Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Star Trek TOS első évad vége

 

 

Befejeztem az első évadot, ennek örömére írnék egy kis összegzést. Szerintem fantasztikus, hogy ezek az emberek nemcsak megálmodtak, de képre is vittek ilyen történeteket a 60-as évek közepe-végén, dacára a sok-sok technikai akadálynak. Elég faramuci lehetett újra meg újra szembesülni a saját határaikkal, és mégsem adták fel: hasonló tisztelet jár nekik, mint George Lucasnak a Star Warsért, csak hát neki volt még +10 éve ehhez képest.

 

Lényeg a lényeg, remek karakterek, remek sztorik, úgyhogy alig várom, hogy folytassam.

 

Na, örülök, hogy tetszik. Kíváncsian várom további véleményed a Trekről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ, mennyire tudsz angolul :D . Szerintem abszólut érthetőek, viszont a 3-5. Dokis történetekhez mind van magyar felirat. A harmadiknak tuti, a negyediknek és ötödiknek lehet, hogy egykettő hiányzik.

 

Hát én nem tudom felmérni neked szintre pontosan mert nincs nyelvvizsgám még, középfokú írásbelim 81%, az nem tudom hányas level :D Lényeg, hogy TCW-t értettem felirat nélkül, csak hát a DW meg angol ott a szóhasználat is más mint az amcsi TCW-ben, szótárazással meg nem akarom tölteni az időt mert akkor meg megkell állítgatnom amit meg nem szeretek mert kizökkenek a történetből :D

 

Itt sok régi részhez van felirat. Jó kis oldal.

 

Doctor Who Hungaryn néztem ott is ugyanezekhez van felirat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3 évad zárórész - Ahogy a korábbi évadoknál: inkább a kilences rész levezetése és a következő évad megalapozása ment. Az viszont remekül. Néhány gondolat:

 

 

 

-Messze legjobb jelenet: Arya megöli az egyik Frey katonát aki Robb fejére tűzte Szürkeszél fejét. Icike picike bosszú ez, de a maga módján mégis felemelő. Még úgyis, hogy láthatóan ez már egy másik Arya mint akit eddig ismertünk. Belül gyakorlatilag halott: teljes szenvtelenséggel játssza el az ártatlan kislányt, hogy aztán belecsessze a katona nyakába a tőrt. Imádtam a jelenetben a Vérebet, aki csak picit veszi mellre, hogy nem lett beavatva, de aztán megy felfalni a halott katonák kajáját.

-Második legjobb jelenet: Bran meséje a Patkány Szakácsról, majd a közvetlen átváltás utána Walder Freyre... aki egyébként alapból egy patkánynak néz ki ebből a szögből. Ez inkább csak a bosszú ígérete, de már ez is picit oldja a Vörös Nász után maradt feszültséget.

-Na és nem gondoltam volna hogy valaha ilyet fogok írni, de szívet melengető volt újra látni a Greyjoyokat. Főleg Yarát, aki simán az egyik leglélekemelőbb pillanatot szállította mikor bejelentette, hogy Theont ki kivánja menteni Rémvárból.

 

KÖNYVSPOILER

 

Egyébként ugyebár ha a könyv eseményei szerint haladnánk, akkor Balon simán fel kellett volna dobja a bakancsot, viszont azután meg rögtön jöhetne a Kingsmoot, amivel viszont már annyira előrefutnánk a Greyjoy szállal, hogy az komoly gondokat okozna. Egyelőre kifejezetten tetszik ez a változtatás és a Greyjoy-Bolton hadakozás egyébként sem idegen az eredeti sztoritól... remélem Yaráék ha magát Ramsay-t nem is, jó pár Bolton katonát átküldenek a másvilágra.

 

-Cersey-Jaime találkozás - kifejezetten sajnáltam, hogy ilyen hamar elkapcsoltunk. Egy ölelést úgy megnéztem volna. Igen, ez az a kapcsolat amiből az egész hóbelebalanc elkezdődött és ha ők nem kufircolnak, valszeg Őt Király Háborúja sincs és Ned vigan tanithatná lőni az egészséges Brant Deres udvarában, de akkor is...

