a kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másak vagyunk Dzséjt! És ez a lényeg.

 

Én is óriási SG rajongó voltam (vagyok) de ott nem volt katartikus élmény minden egyes rész.... és nem vártam remegve a következő epizódot. (Bár te lehet... nem tudhatom... a lényeg, hogy mások vagyunk.

 

Nem kell magyarázni a bizonyítványt. Kinek így ... kinek úgy.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szomszédokat nagyon bírom. Én sorik közül csak annak a DVD-it akarnám a polcomon tudni eredtiben. :)

 

Az emberi hülyeséget meg ne keverjük össze a rajongással, a Lost rajongótábora nem a nyugdíjasokból áll akiknek támadt az a zseniális ötletük hogy pénzt gyűjtsenek Isaurának.
Csakhogy én egyáltalán nem a rajongással összefüggésben hoztam fel. Nálam a lényeg a hepajon volt ami többek között zűrzavart is jelent.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És egy fikarcnyi szomorúságot sem éreztem a végén. Se öt évnyi Atlantis után. Sőt, van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha 2011-ben

Jesszusom mi vagy Te egy robot? :)

Én az EP3 után is letargiába este hogy vége egy korszaknak, persze ezekből kilábalunk, mint mindenből, de akkor is rohadt sz-r érzés volt. Ahogy az utolsó SG1 rész is. Fullba elszomorított hogy nem látok őket többé, persze vígasztalódtam az Atlantissal.

 

Riddick, iszonyú jó volt a videó! :D Jacob RLZ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.