Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Katedrális három részét sikerült megnézni, és talán ma meglesz a negyedik is. A jó szereplőválasztás mellé a film erényeihez felsorakozott a kitünő zene, és a dramaturgiához rendkívül sokat hozzátevő fényképezés is. És amennyire emlékszem, eddig egészen hűek maradtak a könyvhöz (bár már 6 éve olvastam, így van némi tévedésnyi lehetőség). :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negyedik részben viszont már több olyasmi is volt, amire nem emlékszem, vagy nem így emlékszem.

Spoiler:

A könyvben Fülöpöt nem akarják felakasztani, és Aliena sem így váltja az első csókot Jancsival/Jankóval. Az első érdekes új gondolat, nem tudom, hová vezet majd, a második pedig végül is nem rossz így, ahogy végül a filmben szerepel, mert a cselemény sodró lendületébe így jobban beleillik.
Egyébként szerintem a könyv nem volt ilyen lendületes. Végig érdekes és izgalmas, de ezt a sodrást nem éreztem ki belőle. A zene is végig ezt támogatja rendkívül jól eltalált módon.

Mégis egyre inkább úgy érzem, hogy mindez előny és nem hátrány. :lol: Ha ennek az az ára, hogy kimarad pár dolog, vagy másként jelenik meg, ám legyen. Ez is csak arra bizonyíték, hogy jó könyvból jó filmet készíteni csakis a műfaj természetének megfelelő változtatásokkal lehet.

 

Várom a következő epizódot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is úgy érzem, hogy ez inkább előny és föleg abból következik, hogy eléggé süriteni kellett a történéseket. Ha széthuzzák 20-30 részre akkor azért biztos akadt volna egy-két üresjárat, de igy viszont egymást követik a fontos történések és közben azért nemcsak sztori, de hangulat is van.

 

Egyébként pedig ha a tegnapi résszel hüek maradtak egy bizonyos ponton a könyvhöz, akkor elég nagyot fog ütni... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Katedrális epizód: megvolt az első rész ami nem annyira a sztorival, mint inkább a karakterekkel foglalkozott. Nekem igy már végképp nincs hiányérzetem. A könyv szellemisége teljesen jól visszaköszön a sorozatban. Hangulatban talán most ez idézte leginkább a könyvet. A végén pedig bevállalták, amit be kell....... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre kíváncsi leszek, mert nagyon be van harangozva. :lol:

Én föleg azért készültem rá, mert felreppent több oldalon is, hogy nem fog megtörténni az aminek megkéne és szerintem ezzel az egész sorozatot eltudták volna rontani, ugyhogy nagyon örültem, hogy meglett.... na majd meglátod, hogy micsoda :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én föleg azért készültem rá, mert felreppent több oldalon is, hogy nem fog megtörténni az aminek megkéne és szerintem ezzel az egész sorozatot eltudták volna rontani, ugyhogy nagyon örültem, hogy meglett.... na majd meglátod, hogy micsoda :)
Már csorog lefelé. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jó tribute zene a LOSTnak!

Nem rossz, mostanában én is szoktam nézegetni ilyen videókat, nagyon jók vannak a youtube-on :(

 

Én föleg azért készültem rá, mert felreppent több oldalon is, hogy nem fog megtörténni az aminek megkéne és szerintem ezzel az egész sorozatot eltudták volna rontani, ugyhogy nagyon örültem, hogy meglett.... na majd meglátod, hogy micsoda :(

Jaj, de jó, féltem egy picit a pletykáktól (még ha őrültségnek is tartottam), de akkor minden rendben :para: Nemrég értem haza, mindjárt utána is nézek az új résznek, de már csak holnap tudom megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Katedrális epizód: megvolt az első rész ami nem annyira a sztorival, mint inkább a karakterekkel foglalkozott. Nekem igy már végképp nincs hiányérzetem. A könyv szellemisége teljesen jól visszaköszön a sorozatban. Hangulatban talán most ez idézte leginkább a könyvet. A végén pedig bevállalták, amit be kell....... :para:
Bomarr, annyira meghozod az ember kedvét, de komolyan! :( Még ma megnézem, az biztos.

 

 

Én föleg azért készültem rá, mert felreppent több oldalon is, hogy nem fog megtörténni az aminek megkéne és szerintem ezzel az egész sorozatot eltudták volna rontani, ugyhogy nagyon örültem, hogy meglett.... na majd meglátod, hogy micsoda :(
Én nem olvastam semmit, így nagyon kíváncsi vagyok miről beszéltek. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, és megtörtént, aminek meg kellett. De pontosan mi is volt a híresztelésekben?

Spoiler:

Ki akarták hagyni Tamás halálát? Először elbizonytalanodtam, hogy talán ez volt a könyvben másképpen, de nem, megnéztem.

