Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy hála a sorozatnak, azóta számolom az árnyékom :D

Az egyik kolléganőmmel, ha együtt megyünk haza, néha viccelődni szoktunk ezzel útközben :D

 

A Doctorokat illetően pedig nagyjából Bomarr-ral és Dzséjttel értek egyet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matt Smith nem egy színész, aki jól alakítja a Doktort, hanem "ő a Doktor". Amit a csóka művel, az zseniális!

Egyet kell értenem. Én annó a 6. évad trailere miatt kezdtem el nézni az elejéről a sorozatot és bár szuper volt a 9-10es doki is, de amiatt a kis trailer miatt iszonyúan vártam Matt-et és nem is csalódtam. Mondják hogy mindenki megjegyzi az első doktorát, és nálam ez így is lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet kell értenem. Én annó a 6. évad trailere miatt kezdtem el nézni az elejéről a sorozatot és bár szuper volt a 9-10es doki is, de amiatt a kis trailer miatt iszonyúan vártam Matt-et és nem is csalódtam. Mondják hogy mindenki megjegyzi az első doktorát, és nálam ez így is lett. :)

 

Na, hát ez így is van. Az első az mindig első marad. :) Mondjuk az tény, hogy én 2009 óta nézem a sorozatot(de már előtte is ismertem valamennyire) és számomra a 9. Doki volt az "első". Arra speciel kíváncsi lennék ki lenne a favoritom, ha csak nem rég fedeztem volna fel a sorozatot. Szerintem Matt legjobban a 6. évadban bizonyította be, hogy igenis ő a Doktor és azóta is csak bizonyítja. Az 5. évadban csak próbálgatta a szárnyait és túlzottan Tennant árnyékában volt még, de persze már ott is a végén nagyot debütált a Stonehenge tetején.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5. évadban csak próbálgatta a szárnyait és túlzottan Tennant árnyékában volt még, de persze már ott is a végén nagyot debütált a Stonehenge tetején.

Ezzel én is egyet értek. Az 5. évad is nagyon jó, de ott még volt egy kis hiányérzetem, amit a BigBang-el már javított majd a Karácsonyi és 6x1nél nekem már A Doktor lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT 3. ÉVAD

 

Hát, ha csak annyi lesz az élőhalottakból, mint a könyvben, akkor nem lesz túl nagy szám, legalábbis a zombis történetszál szemszögéből nézve. Azzal kapcsolatban eléggé elégedetlen vagyok, hogy a Falon Túli Veszedelemről még mindig nem tudunk semmi érdemlegeset.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket mostanában néztem:

 

Tomb of Cybermen (1967) - Emlitetted Lok, hogy kéne egy kis kritika a feliratra. Nos ez elég rövid lesz, ugyanis marha jó lett :) (az elején egy kicsit szoknom kellett a kiborgozást, de ezen hamar túlestem) Ezúton is köszi, hogy megcsináltad és remélem azóta nem mondtál le róla, hogy még párat készíts a régi részekhez. Maga a sztori pedig amolyan igazi kis retro-klasszikus. A fekete-fehér érából mindenképp az egyik legjobb.

 

Boardwalk Empire III. évad - Nem hittem, hogy folytatni lehet a második után, de ez mesés volt. Pláne, hogy mostanra szerettem meg igazán annyira a karaktereket, hogy minden ügyes-bajos dolguk érdekeljen. Talán ennek is köszönhető, hogy ez az évad tetszett a legjobban. A második záróját ugyan nem sikerült lepipálni - nálam továbbra is az a legjobb évadzáró ever - de azért itt is elég ütös lett a befejezés. Picit konkrétabban:

 

Úgy a harmadik rész környékén lett az a sejtésem, hogy ez az évad arra fog kimenni, hogy Rosetti amolyan igazi szemétláda "főellenséggé" küzdi fel magát, kinyir pár közepesen fontos karaktert, aztán a végén egy nagy jelenetben megölik. A vicc, hogy végül tényleg erről szólt az évad, de ennek ellenére nem panaszkodom, mert képes volt velem elhitetni, hogy bármelyik pillanatban letérhetnek a kijelölt úttól. Simán megfordult a fejemben, hogy esetleg Rosetti kinyirja a főnökét és valami óriási boss lesz belőle, vagy hogy Nucky-nak tényleg háborúznia kell a digókkal. Ezekből ugyan nem lett semmi, de a kiszámíthatatlanság hangulata végig megvolt nálam.

