Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hogy mi? :shocked: Mi a frászért kell ezt megmagyarázni? :para:

Kb. így néztem ki én is a fejemből. Fölöslegesnek érzem.

 

Azt mondta Moff hogy a karácsonyiban magyarázza majd meg mindazt, ami eddig nyitott kérdés maradt. :)

Most már muszáj lesz, mert vége a 11. Doctor-érának :( És ezeket a hozzá kapcsolódó dolgokat nem kellene tovább vinni :hmm:

 

Célszemély 3/1.

Nem sok extra, kicsit többet vártam tőle. Ennek ellenére nem félek attól, hogy eseménytelenül fog eltelni az évad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most darálom az utolsó Breaking Bad évadot. Eddig is baromi jó volt ez a sorozat, de most igazán nagy szintet lépett. És nekem még csak most jön az a kilencedik rész amit itt dicsértek...

Valóban, de itt már nincs olyan hogy jó a 9. vagy 10. rész, mert ahogy mindig, most is részről részre durvább, de már tényleg egy egész más szinten. :)

 

Ja és Hannibal 2. évados plakát:

 

1381430_632377733451487_1587870158_n.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x02: jó kis csapatépítős rész volt, de már kezdenek bonyolódni a dolgok. Ami pedig a végét illet: azt a p*csa! :lol: :lol: :lol: Vártam egy ilyen jelenetet, de soha a büdös életben nem hittem, hogy lesz ebben a sorozatban ilyen jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BB 5x13 - Atyaúristen. Hát lassan eljutok oda, hogy már nem merem tovább nézni. :D Ennek a vége valami brutálisan durva volt, és ha ez még jobb lesz, akkor a sorozat végén defi kell majd! :D

 

Jó nyilván lehetett tudni, hogy jönni fognak a nácik, de akkor iszonyú fesztültség volt a levegőben. Még nem tudom Hank meghal-e, szerintem igen, elég szép elköszönés volt Marie-val szóval... Bázzé....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah Breaking Bad - A VÉGE.

Igazából lehet nem most kéne írnom róla, mert még eléggé a hatása alatt vagyok. Egyszerűen tökéletes vége lett. Számomra kevés ilyen sorozat van, de igazából egy percre nem gondoltam hogy ez nem így lesz, legalábbis ha azt veszem alapul hogy milyen szintet nyújtott végig ez a sorozat. Sajna még a jó sorozatoknak is megvan a hibája, hogy vannak évadok amik gyengébbek, de ennél nem. Ez évadról évadra jobb lett, mindig magasabbra tette a lécet s sikeresen meg is ugrotta. Ami érdekes, hogy sosem állt a szívemhez annyira közel a sorozat, nem az én témám amiről szól, de mindig amikor megnéztem az évadot, leemeltem a kalapom előtte. Tökéletes dráma az egész. Aki ezt a szintet tudja még tartani az a SoA. Sajna a Dexi számomra ebből kiesett már egy ideje. SZóval ez az évad 10/10 akárhogy is nézem. Pedig én nem sűrűn adok ilyet. Talán csak a Doki 6. évadjára. :)

A sorozatzáró pedig

 

Tökéletes szintén. Ahogy volt elindul vissza a rész elején, és tudod, mindenki tudja, hogy mindent "helyre fog hozni", legalábbis amennyire lehet. Nem kapunk bullshit befejezést mint sok sorozatnál. Itt Walt halálának tényleg értelme van. A cselekedeteinek szintén, amiket még egyszer utoljára ő irányít. Mert ebben ő a legjobb. Ehhez ért a legjobban. Kicsit megkönnyeztem a végét. Fura milyen érzelmeket tud kiváltani az emberből, hiszen azért ő sem volt épp a legjobb ember mégis iszonyúan sajnáltam a végén. Tudom hogy maga miatta csinálta az egészet, ahogy el is mondta, de tudom hogy benne volt végig a családja is, akiknek csak jót akart. (ja és szvsz ha mindenki mindig hallgatott volna Walt-ra akkor nem lett volna semmi baj)

 

Oldalakat lehetne írni erről az évadról, hogy mennyi minden volt benne és mennyire jó, de azt hiszem ha meg is teszem az nem most lesz. Viszont csak bátorítani tudok mindenkit, hogy kezdjen bele. Talán nem mindenki fogja értékelni a hosszas hallgatásokat a párbeszédekben, amik elnyújtják az egészet, vagy a szépen építkező részeket, de azt mondom, érdemes. :)