-Ygritte-t viszont imádtam. Már nem is emlékszem a könyvben hány nyilat eresztett Jonba, de csak néztem hogy még egy harmadikat is utána küld. Gondolom a szerelem egyértelmű jele, hogy nem lőtt halálos pontra :D

-Az Első évad óta először láthattuk Fekete Várat és a benne lakókat. Főleg Aemon mester felbukkanásának örültem. Szegény már az első évadban is olyan öregnek tűnt, hogy komolyan tartottam tőle, hogy ott láttuk utoljára.

-"Stannis úgy dönt, hogy Joffrey-nál is nagyobb főellenségek a Mások" - hú ez gyorsan jött, nem? Mármint én simán a következő évad közepe táján vártam volna ezt a jelenetet. Egyébként örültem neki, ahogy a kislánya, Shireen rövid felbukkanásának is.

-Tetszett, hogy akadtak vicces pillanatok is: például amikor Podrick a szexgép feltűnik a kertben a nők összesúgnak a háta mögött, hogy "Ő az". Vagy amikor Tyrion megjelenik a Kistanács ülésen és mikor látja, hogy Joffrey fenemód fel van dobva, rákérdez "Csak nem megöltél pár kiskutyát?" :D

-Ami meglepett az a zárójelenet kiválasztása, mivel nem volt igazi záró hangulata, hisz Dany egész évadban nyert: megszerezte a seregét, felégette Astaport, átálltak az oldalára a Második Fiak és már az előző részben elfoglalták Yunkait... az hogy igen, még a rabszolgák is imádják nem igazán katarzis erejű, hisz már jó sok rész óta neki áll a zászló. Ugyanakkor kicsit utána gondolva a többi küszöbön álló nagy jelenet se biztos hogy jó lett volna záróakkordnak

 

KÖNYVSPOILER

 

Két esemény adta volna még magát. Az egyik Lady Stoneheart magához térése. Ez tuti nagy WTF pillanat lett volna, csak két gond lett volna vele. Egyrészt a Vörös Nász erejét erodálja. Nem véletlen, hogy a könyvben is hátra tették a megjelenését, amikor már szinte el is feledkezett az olvasó Catelynről. Másrészt olyan ígéretet ad amit nem tud beváltani. Oké kapunk egy bosszúszomjas zombi Catelynt. Hogyan tovább? Hát sehova hisz egyetlen érdemi szereplő se kerül eléje még úgy két-három évadig.

A másik lehetett volna Joffrey menyegzője és halála csak az meg olyan hogy jobb ha kap kellő időt és teret. Az esküvő ahogy az a nyolcas részből is kiderült remek apropó, hogy egy rakás érdekes karakter konfrontálódjon. Ha ide besuvasztják akkor csak arra lett volna idő, hogy Joffrey gyorsan megfulladjon. Meg egyébként is: minél több Joffrey annál jobb. Imádom a színészt és imádom utálni a karaktert. Had maradjon még egy kicsit.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus: War of the Damned

 

Határozottan érdekesre sikerült a lezárás, az előző évadnál sokkal jobban tetszett. Bár a vége kapcsán nem pont erre számítottam, ami a végkifejlethez vezető utat illeti, a történelemórákról nem ez rémlett. Az új karakterek lényegesen erősebbek voltak a Vegeance-ben látottaknál, főleg

Crassus és Caesar (akinek felbukkanásával nem is számoltam). Ez előbbi személyében végre olyan főellenfelet láthattunk, aki valamilyen szinten tisztelte Spartacust. Crixus viszonylag korai halála meglepett, viszont így kellő idő jutott a számára megérdemelt utóhatásra. A "körítés" mellett a személyes karakterdrámákra és konspirciókra is kellő hangsúly került, így nincs hiányérzetem. Spartacus halála kapcsán arra számítottam, hogy Crassus személyesen győzi le, majd feszítteti keresztre a Via Appia mentén, ennek ellenére megfejelték a készítők mindezt, és halálában is igyekeztek még nagyobb hőssé emelni a tagot: túlélést biztosított a lázadóknak, majd sebesülten is legyőzte Crassust, csak a háta mögül támadó néhány római volt képes orvul leteríteni... azzal számoltam, hogy a Spartacus-Crixus-Gannicus trió egyazon sorsa jut a kereszten, de pozitívum, hogy sikerült meglepniük. Ahogy Agron "feltámadásával" is. Egyébként Kore és Laeta talán az eddigi legjobb felhozatal volt. ;)