Egyébként teljesen egyetértek, a karakterek tisztulnak, Alfrédról most kezd igazán kiderülni, mennyire nem az apja fajtája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. (nagy Katedrális ötödik rész spoiler)

 

Spoiler:

Több helyen is azt írták, hogy Tamás halála ki fog maradni. Például a wikipedian is fent volt egy darabig tényként emlitve, aztán valaki leszedte. De ez olyan szinten boritana mindent, ami eztán jön, hogy elképzelni se tudtam hogy ezt igy hogy és végül szerencsére ezen nem is kell már elmélkedni. Egyébként újranézve az egyik legaranyosabb jelenet a filmben: Tamás és Jonatán beszélgetése. Igazából mindkettő nagyon jó, de ahogy először Jancsi kidobása után beszélgetnek és mondja, hogy az Úr az ő apukája, majd mutatja a kamera ahogy egymás mellett ülnek, az nagyon el lett kapva. És akárcsak a könyvben itt is nagyon sajnáltam, hogy nem tudta neki a szemébe mondani, hogy ő az apja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét remek volt a Katedrális, bár az eleje elég nyugis volt. Van egy-két ember akinek már öt pokol tüze se lenne elég. Remélem megkapják majd méltó büntetésüket.

 

Hát igen Ken Follett könyveiben annyira aljas gonosztevők vannak, hogy néha abba kellett hagynom az olvasást annyira felspannoltam magam. :)

Olvastál az irótól más könyvet is? Érdemes, mert nagyon izgalmasak és olvasmányosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh, be kéne dobni a fél Sparta gárdát, rögtön rendet teremtenének a Katedrális körül :D Örömmel nézném ahogy a genyládákat lekaszabolnák.

Jó volt amúgy megint, drukkoltam a sok vérnek, csak még sajna a "rossz" oldalon folyik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvastam, de ezek után lehet, hogy keresek egyet a polcon. :D

Ody, szerintem ezt vedd le, max még a folytatást, ami közel sem ilyen jó, de azért nem sikerült rosszra :)

 

Remek részt kaptunk ismét, és szerencsére nem jöttek be a pletykák, ami agyonvágta volna az egész sorozatot. Trailert talált valaki a következő részhez? Néztem, de még nem találtam, vagy csak rosszul kerestem. De legalább megnéztem ismét azt, ami kijött a kezdés előtt, és hát igen, ott vannak azok a történések is, amik jönnek :P

 

Ody

Spoiler:

Ez a módszer is csak azért működik, mert a nagyok háborúznak és anarchia van azt országban, ahogy azt a kevésbé nagyok akarták.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már kint van a következő rész trailere. Íme (de csinján vele mindenkinek. Van egy-két spoiler benne):

 

 

Mostani részhez:

 

Spoiler:

A könyvben ennél a résznél egyébként rendesen lehültem, mert ha Williamék eddig elmernek menni, akkor hogy lehet továbblépni. Lehet-e egyáltalán, hisz ha igazán beindul Kingsbridge vagy a katedrális épités akkor láthatoan nehéz visszafogni Waleranékat.... és hiába olvastam már, alig várom hogy láthassam is, hogy hogyan tovább :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy haladunk előre, úgy sajnálom egyre jobban, hogy nem emlékszem a részletekre jobban. Így félig-meddig a könyvet nem olvasók tudatlanságával izgulok, ami valahol jó, mégis jobb lenne tudni, mi következik. :)

 

Spoiler:

Egyébként nagyon jól emberközelbe hozza a film is a kor ama tulajdonságát, hogy ha volt fegyvered és pénzed, akkor volt hatalmad, és ha gátlástalan voltál, akkor gyakorlatilag bármit megtehettél. Sőt, ez volt a szokás. Jól lejön ez abból is, hogy William anyja és Waleran milyen könnyen tudnak egyik oldalról átállni a másikra, viszonylag kis cselszövések mellett. A királyoknak szüksége volt a nemesség és a lovagok anyagi támogatására, így senki nem foglalkozott azzal, hogy egy nemes tegnap még az ellenséget szolgálta. Megbízni amúgy sem lehetett soha senkiben.

Tisztára, mint manapság. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem a Pestis: A fekete halál cimü filmet. Ez ilyen Sean Bean (Boromir) főszereplésével készült lovagos, horror, kalandszerü cucc az 1300-as évek végén játszodva, amikor kitört a pestis járvány... még nem tudom milyen, nem is ezért irok, hanem hogy a film a Jancsit (Jacket) játszó szinésszel kezdődik, aki szinte ugyanolyan ruhában mint a mostani Katedrális epizódban, szinte ugyanugy kinézve kel fel egy ágyból.... LOL :) Most nézem az imdb-n, hogy ő az egyik főszereplő... mik vannak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hallottátok, hogy a napokban szinte az összes kelléket el fogják árverezni a Lost-ból? :D

Ez követendő példa lehetne a többi sorozat készítőjének. (Stipi-stopi Istent mutató nyaklánc :D /a Chevyre nincs pénzem/)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hallottátok, hogy a napokban szinte az összes kelléket el fogják árverezni a Lost-ból? :D

Ez követendő példa lehetne a többi sorozat készítőjének.

Követik is, már évek óta (évtizedek óta) elárverezik a népszerű, de leállított sorozatok kisebb-nagyobb kacatjait. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Követik is, már évek óta (évtizedek óta) elárverezik a népszerű, de leállított sorozatok kisebb-nagyobb kacatjait. :D
Tudtam, hogy a TV-ben nem lehet megbízni :D Ott azt mondták, ez az első ilyen, hogy elárverezik a kisebb-nagyobb kacatokat :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.