BB-tease-21.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is befejeztem és csak azt tudom mondani amit már itt is meg úgy kb. a fél neten leírtak már: a Breaking Bad záró-évad mindent visz. Rám akkora hatása volt, hogy elkezdtem az első évadtól elölről nézni az egészet. Hú de fura látni, hogy honnan indult ez a történet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is befejeztem és csak azt tudom mondani amit már itt is meg úgy kb. a fél neten leírtak már: a Breaking Bad záró-évad mindent visz. Rám akkora hatása volt, hogy elkezdtem az első évadtól elölről nézni az egészet. Hú de fura látni, hogy honnan indult ez a történet...

Talán pont ezért tettek az utolsó részekbe elég sok visszaemlékezést, hogy lássuk a kontraszt, hogy miből is lett ez az egész. :) Sejtettem hogy tetszeni fog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, hogy a te tipped jön be Bomarr a Doktor új arcával kapcsolatban. Ő maga választja majd ki, mint a második Doktor regenerálódásakor (The War Games).

http://www.bbcamerica.com/anglophenia/2013/10/doctor-whos-day-roundup-how-regeneration-works-by-steven-moffat/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah Breaking Bad - A VÉGE.

 

 

 

Most minden bizonnyal ünneprontó leszek, de én nem voltam elájulva a finálétól. Valahol a 13-14 résznél számomra minden puskaport ellőttek, nagyjából Hank halálával. Utána icipicit unatkoztam rajt, a befejezés meg azért nem tetszett, mert totál kiszámítható volt. Ennek nem lehetett máshogy vége, mint Walt halálával: társadalomformáló hatása miatt sem, no meg a bűn és bűnhődés elve miatt sem. Mégis úgy érzem, az írók nem mertek valami iagzán ütős véget csinálni a sorozatnak, ez így tök snassz lett... Mondjuk a White család teljes likvidálásával, Walt teljes vagyonvesztésével, s ebből kifolyólag a megőrülésével keményebb vége lehetett volna.

 

De még így is 90%

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Breaking Bad vége

 

 

A kiszámithatóság az nálam is megvolt. Gyakorlatilag évadok óta tudni lehet, hogy már csak a műfaja miatt is a főhős tutira meghal a végén. Mintha ezt az orrunk alá is dörgölték volna azzal, hogy Walter a Sebhelyesarcút nézte a TV-ben.

Én kb. úgy az utolsó rész eleje-közepén éreztem úgy hogy pontosan le tudnám irni hogy mi fog történni a végső percekben (oké hogy konkrétan mivel fogja lemészárolni a neonáci bandát azt nem tudtam, de hogy mindenki megpurcan abból a társaságból azt tutira vettem).

Ugyanakkor én úgy vagyok vele, hogy bizonyos műfaji filmeknél kifejezetten szeretem a kliséket (már ha jól adják őket elő). Szerintem Walter története pont úgy volt kerek, hogy ahogy minden a bünőzőnek álló antihős ő is meghal.

Talán a végső mészárlás epikusságán lehetett volna még csavarni, de ha egybenézem az utolsó évadot igy se tudok mást mondani, mint hogy mesteri darab

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Breaking Bad vége

 

 

 

Az tiszta sor, hogy meg kellett halnia, de -ahogy Hank is mondta közben-, az nem elég büntetés ahhoz képest, amiket tett. Valahol az igazi szenvedés nem érte el, hisz legvégén mégiscsak minden úgy történt, ahogy ő akarta...

 

Milyen nagy lett volna, ha az egész élete rádől, valaki MIATTA kinyírja a családját, gyerekestől, mindenestől, ő meg mondjuk a téli faházban kénytelen eltüzelni a pénzét, hogy ne fagyjon meg. S a végén legyőzi a rák..