 

Összességében szép volt, jó volt, de Spartacus sztorijában ennyi volt. Viszont remélem, sikerrel jár a Caesar spin-off és csatorna tovább viszi ezt az irányvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3 évad zárórész - Ahogy a korábbi évadoknál: inkább a kilences rész levezetése és a következő évad megalapozása ment. Az viszont remekül. Néhány gondolat:

Jó volt olvasni, remekül összefoglaltad , hogy kb én is mit érzek 10 epizód után :)

Ja és ebből a srácból nagy színész lesz. Már most hatalmas figura. A legjobb casting választás . Drukkolok a színésznek, hogy 5-10 éven belül ott legyen a hollywoodi topligában.

 

OGzIzmT.gif

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 9. rész

Remek rész volt, szépen építkezik a sorozat!

Tyrion egyszerűen imádnivaló, ahogy Sansával bánik, szinte értetlenül állok az előtt, hogy a lány miért olyan kétségbeesetten elutasító. Persze értem az ő szempontjait is, de akkor is. :)

 

A Vörös Nász zseniálisan lett bemutatva, minden túlzás nélkül, itt a könyv szerintem durvább volt, de filmen ez pont elég volt. Miközben haladt az epizód, szinte rettegtem tőle, mennyire leszek sokkolva a látvány által, de épp ez a lényeg: nem maga a látvány volt sokkoló (leszámítva talán Robb terhes feleségének halálát), hanem maga a tény, hogy ez megtörténhet egy esküvőn, a vendégjog sárba tiprásával, és hogy ilyen méltatlan véget ér Észak Királya, aki minden csatáját megnyerte és mégis elveszített mindent egyetlen "ballépés" miatt. Az egész egyszerre groteszk és szomorú. Szegény Arya meg átéli a családja pusztulását anélkül, hogy Szürke Szél kimúlásán kívül bármit is látna, de ez mindent elmond.

 

Nagyon szerettem Robb karakterét, ő képviselte az igazi lovagokat, urakat, királyokat, mint előtte Ned Stark is, tiszta érzésekkel, igazságossággal, világos célokkal. Annyira jellemő erre a történetre, hogy neki kell elbuknia, méghozá egy mindent elsöprő szerelem miatt, ahogy az apja is elbukott, mert nem tudják jól játszani a hatalmasok játszmáját, Kisujj szavaival élve. Túl jók erre a világra. :( Rheagar is ilyen lehetett, és ő sem él.

 

Nyilvánvaló, hogy nem lesz lezárva minden a könyvhöz képest az utolsó epizódban, de nem is baj. Nem kell elsietni, még fontos eseméynek jönnek, amelyek korrekt megvalósításért kiáltanak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3/10

 

Nem volt akkora katarzis Dany szálával zárni, valóban nem éppen a legjobb záró, ellenben pont ez kellett. A Vörös Nász után valami pozitívum, akármennyire sem csúcspont a karakter részéről. A többi szálban nem volt potenciál a történetnek ezen a részén.

Ahhoz képest, hogy egy könyvet hagytunk félbe, nagyon jól sikerült lezárni az évadot képernyőn. Vannak, akik "hazatértek",

vannak, akik útra indultak, ezért a legtöbb karakter szempontjából sikerült ilyen-olyan fokú fordulópontot kreálni a történetükben, ami jól jött ki így az évad végén. Valószínűleg, és most könyves spoiler jön,

talán ezért került már most haza Jamie is, hiszen úgy rémlik, hogy jóval később érkezik meg Királyvárba, vagyis Joffrey halála után/körül. De javítsatok ki, ha rosszul emlékszem.

 

Sansa pedig nem egy észlény, holott Margaery is igyekezett némi útmutatást adni neki, hogy miért lehet pozitívum a Tyrionnal kötött házasság. Lökött fejjel is láthatná, hogy jelen helyzetében talán még ez a legjobb, ami történhetett vele. Hiába, szegény lány sose lesz okosabb, bár igazából szimpatizálok vele, hiszen ő is Stark, ennél fogva nincs benne gonoszság, sem önző törtetés, csak hát...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos gondolkodtatok már a Doctor nevén. :) Akkora misztikum lett köré építve, hogy annak ha valaha is kiderül, nagyot kell durrannia. Biztos nem John White -nak vagy valami hasonlónak hívják. :) Az elképzelhető, hogy ő teremtette az emberiséget? Hiszen bármikorra vissza tud menni az időben, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos gondolkodtatok már a Doctor nevén. :) Akkora misztikum lett köré építve, hogy annak ha valaha is kiderül, nagyot kell durrannia. Biztos nem John White -nak vagy valami hasonlónak hívják. :) Az elképzelhető, hogy ő teremtette az emberiséget? Hiszen bármikorra vissza tud menni az időben, vagy nem?