Amit imádok még egyébként ebben a sorozatban az a korrajz. Függetlenül attól hogy egy bizottsági ülést nézünk, vagy egy szinésznő válogatást, esetleg kapunk egy nagytotált egy marhatelepről - szédítő mennyire elkapták a feelinget. Persze nem éltem a '20-as években úgyhogy nem tudhatom milyen volt, de én bekajáltam, hogy valami ilyesmi (néhány apróbb kilengést leszámítva persze... feltűnő, hogy néha nem lesz rendőrségi ügy olyan esetekből amikből pedig kéne: mint amikor a savanyúképű Nelson egy vasalóval leégeti a kollégája fél arcát... abból hogy nem lett feljelentés? De ennyi persze belefér)

A legjobb rész persze a 11-es. Annak minden pillanata arany. Amikor Nucky felkeresi Mr. White-ot! Szinte sistereg a levegő a feszültségtől. És végre Al Capone pályája is kezd sínre kerülni. Az elöző évadokban már kezdtem azt hinni, hogy őt a sorozat alatt végig megtartják egy piti bünözőnek.

Viszont a 11-es zsenialitását nálam nem hozta 100 százalékban a záró-epizód. Persze az is szuper volt, de például Richard Rambozása hiába nézett ki coolul, picit átlépte a határt: hihetetlen is, meg szerintem nem volt ez benne a karakterben (már az hogy lemészárol egy tucat embert csak hogy a kisfiúnak jobb legyen).

De ha pontozni kéne így is 10/10 az évad

 

 

Homeland II. évad - Aki teheti messzire kerülje. Az első részek zseniálisak voltak, de a végére akkora baromság lett, hogy már rossz volt nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy tetszett a felirat Bomarr. :) A kiborgozásért bocsi, én is borzasztónak tartom, de Norf, a régi részek fordítója azzal érvelt mellette, hogy a magyar közönség a szinkron miatt hozzá van szokva, így ő is átvette a felirataiban. Szóval az egységesség érdekében le kellett mondanom a cyberman névről.

A felirataimmal kapcsolatban: Már elkezdtem a The Dominators fordítását, de még az elején járok a dolognak. Két hét múlva síszünetem van, akkor több időm lesz vele foglalkozni, úgyhogy akkortájt számíts az érkezésére.

 

Ha már a Doctor Who-nál tartunk, ma majd leesett az állam: moziba mentünk unokatesómmal ( A király látogatásá-t néztük, nagyon tetszett), de már jóval a film előtt beültünk a terembe. Hát mi szólt a hangszórókból? Az I am the Doctor :o . Unokatesóm persze nem értette, mitől vagyok úgy oda :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cég

 

Kezdetben volt Tom Cruise és a Cég. Meg az ebből készült zseniális thriller, egy – mai szemmel ugyan kissé régimódi – magával ragadó, lebilincselően izgalmas nyomozós/összeesküvős mozi. Aztán valakinek kipattant az ötlet a fejéből, hogy erre építve egy TV sorozatot kellene csinálni, s lám, 20 évvel a bázis film után, illetve 10 évvel Mitch McDeere memphisi rohangászása után itt is van az új kaland. Egy újabb elkaszált sorozat formájában – hogy dőlne rájuk az ég…

 

Nem volt rossz, de istenigazából elájulva sem vagyok tőle. Aki sötétben tapogatózik, annak azt tudom írni róla, hogy képzeljen el egy tárgyalótermi sorozatot, ahol az egyes epizódokban egy-egy nehéz esetet old meg a főhős, közben ismét belekeveredik egy összeesküvésbe, s ráadásul az ifjú maffiafőnök bosszúja is ott lóg a feje fölött Damoklész kardjaként. A legnagyobb baj az, hogy ezt a három összetevőt szerintem nem sikerült a megfelelő arányban keverni: a tárgyalótermi részek önmagukban ugyan izgalmasak, ámde a cselekményt egyáltalán nem mozdítják elő. Mintha a mozifilm lassúságát próbálták volna lekövetni ezzel – hogy aztán egyszerre meg csak hirtelen abbamaradjanak. A sorozat közepe zseniális, a Cég leleplezése, a fő történetszál kicsúcsosodása kellően izgalmas és magával ragadó. Az a néhány epizód ott a legjobb sorozatok hangulatát idézi. Meg is lepődtem, hogy a végkifejlet után még mi jöhet – aztán persze rögtön rájöttem, hogy az első résztől háttérben lévő szál fog előtörni. A semmiből.