 

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira megkedveltem Waltert hogy kifejezetten örültem, hogy még halála elött megmutathatta és egész munkásságát egy hősi cselekedettel zárhatta le. Tény igy kicsit meseszerű az egész, de hát a meseszerűség egyébként sem állt távol a sorozattól. A filmezés stilusa hiába dokumentarista, mégis csak az a sztori hogy egy haldokló kémia tanárból rettegett drogbáró lesz. És ha néha volt is hogy húztam a számat a sorozaton akkor az pont amiatt volt mert ettől a recepttől eltértek. Nem örültem például amikor részek mentek el azzal hogy Walter megpróbált újra normális lenni. Hülye hasonlattal élve mintha Luke fél távon újra megpróbálna tatooine-i paraszt lenni. Vártam és örültem mikor ment fel Walter az elötte lévő ranglétrán és örültem amikor megkapta a NAGY HALÁL-t a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x02: jó kis csapatépítős rész volt, de már kezdenek bonyolódni a dolgok. Ami pedig a végét illet: azt a p*csa! :lol: :lol: :lol: Vártam egy ilyen jelenetet, de soha a büdös életben nem hittem, hogy lesz ebben a sorozatban ilyen jelenet.

Nekem is nagyon tetszett. :) Utaltak a The Consultant kisfilmre és úgy összességében nagyon tetszik, hogy ez a sorozat mennyire illeszkedik a filmekhez. A karakterekről megint nem derült ki sok minden, de a sorozat szépen, magabiztosan halad előre. :)

 

Az viszont már kevésbé tetszik, hogy majdnem a nézők 1/3-a elveszett a második részre. Ahhoz képest, hogy mennyire örültek, hogy milyen ígéretesen nyitott, azért ez durva. Mondjuk a 8 milliós nézettség még így is elég jó, de félek, hogy ez a sorozat is a Terra Nova sorsára jut. Relatíve nagy költségvetésű és hétről hétre esni fog a nézettsége, mindaddig, amíg végül az ABC el nem kaszálja egy évad után. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt az indiai 24 évadnyitó epizódja, amelyet erre a linkre kattintva megtekinthettek:

http://colors.in.com/in/24/videos/24-full-episode-1-46111-2.html

 

Persze nem árt, hogy ha tudtok hindi nyelven, hogy értsetek is belőle valamit. Torrentet egyelőre nem találtam hozzá, kíváncsi vagyok, hogy készül-e hozzá angol felirat. (Ugyanis magyar feliratban nem hiszem, hogy reménykedhetünk. Már ha titeket is ennyire érdekel ez a sorozat, mint engem, állítólag elég jó kritikákat kap. :))

 

Szerk.: Illetve találtam egy magnet linket a ThePirateBay-en, amit sikerült átkonvertálnom online rendes torrent fájllá és jelenleg is töltöm le. Hogy ez valóban az-e, vagy csak fake, még nem tudom, hamarosan kiderül. :)

 

Szerk.2.: Szerencsére nem fake. Ugyan rá van égetve a honlap linkje, amely a release-t készítette, de az, aminek lennie kell. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gpgavhagfn5x7mcl1y.jpg

 

 

Gyilkos hajsza/The Following

 

Ha valaki érez még úgy, mint én, miszerint a 24 S8 fináléja óta keresi azt a sorozatot, ami felérhet Jack Bauer kalandjaihoz, nos, annak jó hírem van. A Gyilkos hajsza majdnem felér. Legalábbis lendületben, izgalomban, kiszámíthatatlanságban. Talán karakterekben is, azok színességében mindenképp… Ennél mélyebben viszont nem érdemes belemenni, mert a 24 számomra véglegesen a trón tetejére telepedett, s azt csak egy új 24 taszíthatja le onnan…

 

Ahogy a Gyilkos Hajsza (továbbiakban GYH) kezdődik, az kegyetlen jó: a Sweet dreams metálosított gitárdallamaira börtönből megszökő sorozatgyilkos kiváló felütés, a pilot végtelenül feszült és rendesen megdöbbentő is egyben. A sorozatgyilkos Joe Caroll (James Purefoy, aki Marcus Antonius volt Rómában) ördögi tervet eszel ki legnagyobb ellenfele, Ryan Hardy (Kevin Bacon) FBI ügynök ellen, aki börtönbe jutatta őt 14 lány meggyilkolásáért. Minden cselekedetnek súlya van, minden mindennel összefügg, Caroll mosolya mögött egy lángelme tűnik fel: Hardy pedig, mint egy kiégett, alkoholista FBI-ügynök csak kénytelen-kelletlen veszi fel a harcot a bűnözővel szemben. A gyilkos hajszát…

 