 

Azt kétlem, hogy ő teremtette volna az emberiséget. Az 1. Doktor még nem is nagyon ismerte őket.

 

Én személy szerint nem akarom, hogy kiderüljön a neve, mert az elvenné azt a miszikumot, amitől olyan jól működik a karaktere, plusz nem lenne jó ha Doktor helyett valami Theta Sigmához hasonló névvel kéne megilletni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos gondolkodtatok már a Doctor nevén. :)

Régebben gondolkodtam rajta egyszer-kétszer, de ez egy teljesen fölösleges információ. A születési neve csak egy név, nem számít, szerintem soha nem fog kiderülni. Aztán az is lehet, hogy tévedek.

 

Azt kétlem, hogy ő teremtette volna az emberiséget. Az 1. Doktor még nem is nagyon ismerte őket.

Ennek nincs jelentősége, mivel az idő a DW-ban nem egy folytonos vonal, teljesen természetes, ha a következményt előbb látjuk/történik.

Akár teremthette volna, de megmagyarázhatatlan módon nem tartom valószínűnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3/10

 

 

talán ezért került már most haza Jamie is, hiszen úgy rémlik, hogy jóval később érkezik meg Királyvárba, vagyis Joffrey halála után/körül. De javítsatok ki, ha rosszul emlékszem.

 

 

 

Könyv spoiler

 

Jól rémlik, és ott az első találkozásuk - amikor Joffrey teteme felett csinálták - sokkal furcsább volt :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyv spoiler

 

Jól rémlik, és ott az első találkozásuk - amikor Joffrey teteme felett csinálták - sokkal furcsább volt :D

 

 

Erre határozottan emlékszem :D Csak már az nem volt világos, hogy előtte mennyivel ér haza Jaime, de akkor nem hagyott cserben az emlékezetem. Köszi!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben gondolkodtam rajta egyszer-kétszer, de ez egy teljesen fölösleges információ. A születési neve csak egy név, nem számít, szerintem soha nem fog kiderülni. Aztán az is lehet, hogy tévedek.

Csak azért mert hatalmas misztikum van köré építve. Még a Csend is emiatt parázik. Nem hiszem, hogy jelentéktelen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert hatalmas misztikum van köré építve. Még a Csend is emiatt parázik. Nem hiszem, hogy jelentéktelen lenne.

Nekem az jött le az utolsó részből, hogy

 

a Doktor valódi neve egyáltalán nem számít, most már az a lényeg, hogy ő a Doktor, és eme név jelentésében cselekszik. Míg a Csend attól a Doktor változattól tart, amelyik eltért ettől (ez lenne ugye a John Hurtféle X Doktor). Tehát az "első kérdés" ez esetben erre a Doktor változatra vonatkozik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes hozzánézni a kapcsolódó epizódokat, bár azok alapján sem lehet összerakni a teljes képet :D Úgysem jutna eszünkbe a "megoldás", mert Moffat biztosan előáll valami egészen mással :D Viszont jó találgatni :D

 

Ody, nézd meg az utolsó rész végét ismét!

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az pedig szép, hogy a sorozatkészitőknek gondolniuk kéne az iróra és ezért le kéne állniuk, hogy bevárják csak pont az a baj hogy a leállás valszeg azonnal a széria megszűnését jelentené. Most hagyján, hogy a gyerekszinészek nőnek mint a gomba és mondjuk egy öt éves leállás után szinte röhejesen mutatna az egész

 

Már az EW interjúban is panaszkodnak az alkotók, hogy a gyerekek gomba módra nőnek. (Sansa már kész égimeszelő lány...)

 

De a legnagyobb gond Brann-t alakító színésznél van. Teljesen lineáris az ő története, nem telnek el hosszú hónapok, évek a sorozat világában, és egyszerűen röhejesen fog festeni a 5-6 évadban már 17 évesen.