 

Csakhogy az már nem Cég. Az, úgy már nem az. Különben is érezni némi identitászavart az egészen, hisz a tárgyalótermi rész nem igazán illik az eredeti filmhez – bár ezt rá lehet fogni az eltelt tíz évre -, még akkor sem, ha tényleg jók, de a finálé maffiavonala nagyon kilóg a sorból. Ráadásul nem is igazán van kidolgozva. A semmiből előkerülő gyilkos, a töketlen FBI, Abby érthetetlen és idegesítő fordulata zavart kicsit. Még így is élvezetes volt, de úgy éreztem, hogy a puskaport már ellőtték a közepén az alkotók… ráadásul újra egy abnormálisan befejezetlen, félbehagyott sztori, egy újabb csonka sorozat. Amiből már így is annyi van…

 

Hangulatilag borzasztóan próbál illeszkedni a Tom Cruise-féle mozihoz. Már az első képek, a rohanó ügyvéddel egyértelműen erre hajaznak, de az egész, a megjelenésük, a ruházkodás, minden. Ez speciel jól áll a sorozatnak, mint ahogy a Lost feelinget hordozó flashbackek illetve flashforwardok beillesztése is. Ami viszont nem áll jól – s szerintem számomra a mínusz egy csillagot eredményezte, az McDeere figurája. Pontosabban Josh Lucas figurája. Nem tehetek róla, egyszerűen képtelen voltam elvonatkoztatni Tom Cruise-tól. Végig az ő arca volt a szemem előtt, szegény Josh Lucas bármennyire is jónak tűnt, nem tudta belopni magát a szívembe. McDeere az Tom – de gyanítom, ezt nem csak én gondolom így e széles kis világban. Mint ahogy az Abby-t megformáló Molly Parker sem lett szívem csücske: a korábbi Abby a maga ártatlanságával szimpatikusabb volt, ráadásul volt egy tök hasonló arcú osztálytársam az általánosban-, aki többször eszembe jutott a TV-t nézve és ez bizony zavart kissé. De ezek a problémák nem elsősorban a casting problémái, hanem önmagának a sorozatnak a létjogosultságát kérdőjelezik meg: ha ennyire akarnak illeszkedni a bázis filmhez, annak szereplőivel kellett volna csinálni. Akkor nagy durranás lehetett volna…

 

Ray McDeere és Tammy karaktere annyira nem volt fájó. Juliette Lewis új színt vitt a figurába, ő egyébként egy méltatlanul el nem ismert színésznő, s Callum Keith is elég vagány volt Mitch testvérének. Azonban a korábbi impozáns mellékszereplő lista bizony hiányzik, a néhány bántóan teátrális bólintás és testbeszéd irritált, de a legjobban Tom Cruise hiánya volt az, ami az élményt befolyásolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin.jpg

Merlin 1. évad: Ismét egy remek angol sorozat. Már véget ért az 5. évad után szóval lehet nézni megállás nélkül. Jó kis kaland sorozat, remek humorral fűszerezve, és drámával is persze. A történet röviden: Merlin Camelotba érkezik, akinek fiatal kora ellenére már most hatalmas ereje van, viszont nem használhatja mert Uther, Camelot királya törvényben tiltja bármilyen varázslat használatát. Merlin és az ifjú Artúr sorsa már most összefonódik, és neki kell segíteni, hogy trónra jusson egy nap, de úgy hogy senki nem tudhat a képességéről. Ez is kis költségvetésű sorozatnak tűnik, viszont részről részre szebb a CGI, a lények, a tájak a varázslatok minden egyes résszel látványosabbak, ahogy a történetek is jobbak. Az első pár rész inkább csak bohókás, és kellemes. Az 5. résznél éreztem először, hogy ez jó lesz. Aztán onnantól egyre komolyabbak és komorabbak lettek a részek, de még így megtartotta a könnyed vonalát. Kicsit olyan DW, Smallville és Harry Potter keveréknek érzem. Merlin karaktere nagyon jól el van találva, vicces, mindig próbál igazságos lenni még akkor is ha nagy az ára . Arthur elsőre beképzelt, de mint Sawyer a Lostból, ő is belül kedves és segítőkész. Nem akarok végigmenni a szereplőkön, így talán egyedül Gwent emelném ki, aki nekem kicsit fura és annyira nem illik bele az egészbe. Talán csak a színész nem tetszik, nem tudom.