Mert bizony Caroll ténykedésének egyre több ártatlan ember esik áldozatul, az események előrehalad tával egyre csavarosabb és megdöbbentőbb lesz a sztori. Már önmagában Hardy figurája megidézi a 24-et - annak is harmadik évadát, mikor Jack volt maga alatt -, hisz Hardy hasonlóan öntörvényű, szabályokat kikerülő figura, de a kiszámíthatatlan fordulatok, a váratlan halálesetek csak ráerősítenek erre az érzésre. Ismét – végre!!! – egy olyan sorozat, ahol nem lehet kitalálni, mi fog történni, ahol nem tudhatod, ki marad életben az epizódok végére. A két főhősön kívül bárki meghalhat, s az írók nem szégyellik kihasználni ezt a tudatot: cliffhangerekkel, időszakosan bizonytalanságban hagyott nézőkkel. Feszültsége és fordulatai miatt méltó társa lehet a 24-nek, a CTU szerepét átvéve az FBI, a terroristák helyét pedig a sorozatgyilkos. És a követői…

 

 

 

 

Ugyanis menet közben GYH-nak van egy érdekes bővítménye: Carollnak rengeteg beteg követője akadt, akik E.A. Poe költészetén át, Caroll örökségét követik kinn a nagyvilágban. A GYH egy idő után egy baromi nagy pszichopata gyilkosszemle lesz, ennek minden előnyével és hátrányával. Előnye az iszonyat sokszínűség, a rengeteg szálon mozgatott rengeteg érdekes karakter. Kimondottan jó – s beteg lelkük ellenére talán még néha szeretető – figurák sokasága, Emmával, Jacobbal az élen. Hátránya – s egyben az egész sorozat legnagyobb hibája -, hogy egy idő után hiteltelenné válik az egész, a Caroll által évekkel előbb leszervezett események a sztori fokozatos tágításával egyre inkább valószerűtlenné válnak. Ahogy jönnek be a képbe az új követők, ahogy bővül a szekta, úgy válik az egész történet kissé életszerűt lenné és túlkomplikálttá… S miközben az események továbbra is hemzsegnek a meglepetésektől, ott motoszkál a néző fejében, hogy „Hát ezt meg hogy lehetett??”

 

 

 

 

Minden sorozat lelke a történeten kívül a karakterek. Nos, azokra lehet itt végképp a legkevesebb panasz. A rossz oldalon számtalan érdekes figura van, némelyiknél idő is jut arra, hogy megtudjuk, miért lett gyilkos, a csúcs természetesen egyértelműen Caroll, aki szinte már Hannibal Lecteri magasságokat ér el a végére. A másik oldal, az FBI tagjai nem kevésbé érdekes alakok, Parker vagy Weston szerintem önmagában elbírna egy sorozatot, de Claire, Caroll exe a maga különleges viszonyával, illetve fia, Joey is remekül megírt karakter. A bőrükbe bújt színészek nagyon jók, mégis kimagasodik a mezőnyből Purefoy és Bacon. Ahogyan kell is. Nem véletlen Kevin Bacon díja – de igazából én Purefoyt (is) díjaztam volna

 

Tetszett, hogy sem a szerelmi szálat, sem a zsaru szenvedését nem vitték túlzásba, ezzel nem törték meg a sorozat lendületét. Tetszettek a többé-kevésbé hiteles akciójelenetek, s ha az FBI illetve a többi hatóság kevésbé lett volna néha töketlen, tényleg egy életszagú sorozat lehetne. Bár, ha őszinte akarok lenni Jack Bauer kalandjai sem voltak mentesek a túlzásoktól… annál több meg itt sincs… Ehh, de nem akarok őszinte lenni. A The following – ami címnek a kinti követőkkel teljesen más a valós jelentése, mint azt a magyar címe utalhat -, hasonlóan kiváló szórakozás, mint a 24. De nem jobb.

 

 

 

85%

 

Megnéztem én is. Nagyon bejött. Szerintem Kevin Bacon remek Jack Bauer utánzat volt. A sorozat alap koncepciója is érdekes volt... végig lekötött. Rá is néztem, hogy az évadzáró után mit írtak róla a Sorozatjunkie-n és kicsit elképtedtem milyen szinten húzták le az egész sorozatot. Tényleg sz*r ízlésem van, ha általában az tetszik, amit divat fikázni :) Nem is olvastam végig a kommenteket, mert felesleges lett volna hosszú sorokon át a sz*r áramlását olvasni.

 

Remek sorozat, nagyon várom a 2. évadot!