Ha egybe nézi az ember az egész sorozatot, nagyon balhés lesz így.

Lehet le kéne cserélni őket az 5. évadra ..nem szívesen lépném meg ezt a lehetőséget, de ha a helyzet ezt kívánja :para:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az EW interjúban is panaszkodnak az alkotók, hogy a gyerekek gomba módra nőnek. (Sansa már kész égimeszelő lány...)

 

De a legnagyobb gond Brann-t alakító színésznél van. Teljesen lineáris az ő története, nem telnek el hosszú hónapok, évek a sorozat világában, és egyszerűen röhejesen fog festeni a 5-6 évadban már 17 évesen.

Ha egybe nézi az ember az egész sorozatot, nagyon balhés lesz így.

Lehet le kéne cserélni őket az 5. évadra ..nem szívesen lépném meg ezt a lehetőséget, de ha a helyzet ezt kívánja :para:

 

KÖNYVSPOILER

 

Brannél mondjuk az a jó, hogy neki kb. három megfilmesithető fejezete van hátra, aminek a végén ha jól vettem ki olyasmi falénnyé fog válni mint Bloodraven. Már nem is tudom hol olvastam, de rémlik, hogy valahol pont a Brant játszó srác mondta, hogy a negyedik évadban az összes hátralévő már megirt története fel lesz dolgozva. Utána már nem lesz zavaró hogy esetleg nő, mert egyébként se lesz már 100 százalékosan ember.

 

Sansánál az a mókás egyébként, hogy a szinésznő, Sophie Turner mindössze 16 éves volt amikor felvették a harmadik évadot ennek ellenére már most mindenki húsz évesnek nézni. Nagyon korán érik ez a lány. Viszont én mindenképp a szinész csere ellen vagyok. Ezeket a karaktereket ezeknek a szinészeknek a vonásaihoz, gesztusaihoz kötjük. Számomra a gyorsabb öregedés még jobban feldolgozható mint egy vadiúj szinész, aki úgyis picit másképp fogja megközeliteni a karakterét.

Ott van például a Róma: nem tudom komolyan venni hogy a tizenéves és a majdnem húszonéves Octavianus egy és ugyanazon személy. Értem hogy miért cserélték le a szinészt de sajnos egyáltalán nem működik.

Most gondoljunk bele mi lesz ha Havas Jon mondjuk a végjátékban találkozik Aryaval. Akkor azt szeretném ha azzal találkozna akit az első évad elején magához ölelt amikor odaadta neki Tűt. Úgy lenne csak érzelmi töltete, legalábbis számomra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez így érdekesen hangzik, amit megosztottál Bomarr. Akkor így normálisan kivitelezhető lesz az ő sztoriszála. :hmm:

Arya Könyvspoiler

 

Nála pl jó dolog, hogy idősödik, mert 16-18 évesen jobb orrgyilkos lesz, mint kiskamaszként. Hihetőbb lesz számomra, hogy amint kiképzik Braavosban, már egy harcedzett nőként tér vissza Westerosba, hogy bosszút álljon szerettein. Ja hogy ez klisésen hanzik? :D Martin biztos nem így írja meg a sztorit :D

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az EW interjúban is panaszkodnak az alkotók, hogy a gyerekek gomba módra nőnek. (Sansa már kész égimeszelő lány...)

Leginkább Sansánál feltűnő, hogy milyen gyorsan érik felnőtté, főleg a 3. évadban látszik veszett mód. Bran esetében pedig a hangján érezni ezt, a többieknél még nem vettem észre túlzott problémát a "korosodás" miatt.

Mindenesetre én is a színészcsere ellen vagyok, nem bánom, hogy idősebbek, csak maradjanak az eredeti színészek. Nem mellékesen, egyébként is idősebben kezdtek, mint amennyinek a könyv leírja őket.

Arról volt már szó valahol, hogyan/mennyire telik az idő Westeroson (eltekintve az évszakváltásoktól, de most ez nem releváns)? Eddig egyetlen viszonyítási pont volt, (1. évados spoiler)

 

az pedig Dany terhessége, már ha Westeroson is annyi ideig tart, mint nálunk :hmm:

 

Más viszonyítási alap nem igazán van/volt az idő haladásának mennyiségére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.