Vannak itt druidák, varázslók, sárkányok, varázslények, szellemek, minden ami csak kell és teljessé teszi a Merlin legendát. Kíváncsi vagyok hogy hozzák be majd azt a rengeteg mindent, amiről már hallottunk, de főleg hogy mivel fog véget érni a sorozat. Ja amit még pozitívumként kell kiemelnem az a zene. Gyönyörű zenék vannak benne, már le is szedtem a soundtracket. Csak ajánlani tudom mindenkinek aki könnyed esti sorozatra vágyik. 7,5/10, de úgy érzem ez egyre jobb lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=DPktzscM2I0

Első évad trailer:

 

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy követte-e valaki még rajtam kívül a Fringe-t az utóbbi időkben, de a hétvégén véget ért a sorozat. Minden elismerésem a fordítónak és az időzítőnek, mert a dupla részhez sikerült még ma elkészíteni a feliratot, így meg tudtam nézni mindkettőt. Sajnálom, hogy véget ért, mert bár a régebbi sztori vonalat jobban szerettem, ez a sorozat még mindig jó volt. És szerintem jól ért véget, nagyszerű záró epizódot kaptunk hozzá. Majd meg lehet nézni az egészet megint, most már hiánytalanul :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy követte-e valaki még rajtam kívül a Fringe-t az utóbbi időkben, de a hétvégén véget ért a sorozat. Minden elismerésem a fordítónak és az időzítőnek, mert a dupla részhez sikerült még ma elkészíteni a feliratot, így meg tudtam nézni mindkettőt. Sajnálom, hogy véget ért, mert bár a régebbi sztori vonalat jobban szerettem, ez a sorozat még mindig jó volt. És szerintem jól ért véget, nagyszerű záró epizódot kaptunk hozzá. Majd meg lehet nézni az egészet megint, most már hiánytalanul :D

 

 

Akkor elkezdhetem nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elkezdhetem nézni. :D

Valóban :D Nyugodtan vágj bele, ha tetszenek a misztikus ügyek után nyomozós sztorik, melyek hátterében van egy fő szál is. Más kérdés, hogy egy idő után előtérbe kerül a fő szál, és az (ál)tudományos nyomozások háttérbe szorulnak (inkább megszűnnek), de ez koránt sem probléma, inkább ízlés kérdése :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók ezek a videók, bepillantást nyerhetünk a jelenetekbe még ha csak néhány másodperc erejéig is :) Aki olvasta, azoknak ezek a másodpercek mondanak is valamit :) A nyilatkozatokat illetően persze, hogy ezt mondják, mindig az előttünk álló évad lesz a legjobb, kell a reklám, bár most egy picit hajlamos vagyok elhinni a sztori ismeretében (és ugyebár még nincs készen az utolsó két könyv).

Más. Dexter június 30-án kezdődik jövőre, ha jól láttam, és ismét sikerült nem éppen ismeretlen színészeket szerződtetni mellékszerepekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fringe záróepizódjait én ma nézem csak meg, de mát beletekergettem, és nagyon örültem, mikor láttam,

 

hogy visszatér a "krumplifejű" megfigyelő :D . Az évad elején számomra furcsa volt, hogy miért nem ő vezeti a megszálló csapatokat, elvégre ő volt Szeptember főnöke, de gondolom, erre most fény fog derülni.

 

 

Ja és Isten éltesse sokáig a legnépszerűbb Doktort, Tom Bakert 79. születésnapján!

http://www.youtube.com/watch?v=XnpkQm67cfA

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy ez az évad lesz a legjobb.

Mit is mondhatnának? Hogy ez lesz a legrosszabb? :D

 

Más. Dexter június 30-án kezdődik jövőre, ha jól láttam, és ismét sikerült nem éppen ismeretlen színészeket szerződtetni mellékszerepekbe.

2014 -ben??? Az akkor még igen soká lesz. Kik az új arcok? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fringe záróepizódjait én ma nézem csak meg, de mát beletekergettem, és nagyon örültem, mikor láttam,

A kérdésre válaszolva: nagyjából.

 

2014 -ben??? Az akkor még igen soká lesz. Kik az új arcok? :)

A következő sorozatos évad járt a fejemben, ami valójában már idén van, szóval most nyáron, bocsi. Lényegében lefut addig, amikor normál keretek között kezdődne. Passz, már nem találom, ahol olvastam erről :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő sorozatos évad járt a fejemben, ami valójában már idén van, szóval most nyáron, bocsi. Lényegében lefut addig, amikor normál keretek között kezdődne. Passz, már nem találom, ahol olvastam erről :oops:

Ijesztgeted itt az embert. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.