 

És R2, köszi az ajánlást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rá is néztem, hogy az évadzáró után mit írtak róla a Sorozatjunkie-n és kicsit elképtedtem milyen szinten húzták le az egész sorozatot. Tényleg sz*r ízlésem van, ha általában az tetszik, amit divat fikázni :) Nem is olvastam végig a kommenteket, mert felesleges lett volna hosszú sorokon át a sz*r áramlását olvasni.

A Sorozatjunkie-t inkább a friss hírek, mintsem a vélemények miatt érdemes olvasni. Akárhányszor beleolvasok a komment szekcióba, csak felbosszant, amit látok. Tipikusan olyan nézők, akiknek soha semmi nem jó, soha semmi nem tetszik és belehalnának, ha valamire 5 pontnál többet adnának. Ha egy ígéretes sorozat mégis tetszik nekik, akkor azt a következő évadban, miután már elmúlik az újdonság varázsa, úgy lehúzzák, mint valami utolsó szemetet. Persze ez elég nagyvonalú általánosítás. Nincs azzal semmi baj, hogy ha valakinek nem tetszik valami, de néha már olyanokat írnak, hogy egyszerűen szörnyű. Emlékszem, valaki egyszer ilyesmit írt, pont az Agents Of S.H.I.E.L.D. előzetese alá, hogy "az első rész tetszeni fog, de utána biztos, hogy kaszálom." Meg már azelőtt lehúznak egy csomó sorozatot anélkül, hogy akár az első részt látták volna belőle. Hogy lehet így hozzáállni bármihez is?

 

Az elvárások szerintem nagyon sok esetben tönkreteszik az élményt, mind a filmek, mind a sorozatok tekintetében. Ritkán szoktak magas elvárásaim lenni, a Vasember 3. kapcsán azok voltak, főleg az előzetesek alapján, aztán egy kicsit pofára is estem. De merem állítani, hogy a Terra Novát is az elvárások tették tönkre. Lehet szidni, megvannak a hibái, de szerintem egy jó sorozat volt. Megmondták, hogy ez egy családi sorozat lesz, sci-fi környezetben, mint A Farm, Ahol Élünk, csak dínókkal. Ennek ellenére mégis mindenki felháborodott, hogy nem egy nyomozós, misztikus akciósorozatot kapott. Amikor a kezdetektől fogva nem volt szó ilyesmiről. Az első epizód ugyan megtévesztő lehetett, de szerintem a sorozat így is túlteljesítette az ígéreteit ezen a téren. Elkönyvelték, hogy a Terra Nova egy sz*r. Rengeteg lehetőség volt benne, nagyon ígéretes újonc volt és szerintem nem érdemelte meg az egy évad utáni kaszát és a lezáratlanságot.

 

Szóval ja, inkább nem olvasok Sorozatjunkie kommenteket. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg sz*r ízlésem van, ha általában az tetszik, amit divat fikázni :) Nem is olvastam végig a kommenteket, mert felesleges lett volna hosszú sorokon át a sz*r áramlását olvasni.

 

Remek sorozat, nagyon várom a 2. évadot!

 

És R2, köszi az ajánlást!

 

 

Nyugi, nem vagy egyedül. :) És szívesen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielött nagyon elkalandoznátok ebbe a "mit irkálnak más portálokon" témába: ebbe a topikba a sorozatokról irjunk.

 

Hogy ON is legyek: a szóba került Terra Novánál nekem azzal volt problémám, hogy a fiatal szereplők nagyon irritálóak voltak. Emiatt egy rész után kaszáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ON is legyek: a szóba került Terra Novánál nekem azzal volt problémám, hogy a fiatal szereplők nagyon irritálóak voltak. Emiatt egy rész után kaszáltam.

Furcsa, nekem nem voltak problémáim a fiatalabb szereplőkkel. Bár Josh lehet, hogy egy kicsit túlzásba vitte a kamaszkori hisztit.

 

Egy kicsit belenéztem az indiai 24-be. Az egész teljesen ugyanaz, mint az eredeti. Itt is elrabolják "Jack" lányát, itt is elkábítja "Jack" "Masont" egy dettóra ugyanolyan díszletben és itt is kiugrik "Mandy" a repülőből. Mondjuk, itt "Jack"-nek van egy fia, ami egy kicsit megbonyolítja a dolgokat, de azt hittem, hogy ennél eredetibb lesz ez az indiai remake. Így viszont nem érzem azt, hogy érdemes lesz néznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.